Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-15, 18:31   #1
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483

Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.


Cytat:
Nastoletnia dziewczynka na swoim fotoblogu zamieściła zdjęcie z wycieczki do Muzeum w Majdanku. Uśmiecha się na nim z pieca krematoryjnego - To głupawka - mówi socjolog. - Przerażające - dodają pracownicy muzeum.


Nastoletnia dziewczynka w swoim internetowym pamiętniku zamieszcza rozmaite zdjęcia: swoje portrety, fotografie np. z kotkiem oraz m.in. relacje z wakacyjnych wycieczek.

Na jednym z nich widzimy ją uśmiechającą się z wnętrza pieca krematoryjnego w Muzeum w Majdanku. Dziewczynka dopisała, gdzie powstało zdjęcie i dołaczyła pozdrowienia dla kilku kolegów i koleżanek. Jedna z tych osób skomentowała zdjęcie: "śliczna focia".
link do pełnego artykułu wraz ze zdjęciem: klik


Dzisiejsze doniesienia:

Cytat:
Lubelska prokuratura ustala personalia dziewczynki, która opublikowała na blogu zdjęcie przedstawiające ją siedzącą w piecu krematoryjnym w byłym obozie zagłady na Majdanku w Lublinie.
Prokuratura ustali, czy nie doszło do przestępstwa znieważenia pomnika, za który uznany jest były obóz zagłady na Majdanku - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.
Sprawa dotyczy opisanej przez portal gazeta.pl fotografii umieszczonej przez nastolatkę na jej blogu. Zdjęcie przestawia ją uśmiechniętą, siedzącą we wnętrzu w pieca krematoryjnego. Jak podał portal, który skopiował fotografię, zdjęcie z wycieczki do muzeum na Majdanku zostało umieszczone wśród różnych innych zdjęć nastolatki, m.in. portretów i relacji z wakacyjnych wycieczek. Lubelska prokuratura sprawdzi najpierw, czy dziewczyna ma ukończone 17 lat. "Jeśli tak, sprawą w dalszym ciągu będzie się zajmowała prokuratura w Lublinie. Jeśli jest młodsza, sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego, właściwego dla jej miejsca zamieszkania" - powiedziała Syk-Jankowska.

Jak wyjaśniła rzeczniczka, za znieważenie pomnika lub miejsca upamiętniającego osoby lub wydarzenia historyczne grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności.

W hitlerowskim obozie zakłady na Majdanku według różnych szacunków zginęło od 80 do 230 tys. osób 50 narodowości. Hitlerowcy wybudowali obóz w 1941 r. i funkcjonował on do 1944 r. Więzieni tu ludzie umierali do chorób, głodu, wyniszczającej pracy; byli mordowani w komorach gazowych, rozstrzeliwani.

Od lipca 1947 r. na mocy ustawy były obóz hitlerowski na Majdanku został uznany za Pomnik Męczeństwa Narodu Polskiego i Innych Narodów. Zwiedzają go obecnie liczne wycieczki z całego świata.
źródło: wiadomości.onet.pl




Widziałam dyskusję na wątku o naszej-klasie, ale chciałam poczytać co większe grono osób o tym myśli.

Co sądzicie? Czy powinna zostać ukarana za to co zrobiła? Czy może sądzicie, że sprawa jest wyolbrzymiona?
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 18:32   #2
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

widziałam ..no cóz mozna powiedziec..nic bo brak słów
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 18:35   #3
_Anusia_
Rozeznanie
 
Avatar _Anusia_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 585
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Mnie osobiście przeszły dreszcze kiedy pierwszy raz zobaczyłam to zdjęcie. Brak mi słów na taką głupotę i tak okropne znieważenie miejsca makabrycznych morderst niewinnych ludzi. Po prostu brak mi słów.
__________________
Nie wolno się bać!
_Anusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 18:37   #4
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Widziałam to i chciałam założyć wątek 2 dni temu,ale narzucałabym takimi przekleństwami,że już bym miała bana stałego.
Pasjonuję się historią i mimo,że nie znam jej świetnie wiem pewne ELEMENTARNE rzeczy które po prostu trzeba wiedzieć zarówno w wieku 13 jak i 60 lat.Choćby to,co działo się w obozach zagłady.

