koronki czy licówki - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-06, 21:45   #151
kami828
Zadomowienie
 
Avatar kami828
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 1 237
Dot.: koronki czy licówki

Ja już naprawde mam dość krzywych zębów A jakie są te złe konsekwencje zrobienia koronek?
kami828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 12:12   #152
moonwalker37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12
Dot.: koronki czy licówki

Kami828
Korona na ząb który jest krzywy jest ostateczną ostatecznością. Jeżeli ząb jest bardzo krzywy to:
- być może będzie trzeba go leczyć kanałowo - jeżeli w trakcie takiego leczenia kanał zostanie zainfekowany albo źle wyleczony to będziesz miał potem problem z bólem, przetokami i okresowym obrzekiem
- najprawdopodobniej będzie trzeba zrobić wkład do korzenia który będzie prostował przebieg przyszłej korony. W takich wypadkach (kiedy ząb jest krzywy) wkład robi się pod kątem co zwiększa ryzyko złamania lub pękniecia korzenia.
- z kolei korona jesli ma być ładna to musi sięgać 0,3-0,5 mm poddziąsłowo. Jezeli bedzie zbyt głęboko dziąsło będzie sine, będzie krwawić a po pewnym czasie ucieknie i odsłoni fragment korzenia, zanikną tez brodawki i bedziesz miał zamiat różowych trójkątów pomiędzy zębami czarne przestrzenie
- kazda korona jest wykonywana przez człowieka lub maszynę ale na podstwie wycisku pobranego przez człowieka. Nie jestesmy doskanali wiec zawsze zostaną poełnione pewne drobne błedy. Zwykle korona może być przemodelowana o 0,1-0,3 mm (tzn ze tyle będzie Ci szersza niż twój ząb), jeśli lekarz używa do cemetowania mikroskopu jest w stanie zmienjszyc ten błąd do 0,05mm. To niby są małae wartości ale weź pod uwagę że bakterie są dużo mniejsze i dla nich taka przestrzeń to prawie kosmos. Skoro będą bakterie, to bedzie prochnica. Bedziesz musiaął utrzymyewać higiene na super wysokim poziomie. Jak nie to rozwinie sie prochnica i za 5-8 lat bedzie po zawodach.
Nie twierdze że Twoj lekarz jest zły i nie zrobi tego dobrze. Pisze poprostu to co moze sie stac w przypadku takiej pracy.
Dlatego swoj ząb to swoj ząb. Co innego jesli brakuje Ci zeba to wtedy most mimo swych minusów jest lepszym rozwiązaniem.Co innego jesli masz korzen i trzeba zrobic koronę - wtedy bedzie OK, pod warunkiem utrzymywania superhigieny (szczotka, szczoteczka miedzyzebowa, nitka, płyn do płukania, kontrole co 6 miesiecy)
Ja nie dabym sobie zrobić korony na krzywym zębie wolałbym aparat.Takie jest moje zdanie. Decyzja nalezy do Ciebie
moonwalker37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 14:39   #153
kami828
Zadomowienie
 
Avatar kami828
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 1 237
Dot.: koronki czy licówki

Ja ten krzywy ząb będę miała usunięty i będę miała oszlifowane dwa obok zęby i zrobioną zawieszke na tego usuniętego.Tak samo na dole.Zobacze co w czwartek powie technik ale myśle że to jest wykonalne,ja nie mam kasy na aparat na góre i na dół
kami828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 19:52   #154
marika_lol
Raczkowanie
 
Avatar marika_lol
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Cavan
Wiadomości: 434
GG do marika_lol
Dot.: koronki czy licówki

Wrocilam od dentysty z Polski, jestem zadowolona z efektu, zrezygnowalam z koronki i licowki, wybielono mi jedynke zelem, pozniej cale zeby laserem, efekt jest zadowalajacy, prawie nie widac roznicy miedzy jedynkami, w pierwszych dniach wygladalo to idealnie, teraz juz troche kolorkow zlapala, ale to pewnie przez to, ze pale, choc malo i po kazdym papierosie mylam zeby, ale i tak jest super jak dla mnie, przy nastepnej wizycie powtorze moze wybielanie.
Dentysta ogolem powiedzial, ze jest bardzo zaskoczony, ze tak ladnie sie wybielila, ale ze najlepszym sposobem na taka martwa jedynke jest koronka, jak narazie poczekam i dobrze to przemysle.
marika_lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 16:41   #155
Budleja
Raczkowanie
 
Avatar Budleja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 39
Dot.: koronki czy licówki

Marika, wspaniale, że jesteś zadowolona i obeszło sie bez poważniejszych zabiegów; co własny ząbek, to własny... Powodzenia! We wszystkim!
Budleja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 16:52   #156
kami828
Zadomowienie
 
Avatar kami828
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 1 237
Dot.: koronki czy licówki

