Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11 - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Czy kolejną część robimy na odchowalni ??
tak 22 57,89%
nie 16 42,11%
Głosujący: 38. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-23, 15:08   #541
Kuapouszka
Zadomowienie
 
Avatar Kuapouszka
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 238
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Witam po baaardzo dlugiej przerwie, przygarniecie mnie z powrotem ?

Na początek gratuluje oczywiście wszystkim świeżo upieczonym mamusiom i trzymam kciuki za te jeszcze nierozpakowane, i za maluszki oczywiście

Udzielałam się chwilę na tym wątku na początku ciąży ale potem z powodu komplikacji byłam trochę wyjęta z życia. W każdym razie termin mam na 27 lutego, mam 25 lat, dziś równiutko 35 tydzien, moja Lily nadal nie obrócona ( chociaż właściwie wydaje mi się że wczoraj coś drgnęło w tym kierunku hmmmm )
Podczytuję was od pewnego czasu z powodu chyba standardowego arcyprzejęcia zbliżającą sie zmianą i poszukiwania uzasadnienia dla moich dziwnych pomysłów/ przemyśleń i zachowań. I jednak widzę, że mi nie odbiło (hurrra).

Życzę miłego popołudnia i mam nadzieje ze przyjmiecie mnie
Kuapouszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 15:09   #542
jin
Raczkowanie
 
Avatar jin
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 243
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cześć dziewczyny. Mogę jeszcze do was dołączyć? Odzywałam się już kiedyś, ale dopadły mnie problemy osobiste, więc zrezygnowałam. Teraz jest już ok, i mogę się cieszyć oczekiwaniem na maluszka, termin mam na 10 lutego.

W temacie szczepień to dzisiaj wyczytałam, że jest jakiś problem ze szczepionkami 6 w 1 Glaxo, jedna mama napisała na forum, że pediatra jej synka wstrzymuje szczepienia tym preparatem.
Ja już serio nie wiem jak szczepić. Pierwszego synka szczepiliśmy w większych odstępach czasu i nie zaczęliśmy terminowo.
Najbardziej obawiam się tej pierwszej na żółtaczkę.
Dziewczyny kupowałyście szczepionki do szpitala?? Ja nie wiem jak się za to zabrać.
Doczytałam, że w miarę bezpieczna jest HBvaxPRO, tylko ciekawe czy uda się ją dostać w aptece. Na DOZie jest niedostępna.

Edytowane przez jin
Czas edycji: 2014-01-23 o 15:21
jin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 15:13   #543
Akkma
Zadomowienie
 
Avatar Akkma
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 917
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Kuapouszka Pokaż wiadomość
Witam po baaardzo dlugiej przerwie, przygarniecie mnie z powrotem ?
Cytat:
Napisane przez jin Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Mogę jeszcze do was dołączyć? Odzywałam się już kiedyś, ale dopadły mnie problemy osobiste, więc zrezygnowałam.
Witamy z powrotem

Co do szczepionek to ja tych specjalnych do szpitala nie kupuję
__________________
21.05.16
Akkma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 15:16   #544
poczatkujaca-dagmara
Wtajemniczenie
 
Avatar poczatkujaca-dagmara
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 120
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez katarzyniak Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakie macie poduszki do karmienia??? Możecie jakieś polecić po cc chyba przydałaby sie dla wygody taka
Ja mam taką
http://poofi.pl/shop/#/shop/products...ia-poofi-pure/

Cytat:
Napisane przez sweet_vintage Pokaż wiadomość
No nie da się przygotować to prawda. Ja jestem dzień po terminie i przygotowana się nie czuję

Ten sklep mamabu jest super, mają świetne tipi dla dzieci, poduszki i akcesoria. Też się w końcu na coś skuszę
Tipi jest ma mojej liście must have ogólnie mam zawsze długą liste i 30 zakłądek otwartych w operze....
poczatkujaca-dagmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 15:19   #545
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
łeeeee no właśnie- przecież to siedlisko barkeri takie kłaki.
Jak sobie pomyślę, że jeszcze nie wszystkie biorą prysznic przed wejściem do basenu to - zawsze mam wizję że płyniesz sobie spokojnie a tu taaaaaaaaki łoniak majestatycznie się unosi na powierzchni dobrze że ja z zamkniętą buzią pływam
aaaahahahahaha

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez jin Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupowałyście szczepionki do szpitala?? Ja nie wiem jak się za to zabrać.
A to się jakieś kupuje i zabiera do szpitala ???
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 15:19   #546
sweet_vintage
Rozeznanie
 
Avatar sweet_vintage
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 572
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

poczatkujaca-dagmara, oni mają jeszcze takie fajne pióropusze z materiału podrzucaj czasem linki jak trafisz na takie cudeńka, to sobie będę moją listę must have uzupełniała U mnie się też już trochę tego zebrało i chyba nawet stworzę o tym posta
__________________
od 29.01.2014 jestem mamą!

mój blog ciążowo-dzieciowy www.inspiracjemamy.blogsp ot.com

instynkt macierzyński jest przereklamowany.... http://www.inspiracjemamy.blogspot.c...nski-jest.html
sweet_vintage jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 15:23   #547
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Heeeej!!!
Co tam??
My juz od kilku godzin smigamy. Tyłek mnie boli masakrycznie moj syn podróż zniósł doskonale ale to żadna nowość ze samochód to jego najlepszy kumpel! A teraz spi sobie grzecznie i wybudza sie tylko na karmienia.
Pozdrawiam i trzymam mocno kciuki!

