Liposukcja warto??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-08, 00:01   #1
Nikua5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 139

Liposukcja warto???


Witam mam pytanie do kobietek ktore robiły sobie liposukcje czy było to warte wydane tych pieniązków.Jestemw trakcie odchudzania ale nie umiem się pozbyć boczkow i brzucha (pociazowego) i własnie sie zastanawima nad tym.
Nikua5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 12:58   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Liposukcja warto???

A jak ćwiczysz?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 16:14   #3
koteczka18
Wtajemniczenie
 
Avatar koteczka18
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Daleko
Wiadomości: 2 548
Dot.: Liposukcja warto???

Witam tez mi został brzuszek i boczki i już zaczęłam rozważać lipo, pojechałam do chirurga i powiedział ze ciężko bedzie mi się pozbyć brzuszka ale szkoda zachodu z ta liposukcja(jeżeli chodzi o mnie, bo nie mam za dużo tłuszczu) zresztą poczytałam troszkę i mam obawy... póki co dalszy ciąg dietki i ćwiczeń
__________________
19. 03 Anatomki
koteczka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 08:34   #4
mimoza102
Rozeznanie
 
Avatar mimoza102
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: łodz
Wiadomości: 901
Dot.: Liposukcja warto???

Ja mialam lipo z innych wzgledow I powiem ze z talii jestem zadowolona a z nog juz nie mialam robione bryczesy I kola a ponad 3 mce temu I gorzej wygladaja skora jest inna I cos na ksztalt celulitu mi sie porobilo zmienilbowal posladkow I ogolniebszkoda tej kasy
mimoza102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 10:05   #5
MagduchaSz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Liposukcja warto???

Witam. Ja miałam liposukcję brzucha, boczków , ramion i podbródka. Właśnie mija rok od zabiegu. Mam mieszane uczucia. Powiem szczerze ,że gdybym była młodsza to pewnie bym była teraz mniej zadowolona , bo zostały mi siniaki na bokach , co nie wygląda fajnie. Jeżeli chodzi o podbródek to fajny i prawie bezbolesny zabieg. Łatwo robić sobie masaż i widoczny efekt. Z ramion też jestem zadowolona , bo uzyskałam bardziej kobiecy wygląd. Jak jestem ubrana to jest dobrze- mam upragnioną talię, płaski brzuch .itd. Gorzej na basenie , czy plaży- strój dwuczęściowy raczej nie wchodzi w grę. Przykre to jest. Lekarz który to robił uważam ,że zbyt mało dał mi informacji, zgarnęła kasę i tyle. Wybranie lekarza to cały sukces. Trzeba uważać. Po pierwsze należy jak najdłużej nosić ubrania uciskowe, po drugie trzeba robić masaże ..itd hmmm... a i muszę dodać ,że chwila mojej nieuwagi i 3 kilogramki wskoczyły znowu- nie można myśleć ,że zrobię liposukcję i to złoty środek. Jeżeli ma się tendencję to tycia , to nadal trzeba uważać. No cóż powiem szczerze ,że gdybym miała tą wiedzę co teraz - to wiele bym zmieniła- począwszy od lekarza:P

Edytowane przez MagduchaSz
Czas edycji: 2014-05-11 o 10:06
MagduchaSz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 14:01   #6
Specjalista Aspazji
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 43
Dot.: Liposukcja warto???

Jeśli nie jesteś osobą typowo otyłą, tylko zmagasz się z miejscowym problemem nagromadzenia tkanki tłuszczowej, zamiast liposukcji, możesz skorzystać z mniej inwazyjnych zabiegów lipolizy.
Specjalista Aspazji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 22:45   #7
adamfirlej31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: Liposukcja warto???

Chociaż jestem facetem, to zaciekawił mnie bardzo ten wątek. Coraz częściej wśród moich koleżanek słyszę o tym, że jedna, czy druga zrobiły albo wybierają się na liposukcję. Nie wiem, czy to skuteczna metoda i na czym dokładnie polega, ale jak już tego dokonają, to stają się bardziej pewne siebie... Noszą głowę tak wysoko, żeby wszyscy na korytarzu zauważyli zmiany... Hehe, ja tam nie widzę różnicy, ale ponoć to cud ostatnich kilku lat
adamfirlej31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-01, 12:48   #8
togetherforever
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 148
Dot.: Liposukcja warto???

no wiesz są takie partie ciała, że ciężko wyszczuplić za pomocą diety, czy ćwiczeń więc moim zdaniem warto się na liposkucję wybrać. Tylko dobrego lekarza trzeba znaleźć
togetherforever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 16:36   #9
owieczka-18
Raczkowanie
 
Avatar owieczka-18
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 304
Dot.: Liposukcja warto???

