Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów - wątek zbiorczy - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-09, 20:49   #511
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Co zamiast kwiatów od gosci....podajcie propozycje?

Cytat:
Napisane przez Jamee Pokaż wiadomość
Nie widzę w tym nic dziwnego. Po co goście mają wydawać kasę na bukiety które i tak padną skoro można wydać je sensowniej
Ależ ja wcale nie jestem za bukietami (u mnie mają nie przynosić również kwiatów), ale co innego przyjść złożyć życzenia z dobrym winem, a co innego z karmą dla psów.
Po prostu nie ta ranga uroczystości.
Jak sobie wyobrażasz - eleganccy państwo młodzi, limuzyna, skrzypek a gość w garniturze z workiem 20 kg karmy na ramieniu składa życzenia?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 21:06   #512
Sydziuchna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 182
Dot.: Co zamiast kwiatów od gosci....podajcie propozycje?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Ależ ja wcale nie jestem za bukietami (u mnie mają nie przynosić również kwiatów), ale co innego przyjść złożyć życzenia z dobrym winem, a co innego z karmą dla psów.
Po prostu nie ta ranga uroczystości.
Jak sobie wyobrażasz - eleganccy państwo młodzi, limuzyna, skrzypek a gość w garniturze z workiem 20 kg karmy na ramieniu składa życzenia?
hahahaha: cojest: śmiesznie to wygląda,ale cel szczytny Ja jestem ZA
ps. zawsze można się inaczej dogadać z dawaniem karmy przy składaniu życzeń np umówić się ze świadkiem,że po życzeniach(jak już dojadą na imprezę) od razu wrzucić karmy do aut

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Cytat:
Napisane przez maartucha Pokaż wiadomość
Moj brat ma wesele w tym roku i ja sie zajelam zaproszeniami, mlodzi ktorzy lubia dobry alkohol (nie alkoholicy :P) zazyczyli sobie zartobliwie wlasnie rozne trunki ) a wkladka do zaproszenia brzmiala:

Bardzo chcemy wszystkich prosić, by nam kwiatów nie przynosić.
Stąd wiadomość ku publice, chcemy alkoholi mieć piwnice.
Niekoniecznie win wytrwanych, za to pełną smaków sławnych,
szkocką whisky, bądź tequile, co zapewnią miłe chwile.
moja kuzynka ma podobny wierszyk
Bardzo chcemy wszystkich prosić, by nam kwiatów nie przynosić.
Stąd wiadomość ku publice: Chcemy z winem mieć piwnicę!
Nie koniecznie z winnic sławnych,za to pełną win wytrawnych.
Wina włoskie, bądź te z Chile, zapewnią nam urocze chwile.

__________________
Sydziuchna
Sydziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 22:38   #513
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Co zamiast kwiatów od gosci....podajcie propozycje?

Cytat:
Napisane przez Jamee Pokaż wiadomość
A czy mogłabyś przytoczyć Wasz wierszyk z prośbą o karmę. Jakoś nie mamy pomysłu jak to ubrać w fajne słowa.
Muszę sprawdzić na zaproszeniu, jutro napiszę

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Ja chciałabym karmę dla psów, ale tak szczerze to boje się że goście by kupowali taką z normalnych sklepów zamiast specjalnych zoologicznych...
A taka normalna typu chappi nie może być???

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
ja rozumiem, ze chcecie pomóc przy okazji całemu światu, ale to tak dziwnie iść na ślub i wesele z paczka karmy dla psów.
Może nie od razu całemu światu bo to trudne do zrobienia
Zawsze karmę można przywieźć parę dni wcześniej do domu PM,lub nawet po weselu( u nas goście którzy decydowali się na większe puchy i torby dostarczali nam wcześniej).A poza tym wiadomo, powinno się ją jakoś zapakować, żeby niektórych nie straszyła widokiem bo to taki "wstyd"....
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 23:11   #514
Kultura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 49
Dot.: Co zamiast kwiatów od gosci....podajcie propozycje?

