Wszystko o Oriflame część VIII - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-23, 17:44   #1831
Li O
Wtajemniczenie
 
Avatar Li O
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 812
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

Cytat:
Napisane przez dominikowaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiem ze nieraz juz dawalyacie linka do watku katalowego ale prosze dajcie mi ostatni raz bo nie mam na tyle czasueby poszukacwiem ze znalazlabym pewnie kiedys tam alw prosze bardzo
Linki znajdują się w pierwszym poście tego wątku. Wystarczy jedno kliknięcie "Początek" (na pasku stron) i znajdziesz tam większość informacji, których szukasz
__________________
Jesteś tu pierwszy raz?
Zanim o cokolwiek zapytasz przeczytaj pierwszy post lub skorzystaj z wyszukiwarki
Li O jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 18:41   #1832
czartowa17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 64
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

Dziewczyny, mam problem z przesyłką. Zawsze, gdy zamawiam kosmetyki, biorę wysyłkę przez kuriera (DHL) i wszystko było ok. Dziś miałam dostać paczkę, ale kurier się nie zjawił, spojrzałam więc na status wysyłki i zobaczyłam: przesyłka dostarczona do odbiorcy, odebrana przez SIWEK.. tyle że ja nie nazywam się Siwek, ani nikt z mojej rodziny! To gdzie oni dostarczyli tą paczkę?? Co mogę zrobić?? Chyba zadzwonię do nich, ale dziś to już za późno. Miałyście taką sytuacje??
Przecież nie będę płaciła za kosmetyki, których nie dostałam!
__________________
[ori_pyc]500744[/ori_pyc]

Pycia musi wygrać! Wspomagamy najlepszą!
Nie czekaj, kliknij już teraz

https://wizaz.pl/akcje/oriflame/odkr...uid=500744&k=p
czartowa17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 18:45   #1833
kroooliczek89
Zakorzenienie
 
Avatar kroooliczek89
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań PTKWO
Wiadomości: 3 727
GG do kroooliczek89
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

Widział ktoś może tę nową kosmetyczkę z kat. 4 ze strony 15? Fajno wygląda w katalogu, ale nie ma podanych wymiarów nigdzie... Chyba ze ja ślepa jestem Jakby ktoś chociaż mniej więcej mógł porównać do jakiejś kosmetyczki z ori byłoby fajnie Bo na zdjęciu to ona jest nie wiele większa od cieni do powiek... mam nadzieję że to tylko tak żeby się na stronie zmieściła
__________________
Tak bardzo Go kocham...

Razem od 27.06.2008r
Zaręczeni: 25.05.2012r
Wedding
kroooliczek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 18:46   #1834
Poison27
Wtajemniczenie
 
Avatar Poison27
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: City of Angels
Wiadomości: 2 848
GG do Poison27
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

zgloś koniecznie i to szybko!! firma powinna dotrzec do kuriera ktory akurat był na zmianie i to on powinien ponieść odpowiedzialność za to zamieszanie

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Cytat:
Napisane przez czartowa17 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam problem z przesyłką. Zawsze, gdy zamawiam kosmetyki, biorę wysyłkę przez kuriera (DHL) i wszystko było ok. Dziś miałam dostać paczkę, ale kurier się nie zjawił, spojrzałam więc na status wysyłki i zobaczyłam: przesyłka dostarczona do odbiorcy, odebrana przez SIWEK.. tyle że ja nie nazywam się Siwek, ani nikt z mojej rodziny! To gdzie oni dostarczyli tą paczkę?? Co mogę zrobić?? Chyba zadzwonię do nich, ale dziś to już za późno. Miałyście taką sytuacje??
Przecież nie będę płaciła za kosmetyki, których nie dostałam!
nie jest za pozno na telefon oni pracują chyba całodobowo
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
— Pablo Ruiz Picasso
Poison27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 18:59   #1835
Ania1367
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: RUDA ŚLĄSKA
Wiadomości: 528
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

