Tajlandia - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-11, 21:31   #1591
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
jak dla mnie 4-5tys na osobę to dużo.
nie na osobe tylko wlasnie na 2 osoby tyle bym chciala wydac
takze dosc budzetowo

Cytat:
To może wybierz się na Koh Lantę. Bardzo fajna wysepka... choć mi się nawet znienawidzony przez wszystkich Phuket podobał, bo pojeździliśmy sobie z różne miejsca (polecam Kata Beach), to jest też dobra baza wypadowa.
Z całego serca polecam też Koh Lipe (czyli tajskie Malediwy)... ale tam dość długa podróż.
Ja Phi Phi bym odwiedziła, ale nie wiem czy bym tam nocowała... jednak nie mam większego doświadczenia z tą wyspą.
dzieki za pomysly ale niestety na tych wyspach jest we wrzesniu pora deszzcowa
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 21:40   #1592
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Nocna Nimfa - aaa to coś źle doczytałam... mimo wszystko myślę, że dasz radę zmieścić się w budżecie
wiesz jak to tutaj z porą deszczową... mam mnóstwo znajomych co wyjeżdżają w wakacje do Tajlandii i większość z nich deszczu nie widziała a niby pora deszczowa, ale też mniej więcej tak planowałam żeby niby pora sucha była...
jednak wspomniałaś o Koh Phi phi a to też zachodnia strona...
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 07:15   #1593
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
nie na osobe tylko wlasnie na 2 osoby tyle bym chciala wydac
takze dosc budzetowo


dzieki za pomysly ale niestety na tych wyspach jest we wrzesniu pora deszzcowa

Ja wydawałam w Taj na samą siebie ok 2500 i naprawde na niczym nie oszczędzałam w tym podróżowałyśmy po kraju od północy do południa, wewnętrzny lot, dwa nocne pociągi, taksówki, dużo zwiedzania, wypożyczanie łodzi, kilka fakultetów na różny wyspy, jedzenie i picie do woli. Noclegów tez jakiś najtańszych nie brałyśmy, tylko te z dobrymi opiniami... wiec myśle, ze spokojnie dacie radę
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 11:19   #1594
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez ogwiazdka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
ja już się zdecydowałam na wyjazd w listopadzie i właśnie kupuje bilety.

Czy któraś z Was nurkowała i oglądała rafę koralową? Nie znalazłam nic konkretnego na ten temat, a miałabym dwa pytania:
1) polecana miejscówka gdzie rafa na 100% jest (naczytałam się o naciągaczach)
2) czy do takiego nurkowania żeby obejrzeć rafę trzeba mieć zrobiony kurs nurkowania?

Jeśli któraś z Was coś o tym słyszała, widziała, czytała, to będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Moim zdaniem nurkowanie w Tajlandii to żadne wow lepsze i ciekawsze rafy sa w Egipcie - no może poza safari kilkudniowym na Similanach - ale do tego trzeba miec jakies doświadczenie nurkowe. Lepsze i ciekawsze rafy sa w Egipcie
Równie dobrze można sobie pooglądać rafę snurkując np na Phi-Phi.

Teoretycznie można zrobić sobie intro z instruktorem - ale wiem z doświadczenia, że większość klientów jest za bardzo przejęta ogarnięciem nowej dla nich sytuacji (oddychanie z automatu, pływalność, pozycja pod wodą, parowanie/przeciekanie maski), że na rafę prawie nie zwraca uwagi.