Drogie Panie - niektóre z Was chyba zapominają, że nieważne, jest czy coś wypada, czy nie. Ślub jest ceremonią przede wszystkim Panny Młodej i Pana Młodego. Nie ciotek, kuzynek, wujków. Jeżeli Para Młoda życzy sobie, aby goście udzielili się charytatywnie, to mają prawo o to prosić nie zwarzając na innych. 2kg karmy to jakby dwie torebki cukru, więc prosze nie mówić, że źle to wygląda, bo jeżeli kogoś naprawdę "gorszy" widok psiej karmy to wystarczy ją "przybrać" w papier opakunkowy.
Ludzie przestali dostrzegać co jest dobre, a co złe. Patrzą natomiast co wypada, a co nie.
Pomysł z przyborami szkolnymi, karmą, datkami na hospicjum czy inne ważne cele jest według mnie sto razy lepszy niż "wino". W przeciwieństwie do próśb o alkohol, są to życzenia nieegoistyczne, niosące pomoc najbardzie potrzebującym. Wino, czekoladki, książki itd. wydają mi się być czymś w stylu "Kwiatki zwiędną, nie można ich zjeść, nie mają wartośći pieniężnej, weźcie coś lepszego"... Oczywiście jest to kwestia własnego "smaku" itp. .

Może być pomocne:

My miłości dużo mamy,
O innych nie zapominamy,
Dużo karmy (nie kwiatuszki) -
- I pieski mają pełne brzuszki!

(Mniejszym drukiem: Para Młoda prosi, aby w zamian za ewentualne kwiaty, bla bla...)

Edytowane przez Kultura
Czas edycji: 2011-05-10 o 13:20
Kultura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 06:31   #515
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Co zamiast kwiatów od gosci....podajcie propozycje?

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość



A taka normalna typu chappi nie może być???
Wolałabym nie Karmy "marketowe" koło mięsa nawet nie leżały. Psy którymi opiekuje się "moja" Fundacja często są w hotelach, są chore poprzez zaniedbania. Potrzebują zdrowej diety, karmy bogatej w minerały, witaminy itp.
Moja suka przed adopcją była karmiona Chapi, bo jak jej była właścicielka powiedziała "krucho było z kasą i kupowała w markecie". U mnie od samego początku jadła Purine, Royala czy Josere i całkiem inny pies, zachowanie, wygląd Sierść błyszczy się tak, że ludzie z fundacji śmieją się że ją pastuje Z własnego doświadczenia widziałam różnicę jak pies wygląda po zwykłej karmie a jak po "specjalnej".
Cytat:
Napisane przez Kultura Pokaż wiadomość
Drogie Panie - niektóre z Was chyba zapominają, że nieważne, jest czy coś wypada, czy nie. Ślub jest ceremonią przede wszystkim Panny Młodej i Pana Młodego. Nie ciotek, kuzynek, wujków. Jeżeli Para Młoda życzy sobie, aby goście udzielili się charytatywnie, to mają prawo o to prosić nie zwarzając na innych. 2kg karmy to jakby dwie torebki cukru, więc prosze nie mówić, że źle to wygląda, bo jeżeli kogoś naprawdę "gorszy" widok psiej karmy to wystarczy ją "przybrać" w papier opakunkowy.
Ludzie przestali dostrzegać co jest dobre, a co złe. Patrzą natomiast co wypada, a co nie.
Pomysł z przyborami szkolnymi, karmą, datkami na hospicjum czy inne ważne cele jest według mnie sto razy lepszy niż "wino". W przeciwieństwie do próśb o alkohol, są to życzenia nieegoistyczne, niosące pomoc najbardzie potrzebnym. Wino, czekoladki, książki itd. wydają mi się być czymś w stylu "Kwiatki zwiędną, nie można ich zjeść, nie mają wartośći pieniężnej, weźcie coś lepszego"... Oczywiście jest to kwestia własnego "smaku" itp. .

Może być pomocne:

My miłości dużo mamy,
O innych nie zapominamy,
Dużo karmy (nie kwiatuszki) -
- I pieski mają pełne brzuszki!

(Mniejszym drukiem: Para Młoda prosi, aby w zamian za ewentualne kwiaty, bla bla...)
Bardzo mądrze napisane Zgadzam się ze wszystkim
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 09:43   #516
igusti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8
Dot.: Co zamiast kwiatów od gosci....podajcie propozycje?

Niezależnie od tego czy poprosicie o kwiaty czy nie i tak goście je przyniosą Zastanówcie się po prostu z narzeczonym co może Wam się przydać. My na zaproszeniach chcemy prosić o słodkości i totka Popularne wiem, ale ja jestem uzależniona od czekolady , a lotek to potencjalna kaska
igusti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 13:28   #517
Kultura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 49
Dot.: Co zamiast kwiatów od gosci....podajcie propozycje?