Cytat:
Napisane przez czartowa17 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam problem z przesyłką. Zawsze, gdy zamawiam kosmetyki, biorę wysyłkę przez kuriera (DHL) i wszystko było ok. Dziś miałam dostać paczkę, ale kurier się nie zjawił, spojrzałam więc na status wysyłki i zobaczyłam: przesyłka dostarczona do odbiorcy, odebrana przez SIWEK.. tyle że ja nie nazywam się Siwek, ani nikt z mojej rodziny! To gdzie oni dostarczyli tą paczkę?? Co mogę zrobić?? Chyba zadzwonię do nich, ale dziś to już za późno. Miałyście taką sytuacje??
Przecież nie będę płaciła za kosmetyki, których nie dostałam!
A nie nazywa się tak ktoś z sąsiadów?? albo podobnie
Niekiedy kurier przekręci nazwisko
__________________

Ania1367 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 19:08   #1836
czartowa17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 64
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

Tyle, ze ja mieszkam na wsi i wszyscy się mniej więcej znają i u nas nie ma nikogo o tym nazwisku. Sąsiedzi nazywają się Dąbrowski i Pasztaleniec, więc nijak się to ma
Dzwoniłam do nich, Pani kazała mi czekać, bo dzwoniła do kuriera, który nie odbierał. Kazała mi podać imię i nazwisko i tel, mają wyjaśnić sprawę.
Mam nadzieję, że się wyjaśni.
__________________
[ori_pyc]500744[/ori_pyc]

Pycia musi wygrać! Wspomagamy najlepszą!
Nie czekaj, kliknij już teraz

https://wizaz.pl/akcje/oriflame/odkr...uid=500744&k=p

Edytowane przez czartowa17
Czas edycji: 2011-02-23 o 19:10
czartowa17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 19:45   #1837
pycia17
Zakorzenienie
 
Avatar pycia17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 792
GG do pycia17
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

kurierzy czasami tak kombinują, u mnie kurier też kombinował ale do czasu długo nie wytrzymałam zgłosiłam i teraz dostarcza bez przeszkód
pycia17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 19:51   #1838
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

Kurierzy czasami sami swoje zagrania.
Jak jest coś zbite bo słychać po paczce - to celowo zostawiają u sąsiadów.
Bo sąsiąd odbierze a oni się pozbyli problemu..
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 19:58   #1839
kala101
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 177
GG do kala101
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

Oj kurierzy są super kiedyś firma ups nie dostarczyła mi przesyłki z allegro bo niby nie ma takiego adresu to ciekawe gdzie mieszkam (żeby było śmieszniej to już nieraz dostarczali bez problemu) a jak zadzwoniłam to stwierdzili8 że kurierzy nie mają obowiązku dzwonić do klienta i mogą nie dostarczyć paczki i już i tak zapłate dostaną... innym razem kurier do mnie dzwoni że nie przyjedzie dziś bo coś tam itd a na stronie też info że już dostarczona do mnie i że ja odebrałam bo on za mnie się podpisał dzwonie tam i nagle wściekły kurier do mnie o 21 przyjeżdża z paczką i mam sobie po nią zejść na dół bo on się śpieszy (i żeby było śmieszniej to ja się nigdzie nie podpisałam że ją odbrałam i jak bym była świnia to powinnam zgłosić że nic nie dostałam ciekawe co by zrobił wtedy...)
kala101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 20:50   #1840
paula1109
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 2 381
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

