Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Czy małżeństwa jednopłciowe powinny być w Polsce zalegalizowane?
Tak 202 68,01%
Nie 73 24,58%
Nie wiem 5 1,68%
Nie obchodzi mnie to 17 5,72%
Głosujący: 297. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-07, 19:59   #91
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Ale jak Ty mówisz inaczej, to już jest mądre?

Nie dla założonej przez Ciebie z góry błędnie hipotezy. Jak wyżej
Nie ja. Poczytaj sobie na ten temat. Poza tym potwierdza się moje przypuszczenie nie masz żadnych argumentów na to, że te sprawy są takie same, sytuacja tych osób taka sama i można ją do siebie tak zwyczajnie porównywać.
Geje i lesbijki kolejnymi niewolnikami, litości. Jeśli nie wiesz, kim był niewolnik sprawdź sobie w jakimś słowniku lub encyklopedii.
Jeśli według ciebie stwierdzenie "osoby homo nie są niewolnikami" to hipoteza, to nie mam więcej pytań.

Cytat:
Tak, jakby to była jedyna kwestia. A dobrze wiesz, że jest ich więcej.
To ty pisałeś o ubezpieczeniach, nie ja. I kłamczyłeś. Bronienie kłamstwa argumentem "to jedna z wielu kwestii" jest żałosne, takie starfajterowe w sumie To, że są inne kwestie to inna sprawa, ale takiego problemu z ubezpieczeniami nie ma, więc nie manipuluj.

Cytat:
No a w przypadku par jednopłciowych jest to po prostu uniemożliwione. Nawet jak spiszą notarialnie wszystko, to muszą np. zapłacić duży podatek w razie śmierci partnera, nie mogą zorganizować pochówku. I powtórzę, to nadal tylko część problemów. Skoro sądzisz, że małżeństwa to takie nic, to dlaczego nie lobbujesz za całkowitym usunięciem instytucji małżeństwa dla kogokolwiek?
Jak niemożliwe? Jest możliwe. Nie ma problemu ze spisaniem testamentu. Tak to już jest przy darowiznach i spadkach, że płaci się podatek. Osoby homo nie są pod tym względem ani trochę wyjątkowe.
Po co mam lobbować? Ja ludziom do łóżek nie zaglądam, jest mi obojętne kto z kim sypia, kto z kim żyje, czy w konkubinacie, w małżeństwie czy w hipisowskiej komunie. Jest mi też obojętne, że ktoś tam ma kota. Skoro jest mi to obojętne to też powinnam lobbować za delegalizacją hodowania kotów? wydaje mi się, że po prostu w przeciwieństwie do ciebie nie widzę specjalnie różnicy między parami homo i hetero bez ślubu.

Cytat:
Polecam. Ale tak na logikę (nie tą Twoją wyżej, tylko logikę), to wiesz, że pary gejów i lesbijek tak czy siak mają dzieci. I bez regulacji ich związków obrywa się nie tylko tejże parze, ale także ich dzieciom. Pod koniec 2015 roku w Kolumbii mimo braku małżeństw jednopłciowych przyznano możliwość adopcji dzieci parom jednopłciowym i poczyniono odpowiednie regulacje prawne, ponieważ to w istocie jest łamanie praw tego dziecka - brak takich małżeństw i prawa do adopcji. Mam nadzieję, że skoro uznałaś się za mądrzejszą od historyków, socjologów i kulturoznawców, to za samozwańczą prawniczkę robić już nie będziesz .
No właśnie wiem, że tak czy siak mają dzieci. I głównie dlatego dziwi mnie podejście "o jezu, ktoś jest homo i nie może mieć dzieci".
Nie wiem też, dlaczego osobom takim jak ty wydaje się, że jest cała masa dzieci do adopcji. Większość dzieci w domach dziecka nie ma uregulowanej sytuacji prawnej, przez co nie mogą być adoptowane. Wielu z tych, które mogą nie ma już 3 miesięcy, ani 3 lat, tylko np. 15. Mieszkam obok domu dziecka, wielu moich znajomych się w nim wychowywało, w innym byłam wolontariuszką. Ja jestem akurat jak najbardziej za tym, bo tworzyć rodziny zastępcze, bez względu, czy zastępczy rodzice są hetero, homo czy bi, ale to i tak niczego nie zmieni w kwestii tych dzieci.
Ja jestem historykiem, więc pudło. Poza tym nie wiem, o co ci chodzi z tym "byciem mądrzejszą". Masz ból dupy, bo wiem, że MOPS ubezpiecza? Czy o to, że widzę różnicę między osobami homo a niewolnictwem? Jeśli chodzi o to, że w przeciwieństwie do ciebie wiem, jak traktowano kiedyś kobiety to owszem, jak widać jestem mądrzejsza.
Serio, poczytaj na temat niewolnictwa i kobiet przed emancypacją trochę więcej niż jakiś artykuł na onecie i przestań wypisywać bzdury.

