Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-06, 13:49   #1
kamtumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: południowy wschód Polski
Wiadomości: 424

Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.


Czy zgadzacie sie z ta teza? Nie trzeba opływać w luksusach, nie trzeba mieć niewiadomo jak pieknie w domu, nie trzeba mieć super auta, super ciuchów, gadzetów, aby czuć się szczęsliwym? Można miec niewiele a można być bardzo szczęsliwym. Czy uważacie ta teze za prawdziwą?
kamtumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 14:10   #2
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Do szczęsliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Tak, ja się zgadzam.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 14:45   #3
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Do szczęsliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

też się zgadzam, szczęście na pewno nie polega na materialnych rzeczach, ponieważ to zawsze można w jednej chwili stracić. Może frazes, ale jak wielu ludzi o tym zapomina i skupiają się tylko na pomnażaniu swojego majątku, różnych dóbr itp. Ważne jest życie w zgodzie ze sobą i wartościami, zdrowie swoje i bliskich, rodzina sama w sobie, stabilna sytuacja z pracą, rozwój i mądrzy ludzie wokół (z nadzieją, że potomstwo też takie będzie To chyba wszystko.
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 15:26   #4
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Do szczęsliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Cytat:
Napisane przez kamtumi Pokaż wiadomość
Czy zgadzacie sie z ta teza? Nie trzeba opływać w luksusach, nie trzeba mieć niewiadomo jak pieknie w domu, nie trzeba mieć super auta, super ciuchów, gadzetów, aby czuć się szczęsliwym? Można miec niewiele a można być bardzo szczęsliwym. Czy uważacie ta teze za prawdziwą?
Coś w tym jest, jednak takie założenie czasem wypływa z doświadczenia.

Jedni mają mieszkania, mają jakiś tam samochód, pracę , wystarcza od 10 do 10 , a i tak narzekają, bo : mogliby mieć domek, bo co ta mieszkanie na 6 pietrze w bloku w środku miasta; co to za auto, jak nie ma klimatyzacji tego i tamtego, a praca na 3 zmiany za tyle i tyle to kpina...


Wiadomo, każdy ma jakieś marzenia, chciałby mieć lepiej, ale czasem ciężko docenić rzeczy , które mamy na co dzień.

Mało z nas pewnie docenia to, że rano wstajemy i ... możemy chodzić, widzieć , mamy sprawne ręce i inne części ciała, mamy gdzie wrócić po pracy i ze mamy tę pracę.


Ja mam problem ze wzrokiem. Bez okularów w zasadzie 'nie żyję'. W środę po pracy przyszłam do domu, jak co dzień ściągałam okulary, żeby umyć twarz. Okulary spadły mi na kafelki i wypadło szkło.

Bez okularów ani nie poczytam, anie nie posiedzę na necie, ani nigdzie nie pójdę...


Ci, co w życiu coś przeszli, np. wypadek , rozwód rodziców itp. chyba bardziej doceniają to co mają .

Ja jestem taką osobą, że dużo bym chciała m.in. jakiś domek/mieszkanie , z którego wychodzi się bezpośrednio na ogród.
Z drugiej strony, mam ogród za podwórkiem i bardzo to doceniam, że zwierzęta mają gdzie wyjść, że mogę trzymać papugi i króliki.

Mam dużo roślin i innych rzeczy, które cieszą oko
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 18:01   #5
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Do szczęsliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100%.

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość

Ci, co w życiu coś przeszli, np. wypadek , rozwód rodziców itp. chyba bardziej doceniają to co mają .
Pięknie powiedziane, czasami patrzę na znajomych, których życie obiektywnie patrząc nie jest złe a oni ciągle narzekają. Myślę, że właśnie z jednej strony wynika to z tego, że nigdy im nie było naprawdę źle i nie mają porównania a z drugiej mimo tej całej 'wspaniałej otoczki' nie są szczęśliwi bo nie żyją tak jak oni chcą a jak wypada w oczach rodziny, społeczeństwa.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 18:04   #6
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Do szczęsliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100%.