Też miałam takie sytuacje właśnie,że na statusie było podpisane na moje nazwisko że dostarczone, a ja paczki nie podpisywałam i nie dostałam .
Kilkakrotnie zgłaszam to DHL,że co chwile ten kurier cuduje...
Miałam już dość bo co zamówienie to miałam ten sam problem albo nie przyjechał w ogóle albo wydzwaniał,że się spieszy i nie może podjechać do MNIE. to ja na to,że mnie to nie interesuje,w końcu kurierzy są od tego,i w końcu to jego praca. Wiecie co,około 10ciu razy zgłaszałam sprawę aż w końcu doszło do tego,że został wyrzucony z roboty ;D
Ostrzegałam go ... Kiedyś prosił mnie,że następnym razem jak będę zgłaszać do DHLU to niech najpierw zadzwonie do niego(zresztą to jego zadanie zadzwonić do mnie i mnie poinformować że jakaś tam sytuacja wyszła nagła... ) bo co się okazało oberwał od kogoś tam, za te przekręty i niby jakieś tam zółte kartki dostają za te zachowania... ehhh mają za swoje ja nie mam zamiaru się denerwować tym bardziej,że klientki zawsze się pytają kiedy będzie paczka i mówie wtedy kiedy wiem,że ma być napewno ...
paula1109 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 22:42   #1841
just75
Zadomowienie
 
Avatar just75
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 166
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

5 fińska: http://fi.oriflame.com/products/cata...wer-next.jhtml
just75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 23:26   #1842
Lanika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 24
GG do Lanika
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

nasza 5 chyba będzie się mocno różniła od innych, ze względu na 20 lecie
Lanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 05:34   #1843
kroooliczek89
Zakorzenienie
 
Avatar kroooliczek89
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań PTKWO
Wiadomości: 3 727
GG do kroooliczek89
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

Jak w naszym katalogu będzie taka torebka jak w tym na str 73 to ja ją chce idealna
__________________
Tak bardzo Go kocham...

Razem od 27.06.2008r
Zaręczeni: 25.05.2012r
Wedding
kroooliczek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 07:07   #1844
Li O
Wtajemniczenie
 
Avatar Li O
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 812
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

Cytat:
Napisane przez Lanika Pokaż wiadomość
nasza 5 chyba będzie się mocno różniła od innych, ze względu na 20 lecie
Chyba się mylisz, ponieważ niedawno w innym kraju (bodajże Portugalii, ale pewna nie jestem) był obchodzony jubileusz i mieli taki sam katalog jak nasz, tylko dodane takie loga wskazujące na tę okoliczność. Zauważ, że w innych krajach K4 jest identyczny, tylko u nas na okładce dodali logo "20 LAT W POLSCE" Aczkolwiek głowy nie dam sobie uciąć i oczywiście może być tak, że rację będziesz miała ty
__________________
Jesteś tu pierwszy raz?
Zanim o cokolwiek zapytasz przeczytaj pierwszy post lub skorzystaj z wyszukiwarki
Li O jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 09:02   #1845
annula22
Raczkowanie
 
Avatar annula22
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 176
GG do annula22
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

Portugalski katalog 5 tez juz jest i taki sam jak finski
mysle ze Li O ma racje - nasz bedzie taki sam prawdopodobnie
rzeczywiscie ladna ta torebka

Dziewczyny moze znacie sie bardziej niz ja bo mam problem z rozem tzn nie wiem jaki odcien wybrac - jestem szatynka, mam jasna cere i zielone oczy - jak mysliscie ktory odcien powinnam wybrac do swojej karnacji ?? Az glupio sie przyznac ze nie wiem bo jako konsultantka powinnam wiedziec co dla kogo ale najtrudniej chyba sobie dobrac
__________________
"Na zakręcie jestem życia
Taki przyszedł czas
Jutro też jest dzień
Tak pociesza każdy mnie
Mówią- nie daj się, trzeba dzielnie trzymać się
Trzeba zacząć od początku, trzeba zamknąć drzwi"


[ori_bas]478720[/ori_bas]

[ori_ivo]478720[/ori_ivo]
annula22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 09:37   #1846
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