Edytowane przez 201712071518
Czas edycji: 2015-08-12 o 11:22
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 21:28   #1595
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Nocna Nimfa - aaa to coś źle doczytałam... mimo wszystko myślę, że dasz radę zmieścić się w budżecie
wiesz jak to tutaj z porą deszczową... mam mnóstwo znajomych co wyjeżdżają w wakacje do Tajlandii i większość z nich deszczu nie widziała a niby pora deszczowa, ale też mniej więcej tak planowałam żeby niby pora sucha była...
to by fajnie bylo


Cytat:
jednak wspomniałaś o Koh Phi phi a to też zachodnia strona...
to nie ja , to ktos mi polecal i zapytalam , ale moze rzeczywiscie obczaje prognoze pogody jak bede na miejscu,
chyba,ze ktoras z was dziewczny byla na jakis wschodnich wyspach(typu ko samui i okolice) i moglaby polecic jakis hotel? Jak patrzylismy na booking.com to troche sie boje rezerwowac bo cos w opiniach czytalam (o tej mniejszej wycieczce), ze np posciel byla brudna,albo,ze ktos mial robaki w pokoju... nie chcialabym tak trafic

jakie ogolnie macie wrazenie odnosnie higieny tam?(nie jestem jakas bardzo przewrazliwiona, ale opisy robakow w pokojach mnie martwia nieco

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Ja wydawałam w Taj na samą siebie ok 2500 i naprawde na niczym nie oszczędzałam w tym podróżowałyśmy po kraju od północy do południa, wewnętrzny lot, dwa nocne pociągi, taksówki, dużo zwiedzania, wypożyczanie łodzi, kilka fakultetów na różny wyspy, jedzenie i picie do woli. Noclegów tez jakiś najtańszych nie brałyśmy, tylko te z dobrymi opiniami... wiec myśle, ze spokojnie dacie radę
o to fajnie , a jak dlugo bylas w Taj ? i mniej wiecej wychodzila Ci srednia cena noclegu?
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 22:40   #1596
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Nocna Nimfa - wiesz co, ja będąc na miejscu patrzyłam z ciekawości na pogodę i czasami niby miało padać a było cudnie, nie mówiąc że tam jest meeega gorąco.

Ja noclegi rezerwowałam z dużym wyprzedzeniem i wyszłam na tym bardzo dobrze. Potem sukcesywnie drożały i np nocleg na Phuket za 7 dni zapłaciłam 280e na dwie osoby, a bliżej wyjazdu podrożało prawie dwukrotnie ... a i wszystkie rezerwowałam przez booking.com (w Tajlandii 5 różnych miejsc) Zresztą sporo z nimi już podróżowałam i nigdy na razie mnie nie zawiedli, ale ja odpowiednio filtruję opinie pod siebie

Ja robaków żadnych nie miałam w pokojach, ale za to na Koh Lipe były gekony (malutkie jaszczureczki) przed którymi nie dasz się rady uchronić bo wszędzie się wcisną. One są zupełnie nie groźne, ale wkurzały mnie jak walczyły i piszczały - jak się spotkały dwa samce. A i moskity...
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 06:58   #1597
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
chyba,ze ktoras z was dziewczny byla na jakis wschodnich wyspach(typu ko samui i okolice) i moglaby polecic jakis hotel? Jak patrzylismy na booking.com to troche sie boje rezerwowac bo cos w opiniach czytalam (o tej mniejszej wycieczce), ze np posciel byla brudna,albo,ze ktos mial robaki w pokoju... nie chcialabym tak trafic
Ja była na Koh Samui i na Koh Tao. Obie wyspy polecam. Na Koh Tao najlepiej jechać na nurkowanie i snurkowanie - są tam idealne warunki.
Myślę, że jakość noclegu zależy od standardu a nie od miejsca. Na nigdy nie miałam problemu z czystością, ale też nie wybieram najtańszych noclegów tylko takie które mi się podobają. Poza tym nie chciałabym brzydzić się pokoju.
Robaki są jak na całym świecie, latają komary i muszki. Jeśli wybierzesz dobry nocleg to nie powinno być problemu, ale trzeba pamiętać że to jest ciepły klimat i różnych żyjątek jest więcej niż u nas.
Gekony są na porządku dziennym i znajdziesz je w każdym miejscu. Na ulicach można też zobaczyć szczura czy karalucha.
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-13, 07:51   #1598
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Tajlandia

My wynajmowalismy i w tym roku też wynajmujemy pokój na Phuket (studio z aneksem kuchennym i łazienką, na dachu basen ) na miesiąc za około 1200-1400 złotych. Bardzo czysto - sprzątane i wymieniane ręczniki co 2 dni, wifi za darmo plus bardzo bezpiecznie bo monitoring całego budynku (zostawiamy tam rzeczy i tylko z małym bagażem zwiedzamy Tajlandię)

