Ostatnio testowałam... - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-13, 12:28   #3421
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez Porcelainnn Pokaż wiadomość
To ja sie dołączę do cichej miłości do Kingdom.... ponoć są to jedne z ulubionych perfum Jagi Hupało.
Dołączam do grona wielbicielek McQueenowego serduszka. Jestem szczęsliwą posiadaczką miniaturki i od dłuższego czasu kusi mnie większa pojemność... Dla mnie to jeden z najbardziej zmysłowych zapachów, jakie znam
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-13, 12:51   #3422
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez ropuszka Pokaż wiadomość
Wlasnie mialam pisac, ze jest juz w Sephorach. Dobrze, ze juz go poznalam pare miesiecy temu i niestety - nie spodobal mi sie...
tak czytalam w watku co załozylas, jakie rozne mamy noski , ale to dobrze, bo jest ciekawiej.
Ja ostatnio tez tak pokolama czarna Coco , ale tylko edt, z korka moge niuchac i niuchac. I nie jest dla mnie babciny czy ciotkowy
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-13, 23:25   #3423
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Ostatnio testowałam...

Ostatnio
-nowy Gucci
-nowa Jennifer Lopez (ze zwyklej ciekawosci...nie znosze bowiem perfum sygnowanych przez aktorki czy piosenkarki, Kylie, Sarah Jessica Parker, Mariah Carey, Gwen Stefani)
Gucci -super, Jennifer-nic ciekawego
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-14, 14:43   #3424
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Gucci by Gucci - piekny, moja nowa "miłość zapachowa", poczatek ciekawy, potem troche tytoniowy, a jak sie zgrał ze skóra, to go pokochałam.
Też mi się spodobał Nie mogę za wiele napisać bo testowałam tylko na blotterku w przelocie, ale pozytywwne wrażenie, miła odmiana po kwiatkowo - wodowych sephorowych doznaniach. Muszę się bliżej z nim zapoznać
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-15, 10:20   #3425
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Też mi się spodobał Nie mogę za wiele napisać bo testowałam tylko na blotterku w przelocie, ale pozytywwne wrażenie, miła odmiana po kwiatkowo - wodowych sephorowych doznaniach. Muszę się bliżej z nim zapoznać
o tak musisz na skórze spróbowac, bo na bloterku jakos za mocno tytoniowy sie zrobil, a na skórze cudnie sie rozwinął.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-15, 15:12   #3426
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Ostatnio testowałam...

gucci by gucci testowałam wczoraj i musi mieć w składzie paczulę, bo myślałam, że mnie udusi

/edit/ sprawdziłam nuty: no oczywiście, że ma paczulę w bazie uechh

natomiast teraz mam na nadg.przedziwny zapach diptyque - eau trois od kochanej papugi i jest niesamowity! pachnie starym, drewnianym i zmurszałym kościołem tyle, że bez kadzideł - mam taki niedaleko, jest z XVIw. cały z drewna i z dachem z gontów i pachnie identycznie (brałam tam ślub) nie wiem czy twórcy chcieli przywołać zapach konia trojańskiego od środka ale dla miłośniczek "dziwolągów" to 100% zadowolenia
__________________
próbki na wymianę




Edytowane przez kriss_de_valnor
Czas edycji: 2008-02-15 o 22:01
kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-15, 17:42   #3427
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Też mi się spodobał Nie mogę za wiele napisać bo testowałam tylko na blotterku w przelocie, ale pozytywwne wrażenie, miła odmiana po kwiatkowo - wodowych sephorowych doznaniach. Muszę się bliżej z nim zapoznać
Gucci by gucci, właśnie byłam w Douglasie i zakochałam się. Szypr, pigwa, kadzidło, a może raczej dym. Natychmiast zażyczyłam sobie próbkę, i właśnie siedzę sobie przed laptopem pachnąc pigwowcem...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-15, 18:23   #3428
sasia73
Zakorzenienie
 
Avatar sasia73
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Down Under
Wiadomości: 4 330
Dot.: Ostatnio testowałam...