Cytat:
Już zmienia - spójrz na kraje, gdzie równość prawna osób LGBT przekłada się z czasem na równość społeczną. Przeczysz czemuś, co już zaszło.


Zauważ, że piszę o Polsce, więc nie zaszło.
Nie wiem, czemu wymieniasz w jednym rzędzie osoby homo, bi i trans. Ja jednak uważam, że sytuacja osób transseksualnych jest zupełnie inna niż homo. W ogóle drażni mnie ten skrót, nie lubię wrzucania do jednego worka osób homo, bi i trans, bo to dziwne jest.

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Pierwsze związki partnerskie legalizowano jeszcze pod koniec lat 80 XX wieku, pierwsze małżeństwa - w 2001 roku. Mamy więc już dane z badań nad kolejnymi pokoleniami. Na świecie są już miliony osób, które oficjalnie były wychowywane przez pary jednopłciowe. Badania cały czas są prowadzone. I co? Nie ma końca świata, nie ma zwiększenia proporcji między osobami hetero, a homo, ani nic takiego, a te dzieci wyrastają na normalnych, dorosłych, zdrowych ludzi. Co do tematu zastępczego - naprawdę uważasz, że sprawa, która dla niektórych osób jest jedną z ważniejszych w ich życiu, jest sprawą zastępczą? Poza tym ustanowienie małżeństw jednopłciowych to nie jest coś co wymagałoby wielkich nakładów finansowych z budżetu czy nie wiadomo czego, to akurat prosta, bez liczących się kosztów regulacja prawna, zależąca wyłącznie od dobrej woli polityków/Trybunału Konstytucyjnego.
Nie sprawą, tylko tematem. Zauważ różnicę. Zwykle temat zaczynano, bo odwrócić uwagę od czegoś innego. To, że o czymś gadają jeszcze nie znaczy, że zamierzają to wprowadzić.
Wymagałoby zgodności, a w tej chwili na sali nie będzie 2/3 głosów za, by móc zmienić konstytucję.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:22   #92
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

To jest bez sensu, dlaczego płeć ma determinować moje prawo do zalegalizowania związku w USC?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:27   #93
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Elion Pokaż wiadomość
Ależ masz, to otoczenie tego chłopca pchnęło go do powieszenia się na sznurówkach. Oni przecież też "nic nikomu złego" nie zrobili tylko nie chcieli patrzeć.




To tylko pozornie jest rozdzielone. Patriarchat ma to do siebie że homofobia i pogarda dla kobiet to rewers i awers.

Noane a ty co byś powiedziała matce Dominika? Że nic się nie stało i to jakieś postmodernistyczne tendencje?
A to patrzenie zabija?
Szykanowanie zabija?
Sorry, mnie też gnębili w szkole od małego i jakoś zyje i sie nie powiesiłam i nic złego mi się nie stalo. I to wyobraz sobie że bez wiekszego powodu.
Ludzie sobie odbierają życie z różnych powodów.
[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;55289506]To, że o czymś nie słyszałaś, nie oznacza, że nie istnieje. Można sobie regulować u notariusza milion spraw i ludzie tak robią, ale muszą nad tym spędzić długie godziny i wydać kupę kasy.

A tobie się wydaje, że jak nie będzie jednopłciowych małżeństw, to nie będzie takich widoków na ulicach? Zabawne.

Pierwszy link: na ten jeden przykład można znaleźć pierdyliard przykładów małżeństw hetero, które robiły to samo. Jesteś przeciwko małżeństwom hetero z tego powodu?
Z drugim linkiem aż by mi było głupio w jakikolwiek dyskutować, bo tu należałoby się zniżyć do poziomu źródła.[/QUOTE]

Owszem, na ulicy takich widoków nie ma przynajmniej u mnie.
Na szczęście.


Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Nie musisz na nich patrzeć, możesz patrzeć w drugą stronę.

Proszę, wyrażaj swoją opinię w sposób mniej obraźliwy. To tak a propos wcześniejszych wypowiedzi.
A oni nie muszą na mnie patrzeć skoro widzą moj wyraz twarzy. Proste prawda?

