Praca nauczyciela. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-05, 22:45   #1
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621

Praca nauczyciela.


Dziewczyny!
Mam do Was kilka pytań związanych z zawodem nauczyciela. Wiem, że jest kilka nauczycielek na forum.
Interesuje mnie jakie mam możliwości jako nauczyciel języka obcego ( w moim wypadku hiszpańskiego ) po licencjacie ( kontynuując studia mgr uzupełniające oczywiście ) tzn. gdzie mogę pracować w podstawówkach, gimnazjach itp.?

Jakie są nauczycielskie wynagrodzenia np. ile zarabia nauczyciel początkujący itd. w państwowej szkle a np. ile w szkołach prywatnych językowych itp.

Czy nauczyciel języka obcego ma dużo trudności ze znalezieniem pracy?

Z góry dziękuje.

I plis nie piszcie mi , że nauczyciel to beznadziejny zawód i nigdy byście nie chciały tego robić etc., bo wysłuchuję tego ciągle
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 22:55   #2
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Praca nauczyciela.

W ksiązce "Zawód z pasją" znalazłam informację, że początkujacy nauczyciel zarabia 700-900 zł, a potem 1300-1900 zł.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 23:02   #3
takasobieania
Zadomowienie
 
Avatar takasobieania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 672
GG do takasobieania
Dot.: Praca nauczyciela.

myśle ze nauczyciel jezyka obcego (szczeg. angielskiego) nie ma jakichś ogromnych problemów z pracą bo wciąż brakuje w szkołach takich nauczycieli
__________________

moje obrazki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117813
takasobieania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 23:08   #4
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Praca nauczyciela.

Dzięki
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 23:11   #5
courtney7
Raczkowanie
 
Avatar courtney7
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 108
Dot.: Praca nauczyciela.

Generalnie jest tak, że po licencjacie otrzymuje się uprawnienia do pracy szkole podstawowej i gimnazjum, magisterka - szkoły średnie. Ale z racji niedoboru nauczycieli języków obcych są oni traktowani nieco inaczej Na pewno będziesz musiała przejść najpierw staż, by zdobyć zawód. Sama jestem na studiach o specjalności nauczycielskiej, już się boję praktyk
courtney7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 00:25   #6
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez Joey
W ksiązce "Zawód z pasją" znalazłam informację, że początkujacy nauczyciel zarabia 700-900 zł, a potem 1300-1900 zł.

Aga01, ja rowniez jestem na studiach o przyszlosci nauczycielskiej. Przy ewentualnym powrocie do Polski po magisterce przepytywalam wszystkich znajomych nauczycieli w szkolach prywatncyh (a mam ich kilku -chodzilismy do jednego liceum jezykowego). Ogolnie jest niezle, pracuja w kilku szkolach prywatnych i wyciagaja jakies 3000zl.
Najlepsza jednak przyszloscia jest nauczanie na uniwersytecie, wiele universytetow polskich oferuje tak zwane wymiany Erazmus, podczas ktorych oferowane sa praktyki ( moglabys wyjechac na rok do Hiszpanii, mam kilku takich znajomych), po powrocie moglabys zaczepic sie na jakims uniwerku, przy dodatkowych kilku zajeciach w szkole prywatnej, zylabys sobie na poziomie.

I nie powiem ci, ze zawod nauczyciela jest bez sensu, choc ciagle to slysze, bo tu trzeba miec po prostu powolanie
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 07:56   #7
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Praca nauczyciela.

Dzieki dziewczyny!
Tak właśnie myslałam, że po licencjacie też są ludzie do liceum przyjmowani , bo wiele razy się z tym spotkałam...
Dzięki Jowisia, że tego nie powiedziałaś Ja już mam tego stwierdzenia po dziurki w nosie!
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-06, 08:10   #8
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez aga01

I plis nie piszcie mi , że nauczyciel to beznadziejny zawód i nigdy byście nie chciały tego robić etc., bo wysłuchuję tego ciągle
Co prawda nie jestem nauczycielem, ale pracuje też z dziećmi i młodzieżą i bardzo lubię swoją pracę
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 08:11   #9
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez aga01
Dzieki dziewczyny!
Tak właśnie myslałam, że po licencjacie też są ludzie do liceum przyjmowani , bo wiele razy się z tym spotkałam...
Dzięki Jowisia, że tego nie powiedziałaś Ja już mam tego stwierdzenia po dziurki w nosie!
Ja właśnie zostałam przyjęta do pracy po licencjacie i teraz kontynuuje studia magisterskie.
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 08:20   #10
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez Nadin
Ja właśnie zostałam przyjęta do pracy po licencjacie i teraz kontynuuje studia magisterskie.
A to jest praca w przedszkolu?
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 08:28   #11
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Praca nauczyciela.

