Słaby wzrok...wstyd. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-11, 20:24   #31
zupa_grochowa
Rozeznanie
 
Avatar zupa_grochowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 906
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

No to lepiej się trochę powstydzić i powiedzieć rodzicom, czy nie widzieć co jest napisane na tablicy?!

Okulary są ostatnio bardzo modne
zupa_grochowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 20:46   #32
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Trochę cię rozumiem, chociaż z perspektywy lat tez uważam, że to dziecinada. Jak ja pierwszy raz poszłam to nie widziałam tej największej litery I pielęgniarka zaczęła się ze mnie chamsko śmiać

Ale może ty na taką nie trafisz, z resztą to świetna szkoła dystansu do siebie. Jeszcze nie takie rzeczy cię w życiu spotkają. Trzeba się uczyć. Pomyśl, że idziesz do lekarza mówiąc, że cię odbyt swędzi. Albo do ginekologa z kiłą. Do gastrologa z gazami. Do dermatologa z wysypką na pupie. A ty się dziewczyno do pielęgniarki badać wzrok wstydzisz?

Nie rozumiem tylko dlaczego zaraz cała klasa ma o tym wiedzieć? To chyba nie jest publiczne badanie?

Jeżeli aż tak się wstydziesz to powiedz rodzicom normalnie, zrób szybko badanie u optyka, dobierz okulary/soczewki i wtedy idź do pielęgniarki mówiąc, że masz wadę taką i taką i kropka.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 20:48   #33
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Cytat:
Napisane przez Loczek90 Pokaż wiadomość
Bardzo dziecinnie.
Ja generalnie mam 20 lat, od zawsze okularki, które niewiele mi dają na lekcjach i mam podpory w koleżankach, że zwyczajnie mi mówią co jest na tablicy. Albo zwyczajnie sobie siedzę i pożyczam zeszyt. A ostatnio na badaniu wzroku u pielęgniarki, koleżanka stała przede mną i pokazywała mi palcami liczby.
Także kompletnie Cię nie rozumiem.
Ja to raczej Ciebie nie rozumiem. Z tego co piszesz, to masz źle dobrane okulary, źle w nich widzisz, ale nie idziesz robić nowych, tylko udajesz, że widzisz dobrze przy pomocy usłużnych koleżanek? Co za bezsens.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 20:58   #34
RoSa202
Monaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 494
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Cytat:
Napisane przez futura Pokaż wiadomość
no ale skoro rodzice nie reagują, to badanie u higienistki (ktore i tak ją czeka na dniach) niech będzie motorem..
Rodzice nie wiedzą.....
RoSa202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 21:01   #35
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

No tak, to rzeczywiście problem. Być okularnicą. Nie ma na świecie NIC gorszego. No po prostu obciach jak jasna cholera. Ja na Twoim miejscu nie wychodziłabym z domu, żeby do tej pielęgniarki nie trafić!

A teraz poważnie. Ja również nic nie widziałam przez dłuuugi czas. Nie widziałam nawet z pierwszej ławki. Na tych takich badaniach u pielęgniarki widziałam dopiero (i to słabo) ten trzeci OD GÓRY (!) rząd. Ale nic z tym nie robiłam, bo po pierwsze nie chciało mi się iść do okulisty, a po drugie Mama mi nie pozwoliła nosić soczewek (nie wiem dlaczego), a ja okularów nie chciałam, bo uważałam je za niewygodne. No ale w końcu poszłam, bo ślepa jak kura byłam. Dostałam okulary i noszę je tylko na lekcjach, jak coś jest na tablicy do przeczytania i do oglądania telewizji. Nawet do kompa nie muszę. I powiem Ci- jest mi łatwiej i wygodniej. I nikt się ze mnie nie śmieje. Zresztą nigdy mi nie przyszło do głowy, że okulary to wstyd. I lepiej wybierz się do okulisty szybko, bo Ci się wzrok tak zepsuje, że będziesz nosić takie denka od słoików i to cały czas, a nie tylko na lekcje.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 21:41   #36
Schoko
Wtajemniczenie
 
Avatar Schoko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 517
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Pomyślec, że kiedyś miałam tak jak Ty. I też nie chciałam iśc na badania wzorku do szkolnej pielęgniarki. Ale szybko ściągnięto mnie na ziemię i tego samego tygodnia zapisałam się na wizytę do okulisty. Pamiętam, cały dzień się stresowałam, że dla mojej wady wzroku ( a nie jest ona taka duża) nie będzie soczewek (bo okularów nie chciałam). Ale wszystko skończyło się szczęśliwie, do dziś noszę soczewki i nie wyobrażam sobie życia bez nich, bo to wygoda, a życie trzeba sobie ułatwiac.