A przepraszam, czy ja obraziłam jakiegoś geja?
Zaraz będzie że nazywając pedofila pedofilem to go obrażam. To też jest chore.

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
JJak sie nie ma ślubu to się nie chodzi za rękę, przeciez to oczywiste



To jest w ogóle najgłupszy argument ever chyba. Bo jak nie będą mogli zalegalizować związku to znikną xd
Zniknąć nie znikną, ale nie będę musieć patrzeć na dwóch facetów razem.

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
No, a kiedyś z neandertalczykami się mieszaliśmy. Teraz jesteśmy w UE. Co powiesz o Czechach, gdzie zalegalizowane są od ponad 10 lat związki partnerskie i ponad połowa społeczeństwa popiera legalizację małżeństw? Poza tym omijasz to, co najważniejsze:
- napisałeś, że nie uznajesz przytoczonych badań, więc pytam, jakie znalazłeś w nich błędy, że odrzucasz ich wiarygodność?
- napisałeś, że jest tak samo dużo badań potwierdzających rzekomą szkodliwość wychowywania dzieci przez parę gejów lub lesbijek, co temu przeczących, ja podałem bibliografię - gdzie Twoja? dodam od razu, że takowej nie ma, bo żadne szanujące się czasopismo naukowe nie opublikuje badań niepoprawnych metodologicznie, w skrócie: zakłamujących rzeczywistość.

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------



No ale dyskutujemy teraz o tym, że Twoje poglądy przyczyniły się do ludobójstwa gejów. Nie rozumiem jak naród Polaków, który doświadczył ludobójstwa ogólnie, może nie pojmować tak ważnych rzeczy, być tak nieświadomy historii i społeczeństwa?


No to pytam, co jest dla Ciebie w tym obrzydliwego?
Widocznie jestem zaściankowa.
Za chwilę dowiem się że moje poglądy przyczyniły się do zabijania w Auschwitz
Każdy z nas ma wolną wolę podobno, i może wyrazić swoje zdanie. Tak i ja wyrażam swoje zdanie.
Niebawem zalegalizujemy małżenstwa w trójkatach bo to normalne.

Cytat:
Napisane przez CrispyCookie Pokaż wiadomość
Mam takie samo zdanie jak Renatka_2108, nikomu nie muszę się tłumaczyć, dlaczego np. geje mnie obrzydzają, tak jest i tyle. Niech sobie biorą nawet jakieś "śluby", ale bez żądań do adopcji dzieci. Znam kilku gejów, nie dałam im nigdy odczuć wprost mojej antypatii, bo w sumie nie obchodzą mnie oni, ale od dzieci niech trzymają się z daleka.
Ja również znam kilku i do nich nic nie mam jako osób.
Ale wybaczcie, dlaczego każdy gej którego dane mi było poznać chwalił mi się jak puka swojego "przyjaciela"? To jest dla mnie obrzydliwe.
Ja jako hetero się tym nie chwalę, nawet najbliższej przyjaciółce a co dopiero praktycznie obcej osobie na forum np grupy ze studiów.

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Mnie obrzydzają ludzie-glonojady i gra wstępna na ulicy, może być w wykonaniu hetero, może być homo, na jedno wychodzi

To też mnie brzydzi.

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Największym bólem dla homofobów było dowiedzenie się ilu homoseksualistów mają w otoczeniu
Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
mnie brzydzi jak para hetero - małolatów (albo i nie takich małolatów) LIŻE się ze sobą tak, że wyglądają, jakby zjadali swoje twarze.
Koniec z tym. Wyznaczmy długość pocałunku, stopień otwarcia ust i na ile cm można wysuwać język. Koniec z tym obrzydlistwem!

Dlaczego jestem jak najbardziej za małżeństwami? Pierwszy powód - miłość. Drugi - Marek ma partnera Karola od 8 lat. Karol trafił do szpitala po wypadku. Marek chce odwiedzić Karola w szpitalu, ale nie dowie się żadnych szczegółów bo "nie jest z rodziny" (przy czym mąż/żona to też rodzina).
To może najpierw wypadało by również zrobić porządek w urzędach i innych instytucjach. Byłam żoną i miałam takie same prawa jak obca osoba dot. spraw męża.
Jedynie co to w szpitalu udzielili mi informacji na temat stanu pacjenta, poza tym wszystko pod górkę. Wiec po co ślub?
Zawsze można napisać upoważnienie i już. To samo ze sprawami spadku itd. Wystarczy kartka i długopis.