Kończę studia po których mogłabym uczyć, ale to chyba nie jest moje powołanie Natomiast mój TŻ jest nauczycielem i chwali sobie tę pracę ze względu na wakacje, ferie, kończenie pracy o 14 itd. Jak sam mówi najlepiej mają się językowcy - dorabiają w szkołach prywatnych i wyciągają niezłe pieniądze na korepetycjach. Teraz w szkole, w której uczy, szukają nauczyciela hiszpańskiego właśnie, więc myślę, że nie masz się czym martwić. Zapotrzebowanie na języki obce zawsze będzie
Jest naprawdę wiele plusów tego zawodu, wystarczy tylko mieć do tego serce
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-06, 12:07   #12
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Praca nauczyciela.

Zgadzam sie calkowicie z konfitura!!

Aga01 ciesze sie, ze zalozylas taki watek, zobacz ile tu przyszlych nauczycielek!!
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 13:29   #13
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez jowisia
Zgadzam sie calkowicie z konfitura!!

Aga01 ciesze sie, ze zalozylas taki watek, zobacz ile tu przyszlych nauczycielek!!
No, całkiem sporo. Mnie niedługo (no, za rok ) czekają praktyki i już panikuję. Tym bardziej, że rzucają nas od razu na głęboką wodę- liceum. Śmieszna jest tylko ilość godzin (60 bodajże)- jak ja mam w tak krótkim czasie nauczyć się jak uczyć?
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 13:33   #14
noraku
Raczkowanie
 
Avatar noraku
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 47
GG do noraku
Dot.: Praca nauczyciela.

O ile się nie mylę, to wynagrodzenie nauczyciela stażysty to 1135 zł brutto. Dochodzą jeszcze nadgodziny choć nie wiem, jak bywa z nadgodzinami z hiszpańskiego, bo w małych miasteczkach to język rzadko występujący w szkołach. Myślę, że w liceach ogólnokształcących w klasach językowych są duże szanse.
noraku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 13:39   #15
noraku
Raczkowanie
 
Avatar noraku
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 47
GG do noraku
Dot.: Praca nauczyciela.

Pracuję w organie prowadzącym szkoły ponadgimnazjalne i wygląda to tak:jeśli dogadasz się z dyrektorem, ten występuje do organu prowadzącego o zgodę na zatrudnienie bez kwalifikacji i dalej przesyła tą zgodę wraz z arkuszem organizacyjnym do Kuratorium jeśli nie zgłosi się nikt z lepszymi kwalifikacjami może Cię zatrudnić na stanowisku n-la stażysty aż nie uzyskasz pełnych kwalifikacji
noraku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 13:42   #16
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: Praca nauczyciela.

ogólnie rzecz biorąc, stawki nauczycielskie nie są takie niskie, bo nawet zarabiając 700-900 zł, weź pod uwagę fakt, że pracujesz (oprócz przygotowania w domu rzecz jasna, ale to już właściwie, jeśli ktoś nie chce to nie musi, jest tyle gootwych materiałów...) 5 dni w tygodniu, 18 godzin na etat, masz wolne ok 3 miesiace w roku i jeszcze dostajesz upominki od uczniów. Wcale nie taka zła praca, ale jak wiadomo z niewolnika nie ma robotnika, więc jakieś tam powołanie (przynajmiej odrobinę) trzeba mieć
A tak poza tym, też w tym roku kończę licencjat i zamierzam właśnie zainstalować się w jakiejś szkole językowej w czasie magisterki