Tak nawiązując do tematu, to mam jedną znajomą z osiedla (ma 18 lat), która ma wadę -2 i z nią funkcjonuje na codzień, pewnie jest jej bardzo trudno, no ale coz, ja to ona mowi "boi się, że będzie w okularach brzydko wyglądac".
__________________

Schoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 21:53   #37
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Cytat:
Napisane przez RoSa202 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Może wy mi pomożecie bo już nie wiem co mam robić... Ostatnio bardzo zepsół mi się wzrok. Siedząc w 2 ławce nie widzę co jest napisane na tablicy! Obecnie mam w szkole badania wzroku. NIKT nie wie że mam taki problem, a pielęgniarka wzywa każdego do siebie i bada oczy. Nie chce żeby się wydało że słabo widzę . Unikałam tego cały tydzień raz powiedziałam że się źle czuje, raz nie było pielęgniarki a dziś zwolniłam się z lekcji! Strasznie się boje że to się wyda i wstydzę się. Będzie mi głupio przed tą pielęgniarką bo tyle ją unikałam i nic nie powiedziałam tylko coś wymyślałam. Rodzicom też się wstydzę powiedzieć. Nie wiem już co robić Pomocy

Wiem że to pewnie wyda wam się głupie i strasznie dziecinne....
nie wstydzę się okularów, zresztą są soczewki. Mam 16 lat
Boszzz Do okulusty też wstydzisz się iść? Sama przez wiele lat nosiłam okulary i teraz też je noszę w domu gdy zdejmuję soczewki po całym dniu ...
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2010-02-11 o 21:54
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-11, 22:01   #38
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Jak zawalisz ważną kartkówkę, bo nie zobaczysz cyferek z tablicy to może wtedy zdecydujesz się pójść do okulisty. U mnie od tego się zaczęło, większość liczb zmyśliłam, bo wstydziłam się przyznać, że nie widzę zadań na tablicy. Byłam młodsza od Ciebie, okulary noszę od podstawówki.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 07:48   #39
Chichibi
Raczkowanie
 
Avatar Chichibi
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 165
GG do Chichibi
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Cytat:
Napisane przez RoSa202 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Może wy mi pomożecie bo już nie wiem co mam robić... Ostatnio bardzo zepsół mi się wzrok. Siedząc w 2 ławce nie widzę co jest napisane na tablicy! Obecnie mam w szkole badania wzroku. NIKT nie wie że mam taki problem, a pielęgniarka wzywa każdego do siebie i bada oczy. Nie chce żeby się wydało że słabo widzę . Unikałam tego cały tydzień raz powiedziałam że się źle czuje, raz nie było pielęgniarki a dziś zwolniłam się z lekcji! Strasznie się boje że to się wyda i wstydzę się. Będzie mi głupio przed tą pielęgniarką bo tyle ją unikałam i nic nie powiedziałam tylko coś wymyślałam. Rodzicom też się wstydzę powiedzieć. Nie wiem już co robić Pomocy

Wiem że to pewnie wyda wam się głupie i strasznie dziecinne....
nie wstydzę się okularów, zresztą są soczewki. Mam 16 lat
dziewczyno czy ty na pewno masz 16 lat?! Zachowujesz sie jak rozkapryszona pannica... nie widze powodu dla którego miałabys sie wstydzieć. okulary przeciez nie są złe, a ile z nich pożytku.. Wolisz mrużyć oczy jak kret? okulary przieciez mogą ci pomóc, skorektować wadę... ja od przedszkola jestem zmuszona nosic okulaary i nie ich nie wstydze.
__________________
Nie ważne gdzie, ważne że...