P.s em ma sie odzywała??


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-23, 15:23   #548
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Forester nie martw się u nas też była krew dziś pępuszczek ładnie wygląda

U mnie lepiej, krwawię mniej, brzuch nie boli. Gorączki brak
Ooooo pojawiły się dobre wieści
Super Migotko

Widzisz, z dnia na dzień co raz lepiej
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 15:27   #549
katarzyniak
Rozeznanie
 
Avatar katarzyniak
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 909
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez jin Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Mogę jeszcze do was dołączyć? Odzywałam się już kiedyś, ale dopadły mnie problemy osobiste, więc zrezygnowałam. Teraz jest już ok, i mogę się cieszyć oczekiwaniem na maluszka, termin mam na 10 lutego.

W temacie szczepień to dzisiaj wyczytałam, że jest jakiś problem ze szczepionkami 6 w 1 Glaxo, jedna mama napisała na forum, że pediatra jej synka wstrzymuje szczepienia tym preparatem.
Ja już serio nie wiem jak szczepić. Pierwszego synka szczepiliśmy w większych odstępach czasu i nie zaczęliśmy terminowo.
Najbardziej obawiam się tej pierwszej na żółtaczkę.
Dziewczyny kupowałyście szczepionki do szpitala?? Ja nie wiem jak się za to zabrać.
Doczytałam, że w miarę bezpieczna jest HBvaxPRO, tylko ciekawe czy uda się ją dostać w aptece. Na DOZie jest niedostępna.
Hbvaxpro - to jest na żółtaczkę tak?
__________________
19 maj - 20 maj - (23-24 dzień cyklu) owulacja;
29 maj
- (33 dzień cyklu) zagnieżdżenie;
02 czerwiec - pierwszy test,
08 czerwiec - (43 dzień cyklu) wynik bety - 739.
26 czerwiec - beta 51800 i serduszko

Wymiana kosmetyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=822700
katarzyniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 15:29   #550
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Inw Pokaż wiadomość
Cholerka, akurat jedząc to sobie wyobraziłam, dobrze że blokadę odruchu wymiotnego mam już na poziomie master.




A czy któraś z mamuś może próbowała używać kojca do karmienia? http://motherhood.pl/sklep/kojec-motherhood-2
Mam plan żeby go wykorzystać w tym celu, szkoda mi kolejnej poduchy kupować.
Ja uzywalam tuż po porodzie. Da sie, ale jednak fasolka jest duuuzo wygodniejsza.

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Heeeej!!!
Co tam??
My juz od kilku godzin smigamy. Tyłek mnie boli masakrycznie moj syn podróż zniósł doskonale ale to żadna nowość ze samochód to jego najlepszy kumpel! A teraz spi sobie grzecznie i wybudza sie tylko na karmienia.
Pozdrawiam i trzymam mocno kciuki!

P.s em ma sie odzywała??


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Alez ja Ci zazdroszczę! U nas nici z nart w tym roku
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 15:37   #551
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Ja uzywalam tuż po porodzie. Da sie, ale jednak fasolka jest duuuzo wygodniejsza.

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------



Alez ja Ci zazdroszczę! U nas nici z nart w tym roku
Moze uda Wam sie chociaz na kilka dni wyskoczyć?? Mi to bardzo pomogło tak psychicznie.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-23, 15:38   #552
Kuapouszka
Zadomowienie
 
Avatar Kuapouszka
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 238
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez sweet_vintage Pokaż wiadomość
poczatkujaca-dagmara, oni mają jeszcze takie fajne pióropusze z materiału podrzucaj czasem linki jak trafisz na takie cudeńka, to sobie będę moją listę must have uzupełniała U mnie się też już trochę tego zebrało i chyba nawet stworzę o tym posta

Moje serce podbił malutki steliryzator do smoczka chociaż w zasadzie to nie jestem jakoś zachwycona pomysłem podawania dzidzi smoka ciążowa logika

W temacie szczepionki jestem zielona, szczególnie tu w uk nie mogę sie nigdy za wiele dowiedzieć od położonej , mam nadzieje ze od was sie czegoś dowiem.

Btw dziewczynki wiecie coś na temat nieprzybierania wagi w ciąży ? Tzn w przypadku normalnego bmi przy czym dziecko teoretycznie rośnie aczkolwiek jest troszkę małe ? Na 35 tydzien ciąży mam 1 kg na plusie i jestem tutaj na zmianę traktowana jak odchudzająca i głodząca się w ciąży wariatka tudzież jako zagadka medyczna jem kurcze normalnie, ostatnio nawet sobie pozwalam podjadac słodycze jeśli mam ochotę, w zasadzie to nie wymiotuje ( poza początkiem ciąży ofc i jakiś sporadycznych epizodów pózniej ). Martwię się o małą, bo wszyscy panikują ze jest napewno dużo zamała, niedotleniona i nie wiem co jeszcze mimo ze brzusio całkiem spory. W przyszły piątek mam usg i wizytę mająca ocenić wielkość i ułożenie małej, już się trzęse jak pomyśle ze znów popatrza na mnie jak na wyjątkowo szkodliwego wariata
Kuapouszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 15:39   #553
ejani
Zadomowienie
 