Pięknie powiedziane, czasami patrzę na znajomych, których życie obiektywnie patrząc nie jest złe a oni ciągle narzekają. Myślę, że właśnie z jednej strony wynika to z tego, że nigdy im nie było naprawdę źle i nie mają porównania a z drugiej mimo tej całej 'wspaniałej otoczki' nie są szczęśliwi bo nie żyją tak jak oni chcą a jak wypada w oczach rodziny, społeczeństwa.
Bo tak wygląda niestety rzeczywistość, że ludzie niedoświadczeni przez los często bywają po prostu płytcy emocjonalnie. Nie jest tak zawsze, ale ja się często z tym spotykam.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 18:20   #7
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Cytat:
Napisane przez kamtumi Pokaż wiadomość
Czy zgadzacie sie z ta teza? Nie trzeba opływać w luksusach, nie trzeba mieć niewiadomo jak pieknie w domu, nie trzeba mieć super auta, super ciuchów, gadzetów, aby czuć się szczęsliwym? Można miec niewiele a można być bardzo szczęsliwym. Czy uważacie ta teze za prawdziwą?
Nie, nie uważam tej tezy za prawdziwą. Dążę do tego by mieć dużo pieniędzy - pieniądze są dla mnie sposobem na realizację życiowych celów a także sposobem na zabezpieczenie swojej przyszłości.
Chcę się szkolić i zdobywać coraz wyższe kwalifikacje (to ogromne koszty), chcę podróżować po świecie (i to nie w opcji "byle taniej" z chudym portfelem), chcę mieć duże mieszkanie (urządzone w wymarzony sposób i w wymarzonej lokalizacji), chcę w życiu codziennym nie musieć decydować się na tańsze opcje.
Nie mówię tu o luksusach typu najdroższy samochód, ale nawet przeciętne życie z roku na rok staje się coraz droższe.
Przez pewien (na szczęście dość krótki) okres czasu miałam bardzo mało pieniędzy. Byłam nieszczęśliwa i zaczynałam stawać się zgorzkniała. Od kiedy podjęłam dodatkową pracę nareszcie śpię spokojnie i już się nie boję że nagła wizyta u dentysty zrujnuje mój budżet.

Podsumowując: by wieść szczęśliwe życie są mi potrzebne stosunkowo duże pieniądze, aczkolwiek nie są one jedynym gwarantem tegoż szczęścia.
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-06, 18:34   #8
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Szczęście to pojęcie względne, ale dla mnie to jest po prostu spokojne tu i teraz. Im dalej w las tym człowiek chce więcej (widzę po sobie), ale rozważałabym to w kategoriach spełnienia. Doceniam k a ż d y dzień, w którym czuję się dobrze fizycznie i psychicznie. A problemy... kto ich nie ma?
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 20:14   #9
signorinia
Przyczajenie
 
Avatar signorinia
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Zgadzam się
signorinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 21:01   #10
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Jeszcze 1,5 roku temu bym sie nie zgodzila.
Odkad zachorowalam - zgadzam sie.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 21:30   #11
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Nie do końca się zgadzam. Nie trzeba mieć nie wiadomo ile aby czuć się szczęśliwie ale trzeba mieć tyle aby czuć się bezpiecznym. Nie ma szczęścia bez poczucia bezpieczeństwa więc nie wierzę w szczęście ludzi biednych. Chyba, że są jakimiś samotnikami oderwanymi od społeczeństwa i rodziny ascetami, wtedy to tak. Zdrowymi ascetami rzecz jasna.
Ale z drugiej strony także szczęśliwy nie poczuje się człowiek, który nie potrafi powiedzieć stop. zarabianiu, gromadzeniu, zdobywaniu. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zdobędzie, zgromadzi i zarobi więcej więc nieszczęśnik spokoju nie zazna mając mniej od kogoś

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2014-09-06 o 21:33
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-06, 21:49   #12
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Cytat:
Napisane przez kamtumi Pokaż wiadomość
Czy zgadzacie sie z ta teza? Nie trzeba opływać w luksusach, nie trzeba mieć niewiadomo jak pieknie w domu, nie trzeba mieć super auta, super ciuchów, gadzetów, aby czuć się szczęsliwym? Można miec niewiele a można być bardzo szczęsliwym. Czy uważacie ta teze za prawdziwą?
To zależy od osobistej definicji szczęscia. Dla jednego faktycznie to będą auta, gadżety, ciuchy itp. Dla drugiego zdrowie. Dla jeszcze innego miłość i poczucie bezpieczeństwa. Przykłady można mnożyć.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 13:00   #13
kamtumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: południowy wschód Polski
Wiadomości: 424
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Czy wśród znajomych zauwazacie tendencje do "pręzenia sie aby zarabiac jak najwiecej"?