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
Jestem na tak, co mają mieć lepiej niż hetero.

A poważnie to z instytucją z małżeństwa wiążą się sprawy związane z dziedziczeniem, rozwodem, alimentami, podziałem majątku, ubezpieczeniem, prawem do kontaktu z dziećmi po rozwodzie (może to być dziecko partnera a nie wspólne), prawem do decyzji o sposobie leczenia jeżeli partner trafi do szpitala nieprzytomny .... Jest dużo sytuacji w których sam fakt że partnerzy są małżonkami ułatwia życie. Dlaczego pozbawiać tego homoseksualistów?
Tak, jakie to sprawy tenże ślub ułatwia?
Alimenty dziecku należą się jak psu buda zawsze, a czy nie płaci gej czy hetero to bez różnicy.
Jakie prawa ktoś ma przy rozwodzie?
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:29   #94
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Skoro ślub jest niepotrzebny, to nie wiem po co pary hetero go mają brać. Nie? Bez sęsu....
Chociażby prawo do alimentów na siebie, przy rozwodzie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:31   #95
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;55307921]Nie ja. Poczytaj sobie na ten temat. Poza tym potwierdza się moje przypuszczenie nie masz żadnych argumentów na to, że te sprawy są takie same, sytuacja tych osób taka sama i można ją do siebie tak zwyczajnie porównywać.
Geje i lesbijki kolejnymi niewolnikami, litości. Jeśli nie wiesz, kim był niewolnik sprawdź sobie w jakimś słowniku lub encyklopedii.
Jeśli według ciebie stwierdzenie "osoby homo nie są niewolnikami" to hipoteza, to nie mam więcej pytań.[/quote]
Chyba się nie zrozumieliśmy. Rzecz nie w tym, że niewolnictwo, a brak równości dla mniejszości seksualnych to to samo. To jest tak oczywiste, że nie wpadłbym na to, że tak zinterpretujesz moje słowa. Czytałem trochę literatury o niewolnictwie, więc wierz mi, znam temat. W czasie ostatnich 200 lat było kilka ważnych zrywów w kwestii walki o prawa człowieka. Było to zniesienie niewolnictwa, równouprawnienie kobiet, zniesienie segregacji rasowej i obecnie równouprawnienie mniejszości seksualnych. To, że obecną falę w związku z równouprawnieniem osób LGBT uznaje się za kolejną w tym szeregu wcale nie oznacza, że wszystkie są takie same.



Cytat:
To ty pisałeś o ubezpieczeniach, nie ja. I kłamczyłeś. Bronienie kłamstwa argumentem "to jedna z wielu kwestii" jest żałosne, takie starfajterowe w sumie To, że są inne kwestie to inna sprawa, ale takiego problemu z ubezpieczeniami nie ma, więc nie manipuluj.
Oczywiście, że są. Jeśli Twoja argumentacja ma się obierać na "skłamczyłeś" to daruj sobie ją całkowicie. Widać po Twoich wypowiedziach, że problem praw osób LGBT znasz bardzo pobieżnie, skoro twierdzisz, że wszystko da się załatwić u notariusza, co jest raz, że nieprawdą (no patrz, jakbym miał się wypowiadać na cytowanym poziomie, to napisałbym: skłamczyłaś!), a dwa, że to co da się załatwić u notariusza kosztuje kupę kasy i może zostać podważone, a w przypadku np. spadku - trzeba zapłacić normalny podatek, tak jak od obcej osoby, a nie osoby, z którą jesteś w związku.

Cytat:
Jak niemożliwe? Jest możliwe. Nie ma problemu ze spisaniem testamentu. Tak to już jest przy darowiznach i spadkach, że płaci się podatek. Osoby homo nie są pod tym względem ani trochę wyjątkowe.
Ale dlaczego według Ciebie osoby w związku jednopłciowym muszą po sobie płacić podatek w takiej sytuacji, jak po obcych ludziach, a pary różnopłciowe nie muszą?

Cytat:
Po co mam lobbować? Ja ludziom do łóżek nie zaglądam, jest mi obojętne kto z kim sypia, kto z kim żyje, czy w konkubinacie, w małżeństwie czy w hipisowskiej komunie. Jest mi też obojętne, że ktoś tam ma kota. Skoro jest mi to obojętne to też powinnam lobbować za delegalizacją hodowania kotów? wydaje mi się, że po prostu w przeciwieństwie do ciebie nie widzę specjalnie różnicy między parami homo i hetero bez ślubu.
To była ironia. O lobbowaniu. Po prostu, skoro uważasz, że małżeństwa dla par jednopłciowych nie mają sensu, to dlaczego nie uważasz jednocześnie, że dla par różnopłciowych nie mają sensu, skoro w obu przypadkach nadają identyczne prawa i obowiązki w analogicznych sytuacjach życiowych?