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Wolałabym nie Karmy "marketowe" koło mięsa nawet nie leżały. Psy którymi opiekuje się "moja" Fundacja często są w hotelach, są chore poprzez zaniedbania. Potrzebują zdrowej diety, karmy bogatej w minerały, witaminy itp.
Moja suka przed adopcją była karmiona Chapi, bo jak jej była właścicielka powiedziała "krucho było z kasą i kupowała w markecie". U mnie od samego początku jadła Purine, Royala czy Josere i całkiem inny pies, zachowanie, wygląd Sierść błyszczy się tak, że ludzie z fundacji śmieją się że ją pastuje Z własnego doświadczenia widziałam różnicę jak pies wygląda po zwykłej karmie a jak po "specjalnej".

Bardzo mądrze napisane Zgadzam się ze wszystkim
Miło. )

Wiesz wydaję mi się, że można zaznaczyć jakiej firmy karma jest "pożądana". Goście, chociaż po części powinni się dostosować. A nie jest tak, że te Pedigree i Chappi są lepsze niż te tanie, marketowe karmy 'bez firmy'?

Ktoś napisał, że goście kwiaty i tak przyniosą. Takie prośby o inne rzeczy to tylko bardziej alternatywna propozycja. Nie każdy pewnie weźmie to pod uwagę, chociaż powinno się nie przynosić kwiatów, skoro Para Młoda wyraźnie zaznacza niechęć do nich. Z drugiej strony, nie każdy zawsze przynosi kwiaty, także niektórzy być może nic nie przyniosą poza "głównym prezentem". Nigdy nic nie wiadomo, ale wydaje mi sie, ze "normalni" goście, którzy są przyjaciółmi Pary Młodej, a nie tacy co to "na rosół" przychodzą i obgadać innych ,angażują się w takie akcje.

Dagunia - dużo wytrwałości i powodzenia w dalszych akcjach charytatywnych na rzecz "naszych braci mniejszy" .

Pozdrawiam.
Kultura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 13:39   #518
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Co zamiast kwiatów od gosci....podajcie propozycje?

Cytat:
Napisane przez Kultura Pokaż wiadomość
Miło. )

Wiesz wydaję mi się, że można zaznaczyć jakiej firmy karma jest "pożądana". Goście, chociaż po części powinni się dostosować. A nie jest tak, że te Pedigree i Chappi są lepsze niż te tanie, marketowe karmy 'bez firmy'?

Ktoś napisał, że goście kwiaty i tak przyniosą. Takie prośby o inne rzeczy to tylko bardziej alternatywna propozycja. Nie każdy pewnie weźmie to pod uwagę, chociaż powinno się nie przynosić kwiatów, skoro Para Młoda wyraźnie zaznacza niechęć do nich. Z drugiej strony, nie każdy zawsze przynosi kwiaty, także niektórzy być może nic nie przyniosą poza "głównym prezentem". Nigdy nic nie wiadomo, ale wydaje mi sie, ze "normalni" goście, którzy są przyjaciółmi Pary Młodej, a nie tacy co to "na rosół" przychodzą i obgadać innych ,angażują się w takie akcje.

Dagunia - dużo wytrwałości i powodzenia w dalszych akcjach charytatywnych na rzecz "naszych braci mniejszy" .

Pozdrawiam.
Niby możemy ułożyć jakiś wierszyk żeby była nazwa firmy ale to jeszcze pomyślimy - mamy dużo czasu

Co do drugiego to na swoje wesele kuzynka zażyczyła sobie maskotki które później zawieźli do domu dziecka. Jako że wtedy miałam 15 lat to poszłam z rodzicami i ja miałam wielkiego misia a rodzice mały bukiet kwiatów. Wtedy takie "zamienniki" dopiero wchodziły więc było nam "dziwnie" iść tak bez kwiatów
Teraz kiedy praktycznie normą stało się coś innego zamiast bukietów to oczywiście nie wyskakuje z kwiatami tylko kupuje to co PM chce

Tak jeszcze do tematu to znajomy chciał kupony lotka zamiast kwiatów i okazało się, że wygrał 12 tys
Kuzyn mój nie miał ani złotówki, a dostali ponad 5o kuponów
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".