Mam znajomych ktorych tak mocno pieniadz zjadl ze stali sie niewolnikami. Pracuja od rana do wieczora, nie maja czasu dlaswoich dzieci, dla rodziny, a nawet czasu na konkretny odpoczynek. Wszystko robia w biegu i pospiechu, nie potrafiac sie zrelaksowac naet na wakacjach. Oto co zrobily z nich pieniadze.
kamtumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 14:26   #14
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Jeszcze 1,5 roku temu bym sie nie zgodzila.
Odkad zachorowalam - zgadzam sie.
- identycznie, na dodatek w ciągu roku poważna choroba przytrafiła się i mojemu mężowi, i mi- dlatego naprawdę wiem, że tym, co pozwala na dobre życie- jest zdrowie- coś, czego się nie dostrzega często, gdy wszystko jest z nim dobrze.A my przez duuużą część naszego życia byliśmy bardzo zdrowi.
Naprawdę można żyć spokojnie bez całego mnóstwa rzeczy i do dobrego życia wcale dużo nie potrzeba.
Może dlatego np. pojąć nie mogę, jak ktoś robi rzeczy, które zdrowie niszczą sami.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2014-09-07 o 17:55
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 15:43   #15
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
Nie, nie uważam tej tezy za prawdziwą. Dążę do tego by mieć dużo pieniędzy - pieniądze są dla mnie sposobem na realizację życiowych celów a także sposobem na zabezpieczenie swojej przyszłości.
Masz kasę, stać Cię na wiele rzeczy. Dzisiaj dowiadujesz się, że masz zaawansowanego raka czy inną nieuleczalną chorobę i zostało Ci pół, rok, dwa lata życia. Ile w tym momencie warte są odłożone pieniądze?



Wiem, o co Ci chodzi. To, że można na coś zachorować nie znaczy również, że nie warto mieć w życiu marzeń, celów i do nich dążyć


Takie skomplikowane trochę
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 16:24   #16
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Cytat:
Napisane przez kamtumi Pokaż wiadomość
Czy zgadzacie sie z ta teza? Nie trzeba opływać w luksusach, nie trzeba mieć niewiadomo jak pieknie w domu, nie trzeba mieć super auta, super ciuchów, gadzetów, aby czuć się szczęsliwym? Można miec niewiele a można być bardzo szczęsliwym. Czy uważacie ta teze za prawdziwą?
Nie. Nawet jesli pieniadze szczescia nie daja, to ich brak zwykle psuje ludziom nastroj.
Nie trzeba od razu kupowac auta za pol miliona, ale kto by nie chcial miec zapasu pieniedzy?

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Bo tak wygląda niestety rzeczywistość, że ludzie niedoświadczeni przez los często bywają po prostu płytcy emocjonalnie. Nie jest tak zawsze, ale ja się często z tym spotykam.
A tak, w koncu cierpienie uszlachetnia itd

A mozna byc doswiadczonym przez los, a mimo to byc materialista. Jak sa duze problemy to sie nimi zajmuje, jak nie to sie ma problemy pierwszego swiata Tak tez sie da.
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 16:26   #17
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
Nie, nie uważam tej tezy za prawdziwą. Dążę do tego by mieć dużo pieniędzy - pieniądze są dla mnie sposobem na realizację życiowych celów a także sposobem na zabezpieczenie swojej przyszłości.
Chcę się szkolić i zdobywać coraz wyższe kwalifikacje (to ogromne koszty), chcę podróżować po świecie (i to nie w opcji "byle taniej" z chudym portfelem), chcę mieć duże mieszkanie (urządzone w wymarzony sposób i w wymarzonej lokalizacji), chcę w życiu codziennym nie musieć decydować się na tańsze opcje.
Nie mówię tu o luksusach typu najdroższy samochód, ale nawet przeciętne życie z roku na rok staje się coraz droższe.
Przez pewien (na szczęście dość krótki) okres czasu miałam bardzo mało pieniędzy. Byłam nieszczęśliwa i zaczynałam stawać się zgorzkniała. Od kiedy podjęłam dodatkową pracę nareszcie śpię spokojnie i już się nie boję że nagła wizyta u dentysty zrujnuje mój budżet.