Cytat:
Nie wiem też, dlaczego osobom takim jak ty wydaje się, że jest cała masa dzieci do adopcji.
A gdzie ja napisałem, że jest cała masa dzieci do adopcji?


Cytat:
Ja jestem historykiem, więc pudło. Poza tym nie wiem, o co ci chodzi z tym "byciem mądrzejszą". Masz ból dupy, bo wiem, że MOPS ubezpiecza? Czy o to, że widzę różnicę między osobami homo a niewolnictwem?
No, ja też znam historyków i co, chcesz się bić?
Jak wyżej.

Cytat:
Jeśli chodzi o to, że w przeciwieństwie do ciebie wiem, jak traktowano kiedyś kobiety to owszem, jak widać jestem mądrzejsza.
Serio, poczytaj na temat niewolnictwa i kobiet przed emancypacją trochę więcej niż jakiś artykuł na onecie i przestań wypisywać bzdury.
Czytałem. Nie wiem czy więcej od Ciebie, ale czytałem publikacje, książki, podręczniki. Nie wiem tylko jak to się ma do tematu.


Cytat:
Zauważ, że piszę o Polsce, więc nie zaszło.
Nie wiem, czemu wymieniasz w jednym rzędzie osoby homo, bi i trans. Ja jednak uważam, że sytuacja osób transseksualnych jest zupełnie inna niż homo. W ogóle drażni mnie ten skrót, nie lubię wrzucania do jednego worka osób homo, bi i trans, bo to dziwne jest.
Osoby trans też mogą być homoseksualne, więc je tak samo dotyczy brak równości i dyskryminacja, jak wszystkich innych.


Cytat:
Nie sprawą, tylko tematem. Zauważ różnicę. Zwykle temat zaczynano, bo odwrócić uwagę od czegoś innego. To, że o czymś gadają jeszcze nie znaczy, że zamierzają to wprowadzić.
Wymagałoby zgodności, a w tej chwili na sali nie będzie 2/3 głosów za, by móc zmienić konstytucję.
I to jakoś zmienia to, co napisałem?
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:37   #96
Larira
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 22
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;55307921]
Geje i lesbijki kolejnymi niewolnikami, litości. Jeśli nie wiesz, kim był niewolnik sprawdź sobie w jakimś słowniku lub encyklopedii.
Jeśli według ciebie stwierdzenie "osoby homo nie są niewolnikami" to hipoteza, to nie mam więcej pytań.
[/QUOTE]

Czy naprawdę uważasz, że wszelkie ruchy równościowe są bez sensu, bo czarni 100 lat temu mieli gorzej i kobiety nie miały praw wyborczych? Moim zdaniem
powinniśmy dążyć do tego, żeby ludzie byli równi wobec prawa. To, że naprawiono już kilka większych problemów nie oznacza, że powinniśmy poprzestać w staraniach o równość.

Cytat:
Jak niemożliwe? Jest możliwe. Nie ma problemu ze spisaniem testamentu. Tak to już jest przy darowiznach i spadkach, że płaci się podatek. Osoby homo nie są pod tym względem ani trochę wyjątkowe.
Właśnie na tym polega cały problem. Gdy dziedziczysz po osobie z najbliższej rodziny nie płacisz podatku. Wyobrażasz sobie po 50 latach wspólnego życia musieć płacić podatek po śmierci partnera od czegoś co jest w rzeczywistości waszym wspólnym dorobkiem. Osoby w związkach homoseksualnych muszą to robić.

I nawet jeśli nie żyjecie razem 50 lat to wypadki się zdarzają, w każdym wieku i nie wielu znam ludzi w okolicach 30, którzy myślą o spisywaniu testamentów na wszelki wypadek.
Larira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:37   #97
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Skoro ślub jest niepotrzebny, to nie wiem po co pary hetero go mają brać. Nie? Bez sęsu....
Chociażby prawo do alimentów na siebie, przy rozwodzie.
Dla mnie bez sensu. Ślub homo czy hetero zmienia tyle co nic.