Przetestowałam Josephine Rance - zapach "stworzony dla ukochanej Napoleona, odtworzony dzięki obecnej właścicielce marki" . Hm, dla mnie oznacza to tylko tyle, że owa Josephine pachniała ... Kenzo Flower. Moim zdaniem zapachy bliźniacze.
__________________


sasia73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-15, 19:05   #3429
Sauvignon
Raczkowanie
 
Avatar Sauvignon
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 489
Dot.: Ostatnio testowałam...

Gucci by Gucci - bardzo ładny, przytulno-korzenny. Gdzieś w połowie drogi między Neonatura Cocoon a Pradą, chwilami przypominał mi jeden, chwilami drugi zapach. Ambrowa baza mniej słodka niż w Pradzie (dla mnie duży plus). Trwały, ale chyba przyskórny.
__________________

Sauvignon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-15, 21:56   #3430
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez Sauvignon Pokaż wiadomość
Gucci by Gucci - bardzo ładny, przytulno-korzenny. Gdzieś w połowie drogi między Neonatura Cocoon a Pradą, chwilami przypominał mi jeden, chwilami drugi zapach. Ambrowa baza mniej słodka niż w Pradzie (dla mnie duży plus). Trwały, ale chyba przyskórny.
Muszę w takim razie popróbować neonatury Cocoon. GbG jest zdecydowanie przyskórny. Mniej najbardziej kręci ta nuta pigwowca, a w zasadzie kwaskowato-cierpkiego owocu pigwy. Słodka baza może bardzo słodka nie jest, ale dla mnie zbyt mdła. Tak się zastanawiam, czy by nie poprosić wujaszka - specjalistę od nalewek, żeby zrobił mi z pół litra pigwówki na czystym spirytusie bez cukru...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 07:52   #3431
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Ostatnio testowałam...

Testowałam wczoraj Dream of Pink Lacoste i bardzo mi się podoba.Może mało ambitny i zwyczajnie kwiatkowo-owocowy ale naprawdę strasznie przyjemnie mi się go nosiło na nadgarstku.Z gatunku tych zapachów,których zawsze potrzebuję w swojej kolekcji.Coś czuję,że skrobnę flakonik
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-16, 18:35   #3432
Dallale
Rozeznanie
 
Avatar Dallale
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 718
Dot.: Ostatnio testowałam...

Ostatnio miałam przyjemność poznać kadzidła spod ręki Andy'ego Tauera.

W Incense Rose, zgodnie z zawartą w nazwie obietnicą, pyszni się dojrzała róża. Soczysta i krwiście purpurowa, początkowo w duecie z kwaskowatą mandarynką; balsamicznie zaokrąglona oleistą, tłustawą mirrą, coraz mocniej owiewana kadzidlanym dymem. IR harmonijnie balansuje między kontrastami, między ciepłem i chłodem, wilgotnością paczuli i suchością cedru (które stanowią tło, ledwo - ale jednak wyczuwalne, dla panoszącej się róży), między światłem i mrokiem. Kadzidło i mirra przywołują klimat kościoła katolickiego, ognistość róży zdecydowanie od niego odwodzi. Ta ostatnia wraz z upływem czasu staje się coraz gładsza, coraz bardziej aksamitna i coraz bardziej płomienna. Chwilami pochłania ją gęsty, gryzący dym gorejącego kadzidła. Róża zaczyna ponownie dominować dopiero w bazie, suchej i miękkiej.

Incense Extreme
- do tylu zapachów już je porównano, a ja odbieram je jako siostrę Zagorska. Siostrę bardziej udaną (być może dlatego, że Zagorsk jest na mnie swoją własną karykaturą), z wyraźniej zarysowanym irysem. Ma w sobie obcość i nutę terpentyny, posmak sosny i plastiku. Obie kompozycje otwierają się podobnie - plastikową, irysową marchewką. Irys, metalicznie chłodny i pozbawiony pudrowości, z czasem delikatnie się ociepla. Zimne i nieruchome kadzidło w porównaniu z gorącym, kadzidlanym dymem Incense Rose, wydaje się być wręcz martwe (extreme to ostatni przymiotnik, jakim mogłabym je opisać). IE jest na mnie zapachem surowym, ascetycznym, czystym, z mnóstwem przejrzyście szarej przestrzeni. Introwertycznie cichym i spokojnym.

