Zielona herbata a osłabienie...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-26, 11:40   #1
magdalena64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 29

Zielona herbata a osłabienie...?


Dlaczego źle się czuję po wypiciu zielonej herbaty ? Nieważne jaką kupię i tak po jej wypiciu zbiera mnie na wymioty, boli mnie głowa i czuję osłabienie...;/ Chcę ją pić gdyż jest zdrowa ,ale bardziej się zmuszam i męczę ,bo normalnym piciem tego nie nazwę. Też tak macie?
magdalena64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 12:10   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zielona herbata a osłabienie...?

Cytat:
Napisane przez magdalena64 Pokaż wiadomość
Dlaczego źle się czuję po wypiciu zielonej herbaty ? Nieważne jaką kupię i tak po jej wypiciu zbiera mnie na wymioty, boli mnie głowa i czuję osłabienie...;/ Chcę ją pić gdyż jest zdrowa ,ale bardziej się zmuszam i męczę ,bo normalnym piciem tego nie nazwę. Też tak macie?
nie, ja tak nie mam i nie zmuszałabym się do picia jak bym miała takie jazdy po niej. am bardzo wrażliwy żołądek ale zielona herbata nie wpływa w żaden sposó, czy ta pita na pobudzenie, czy na uspokojenie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 12:18   #3
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Zielona herbata a osłabienie...?

Cytat:
Napisane przez magdalena64 Pokaż wiadomość
Dlaczego źle się czuję po wypiciu zielonej herbaty ? Nieważne jaką kupię i tak po jej wypiciu zbiera mnie na wymioty, boli mnie głowa i czuję osłabienie...;/ Chcę ją pić gdyż jest zdrowa ,ale bardziej się zmuszam i męczę ,bo normalnym piciem tego nie nazwę. Też tak macie?
Jaką zieloną herbatę kupujesz, jak ją parzysz, ile minut, jaką wodą zalewasz? To wszystko jest bardzo ważne.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 12:23   #4
ofeliada
Przyczajenie
 
Avatar ofeliada
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2
Dot.: Zielona herbata a osłabienie...?

Zielona herbata (jak każda inna z resztą) wypłukuje pierwiastki z organizmu, oczywiście musiałabyś pić ogromne ilości, ale jeśli i tak masz problem np. z uzupełnianiem witamin to może tu jest pies pogrzebany?
__________________
86...79....70........60.. .......55
ofeliada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 12:25   #5
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Zielona herbata a osłabienie...?

Był już taki temat. Na niektórych tak działa. Ja piję mocną i z łyżeczką cukru, inaczej mnie mdli, zwłaszcza na pusty żołądek.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 12:58   #6
majaolenka
Raczkowanie
 
Avatar majaolenka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 37
Dot.: Zielona herbata a osłabienie...?

Mój mąż ma podobne dolegliwości. Ale w jego wypadku wynika to z niewydolności żołądka. Herbata zawiera teinę. Być może reagujesz źle na to, jeźli w herbacie jest więcej teiny. Radziłabym ci przetestować różne herbaty, ale te mające określone nazywy- na przykład sencha, matcha, gunpowder. Herbaty kupowane w zwykłych sklepach są sprzedawane w opakowaniach po 20 sztuk i jest na nich napisane „herbata zielona„. To nie daje nam informacji, co to za herbata. Spróbuj także rooibos. Matcha i rooibos to nietypowe herbaty. Ta ostatnia nie zawiera teiny. W ostateczności możesz spróbować herbaty rumiankowej.
majaolenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 13:04   #7
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Zielona herbata a osłabienie...?

Cytat:
Napisane przez majaolenka Pokaż wiadomość
Mój mąż ma podobne dolegliwości. Ale w jego wypadku wynika to z niewydolności żołądka. Herbata zawiera teinę. Być może reagujesz źle na to, jeźli w herbacie jest więcej teiny. Radziłabym ci przetestować różne herbaty, ale te mające określone nazywy- na przykład sencha, matcha, gunpowder. Herbaty kupowane w zwykłych sklepach są sprzedawane w opakowaniach po 20 sztuk i jest na nich napisane „herbata zielona„. To nie daje nam informacji, co to za herbata. Spróbuj także rooibos. Matcha i rooibos to nietypowe herbaty. Ta ostatnia nie zawiera teiny. W ostateczności możesz spróbować herbaty rumiankowej.
Która ma więcej teiny? Zielona czy czarna? Czarną moge pić litrami i nic.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-26, 17:44   #8
magdalena64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 29
Dot.: Zielona herbata a osłabienie...?

Cytat:
Napisane przez ofeliada Pokaż wiadomość
Zielona herbata (jak każda inna z resztą) wypłukuje pierwiastki z organizmu, oczywiście musiałabyś pić ogromne ilości, ale jeśli i tak masz problem np. z uzupełnianiem witamin to może tu jest pies pogrzebany?

Jestem wegetarianką więc może tu tkwi problem. Nie zawsze udaje mi się dostarczyć tyle witamin ile trzeba a co dzień łykać w tabletkach też zapominam :p Ale kiedyś zanim przeszłam na wegetarianizm miałam to samo więc już nie wiem....

Nie piję zielonej herbaty na pusty żołądek.

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Cytat:
Napisane przez majaolenka Pokaż wiadomość
Mój mąż ma podobne dolegliwości. Ale w jego wypadku wynika to z niewydolności żołądka. Herbata zawiera teinę. Być może reagujesz źle na to, jeźli w herbacie jest więcej teiny. Radziłabym ci przetestować różne herbaty, ale te mające określone nazywy- na przykład sencha, matcha, gunpowder. Herbaty kupowane w zwykłych sklepach są sprzedawane w opakowaniach po 20 sztuk i jest na nich napisane „herbata zielona„. To nie daje nam informacji, co to za herbata. Spróbuj także rooibos. Matcha i rooibos to nietypowe herbaty. Ta ostatnia nie zawiera teiny. W ostateczności możesz spróbować herbaty rumiankowej.

Dziękuję. Na pewno spróbuję
magdalena64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 07:02   #9
EmaLo
Raczkowanie
 
Avatar EmaLo
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 73
Dot.: Zielona herbata a osłabienie...?

Też tak mam. Zmniejszyłam jej esencjonalność. Nie jest tak mocna i teraz jest OK Spróbuj
EmaLo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 08:17   #10
pattricia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 148
Dot.: Zielona herbata a osłabienie...?

Cytat:
Napisane przez magdalena64 Pokaż wiadomość
Dlaczego źle się czuję po wypiciu zielonej herbaty ? Nieważne jaką kupię i tak po jej wypiciu zbiera mnie na wymioty, boli mnie głowa i czuję osłabienie...;/ Chcę ją pić gdyż jest zdrowa ,ale bardziej się zmuszam i męczę ,bo normalnym piciem tego nie nazwę. Też tak macie?

Zielona herbata obniża poziom cukru we krwi. Mo znajomy jak wypiła ją rano to mu się słabo robiło.
pattricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-21 09:17:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.