Witam! jestem już po konsultacji, chciałabym odessać tłuszcz z ud i łydek. Lekarz zaproponował mi liposukcje wibracyjną, czy może ktoś odwiedzający wątek korzystał z tego typu zabiegu? bardzo obawiam się nierówności skóry, zgrubień itp. Z tego co czytam w internecie bardzo często tak się dzieje po liposukcji klasycznej, czy przy metodzie wibracyjnej mogę być spokojna że skóra pozostanie gładka?
Jeżeli dr. Skupin, który udziela się na forum mógłby mi odpowiedzieć na to pytanie, będę bardzo wdzięczna
owieczka-18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 12:42   #10
Keira102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Dot.: Liposukcja warto???

Wg mnie ta metoda ta jest właściwa przy powtórnej liposukcji, czy też w przypadku istnienia konieczności wyrównania niedostatków w odsysanym rejonie. Sama liposukcja to tylko 40% sukcesu. Dalsze 60% to Pani ciężka praca i właściwa opieka pooperacyjna.

______________
Najlepszy zespół na wesele Warszawa
Keira102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 13:11   #11
jadwisiamink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 54
Dot.: Liposukcja warto???

Myślę że mogę dodać co nieco do tematu.
Liposukcja vaser lipo 2011 rok brzuch i talia, bardzo długa rekonwalescencja, 7 miesięcy masaży a efekt taki że brzuch jest/ był w jednym miejscu za bardzo odessany a w innym z kolei pozostawiono zbyt dużo tkanki, zrost na zroście mimo masaży, efekt marny.
Liposukcja poprawkowa plus przeszczep tłuszczu, metoda wibracyjna, rekonwalescencja w zasadzie brak, wyszłam o własnych siłach w dniu zabiegu, dwa siniaki, efekt naprawdę dobry, jestem dobrej myśli.
Konkluzja
Gdybym znów miała wybór to pewnie bym nie zrobiła liposukcji drugi raz, lub naprawdę prześwietliła lekarza. I tutaj dodam tylko że są portale w których nie można zamieścić negatywnej opinii o lekarzu, szukając tam opinii natkniecie się tylko na te pozytywne, i zostaniecie wprowadzeni w błąd.
jadwisiamink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-12, 22:52   #12
zulaula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Dot.: Liposukcja warto???

WARTO !!! Mam 40 lat ćwiczę dużo i regularnie ok 5h tygodniowo/kardio od 2 lat, ogolnie na narzekalam na stan sylwetki, jednakże zawsze denerwowały mnie 3 opony na brzuchu. Zrobilam w zeszlym roku w grudniu VASER HD w Katowicach (dr Mekle) i jestem bardzo zadowolona. Rekonwalescencja moze byla dosc dluga ok 4 miesiace-zrosty mialam,ale mi zmiekły i poschodzliy po ok pół roku… mialam 10 masaży… i niewielka poprawke po roku… brzuch jest niemlze idealny, jedynie niewielki nadmiar skóry pozostal, ale wszystko w normie.Nie żaluje absolutnie….
zulaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 11:32   #13
MarzenkaH123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 50
Dot.: Liposukcja warto???

Hej dziewczyny. A czy któraś z was miała liposukcję "drugiego podbródka"? Jestem dość szczupłą osobą jednak ten mankament doskwiera mi od zawsze. Zastanawiam się nad tym poważnie już od dawna. Słyszałam że mogą zostać siniaki po tym zabiegu, jednak na twarzy czegoś takiego wolalabym nie mieć...
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
MarzenkaH123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 17:46   #14
Tashia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 36
Dot.: Liposukcja warto???

Też myślę o liposukcji drugiego podbródka, ale póki co mam jeszcze nadzieję, że jak schudnę, zniknie i z tego miejsca..
Tashia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 12:07   #15
MarzenkaH123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 50
Dot.: Liposukcja warto???

Cytat:
Napisane przez Tashia Pokaż wiadomość
Też myślę o liposukcji drugiego podbródka, ale póki co mam jeszcze nadzieję, że jak schudnę, zniknie i z tego miejsca..
Właśnie u mnie hcodzi o to że jestem szczupła boję się że jednak nie zbytnio mi to pomoze albo zrobi się gorzej..
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
MarzenkaH123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 20:47   #16
danielqa44
DanielQa
 
Avatar danielqa44
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 16
Dot.: Liposukcja warto???

mysle ze powinnas zaczac cwiczyc wowczas zmniejszą się cm, czasem sama dieta nie pomaga i trzeba wlaczyc cwiczenia
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
danielqa44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 15:28   #17
annnia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Liposukcja warto???

