Przesądy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-07, 20:16   #1
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624

Przesądy


Jestescie przesądne?
Czego bedziecie przestzegały przed-w trakcie i po slubie?
Miesiąc
Wyznaczenie daty ślubu najlepiej planować:
-w miesiącach, które w swej nazwie mają literkę "r", -w Boże Narodzenie, -w karnawale, -w Święta Wielkanocne. Nie poleca się natomiast składać przysięgi ślubne w maju, listopadzie, w dniu 1 kwietnia (ze względu na prima aprilis), a także w adwencie i wielkim poście.

Suknia ślubna
Aż do chwili ceremonii ślubnej suknia panny młodej nie powinna być pokazywana panu młodemu. Oglądanie kreacji przez narzeczonego, a także pomoc w jej wyborze wróży bowiem niezgodę w małżeństwie. Narzeczona musi pamiętać, iż strój ślubny może zakładać przed uroczystością tylko wtedy, jeśli zachodzi taka konieczność, np. przymiarka. Paradowanie w sukni dla samej tylko przyjemności, niesie złą wróżbę.

Strój ślubny
Ubierając się do ślubu panna młoda powinna pamiętać, aby mieć na sobie: coś białego (symbolu czystości uczuć), coś niebieskiego (zazwyczaj jest to podwiązka)-kolor ten wróży wierność wybranka, coś pożyczonego (dla zapewnienia przychylności rodziny męża), coś starego (by w trudnych chwilach nie zabrakło pomocy krewnych i przyjaciół), coś nowego (symbolu dostatku).
Drobiazgi
Warto pamiętać, aby idąc do ołtarza zaopatrzyć się w następujące drobiazgi: w szwie sukni panny młodej powinny się znaleźć: kryształek cukru i okruszek chleba, do bucika panny młodej należy wsunąć pieniążek, w kieszeni pana młodego nie powinno zabraknąć drobnych. Zapewni to dostatek rodzinie.

Ptaki
Wypatrzenie przed ceremonią ślubną gołębia lub sroki przynosi szczęście w przeciwieństwie do napotkania na swej drodze wron, czy kruków.

Pogoda
Piękna, słoneczna pogoda w dniu ślubu, to marzenie każdej pary młodej. Niesie ona ze sobą pomyślną wróżbę zapewniając przyszłym małżonkom szczęście. Niedobrze jest natomiast, gdy w tym czasie słońce przybierze czerwoną barwę lub gdy słychać grzmoty. Mały deszczyk tym czasem uważany jest za Boże błogosławieństwo.

Droga
Nie wolno państwu młodym zawracać z drogi do kościoła. Jeśli nawet o czymś zapomnieli, powinni skorzystać z pomocy krewnych lub przyjaciół. Nie powinno się również robić zbyt długich postojów, bo może to zaważyć na życiu małżeńskim.
Uśmiech i łzy
Panna młoda powinna iść do ołtarza ze szczęściem wypisanym na twarzy. Taką drogę bowiem, zapewni sobie na resztę małżeńskiego życia. Jeżeli jednak pojawią się łzy wzruszenia, czy szczęścia, to nie należy ich powstrzymywać, gdyż zamienią się one w wielką radość.

Welon
Piękna ozdoba panny młodej potrafi być czasami niesforny i jak gdyby żył własnym życiem, nie układa się jak należy. Biada jednak pannie młodej, która idąc do ołtarza, albo podczas uroczystości ślubnej, obejrzy się za siebie i sprawdzi, czy welon jest ładnie ułożony. Aby zapobiec takiej sytuacji, należy porosić o pomoc świadkową aby w razie potrzeby go poprawiła.