Generalnie jakoś większego syfu nigdzie nie spotkałam (mieszkaliśmy też w domku w lesie, domku z trzciny na jeziorze Khao Sok), ale też raczej nocowaliśmy w miejscach polecanych przez znajomych na stałe mieszkających w Tajlandii

Edytowane przez 201712071518
Czas edycji: 2015-08-13 o 07:54
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 08:06   #1599
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość

o to fajnie , a jak dlugo bylas w Taj ? i mniej wiecej wychodzila Ci srednia cena noclegu?

W Taj byłam 2,5 tygodnia


odkopałam własnie excela z wydatkami ( mam tylko małą czesc w nim zanotowaną ) i tak za 2 noclegi w Bangkoku w Lamphu House zapłaciłyśmy 67zł za osobę, za 3 noclegi w Chiang Mai w Divie 54 zł ( na północy jest tanio ) za osobę.
Na wyspach było już drożej , bo w Krabi za tydzień w domkach (nie pamietam nazwy teraz ) wyszło ok 500zł i Phi Phi za noc 120zł w Popular Beach Resort.
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 21:27   #1600
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Tajlandia

Hej dziewczyny,
Udzielalam sie juz kiedys na watku. Nestety nie bylo mi dotychczas dane poleciec do Tajlandii. Na szczescie udalo nam sie zarezerwowa 2 tygodnie wolnego w lutym i mamy juz zakupione bilety do Bangkoku. Chcialam zeby te z Was ktore juz byly w Tajlandii daly znac czy nasz plan jest do zrealizowania w 2 tygodnie i czy by czegos nie pozmieniac.
1- Przylot okolo godziny 18.00 do Bangkoku
2- Zwiedzanie- Kanchanaburi, floating market, tiger temple (tutaj sie ciagle wahamy czy jechac)
3-Bangkok zwiedzanie, wieczorem okolo 18 wylot do Siem Reap
4-5- Zwiedzanie Angkor Wat
6- Przylot rano do Bangkoku
7- Lot na Koh Samui i prom na Koh Tao
8-10 Koh Tao
11- Prom z Koh Tao na Samui
12-13- Koh Samui
14-Lot z Samui do Bangkoku wieczorem
15- Wylot rano z Bangkoku do domu

Czy nie za duzo rzeczy jak na 2 tygodnie i czy myslicie ze lepiej odpuscic sobie jeden dzien w Bangkoku po przylocie z Siem Reap i tego samego udac sie na Samui i odrazu na Koh Tao? Bylby to dodatkowy dzien na wyspach. Czy moze wykupic lot z Siem Reap bezposrednio na Koh Samui?
Zdecydowalismy raczej zrezygnowac z Phi Phi i Phuket bo za bardzo komercyjne, jednak niewiem czy Samui i Koh Tao nie beda takie same. Chcemy wypoczac bez tlumu turystow ale chcemy tez miec do dyspozycji jakies rozrywki. Jedziemy z mezem i przyjacielem i jego partnerka.
Bardzo prosze o rady od kogos kto byl w Tajlandii
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 22:03   #1601
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez atsenka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
Udzielalam sie juz kiedys na watku. Nestety nie bylo mi dotychczas dane poleciec do Tajlandii. Na szczescie udalo nam sie zarezerwowa 2 tygodnie wolnego w lutym i mamy juz zakupione bilety do Bangkoku. Chcialam zeby te z Was ktore juz byly w Tajlandii daly znac czy nasz plan jest do zrealizowania w 2 tygodnie i czy by czegos nie pozmieniac.
1- Przylot okolo godziny 18.00 do Bangkoku
2- Zwiedzanie- Kanchanaburi, floating market, tiger temple (tutaj sie ciagle wahamy czy jechac)
3-Bangkok zwiedzanie, wieczorem okolo 18 wylot do Siem Reap
4-5- Zwiedzanie Angkor Wat
6- Przylot rano do Bangkoku
7- Lot na Koh Samui i prom na Koh Tao
8-10 Koh Tao
11- Prom z Koh Tao na Samui
12-13- Koh Samui
14-Lot z Samui do Bangkoku wieczorem
15- Wylot rano z Bangkoku do domu