Warto, zdecydowanie warto! Ja przez ostatni rok duzo schudlam wzielam sie za siebie ale pomimo cwiczen i wlasciwej diety w obszarze ud i brzucha mialam problem i nie moglam sobie z tym poradzic. Zdecydowala sie w koncu na liposukcje body jet i jestem bardzo zadowolona z efektu. Zalozylam nawet o tym watek dla osob, ktore maja juz dosc sowjego ciała
annnia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 19:55   #18
Marika088
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 35
Dot.: Liposukcja warto???

Kurczę, moja siostra, jak już wspominałam, ma dużo kasy i robi sobie wszystko, co jej przeszkadza, oprócz podbródka (fakt, był okropny) zrobiła sobie liposukcję brzucha po porodzie i boczków. Dużo ćwiczyła, ale jakoś chudła wszędzie tylko nie w tym rejonie. Mamy obie dziwną figurę. Wszystko robi w jednej klinice Miracki w Warszawie, jakbym tam mieszkała, to pewnie bym się pokusiła o podobny zabieg na brzuch, bo już mi sił brakuje...
Marika088 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 12:11   #19
MarzenkaH123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 50
Dot.: Liposukcja warto???

Aktywną osobą również jestem. Są takie okresy że drugi podbródek mi znika, jednak wg mojego BMI mam niedowagę. Obecnie jestem na granicy niedowagi z normą i podbródek jest znacznie za duży...
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
MarzenkaH123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-18, 12:14   #20
radyporady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
liposukcja

Słyszałam, że istnieje liposukcja, przed którą wprowadza się do ciała środek, dzięki którym widać różnicę pomiędzy mięśniami, a tłuszczem. Zapewne działa na zasadzie kontrastu. Czy ktoś wie jak nazywa się taki zabieg?
radyporady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 09:40   #21
natalia4566
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 5
Dot.: Liposukcja warto???

Warto! Ja z liposukcji jestem bardzo zadowolona. Swój zabieg wykonałam w Pure Clinic w Lublinie. Pomogło mi to pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Skóra jest też znacznie ujędrniona, nie mam też cellulitu... Można sobie wykupić cały pakiet zabiegów. Według mnie same plusy, polecam.
natalia4566 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 13:44   #22
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Liposukcja warto???

Kiedyś się poddałam liposukcji. Byłam młoda i naiwna o!
Efekty mierne, jak po zrzuceniu 4-5kg. To samo osiągnęłabym w miesiąc, a zapłaciłam ponad 10tys. zł. I niestety, co potwierdził mi inny specjalista, wiotczeje po niej skóra, stąd mój brzuch już nigdy nie będzie taki jak przed zabiegiem.
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 18:08   #23
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: Liposukcja warto???

jeśli sama jesteś w stanie schudnąć to po co liposukcja? Moim zdaniem to jest zabieg, któremu powinny poddawać się osoby, które mimo diety i ćwieczen nie mogą pozbyć się tłuszczyku z określonych partii ciała. Moja kuzynka miała taki problem po ciążach. Niby nie była jakoś specjalnie gruba, ale tłuszcz brzydko jej się okładał w okolicach brzucha i bioder. Zdecydowała się na odsysanie tłuszczu w Warszawie, o ile dobrze pamiętam to w klinice doktora Chęcińskiego.
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 23:52   #24
Greta866
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 143
Dot.: Liposukcja warto???

Ja też miałam właśnie problem z boczkami. Próbowałam coś ćwiczyć ale przynosiło to marne efekty poza tym nie jestem osobą która ćwiczyć lubi. Stwierdziłam że w tej sytuacji najlepszym wyjściem będzie liposukcja i się nie pomyliłam. Wybrałam Body Jet czyli tzw. wodną. Dużo dobrego się o niej naczytałam i nie o tylu nieudanych jak w przypadku standardowej. Nie jest to metoda na jakąś rozległą otyłość tylko niewielkie ilości tkanki tłuszczowej. U mnie było jeszcze tak że tym pobranym tłuszczem dr Zawodny zlikwidował mi doły pod oczami i wypełnił policzki - także miałam z głowy dwa zabiegi które zawsze chciałam zrobić. A robiłam w w Szczecinie.
Greta866 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 19:55   #25
Kami154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2
Dot.: Liposukcja warto???