Przewaga
Przewagę w małżeństwie można sobie zapewnić w następujący sposób: kiedy ksiądz przykryje ręce stułą, ta dłoń która znajdzie się na górze, zapewni jej właścicielowi przewagę, symboliczne okręcenie partnera wokół siebie, może zapewnić moment, gdy nowożeńcy po skończonej ceremonii odwracają się od ołtarza i zmierzają ku wyjściu,gdy przed kościołem posypią się na parę młodą drobne, ten kto szybciej i więcej ich zbierze, będzie w rodzinie "trzymał kasę".
Obrączki
Nie wolno ich zgubić ani zapomnieć. Nie powinno się również dopuścić, by upadły na ziemię. Jeżeli już się tak stanie, to schylić się po nie może wyłącznie ksiądz, ministrant, urzędnik lub świadek. W żadnym razie nie mogą ich podnieść państwo młodzi. Aby nie zapeszyć małżeństwa i nie sprowokować złych mocy narzeczona nie powinna jej w ogóle oglądać. Może to uczynić dopiero, gdy poczuje ją na palcu.

Pocałunek
Po zakończeniu uroczystości ślubnej, młoda małżonka musi zadbać, aby jej wybranek złożył na jej ustach gorący pocałunek. To zapewni jej wierność małżonka.

Noszenie na rękach
Jeżeli świeżo upieczona małżonka potknie się przekraczając próg domu (również weselnego),ściągnie nieszczęście nie tylko na siebie, ale także na swoją nową rodzinę. Aby ją ( i siebie) przed tym ustrzec, małżonek powinien przenieść ją przez próg.

Taniec
Nowożeńcy powinni jako pierwsi pojawić się na parkiecie i jako jedyna para odtańczyć pierwszy taniec. Jeśli młodym plączą się kroki, to w życiu może być podobnie - będą zmierzać w różne strony.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-07, 20:16   #2
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
przesądy slubne .... hehe

Jestescie przesądne?
Czego bedziecie przestzegały przed-w trakcie i po slubie?
Miesiąc
Wyznaczenie daty ślubu najlepiej planować:
-w miesiącach, które w swej nazwie mają literkę "r", -w Boże Narodzenie, -w karnawale, -w Święta Wielkanocne. Nie poleca się natomiast składać przysięgi ślubne w maju, listopadzie, w dniu 1 kwietnia (ze względu na prima aprilis), a także w adwencie i wielkim poście.

Suknia ślubna
Aż do chwili ceremonii ślubnej suknia panny młodej nie powinna być pokazywana panu młodemu. Oglądanie kreacji przez narzeczonego, a także pomoc w jej wyborze wróży bowiem niezgodę w małżeństwie. Narzeczona musi pamiętać, iż strój ślubny może zakładać przed uroczystością tylko wtedy, jeśli zachodzi taka konieczność, np. przymiarka. Paradowanie w sukni dla samej tylko przyjemności, niesie złą wróżbę.

Strój ślubny
Ubierając się do ślubu panna młoda powinna pamiętać, aby mieć na sobie: coś białego (symbolu czystości uczuć), coś niebieskiego (zazwyczaj jest to podwiązka)-kolor ten wróży wierność wybranka, coś pożyczonego (dla zapewnienia przychylności rodziny męża), coś starego (by w trudnych chwilach nie zabrakło pomocy krewnych i przyjaciół), coś nowego (symbolu dostatku).
Drobiazgi
Warto pamiętać, aby idąc do ołtarza zaopatrzyć się w następujące drobiazgi: w szwie sukni panny młodej powinny się znaleźć: kryształek cukru i okruszek chleba, do bucika panny młodej należy wsunąć pieniążek, w kieszeni pana młodego nie powinno zabraknąć drobnych. Zapewni to dostatek rodzinie.

Ptaki
Wypatrzenie przed ceremonią ślubną gołębia lub sroki przynosi szczęście w przeciwieństwie do napotkania na swej drodze wron, czy kruków.

Pogoda
Piękna, słoneczna pogoda w dniu ślubu, to marzenie każdej pary młodej. Niesie ona ze sobą pomyślną wróżbę zapewniając przyszłym małżonkom szczęście. Niedobrze jest natomiast, gdy w tym czasie słońce przybierze czerwoną barwę lub gdy słychać grzmoty. Mały deszczyk tym czasem uważany jest za Boże błogosławieństwo.

