Pks - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-26, 19:36   #1
girlka
Raczkowanie
 
Avatar girlka
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 343
Question

Pks


Czy ktoś z was orientuje sie jakie są ceny przejazdów PKS na terenie Polski i ile kosztują? Głównie chodzi mi o trase Gliwice-Zakopane i czy jest to tańszy koszt przejazu niż pociągiem i czy są jakieś zniżki dla studentów?
Z góry dziekuje za odpowiedzi
girlka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 19:38   #2
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Pks

Cytat:
Napisane przez girlka
Czy ktoś z was orientuje sie jakie są ceny przejazdów PKS na terenie Polski i ile kosztują? Głównie chodzi mi o trase Gliwice-Zakopane i czy jest to tańszy koszt przejazu niż pociągiem i czy są jakieś zniżki dla studentów?
Z góry dziekuje za odpowiedzi
Na pewno nie ma zniżek i na pewno PKP jest tańsze.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 20:43   #3
maartyna1
Raczkowanie
 
Avatar maartyna1
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 98
GG do maartyna1
Dot.: Pks

www.pkp.pl po podaniu trasy w wyszukiwarce -zaznaczasz swoja trase i na dole chyba "wiecej informacji "

klikasz cena .
maartyna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 21:52   #4
libra.a
Raczkowanie
 
Avatar libra.a
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Dot.: Pks

Cytat:
Napisane przez natii4
Na pewno nie ma zniżek i na pewno PKP jest tańsze.
Nie jest tak jak piszesz, ponieważ PKS nie ma jednolitych zasad - inny jest PKS gliwicki, inny warszawski, a jeszcze inny gański. Są to osobne spółki czy jakoś tak i mają inne regulaminy, stąd jedne PKSy mają zniżki inne nie.
No i dlatego nie zawsze PKP wychodzi taniej.
libra.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 23:19   #5
maartyna1
Raczkowanie
 
Avatar maartyna1
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 98
GG do maartyna1
Dot.: Pks

a ja mysle ze zawsze trzeba sie wszedzie dobrze zorientowac i w pks i w pkp jesli sie podrozuje gdzies i ma sie malo gotowki

np.takim http://www.intercity.pl tak tak...mozna sie zalapac na cos taniego i ciekawego sama z tego korzystalam np .http://www.intercity.pl/5 -promocje

lub pkp :
http://www.pkp.pl/oferta_wybor.php?id=24
http://www.pkp.pl/oferta_wybor.php?id=29

to zalezy tez gdzie sie jedzie i na ile jedzie biorac bilet np. w ta i spowrotem z ulga 15 % trzba tylko pamietac zeby powiedziec w kasie co sie chce bo Panie tego nie powiedza
zreszta zawsze im dalej tym taniej taka jest zasada .
Pozdrawiam
maartyna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 23:22   #6
sphinks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 249
Dot.: Pks

Co do zniżek - zależy od przewoznika... Np w takich busikach co jeżdzą i zabieraja klientów PKS'owi raczej nie ma, ale w PKS'ach sie zdarzają (ostatnio jechałem z Parczewa do Lublina i była zniżka studencka), trzeba sie dowiadywać u źródła...

PKP opłaca sie jezdzić, szczególnie na długich trasach... W Twoim wypadku nie jest ona taka długa, ale tez nie najkrótsza, więc musisz ocenić na czym bardziej Ci zależy - na komforcie jazdy, cenie, czy może na tym żeby szybko przemieścić sie z punktu A do punktu B?
Musisz sie dokładanie dowiedzieć która trasa jest dłuższa (pociąg czy PKS), jak kształtują się ceny oraz ile trwa podróż.
Ważne też czy nie masz choroby lokomocyjnej, skoro pytasz o PKS to chyba nie masz, ale gdyby okazało się, że jest inaczej to miałabyś poważne problemy (trasa jest dosyć długa a do tego w górach)...

@natii4: Jeśli oceniałaś to na podstawie tego, że dobrze znasz tą trasę i wiele raz tak podróżowałaś to ok. Jesli jednak nie wiesz o czym dokładnie mówisz to nie używaj słowa na pewno, bo wszystko jest względne... Prawdopodobnie masz racje, ale kto wie jak to wygląda - mogą być przesiadki, albo nadkładanie drogi, bo inaczej torów sie nie dało puścić...
sphinks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 23:35   #7
maartyna1
Raczkowanie
 
Avatar maartyna1
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 98
GG do maartyna1
Dot.: Pks

ja malo jezdzilam PKS nie lubie po 1 bo pale i nie moge sie tego pozbyc po 2 PKS-em zawsze jedzie sie dluzej ...ja kiedys z miejscowosci pod granica niemiecka(ok.160 km) jechalam 4 godziny a innym razem pociagiem z tej samej miejscowosci do poznania 2 godziny roznica jest szczegolnie dla mnie kiedy pupa mnie boli od siedzenia to raz siusiu sie chce no i nalog meczy .Koszmar
Wogole nie lubie PKS cisno wstac nie mozna wysiusiac sie nie mozna ,mozna tylko wsiasc i wysiasc
Na szczesnie mam od miesiaca wlasny srodek transportu i juz nie moge sie doczekac kiedy mnie pupa zaboli od siedzenia
Ale sporo podrozowalam pociagami nie tylko po polsce i zawsze trzeba wszytko obadac wzdluz i wszesz jak ma sie malo gotowki .
maartyna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-27, 10:34   #8
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Pks

Cytat:
Napisane przez sphinks
@natii4: Jeśli oceniałaś to na podstawie tego, że dobrze znasz tą trasę i wiele raz tak podróżowałaś to ok. Jesli jednak nie wiesz o czym dokładnie mówisz to nie używaj słowa na pewno, bo wszystko jest względne... Prawdopodobnie masz racje, ale kto wie jak to wygląda - mogą być przesiadki, albo nadkładanie drogi, bo inaczej torów sie nie dało puścić...

21 XII 2001 Sejm uchwalił nowelizację ustawy o uprawnieniach do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami transportu zbiorowego. Przysługującą uczniom i studentom (odpowiednio do 24 i 26 roku życia) ulgę na PKP zmniejszono z dniem 31 I 2002 r. z 50 do 37 %. Korzystać z niej mogą jedynie ci z nich, którzy podróżują drugą klasą pociągami osobowymi, pospiesznymi i ekspresowymi (ale już nie Intercity lub Eurocity!). Ze zniżką 49% możliwe jest jedynie wykupienie imiennego biletu miesięcznego szkolnego (PKP lub PKS) na trasie dom-szkoła lub dom-szkoła wyższa. Wprowadzono jednocześnie (do ustawy o szkolnictwie wyższym) zapis, że studentom przysługuje prawo do korzystania z 50% ulgi w opłatach za przejazdy środkami komunikacji miejskiej niezależnie od wieku (dotychczas w wielu miastach ograniczano to uprawnienie do 26 roku życia). -->nie wiem czy nie było innej nowelizacji w tym okresie,choć na PKP jest 37%,więc pewnie to nadal funkcjonuje
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.