Zrobilam sobie liposukcje brzucha boczkow i talii 3mies po porodzie, przed caza cwiczylam, po ciazy nie. Otoczenie wywarlo na mnie presje, taka fitnesowa z takim brzucholem. Odessali mi jakis kilogram. Bo o tyle bylam lzejsza. Przed lipo wazylam 52 kg. Teraz minelo jakies 8mies waze 45,5 cwicze 4razy w tyg baaardzo intensywnie. Nie zaluje lipo. Zaczelem po tym chudnac ze wszystkich partii ciala, wczesniej mialam wrazenie ze brzuch mi wszystko blokowal zwlaszcza ze dosyc czesto mam napady obzarstwa, moge sobie na to teraz pozwolic bo brzuch na tym nie cierpi, pewnie gdybym przestala cwiczyc to bym szybko przytyla ale nigdy nie przestane. A co do lipo jeszcze efekty widac dopiero teraz, dopiero teraz zeszla calkiem opuchlizna i wyrownalo sie wszystko, trzeba uzbroic sie w cierpliwosc przy tego typu zabiegach. Na poczatku myslalam ze nierownosci juz tak zostana i nie jedna noc przeryczalam, teraz jest fantastycznie, nie zaluje, lipo zmienila moje zycie i dala kopa do dzialania, juz nigdy sie nie zaniedbam
Kami154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 22:50   #26
QueenOfHearts
Rozeznanie
 
Avatar QueenOfHearts
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 864
Dot.: Liposukcja warto???

Ciekawa jestem opinii osób, które są po zabiegu.
Sama się zastanawiam ale nie wiem czy jest sens.
Od zawsze dużo trenuję, dietę trzymam. Mam po prostu fałdkę na brzuchu, której nie mogę się pozabyć. Chudnąć z innych partii ciała nie chcę.
__________________
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA." T.Pratchett
QueenOfHearts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-11, 11:37   #27
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Liposukcja warto???

Cytat:
Napisane przez Kami154 Pokaż wiadomość
Zrobilam sobie liposukcje brzucha boczkow i talii 3mies po porodzie, przed caza cwiczylam, po ciazy nie. Otoczenie wywarlo na mnie presje, taka fitnesowa z takim brzucholem. Odessali mi jakis kilogram. Bo o tyle bylam lzejsza. Przed lipo wazylam 52 kg. Teraz minelo jakies 8mies waze 45,5 cwicze 4razy w tyg baaardzo intensywnie. Nie zaluje lipo. Zaczelem po tym chudnac ze wszystkich partii ciala, wczesniej mialam wrazenie ze brzuch mi wszystko blokowal zwlaszcza ze dosyc czesto mam napady obzarstwa, moge sobie na to teraz pozwolic bo brzuch na tym nie cierpi, pewnie gdybym przestala cwiczyc to bym szybko przytyla ale nigdy nie przestane. A co do lipo jeszcze efekty widac dopiero teraz, dopiero teraz zeszla calkiem opuchlizna i wyrownalo sie wszystko, trzeba uzbroic sie w cierpliwosc przy tego typu zabiegach. Na poczatku myslalam ze nierownosci juz tak zostana i nie jedna noc przeryczalam, teraz jest fantastycznie, nie zaluje, lipo zmienila moje zycie i dala kopa do dzialania, juz nigdy sie nie zaniedbam
Ile Cię to kosztowało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 12:45   #28
penelope30
Przyczajenie
 
Avatar penelope30
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 11
Dot.: Liposukcja warto???

Hej, ostatnio skonczyłam serie zabiegów karboksyterapii na usunięcie tkanki tłuszczowej z ud i pośladków i mogę powiedzieć, że warto. Ogólnie troche na początku byłam na nie, no bo igłami, ale przekonałam się po darmowej konsultacji właśnie w tej klinice co byłam na Aniołkach w Gdańsku. I tak naprawdę nic nie bolało i efekty super.
penelope30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-02, 07:16   #29
1972Paulina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1
Dot.: Liposukcja warto???

witaj ja miałam liposukcję w kwietniu 2018 na brzuch i boki.
Brzuch to miałam odkąd pamiętam, robiłam różne zabiegi pielęgnacyjne, endermologie, krioterapie i mi nie znikał. Uprawiam też sport..a brzuch się trzymał.JAk już chudłam to do brzucha nigdy nie doszło.
W załączeniu wysyłam dwa zdjęcia przed i po zabiegu
W razie jakichkolwiek pytań, jestem do dyspozycji
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0912.JPG (1,3 KB, 415 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1043.JPG (1,4 KB, 405 załadowań)
1972Paulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 20:08   #30
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Liposukcja warto???

Nie.
Zwiotczała mi mocno skóra.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-17 10:53:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.