Liczę,że gówniara poniesie tak ogromne konsekwencje,że mózg jej stanie.
Całej reszcie motłochu i plebsu,który nie umie zachować się podczas zwiedzania Auschwitz i innych obozów proponuję zostać przed obiektem z książką od historii w łapskach.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 18:40   #5
aneczka_1984
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka_1984
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 2 814
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Właściwie to brak mi słów. Przykre, straszne....

Zgadzam się z Pink.
__________________
You're only given a little spark of madness. You mustn't lose it.
aneczka_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 18:42   #6
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

po prostu żenada... co to za pomysł w ogóle żeby robic coś takiego? :O
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 18:43   #7
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Tak... To jest straszne... ;/
Tak samo łażą chłopaki po szkole i śpiewają: Auschwitz Birkenau siala la la la
Nie mogę tego zrozumieć! ;/
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-15, 18:50   #8
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Masakra! Az mnie zatkalo!
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 18:54   #9
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Ja również jestem całym wydarzeniem mocno zniesmaczona, jednak daleka jestem od wydawania tak jednoznacznych sądów na temat tej dziewczyny. Szczerze mówiąc współczuję jej po pierwsze tego, że jakiś szmatławy serwis szuka taniej sensacji (bo nie sądzę, żeby w trakcie publikowania tego materiału przyświecała im światła idea moralizowania młodzieży polskiej), a po drugie bardzo płytkiego myślenia i braku elementarnej wiedzy i wyobraźni.

Szczerze mówiąc nie sądzę, żeby dziewczyna wlazła do tego pieca, żeby sobie kpić z ludzi, którzy zostali zamordowani w obozach zagłady. Pomimo tego, że jej zachowanie było skrajnie niedojrzałe, nie sądzę, żeby miała jakieś złe intencje. I tu, chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że zdanie to jest niczym wyrwane z komentarzy na onecie, mogę się jedynie zapytać, gdzie byli jej opiekunowie/rodzice. Bo szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie jak można zabrać/puścić dziecko na wycieczkę w takie miejsce i nie przekazać mu podstawowej wiedzy na temat historii obozów koncentracyjnych.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 18:56   #10
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
Widziałam to i chciałam założyć wątek 2 dni temu,ale narzucałabym takimi przekleństwami,że już bym miała bana stałego.
Pasjonuję się historią i mimo,że nie znam jej świetnie wiem pewne ELEMENTARNE rzeczy które po prostu trzeba wiedzieć zarówno w wieku 13 jak i 60 lat.Choćby to,co działo się w obozach zagłady.

Liczę,że gówniara poniesie tak ogromne konsekwencje,że mózg jej stanie.
Całej reszcie motłochu i plebsu,który nie umie zachować się podczas zwiedzania Auschwitz i innych obozów proponuję zostać przed obiektem z książką od historii w łapskach.
zgadzam się.

Myślę , ze dziewczyna nie zdawała sobie sprawy z niestosowności swojego zachowania. Nie jest jednak taka mała (widząc po zdjęciu), żeby nie rozumieć, do czego piec służył, więc nic jej nie usprawiedliwa. No i dobrze, że sprawa wyszła na jaw, może dziewczyna nauczy się zachowywać w takich miejscach
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 19:03   #11
vogelek
Raczkowanie
 