Avatar ejani
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 584
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

cześć dziewczyny, podczytuję Was od rana, ale mi mój ssak nie daje pisać...
a teraz śpi (już drugą godzinę, więc zobaczymy jak długo)
tak z pamięci-

Emma - odnośnie słonego mleka- a nie ćwiczyłaś czasem lub się nie zmęczyłaś? czytałam a propo ćwiczeń właśnie, że po nich może być słone mleko, na zdrowy rozsądek organizmowi wszystko jedno, czy się robi skłony, czy ćwiczy... ale podobno dzieciom to nie przeszkadza (widać Dorotka smakosz )

Migotko , a czy Ty z kolei nie wzięłaś za ciepłego prysznica? mni wczoraj położna przestrzegała, żeby nie lać ciepłą wodą na macicę i krocze (zresztą tak jak przy okresie- może to spowodować krwotok), tylko o co chodzi z tym czymś śluzowym (pierwsze co pomyślałam, to czop, ale chyba tyle czasu by się nie uchował)

Kefi trzymam kciuki za Twoje serduszka, biedna Ty jesteś, że po przeżyciach w ciąży teraz jeszcze z tym się musisz borykać. ale będzie dobrze, czytałam że u nas w kraju operacje małych serduszek stoją na naprawdę wysokim poziomie

---
która pytała o obrączkę? mnie po półtora tygodnia jeszcze nie chce wejść, mimo zgubienia przeszło 10 kilo ()

---
mam pytanko, kojarzy mi się, że któraś z Was (Magnusia?) spisywała adresy z usg bioderek w Warszawie, ale nie mogę tego znaleźć... byłaby możliwość jeszzcze raz wrzucić? czy coś pomyliłam i to nie było usg bioder albo nie Warszawa?



Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
no ja muszę mieć wszystko swoje, podpaski,podkłady na łóżko, te ogromne podpachy, nawet papier toaletowy muszę mieć swój bo ogólnego nie ma.
podpaski i podkłady też musiałam mieć, a papier pojawił się na chwilę tylko
ale na przykład ubranko dla męża do porodu dostaliśmy

Cytat:
Napisane przez forester Pokaż wiadomość
MAMUSIE w pepku u Malej pojawilo sie troche krwi, nie ma ropy, nie smierdzi. martwic sie?
nie martwić, osuszyć patyczkiem

Cytat:
Napisane przez JustiLbn Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie do mam karmiących. Czy jest sens kupować fotel do karmienia? Tzn jakiś wygodny, nie specjalny. Myślałam o takiej Fince na giętych nogach. Bo mam w sypialni tylko łóżko, cały czas rozłożone, więc mogę i na leżąco karmić. A może wystarczy tylko krzesło z wygodnym obiciem?
wystarczy cokolwiek. ja mam fotel bujany i jeszcze w nim nie karmiłam. karmiłam w łóżku na leżąco i spod pachy, na kanapie normalnie i też spod pachy i na zwykłym średnio twardym krześle, czyli tak naprawdę wszędzie się da. ale jak chcesz taki fotel, to dobry pretekst)

Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość
Chce mi się jeść :| A w zasadzie to -żreć. Problem w tym, że w lodówce nie ma nic co zmusiłoby mnie do wstania z łóżka
a ja mam lodówkę na dole u mamy i niemam pojęcia co w niej jest i nawet nie mam jak zejść zajrzeć, bo mały śpi i nie chcę go zostawiać... a jestem taaaka głodna! (żeby nie było, mama mi przyniosła wcześniej galaretkę, ale co to jest i kiedy to było...)

Cytat:
Napisane przez jin Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupowałyście szczepionki do szpitala?? Ja nie wiem jak się za to zabrać.
mi to w ogóle wypadło z głowy, choć miałam się nad tym zastanowić...

i witam zagubione mamusie
__________________
Na tak wiele rzeczy nie mamy wpływu...
ejani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 15:42   #554
poczatkujaca-dagmara
Wtajemniczenie
 
Avatar poczatkujaca-dagmara
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 120
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez sweet_vintage Pokaż wiadomość
poczatkujaca-dagmara, oni mają jeszcze takie fajne pióropusze z materiału podrzucaj czasem linki jak trafisz na takie cudeńka, to sobie będę moją listę must have uzupełniała U mnie się też już trochę tego zebrało i chyba nawet stworzę o tym posta
Nie pogniewam sie jak wystosujesz odpowiedni post o gadżetach i dekoracji pokoi dzieciecych
Jak mój TŻ przywiesi półke to cykne fotki pokoju małego, na chwile obecna to moje ulubione pomieszczenie

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Heeeej!!!
Co tam??
My juz od kilku godzin smigamy. Tyłek mnie boli masakrycznie moj syn podróż zniósł doskonale ale to żadna nowość ze samochód to jego najlepszy kumpel! A teraz spi sobie grzecznie i wybudza sie tylko na karmienia.
Pozdrawiam i trzymam mocno kciuki!