Już kończe leczenie i jestem na jutro umówiona z protetykiem...Mój lekarz dentysta odradza mi te koronki,dziś powiedział że takie mosty wytrzymaja tylko 5 lat? jak to możliwe skoro robione są z najlepszej porcelany? Wcześniej mówił że koronka trzyma 20 lat a teraz 5...od czego to zależyChodzi o to że te mosty będą na przodzie?O obciążenie? 5 lat to bardzo mało za taką cene ale i tak aparat wyszedłby mnie drożej zobacze co jutro mi powiedzią...załamie sie jak nie wymyślą czegoś innego niż aparat
kami828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 21:27   #157
moonwalker37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12
Dot.: koronki czy licówki

Kami828, wszystko zależy od tego jak wyglada sytucja z Twoimi zebami na zywo, przez internet cięzko cos powiedzieć. Jeżeli Twoj lekarz mowi Ci ze aparat jest lepszym rozwiazaniem niz mosty to chyba wie co mowi.Gdyby był naciagaczem to zrobilby mosty, zgarnał kase i mial wszystko w d...A jemu zalezy na tym zeby to mialo rece i nogi.
Co do trawałosci to zalezy od tego jaki masz zgryz i jakk bedziesz utrzymwac higiene. Niestety wszystkie korony i mosty wymagają bardzo dobrej higieny. Wszystkie małe błedy które popełnisz będą się niestety mscić.
moonwalker37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-10, 21:35   #158
kami828
Zadomowienie
 
Avatar kami828
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 1 237
Dot.: koronki czy licówki

załamać sie można technicznie niby nie ma problemu żeby to zrobić,mój dentysta sie upiera bo chce żebym miała swoje ząbki ale co z tego że wyprostuje jak dwie górne jedynki są całkiem inne :/ myślałam że te koronki trzymają bardzo długo,jakie błędy można popełnić? jest tu ktoś kto nosi koronki z przywieszką? conajmniej trzy koronki ma...? jak sie je nosi wogóle? czuć że to coś sztucznego czy ma sie wrażenie że ma sie swoje ząbki? doradźcie coś...
kami828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 18:17   #159
Tttita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 14
Dot.: koronki czy licówki

Hejka. Dawno się nie odzywałam. Jak pamiętacie może to mam mostek na przednich zębach. Ci co są na bieżąco na forum to może coś tam pamiętają No i tak sobie z nim już chodzę nie cały miesiąc. Powoli sie przyzwyczajam, chociaż nigdy już nie będzie tak jak kiedyś.Wiem że nigdy nie ugryzę nawet bułki. Po prostu się boję i dalej gryzę tylnymi zębami. A co do mojego mostku to ślinienie już minęło, jak widać potrzeba czasu. Dla przypomnienia dla niewtajemniczonych mam mostek koron od 4 do 4. Tak to już bywa w życiu. Nawet w tak młodym życiu. I martwię się bo lekarz mi powiedział że w sumie to powinno długo wytrzymać, nawet 18-20 lat, ale jestem w tak nieciekawym wieku (23) że przede mną jeszcze np. ciąża, a z tym wiążą się skoki hormonów, a z tym mogą się wiązać problemy problemy. Wiadomo jak to u kobiet w ciąży z uzębieniem. bardzo wrażliwe. No ale po co sie martwić na zapas. teraz martwię się tym, że za jakiś czas czeka mnie protezka (ruchoma ;( ) na dół, żeby nie obciążać mostka przedniego. Niestety to konieczne bo moje zęby są w fatalnym stanie, a nie mam kasy na mostki. jeszcze mnie czeka usunięcie 4 zębów, potem gojenie a potem to nie wiem co będzie. Znów ślinienie jak niemowlę i wyciągana protezka. Masakra. Boje się jak na to mój chłopak zareaguje. Powiedzieć mu czy nie? Załamka po prostu.
Więc dziewczyny!!!! Jeśli któraś ma kompleksy z powodu krzywych zębów lub braku jednego,nawet z przodu, to poczytajcie sobie mojego maila to wam sie od razu humor polepszy. Ja jestem po prostu załamana i zmęczona już tym wszystkim.


Pozdrawiam
Tttita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 18:20   #160
Tttita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 14
Dot.: koronki czy licówki

A jak widzę koleżanki które na przerwie wcinają jabłka czy pyszne wielgachne bułki to che mi się po prostu płakać, bo ja nigdy juz nie zaznam tej przyjemności.
Tttita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 19:22   #161
kami828
Zadomowienie
 
Avatar kami828
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 1 237
Dot.: koronki czy licówki

Tttia wspłóczuje,koronki to jednak obciążenie tyle że ładnie wyglądają...