Czy nie za duzo rzeczy jak na 2 tygodnie i czy myslicie ze lepiej odpuscic sobie jeden dzien w Bangkoku po przylocie z Siem Reap i tego samego udac sie na Samui i odrazu na Koh Tao? Bylby to dodatkowy dzien na wyspach. Czy moze wykupic lot z Siem Reap bezposrednio na Koh Samui?
Zdecydowalismy raczej zrezygnowac z Phi Phi i Phuket bo za bardzo komercyjne, jednak niewiem czy Samui i Koh Tao nie beda takie same. Chcemy wypoczac bez tlumu turystow ale chcemy tez miec do dyspozycji jakies rozrywki. Jedziemy z mezem i przyjacielem i jego partnerka.
Bardzo prosze o rady od kogos kto byl w Tajlandii
Z mojej strony moge Ci powiedziec, ze jesli chcesz chociaz troche liznac Bangkoku to zdecydowanie za malo czasu na to przeznaczyliscie. Pol dnia to na sam palac i okolice zejda, no chyba ze nie chcecie zwiedzac to ok wtedy wykupienie lotu bezposrednio z Siem Reap na wyspy ma sens.

Floating market moim zdaniem tez srednio ciekawy, drozyzna i typowo pod turystow zrobiony...moim zdaniem szkoda czasu.

Mysle, ze w drugiej czesci pobytu na wyspach bedziecie mieli odpowiednia ilosc czasu na odpoczynek i regeneracje po aktywnym poczatku
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-15, 22:26   #1602
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez atsenka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
Udzielalam sie juz kiedys na watku. Nestety nie bylo mi dotychczas dane poleciec do Tajlandii. Na szczescie udalo nam sie zarezerwowa 2 tygodnie wolnego w lutym i mamy juz zakupione bilety do Bangkoku. Chcialam zeby te z Was ktore juz byly w Tajlandii daly znac czy nasz plan jest do zrealizowania w 2 tygodnie i czy by czegos nie pozmieniac.
1- Przylot okolo godziny 18.00 do Bangkoku
2- Zwiedzanie- Kanchanaburi, floating market, tiger temple (tutaj sie ciagle wahamy czy jechac)
3-Bangkok zwiedzanie, wieczorem okolo 18 wylot do Siem Reap
4-5- Zwiedzanie Angkor Wat
6- Przylot rano do Bangkoku
7- Lot na Koh Samui i prom na Koh Tao
8-10 Koh Tao
11- Prom z Koh Tao na Samui
12-13- Koh Samui
14-Lot z Samui do Bangkoku wieczorem
15- Wylot rano z Bangkoku do domu