P.s em ma sie odzywała??


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No hejjjjjjjjjjjjjj
Pięknie tak kusić biedne nierozpakowane cieżarówki
Na gołą du** baty zaraz będą
Zazdraszczam bardzooooo, łudze sie że pojedziemy we wrzesniu podgrzać dupki za granice, ale TŻ marudzi że Borys będzie za mały
Nie przeszkadza mi to jednak w codziennym oglądaniu takich stron jak itaka, tui, grecos, neckermann
poczatkujaca-dagmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 15:46   #555
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Moze uda Wam sie chociaz na kilka dni wyskoczyć?? Mi to bardzo pomogło tak psychicznie.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
W góry to my mamy ze 400 km niestety No i wymagałaby to sporej logistyki.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 15:49   #556
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez ejani Pokaż wiadomość
mam pytanko, kojarzy mi się, że któraś z Was (Magnusia?) spisywała adresy z usg bioderek w Warszawie, ale nie mogę tego znaleźć... byłaby możliwość jeszzcze raz wrzucić? czy coś pomyliłam i to nie było usg bioder albo nie Warszawa?

ja sobie zapisałam tego posta, wklejam:

dr n. med. Andrzej Sionek

Przyjmuje w kilku miejscach w Warszawie:
Lecznica św. Zofii przy ul. Żelaznej 90 tel: (22) 53-69-320, 322, tel kom: 600 190 433
http://www.fundacjazelazna.pl/lekarze.php
przyjmuje tam w soboty rano
koszt wizyty razem z usg to 250 zł

Babka Medica, przyjmuje tam w soboty po południu. Koszt wizyty wraz z usg (czyli konsultacja + USG) to ok. 240 zł.
tel. 22 637 50 01
http://www.babkamedica.pl/pl/nasi-le...sionek-andrzej

Centrum Medyczne Arka
http://www.cmarka.pl/kontakt/index.html
USG wraz z konsultacją kosztuje 270 zł
dr Sionek przyjmuje we wtorki
Od stycznia zmieniają siedzibę, bedą przy ul. Sokołowskiej 9 lok. 21, też Wola.

Dr Sionek pracuje w Klinice Ortopedii, Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej C.M.K.P. Szpitalu Klinicznym im. prof. A. Grucy w Otwocku. ul. Konarskiego 13. Jest specjalistą II stopnia, chirurgiem, ortopedą, traumatologiem, "uczniem" sławnego prof. Czubaka.

Czas oczekiwania na wizytę to ok. 4 tyg.
Badanie USG bioderek powinno się zrobić najlepiej ok. 6-8 tydz. życia dziecka.

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Cytat:
Napisane przez poczatkujaca-dagmara Pokaż wiadomość
Zazdraszczam bardzooooo, łudze sie że pojedziemy we wrzesniu podgrzać dupki za granice, ale TŻ marudzi że Borys będzie za mały
Nie przeszkadza mi to jednak w codziennym oglądaniu takich stron jak itaka, tui, grecos, neckermann

mam to samo...
co ja bym dała za nurkowanie lub ciepłe morze lub ocean, słońce, 35 stopni i zimnego drinka w ręku
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 15:49   #557
jin
Raczkowanie
 
Avatar jin
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 243
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez katarzyniak Pokaż wiadomość
Hbvaxpro - to jest na żółtaczkę tak?
Tak

Selena Szczepionki zapewnia szpital, chyba że chce się zaszczepić inną to wtedy trzeba wykupić.

Masakra!! Zapomniałam jak się wielocytuje
jin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 15:49   #558
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez katarzyniak Pokaż wiadomość
(...)
Roane - mówiłam już że cie kocham??? rady z kosmetykami bezcenne tymbardziej że wydaje mi sie ze mamy bardzo podobne cery... Musze po porodzie troche zainwestowac w kremy itp. Do mycia używam lrp effeclar, podkład lrp toleriane, ale kremu nie potrafie znalezc... No i ten peeling polecany przez ciebie to na pewno kupie. A czego używasz do mycia buzi ? I jaki podkład/fluid?
Ten peeling to naprawdę warto kupić, świetny jest
Buzię myję pianką do demakijażu z Peggy Sage. Nie wnikałam w jej skład chemiczny, bo pokończyło mi się w tej chwili wszystko inne, więc lecę na tym co mam. Wcześniej miałam żel myjący z Arkana. Fluidu też w sumie nie używam ostatnio, daję cerze odetchnąć A tak to bardzo dobre są podkłady z Kryolana, jeśli tapeta ma wytrzymać cały dzień. Nienajgorszy w moim odczucie jest też Revlon. Tyle że Revlon to marka drogeryjna, więc chemii tam co nie miara. Ale podkład trzyma się ładnie, buzia się nie świeci jak psu jajca, nie zbija się, jest ok. Generalnie puder sypki Kryolana wydoli na każdym podkładzie


Cytat:
Napisane przez cayenneOna Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny, czy ktoras z Was miala stwierdzona ZA DUZA ilosc wod plodowych? (
Mi powiedziano że mam bardzo dużo, nie wspominali że za dużo.