Droga
Nie wolno państwu młodym zawracać z drogi do kościoła. Jeśli nawet o czymś zapomnieli, powinni skorzystać z pomocy krewnych lub przyjaciół. Nie powinno się również robić zbyt długich postojów, bo może to zaważyć na życiu małżeńskim.
Uśmiech i łzy
Panna młoda powinna iść do ołtarza ze szczęściem wypisanym na twarzy. Taką drogę bowiem, zapewni sobie na resztę małżeńskiego życia. Jeżeli jednak pojawią się łzy wzruszenia, czy szczęścia, to nie należy ich powstrzymywać, gdyż zamienią się one w wielką radość.

Welon
Piękna ozdoba panny młodej potrafi być czasami niesforny i jak gdyby żył własnym życiem, nie układa się jak należy. Biada jednak pannie młodej, która idąc do ołtarza, albo podczas uroczystości ślubnej, obejrzy się za siebie i sprawdzi, czy welon jest ładnie ułożony. Aby zapobiec takiej sytuacji, należy porosić o pomoc świadkową aby w razie potrzeby go poprawiła.

Przewaga
Przewagę w małżeństwie można sobie zapewnić w następujący sposób: kiedy ksiądz przykryje ręce stułą, ta dłoń która znajdzie się na górze, zapewni jej właścicielowi przewagę, symboliczne okręcenie partnera wokół siebie, może zapewnić moment, gdy nowożeńcy po skończonej ceremonii odwracają się od ołtarza i zmierzają ku wyjściu,gdy przed kościołem posypią się na parę młodą drobne, ten kto szybciej i więcej ich zbierze, będzie w rodzinie "trzymał kasę".
Obrączki
Nie wolno ich zgubić ani zapomnieć. Nie powinno się również dopuścić, by upadły na ziemię. Jeżeli już się tak stanie, to schylić się po nie może wyłącznie ksiądz, ministrant, urzędnik lub świadek. W żadnym razie nie mogą ich podnieść państwo młodzi. Aby nie zapeszyć małżeństwa i nie sprowokować złych mocy narzeczona nie powinna jej w ogóle oglądać. Może to uczynić dopiero, gdy poczuje ją na palcu.

Pocałunek
Po zakończeniu uroczystości ślubnej, młoda małżonka musi zadbać, aby jej wybranek złożył na jej ustach gorący pocałunek. To zapewni jej wierność małżonka.

Noszenie na rękach
Jeżeli świeżo upieczona małżonka potknie się przekraczając próg domu (również weselnego),ściągnie nieszczęście nie tylko na siebie, ale także na swoją nową rodzinę. Aby ją ( i siebie) przed tym ustrzec, małżonek powinien przenieść ją przez próg.

Taniec
Nowożeńcy powinni jako pierwsi pojawić się na parkiecie i jako jedyna para odtańczyć pierwszy taniec. Jeśli młodym plączą się kroki, to w życiu może być podobnie - będą zmierzać w różne strony.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-07, 23:18   #3
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: przesądy slubne .... hehe

Chociaz mężatką jestem ponad 7 lat, to sama chciałam założyć taki wątek. Ja pamiętam takie przesądy:

1. Jeśli panna młoda rozerwie sobie suknię slubna, to małżeństwo rozpadnie się.
2. Panna młoda nie powinna w całym stroju przeglądać się w lustrze. Wtedy może np. ściągnąć jeden but.

Na razie pamiętam tylko tyle. Jak mi się coś jeszcze przypomni, to napiszę.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-07, 23:18   #4
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: przesądy slubne .... hehe

Chociaz mężatką jestem ponad 7 lat, to sama chciałam założyć taki wątek. Ja pamiętam takie przesądy:

1. Jeśli panna młoda rozerwie sobie suknię slubna, to małżeństwo rozpadnie się.
2. Panna młoda nie powinna w całym stroju przeglądać się w lustrze. Wtedy może np. ściągnąć jeden but.