Czy nie za duzo rzeczy jak na 2 tygodnie i czy myslicie ze lepiej odpuscic sobie jeden dzien w Bangkoku po przylocie z Siem Reap i tego samego udac sie na Samui i odrazu na Koh Tao? Bylby to dodatkowy dzien na wyspach. Czy moze wykupic lot z Siem Reap bezposrednio na Koh Samui?
Zdecydowalismy raczej zrezygnowac z Phi Phi i Phuket bo za bardzo komercyjne, jednak niewiem czy Samui i Koh Tao nie beda takie same. Chcemy wypoczac bez tlumu turystow ale chcemy tez miec do dyspozycji jakies rozrywki. Jedziemy z mezem i przyjacielem i jego partnerka.
Bardzo prosze o rady od kogos kto byl w Tajlandii
Hej. Pamiętasz mnie? zastanawiałam się między Sardynią, Maltą, Kanarami, a wybrałam Kretę hahaha
hmmm jak dla mnie dużo czasu spędzicie na lotnisku
Nam bardzo podobało się w Kanchanaburi, floating market i tiger temple i osobiście polecam. Na BKK rzeczywiście mało czasu bo nawet nie zdążycie Pałacu zobaczyć, a będąc tam uważam że "trzeba" Warto zobaczyć jeszcze oceanarium -jest superowe.
Poza tym jak lecicie na Koh Samui to może lepiej tam się zatrzymać i potem z Koh Tao gdzieś indziej się wybrać. Od znajomej słyszałam, że K Tao zdecydowanie spokojniejsze a Samui dużo bardziej komercyjne, ale sama doświadczenia z tymi wyspami nie mam.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 22:44   #1603
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Hej. Pamiętasz mnie? zastanawiałam się między Sardynią, Maltą, Kanarami, a wybrałam Kretę hahaha
hmmm jak dla mnie dużo czasu spędzicie na lotnisku
Nam bardzo podobało się w Kanchanaburi, floating market i tiger temple i osobiście polecam. Na BKK rzeczywiście mało czasu bo nawet nie zdążycie Pałacu zobaczyć, a będąc tam uważam że "trzeba" Warto zobaczyć jeszcze oceanarium -jest superowe.
Poza tym jak lecicie na Koh Samui to może lepiej tam się zatrzymać i potem z Koh Tao gdzieś indziej się wybrać. Od znajomej słyszałam, że K Tao zdecydowanie spokojniejsze a Samui dużo bardziej komercyjne, ale sama doświadczenia z tymi wyspami nie mam.

Jasne ze pamietam
Pamietam dokladnie co ty zwiedzilas bedac w Tajlandii ale niewiem czy bylas 2 czy 3 tygodnie
To moze odpuscic sobie Koh Samui na rzecz Koh Tao badz odwrotnie i spedzic czas na jednej wyspie z ewentualnym jednodniowym wypadem na druga i dodac dodatkowy dzien w Bangkoku? Juz sama niewiem. Siedze i mysle a musze cos ustalic bo widze ze pokoje w hotelach znikaja w zastraszajacym tempie (mam na mysli te ktore nam sie wzglednie podobaja).
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 22:56   #1604
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Astenka - ja bylam 2,5 tyg z tym ze w sumie sporo podroz zajela wiec wlasciwie na miejscu bylam 2 tyg.

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

Te wszystkie wyspy sa do siebie w pewien sposob podobne... jesli chcecie cos wiecej porobic to moze rzeczywiscie lepiej Koh Samui a na K Tao poplynac na jeden dzien... A na Samui wybrac spokojny zakątek
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 23:02   #1605
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Tajlandia

Phuket jako wyspa tez nie jest zly Klimatyczne jest Phuket Town, a wyspa jest na tyle duza, ze na polnocy sa spokojne prawie puste plaze.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 23:09   #1606
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
Phuket jako wyspa tez nie jest zly Klimatyczne jest Phuket Town, a wyspa jest na tyle duza, ze na polnocy sa spokojne prawie puste plaze.
O w koncu ktos kto podziela moja opinie. Podobalo mi sie to ze jest sporo plaz na ktore mozna sobie pojechac skuterem bo nie jest wielka wyspa a jednak jest gdzie pojezdzic. Fajny zespol swiatyn, gora z budda itp.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 11:42   #1607
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
O w koncu ktos kto podziela moja opinie. Podobalo mi sie to ze jest sporo plaz na ktore mozna sobie pojechac skuterem bo nie jest wielka wyspa a jednak jest gdzie pojezdzic. Fajny zespol swiatyn, gora z budda itp.

no i jest pełen przekrój - od patong-beach do spokojnych plaż na pólnocy. no i wodospady - Bang Pae - czyli możliwość wykąpania się w cudownie zimnej słodkiej wodzie (co po miesiącu było wielkim wow).
My wypożyczaliśmy skuter o większej pojemności i akurat jak nie nurkowaliśmy to potrafiliśmy cały dzień jezdzić po wyspie
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 21:51   #1608
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Z mojej strony moge Ci powiedziec, ze jesli chcesz chociaz troche liznac Bangkoku to zdecydowanie za malo czasu na to przeznaczyliscie. Pol dnia to na sam palac i okolice zejda, no chyba ze nie chcecie zwiedzac to ok wtedy wykupienie lotu bezposrednio z Siem Reap na wyspy ma sens.