Możemy tu gadać i gdybać.
Ja swoje zdanie wyraziłam i go nie zamierzam zmieniać.

Tiaa, to prawo do alimentów też jest takie jak wcale.
Nie znam ani jednej osoby która by takowe otrzymywała, jeżeli już 1 (jednej) przyznał sąd to eks mąż i tak ich nie płaci i nic mu zrobić nie mogą bo i w razie nie płacenia to gdy komornik nie może ściagnąć należności to i FA nie zapłaci.
A poza tym uważam że jak eks mąż czy eks żona jest zdolna do pracy to alimentów nie potrzebuję.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-07, 20:37   #98
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Widocznie jestem zaściankowa.
Ale w czym problem wziąć książkę o II Wojnie Światowej i poczytać?

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Za chwilę dowiem się że moje poglądy przyczyniły się do zabijania w Auschwitz
To zależy, czy w Oświęcimiu także eksterminowano za homoseksualizm. Trochę takich obozów było, niewykluczone, że ten też. Nadal Ci do śmiechu?

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Każdy z nas ma wolną wolę podobno, i może wyrazić swoje zdanie. Tak i ja wyrażam swoje zdanie.
Ale ja nie zabraniam Ci wyrazić swojego zdania, tylko pytam o jego uzasadnienie: dlaczego uważasz miłość dwóch osób tej samej płci za obrzydliwą?

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Niebawem zalegalizujemy małżenstwa w trójkatach bo to normalne.
To wyżej to nic innego jak sofizmat rozszerzenia, słaba erystyka.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:39   #99
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Dla mnie bez sensu. Ślub homo czy hetero zmienia tyle co nic.
Jak to nic nie zmienia? Sama piszesz, że tak to "ich" na ulicy nie widzisz, a jak będą mogli brać ślub to nagle zaczniesz
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:42   #100
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

No dla ciebie, renatko, nie zmienia, a jednak tysiące ludzi ma potrzebę zalegalizowania swojego związku. I należałoby to uszanować.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:48   #101
Larira
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 22
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Renatka, wypowiadasz się jak typowa osoba uprzywilejowana. "Problem nie istnieje, bo mnie nie dotyczy."

Przez to, że masz ten przywilej poślubienia kochanej osoby, nie widzisz jakim problemem jest nie posiadanie go.

Czy tak bardzo cię skrzywdzi i będzie godził w twoje dobro fakt że dwójka ludzi tej samej płci weźmie ślub? Że będą mogli otrzymać informacje w szpitalu o drugiej osobie, decydować o leczeniu, dziedziczyć po sobie i nawet rozliczyć głupi podatek? Moim zdaniem tak długo jak nie narusza się praw innych ludzi wszystko jest dozwolone.
Larira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-07, 20:49   #102
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

W punkt, renatka ma wybór, ale inny już dać go nie chce.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:50   #103
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Ale w czym problem wziąć książkę o II Wojnie Światowej i poczytać?


To zależy, czy w Oświęcimiu także eksterminowano za homoseksualizm. Trochę takich obozów było, niewykluczone, że ten też. Nadal Ci do śmiechu?


Ale ja nie zabraniam Ci wyrazić swojego zdania, tylko pytam o jego uzasadnienie: dlaczego uważasz miłość dwóch osób tej samej płci za obrzydliwą?


To wyżej to nic innego jak sofizmat rozszerzenia, słaba erystyka.
Mam bujną wyobraźnię, i mnie niestety brzydzą pewne rzeczy.
Tak jak Ciebie może brzydzić jedzenie robaków a tego też przecież nie oglądasz tak? To mnie brzydzą geje/lesbijki mimo że ich też nie oglądam.

Uprzedzając, robak też czuje gdy się go zjada




Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
Jak to nic nie zmienia? Sama piszesz, że tak to "ich" na ulicy nie widzisz, a jak będą mogli brać ślub to nagle zaczniesz
Możliwe że tak będzie własnie.
PRAWNIE nic nie zmienia. A raczej niewiele.
Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
No dla ciebie, renatko, nie zmienia, a jednak tysiące ludzi ma potrzebę zalegalizowania swojego związku. I należałoby to uszanować.
To niech te tysiące ludzi wyjadą do Holandii np.
Ja mam np. potrzebę wciągania koksu i też nie mogę. DYSKRYMINACJA!
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:50   #104
201607111003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 397
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
A to patrzenie zabija?
Szykanowanie zabija?
Sorry, mnie też gnębili w szkole od małego i jakoś zyje i sie nie powiesiłam i nic złego mi się nie stalo. I to wyobraz sobie że bez wiekszego powodu.
Ludzie sobie odbierają życie z różnych powodów.