wegetarianka
Chichibi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 10:16   #40
futura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 365
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Cytat:
Napisane przez RoSa202 Pokaż wiadomość
Rodzice nie wiedzą.....
to widocznie słabo się interesują. moi rodzice od razu zauważyli że się marszczę przy oglądaniu tv...
futura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 12:29   #41
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Cytat:
Napisane przez RoSa202 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Może wy mi pomożecie bo już nie wiem co mam robić... Ostatnio bardzo zepsuł mi się wzrok. Siedząc w 2 ławce nie widzę co jest napisane na tablicy! Obecnie mam w szkole badania wzroku. NIKT nie wie że mam taki problem, a pielęgniarka wzywa każdego do siebie i bada oczy. Nie chce żeby się wydało że słabo widzę . Unikałam tego cały tydzień raz powiedziałam że się źle czuje, raz nie było pielęgniarki a dziś zwolniłam się z lekcji! Strasznie się boje że to się wyda i wstydzę się. Będzie mi głupio przed tą pielęgniarką bo tyle ją unikałam i nic nie powiedziałam tylko coś wymyślałam. Rodzicom też się wstydzę powiedzieć. Nie wiem już co robić Pomocy

Wiem że to pewnie wyda wam się głupie i strasznie dziecinne....
nie wstydzę się okularów, zresztą są soczewki. Mam 16 lat
Jak byś miała 5-6 lat to twój problem bym zrozumiała, faktycznie głupio w przedszkolu powiedzieć, że się nosi okulary. Ale masz dziewczyno 16 lat to na prawdę nikogo nie zdziwi jak pojawisz się w dobrze dobranych okularach. Ja nosiłam "seki" całe życie i jakoś żyję, wprawdzie ostatnimi laty noszę szkła kontaktowe, ale nie zawsze były, poza tym np. 15 lat temu cena szkieł stanowiła ogromną barierę.

Jak będziesz dalej unikać okulisty to sama sobie wyrządzisz krzywdę bo twój wzrok będzie się pogarszał a nadwyrężony oczy zaczną chorować. Pielęgniarce to pewnie twoja wada wzroku wisi i powiewa dlatego nie ma ci co być przed nią głupio, zbadaj sobie oczy, powiedz rodzicom, dobierz oprawki i szkła, noś okulary lub soczewki dla własnego dobra i bezpieczeństwa.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-12, 12:58   #42
Kocham_Luline
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 342
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

kurcze dziewczyno, rozumiem jakbys byla w podstawowce i nagle zaczynasz gorzej widziec - mozesz byc zszokowana czy cos.. ;p ale jak mozna bedac jeszcze w TWOIM wieku sie wstydzic isc do okulisty? jak masz goraczke to tez sie wstydzisz?? ciekawe co sie bedzie dzialo jak bedziesz musiala isc do ginekologa.
Kocham_Luline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 13:10   #43
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Trochę cię rozumiem, chociaż z perspektywy lat tez uważam, że to dziecinada. Jak ja pierwszy raz poszłam to nie widziałam tej największej litery I pielęgniarka zaczęła się ze mnie chamsko śmiać
.
O matko, aż nie wierzę Jacy ludzie w ogóle są przyjmowani do tej pracy, żeby się śmiać z dziecka z wadą wzroku, normalnie żenująca ta pielęgniarka

Cytat:
Napisane przez Schoko Pokaż wiadomość
Pomyślec, że kiedyś miałam tak jak Ty. I też nie chciałam iśc na badania wzorku do szkolnej pielęgniarki. Ale szybko ściągnięto mnie na ziemię i tego samego tygodnia zapisałam się na wizytę do okulisty. Pamiętam, cały dzień się stresowałam, że dla mojej wady wzroku ( a nie jest ona taka duża) nie będzie soczewek (bo okularów nie chciałam). Ale wszystko skończyło się szczęśliwie, do dziś noszę soczewki i nie wyobrażam sobie życia bez nich, bo to wygoda, a życie trzeba sobie ułatwiac.