Swoją drogą, nie przestaje mnie zadziwiać, jak odmiennie mogą się rozwijać zapachy Tauera (Evee pisała, że IE jest tak gorącym kadzidłem, że aż parzy nadgarstki, spotkałam się również z porównaniami do Avignon). Oficjalne nuty IE niemalże wcale nie mają przełożenia na to, co czuję - gdzie jest bazujące na ekstrakcie CO2 indyjskie kadzidło frankońskie, gdzie schowały się przyprawy i ambra?
Dallale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 19:25   #3433
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Ostatnio testowałam...

Neonatura Cocoon- bardzo mi się spodobał. Pierwsze wrażenie i nuty to kakao- bardzo gorzkie wytrawne, suche, drażniące nozdrza. Po chwili wyłazi coś dziwnego- jak dla mnie to zapach spirytusu i środków odkarzających w ambulatorium- czuję się jakbym właśnie znalazła się w pomieszczeniu, gdzie zwykle pobierają krew. Na szczęście trwa to niedługo, a potem już perfumy stają się ciepłe, waniliowo- kakaowe, bardziej słodkie niż na początku- kakao zostaje jakby złagodzone przez wanilię. Bardzo mi spodobały- są takie "apetyczne" i smakowite.


Neonatura Cocoon Souffle- Oj nie Wyczułam te "ogóry". Souffle są podobne do Omnii Bulgariego, ale perfumy YR są bardziej świeże, lekkie, w porównaniu z nimi Omnia jest szlachetniejsza. Podsumowując- dla mnie Cocoon Souffle są drażniące i zbyt kwaśne.
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI

Edytowane przez madziczka
Czas edycji: 2008-02-16 o 19:25 Powód: literówka
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 20:56   #3434
Porcelainnn
Zadomowienie
 
Avatar Porcelainnn
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 555
Dot.: Ostatnio testowałam...

No i wpadłam. Sięgnęłam dziś w Marionaud po buteleczkę Boucheron - Initial. Porzeczka, miód...potem delikatnie w skórę wtapia się róża, która raz po raz zamienia się z jaśminem, na koniec nutka pieprzu i kardamon...Mrrr, myślałam o Chance na wiosnę, ale zamiast tego chyba będzie Initial. Nie dość , że PIĘKNY to nie tak popularny w tłumie.

Butelka-arcydzieło, jeszcze bardziej zachwycająca niż na zdjęciach uwielbiam perły)
__________________
'Jak gdyby znajome szlaki wyznaczone na letnim niebie mogły równie łatwo prowadzić do więzienia, jak do niewinnych snów' (Camus)

I need perfection, some twisted selection that tangles me to keep me alive
Porcelainnn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 22:28   #3435
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Ostatnio testowałam...

Testowalam tusz Lancome Hypnose Onyx oraz blyszczyk Juicy Tubes Tunes, odcien Disco Melon.
Tusz fajnie wydluza rzesy, ma takie fajne drobinki w sobie. A blysczyk cudowny, pieknie pachnie, juz na niego poluje na ebay !
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 22:38   #3436
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Testowalam tusz Lancome Hypnose Onyx oraz blyszczyk Juicy Tubes Tunes, odcien Disco Melon.
Tusz fajnie wydluza rzesy, ma takie fajne drobinki w sobie. A blysczyk cudowny, pieknie pachnie, juz na niego poluje na ebay !
czy Ty wiesz na jakim forum piszesz??
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 22:55   #3437
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Ostatnio testowałam...