Na razie pamiętam tylko tyle. Jak mi się coś jeszcze przypomni, to napiszę.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-07, 23:33   #5
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: przesądy slubne .... hehe

Panna młoda nie powinna nosić biżuterii z pereł, bo symbolizują one łzy.
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-07, 23:33   #6
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: przesądy slubne .... hehe

Panna młoda nie powinna nosić biżuterii z pereł, bo symbolizują one łzy.
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-19, 19:39   #7
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
czy wierzycie w "r"?

dziewczyny, jestem na etapie planowania daty slubu z moim ukochanym. myslimy o kwietniu. nigdy nie wierzylam w te przesady o "r" w nazwie miesiaca, ale slyszac dookola komentarze, ze musi byc "r", zastanawiam sie ile z was bralo to pod uwage planujac date slubu... prosze o opinie...
ostatecznie mozna powiedziec, ze "r" jes, bo to przeciez apRil!!!
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-19, 20:02   #8
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: czy wierzycie w "r"?

Ja brałam ślub we wrześniu, ale nie z powodu literki "r"
Myślę, że to nieistotne jaki to miesią czy z "r" czy nie, ważne aby wam pasowało. Może być tylko jedna zaleta jak sie kidyś pokłucicie (nie życzę Wam tego) to będziecie mieli na co zrzucić kłutnię małżeńską i będziesz mogła powiedzieć mężowi że to nie twoja wina ani jego tylko tego że pobraliście się w miesiącu bez "r"
Pozdrawiam
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-19, 20:16   #9
kasia82
Raczkowanie
 
Avatar kasia82
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 92
Dot.: czy wierzycie w "r"?

Ja swoją datę ślubu tez ustaliłam razem z moim TZ na miesiąc z literką "r" na 2 wrzenia 2006 i musze powiedziec ze poczatkowo nie brałam tego pod uwage bo nie wierzę w przesądy jednak jego mama oponowała aby był to miesiąc z literką "r" własnie i tak tez się stało, z czego sie bardzo ciesze
kasia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-19, 21:17   #10
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: czy wierzycie w "r"?

My braliśmy w sierpniu ale nie ze względu na "r" tylko ze względu na pierwszy wolny termin sali.
Papryczko a takich przestróg na temat przesądów to się jeszcze niestety dużo nasłuchasz.
Ja słyszałam, od kwiaciarki w sklepie, że jak w miesiącu nie ma "r" to potem dzieci nie bedą "r" wymawiały. Haha. A ktoś mi mówił, że w Niemczech jest odwortnie i szczeście przynoszą miesiące, które "r" nie mają. Najczęściej babcie do mnie mówiły, że "r" ma być, to już się nawet pytać nie chciałam i słuchać nie chciałam co ten brak "r" oznacza.
Jeśli by tak życie małżeńskie od tego "r" zależało to łatwo by było
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 06:22   #11
joasia25
Raczkowanie
 
Avatar joasia25
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 248
Dot.: czy wierzycie w "r"?

My braliśmy ślubik w lipcu, więc o żadnym "r" mowy nie ma
W pierwszej kolejności miał to być lipiec, miesiąc w którym się poznaliśmy, później doszłam do wniosku, że nawet dobrze, że jest to miesiąc bez "r", generalnie dlatego aby było inaczej niż zazwyczaj
Faktycznie gdyby tylko ta jedna literka była wyznacznikiem szczęścia małżeńskiwgo to nie byłoby rozwodów i innych takich tam
życzę wszystkim szczęścia nie zważając na to czy było, lub będzie "r" czy też nie
joasia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-20, 06:26   #12
kasiak-22
Raczkowanie
 
Avatar kasiak-22
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 153
Dot.: czy wierzycie w "r"?