Tak nawiązując do tematu, to mam jedną znajomą z osiedla (ma 18 lat), która ma wadę -2 i z nią funkcjonuje na codzień, pewnie jest jej bardzo trudno, no ale coz, ja to ona mowi "boi się, że będzie w okularach brzydko wyglądac".
A przyznam się, że i ja funkcjonowałam z wadą -2 i większą Tzn. tak...miałam okulary najpierw w podstawówce, żeby widzieć lepiej z tablicy (i tylko na lekcjach je zakładałam). To było może z -1. A później wzrok mi się pogorszył do tych -2 i zanim się skapnęłam, że coś dennie widzę, to sobie tak funkcjonowałam bez okularów, bo tamte słabsze i tak tylko do tablicy przywdziewałam Później wyrobiłam nowe okulary, strasznie się sobie w nich nie podobałam, więc po roku noszenia ich urządziłam protest i zdjęłam...a na nich miałam już wadę ok. -3 (!) i chodziłam bez okularów calutkie wakacje, aż rodzice stwierdzili, że chyba się nie poddam i kupili mi wreszcie soczewki
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 13:12   #44
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Ja to raczej Ciebie nie rozumiem. Z tego co piszesz, to masz źle dobrane okulary, źle w nich widzisz, ale nie idziesz robić nowych, tylko udajesz, że widzisz dobrze przy pomocy usłużnych koleżanek? Co za bezsens.
Też mnie zastanowił ten komentarz - ktoś nie widzi, ma złe szkła i jeszcze się tym chwali... No faktycznie, jest czym.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 13:28   #45
Loczek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Loczek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 768
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Ja to raczej Ciebie nie rozumiem. Z tego co piszesz, to masz źle dobrane okulary, źle w nich widzisz, ale nie idziesz robić nowych, tylko udajesz, że widzisz dobrze przy pomocy usłużnych koleżanek? Co za bezsens.
Najpierw dopytaj, potem stwierdzaj, dobrze?
Z tego co piszę, okulistka takie mi dobrała okulary, mocniejszych nie da rady, więc pielęgniarka szkolna czy powiem, że widzę, czy nie, nie polepszy mi wzroku. Nie idę robić nowych, bo koleżanko byłam i takie mam jakie mogę. Nie mam przed kim udawać, bo wszyscy wiedzą, więc najpierw pytaj, potem pisz swoje opinie.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Też mnie zastanowił ten komentarz - ktoś nie widzi, ma złe szkła i jeszcze się tym chwali... No faktycznie, jest czym.
Uważasz, że się tu chwalę, że mam zły wzrok?
Nie żartuj. Mam do tego dystans po prostu , bo wiem jak jest.
__________________
'..Moje niewypowiedziane myśli utknęły w mojej głowie.

'..This time, this place... misused, mistakes.

Edytowane przez Loczek90
Czas edycji: 2010-02-12 o 13:54
Loczek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 14:46   #46
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Cytat:
Napisane przez Loczek90 Pokaż wiadomość
Najpierw dopytaj, potem stwierdzaj, dobrze?
Z tego co piszę, okulistka takie mi dobrała okulary, mocniejszych nie da rady, więc pielęgniarka szkolna czy powiem, że widzę, czy nie, nie polepszy mi wzroku. Nie idę robić nowych, bo koleżanko byłam i takie mam jakie mogę. Nie mam przed kim udawać, bo wszyscy wiedzą, więc najpierw pytaj, potem pisz swoje opinie.

Uważasz, że się tu chwalę, że mam zły wzrok?
Nie żartuj. Mam do tego dystans po prostu , bo wiem jak jest.
Ponieważ od wielu lat mam wadę wzroku, możliwe że nawet dłużej niż żyjesz wydaje mi się niemożliwym by nie widzieć przy dobrze dobranych okularach. Albo masz źle dobrane szkła/cylindry albo tak sobie napisałaś na forum głupotę dla żartu i teraz nie wiadomo jak stąd wybrnąć?
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 14:48   #47
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Cytat:
Napisane przez Loczek90 Pokaż wiadomość
Najpierw dopytaj, potem stwierdzaj, dobrze?
Z tego co piszę, okulistka takie mi dobrała okulary, mocniejszych nie da rady, więc pielęgniarka szkolna czy powiem, że widzę, czy nie, nie polepszy mi wzroku. Nie idę robić nowych, bo koleżanko byłam i takie mam jakie mogę. Nie mam przed kim udawać, bo wszyscy wiedzą, więc najpierw pytaj, potem pisz swoje opinie.