Sorry, zapomnialam o zapachu.
DKNY- Delicious Night.
Ciekawa czy to juz koniec tej "serii" czy tez Donna Karan wypusci na rynek kolejny produkt z "delicious" w tytule..
Powiem szczerze, ze im wiecej tym gorzej. Be Delicious(zielony) mi sie podobal, byl taki swiezy, soczysty, owocowy... Wersja czerwona mniej przypadla mi do gustu. Najnowsza zas jest wedlug mnie zbyt duszaca i ciezka... Nie ma w sobie nic oryginalnego, co by dalo sie zapamietac.. Taka wymyslona od niechcenia...
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 10:50   #3438
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez Porcelainnn Pokaż wiadomość
No i wpadłam. Sięgnęłam dziś w Marionaud po buteleczkę Boucheron - Initial. Porzeczka, miód...potem delikatnie w skórę wtapia się róża, która raz po raz zamienia się z jaśminem, na koniec nutka pieprzu i kardamon...Mrrr, myślałam o Chance na wiosnę, ale zamiast tego chyba będzie Initial. Nie dość , że PIĘKNY to nie tak popularny w tłumie.

Butelka-arcydzieło, jeszcze bardziej zachwycająca niż na zdjęciach uwielbiam perły)
Tez bylam zachwycona tym zapachem, tyle, ze przez 15 minut Byl naprawde cudny na poczatku, momentami przypominal mi Coco. Niestety, po pol godzinie trzymal sie juz tlyko blisko skory, a poza tym zaczal fermentowac, zmienil sie o 180 stopni i stracil caly swoj czar. Flakon jest przepiekny
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 11:41   #3439
Porcelainnn
Zadomowienie
 
Avatar Porcelainnn
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 555
Dot.: Ostatnio testowałam...

Na mnie zmieniał się bardzo ładnie, ale faktycznie, boję się o trwałość...nieopatrznie zmyłam go w domu z nadgarstka i nie wiem jak z nią jest. Myślę, że zaopatrzę się w próbkę zanim zdecyduję się na jakaś flaszeczkę (tj. perełkę )
Ropuszko, widziałaś jaki jest rozrzut cenowy w perfumeriach?! Sprawdzałam na ceneo i skapcu, a perełka 30 ml waha sie od 170 do 480! Czym może to być spowodowane?
__________________
'Jak gdyby znajome szlaki wyznaczone na letnim niebie mogły równie łatwo prowadzić do więzienia, jak do niewinnych snów' (Camus)

I need perfection, some twisted selection that tangles me to keep me alive
Porcelainnn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-17, 11:54   #3440
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Ostatnio testowałam...

Ostatnio testowałam, dzięki dwóm Dobrym Duszom , Tann Rokka Aki.

Wiele obiecujący, piękny flakon.
Niestety sam zapach mne rozczarował Na mnie pachnie suszoną, co ja mówię(?!), prawie zwęgloną, śliwką. Taki koszmar dzieciństwa - wigilijny kompot z suszonych (a głównie przypalonych właśnie) śliwek. Niby jest troszkę drzewnie, niby troszkę ambrowato, ale ta spalenizna na mojej skórze jednak nie pozwala na potraktowanie go inaczej, niż ciekawostki li tylko do testów
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 12:18   #3441
Galadriela
Raczkowanie
 
Avatar Galadriela
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 58
Dot.: Ostatnio testowałam...

Swietny watek
Ostatnio kilka razy testowalam w sephorze DKNY Woman, chyba skonczy sie na tym, ze go kupie, bo zaczynam baaaardzo lubic ten lodowato - pikantny, tajemniczy zapach
Galadriela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 17:02   #3442
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Ostatnio testowałam...