Edytowane przez Dagunia
Czas edycji: 2011-05-10 o 13:40
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 16:58   #519
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Co zamiast kwiatów od gosci....podajcie propozycje?

gacek55 po pierwsze to jesteśmy Wizażankami . Po drugie taki wątek już był i tematy łącze ze sobą. Przejrzyj go dokładnie.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 23:29   #520
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Co zamiast kwiatów od gosci....podajcie propozycje?

Cytat:
Napisane przez Kultura Pokaż wiadomość
Drogie Panie - niektóre z Was chyba zapominają, że nieważne, jest czy coś wypada, czy nie. Ślub jest ceremonią przede wszystkim Panny Młodej i Pana Młodego. Nie ciotek, kuzynek, wujków. Jeżeli Para Młoda życzy sobie, aby goście udzielili się charytatywnie, to mają prawo o to prosić nie zwarzając na innych.
(...)
Pomysł z przyborami szkolnymi, karmą, datkami na hospicjum czy inne ważne cele jest według mnie sto razy lepszy niż "wino". W przeciwieństwie do próśb o alkohol, są to życzenia nieegoistyczne, niosące pomoc najbardzie potrzebującym. Wino, czekoladki, książki itd. wydają mi się być czymś w stylu "Kwiatki zwiędną, nie można ich zjeść, nie mają wartośći pieniężnej, weźcie coś lepszego"... Oczywiście jest to kwestia własnego "smaku" itp. .
No to albo to dzień Młodych, albo są egoistami. Coś za coś.

Życzyć to sobie mogą... Czemu to niby z okazji ślubu można zmuszać do działań charytatywnych? Goście mogą sobie tego NIE życzyć.

Cytat:
Napisane przez Elfir
Ależ ja wcale nie jestem za bukietami (u mnie mają nie przynosić również kwiatów), ale co innego przyjść złożyć życzenia z dobrym winem, a co innego z karmą dla psów.
Po prostu nie ta ranga uroczystości.
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 10:06   #521
Kultura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 49
Dot.: Co zamiast kwiatów od gosci....podajcie propozycje?

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
No to albo to dzień Młodych, albo są egoistami. Coś za coś.

Życzyć to sobie mogą... Czemu to niby z okazji ślubu można zmuszać do działań charytatywnych? Goście mogą sobie tego NIE życzyć.


Podkreśliłam, że Dzień jest ich, ale Prośba może być niekierowana własnymi potrzebami... Nie widzę powiązania...

"zmuszać do działań charytatywnych" - ZMUSZAĆ? Czy znasz znaczenie tego słowa? Czy jeśli któryś ze znajomych (niemogący ruszyć się z miejsca w danej chwili) poprosi, abyś kupiła mu L&M - pod żadnym względem nie "lajty" to jesto ZMUSZANIE? Polecam zaznajomić się ze znaczeniem tego słowa. Pisałam już, że to zwykła PROŚBA, alternatywne rozwiązanie dla gości, którzy chcą kupić kwiaty...
Kultura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-11, 10:46   #522
izabla
Rozeznanie
 
Avatar izabla
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Częstochowa/Rybnik
Wiadomości: 530
Dot.: Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów - wątek zbiorczy

My też zdecydowaliśmy się zamienić kwiaty na coś innego- prosimy gości na zaproszeniach o zamienienie wiązanki na przybory szkolne. Nie wiem jak to wyjdzie, ale mam nadzieję, że część gości spełni naszą prośbę.
__________________
"mów mi dobrze
albo nie mów nic"
izabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 11:43   #523
nestka
Raczkowanie
 
Avatar nestka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 476
Dot.: Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów - wątek zbiorczy

dagunia może po prostu zrób puszkę i poproś żeby zamiast kwiatów goście wrzucili datek na karmę dla psiaków.. oni nie będą musieli taszczyć karmy, Ty kupisz taką jaką chcesz.. wilk syty i owca cała.

My nic nie pisaliśmy w zaproszeniach, mięliśmy sporo osób zaproszonych tylko na ślub i uznaliśmy, że nie wypada nam sugerować, że nie chcemy kwiatów. Ci którzy nas dobrze znali i tak przynieśli nam wina etc, bo wiedzieli, że bardzo je lubimy zresztą teraz widzę, że powoli odchodzi się od kwiatów właśnie w kierunku win, słodyczy etc.
__________________

nestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 11:57   #524
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nestka Pokaż wiadomość
dagunia może po prostu zrób puszkę i poproś żeby zamiast kwiatów goście wrzucili datek na karmę dla psiaków.. oni nie będą musieli taszczyć karmy, Ty kupisz taką jaką chcesz.. wilk syty i owca cała.