Cytat:
Napisane przez sweet_vintage Pokaż wiadomość
(...)
Roane, a czy ten krem pod oczy bedzie rownież dobry na cienie pod oczami? Ja w tym roku kończę 26 lat, mam tłusta cerę (choć teraz w ciazy dużo mniej).
(...)
Mi pomaga na wory pod oczami. Ja mam cerę niby mieszaną z tłustą strefą T, ale w ciąży to tylko nos mi świeci


Cytat:
Napisane przez kefii Pokaż wiadomość
Wada jest poważna ale nie zagraża życiu małego. Wade mozna bylo wykryc ale wcale to nie takie proste w przypadku mojego syna bo wade da sie osłuchowo złapać ale arytmia wychodzila co której bicie serduszka. Na szczeście lekarz wykrył to pod koniec ciązy i nie zlekcewarzył tego. daltego miałam cześciowo wywoływany poród. ogólnie mały radzi sobie bardzo dobrze jest w dobrym stanie. Duzo dało to że urodził sie naturalnie i dostał 9na 10 pkt. Chce jesć przybiera na wadze. Teraz musimy czekac na wszytkie badania i decyzje kiedy operacja. Szanse ma bardzo duże jeśli nie wdadza sie powiklania.
Będzie dobrze, musi być. Mikołaj na silnego chłopa wygląda
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 15:50   #559
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Heeeej!!!
Co tam??
My juz od kilku godzin smigamy. Tyłek mnie boli masakrycznie moj syn podróż zniósł doskonale ale to żadna nowość ze samochód to jego najlepszy kumpel! A teraz spi sobie grzecznie i wybudza sie tylko na karmienia.
Pozdrawiam i trzymam mocno kciuki!

P.s em ma sie odzywała??


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ale masz fajnie, czekamy na zdjęcia
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-23, 15:51   #560
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

ejani adresy usg bioderek wrzucala milka
Polecala dr Sionka - przyjmuje na Żelaznej, w Babka Medica i w Arce. Ja zapisywalam Emila jak miał tydzień i terminy były tylko z Arce.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 16:00   #561
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Wogóle właśnie umówiłam się na oglądanie mieszkania, jutro mam to ogarnąć. Nienawidzę przeprowadzek


Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Wyobrazcie sobie ze najprawdopodobniej dostalam okres... w sumie objawy pasuje, goraczki nie mam bol typowo okresowy. Lekki juz... krawiewnie lekkie ale jest. dzwonilam do poloznej mowila ze to sie zdarza. Jakby mnie cos niepokoilo dalej mam dzwonic.
(...)
Eh, a niby przy karmieniu można nie mieć okresu przez rok


Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
A próbowałaś kiedyś po nieprzespanej nocy wytrzymać jakoś dzień i nie spać ,żeby normalnie iść znowu wieczorem do łóżka ?
No bo jak ty nie śpisz w nocy , tylko potem dosypiasz w dzień to może organizm przestawił jakby dzień z nocą u ciebie ? Spróbuj przemęczyć się jeden dzień i nie zasnąć i połóż się do łóżka wieczorem dopiero.
A pro po współczuje ci bardzo bo sama coś podobnego przechodziłam.
(...)
Tak, próbowałam. Wstawałam o 7 rano, i i tak zasypiałam koło 3-4 w nocy Teraz sypiam w sumie po 6 godzin na dobę i nawet nie czuję się niewyspana ani nic, tylko to przesypianie całego światła słonecznego mnie dobija.


Cytat:
Napisane przez Inw Pokaż wiadomość
(...)
No na skład przyznam że nie patrzyłam, bo normalnie i tak nie używałam kosmetyków kolorowych, a potrzebny mi był na ślub jakiś maziaj do paszczy Jak okazało się że całkiem daje radę to też już nie zajrzałam w skład. Ale faktycznie stoi w szafce już grubo ponad rok napoczęta tubka, z ciekawości powąchałam i nie śmierdzi, ale jak już sobie uświadomiłam ile to ma to wyrzuciłam właśnie.
(...)
Nie trzeba było wyrzucać, jeszcze ze dwa lata by postał w stanie nienaruszonym


Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Byliśmy ostatecznie na spacerze w chuscie - 40 minut Mały cieplusienki.
Tak ślicznie jest, ze chyba po południu pójdę jeszcze raz z wózkiem tym razem.
(...)
A w co się ubraliście?
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 16:00   #562
sweet_vintage
Rozeznanie
 
Avatar sweet_vintage
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 572
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez poczatkujaca-dagmara Pokaż wiadomość
Nie pogniewam sie jak wystosujesz odpowiedni post o gadżetach i dekoracji pokoi dzieciecych
Jak mój TŻ przywiesi półke to cykne fotki pokoju małego, na chwile obecna to moje ulubione pomieszczenie
No to czekam na fotki jestem bardzo ciekawa jak urządziłaś pokój, ja mam w tej kwestii bardzo ograniczone możliwości, bo nie mogę zbytnio ingerować w aranżację pomieszczenia, ale dzieciowo i przytulnie w nim jest

Dzięki za pomysł na posta! Na pewno coś takiego przygotuję
__________________
od 29.01.2014 jestem mamą!

mój blog ciążowo-dzieciowy www.inspiracjemamy.blogsp ot.com

instynkt macierzyński jest przereklamowany.... http://www.inspiracjemamy.blogspot.c...nski-jest.html
sweet_vintage jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 16:03   #563
Sheperdess
Rozeznanie
 
Avatar Sheperdess
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 760
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość

mamusie które już urodziły-- poschodziła Wam opuchlizna z palców? możecie zakładać obrączkę i pierdzionki już?
Zaręczynowy co prawda wszedł, ale wyszło mi też na niego uczulenie, więc chyba będziemy musieli się pożegnać. Z obrączką trochę gorzej, bo ona zawsze była trochę ciasnawa i pewnie trzeba pomyśleć nad jej powiększeniem.

