Pokrowiec na wersalkę i fotel - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-03, 11:12   #1
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Smile

Pokrowiec na wersalkę i fotel


W sobotę sie przeprowadzam do wynajmowanego mieszkania i tam na miejscu niestety zostanie paskudna kanapa i fotel (nie da sie ich wynieść). Są w strasznym stanie, tak jakby koty sobie ostrzyły o nie pazury.

Chciałabym gdzieś kupić albo uszyć pokrowce. Może jakaś utalentowana wizażanka chciałaby się tego podjąć po obejrzeniu zdjęć (będą w następny weekend) i podaniu wymiarów. Oczywiście nie charytatywnie Ja jestem kompletnie kiepska jeśli chodzi o szycie...

A może same szyłyście takie pokrowce i możecie sie nimi pochawlić? Pragnę inspiracji
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 13:24   #2
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: Pokrowiec na wersalkę i fotel

Nie wiem czy to coś pomoże, ale w tym wątku: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=krzes%B3a sarenka załączyła instrukcję na pokrowiec
__________________
Album wędrował od listopada 2008: elia damurek nir hejasz kamilcia malgwa pupil jambolaja sol katasiaczek i dotarł w październiku 2011

BLOG
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 13:28   #3
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Pokrowiec na wersalkę i fotel

Dziękuję ci dobra kobieto
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 13:45   #4
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Pokrowiec na wersalkę i fotel

A w sumie to tak sie zastanawiam ile kosztuje materiał? ja nigdy nie kupowałam żadnego i sie nie orientuję nic a nic. Nie wiem jeszcze dokładnie jaki materiał położyłabym na tą wersalkę, bo muszę dokładnie ją obejrzeć i zadecydować z TŻ czego oczekujemy, ale tak pi razy drzwi to ile może wynieść materiał na kanapę i fotel? Oczywiscie nie chcę żadnych wspaniałych materiałów najwyżeszej klasy.

Tak mi chodzi po głowie, że może jeśli uszycie tego przez krawcową będzie bardzo dorgie (czy ktos wie ile to może kosztowac???) to może sama bym się skusiła i spróbowała. Obawiam się, że skutek może byc różny ze wskazaniem na tragiczny, ale może warto by było tak sobie troche popracować
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 14:54   #5
jajko
Raczkowanie
 
Avatar jajko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 202
GG do jajko
Dot.: Pokrowiec na wersalkę i fotel

ja niestety nie znam se ani na szyciu ani na cenach materiału ale może Ci cos podpowiem bo sama chcialam troszke zmienic wystrój w pokoju i wpadlam na pomysl kupna wlasnie takich gotowych nakryc na kanapy i szczenka mi opadla jak sobie policzylam koszt w katalogu nekermana (chyba) sa piekne pokrowce ale mi cena na 2-osobową kanape i dwa fotele no i + 2 poduszki z wyliczen wyszła ok 400-500 zł to chyba troooooooooooche za duzo ja za poszycie. proponuje przejrzec sobie jakies takie katalogi wysylkowe bo pomysl napewno tam znajdziesz fajniusi zarówno na material jak i na fason obszycia
wydaje mi się ze gdybys sama kupila material i udala sie do krawcowej to bedzie napewno duzo taniej ale ile to nie wiem bo zrezygnowalam z pomyslu , zbieram na nową kanape
__________________
KAROLCIA
jajko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 15:03   #6
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Pokrowiec na wersalkę i fotel

Cytat:
Napisane przez jajko
ja niestety nie znam se ani na szyciu ani na cenach materiału ale może Ci cos podpowiem bo sama chcialam troszke zmienic wystrój w pokoju i wpadlam na pomysl kupna wlasnie takich gotowych nakryc na kanapy i szczenka mi opadla jak sobie policzylam koszt w katalogu nekermana (chyba) sa piekne pokrowce ale mi cena na 2-osobową kanape i dwa fotele no i + 2 poduszki z wyliczen wyszła ok 400-500 zł to chyba troooooooooooche za duzo ja za poszycie. proponuje przejrzec sobie jakies takie katalogi wysylkowe bo pomysl napewno tam znajdziesz fajniusi zarówno na material jak i na fason obszycia
wydaje mi się ze gdybys sama kupila material i udala sie do krawcowej to bedzie napewno duzo taniej ale ile to nie wiem bo zrezygnowalam z pomyslu , zbieram na nową kanape
no wlaśnie będę musiała zadzownic do jakiejś krawcowej i zapytać o ceny. Bo jak tak dalej pójdzie to rzeczywiscie bardziej by sie nam opłacało kupic nowa kanapę niz szyć te pokrowce.


edit: Zadzwoniłam do krawcowej i dowiedziałam sie ,ze bardzo tania i dobra hurtownia tapicerska jest w warszawie na Woli na ul. Siedmiogrodzkiej 20. Można tam kupić materiał bardzo tanio i ostatnio jakis jej klient kupił materiał za 25 zł. Ona zaś szyje takie luźne pokrowce z kokardkami itp za 40 zł.

No to chyba będzie problem z głowy.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 15:43   #7
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Pokrowiec na wersalkę i fotel

jesli mogę jeszcze dodać cośod siebie... ja szylam pokrowiec na kanapę z zaslon kupionych w sklepie z używaną odzieżą. Czasem są tam bardzo fajne rzeczy które w takim celu można wykorzystać. Skoro to mieszkanie tymczasowe to myślę że jest to dobre rozwiązanie. Oczywiśćie musisz znaleźć odpowiedznio duże te zaslony,ale czasem można trafić komplety nawet i po 4 sztuki takich samych. Proponuję więc najpierw zrobić rundkę po tego typu sklepach (albo hurtowniach)
martuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-03, 16:55   #8
jajko
Raczkowanie
 
Avatar jajko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 202
GG do jajko
Dot.: Pokrowiec na wersalkę i fotel

zgadzam się, ze czasem warto zajrzec do takich ciuchlandów bo mozna dostac nawet nowe materialy-bardzo ciekawe za małe pieniądze
ale ceny, które podała krawcowa są przyzwoite i znów zaczynam się zastanawiać może tu gdzie mieszkam też znajdę jakąś dobrą krawcową a materiału poszukam w jakimś szmateksie
pozdrawiam i życzę miłego mieszkania w nowym mieszkanku
__________________
KAROLCIA
jajko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 21:37   #9
Speranza
Zadomowienie
 
Avatar Speranza
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 273
Dot.: Pokrowiec na wersalkę i fotel

Shemreolin, właściwie to powinnam się na ciebie obrazić
Speranza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 22:32   #10
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Pokrowiec na wersalkę i fotel

HEHE Nie powinnaś, bo planowałam do ciebie napisać na gg. Bo te pokrowce to i tak będę załatwiać jakoś pod koniec lipca.
Zreszta jakby co to napisałam do ciebie teraz, bo nie chce żebys sie na mnie obrażała.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 13:21   #11
Speranza
Zadomowienie
 
Avatar Speranza
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 273
Dot.: Pokrowiec na wersalkę i fotel

żartowałam przecież, chodziło mi tylko o to że nie zapytałaś o redę
Speranza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-04, 13:58   #12
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Pokrowiec na wersalkę i fotel

Uf... Ulżyło mi.

A dzisiaj wieczorkiem wstawię zdjęcie kiecuszki. Będę musiała ja tylko delikatnie podprasować. Dobrze, że jeszcze nie zdążyłam jej spakować do pudła, bo inaczej musiałabyś czekać do weekendu.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.