Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-27, 23:32   #1
linka_18
Raczkowanie
 
Avatar linka_18
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 454

Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?


Hejka.Tak mi przyszlo na mysl ze by zalozyc watek na temat:Jak zabezpieczali sie ludzie w dawnych czasach nasi, dziadkowie, pradziadkowie, prapradziadkowie?Czy to byl stosunek przerywany czy byly jakies inne zabobony:brzydal :?

---------- Dopisano o 00:28 ---------- Poprzedni post napisano o 00:10 ----------

Jaki myslicie?babcia mi opowiadala ze teraz zadrosci ludziom mlodym bo mogą się zabezpieczać a przedtem seks mogl skonczyc sie wpadka no i trzeba bylo sie zenicbo jak to w dawnych czasach panna z dzieckiem?:P( teraz tez moze sie skonczyc wpadka, ale nie wiem od czego jest antykoncepcja)

---------- Dopisano o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:28 ----------

cos ciekawego znalazlam:
Już w starożytności stosowano coś, czego współczesnymi następcami są rozmaite kapturki dopochwowe i wkładki. Chodziło o zatarasowanie drogi plemnikom. W tym celu wykorzystywano owoce, liście specjalnego gatunku brzozy, gąbkę nasączaną sokiem cytrynowym (naturalne gąbki to takie zwierzątka morskie, prostsze w budowie niż jamochłony)
,Środki antykoncepcyjne można też było przyjmować doustnie. Wywar z ruty na przykład lub wywar z ziaren dzikiej marchwi. Podobno działało. W ostateczności można było… połknąć żywą osę, a partner – by wspomóc działanie antykoncepcyjne – zjadał mielone jądra muła
linka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 00:07   #2
keyhole
Raczkowanie
 
Avatar keyhole
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 273
GG do keyhole
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

<suchar>

W 1272r Arabowie wynaleźli prezerwatywę używając do tego celu koziego jelita.
W 1873 Brytyjczycy udoskonalili ten pomysł wyciągając najpierw jelito z kozy...

</suchar>
keyhole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 09:14   #3
otoMati
Rozeznanie
 
Avatar otoMati
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 610
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

mozna sie zdziwic jak wczesnie wynaleziono aborcje
otoMati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 09:21   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

Ziółka, wiedźmy, czarownice
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 13:28   #5
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

Cytat:
Napisane przez linka_18 Pokaż wiadomość
Wywar z ruty na przykład lub wywar z ziaren dzikiej marchwi. Podobno działało. W ostateczności można było… połknąć żywą osę, a partner – by wspomóc działanie antykoncepcyjne – zjadał mielone jądra muła


Mam rutę w ogródku, ohoho!
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 13:33   #6
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

Cytat:
Napisane przez linka_18 Pokaż wiadomość
Wywar z ruty na przykład lub wywar z ziaren dzikiej marchwi. Podobno działało.
Ponoć do tej pory w niektórych miejscach w Indiach ludzie stosują marchew z gatunku daucus carota jako antykoncepcję. Swego czasu było to też popularne wśród niektórych ludzi w Stanach Zjednoczonych ze względu na to, że taka antykoncepcja jest bardzo naturalna
Zdaje się, że działa w taki sam sposób, jak tabletki jednoskładnikowe, tyle, że w tabletkach jest syntetyczny hormon, a w marchwi fitoprogesteron. Ale ręki sobie za to uciąć nie dam
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 17:49   #7
corkatswxd
Raczkowanie
 
Avatar corkatswxd
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 141
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

Moja babcia zagięła mnie kiedyś.
Oglądałam z nią jakiś serial i była tam sytuacja, gdzie kobieta miała wychodzić za mąż za faceta dla niej "odpowiedniego", wybranego (kasa, kasa i jeszcze raz kasa) a kochała biednego maszynistę xD
Wtedy babcia powiedziała, że żeni się z tym mężczyzną, z którym najlepiej będzie finansowo a miłość potem przychodzi zawsze i że wszystkie kobiety tak robią ;]
Już pomijam fakt, że na scenach erotycznych zawsze przełącza kanał, a jak widzi całującą się parę to pluje z obrzydzeniem ;]
Cieszę się, że jestem inna, jednym słowem xD
__________________
I cel: 70-69-68-67-66-65
II cel: 64-63-62-61-60
III cel: 59-58-57-56-55
Start: 16 listopada 2012
Meta: 1 kwietnia 2013.