Uważasz, że się tu chwalę, że mam zły wzrok?
Nie żartuj. Mam do tego dystans po prostu , bo wiem jak jest.
o matko jak to mocniejszych nie da rady? nie produkują czy co? to ile masz dioptrii? 20? 30?
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 15:15   #48
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Cytat:
Napisane przez Loczek90 Pokaż wiadomość
Najpierw dopytaj, potem stwierdzaj, dobrze?
Z tego co piszę, okulistka takie mi dobrała okulary, mocniejszych nie da rady, więc pielęgniarka szkolna czy powiem, że widzę, czy nie, nie polepszy mi wzroku. Nie idę robić nowych, bo koleżanko byłam i takie mam jakie mogę. Nie mam przed kim udawać, bo wszyscy wiedzą, więc najpierw pytaj, potem pisz swoje opinie.
Nooo... i załatwisz się tak sama, jak mnie dawno temu załatwiła nieodpowiedzialna okulistka, dobierając mi słabsze szkło w lewym oku (w okularach), bo inaczej różnica byłaby za duża co spowodowało w rezultacie sypnięcie się lewego oka do -7 dioptrii, aż zaczęłam nosić dobrze dobrane do wady soczewki.
I od tamtej pory (jakieś 12 lat temu) wada ani drgnie

Także poszłabym do innego okulisty na Twoim miejscu, a nie wypisywała takie rzeczy na forum - nie wmówisz mi, że dzisiejsza medycyna nie jest w stanie umożliwić dobrania Ci dobrych okularów/soczewek.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 15:41   #49
Loczek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Loczek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 768
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ponieważ od wielu lat mam wadę wzroku, możliwe że nawet dłużej niż żyjesz wydaje mi się niemożliwym by nie widzieć przy dobrze dobranych okularach. Albo masz źle dobrane szkła/cylindry albo tak sobie napisałaś na forum głupotę dla żartu i teraz nie wiadomo jak stąd wybrnąć?
A gdzie tu widzisz głupotę dla żartu? To jest moje zdanie, moje oczy, mój wzrok, moje doświadczenie. Czy są źle dobrane, to szczerze Ci napiszę, że sama nie wiem. Okulistka stwierdziła, że wzrok mi się poprawił, co jest bzdurą, dała mi te same co miałam. Niemożliwym? Chyba żartujesz. Moja mama ma dość dużą wadę i słabo widzi w okularach, więc widocznie dość omylnie oceniasz sytuację.

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
o matko jak to mocniejszych nie da rady? nie produkują czy co? to ile masz dioptrii? 20? 30?
Zwyczajnie. Wg. okulisty mocniejsze będą bardziej szkodzić, nie zauważywszy faktu, iż mocniejsze dałyby lepszy efekt.

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Nooo... i załatwisz się tak sama, jak mnie dawno temu załatwiła nieodpowiedzialna okulistka, dobierając mi słabsze szkło w lewym oku (w okularach), bo inaczej różnica byłaby za duża co spowodowało w rezultacie sypnięcie się lewego oka do -7 dioptrii, aż zaczęłam nosić dobrze dobrane do wady soczewki.
I od tamtej pory (jakieś 12 lat temu) wada ani drgnie

Także poszłabym do innego okulisty na Twoim miejscu, a nie wypisywała takie rzeczy na forum - nie wmówisz mi, że dzisiejsza medycyna nie jest w stanie umożliwić dobrania Ci dobrych okularów/soczewek.
Sama? Czy przeczytałaś tu, że sama sobie tak dobrałam okulary?
Okulistka. Czytaj wyżej zresztą, nie chcę się powtarzać.
__________________
'..Moje niewypowiedziane myśli utknęły w mojej głowie.

'..This time, this place... misused, mistakes.
Loczek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-12, 15:50   #50
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Cytat:
Napisane przez Loczek90 Pokaż wiadomość
A gdzie tu widzisz głupotę dla żartu? To jest moje zdanie, moje oczy, mój wzrok, moje doświadczenie. Czy są źle dobrane, to szczerze Ci napiszę, że sama nie wiem. Okulistka stwierdziła, że wzrok mi się poprawił, co jest bzdurą, dała mi te same co miałam. Niemożliwym? Chyba żartujesz. Moja mama ma dość dużą wadę i słabo widzi w okularach, więc widocznie dość omylnie oceniasz sytuację.