Avatar vogelek
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 339
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Och jaka zaje focia.
Żenada, przypomniało mi się zdjęcie równie InTeLiGęTnEj LaSeNcJi z n-k która opublikowała zdjęcie z swoją rodziną po kremacji mamy.
Czy mózgi współczesnej młodzieży zostały pozjadane przez mózgojady czy owe stworzenia zdechły już z głodu?!
Pink z całego serca życzę tej gówniarze jak najgorzej. Mam nadzieje, że poniesie naprawdę surową karę. Jeżeli dostanie tylko kuratora to sama sobiście rozpocznę protest.
Cholera, ja nie chcę należeć do takiego pokolenia. I kiedy widzę takie wiadomości to zastanawiam się czy faktycznie kariera nauczycielki historii to nie będzie syzyfowa praca. Kiedy widze poprzednie pokolenia, uczone przez moją mamę i to jak oni wspominają historię to zastanawiam się czemu nie może być tak teraz.
W tamtym roku byliśmy z szkołą na "Katyniu". Film jest taki se (Wajda powiniem mieć skopany tyłek za to jak potraktował Peszkowskiego). Ale koleżanka po wyjściu z kina oznajmiła, że to jest bezsensowny film i po co kręcili film o tym, że zabili kilku ludzi. Potem powiedziała, że ona wogóle nie wie o co z tym wszystkim chodziło? A powinna wiedzieć? Nie po to moja rodzina poświęcała się, nie po to moja babcia z pochodzienia Niemka wyparła się swojego kraju i nie po to była traktowana jak zdrajca i pies. Moja rodzina straciła wszystko. I to nie chodzi o mały ogródeczek. Tylko o pałac, bibliotekę i kawał ziemi.
__________________
Jestem "dys" nie zwalnia mnie to jednak z poprawności językowej. Jeżeli zobaczysz błąd ortograficzny/gramatyczny/logiczny zwróć mi na niego uwagę. Będę bardzo wdzięczna.
vogelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-15, 19:04   #12
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość

Co sądzicie? Czy powinna zostać ukarana za to co zrobiła? Czy może sądzicie, że sprawa jest wyolbrzymiona?
Jesli ma 14-15 lat, to nic jej nie zrobia tak naprawde, a moze sie przynajmniej czegos nauczy.

Swoja droga - ciarki mnie przeszly, bo pachnie powoli negatywnymi normami edukacyjnymi...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 19:05   #13
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Ja wiem,że jak człowiek młody to głupi, ale ja pierwszy raz odwiedziłam obóz zagłady w Oświęcimiu jak miałam 12 lat, a potem przestać ryczeć nie mogłam.
Jakim totalnym brakiem wrażliwości trzeba się wykazać,żeby wleźć do pieca krematoryjnego i jeszcze z niego zęby szczerzyć. Przerażające. Niech dziewczyna poniesie konsekwencje. Trudno. Będzie przykładem.
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 19:06   #14
Kasieńka_666
Zakorzenienie
 
Avatar Kasieńka_666
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Akutalnie dyndam sobie uczepiona Olgierda.
Wiadomości: 20 958
GG do Kasieńka_666
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Nie chciałbym, żeby zdjęcie to dostało się w ręce moich dziadków
__________________
dirrtyKatrina





Moonwalker




Kasieńka_666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 19:08   #15
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Brak mi słów...
Dziewczyna wykazała się wielkim brakiem rozumu i za razem szacunku
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 19:11   #16
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez vogelek Pokaż wiadomość
Czy mózgi współczesnej młodzieży zostały pozjadane przez mózgojady czy owe stworzenia zdechły już z głodu?!
Nie, zostały pożarte przez portale typu nasza-klasa, fotka, programy o króliczkach Playboya i inne takie w MTV, BigBrothery, sezonowe "gwiazdki", gazetki typu Bravo, wszechobecna modę na seks, hulaszczy tryb życia...w tym wszystkim nie ma miejsca na powazna refleksję.
Lepiej dać durne zdjęcie na nasza-klase i czekać na komentarze na tym samym poziomie.
Ale bez przesady, żaden kurator nie powinien być przydzielony, bo nie w tym leży sedno problemu. Tylko raczej w tym, co napisałam wyżej...

Kasieńka_666, Twoi dziadkowie byli więzniami w tym obozie?
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 19:13   #17
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez vogelek Pokaż wiadomość
Cholera, ja nie chcę należeć do takiego pokolenia. I kiedy widzę takie wiadomości to zastanawiam się czy faktycznie kariera nauczycielki historii to nie będzie syzyfowa praca.
Oj, bedzie, niestety... a szkoda, bo przeciez historia magistra vitae est...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 19:14   #18
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 363
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez Kasieńka_666 Pokaż wiadomość
Nie chciałbym, żeby zdjęcie to dostało się w ręce moich dziadków
Dokładnie, kuzyn mojego dziadka był w obozie przejściowym w Niemczech. A dwóch jego znajomych zginęło w KL Auschwitz.