Podsumowując: by wieść szczęśliwe życie są mi potrzebne stosunkowo duże pieniądze, aczkolwiek nie są one jedynym gwarantem tegoż szczęścia.
No i co, tak naprawdę dużo trzeba było, żebyś wiodła satysfakcjonujące życie? Ruszyć dupkę i zacząć zmiany, tyle
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 16:43   #18
unlimited
Raczkowanie
 
Avatar unlimited
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 110
GG do unlimited Send a message via Skype™ to unlimited
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Szczescie? Obudzić sie w ciepłym łóżku, wypić kawę obserwując wschód słońca, czuć na ramieniu dłoń osoby ktora nas kocha i szanuje, obserwować leniwe przeciąganie się kota w słońcu, usłyszeć tupot malych bosych stópek na podłodze i możliwość zaciągnięcia się zapachem tych malych delikatnych włosków kiedy się we mnie wtulają. Dzięki temu jestem najbogatszym i najszczęśliwszym człowiekiem na świecie.
unlimited jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 17:16   #19
JaOna19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 148
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Wiadomo , że nie można zwariować na punkcie materialnym , ale nie oszukujmy się.Bez stabilizacji materialnej szczęścia nie zbudujesz.
Sama jestem po wypadku i wiem , że po takich sytuacjach oprócz wsparcia bliskich potrzebna jest też pomoc materialna.
JaOna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-07, 17:21   #20
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Cytat:
Napisane przez unlimited Pokaż wiadomość
Szczescie? Obudzić sie w ciepłym łóżku, wypić kawę obserwując wschód słońca, czuć na ramieniu dłoń osoby ktora nas kocha i szanuje, obserwować leniwe przeciąganie się kota w słońcu, usłyszeć tupot malych bosych stópek na podłodze i możliwość zaciągnięcia się zapachem tych malych delikatnych włosków kiedy się we mnie wtulają. Dzięki temu jestem najbogatszym i najszczęśliwszym człowiekiem na świecie.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 17:48   #21
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Cytat:
Napisane przez kamtumi Pokaż wiadomość
Czy wśród znajomych zauwazacie tendencje do "pręzenia sie aby zarabiac jak najwiecej"?

Mam znajomych ktorych tak mocno pieniadz zjadl ze stali sie niewolnikami. Pracuja od rana do wieczora, nie maja czasu dlaswoich dzieci, dla rodziny, a nawet czasu na konkretny odpoczynek. Wszystko robia w biegu i pospiechu, nie potrafiac sie zrelaksowac naet na wakacjach. Oto co zrobily z nich pieniadze.
pytanie tylko czy pracuja na zlote kolie z perlami czy na rate kredytu i utrzymanie dzieci

Cytat:
Czy zgadzacie sie z ta teza? Nie trzeba opływać w luksusach, nie trzeba mieć niewiadomo jak pieknie w domu, nie trzeba mieć super auta, super ciuchów, gadzetów, aby czuć się szczęsliwym? Można miec niewiele a można być bardzo szczęsliwym. Czy uważacie ta teze za prawdziwą?
oczywiscie, ze nie trzeba miec super willi, ciuchow z najlepszego jedwabiu i Bentleya. Ale trzeba miec pewna stabilizacje materialna , i nie oszukujmy sie -dla wiekszosci ludzi pewien sredni poziom zycia jest szczytem mozliwosci- bo willi i Bentleya wiekszosc sie nie dorobi, ale niemal kazdy chce sie dorobic swojego mieszkania ( a np w takiej Warszawie wcale nie jest to oczywiste)
Ja np jestem nieszczesliwa wlasnie dlatego, ze na owe mieszkanie mnie nie stac, a uwazam to za cos bardzo podstawowego...
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 08:52   #22
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
Ja np jestem nieszczesliwa wlasnie dlatego, ze na owe mieszkanie mnie nie stac, a uwazam to za cos bardzo podstawowego...
Mnie w tym momencie życia też nie stać i nie uważam, że jest to coś co mogłoby mnie unieszczęśliwić, jedynie pewna niedogodność. Uważam, że brak pieniędzy to i tak najmniejszy problem, łatwiej zarobić pieniądze niż odzyskać zdrowie, odbudować relacje z bliskimi, być dobrą matką/ojcem.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 09:02   #23
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Masz kasę, stać Cię na wiele rzeczy. Dzisiaj dowiadujesz się, że masz zaawansowanego raka czy inną nieuleczalną chorobę i zostało Ci pół, rok, dwa lata życia. Ile w tym momencie warte są odłożone pieniądze?



Wiem, o co Ci chodzi. To, że można na coś zachorować nie znaczy również, że nie warto mieć w życiu marzeń, celów i do nich dążyć


Takie skomplikowane trochę
Otóż, doświadczenie mnie uczy, że bardzo wiele. Lepiej mieć kasę, jeśli chorujesz na raka (czy cokolwiek innego). Uwierz mi na słowo. Wiesz ile się czeka na rezonans z NFZetu przy glejaku? Glejaku! Nie skręceniu kostki. I do tego w kolejce przeskakują cię zebrane z ulicy pijane żule. Prywatnie, za x- set złotych masz od ręki.