Zwyczajnie. Wg. okulisty mocniejsze będą bardziej szkodzić, nie zauważywszy faktu, iż mocniejsze dałyby lepszy efekt.



Sama? Czy przeczytałaś tu, że sama sobie tak dobrałam okulary?
Okulistka. Czytaj wyżej zresztą, nie chcę się powtarzać.
Tak. SAMA się załatwisz bo nie zgłaszasz problemu okuliście.

Idź do innego - proste. Moja mama była najpierw u jednego który jej powiedział że ma wysokie ciśnienie w oczach i żeby "uważała", mama nie dopytała i dopiero przy bólach głowy po paru latach poszła do innego. Było podejrzenie jaskry, na szczęście po wieeeeelu badaniach i dzięki PORZĄDNEJ okulistce chorobę wykluczono (na szczęście), bóle minęły a i wada się ustabilizowała (która wcześniej latała raz w górę raz w dół). Teraz mama sama sobie pluje w brodę że tyle czasu zwlekała....

A zresztą. Twój wzrok, twój problem. Ja ci przedstawiłam sytuację, że MOŻNA trafić do dobrego lekarza. Zrobisz co chcesz.
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 15:53   #51
Loczek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Loczek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 768
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
Tak. SAMA się załatwisz bo nie zgłaszasz problemu okuliście.

Idź do innego - proste. Moja mama była najpierw u jednego który jej powiedział że ma wysokie ciśnienie w oczach i żeby "uważała", mama nie dopytała i dopiero przy bólach głowy po paru latach poszła do innego. Było podejrzenie jaskry, na szczęście po wieeeeelu badaniach i dzięki PORZĄDNEJ okulistce chorobę wykluczono (na szczęście), bóle minęły a i wada się ustabilizowała (która wcześniej latała raz w górę raz w dół). Teraz mama sama sobie pluje w brodę że tyle czasu zwlekała....

A zresztą. Twój wzrok, twój problem. Ja ci przedstawiłam sytuację, że MOŻNA trafić do dobrego lekarza. Zrobisz co chcesz.
Pewnie powinnam, racja. No i pewnie znając życie, będzie tak jak z Twoją Mamą.
Jak na razie trafiałam na lekarzy, jak wyżej napisałam, więc tylko przedstawiam sytuacje jakie były. Nie powiedziałam, że kompletnie nic nie widzę, o wiele lepiej żyje mi się z okularami, ale okulary powinny dawać więcej. Z tego co wiem.
__________________
'..Moje niewypowiedziane myśli utknęły w mojej głowie.

'..This time, this place... misused, mistakes.
Loczek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 15:54   #52
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Cytat:
Napisane przez Loczek90 Pokaż wiadomość
A gdzie tu widzisz głupotę dla żartu? To jest moje zdanie, moje oczy, mój wzrok, moje doświadczenie. Czy są źle dobrane, to szczerze Ci napiszę, że sama nie wiem. Okulistka stwierdziła, że wzrok mi się poprawił, co jest bzdurą, dała mi te same co miałam. Niemożliwym? Chyba żartujesz. Moja mama ma dość dużą wadę i słabo widzi w okularach, więc widocznie dość omylnie oceniasz sytuację.

Zwyczajnie. Wg. okulisty mocniejsze będą bardziej szkodzić, nie zauważywszy faktu, iż mocniejsze dałyby lepszy efekt.

Sama? Czy przeczytałaś tu, że sama sobie tak dobrałam okulary?
Okulistka. Czytaj wyżej zresztą, nie chcę się powtarzać.
Nie wiem ale jeśli obie z mamą chodzicie do tego okulisty, który wam wmawia, że nie da się dobrać szkieł by widzieć dobrze, to może rozważcie zmianę lekarza? Znam ludzi z naprawdę dużą wadą wzroku i tak dobranymi szkłami, że ludzie bez problemu funkcjonują w życiu codziennym o ile mają na nosie okulary. Sama mam słaby wzrok i nie wyobrażam sobie nie widzieć wyraźnie z powodu źle dobranych szkieł - jak np. jeździć samochodem gdy się nie widzi wyraźnie? Oczywiście, że osoba o zniszczonych oczach nie widzi tak dobrze, jak ktoś zdrowy, ale bez przesady, że z odległości kilku metrów w okularach nie widzi wyraźnie...