Floating market moim zdaniem tez srednio ciekawy, drozyzna i typowo pod turystow zrobiony...moim zdaniem szkoda czasu.

Mysle, ze w drugiej czesci pobytu na wyspach bedziecie mieli odpowiednia ilosc czasu na odpoczynek i regeneracje po aktywnym poczatku
Dopiero zauwazylam Twoja odpowiedz
Wlasnie poszperalam i widze ze z Siem Reap nie ma bezposrednich lotow na Tajlandzkie wyspy nawet na Phuket. W Bangkoku mozemy zostac jeden extra dzien.

Nadal rozwazamy ktora wyspe/ wyspy wybrac i bylabym wdzieczna za krotki opis wysp na ktorych bylyscie. Nam ogolnoe zalezy zeby zobaczyc cos innego, tropikalnego, zeby nie bylo tlumow turystow, zeby bylo bezpiecznie i tez jakies niewielkie rozrywki.

Macie jakies zdjecia z Phuket? I kiedy bylyscie? Bo znajomi byli i na kazdym jednym zdjeciu tlum turystow Nie wygladalo to zbyt ciekawie ani zachecajaco.
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 21:59   #1609
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Ja ci wrzuce zdjeciz z Phuket jak tylko moj maly zbir w koncu zasnie
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-16, 22:18   #1610
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Tajlandia

Ja wrzuce Ci moje jutro bo musze odblokowac ustawienia prywatnosci na fejsie a dopiero jutro bede przy komputerze.
Ja nie mam porownania do innych wysp bo bylam tylko na Phuket (plus Krabi i Khao Sok). Bylam w lutym 2011 i styczniu 2015 roku. Moje oba wyjazdy byly typowo nurkowe-robilam kursy wiec wyjazd wygladal tak, ze co 2-3 dzien nurkowania glebokie wiec podroze samolotem byly wykluczone (po nurkowaniu absolutnie trzeba odczekac min 24h a najlepiej 48 zanim sie wsiadzie do samolotu). Wiec sila rzeczy siedzielismy na Phuket.
Najdziksze tlumy to oczywiscie Patong z kultowa Bangla road (esencja tajskiej seksturystyki w pigulce - dla mnie koszmar). Patong beach czyli lanserska plaza
kolejne turystyczne miejsca to Kata, Karon i Rawaii - ale nawet tam udaje sie znalezc przytulne miejsca.
Ja uwielbiam Phuket Town. Miasto ma kapitalny klimat-szczegolnie ''stare miasto'' z chinskimi i portugalskimi kolonialnymi domami. W Phuket town jest najwspanialsza restauracja w jakiej bylam-zbudowana doslownie na drzewie i wygladajaca jak dzielo sztuki.
My mieszkalismy w Chalong-przy jednej z drog prowadzacych do Wielkiego Buddy.
To w miare spokojne miejsce-najwiecej jest nurkow i centr nurkowych bo z chalong wyplywaja statki na wycieczki nurkowe i turystyczne (min na phi-phi). Jakos specjalnie nie ma tam dzikich tlumow-moze dlatego, ze nie ma typowej plazy.
Jest ciekawy zespol swiatyn do obejrzenia, oczywiscie Wielki Buddha.
Oprocz tego na Phuket jest kilka cudnych punktow widokowych.
Jesli chodzi o plaze to najladniejsze i najbardziej puste sa moim zdaniem na polnocy (jak sie dostane do komputera podam Ci nazwy) bywalo tak, ze w zasiegu wzroku bylismy tylko my i z 10 osob
Ja sie zakochalam w wodospadach przy Centrum Rehabilitacji Gibbonow-trzeba sie przejsc kawalek po lesie, ale za to mozliwosc wykapania sie pod wodospadem w zimnej krystalicznie czystej wodzie to super sprawa.
Nie wiem czy Phuket jest lepsze czy gorsze od innych wysp bo nie mam porownania.
Mi sie podobalo a jestem aspoleczna jednostka stroniaca od tlumow
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 23:23   #1611
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Tajlandia