A przepraszam, czy ja obraziłam jakiegoś geja?
Zaraz będzie że nazywając pedofila pedofilem to go obrażam. To też jest chore.




Za chwilę dowiem się że moje poglądy przyczyniły się do zabijania w Auschwitz
Tak obraziłaś, zwłaszcza zestawiając niewinnego człowieka z człowiekiem zaburzonym, którego działania REALNIE krzywdzą.

1/4 nastolatków LGBTQ kilkakrotnie próbowała popełnić samobójstwo, połowa ma depresję i inne problemy spowodowane wystawieniem na ciągły stres. To nie są szkolne przepychani, tylko jak zresztą dobrze to nazwałaś szykanowanie. Z powodu czegoś na co nie ma się wpływu. Na to czy nosisz okulary masz (i nie zmienia to faktu ze dogryzanie komuś bo nosi okulary jest naganne) i wtedy nauczyciel zareaguje. Na homofobie nie zareaguje bo często sam jest homofobem.

I oczywiście że takie poglądy jak twoje przyczyniły się do zabijania w Auschwitz. Różowy trójkąt, tylko dla tych więźniów wyzwolenie obozów nie oznaczało końca.
201607111003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:51   #105
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Larira Pokaż wiadomość
Renatka, wypowiadasz się jak typowa osoba uprzywilejowana. "Problem nie istnieje, bo mnie nie dotyczy."

Przez to, że masz ten przywilej poślubienia kochanej osoby, nie widzisz jakim problemem jest nie posiadanie go.

Czy tak bardzo cię skrzywdzi i będzie godził w twoje dobro fakt że dwójka ludzi tej samej płci weźmie ślub? Że będą mogli otrzymać informacje w szpitalu o drugiej osobie, decydować o leczeniu, dziedziczyć po sobie i nawet rozliczyć głupi podatek? Moim zdaniem tak długo jak nie narusza się praw innych ludzi wszystko jest dozwolone.
Do kochania kogoś ślubu nie trzeba.
Jak się dwoje ludzi kocha to podobno papierek jest zbędny
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:53   #106
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Niech mi ktoś wyjaśni jaka jest korelacja pomiędzy zażywaniem narkotyków a małżeństwem. Bo ni hu hu nie ogarniam

Jest zbędny albo niezbędny. KWESTIĄ JEST PRAWO WYBORU czy się chce mieć ten papierek czy nie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:54   #107
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Elion Pokaż wiadomość
Tak obraziłaś, zwłaszcza zestawiając niewinnego człowieka z człowiekiem zaburzonym, którego działania REALNIE krzywdzą.

1/4 nastolatków LGBTQ kilkakrotnie próbowała popełnić samobójstwo, połowa ma depresję i inne problemy spowodowane wystawieniem na ciągły stres. To nie są szkolne przepychani, tylko jak zresztą dobrze to nazwałaś szykanowanie. Z powodu czegoś na co nie ma się wpływu. Na to czy nosisz okulary masz (i nie zmienia to faktu ze dogryzanie komuś bo nosi okulary jest naganne) i wtedy nauczyciel zareaguje. Na homofobie nie zareaguje bo często sam jest homofobem.

I oczywiście że takie poglądy jak twoje przyczyniły się do zabijania w Auschwitz. Różowy trójkąt, tylko dla tych więźniów wyzwolenie obozów nie oznaczało końca.
Na to że muszę nosić okulary mam wpływ? Ciekawe od kiedy Aaa wybacz, przekręcam korbkę za uchem i już nosić bym nie musiała.
Dzieciaków szykanuje się obecnie z wielu innych powodów niżeli homoseksualizm. To jest raczej mniejszość jak ktoś wyżej napisał.