Jest wielu złych okulistów, skąd wiesz, że twój jest dobry? Bo mnie np. pani ostatnio stwierdziła podczas badania pracowniczego, że mam świetny wzrok, informację, że noszę od ponad 20 lat okulary a od ostatnich 8 zmieniłam je na szkła kontaktowe zupełnie zignorowała...

Mit o tym, że "oko nie pracuje" jak się ma szkła dobrane pod wadę przypłaciłam tym, że wzrok mi się pogorszył i mam astygmatyzm... Radzę się nad tym zastanowić. Nie daj jakiejś durnej babie zniszczyć ci oczu.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2010-02-12 o 15:55
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 16:00   #53
Loczek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Loczek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 768
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nie wiem ale jeśli obie z mamą chodzicie do tego okulisty, który wam wmawia, że nie da się dobrać szkieł by widzieć dobrze, to może rozważcie zmianę lekarza? Znam ludzi z naprawdę dużą wadą wzroku i tak dobranymi szkłami, że ludzie bez problemu funkcjonują w życiu codziennym o ile mają na nosie okulary. Sama mam słaby wzrok i nie wyobrażam sobie nie widzieć wyraźnie z powodu źle dobranych szkieł - jak np. jeździć samochodem gdy się nie widzi wyraźnie? Oczywiście, że osoba o zniszczonych oczach nie widzi tak dobrze, jak ktoś zdrowy, ale bez przesady, że z odległości kilku metrów w okularach nie widzi wyraźnie...

Jest wielu złych okulistów, skąd wiesz, że twój jest dobry? Bo mnie np. pani ostatnio stwierdziła podczas badania pracowniczego, że mam świetny wzrok, informację, że noszę od ponad 20 lat okulary a od ostatnich 8 zmieniłam je na szkła kontaktowe zupełnie zignorowała...

Mit o tym, że "oko nie pracuje" jak się ma szkła dobrane pod wadę przypłaciłam tym, że wzrok mi się pogorszył i mam astygmatyzm... Radzę się nad tym zastanowić. Nie daj jakiejś durnej babie zniszczyć ci oczu.
Nie wiem czy mój jest dobry, sam fakt zastanawia, że w momencie gdy zgubiłam okulary, dobierała mi nowe, dała te same co były wcześniej, chociaż wg. mnie powinny być mocniejsze. A, że ona " poprawił Ci się wzrok" całkiem mnie rozbroił. Następnym razem pójdę do innego, dobrze. Astygmatyzm też mam. Oczywiście, że wolałabym mieć "dobry" wzrok dzięki okularom. Z tym, że jakoś nie poinformował nikt, że da się. Spokojnie, tylko tyle.
__________________
'..Moje niewypowiedziane myśli utknęły w mojej głowie.

'..This time, this place... misused, mistakes.
Loczek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 15:35   #54
RiotKitty
Rozeznanie
 
Avatar RiotKitty
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 794
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

mogłabyś się wstydzić wszawicy przed sprawdzaniem głów

wady wzroku ? nie rozumiem. mnóstwo osób ma słaby wzrok, ja sama mam minus pięć i się tego nie krępuję, są soczewki.
RiotKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 16:09   #55
*Antoinette*
Wtajemniczenie
 
Avatar *Antoinette*
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 535
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Jak można się wstydzić wady wzroku? Mnóstwo ludzi nosi okulary/soczewki. Lepiej nie zwlekaj z wizytą u okulisty, bo jak nie będziesz korygować tej wady, to możliwe, że ci się powiększy. A tak załatwisz sobie jakieś fajne okulary, albo soczewki i po sprawie. Nie ma w tym nic wstydliwego., rodzice cię z domu nie wyrzucą z powodu wady wzroku :P
__________________


*Antoinette* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 17:54   #56
thordis_nanna
Raczkowanie
 