Dziekuje dziewczyny jestescie super!
A na Phuket sa miejsca do snorkelingu czy raczej typowe do nurkowania? Bo my jie nurkujemy ale uwielbiamy plywac z rurka i maska
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 00:37   #1612
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez atsenka Pokaż wiadomość
Dziekuje dziewczyny jestescie super!
A na Phuket sa miejsca do snorkelingu czy raczej typowe do nurkowania? Bo my jie nurkujemy ale uwielbiamy plywac z rurka i maska
tu kilka zdjęć z opisami ode mnie.
Dla mnie Kata wcale nie była przepełniona... dużo mniej ludzi na pewno było na Koh Lancie - taka bardziej dzika, a całkiem już spokojnie na Koh Lipe - często byliśmy sami - widoczne na zdjęciach

https://picasaweb.google.com/1098247...CNeWnJfqh5PuYg
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 09:19   #1613
Apolinka
Zadomowienie
 
Avatar Apolinka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 097
Dot.: Tajlandia

Widzę, że temat wysp i plaż, a my właśnie ustalamy trasę i na tym punkcie utknęliśmy. Tyle miejsc do wyboru, a tak mało czasu Phi phi chyba odrzucimy, teraz wahamy się między Phuket, Ko Samui, Ko Yao Noi. Co do Ko Samui, to jeszcze rozważamy popłynięcie stamtąd na Ko Tao, jeżeli czasowo będzie ok, bo maksymalnie 2-3 dni tam będziemy.
__________________
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach."- Maya Angelou
Apolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 10:22   #1614
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez atsenka Pokaż wiadomość
Dopiero zauwazylam Twoja odpowiedz
Wlasnie poszperalam i widze ze z Siem Reap nie ma bezposrednich lotow na Tajlandzkie wyspy nawet na Phuket. W Bangkoku mozemy zostac jeden extra dzien.

Nadal rozwazamy ktora wyspe/ wyspy wybrac i bylabym wdzieczna za krotki opis wysp na ktorych bylyscie. Nam ogolnoe zalezy zeby zobaczyc cos innego, tropikalnego, zeby nie bylo tlumow turystow, zeby bylo bezpiecznie i tez jakies niewielkie rozrywki.

Macie jakies zdjecia z Phuket? I kiedy bylyscie? Bo znajomi byli i na kazdym jednym zdjeciu tlum turystow Nie wygladalo to zbyt ciekawie ani zachecajaco.

My na Phukecie nie byliśmy wiec tu nie pomogę :Nie:


Co do Bangkoku rekomenduje zostać jeden dzień dłużej, co prawda ja raz zobaczyłam i raczej nie mam ochoty tam ponownie wracać ale chociaż raz to naprawde polecam


Mnie zdecydowanie najbardziej ujeła północ kraju, wiele bym straciła nie jadąc tam i na pewno i z chęcią kiedys tam wrócę no i oczywiście na wyspy.


Co do wysp to my przez tydzień spałyśmy w Ao Nang jako baza wypadowa i codziennie brałyśmy albo jakiś fakultet albo łódke wynajmowałyśmy i zwiedzałyśmy okoliczne wysypy : 4 islands, Phranang cave. Bamboo Island <3 kajaking na Ko Hongu , obie cudownie <3 archipelag Phi Phi z Maya, Bonda itd
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 15:27   #1615
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
tu kilka zdjęć z opisami ode mnie.
Dla mnie Kata wcale nie była przepełniona... dużo mniej ludzi na pewno było na Koh Lancie - taka bardziej dzika, a całkiem już spokojnie na Koh Lipe - często byliśmy sami - widoczne na zdjęciach

https://picasaweb.google.com/1098247...CNeWnJfqh5PuYg
Piekne zdjecia

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
My na Phukecie nie byliśmy wiec tu nie pomogę :Nie:


Co do Bangkoku rekomenduje zostać jeden dzień dłużej, co prawda ja raz zobaczyłam i raczej nie mam ochoty tam ponownie wracać ale chociaż raz to naprawde polecam


Mnie zdecydowanie najbardziej ujeła północ kraju, wiele bym straciła nie jadąc tam i na pewno i z chęcią kiedys tam wrócę no i oczywiście na wyspy.