My nic nie pisaliśmy w zaproszeniach, mięliśmy sporo osób zaproszonych tylko na ślub i uznaliśmy, że nie wypada nam sugerować, że nie chcemy kwiatów. Ci którzy nas dobrze znali i tak przynieśli nam wina etc, bo wiedzieli, że bardzo je lubimy zresztą teraz widzę, że powoli odchodzi się od kwiatów właśnie w kierunku win, słodyczy etc.
Wiesz myslałam o czymś podobnym a dokładniej że będzie puszka fundacji tzn. oklejona Logo, fotkami psiaków i po prostu na wierszyku napiszemy coś żeby nie przynosili kwiatów tylko "grosik" który wrzucą do puszki a wtedy całą puszkę bez otwierania przekaże Fundacji, ale to jest tylko pomysł. Zobacze co z tego wyjdzie, bo tak smiesznie może wyglądać że goście składają życzenia i wrzucają pieniążka tak jak by za składanie życzeń płacili
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 15:42   #525
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez izabla Pokaż wiadomość
My też zdecydowaliśmy się zamienić kwiaty na coś innego- prosimy gości na zaproszeniach o zamienienie wiązanki na przybory szkolne. Nie wiem jak to wyjdzie, ale mam nadzieję, że część gości spełni naszą prośbę.
Napewno goscie dopisza

a zbieracie dla Domu Dziecka czy jakies rodzinki?
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 22:38   #526
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Co zamiast kwiatów od gosci....podajcie propozycje?

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Wolałabym nie Karmy "marketowe" koło mięsa nawet nie leżały. Psy którymi opiekuje się "moja" Fundacja często są w hotelach, są chore poprzez zaniedbania. Potrzebują zdrowej diety, karmy bogatej w minerały, witaminy itp.
Ano teraz już wiem dlaczego, wcześniej jakoś mi umknęło za działasz właśnie w takiej fundacji
Sama pamiętam jak karmiłam swojego kota specjalną, wysokokaloryczną karmą jak był ciężko chory

Jameee
Obiecany wierszyk poleciał na priv
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 23:03   #527
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Co zamiast kwiatów od gosci....podajcie propozycje?

Cytat:
Napisane przez Kultura Pokaż wiadomość
Podkreśliłam, że Dzień jest ich, ale Prośba może być niekierowana własnymi potrzebami... Nie widzę powiązania...

"zmuszać do działań charytatywnych" - ZMUSZAĆ? Czy znasz znaczenie tego słowa?
A słyszałaś o hiperbolizacji(tudzież wyolbrzmianiu)? Rozdrażnił mnie Twój dobór słów, że Młodzi sobie życzą działań charytatywnych od gości. Czyli, de facto, wywierają na nich pewien przymus, no bo w końcu to ich dzień...

"własne potrzeby" a "egoistyczna prośba" to lekka różnica, nie uważasz?(jeśli inne prośby są nieegoistyczne to te "dla młodych" siłą rzeczy są...).
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 13:10   #528
Kultura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 49
Dot.: Co zamiast kwiatów od gosci....podajcie propozycje?

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
A słyszałaś o hiperbolizacji(tudzież wyolbrzmianiu)? Rozdrażnił mnie Twój dobór słów, że Młodzi sobie życzą działań charytatywnych od gości. Czyli, de facto, wywierają na nich pewien przymus, no bo w końcu to ich dzień...

"własne potrzeby" a "egoistyczna prośba" to lekka różnica, nie uważasz?(jeśli inne prośby są nieegoistyczne to te "dla młodych" siłą rzeczy są...).
Pierwsze zdanie to do czego? O.o

Nie ma Cie co rozdrażniać, bo prośba nie ma nic wspólnego z wymuszaniem czy presją. I nigdzie nie napisałam, że goście maja prawo żądać. Mają prawo PROSIĆ, czy sugerować. A to supełnie inne rzeczy... Dalsza dyskusja jest chyba zbędna, skoro masz zamair dalej upierać się, że przymus ma coś wspólnego ze zwykłą prośbą...