Cytat:
Napisane przez JustiLbn Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie do mam karmiących. Czy jest sens kupować fotel do karmienia? Tzn jakiś wygodny, nie specjalny. Myślałam o takiej Fince na giętych nogach. Bo mam w sypialni tylko łóżko, cały czas rozłożone, więc mogę i na leżąco karmić. A może wystarczy tylko krzesło z wygodnym obiciem?
Nie mam fotela. W salonie na kanapie i z poduszką do karmienia jest mi bardzo wygodnie. W sypialni karmię na leżąco.

Chyba zaczyna mi się jakieś zapalenie ucha. W życiu tego nie miałam i nie wiem skąd się wzięło. Macie na to jakieś skuteczne naturalne sposoby?
__________________
Adaś - 28.12.2013
Sheperdess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 16:03   #564
guapissima
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 315
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Muminek1991;44759720



[B
Wiesz co, ja chodzę na basen i po basenie wiadomo prysznic, każda na golasa(obojętne od wieku itd, tu każda się rozbiera i bierze prysznic, nie ma wstydu)Nie to ,że jakoś podglądam czy coś, ale ja np: staram się na prawdę być gładka: nogi, pachy, podwozie,(inaczej źle się czuję ) ale niektóre laski w ciąży zarośnięte ,że aż obrzydliwe. Kłaki sterczą z każdej strony, wyglądają jakby im brzuch na trawce leżał, niektóre taki gąszcz hodują. Ja wiem ,że jest ciężko, ale kurde można się jakoś schludnie ogarnąć, nie koniecznie na dole do zera, no a pachy to już mus.[/B]
Dokladnie! Mi dol sprawia ogromny problem, a mimo staram sie to robic w miare regularnie, a o nogach i pachach nawet nie wspomne. Te przejade maszynka podczas codziennej kapieli...Lubie jak sa gladkie

Cytat:
Napisane przez cherubinka Pokaż wiadomość
Ja też muszę mieć nawet papier toaletowy swój


Ja też staram się nie chodzić zarośnięta, z tym, że tak jak Wam już kiedyś pisałam, często mam podrażnienia po depilacji. Najgorsze, że nasiliło się to w ciąży. Jak wczoraj zobaczyłam w lustrze jak wygląda moja okolica bikini, to tylko się załamać ...cała w czerwonych krostkach, śladach Nie wiem jak ja się doprowadzę później do ładu
U mnie jest podobnie, ale wole to niz krzaki

Cytat:
Napisane przez Kuapouszka Pokaż wiadomość
M
Btw dziewczynki wiecie coś na temat nieprzybierania wagi w ciąży ? Tzn w przypadku normalnego bmi przy czym dziecko teoretycznie rośnie aczkolwiek jest troszkę małe ? Na 35 tydzien ciąży mam 1 kg na plusie i jestem tutaj na zmianę traktowana jak odchudzająca i głodząca się w ciąży wariatka tudzież jako zagadka medyczna jem kurcze normalnie, ostatnio nawet sobie pozwalam podjadac słodycze jeśli mam ochotę, w zasadzie to nie wymiotuje ( poza początkiem ciąży ofc i jakiś sporadycznych epizodów pózniej ). Martwię się o małą, bo wszyscy panikują ze jest napewno dużo zamała, niedotleniona i nie wiem co jeszcze mimo ze brzusio całkiem spory. W przyszły piątek mam usg i wizytę mająca ocenić wielkość i ułożenie małej, już się trzęse jak pomyśle ze znów popatrza na mnie jak na wyjątkowo szkodliwego wariata
Wiesz co ja do 35 tc mialam 3 kg na plusie. Lekarz mi powiedzial, ze skoro maly rozwija sie prawidlowo, wyniki mialam dobre, to nie mam sie czym martwic, bo okres najwiekszego przybierania na wadze dopiero przede mna. Teraz w 39 tc mam plus 8 i mam nadzieje, ze na tym sie skonczy.