Te wszyskie przesądy to jedna wielka bzdura! Ja nasłuchałam się ich tyle, że pewnie nie wyszłabym przed ślubem z domu gdybym miała ich przestrzegać.
My złamaliśmy dokładnie wszyskie które znaliśmy (ślub w lipcu)
kasiak-22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 06:29   #13
Qyodai
Raczkowanie
 
Avatar Qyodai
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 205
Dot.: czy wierzycie w "r"?

Dla spokoju, chcę dodać, że każdy miesiąc po wyszukaniu odpowiednika w innym języku ma w nazwie literkę r. Jedynie w maju w żadnym języku r nie występuje. A maj to chyba najpiękniejszy miesiąc.
Qyodai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 07:03   #14
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: czy wierzycie w "r"?

ciesze sie, ze tez tak sadzicie. i racja, ze tych zabobonow zwiazanych ze slubem jest tyle, ze lepiej nie zawracac sobie nimi glowy. gdyby od tego mialo zalezec nasze szczescie...
co do maja, to tez rozwazalismy to na poczatku (przynajmniej nie byloby problemu z wolnym terminem, bo slyszalam, ze "w maju sie slubow nie bierze"), ale pozniej doszlam do wniosku, ze maje bywaja ostatnio upalne, a ja zdecydowanie chce uniknac takiej pogody w tym waznym dniu. gdyby nie to, spokojnie zdecydowalabym sie na ten miesiac.
a swoja droga ciekawa jestem ile z was bralo slub w maju... przyznam, ze nie znam zadnej takiej pary.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 07:20   #15
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: czy wierzycie w "r"?

skoro bierzecie slub koscielny to chyba nie powinniscie wierzyc w zabobony?

gdyby szczesliwosc malżenstwa zalezała od literki "r" to byłoby znacznie mnie zdrad ,rozwodów,itptragedii.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 07:25   #16
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: czy wierzycie w "r"?

ja biorę ślub w kwietniu 29 dokładnie. co do przesądów z "R" to nie zamierzam się nimi przejmowac a kwiecień, bo marzec to jeszcze za zimno, a czerwiec i późniejsze miesiące są już po pierwsze bardzo oklepane, a po drugie nie chcę tyle czekac )
a o maju, powiem szczerze nie myślałam, w sumie nie wiem czemu )
Pozdrawiam!
sohf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 08:42   #17
koko-szanel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: czy wierzycie w "r"?

Nie wierze w "r" . To takie staromodne przesądy
koko-szanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 12:33   #18
AP_niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 224
Dot.: czy wierzycie w "r"?

Cytat:
Napisane przez papryczka
a swoja droga ciekawa jestem ile z was bralo slub w maju... przyznam, ze nie znam zadnej takiej pary.

A ja znam taką parę, w tym roku 21 maja mój brat brał ślub, pogoda była
piekna, nie za gorąco nie za zimno, słoneczko ślicznie świeciło, wszędzie zielono, kwitnące kwiatki

Sama zastanawiam się nad majem
__________________
Ania
AP_niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 13:00   #19
myszka_23
Raczkowanie
 
Avatar myszka_23
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 46
GG do myszka_23
Dot.: czy wierzycie w "r"?

Ja niby w "r" nie wierzę ALE ślub biorę 12 sieRRRRRRpnia

Coś w tym jednak jest...
Buziaczki
myszka_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-20, 16:07   #20
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: czy wierzycie w "r"?