No i w ogóle to te prośby są pisane zwykle jako wierszyk lub przekazywane ustnie, czyli jednak nie jest to do końca poważna i oficjalna forma. Wpływ to także na fakt, że nie jest to przymus czy żądanie.
Kultura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 15:56   #529
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów - wątek zbiorczy

"Pierwsze zdanie to do czego? O.o"
Do "zarzutu" nieznajomości znaczenia słowa "zmuszać".
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-12, 16:09   #530
Jamee
Zakorzenienie
 
Avatar Jamee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 945
Dot.: Co zamiast kwiatów od gosci....podajcie propozycje?

Cytat:
Napisane przez Kultura Pokaż wiadomość
No i w ogóle to te prośby są pisane zwykle jako wierszyk lub przekazywane ustnie, czyli jednak nie jest to do końca poważna i oficjalna forma. Wpływ to także na fakt, że nie jest to przymus czy żądanie.
Dokładnie. Pisząc wierszyk z prośbą o karmę wcale nie zmuszam gości czy nakazuję im że koniecznie mają zjawić się z karmą tylko wskazuję co byłoby przez nas pożądane.

I nie rozumiem tej dyskusji czy wypada czy nie wypada przynosić karmę. Napisałam moją propozycję co zamiast kwiatów i nie zamierzam przejmować się komentarzami typu, że jakieś to dziwne żeby elegancko ubrani goście paradowali z karmą.

A na co dzień staram się jak mogę by pomagać schroniskom i nie robię tego bo jest to modne.
__________________





Jamee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 21:20   #531
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów - wątek zbiorczy

Tylko, ze wówczas karma jest de facto kolejnym prezentem. Czyli gość czuje się zobligowany do przeniesienia dwóch prezentów: karmy+prezentu właściwego.

Kwiaty nigdy nie pełniły roli prezentu. Były raczej ozdobą do życzeń. Czego nijak o karmie dla psów nie da się powiedzieć.

Fajna byłaby dobrze dobrana książka, bowiem wówczas w dedykacji można zawrzeć treść życzeń dla Pary. A więc książka nie byłaby prezentem tylko formą życzeń.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 02:02   #532
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Tylko, ze wówczas karma jest de facto kolejnym prezentem. Czyli gość czuje się zobligowany do przeniesienia dwóch prezentów: karmy+prezentu właściwego.

Kwiaty nigdy nie pełniły roli prezentu. Były raczej ozdobą do życzeń. Czego nijak o karmie dla psów nie da się powiedzieć.

Fajna byłaby dobrze dobrana książka, bowiem wówczas w dedykacji można zawrzeć treść życzeń dla Pary. A więc książka nie byłaby prezentem tylko formą życzeń.
A ja sie z Toba nie zgodze ze karma jest dodatkowym prezentem .. bo jesli ktos ma wydac 30zl za kwiaty moze przeznaczyc te pieniadze na karme ... proste
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 06:37   #533
Jamee
Zakorzenienie
 
Avatar Jamee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 945
Dot.: Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Tylko, ze wówczas karma jest de facto kolejnym prezentem. Czyli gość czuje się zobligowany do przeniesienia dwóch prezentów: karmy+prezentu właściwego.

Kwiaty nigdy nie pełniły roli prezentu. Były raczej ozdobą do życzeń. Czego nijak o karmie dla psów nie da się powiedzieć.

Fajna byłaby dobrze dobrana książka, bowiem wówczas w dedykacji można zawrzeć treść życzeń dla Pary. A więc książka nie byłaby prezentem tylko formą życzeń.
Książka też jest prezentem. I to dużo droższym niż karma. Z porządnej firmy karma to koszt ok. 20zł/kg. A książka to wydatek 40-50 zł.
__________________





Jamee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 19:43   #534
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów - wątek zbiorczy

Elfir daj już spokój z ta karmą, czepiłaś się tego tematuSkoro fajna byłaby książka to ok. Zrób jak chcesz, przecież nikt nie broni

Niech każdy zaproponuje gościom to co uważa za stosowne.Uważam ,że dalsza dyskusja nic nie zmieni.... w końcu wątek dotyczy podawania propozycji co zamiast kwiatów a nie ciągłego mielenia tematu karmy.


A ja za zwierzakami i ... karmą stoję murem i zdania nie zmienię
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 19:58   #535
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Elfir daj już spokój z ta karmą, czepiłaś się tego tematuSkoro fajna byłaby książka to ok. Zrób jak chcesz, przecież nikt nie broni

Niech każdy zaproponuje gościom to co uważa za stosowne.Uważam ,że dalsza dyskusja nic nie zmieni.... w końcu wątek dotyczy podawania propozycji co zamiast kwiatów a nie ciągłego mielenia tematu karmy.