Takie niedoj****e dzieci to w klatkach zamykać. Kompletny brak szacunku czy chociażby jakikolwiek uczuć...

(mówi to piętnastoletnia osoba- czyli nie wszystkie nastolatki mają wrażliwość jak deska klozetowa)
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 19:17   #19
patusia22
Zakorzenienie
 
Avatar patusia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 18 590
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

głupota ludzka nie zna granic
patusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-15, 19:19   #20
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez vogelek Pokaż wiadomość
Kiedy widze poprzednie pokolenia, uczone przez moją mamę i to jak oni wspominają historię to zastanawiam się czemu nie może być tak teraz.

[...]
Nie po to moja rodzina poświęcała się, nie po to moja babcia z pochodzienia Niemka wyparła się swojego kraju i nie po to była traktowana jak zdrajca i pies. Moja rodzina straciła wszystko. I to nie chodzi o mały ogródeczek. Tylko o pałac, bibliotekę i kawał ziemi.
Temat jest bardzo ważny i trudno mi wypowiadać się na jego temat. Pomimo tego, że mnie samą przeraża to, co się działo w takich miejscach i nie potrafię wyobrazić sobie ogromu cierpienia związanego z okrucieństwami wojny, to jestem w stanie "zrozumieć" zachowania takie jak to, o którym mowa w wątku.

Vogelek, Ty podchodzisz do kwestii obozów zagłady emocjonalnie. Zapewne znasz ich historię nie tylko z książek, ale również z opowiadań przekazanych bezpośrednio przez Twoją rodzinę. Jednak bardzo wiele osób takiej "okazji" nie ma i całą wiedzę na temat wojen wynoszą z lekcji historii, na których tematy przerabia się po łepkach, byle tylko zdążyć z materiałem.

Cała ta sytuacja jest ogromnie przygnębiająca, jednak obawiam się, że coraz częściej dla wielu osób historia obozów zagłady będzie jedynie kartką w podręczniku. Będzie się do tego podchodziło podobnie jak do mordowania w czasach starożytnego Rzymu albo zabijania "czarownic" w Średniowieczu. I proszę, nie piszcie mi, że skala porównania jest bardzo źle dobrana. Ja naprawdę zdaję sobie z tego sprawę. Jednak, żeby móc sobie pewne rzeczy uświadomić, trzeba mieć z kogo czerpać wzorce, a niestety o takie coraz trudniej.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 19:25   #21
vogelek
Raczkowanie
 
Avatar vogelek
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 339
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Olkaaaa_s, wiesz co mi się czasem wydaje, że prędzej w ramach akcji ochrona zagrożonych gatunków stworzy się rezerwaty dla młodych osób które mają trochę w głowie
evil minded, tylko, że kurator obecnie jest uważany za najlepsze lekarstwo przeciwko daremnej młodzieży. Zabijesz zwierzę -kurator, masz na koncie próbę zabójstwa -kurator. To są przykłady z mojej okolicy i zawsze kara była jedna i ta sama -kurator. Więc mam nadzieję, że w Lublinie są inne metody.
Wyrak, aż się boję ale nie chcę rezygnować, bo wiem ile moi rodzice umieli czasem zdziałać na tych lekcjach.
__________________
Jestem "dys" nie zwalnia mnie to jednak z poprawności językowej. Jeżeli zobaczysz błąd ortograficzny/gramatyczny/logiczny zwróć mi na niego uwagę. Będę bardzo wdzięczna.
vogelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 19:28   #22
śnieżka_
Zakorzenienie
 
Avatar śnieżka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 696
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

straszne Zero świadomości ?!
śnieżka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 19:36   #23
vogelek
Raczkowanie
 