Upomnienie nauczyciela niewiele pomaga w takich wypadkach. Dzieciaki mogą wyśmiewać również poza szkołą.
Argument dla mnie nic nie wnoszący do moich poglądów
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:55   #108
Larira
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 22
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Ja akurat nie jestem takiego zdania. Uważam, że papierek w życiu wiele ułatwia i nie widzę powodu, żeby ludziom którzy są takiego samego zdania jak ja uniemożliwiać to tylko dlatego, że osoba którą chcą poślubić jest tej samej płci.
Larira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:55   #109
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Niech mi ktoś wyjaśni jaka jest korelacja pomiędzy zażywaniem narkotyków a małżeństwem. Bo ni hu hu nie ogarniam

Jest zbędny albo niezbędny. KWESTIĄ JEST PRAWO WYBORU czy się chce mieć ten papierek czy nie.
Ja nadal nie rozumiem związku między małżeństwem i tym czy kogoś widać czy nie widać na ulicy :c
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-07, 20:55   #110
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Do kochania kogoś ślubu nie trzeba.
Jak się dwoje ludzi kocha to podobno papierek jest zbędny
Jeżeli ktoś tak uważa to tak zbędny. Tyle że dobrze jest móc zdecydować czy chce wziąć ślub czy nie chce zamiast: nie wezmę bo nie mogę.

W sumie zdelegalizujmy heteroseksualny konkubinat i wprowadźmy przymus ślubu niech też nie będzie wyboru
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:56   #111
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Twoje poglądy są krzywdzące i promuję dyskryminację ze względu na orientację seksualną. Bardzo niefajnie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:56   #112
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Niech mi ktoś wyjaśni jaka jest korelacja pomiędzy zażywaniem narkotyków a małżeństwem. Bo ni hu hu nie ogarniam

Jest zbędny albo niezbędny. KWESTIĄ JEST PRAWO WYBORU czy się chce mieć ten papierek czy nie.
Taka że ja CHCĘ zażywać narkotyki a nie mogę bo w Polsce to nie legalne. Tak samo jak osoba homoseksualna chce a nie może.

Jakbym zażywała narkotyki to też nikomu krzywdy nie robię prawda? Ewentualnie może to kogoś brzydzić że leżę sobie ze strzykawą w żyle.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:56   #113
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Dopiero czwarta strona i już porównanie homoseksualistów do jedzenia robaków.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:57   #114
201607111003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 397
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Na to że muszę nosić okulary mam wpływ? Ciekawe od kiedy Aaa wybacz, przekręcam korbkę za uchem i już nosić bym nie musiała.
Dzieciaków szykanuje się obecnie z wielu innych powodów niżeli homoseksualizm. To jest raczej mniejszość jak ktoś wyżej napisał.

Upomnienie nauczyciela niewiele pomaga w takich wypadkach. Dzieciaki mogą wyśmiewać również poza szkołą.
Argument dla mnie nic nie wnoszący do moich poglądów
Są soczewki, hihih. Argument w twoim stylu.

Teraz odnieś się jakoś do tego Auschwitz.
201607111003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:57   #115
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Aktualizacja: i brania narkotyków
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:57   #116
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
Ja nadal nie rozumiem związku między małżeństwem i tym czy kogoś widać czy nie widać na ulicy :c
ja generalnie takich ludzi jak renatka nie ogarniam, co im przeszkadza orientacja seksualna innych osób?

renatko, załóż sobie wątek o legalizacji ćpania, ten jest o czymś innym....
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2016-02-07 o 20:58
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:58   #117
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Taka że ja CHCĘ zażywać narkotyki a nie mogę bo w Polsce to nie legalne. Tak samo jak osoba homoseksualna chce a nie może.

Jakbym zażywała narkotyki to też nikomu krzywdy nie robię prawda? Ewentualnie może to kogoś brzydzić że leżę sobie ze strzykawą w żyle.
A homoseksualizm jest też nielegalny?

PS: Polecam krodyla.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:59   #118
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Aktualizacja: i brania narkotyków
Pedofilia też już była, ciekawe co dalej
Polecam Reptilian, może ktoś chce być jaszczurem z kosmosu A NIE MOŻE?!
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 20:59   #119
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Twoje poglądy są krzywdzące i promuję dyskryminację ze względu na orientację seksualną. Bardzo niefajnie.

Ależ ja się nie wypieram tego.
I wybacz nie obrażam geja dlatego że nim jest.
Po prostu niech sobie żyje z dala ode mnie - proste.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 21:00   #120
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Niech mi ktoś wyjaśni jaka jest korelacja pomiędzy zażywaniem narkotyków a małżeństwem. Bo ni hu hu nie ogarniam
Dobre pytanie, polecam film dokumentalny na ten temat:
http://www.filmweb.pl/film/Miłość+jak+narkotyk-1997-675

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
Pedofilia też już była, ciekawe co dalej
Polecam Reptilian, może ktoś chce być jaszczurem z kosmosu A NIE MOŻE?!
Czy to ta pani od wibracji ego struktury i budzenia się z hipnozy?
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-15 11:18:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.