Zero słodyczy, zero alkoholu, zero napojów słodkich.
Biust: 90
Talia: 94
Biodra: 102
Uda: 59
Łydki: 41
corkatswxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-28, 18:54   #8
_thunderstruck_
Raczkowanie
 
Avatar _thunderstruck_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 161
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ponoć do tej pory w niektórych miejscach w Indiach ludzie stosują marchew z gatunku daucus carota jako antykoncepcję. Swego czasu było to też popularne wśród niektórych ludzi w Stanach Zjednoczonych ze względu na to, że taka antykoncepcja jest bardzo naturalna
Ja słyszałam o marchwii jako środku na potencję - tylko trzeba ją dobrze przywiązać
__________________
Because I'm easy come, easy go, little high, little low
_thunderstruck_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 19:10   #9
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

Z ciekawostek: prezerwatywy lateksowe mają już 100 lat - a wynalazł je urodzony w Polsce chemik, Julius Fromm
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 05:58   #10
Francuska Fantazja
Zadomowienie
 
Avatar Francuska Fantazja
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 057
GG do Francuska Fantazja
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

Dawniej stosowano prezerwatywy z żółwich skorup, ze skóry jeńców, a także z jelit zwierzęcych
__________________
Idę, a moje serce nie przestaje bić
I wciąż idę, a w mojej głowie niebezpiecznie nic...



Francuska Fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 06:09   #11
Nussbeisser
BAN stały
 
Avatar Nussbeisser
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 345
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

napar ze skorupy żółwia, jelita zwierząt.
Nussbeisser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-30, 10:37   #12
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

kapturki, gumki jakies tez byly. nie wiem czy do dostania w aptekach czy np sprowadzane z zagranicy.
no i aborcja jako srodek anty
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 10:51   #13
cherry-lady
Wtajemniczenie
 
Avatar cherry-lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 523
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

Rozmawiałam z babcią na ten temat jakiś czas temu i powiedziała mi, że trzeba było "uważać", czyli stosowała stosunek przerywany. Były też globulki i babcia była bardzo zdziwiona jak dziadek skończył w niej i zaszła w ciążę, echhh
cherry-lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 11:08   #14
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 559
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

Może nie pradziadkowie, ale...
W starożytnym Egipcie za skuteczny środek anty było uważane krokodyle łajno. z tym, że kobiety miały się nim smarować w hmm strategiczne okolice ciała, a mężczyźni mieli je rozwodnić i pić. Ktoś jest chętny do wypróbowania tej metody?
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 15:45   #15
golden_eye
Wtajemniczenie
 
Avatar golden_eye
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: własne 4 kąty :-)
Wiadomości: 2 044
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

dołączyć do listy można też kocie pęcherze stosowane jak prezerwatywy, no i słynny sposób mojej babci - tabletka aspiryny... trzymana kolanami aż ochota przejdzie
__________________
"Nie jesteś na tym świecie po to aby spełniać moje oczekiwania, ani ja po to aby spełniać Twoje. Jeśli się przez przypadek odnajdziemy, to cudownie. Jeśli nie, to trudno"
golden_eye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 17:03   #16
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

prawdopodobnie niektórzy współżyli wtedy kiedy planowali dziecko
poza tym, antykoncepja, nawet jezeli była wynaleziona xxx lat temu, czyli jakies tam prezerwatywy z jelit itp była stosowana bardzo rzadko. Dlatego tez np. moja mama ma 8 rodzeństwa
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 19:51   #17
przytulanka87
Zadomowienie
 
Avatar przytulanka87
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 171
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

Bardzo fajne wątek
Subskrybuję
__________________
19.07.2007 Razem
28.12. 2011 Narzeczeni


18.08.2012 - 15.00


Bloguję sobie
http://agadidesign.blogspot.com/

Zajrzyj też proszę tutaj
https://www.facebook.com/agaczesze



przytulanka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 20:08   #18
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