A ja wyciagnelam TZ na zakupy Jestem bogatsza o 2 pary spodni i legginsy i bielizne! Zobaczymy, czy trafilam z rozmiarami, bo to juz rzeczy na PO. Wzielam dokladnie taki rozmiar jaki mialam wczesniej i zobaczymy
guapissima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 16:06   #565
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość
Co do szczepionek to ja tych specjalnych do szpitala nie kupuję
A jakie to są te "specjalne szczepionki" ?
O co chodzi???
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 16:06   #566
Nemezis23
Rozeznanie
 
Avatar Nemezis23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 546
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Licytowałaś czy "kup teraz"???
Bo jak "kup teraz" to masz 10 dni na zwrot
Ale tylko jeśli kupujesz od firmy. Jak od osoby prywatnej to obowiązują całkiem inne przepisy

Cytat:
Napisane przez Negrid Pokaż wiadomość
Ja nie chciałam szczepić, ale tż się nie zgadza, więc to on będzie na szczepienia jeździł z małą, tak ustaliliśmy. Już kiedyś tu opisywałam swoje odczucia, z położną też poruszałam ten temat. Może jestem zbyt nieufna albo przewrażliwiona albo szukam intryg. Może... ale za dużo rzeczy mi w tej kwestii nie pasuje i tyle...
Nie wiem, ostatnio jest taka moda na nieszczepienie. Jednak ludzie są od dawna szczepieni, na całym świecie się szczepi, więc jakoś nie mam zaufania do tego ruchu propagującego brak szczepień.

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Mój tż znów gra z borysem na rękach w fifę! i jeszcze do tego mu opowiada co robi kto bramkę strzelił i jak itp.....

teraz ma żal bo Borys mu słabo kibicuje - usnął...
Ale fajnie muszę mojemu powiedzieć, myślę że będzie zachwycony dobrze, że takie małe dziecko nie rozumie o co chodzi, bo mąż gra zawzięcie w GTA

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Jest bardzo mała szansa, że dziecko zarazi się wzwB a zachorowalność w naszym kraju też jest bardzo niska na wzwB.
Przemówił do mnie tez argument (cały czas piszę o tym co do tej pory przeczytałam), że w USA w ogóle nie szczepi się dziecka do 6miesiąca życia.
Znam osobę, która choruje na WZW B i niestety nie jest dobrze. Bardzo jej to utrudnia życie. Nawet nie wie gdzie się zaraziła, a wykryto zarażenie zupełnie przypadkiem. Z drugiej strony z tego co kojarzę to szpitale przed jakimkolwiek zabiegiem/operacją wymagają szczepienia przeciwko wzw b, więc wtedy trzeba się zwyczajnie na szybko szczepić.

Cytat:
Napisane przez Inw Pokaż wiadomość
A czy któraś z mamuś może próbowała używać kojca do karmienia? http://motherhood.pl/sklep/kojec-motherhood-2
Mam plan żeby go wykorzystać w tym celu, szkoda mi kolejnej poduchy kupować.
Mam ten kojec, ale dokupiłam poduszkę do karmienia. Jakoś nie wydaje mi się wygodny do karmienia, ewentualnie na leżąco. Zobaczę w praktyce

Cytat:
Napisane przez jin Pokaż wiadomość
W temacie szczepień to dzisiaj wyczytałam, że jest jakiś problem ze szczepionkami 6 w 1 Glaxo, jedna mama napisała na forum, że pediatra jej synka wstrzymuje szczepienia tym preparatem.
Ja już serio nie wiem jak szczepić. Pierwszego synka szczepiliśmy w większych odstępach czasu i nie zaczęliśmy terminowo.
Najbardziej obawiam się tej pierwszej na żółtaczkę.
Dziewczyny kupowałyście szczepionki do szpitala?? Ja nie wiem jak się za to zabrać.
Doczytałam, że w miarę bezpieczna jest HBvaxPRO, tylko ciekawe czy uda się ją dostać w aptece. Na DOZie jest niedostępna.
Powiem szczerze, że nie mam pojęcia jak szczepić. Wiem, że z dodatkowych weźmiemy pneumokoki i meningokoki. Nie mam pojęcia co z tymi podstawowymi - czy wybrać te skojarzone czy refundowane ciężko znaleźć jakieś sensowne informacje na ten temat, bo są informacje albo sponsorowane przez producentów albo przez zagorzałych przeciwników. Lekarze i położne też mają różne zdania na ten temat...

Cytat:
Napisane przez Kuapouszka Pokaż wiadomość
Btw dziewczynki wiecie coś na temat nieprzybierania wagi w ciąży ? Tzn w przypadku normalnego bmi przy czym dziecko teoretycznie rośnie aczkolwiek jest troszkę małe ? Na 35 tydzien ciąży mam 1 kg na plusie i jestem tutaj na zmianę traktowana jak odchudzająca i głodząca się w ciąży wariatka tudzież jako zagadka medyczna jem kurcze normalnie, ostatnio nawet sobie pozwalam podjadac słodycze jeśli mam ochotę, w zasadzie to nie wymiotuje ( poza początkiem ciąży ofc i jakiś sporadycznych epizodów pózniej ). Martwię się o małą, bo wszyscy panikują ze jest napewno dużo zamała, niedotleniona i nie wiem co jeszcze mimo ze brzusio całkiem spory. W przyszły piątek mam usg i wizytę mająca ocenić wielkość i ułożenie małej, już się trzęse jak pomyśle ze znów popatrza na mnie jak na wyjątkowo szkodliwego wariata
Myślę, że to ile przytyłaś to sprawa indywidualna, ważne jest że dziecko się rozwija i rośnie. W takim wypadku powinnaś być chyba pod stałą kontrolą USG. Może na początku ciąży spadło Ci trochę kg i dlatego teraz masz taki bilans...
Nemezis23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 16:14   #567
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez kukurydzianaa Pokaż wiadomość
(...)
Ja nie karmię co prawda, ale będę oczywiście przyjmowała DHA - ponoć w mleku matki tak mniej więcej do 3-go m-ca życia dziecka to bardzo istotny składnik, bo wpływa na rozwój mózgu. Także łososie i apteczne wspomagacze w planie mam już od dawna
Też mam takie informacje, że jeśli nie ma się diety bogatej w ryby morskie, warto suplementować. DHA jest bardzo istotne dla rozwoju mózgu.
A tak apropo łososi, polecam spróbować wędzonego pstrąga. Też bogaty w DHA, a jaki pyszny


Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Ale sie w####łam. Przyszla mi paczka z allegro, pajace co zamawialam. Fakt, byly to rzeczy uzywane, ale opis, ze stan bdb, normalne slady uzytkowania itp i zdjecia tez ok, wyjmuje z paczki, a tu ciuszki, jakby w nich cale przedszkole chodzilo pospierane na maksa, zmechacone, nosz k....wa. Ja rozumiem, ze tonie beda nowe rzeczy jak ze sklepu, no ale takie cos, to sie tylko na scierki nadaje.... Ze tez ludziom nie wstyd takich rzeczy komus wysylac. Ja bym takich ciuszkow nikomu nie dala, bo za bardzo zniszczone, a co dopiero sprzedawac......Nie chodzi mi o kase, tylko o fakt, zeco innego bylo opisane, a tu taki zonk...
To sie zbulwersowalam.....
Kupując używane ubrania zawsze proszę o zdjęcie które przestawia fakturę materiału, i piszę jasno że ma to byc zdjęcie w takiej jakości żeby było widać jak bardzo ubranko jest sprawne. Większość ludzi na takiego maila odpowiada jakimiś durnymi wymówkami typu "nie jest sprane, ale nie mam dobrego aparatu/bla bla bla i nie mogę takich zdjęć zrobić" bądź przysyła zdjęcia na których nic nie widać i twierdzą że widać. U takich oszustów nie kupuję I na dziecinnych ubrankach jeszcze się nie nacięłam na żadne szmaty i oszustów, ale większość aukcji odrzucam właśnie selekcją na dodatkowe zdjęcia.
Zarządaj zwrotu, jeśli sprzedający się nie zgodzi, zgłoś sprawę do allegro. Głupio tak dać komuś zarobić na oszustwie, niezależnie od kwoty.


Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was nie będzie szczepić?
(...)
Ja będę szczepić. Nawet w sumie nie rozkminiałam tej kwestii w kategoriach "tak lub nie" bo dla mnie to oczywiste.
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 16:14   #568
Akkma
Zadomowienie
 
Avatar Akkma
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 917
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Tak, próbowałam. Wstawałam o 7 rano, i i tak zasypiałam koło 3-4 w nocy Teraz sypiam w sumie po 6 godzin na dobę i nawet nie czuję się niewyspana ani nic, tylko to przesypianie całego światła słonecznego mnie dobija.
Mam tak samo Nie ważne o której wstanę, czy śpię w dzień czy nie, czy jestem zmęczona to za cholerę prze 4 nie usnę ;/ Bez problemu za to usnę np. po południu, czy o 20. Jednak pomiędzy godziną 23, a 4 jest totalna kicha

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
A jakie to są te "specjalne szczepionki" ?
O co chodzi???
Ja tego nie ogarniam, ale obiło mi się o uszy, że można kupić do szpitala jakieś swoje

Cytat:
Napisane przez Nemezis23 Pokaż wiadomość
Z drugiej strony z tego co kojarzę to szpitale przed jakimkolwiek zabiegiem/operacją wymagają szczepienia przeciwko wzw b, więc wtedy trzeba się zwyczajnie na szybko szczepić.
No właśnie z tym też jest kicha. Ostatnio jak mój brat miał zabieg to nawet go nie zapytali czy ma dane szczepienie


Jezuuuu weźcie mnie kopnijcie w tyłek, żebym się za naukę wzięła!
__________________
21.05.16
Akkma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 16:23   #569
Negrid
Rozeznanie
 
Avatar Negrid
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 523
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość
Ja tego nie ogarniam, ale obiło mi się o uszy, że można kupić do szpitala jakieś swoje
(...)
Jezuuuu weźcie mnie kopnijcie w tyłek, żebym się za naukę wzięła!
Można, jakąś z "lepszym składem" tak mi powiedziała położna, jednak nie wgłębiałam się w temat. Przerasta mnie.

Odnośnie nauki to na co się powinnaś uczyć? Jakieś ciekawe zajęcia?
Negrid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 16:26   #570
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Sheperdess Pokaż wiadomość
Zaręczynowy co prawda wszedł, ale wyszło mi też na niego uczulenie, więc chyba będziemy musieli się pożegnać. Z obrączką trochę gorzej, bo ona zawsze była trochę ciasnawa i pewnie trzeba pomyśleć nad jej powiększeniem.

jak to uczulenie? może za ciasny jest jednak trochę i Ci podrażnia palec?
Ja bym się chyba zapłakała jakbym nie mogła swojego nosić bo bardzo go lubię
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-09 19:17:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:27.