Cytat:
Napisane przez annula22 Pokaż wiadomość

Dziewczyny moze znacie sie bardziej niz ja bo mam problem z rozem tzn nie wiem jaki odcien wybrac - jestem szatynka, mam jasna cere i zielone oczy - jak mysliscie ktory odcien powinnam wybrac do swojej karnacji ?? Az glupio sie przyznac ze nie wiem bo jako konsultantka powinnam wiedziec co dla kogo ale najtrudniej chyba sobie dobrac
aaaa teraz przeczytałam, że różu..
wg mnie najlepszy dla Ciebie będzie brzoskwiniowy czyli Glowing Peach.
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi

Edytowane przez Bayje
Czas edycji: 2011-02-24 o 09:41
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 09:53   #1847
Li O
Wtajemniczenie
 
Avatar Li O
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 812
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

Cytat:
Napisane przez annula22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny moze znacie sie bardziej niz ja bo mam problem z rozem tzn nie wiem jaki odcien wybrac - jestem szatynka, mam jasna cere i zielone oczy - jak mysliscie ktory odcien powinnam wybrac do swojej karnacji ?? Az glupio sie przyznac ze nie wiem bo jako konsultantka powinnam wiedziec co dla kogo ale najtrudniej chyba sobie dobrac
Moim zdaniem dobieranie koloru jest bardzo indywidualne. Ktoś może mieć oczy zielone, ale takie morskie - chłodne, a inny zielony wpadający w piwny/żółty - ciepłe i zupełnie inaczej będzie komponowała się kolorystyka. Tak samo jeśli chodzi o włosy i kolor cery. Jak ktoś ma jasną cerę, to może mieć odcień różowy/czerwony, kremowy/porcelanowy, lub szary/ziemisty i do każdego z tych odcieni będzie pasował inny kolor różu. Poza tym najważniejsze chyba jak kto się maluje i jaki efekt chce osiągnąć. Osobiście mam porcelanowy kolor cery, na którym są różowe przebarwienia. Kiedy robię makijaż lekki/dzienny, to używam kolorów brzoskwiniowych. Zaś jak maluję się na wieczór i robię mocny, wyrazisty makijaż (np. używam białego cienia do powiek + dużo czarnego eyelinera), to używam różowego różu
__________________
Jesteś tu pierwszy raz?
Zanim o cokolwiek zapytasz przeczytaj pierwszy post lub skorzystaj z wyszukiwarki
Li O jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 09:56   #1848
Poison27
Wtajemniczenie
 
Avatar Poison27
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: City of Angels
Wiadomości: 2 848
GG do Poison27
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

nie zachwyca mnie ten katalog, jestem tylko ciekawa czy u nas na stronie wyprzedazowej bedzie zestaw do mikrodermabrazji i tych nowych pomadek GG ruby.
Dziś dostane drugą paczke z k3, zlozylam zamowienie dodatkowe na 30PP bo Klientce zalezalo i w ostatnim dniu załapałam sie na podklad mineralny natural beige
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
— Pablo Ruiz Picasso
Poison27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 10:14   #1849
jouka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 292
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

A czy ktoś widział cennik do polskiej 5? Link z pierwszego postu mi coś nie działa
jouka2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-24, 10:39   #1850
Li O
Wtajemniczenie
 
Avatar Li O
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 812
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

Cytat:
Napisane przez jouka2 Pokaż wiadomość
A czy ktoś widział cennik do polskiej 5? Link z pierwszego postu mi coś nie działa
W pierwszym poście jest link do "dokumenty do pobrania" (już poprawiłam), ale tam jeszcze nie będzie cennika
Link do C5: http://poland.oriflame.com/KlubOrifl...1_internet.zip
Z tym, że na razie nie jeszcze ma cennika wrzuconego, więc pojawia się informacja, że nie znaleziono strony - jak już cennik się pojawi, to link będzie działał
__________________
Jesteś tu pierwszy raz?
Zanim o cokolwiek zapytasz przeczytaj pierwszy post lub skorzystaj z wyszukiwarki
Li O jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 10:44   #1851
dramka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 19
Cool Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

cześć mam pytanie czemu zrezygnowali z serii skindividual?jest mi bardzo przykro bo nie zakupiłam kremu z tej serii.zawsze rezygnuja z produktu ktory jest chodliwy.szkoda
dramka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 11:30   #1852
Li O
Wtajemniczenie
 