Avatar vogelek
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 339
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Vretka masz całkowitą rację. Ale ja po prostu nie mogę zrozumieć jak dziadkowie nie mogą opowiadać swoim wnukom o tym co przeżyli. I twoje porównanie Holocaustu do palenia czarownic jest idealne. Bo już teraz do tego tak się podchodzi.
Faktycznie podchodzę do tego bardzo emocjonalnie ale nie wstydzę się tego. Jednak musze przyznać, że oceniam ludzi po tym jaki oni mają stosunek do historii. I to nie chodzi o to, że mają znać style architektoniczne starożytnej Grecji ale o to żeby mieli wiedzę i darzyli szacunkiem osoby dzięki którym my żyjemy w wolnym kraju w którym możemy rozmawiać dowoli po polsku.
__________________
Jestem "dys" nie zwalnia mnie to jednak z poprawności językowej. Jeżeli zobaczysz błąd ortograficzny/gramatyczny/logiczny zwróć mi na niego uwagę. Będę bardzo wdzięczna.
vogelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 19:39   #24
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Podejrzewam, że mój dziadek się w grobie przewraca.

Uważam, że ta gówniara powinna ponieść jak najsurowszą karę, dodatkowo powinni ją posłać na dodatkowe zajęcia z historii. Nieważne wg mnie jakie miała intencje, w pewnych miejscach po prostu trzeba umieć się zachować, a zdjęcie w piecu gdzie zginęło tyle ludzi jest dla mnie równoznaczne ze zdjęciem w grobie. Kompletny brak szacunku...
Wiek nie jest tu żadnym usprawiedliwieniem.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 19:52   #25
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
Liczę,że gówniara poniesie tak ogromne konsekwencje,że mózg jej stanie.
Cytat:
Napisane przez vogelek Pokaż wiadomość
Pink z całego serca życzę tej gówniarze jak najgorzej. Mam nadzieje, że poniesie naprawdę surową karę. Jeżeli dostanie tylko kuratora to sama sobiście rozpocznę protest.
Cytat:
Napisane przez AnQś Pokaż wiadomość
Niech dziewczyna poniesie konsekwencje. Trudno. Będzie przykładem.
Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Takie niedoj****e dzieci to w klatkach zamykać. Kompletny brak szacunku czy chociażby jakikolwiek uczuć...
Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Uważam, że ta gówniara powinna ponieść jak najsurowszą karę, dodatkowo powinni ją posłać na dodatkowe zajęcia z historii.
Szczerze mówiąc, nieco mnie... przerażacie. Jaka kara według Was byłaby odpowiednia? Czytając wypowiedzi niektórych z Was, można by odnieść wrażenie, że dziewczyna zasłużyła sobie na takie komentarze co najmniej braniem bezpośredniegu udziały w mordowaniu tych ludzi. Głupota głupotą, ale ludzie naprawdę robią gorsze rzeczy, niż zdjęcia, nawet w tak ważnych miejscach jak to...
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 20:01   #26
*angel1710**
Zadomowienie
 
Avatar *angel1710**
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 890
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.



mieszkam blisko Lublina i czasem przejeżdżam samochodem koło Majdanka i jak tylko spojrzę w tamtą stronę coś kuje mnie w sercu.
wiele czytałam o wojnie, obozach i bardzo to przeżywam, każda książka kończy się płaczem bo nie potrafię nad sobą zapanować.

aż mi wstyd za moje myśli ,co bym zrobiła tej dziewczynie, po przeczytaniu artykułu

myślę, że żadna kara tutaj nie pomoże, na głupotę nie ma lekarstwa, niestety
*angel1710** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 20:01   #27
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Ja również jestem całym wydarzeniem mocno zniesmaczona, jednak daleka jestem od wydawania tak jednoznacznych sądów na temat tej dziewczyny. Szczerze mówiąc współczuję jej po pierwsze tego, że jakiś szmatławy serwis szuka taniej sensacji (bo nie sądzę, żeby w trakcie publikowania tego materiału przyświecała im światła idea moralizowania młodzieży polskiej), a po drugie bardzo płytkiego myślenia i braku elementarnej wiedzy i wyobraźni.