A ja za zwierzakami i ... karmą stoję murem i zdania nie zmienię

dokladnie tak!

kazdy robi jak uwaza .. jedni prosze o karme inni o przybory szkolne , wino , lotka itp ..
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 12:38   #536
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów - wątek zbiorczy

Skoro tak wam zależy na dobru zwierząt, równie dobrze można ustawić na sali weselnej skarbonkę i "sprzedawać" tańce (zamiast tzw. "zbierania na wózek"). Albo poświęcić cały "dochód" z prezentów na psy

Nie chodzi mi o to, że wspieranie schroniska jest złe. Po prostu karma dla psów zamiast kwiatów nie pasuje mi do idei oficjalnej, eleganckiej ceremonii jaką jest ślub.


Nie rozumiem, dlaczego ja mam skończyć? Przecież to forum dyskusyjne - wymieniamy się poglądami na jakiś temat. Ja mam takie, wy macie inne. Ja mam takie argumenty na poparcie swojej tezy, a wy inne. Na tym polega dyskusja. Dlaczego chcecie zamykać komuś usta, tylko dlatego, że się z nim nie zgadzacie?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 22:28   #537
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość

Nie rozumiem, dlaczego ja mam skończyć? Przecież to forum dyskusyjne - wymieniamy się poglądami na jakiś temat. Ja mam takie, wy macie inne. Ja mam takie argumenty na poparcie swojej tezy, a wy inne. Na tym polega dyskusja. Dlaczego chcecie zamykać komuś usta, tylko dlatego, że się z nim nie zgadzacie?
No właśnie wymieniamy się poglądami, pomysłami, ale ile można wałkować jeden temat.Wątek dotyczy Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów - wątek zbiorczy, a nie dyskusji typu karma dla zwierząt na ślub dobry czy zły pomysł.
Nikt nikomu tutaj nie zamyka ust, każdy ma prawo do własnej opinii, ale uważam że ciągła krytyka i udowadnianie za wszelką cenę własnego zdania nie ma sensu
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 16:27   #538
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów - wątek zbiorczy

my poprosiliśmy o słodycze i kupony lotka- zeby każdy przyniósł co chce . NIestety nie znaleźliśmy stosownego wierszyka (nawet żadnego o samych słodyczach), dlatego rzerobiliśmy troszkę inny coś dodaliśmy i wyszedł fajny
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 16:40   #539
zoesonik
Rozeznanie
 
Avatar zoesonik
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 531
Dot.: Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów - wątek zbiorczy

Ja myślałam o słodyczach , ale niestety to był sierpień, więc chyba byłoby średnio. Dlatego my prosiliśmy o kupony totka. Jeśli ktoś jest zainteresowany, podaję wierszyk:

"Goście Drodzy, Goście Mili.
Radość byście Nam sprawili
w szczęście nasze inwestując
kupon totka nam darując,
oszczędzacie kwiatów moc,
co by zwiędły w jedną noc."


fajny pomysł też np. z kwiatami doniczkowymi albo książkami
ja idąc na ślub znajomych zawsze zamiast kwiatów kupuję COŚ, ostatnio np. metalową ramkę na zdjęcie (ślubne) z grawerem- dedykacją.
__________________
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby:
albo tak, jakby nic nie było cudem,
albo tak, jakby cudem było wszystko."

A. Einstein
zoesonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 13:56   #540
Anouk.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków/Pomorze
Wiadomości: 191
Dot.: Prezenty ślubne, co zamiast kwiatów - wątek zbiorczy

Ja nie chcialam ksiązek, bo wielu gosci nie zna naszego gustu i nie wie jakie ksiazki juz mamy.
Wybralismy kupony totka i wino - 2/3 gosci dostalo wkladke do zaproszenia z kuponami, pozostali z winem.
Z kuponow wygralismy 420zł i dodatkowo mielismy ok. 20 butelek wina, które sobie teraz czasami smakujemy

Zawsze tez trzeva liczyc, ze jakis procent z gosci nie przeczyta wkladki lub nie uzna "nowoczesnej" prośby i przyniesie kwiaty.
Anouk. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-07 11:20:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:29.