Avatar Li O
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 812
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

Cytat:
Napisane przez dramka Pokaż wiadomość
cześć mam pytanie czemu zrezygnowali z serii skindividual?jest mi bardzo przykro bo nie zakupiłam kremu z tej serii.zawsze rezygnuja z produktu ktory jest chodliwy.szkoda
Istnieje takie pojęcie, jak "życie produktu". Jeśli dany produkt przestaje być wypróbowywany i kupują go już tylko stali klienci, to sprzedaż spada poniżej określonej granicy i wtedy jest on wycofywany. Klienci wtedy zaczynają próbować innych kosmetyków, przez co kupują więcej, bo rzadko pierwszy kupiony spełni ich oczekiwania. W ten sposób nakręca się sprzedaż. Czasem produkty wracają w zmienionym opakowaniu, lub zmienionym składzie - jest to ożywienie produktu, dzięki czemu inni klienci będą wypróbowywać "nowości"
__________________
Jesteś tu pierwszy raz?
Zanim o cokolwiek zapytasz przeczytaj pierwszy post lub skorzystaj z wyszukiwarki
Li O jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 12:14   #1853
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

Mam nadzieję, że ta firma kiedyś upadnie, bo w taki sposób jak oni pracują, to nie da się współpracować . Chciałam kiedyś rozwijać bardzo grupę, ale nie będę się wstydzić za nich.
SdC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 12:37   #1854
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 551
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

Cytat:
Napisane przez Li O Pokaż wiadomość
Istnieje takie pojęcie, jak "życie produktu". Jeśli dany produkt przestaje być wypróbowywany i kupują go już tylko stali klienci, to sprzedaż spada poniżej określonej granicy i wtedy jest on wycofywany. Klienci wtedy zaczynają próbować innych kosmetyków, przez co kupują więcej, bo rzadko pierwszy kupiony spełni ich oczekiwania. W ten sposób nakręca się sprzedaż. Czasem produkty wracają w zmienionym opakowaniu, lub zmienionym składzie - jest to ożywienie produktu, dzięki czemu inni klienci będą wypróbowywać "nowości"
bez sensu... a skad oni niby wiedza kto kupuje te produkty? nowy czy stary klient? nawet jesli powtarzaja sie w zamowienach danych konsultantow to nie oznacza, ze to ciagle dla tych samych osob
chyba, ze ja tego nie rozumiem
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 12:56   #1855
fushigicircus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 14
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=510594 zapraszam do kliknięcia w sondzie na temat oriflame itp
fushigicircus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 13:37   #1856
in bloom
Zadomowienie
 
Avatar in bloom
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 358
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

dziewczyny jest juz cennik takze sciagajcie i czytajcie
__________________
in bloom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 14:02   #1857
Li O
Wtajemniczenie
 
Avatar Li O
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 812
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