Cytat:
Napisane przez paula78
skoro bierzecie slub koscielny to chyba nie powinniscie wierzyc w zabobony?
I to jest prawda co paula78 napisała.
Ksiądz nam mówił na naukach przedmałżeńskich, że jeśli się bierze ślub kościelny i jest się osobą wierzącą to napewno nie powinno wierzyć się w zabobony.
A swoją drogą to chyba najwięcej zabobonów znają osoby starsze wszelkie ciocie i babcie, a babcie najbardziej podbożne są w kościele, wiec po co te przesądy i zabobony ?
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 16:33   #21
hefalumpa
Rozeznanie
 
Avatar hefalumpa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: b-stok
Wiadomości: 906
Dot.: czy wierzycie w "r"?

nie wierze w "r". moj slub byl w lipcu /koncoweczka bo 30/ i bylo wspaniale i bez przykrych przygod ;] gdybym wierzyla poczekalabym do sieRpnia ;p
hefalumpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 10:32   #22
Ewas1
Rozeznanie
 
Avatar Ewas1
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: G.W.
Wiadomości: 816
GG do Ewas1
Dot.: czy wierzycie w "r"?

Ja brałam ślub w maju - przepiękny miesiąc i dodatkowa zaleta to mało ślubów więc nie pozajmowane sale itp. Wada: jeśli w rodzinie są akurat I komunie oraz maturzyści trzeba sprawdzić terminy żeby nie kolidowały. My ślubowaliśmy 12 maja zaraz po maturach pisemnych - muturzystów było sporo i mieli swoją chwilę.
Ewas1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 19:28   #23
Naja84
Rozeznanie
 
Avatar Naja84
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 776
Dot.: czy wierzycie w "r"?

ja niby nie wierze w takie przesądy , ale nie wiem czmu brałam pod uwagę miesiąc wrzesień i paździeRnik ... i "r" mimo wszystko tez ... być może dlatego że moja mama ciągle nalegała na "R"??


PozDraWiaM
Naja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 20:04   #24
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: czy wierzycie w "r"?

Cytat:
Napisane przez papryczka
dziewczyny, jestem na etapie planowania daty slubu z moim ukochanym. myslimy o kwietniu. nigdy nie wierzylam w te przesady o "r" w nazwie miesiaca, ale slyszac dookola komentarze, ze musi byc "r", zastanawiam sie ile z was bralo to pod uwage planujac date slubu... prosze o opinie...
ostatecznie mozna powiedziec, ze "r" jes, bo to przeciez apRil!!!
znam 4 małżeństwa, które brały ślub w kwietniu, są już razem wiele lat i żyją szczęśliwie
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 20:42   #25
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: czy wierzycie w "r"?

Nie wierze w takie bzdury - nie jestem nic a nic przesadna.
Przydalyby sie statystkiki mowiace o tym, ile bylo rozwodow par, ktore sie pobieraly w miesiacach z "r" w nazwie...
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 21:33   #26
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Dot.: czy wierzycie w "r"?

Moi Rodzice brali ślub w kwietniu i daj Boże wszystkim takie szczęśliwe małżeństwo. Ale - ani ja, ani moja siostra nie wymawiamy prawidłowo "r" ))
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 23:02   #27
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: czy wierzycie w "r"?

Ja brałam ślub w pażdzierniku, ale nie brałam pod uwagi literki "r". Nie wierzę w takie zabobony. Moja ciocia z wujkiem pobrali się w maju i są 41 lat po ślubie.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 10:55   #28
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: czy wierzycie w "r"?

my ślubowaliśmy w październiku, ale jakoś nie zwracalismy uwagi na szczęśliwe literki i inne przesądy, bo tak to trzeba nazwać
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 10:57   #29
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: czy wierzycie w "r"?

co do wspomnianego wyżej maja, to nie wiem dlaczego tak mało osób bierze wtedy ślub... w końcu to miesiąc zakochanych! a może jest jeszcze przesąd typu "ślub można brać w miesiącach, które mają najwięcej liter w nazwie"? w tym wypadku maj rzeczywiście odpada
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 18:20   #30
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: czy wierzycie w "r"?

Cytat:
Napisane przez sohf
ja biorę ślub w kwietniu 29 dokładnie.
o tej samej dacie mysle!!!
moi rodzice tez brali slub w kwietniu (w wielkanoc) i sa zgodnym malzenstwem od ponad 34 lat...
pozdrawiam was i dziekuje za wypowiedzi.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-31 11:56:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:46.