Ami, a 60 h to rzeczywiście malutko, ale może będziesz miała jeszcze jakieś inne praktyki, bo z tego, co wiem, to jest jakaś liczba godzin praktyk dla studentów ustalona przez MENiS (zdaje sie 150 h).
__________________
The world can be divided into ladies and all other creatures
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 13:44   #17
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez noraku
Pracuję w organie prowadzącym szkoły ponadgimnazjalne i wygląda to tak:jeśli dogadasz się z dyrektorem, ten występuje do organu prowadzącego o zgodę na zatrudnienie bez kwalifikacji i dalej przesyła tą zgodę wraz z arkuszem organizacyjnym do Kuratorium jeśli nie zgłosi się nikt z lepszymi kwalifikacjami może Cię zatrudnić na stanowisku n-la stażysty aż nie uzyskasz pełnych kwalifikacji
Noraku, mając dyplom licencjacki nie jesteś już BEZ kwalifikacji (chyba że chodzi o szkołę średnią, to wtedy masz niewystarczające).
A poza tym, chyba lepiej pracować w szkole prywatnej (miałam możliwość liźnięcia dosłownie jednego i drugiego), ale to moja opinia (może tak trafiłam po prostu )
__________________
The world can be divided into ladies and all other creatures
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 13:49   #18
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez happygirl
Ami, a 60 h to rzeczywiście malutko, ale może będziesz miała jeszcze jakieś inne praktyki, bo z tego, co wiem, to jest jakaś liczba godzin praktyk dla studentów ustalona przez MENiS (zdaje sie 150 h).
Tia, tylko w to wchodzą obserwacje (40 godz) i praca własna (50 godz). Przecież to żenada.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 13:51   #19
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez Ami
Mnie niedługo (no, za rok ) czekają praktyki i już panikuję. Tym bardziej, że rzucają nas od razu na głęboką wodę- liceum. Śmieszna jest tylko ilość godzin (60 bodajże)- jak ja mam w tak krótkim czasie nauczyć się jak uczyć?
Ami, jak ja cie rozumiem
Mnie tez niedlugo (no, za kilka miesiecy ) wypuszczaja na gleboka wode, jaka trema, MATKO!!!
Narazie ucza, jak uczyc, ale to zupelnie co innego niz stanac przed cala klasa dzieciakow i na tablicy wszystko im tlumaczyc....
Ja (jako Polka) bede prowadzic grupe imigrantow, to znaczy raczej dzieci imigrantow w Paryzu (sa takie specjalne szkoly jezyka francuskiego). Mieszanka etniczna wszystkich kultur i jezykow.
Przez pierwsze trzy tygodnie przygladam sie innej, bardziej doswiadczonej praktykantce, a potem zostaje juz sama....
Podobno najgorszy jest ten pierwszy raz, i jakie wywzesz pierwsze wrazenie, tak cie beda pozniej traktowac..

No ale w sumie, to rzecz nieunikniona, tak samo przezywalam pierwszy dzienw pracy za barem, po kilku miesiacach juz jest lepiej, ale ciagle jak tam ide to taki scisk w gardle, bo wiem, ze wszyscy ciagle na mnie patrza i mnie oceniaja, bo jestem "nowa".
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-06, 13:52   #20
noraku
Raczkowanie
 
Avatar noraku
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 47
GG do noraku
Dot.: Praca nauczyciela.

wg. Karty Nauczyciela jesteś bez kwalifikacji - sprawdź. Rozporządzenie i tabele wynagradzania mówią jednoznacznie z tytułem lic. nie masz szans na stopien awansu n- la mianowanego. oczywiście licecjat na początek wystarczy i jesteście nazywani stażystami, bo do jakiejś grupy zaszeregowania trzeba Was zaliczyć...
noraku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 13:55   #21
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez jowisia
Podobno najgorszy jest ten pierwszy raz, i jakie wywzesz pierwsze wrazenie, tak cie beda pozniej traktowac..
Też mi się tak wydaje. A ja wiem, że będę się trząść, że głos mi się może łamać, że mogę się mylić itp. A najbardziej przeraża mnie, że zabraknie mi słów.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 13:59   #22
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez Ami
Tia, tylko w to wchodzą obserwacje (40 godz) i praca własna (50 godz). Przecież to żenada.
not o razem 90
i az 50 h uczenia - to duzo, ja uczylam ok 40.
A poza tym, nie ma sie co denerwowac, beda tacy, ktorzy was nie polubia, chociaz byscie sie nie wiem jak staraly, a beda i tacy, do ktorych bedziecie specjalnie wracac
I nie jest tak strasznie, jakby sie wydawalo. Po trzech lekcjach powiecie, ze nie bylo sie czego bac
Powodzenia!
__________________
The world can be divided into ladies and all other creatures
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 14:05   #23
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez happygirl
not o razem 90
i az 50 h uczenia - to duzo, ja uczylam ok 40.
A poza tym, nie ma sie co denerwowac, beda tacy, ktorzy was nie polubia, chociaz byscie sie nie wiem jak staraly, a beda i tacy, do ktorych bedziecie specjalnie wracac
I nie jest tak strasznie, jakby sie wydawalo. Po trzech lekcjach powiecie, ze nie bylo sie czego bac
Powodzenia!
Mam taką nadzieję. Bo ja na prawdę bardzo lubię uczyć Właściwie to było moje marzenie od dziecka. W którymś momencie mi tylko na pewien czas przeszło. Teraz tylko udzielam korepetycji, ale to zawsze jakaś praktyka. Przynajmniej powoli gromadzę sobie materiały.
Żeby tylko po praktykach mi nie przeszło.
Dzięki za wsparcie, happygirl.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 14:12   #24
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez noraku
wg. Karty Nauczyciela jesteś bez kwalifikacji - sprawdź. Rozporządzenie i tabele wynagradzania mówią jednoznacznie z tytułem lic. nie masz szans na stopien awansu n- la mianowanego. oczywiście licecjat na początek wystarczy i jesteście nazywani stażystami, bo do jakiejś grupy zaszeregowania trzeba Was zaliczyć...