Ostatnio testuję próbki od Agnyski
DKNY - szukając już letnich i lekkich zapachów wczoraj testowałam DKNY ale jedyne co mogę powiedzieć jest to, iż przypomina mi odświeżacz do wc. Kręcące w nosie cytrusy, ostre i chemiczne. Będzie ponowny test ale raczej idą do odstrzału

Amen - właśnie zapodałam odrobinę na nadgarstki i wwąchuję się Mocny i diablo intensywny; mimo iż męska nutka jest wyczuwalna to jak najbardziej dla kobiet też się nada. Na razie czuję słodycz z odrobiną ziołowej męskiej nuty. Zobaczymy co z tego będzie

Dzing! - na mnie tylko i wyłącznie skórzana torebka Co prawda w sklepie uwielbiam taki zapach, uwielbiam wąchać skórzane paski i zapach skóry w perfumach (jako dodatek) ale nie wiem czy taką dominującą skórę mogłabym nosić na codzień. Później troszkę się wysładza. Na pewno w ramach odskoczni i gdy będę miała ochotę na coś całkiem innego Dzing zagości na moich nadgarstkach

Cologne Muglera - na razie zrobiłam jeden mały teścik ale nie zachwycił mnie niestety. Za bardzo dominuje męska nuta.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 17:13   #3443
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez Dallale Pokaż wiadomość
Swoją drogą, nie przestaje mnie zadziwiać, jak odmiennie mogą się rozwijać zapachy Tauera (Evee pisała, że IE jest tak gorącym kadzidłem, że aż parzy nadgarstki, spotkałam się również z porównaniami do Avignon). Oficjalne nuty IE niemalże wcale nie mają przełożenia na to, co czuję - gdzie jest bazujące na ekstrakcie CO2 indyjskie kadzidło frankońskie, gdzie schowały się przyprawy i ambra?
Dallae, też nie mogę się nadziwić.
Pamiętam testy sławetnej OI, która zaaplikowana jednocześnie na mojej kumpeli była ostra, lekko gryząca, nawet ciut kwaśnawa, ale rzeczywiście brak charakteru jej nie doskwierał, a na mnie jakiś zmętniały, posłodzony plusz.

Porównanie Waszych opinii zaintrygowało mnie niesamowicie, ale też i nasunęło podejrzenia, że być może na mnie IE nie będzie wcale gorące...

Cytat:
Napisane przez E Pokaż wiadomość
Ostatnio testowałam, dzięki dwóm Dobrym Duszom , Tann Rokka Aki.

Wiele obiecujący, piękny flakon.
Niestety sam zapach mne rozczarował Na mnie pachnie suszoną, co ja mówię(?!), prawie zwęgloną, śliwką. Taki koszmar dzieciństwa - wigilijny kompot z suszonych (a głównie przypalonych właśnie) śliwek. Niby jest troszkę drzewnie, niby troszkę ambrowato, ale ta spalenizna na mojej skórze jednak nie pozwala na potraktowanie go inaczej, niż ciekawostki li tylko do testów
Świetny, sugestywny, wprost namacalny (nawąchalny) opis. Prawie czuję ten zestaw śliwkowych mumii z wonią spalonej warzechy i niemrawą ambrą.


A mnie przy okazji PW przypomniał się odbiór Bois Oriental. Mam jeszcze próbki, więc w razie czego zweryfikuję.

BO to rzeczywiście, zgodnie z opisem, przyprawowy cedr. Przyprawiony słodko, odrobinkę dymnie (nie kadzidlanie, lecz takim dymkiem jak przy paleniu świeżego drewna na otwartym powietrzu) z mocno przyprawowymi nutami, a jednak zupełnie nie spozywczy. Kolorystycznie to takie lekko przyrdzewiałe, zgaszone czerwone wino. Sama lutensowska baza występuje w nim w wersji gładkiej (bo na przykład w Douce Amere czy Ambre Sultan jest szorstka), aksamitnej.
Pod względem intensywności nie jest to najbardziej powalający Lutens, ale też i nie ciągnie się w końcu stawki. Bardziej przypomina wysłodzone Rousse, niż dyskretnie czające się na skórze Daim Blond, czy Santal de Mysore.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 17:44   #3444
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Świetny, sugestywny, wprost namacalny (nawąchalny) opis. Prawie czuję ten zestaw śliwkowych mumii z wonią spalonej warzechy i niemrawą ambrą.
Chciałam uprzedzić tylko, że mój nos robi mi ostatnimi czasy przedziwne psikusy więc nie sugerowałabym się zbyt mocno moim opisem
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 17:56   #3445
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez E Pokaż wiadomość
Chciałam uprzedzić tylko, że mój nos robi mi ostatnimi czasy przedziwne psikusy więc nie sugerowałabym się zbyt mocno moim opisem
E, ja się ZAWSZE sugeruję Twoimi opisami. I jeszcze się nie nacięłam.