[1=05872c226b72f809f533e1b e5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f 2b5f9d;37895022]Może nie pradziadkowie, ale...
W starożytnym Egipcie za skuteczny środek anty było uważane krokodyle łajno. z tym, że kobiety miały się nim smarować w hmm strategiczne okolice ciała, a mężczyźni mieli je rozwodnić i pić. Ktoś jest chętny do wypróbowania tej metody?[/QUOTE]
W Egipcie jeszcze jedna rzecz była ciekawa-testy ciążowe, ok. 60-70% skuteczności: kobieta sikała do doniczki z ziarnem słonecznika, jak wykiełkował=ciąża.
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 23:50   #19
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

Nie wiem jak Wasze prababcie, ale u mnie te od strony mamy (wsie pod Radomiem, czyli 100 lat temu brud, kiła i mogiła ) miały po 10-cioro dzieci. A przynajmniej tych, które nie zmarły w dzieciństwie. Jakby to policzyć, to chyba nie stosowały antykoncepcji, bo zachodziły rok po roku, a przed 40-stką pewnie były już za stare na takie rzeczy W ogóle mam wrażenie, że w tamtych stronach seks służył tylko prokreacji.

Prababcie od strony taty (dawne tereny Prus, a potem Niemiec) miały po 2 dzieci. Babcia opowiadała mi, że stosowały prezerwatywy (wtedy były wielokrotnego użytku ) i liczyły dni płodne. Czyli były jakieś 1000 lat przed kobietami od strony mojej mamy
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-04, 20:43   #20
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

mi babcia opowiadala,ze po 4 dziecku lekarz zaproponowal jej tabletki wiec jak widac juz wtedy jakies byly ale mowila,ze czula sie po nich mega tragicznie i odstawila.
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 14:22   #21
linka_18
Raczkowanie
 
Avatar linka_18
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 454
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

Cytat:
Napisane przez przytulanka87 Pokaż wiadomość
Bardzo fajne wątek
Subskrybuję
Bardzo mi to miło słyszeć..

I tak sobie myśle jak nam dobrze w XXI wieku, że mamy tabletki, gumeczki, spirale, inny komfort życia...
linka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 18:03   #22
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

Moi się nie zabezpieczali, bo byli głęboko wierzący. Podobnie jak dziadkowie, więc mama jest jednym z 7 żywych ich dzieci.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 22:38   #23
smilenow
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 82
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

no właśnie kiedyś nie stosowali zabezpieczeń,kochali się i zachodzili w ciążę,dlatego takie modne były rodziny wielopokoleniowe.
smilenow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 20:16   #24
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

chyba niezbyt dobrze wychodziła im ta aborcja skoro były takie liczne rodziny.
pomijam kwestie medyczne,kiedy kobieta roniła,rodzila wczesniaki,które umierały,lub miała problemy z zajściem,jednak z opowiadań mojego ojca wiem,że na wsiach kobiety mordowały swoje dzieci,kiedy było ich za dużo.nikt się tym nie interesował,więc tak na prawde nie wiadomo ile byłoby dzieci,gdyby przestrzegano prawa życia.

z aborcyjnych opowiadań babci wiem o gorących kąpielach i ciezkiej pracy w polu,dla hardkorowych bicie po brzuchu

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Cytat:
Napisane przez corkatswxd Pokaż wiadomość
Moja babcia zagięła mnie kiedyś.
Oglądałam z nią jakiś serial i była tam sytuacja, gdzie kobieta miała wychodzić za mąż za faceta dla niej "odpowiedniego", wybranego (kasa, kasa i jeszcze raz kasa) a kochała biednego maszynistę xD
Wtedy babcia powiedziała, że żeni się z tym mężczyzną, z którym najlepiej będzie finansowo a miłość potem przychodzi zawsze i że wszystkie kobiety tak robią ;]

tak samo jak w rodzinach szlacheckich,gdzie liczyło się pochodzenie,a koandydaci byli okrojeni liczebnie.wybierało się kuzynow.ponoć te związki były bardzo zgodne,ponieważ ludzie mieli podobne poglądy i zapatrywania na życie.
gdzieś słyszalam,że nie miłość i zauroczenie nie daje szansę na dobry związek,ale przyjaźń i partnerstwo.