Szczerze mówiąc nie sądzę, żeby dziewczyna wlazła do tego pieca, żeby sobie kpić z ludzi, którzy zostali zamordowani w obozach zagłady. Pomimo tego, że jej zachowanie było skrajnie niedojrzałe, nie sądzę, żeby miała jakieś złe intencje. I tu, chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że zdanie to jest niczym wyrwane z komentarzy na onecie, mogę się jedynie zapytać, gdzie byli jej opiekunowie/rodzice. Bo szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie jak można zabrać/puścić dziecko na wycieczkę w takie miejsce i nie przekazać mu podstawowej wiedzy na temat historii obozów koncentracyjnych.
Podstawową wiedzę mieć musiała, to jest na historii w czwartej klasie. Nie wygląda na mniej, niż 10 lat.

Co do intencji - myślę, że nie miała złych. Po prostu jest bezmyślna idiotką, której po prostu kompletnie nie obchodzi to, że w tym miejscu umierali i cierpieli ludzie.

Co do konsekwencji...
Posłużę się przykładem.
Pracowałam kiedyś w Areszcie Śledczym. Przyszła do nas kobieta, która (wedle jej własnego przekonania) nie zrobiła niczego złego. Ot, wyszła sobie na imprezę.

Tyle, że w domu zamknęła dwoje dzieci: dwu i pięcioletnie.
Impreza się przeciągnęła troszku i w końcu młodsze dziecko umarło z głodu, a starsze znaleziono na granicy śmierci głodowej.
Ale kobieta nie miała złych intencji przecież.

Mocny przykład, wiem.
Chodzi mi o to, że czasem brak złych intencji nie jest usprawiedliwieniem. Zdarza się, że ludzie bez złych intencji czynią rzeczy złe. Czy wówczas należy udawać, że nic się nie stało?
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 20:04   #28
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, nieco mnie... przerażacie. Jaka kara według Was byłaby odpowiednia? Czytając wypowiedzi niektórych z Was, można by odnieść wrażenie, że dziewczyna zasłużyła sobie na takie komentarze co najmniej braniem bezpośredniegu udziały w mordowaniu tych ludzi. Głupota głupotą, ale ludzie naprawdę robią gorsze rzeczy, niż zdjęcia, nawet w tak ważnych miejscach jak to...
A co pogłaskać po główce?
I powiedzieć,że 15 lat ma to ma prawo nie wiedzieć?
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 20:08   #29
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, nieco mnie... przerażacie. Jaka kara według Was byłaby odpowiednia?Czytając wypowiedzi niektórych z Was, można by odnieść wrażenie, że dziewczyna zasłużyła sobie na takie komentarze co najmniej braniem bezpośredniegu udziały w mordowaniu tych ludzi. Głupota głupotą, ale ludzie naprawdę robią gorsze rzeczy, niż zdjęcia, nawet w tak ważnych miejscach jak to...
Już bez przesady, nikt tu nie twierdzi, że ta dziewczyna zrobiła coś róznego zamordowaniu ludzi.
Jednak są takie miejsca, które zasługują na szczególne ich poszanowanie i odpowiednie zachowanie. Majdanek jest takim miejscem.
Dla mnie dziewczyna która włazi do pieca i szczerzy z niego zęby do zdjęcia jest pusta i bezmyślna, dlatego mam nadzieję, że zda sobie sprawę co zrobiła i poniesie odpowiedzialność.

Jakie gorsze rzeczy masz na myśli?
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 20:10   #30
maryna_ma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: lbtw
Wiadomości: 31
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

co jak co, ale dzisiejsza " młodzież" jest nieco inna on nas... ja odwiedzając Majdanek za każdym razem przypominam sobie ze tak zginęli moi pradziadkowie.. Będąc 1 raz ryczałam, i w ogóle będąc tam nie rozumiem jak można sie tak zachować... Przecież tam ginęli ludzie... na drzwiach od tego pieca widać jeszcze krew... Widać ze dziewczynie wszystko jedno... Chodzi tylko o to żeby zrobić jakaś tania sensacje wokół siebie...
__________________

"...Gdzie nie ma szczerości, tam nie ma miłości
.."



Trudno sercu kazać przestać kochać.
maryna_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:36.