Jeśli chcesz uniknąć tego, że będą na mnie robić wrażenie - postaraj się proszę pisać je nieco gorzej.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 18:45   #3446
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
E, ja się ZAWSZE sugeruję Twoimi opisami. I jeszcze się nie nacięłam.

Jeśli chcesz uniknąć tego, że będą na mnie robić wrażenie - postaraj się proszę pisać je nieco gorzej.
Jeszcze gorzej?

No to czas na Aomassai by Parfumerie Generale

Tak pięknie opisane przez Kijankę, że długo zastanawiałam się czy w ogóle cokolwiek pisać Skoro mnie jednak nie zachwyca, to cóż robić

Jestem wielką miłośniczką ciężkich, przyprawowych, słodkich, jadalnych zapachów. Nie wiem, czy to wspomniany wcześniej bunt nosa, czy przesyt olfaktoryczny, ale zapach, co do którego byłam prawie na 100% pewna, przyniósł spore rozczarowanie
Nuty smakowite (Luckyscent podaje: caramel, toasted hazelnuts, licorice, bitter orange, spices, wenge wood, vetiver, balsam wood, incense, dried grasses, resins) ale na skórze nudno i monotonnie Nie przeszkadza mi w zapachach to, że się tylko nieznacznie zmieniają z upływem czasu (taki zarzut wysuwano w stosunku do Lutków). Ba! Jeśli zapach jest w pełni akceptowalny przez mój nos, to nawet jestem z tego zadowolona Ale w Aomassai niestety mi się to nie przytrafiło I chociaż czuć lekko przypalony karmel to zapachu nie usytuowałabym w grupie jadalnych. Mnie męczy i dręczy, i dusi
Może kiedyś go docenię, może to tylko chwilowe... Na razie jednak nie odważyłabym się zaaplikować go za uszko
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger

Edytowane przez E
Czas edycji: 2008-02-17 o 19:06
E jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 18:46   #3447
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Ostatnio testowałam...

E, nie kokietuj
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 19:33   #3448
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Ostatnio testowałam...

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
E, nie kokietuj
Skądże znowu Ja tylko obiektywnie oceniam

Czas na kolejny zapach

Maharadjah by Parfums de Nicolai
Nuty (Luckyscent): lavender, patchouli, sandalwood, cinnamon, clove.

W chwilę po aplikacji miałam ochotę wyszorować nadgarstek. Przez tę pierwszą minutę czuć coś tak chemicznego, że miałam wrażenie, że z pewnością mi go przepali Dalej jest już pięknie, piękniej, przepięknie Kocham goździki w perfumach, ale ich połączenie z cynamonem i lawendą, na sandałowej bazie (paczula, na szczęście, nie wysunęła swych mrocznych pazurów ) jest po prostu boskie. Pikantny, ostry W pełni zasługuje na swoją nazwę
Ale żeby nie było tak idealnie - niestety nietrwały chociaż zazwyczaj nie mam z tym problemów. Niemniej kiedyś będzie mój, na pewno
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 09:33   #3449
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ostatnio testowałam...

Donna Laura Biagotti - jednak na nie, troszke spozywczy, na poczatku mydlany jakis taki, potem troche cos slodko-cisteczkowego wychodzi, ale ogólnie mi sie nie widzi.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 22:20   #3450
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Ostatnio testowałam...

Escada Moon sparkle chciało mnie to metaliczno , ozonowe obrzydlistwo zabic
Wyciagało swoje macki w kazdym pomieszczeniu do ktorego weszłam i oplatało od stop do głów, ziejąc ozonem pomieszanym z jakimś zgniecionym kwieciem ,prosto w twarz

Escada S spokojny owocowy słodziak, z ładna nutą czarnej porzeczki , na lato , na codzien.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:09.