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2012-12-08 o 20:14
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 15:01   #25
linka_18
Raczkowanie
 
Avatar linka_18
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 454
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

[QUOTE=TmargoT;38038727]chyba niezbyt dobrze wychodziła im ta aborcja skoro były takie liczne rodziny.
pomijam kwestie medyczne,kiedy kobieta roniła,rodzila wczesniaki,które umierały,lub miała problemy z zajściem,jednak z opowiadań mojego ojca wiem,że na wsiach kobiety mordowały swoje dzieci,kiedy było ich za dużo.nikt się tym nie interesował,więc tak na prawde nie wiadomo ile byłoby dzieci,gdyby przestrzegano prawa życia.

z aborcyjnych opowiadań babci wiem o gorących kąpielach i ciezkiej pracy w polu,dla hardkorowych bicie po brzuchu[COLOR="Silver"]

Ja slyszalam o innych metodach aborcjii. Kolezanka mojej znajomej skakala z łóżka- coż chyba skutecznie bo niedlugo po tym poronila..
linka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 11:48   #26
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Nie wiem jak Wasze prababcie, ale u mnie te od strony mamy (wsie pod Radomiem, czyli 100 lat temu brud, kiła i mogiła ) miały po 10-cioro dzieci. A przynajmniej tych, które nie zmarły w dzieciństwie. Jakby to policzyć, to chyba nie stosowały antykoncepcji, bo zachodziły rok po roku, a przed 40-stką pewnie były już za stare na takie rzeczy W ogóle mam wrażenie, że w tamtych stronach seks służył tylko prokreacji.

Prababcie od strony taty (dawne tereny Prus, a potem Niemiec) miały po 2 dzieci. Babcia opowiadała mi, że stosowały prezerwatywy (wtedy były wielokrotnego użytku ) i liczyły dni płodne. Czyli były jakieś 1000 lat przed kobietami od strony mojej mamy
To w mojej rodzinie nie sprawdził się taki podział
Obaj moi dziadkowie mieli po kilkoro rodzeństwa - jeden dziadek z prostej rodziny ze wsi, drugi z wykształconej z Warszawy.
Natomiast obie babcie miały po jednej siostrze - i tutaj znowu: jedna z Warszawy, a druga ze wsi na Kresach Wschodnich.

Natomiast moi rodzice oboje są jedynakami. Ale jakoś nie widziałoby mi się pytać dziadków jak się uchronili przed większą ilością dzieci Podejrzewam obserwacje cyklu lub długotrwałą wstrzemięźliwość - ale pewnie mogłabym się zdziwić
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 20:10   #27
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

może trochę dalsi pradziadkowie ale dla ludzi w nowożytności (XVI-XVIII wiek) Kościół oczywiście propagował wstrzemięźliwość, a poza tym to stosowano stosunek przerywany, różne chusteczki nasączane octem żeby przesłonić wejście do pochwy oraz coś w stylu dzisiejszej prezerwatywy - wytworzona z lnu albo baranich jelit przywiązana kolorowymi wstążeczkami, ale prezerwatyw używano głównie w stosunkach pozamałżeńskich i z prostytutkami


[studentka historii ]
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 07:43   #28
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

Cytat:
Napisane przez keyhole Pokaż wiadomość
<suchar>

W 1272r Arabowie wynaleźli prezerwatywę używając do tego celu koziego jelita.
W 1873 Brytyjczycy udoskonalili ten pomysł wyciągając najpierw jelito z kozy...

</suchar>


Cytat:
Napisane przez otoMati Pokaż wiadomość
mozna sie zdziwic jak wczesnie wynaleziono aborcje
dokładnie
Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość


Mam rutę w ogródku, ohoho!
A ja ususzoną w wazoniku, zawsze się śmieję, że trzymam na wszelki wypadek
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 08:53   #29
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

Ja kiedyś czytałam, że kobiety piły alkohol, w którym wcześniej było moczone jądro bobra, ale nie wiem czy to jakaś lipa czy prawda była pamiętam też coś o Chinkach, które piły chyba ołów i rtęć, ale wydaje mi się, że wtedy i tak chyba długo nie pożyły.
__________________
"Życie jest za krótkie lub za długie
bym mogła pozwolić sobie
na luksus aż tak złego życia"

_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 18:15   #30
NumberOneOnly
Raczkowanie
 
Avatar NumberOneOnly
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 91
Dot.: Jak sie zabezpieczali nasi pradziadkowie?

Cytat:
Napisane przez _thunderstruck_ Pokaż wiadomość
Ja słyszałam o marchwii jako środku na potencję - tylko trzeba ją dobrze przywiązać

no ba
NumberOneOnly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.