Avatar thordis_nanna
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Zupełnie nie rozumiem takiego podejścia. Ukrywając wadę wzroku przed całym światem tylko sobie szkodzisz: nie dość, że 'niedowidzenie' przysparza Ci stresu, to nieleczona wada może się pogłębiać. Powinnaś jak najszybciej pójść do okulisty. Kiedy byłam w szkole zaświadczenie od okulisty o odbytym badaniu zwalniało z badań w szkole.
Żeby nie było, że nie wiem o czym mówię - mam naprawdę dużą wadę wzroku (-9 w obu oczach), cała podstawówkę nosiłam okulary, a przez ostatnie 12 lat - soczewki. Wada wzroku to jedna z tych spraw, które mogą być problemem i powodem do wstydu wtedy, kiedy starasz się je ukryć. Kiedy przestajesz się tym przejmować - tracisz powód do zmartwień

I jeszcze jedno - okulistę, który dobiera okulary, w których się źle widzi, należy zmienić
thordis_nanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 19:29   #57
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Też się wstydziłam przyznać do mojej 'ślepoty'. A że zawsze zajmowałam miejsce w ostatniej ławce, to choćbym miała pęknąć, nie dało rady tak ściupić oczu, żeby dobrze widzieć (bo równoważne było to z ich zamknięciem ).
Później badanie u pielęgniarki i też cykor, że się wyda. Ale postanowiłam być sprytniejsza i gdy przyszła moja kolej stanęłam i powiedziałam "Nie widzę". Bez zbędnego gadania dostałam kwitek i cóż zrobić? Okulista.
Rodzicom też nic nie mówiłam, ale sami się zorientowali, a kwitek jeszcze im w tym pomógł. Kwestia dni, żeby zapisać się do PRYWATNEGO lekarza no i stuknęło mi w lewym -1,25, w prawym -0,5
Okularki tylko do komputera, książki i lekcji (ostatnia ławka ). O soczewkach rodzice nie chcieli nawet myśleć, a mi też przeszło, bo skoro mam bryle miałam nosić tak mało...

Nooo, a potem się okazało, że wada w ciągu roku skoczyła mi do (w obu oczach) -1,75. Poszłam do lepszego lekarza, zrobiłam nowe okulary, też nie chciałam ich nosić, ale fakt był faktem - kurna, sto razy lepiej jest dobrze widzieć, nawet ze ześlizgującymi się okularami, nie ważne jakbym w nich nie wyglądała

I przez 4 lata mam tą samą wadę Wiem, że niektórzy okuliści praktykują zasadę 'słabsze szkła, żeby oczy lepiej pracowały i przezwyciężyły wadę', co w moim przypadku g***o dało.

A dwa lata temu ubłagałam rodziców o soczewki. I powiem, że lepszych rzeczy to człowiek nie wymyślił Nobla powinien dostać Więc jeżeli Ci się uda, i rodzice też nie będą mieli przeciwwskazań, to marsz po soczewki I nikt się nigdy nie dowie, że z Twoimi oczami coś nie tak (bo soczewki widać z bardzo bliska [chyba tylko w moim przypadku ludzie mi się przyglądają i się pytają, czy jestem naćpana, bo mi oczy błyszczą ]).

Tyle z mojej wzruszającej opowieści Wyciągnij z tego co chcesz
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 22:37   #58
RoSa202
Monaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 494
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Cytat:
Napisane przez futura Pokaż wiadomość
to widocznie słabo się interesują. moi rodzice od razu zauważyli że się marszczę przy oglądaniu tv...
Jak oglądam tv to nie marszczę oczu.
RoSa202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 11:17   #59
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Później badanie u pielęgniarki i też cykor, że się wyda. Ale postanowiłam być sprytniejsza i gdy przyszła moja kolej stanęłam i powiedziałam "Nie widzę". Bez zbędnego gadania dostałam kwitek i cóż zrobić? Okulista.
Też tak później robiłam "Nie widzę" i już Pielęgniarka szkolna i tak mi wzroku dobrze nie zbada, więc skoro i tak już wiem, że jest zły, to to badanie nic mi nie daje
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 22:45   #60
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Słaby wzrok...wstyd.

Dziewczyno, ale robisz problem....Soczewek nie widać, gdybyś się wstydziła nosić oprawki. Sama nosze soczewki - po zdjęciu domyślisz się, że mam -2,5?
Za to nie leczenie wady wzroku możne prowadzić do bólów głowy i pogłębienia się wady.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:29.