Dwa, z tezą autorki wątku się nie zgadzam. Nie umiałabym być szczęśliwa jesli nie miałabym dostatecznej ilości pieniędzy. Pieniądze dają poczucie bezpieczeństwa. Miałam w życiu taki czas, że 50 zł musiało starczyć na całotygodniowe wyżywienie. Nigdy więcej.

Nie chodzi też o to żeby kasę dusić i sępić na wszystko (nie liczę odkładania na emeryturę. Wszak to państwo nic mi nie da). Ja z nich lubię korzystać.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"



Edytowane przez Vilqa
Czas edycji: 2014-09-08 o 09:07
Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 09:08   #24
makarona
Rozeznanie
 
Avatar makarona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 987
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Dla niektórych mało to tyle, co dla innych już dużo.
Ale zgadzam się z tezą, myślę, że małe rzeczy budują nasze szczęście.
Największą i najpiękniejszą rzeczą, która nam się przytrafia jest osoba, która zawsze jest obok nas i codziennie rano budzi nas buziakiem.
__________________
Cytat:
Szanujmy się.



Nasz czas oczekiwania
makarona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 11:23   #25
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Mnie w tym momencie życia też nie stać i nie uważam, że jest to coś co mogłoby mnie unieszczęśliwić, jedynie pewna niedogodność. Uważam, że brak pieniędzy to i tak najmniejszy problem, łatwiej zarobić pieniądze niż odzyskać zdrowie, odbudować relacje z bliskimi, być dobrą matką/ojcem.
Kwestia indywidualnych potrzeb. Mnie też nie stać i nie jest to "pewna niedogodność" tylko wielka niedogodność i jak najbardziej unieszczęśliwia mnie to. Wielu moich znajomych ma podobnie.

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:22 ----------

Cytat:
Napisane przez makarona Pokaż wiadomość
Największą i najpiękniejszą rzeczą, która nam się przytrafia jest osoba, która zawsze jest obok nas i codziennie rano budzi nas buziakiem.
Tobie. Dla samotnika nie będzie to żadnym szczęściem.
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 15:20   #26
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Otóż, doświadczenie mnie uczy, że bardzo wiele. Lepiej mieć kasę, jeśli chorujesz na raka (czy cokolwiek innego). Uwierz mi na słowo. Wiesz ile się czeka na rezonans z NFZetu przy glejaku? Glejaku! Nie skręceniu kostki. I do tego w kolejce przeskakują cię zebrane z ulicy pijane żule. Prywatnie, za x- set złotych masz od ręki.

Dwa, z tezą autorki wątku się nie zgadzam. Nie umiałabym być szczęśliwa jesli nie miałabym dostatecznej ilości pieniędzy. Pieniądze dają poczucie bezpieczeństwa. Miałam w życiu taki czas, że 50 zł musiało starczyć na całotygodniowe wyżywienie. Nigdy więcej.

Nie chodzi też o to żeby kasę dusić i sępić na wszystko (nie liczę odkładania na emeryturę. Wszak to państwo nic mi nie da). Ja z nich lubię korzystać.

Nie odpowiedzialas na pytanie:

"Masz kasę, stać Cię na wiele rzeczy. Dzisiaj dowiadujesz się, że masz zaawansowanego raka czy inną nieuleczalną chorobę i zostało Ci pół, rok, dwa lata życia. Ile w tym momencie warte są odłożone pieniądze?"
W pytanie jest, ze zostalo ci pol roku- 2 lata zycia, wiec juz zaden rezonans, zadna operacja w Niemczech, w Stanach ci nie pomoze.
Ile w tym momencie warte są odłożone pieniądze?