Dokladnie tak. We Francji licencjat, mowiac brzydko, mozesz sobie wsadzic; Na magisterce dopiero sa dwuletnie staze, i po napisaniu pracy magisterskiej dopiero mozesz nauczac w podstwowce lub w liceum. Jednak ja nie mam zamiaru siedziec w liceum, tylko pracowac na univerku, wiec zamierzam jeszcze pozniej isc dalej. Moj kolega na drugim roku magisterki wyjechal na staz do Polski (nauczac francuskiego, jest Francuzem), na UJ-ocie. Narobil sobie znajomosci i mimo, ze ma tylko magisterke, zatrudnili go na caly etat jako wykladowce. Na to wlasnie licze; Bo najwazniejsze, ze jestes naprawde dobra, w tym, co robisz.
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 14:24   #25
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez noraku
wg. Karty Nauczyciela jesteś bez kwalifikacji - sprawdź. Rozporządzenie i tabele wynagradzania mówią jednoznacznie z tytułem lic. nie masz szans na stopien awansu n- la mianowanego. oczywiście licecjat na początek wystarczy i jesteście nazywani stażystami, bo do jakiejś grupy zaszeregowania trzeba Was zaliczyć...
ale tak czy siak uczyć możesz, a robiąc równocześnie magisterkę, masz szanse za dwa lata być n-lem mianowanym, więc w zasadzie niewielka różnica.
__________________
The world can be divided into ladies and all other creatures
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 14:41   #26
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez aga01
A to jest praca w przedszkolu?
Nie to praca na świetlicy
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 15:46   #27
Magdalenkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Słoik na przetwory
Wiadomości: 35
Dot.: Praca nauczyciela.

Ja tez w tym roku koncze lisencjata. Jestem teraz na 3cim roku i przezywam roczne praktyki!!! W sumie mam miec 150 godzin. Nawet mi sie one podobaja Ucze w liceum. Najlepsze jest to ze jeszcze nawet magistrem nie jestem a juz do mnie Pani Profesor mowia
Magdalenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 17:21   #28
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez Magdalenkaaa
Ja tez w tym roku koncze lisencjata. Jestem teraz na 3cim roku i przezywam roczne praktyki!!! W sumie mam miec 150 godzin. Nawet mi sie one podobaja Ucze w liceum. Najlepsze jest to ze jeszcze nawet magistrem nie jestem a juz do mnie Pani Profesor mowia
Magdalenkaaa a co studiujesz?
__________________
The world can be divided into ladies and all other creatures
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 17:33   #29
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez Joey
W ksiązce "Zawód z pasją" znalazłam informację, że początkujacy nauczyciel zarabia 700-900 zł, a potem 1300-1900 zł.
dokładnie

Cytat:
Napisane przez takasobieania
myśle ze nauczyciel jezyka obcego (szczeg. angielskiego) nie ma jakichś ogromnych problemów z pracą bo wciąż brakuje w szkołach takich nauczycieli
z racji nizu demograficznego=zamykanie szkół, zmnijszanie oddziałow, mają problemy z pracą juz na-ciele angielskiego.

Pracowac mozesz w kazdej ze szkół-podst, gimn, srednia, ale z licencjatem nie zrobisz mianowania.
Pracując na pełnym etacie, puls szkoly jezykó-kursy, korepetycje mozesz do 2-3tys dociągnąć.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 18:33   #30
Hyang
Raczkowanie
 
Avatar Hyang
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 344
Wyślij wiadomość przez MSN do Hyang
Dot.: Praca nauczyciela.

Hej, z mojej strony moge podpowiedzieć, że bardzo dobrze pracuje sie w firmach, na szkoleniach jezykowych. Oczywiście praktyki w szkole w ogóle nie uczą jak uczyc, ale jeżeli ktos lubi uczyć, to nie będzie miał większych problemów z wyrobieniem sobie odpowiedznich nawyków i techniki.Ja lubie uczyć, ale nie wiem, czy chce z tym wiązać swoją przyszłość Wolałabym tłumaczyć
Hyang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-04 20:06:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:26.