Cytat:
Napisane przez theMonique Pokaż wiadomość
bez sensu... a skad oni niby wiedza kto kupuje te produkty? nowy czy stary klient? nawet jesli powtarzaja sie w zamowienach danych konsultantow to nie oznacza, ze to ciagle dla tych samych osob
chyba, ze ja tego nie rozumiem
Nie zrozumiałaś
To bardzo proste... Przecież doskonale wiedzą jaką mają sprzedaż danego produktu. Załóżmy że wprowadzają nowy produkt. W pierwszym katalogu sprzedają go w ilości miliona sztuk. W drugim i trzecim katalogu mają wzrost sprzedaży o 10%. Potem przez kilka miesięcy w zależności od promocji sprzedaż waha się na poziomie 80% w stosunku do pierwszego katalogu. Po roku sprzedaż spada do 60%, a po dwóch jest na poziomie 40%. Następnie utrzymuje się już tylko na poziomie 20-30%. W pewnym momencie produkcja tego produktu przestaje być opłacalna, bo jeden produkt wymaga odpowiednich maszyn i materiałów, których koszt wzrasta wraz ze spadkiem ilości produkcji. Zatem aby znowu sprzedawać większą ilość wycofują ten produkt i wprowadzają nowy, którego sprzedaż znów w pierwszym katalogu jest milion sztuk, itd...
To jest naturalny "cykl życia produktu", którego rozłożenie akurat podaję przykładowe. Od dyrektora wiem, że cykl życia produktu w Oriflame, to 2-3 lata.
Oczywiście ja też nie lubię jak wycofują moje ulubione kosmetyki (np. serie Radiance Energy i Balace oraz pomadki Midnight Colour), ale rozumiem dlaczego tak robią, bo przecież podstawą działalności firmy jest maksymalizacja zysków i minimalizacja kosztów
Nie rozumiem tylko, dlaczego wycofano wodę After Hours Nie była długo w katalogu i był na nią bardzo duży popyt. Do teraz wiele osób o nią pyta...
__________________
Jesteś tu pierwszy raz?
Zanim o cokolwiek zapytasz przeczytaj pierwszy post lub skorzystaj z wyszukiwarki
Li O jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 14:28   #1858
annula22
Raczkowanie
 
Avatar annula22
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 176
GG do annula22
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

Cytat:
Napisane przez Bayje Pokaż wiadomość
aaaa teraz przeczytałam, że różu..
wg mnie najlepszy dla Ciebie będzie brzoskwiniowy czyli Glowing Peach.
dzięki, tak chodziło mi o róż - czasami lepiej pisać ze znakami
no właśnie tak myślałam że ten, ewnetualnie classic rose
__________________
"Na zakręcie jestem życia
Taki przyszedł czas
Jutro też jest dzień
Tak pociesza każdy mnie
Mówią- nie daj się, trzeba dzielnie trzymać się
Trzeba zacząć od początku, trzeba zamknąć drzwi"


[ori_bas]478720[/ori_bas]

[ori_ivo]478720[/ori_ivo]
annula22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 15:18   #1859
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że ta firma kiedyś upadnie, bo w taki sposób jak oni pracują, to nie da się współpracować . Chciałam kiedyś rozwijać bardzo grupę, ale nie będę się wstydzić za nich.
Ja też

Zresztą jak mi przeszła pierwsza faza fascynacji firmą, na dodatek wycofałam się z aktywnej sprzedaży, to coraz mniej produktów mnie interesuje. Nie zależy mi na punktach, nie dobijam do określonych wartości i tak de facto oszczędzam Ciągle mam swoje ulubione kosmetyki z Ori, ale jest to tylko kilka rzeczy, a reszta naprawdę nie jest (przynajmniej dla mnie) warta swojej ceny, bo mogę znaleźć o wiele lepsze odpowiedniki, które nierzadko są tańsze.
__________________


Tak właśnie.
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 15:27   #1860
blicken
Raczkowanie
 
Avatar blicken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 294
Dot.: Wszystko o Oriflame część VIII

Dziewczyny do tej promocji z perfumami Mirage liczy się tylko suma zakupionych produktów z poprzedniego katalogu, tak? Bo kurcze w tym katalogu wystarczy mi na zakupienie 5 szt, ale w poprzednim zakupy z katalogu miałam tylko na 4, dopiero wliczając cenę katalogów i np. zestawu konsultanta za 39,9 wystarczyłoby również na 5 szt. Myślicie, że będę mogła zamówić więcej, czy w tym przypadku dokładnie liczą na ile i na co zostało zrobione zamówienie z poprzedniego katalogu?
__________________
Plan na 2 miesiące:
- dbam o włoski, paznokcie i przede wszystkim o cerę!
- zdrowo się odżywiam,
- łykam witaminy,
- uczę się niemieckiego
- opalam się (rozsądnie!)
- piję dużo wody.


30.06.2011- nowy kolor włosów



blicken jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:46.