Co do wysp to my przez tydzień spałyśmy w Ao Nang jako baza wypadowa i codziennie brałyśmy albo jakiś fakultet albo łódke wynajmowałyśmy i zwiedzałyśmy okoliczne wysypy : 4 islands, Phranang cave. Bamboo Island <3 kajaking na Ko Hongu , obie cudownie <3 archipelag Phi Phi z Maya, Bonda itd
Swietnie przez to zobaczylas duzo wiecej.

Mnie niestety dzis TZ uswiadomil ze my bedziemy na miejscu 13 dni a nie 15 Poczatkowo mielismy leciec innymi liniami i byc od piatku do niedzieli 2 tyg ale sie balam nimi leciec, zmienilismy i zapomnialam ze teraz jest tylko 13 dni w Tajlandii.

A byl ktos z Was na Koh Chang?
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 20:14   #1616
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Tajlandia

Hej
Dołączam się do wątku.W połowie marca spełniamy swoje marzenie o Taj.
Słyszałyście o dzisiejszym zamachu w Bangkoku? Jestem trochę przerażona..
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 20:19   #1617
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Hej
Dołączam się do wątku.W połowie marca spełniamy swoje marzenie o Taj.
Słyszałyście o dzisiejszym zamachu w Bangkoku? Jestem trochę przerażona..
No niestety sytuacja polityczna w Tajlandii jest niestabilna od poltora roku, wiec to byla tylko kwestia czasu kiedy dojdzie do eskalacji
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 07:17   #1618
dotaa
Rozeznanie
 
Avatar dotaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 751
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez atsenka Pokaż wiadomość

A byl ktos z Was na Koh Chang?


Byłam na Koh Chang i mogę polecić, jeśli lubisz spokojne miejsca. Jest to mała wyspa, jest o wiele spokojniej niż na Phuket, ale nie można się nudzić Nam się tam bardzo podobało.
__________________
"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym"
Jan Paweł II

"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości"




dotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 21:51   #1619
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Hej
Dołączam się do wątku.W połowie marca spełniamy swoje marzenie o Taj.
Słyszałyście o dzisiejszym zamachu w Bangkoku? Jestem trochę przerażona..
Ja poczatkowo tez bo lecimy w lutym ale po pierwsze to za jakies 6 miesiecy a po drugie obecnie mieszkam w miescie gdzie rowniez bywaly ataki terrorystyczne

Cytat:
Napisane przez dotaa Pokaż wiadomość
Byłam na Koh Chang i mogę polecić, jeśli lubisz spokojne miejsca. Jest to mała wyspa, jest o wiele spokojniej niż na Phuket, ale nie można się nudzić Nam się tam bardzo podobało.
Dziekuje za odpowiedz a sa tam warunki do snorkelingu?
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 20:05   #1620
kejtigda
Wtajemniczenie
 
Avatar kejtigda
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 011
Dot.: Tajlandia

Dziewczyny a jakie kupujecie bilety do Tajlandi, czartery czy jakieś kombinowane przesiadki?

Chcemy lecieć w grudniu/styczniu z mężem i naszym 3.5 letnim synkiem na 2 tygodnie. Na razie jeszcze nic nie zaplanowaliśmy, zaczynamy rozglądać się za biletami - interesują nas rajskie, spokojne plaże, Angkor Wat i coś do pozwiedzania ale nie za dużo - muszę przerobić wątek od deski do deski żeby coś wybraćA może był ktoś z maluchem i może polecić jakieś miejsca?
__________________
485 i 545 mentorki made by dr Skwiercz 2009
kejtigda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-13 11:44:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.