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-09-08 o 15:22
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 16:03   #27
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Nie odpowiedzialas na pytanie:

"Masz kasę, stać Cię na wiele rzeczy. Dzisiaj dowiadujesz się, że masz zaawansowanego raka czy inną nieuleczalną chorobę i zostało Ci pół, rok, dwa lata życia. Ile w tym momencie warte są odłożone pieniądze?"
W pytanie jest, ze zostalo ci pol roku- 2 lata zycia, wiec juz zaden rezonans, zadna operacja w Niemczech, w Stanach ci nie pomoze.
Ile w tym momencie warte są odłożone pieniądze?
Nadal dość sporo - zyskujesz chociażby pewność że sfinansujesz sobie opiekę w ostatnich chwilach, zakładając że mieszkasz sama - że w końcowej fazie przeniesiesz się np. do profesjonalnego hospicjum czy domu opieki, gdzie otrzymasz najlepsze możliwe wsparcie medyczne w ostatnich dniach + znieczulenie. W dzisiejszych czasach są takie znieczulacze że naprawde osoba chora terminalnie nie musi cierpieć, a wciąż jest to nie do pomyślenia w większości naszych szpitali.
Poza tym: jeżeli zostało Ci powiedzmy te 2 lata życia i jesteś jeszcze na tyle sprawna że możesz coś z tymi dwoma latami zrobić, to chyba fajnie jeszcze spełnić jakieś marzenie - pojechać gdzieś, zobaczyć coś co zawsze chciałaś, zrobić coś od dawna odkładanego, odwiedzić daleko mieszkającą rodzinę itd., a nawet jeżeli nie to przynajmniej masz pewność że to że masz pieniądze sprawia że nie musisz obciążać finansowo swojej rodziny, która już niekoniecznie je ma.

Chyba każdy myślący człowiek uzna że lepiej mieć pieniądze niż ich nie mieć. Oczywiście jeżeli pojawiają się pytania typu: wielka miłość czy 1000000 zł - zdania będą podzielone, ale w większości sytuacji życiowych lepiej mieć pieniądze, niż ich nie mieć - z tym raczej nikt nie będzie dyskutował

Edytowane przez GgochaA
Czas edycji: 2014-09-08 o 16:04
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 16:06   #28
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Cytat:
Napisane przez kamtumi Pokaż wiadomość
Czy zgadzacie sie z ta teza? Nie trzeba opływać w luksusach, nie trzeba mieć niewiadomo jak pieknie w domu, nie trzeba mieć super auta, super ciuchów, gadzetów, aby czuć się szczęsliwym? Można miec niewiele a można być bardzo szczęsliwym. Czy uważacie ta teze za prawdziwą?
Nie uwazam za prawdziwa, jesli komus akurat te rzeczy przynosza szczescie to sa mu potrzebne. I tyle. Ja lubie miec drogie rzeczy zarowno ubrania jak i sprzet itd wiec no... daze do tego by miec je bez problemu. A daze bo czuje taka potrzebe i bo sprawia mi to przyjemnosc. Nie jest to najwazniejsze, ale bez takich rzeczy czuje sie niepelnie xd

Wyslane przez tapatalk 2

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2014-09-08 o 16:08
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 17:26   #29
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Wiecie, ile by były warte dla mnie odłożone pieniądze, gdybym się dowiedziała, że już żadna kasa mnie nie ocali? Tyle, że postarałabym się za pomocą tych pieniędzy pozostawić coś po sobie. Myślę, że wydałabym książkę. Wtedy mogłabym odejść spełniona. Spokój i spełnienie, radość w ostatnich dniach, tyle bym dostała za pieniądze.
Zawsze myślałam, że kasa to dodatek, ale odkąd zachorował mój ojciec widzę, że bez kasy i znajomości wiele byśmy nie zdziałali. Nie mówię, że potrzebuję tej kasy do szczęścia nie wiadomo ile. Ot niedużo. Tylko że zdrowie też kosztuje. Masa rzeczy na tym świecie kosztuje, a może dać szczęście. Choćby na kolejne próby in vitro trzeba kasę mieć, więc tak, szczęście można czasami sobie kupić.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 20:33   #30
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Otóż, doświadczenie mnie uczy, że bardzo wiele. Lepiej mieć kasę, jeśli chorujesz na raka (czy cokolwiek innego). Uwierz mi na słowo. Wiesz ile się czeka na rezonans z NFZetu przy glejaku? Glejaku! Nie skręceniu kostki. I do tego w kolejce przeskakują cię zebrane z ulicy pijane żule. Prywatnie, za x- set złotych masz od ręki.
Za polską pensję raka nie wyleczysz, taki rezonans to kropla w morzu potrzeb. Owszem, być może czas jest wyznacznikiem, ale moi bliscy leczyli się na NFZ i wszystkie badania mieli tak wykonywane (co innego, że wizyty prywatne + dojazdy + opieka w domu pochłonęła ogromne, dodatkowe pieniądze, które musieliśmy wyjąć z własnych kieszeni).
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-09 10:10:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:52.