Byłam dzisiaj na tej konsultacji i mój dentysta wraz z protetykiem wymyślili inny sposób Tą górną prawą krzywą jedynke będę miała umartwioną (wyciągnięty nerw) i będę miała na niej koronke Nie trzeba usówać,mówią że na 99% uda sie to zrobić mimo że ta jedynka jest troche z tyłu.Lewa jedynka będzie minimalnie spiłowana z boku zeby koronka sie zmieściła i zęby były takie same Ciesze sie bardzo bo zaoszczędze kase i zachowam dwa zdrowe zęby.Na dole prawdopodobnie będę miała jeden ząbek opiłowany i do niego zrobioną zawieszke na ten brakujący. Oby sie wszystko udało bo chce mieć wreszcie ładne ząbki a dwie koronki to jeszcze nie koniec świata
kami828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-11, 19:38   #162
marika_lol
Raczkowanie
 
Avatar marika_lol
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Cavan
Wiadomości: 434
GG do marika_lol
Dot.: koronki czy licówki

Dziekuje Ci slicznie Budleja , jak tam Twoje zabki????
Martwi mnie, ze jedynka ciemnieje, widze to i mnie to wkurza, bo tyle kasy poszlo, nienawidze martwych zebow!!!!

Tttita to straszne, naprawde mi przykro, ze taka historia Cie spotkala, mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze, a co do chlopaka, to mysle, ze nie ma co ukrywac, bo i tak sie dowie, a wtedy moze poczuc sie oszukany i cholera wie jak zareaguje.

Trzymam za Ciebie kciuki. Daj znac jak tam zabki.
marika_lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 13:45   #163
Budleja
Raczkowanie
 
Avatar Budleja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 39
Dot.: koronki czy licówki

Robię, co każą, poprawy nie widzę W poniedziałek ide znowu do periodontologa, ciekawe, co tym razem powie... Ech, życie, czemu musisz dawać w kość?!
Mariko, Titto, Kami - zawsze możemy pocieszać się, że mogło być gorzej... Byle do wiosny!!!
Budleja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 12:13   #164
Tttita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 14
Dot.: koronki czy licówki

Hej dziewczyny !

Dzięki za dobre słowa Mariko i Budlejo Od razu lżej na sercu.
Pewnie, że zawsze może być gorzej, ale mam nadzieję, że już gorzej nie będzie.
Pozdrowionka dla wszystkich "koronek i mostków".
Tttita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 15:17   #165
nervica
Raczkowanie
 
Avatar nervica
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Antwerpia, Belgia
Wiadomości: 190
Dot.: koronki czy licówki

Jak czytam Wasze posty, to coraz intensywniej zaczynam się zastanawiać czy ma sens zaplanowane przeze mnie robienie pełnoceramicznych licówek na moich górnych jedynkach z popękanym szkliwem

Wszystkie zęby mam zdrowe. Nie chciałabym sobie ''spaprać'' jamy ustnej wybujałym poczuciem estetyki.
__________________


Ludzi poznaje się po ich śmieciach.


(Oliver Brown)
nervica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 17:13   #166
kami828
Zadomowienie
 
Avatar kami828
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 1 237
Dot.: koronki czy licówki

ehhhh ja dzisiaj miałam usówanie nerwu z tej krzywej jedynki...brrrrrrrrr straszne to bło ale mój dentysta jest ze mnie zadowolony bo dzielnie wszystko znosze tylko jak mi znieczulenie dawał to mimowolnie spłynęła mi łza w jednym oku...heh śmiać mi sie chciało jak mój dr. powiedział "Ojej biedactwo sie popłakało" potem było ciekawiej no ale tak jak palnujemy to 8 listopada będe miała założona licówke i proste ząbki na górze
kami828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 16:50   #167
marika_lol
Raczkowanie
 
Avatar marika_lol
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Cavan
Wiadomości: 434
GG do marika_lol
Dot.: koronki czy licówki

Kami828 mnie tez nieraz tak lzy same plynac zaczely, dziwnie tak, a co do licowki, to trzymam kciuki za Ciebie, mam nadzieje, ze wszystko pojdzie po Twojej mysli. POWODZENIA!!!
marika_lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 17:05   #168
kami828
Zadomowienie
 
Avatar kami828
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 1 237
Dot.: koronki czy licówki

koronke będę miała
kami828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 16:52   #169
marika_lol
Raczkowanie
 
Avatar marika_lol
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Cavan
Wiadomości: 434
GG do marika_lol
Dot.: koronki czy licówki

aha, i tak POWODZENIA!!!!!!
marika_lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-19, 17:23   #170
kami828
Zadomowienie
 
Avatar kami828
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 1 237
Dot.: koronki czy licówki

nie dziękuję

nie wiem czy to normalnie ale pobolewa mnie ten ząb z którego miałam usówany nerw...mam teraz założony opatrunek potem będe miała coś jeszcze robione i dopiero potem szlifowany będzie...ból jest spory ale nie trwa długo,nie wiem czy powinien jeszcze boleć skoro nie ma nerwu,jak myślicie?
kami828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 09:46   #171
marika_lol
Raczkowanie
 
Avatar marika_lol
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Cavan
Wiadomości: 434
GG do marika_lol
Dot.: koronki czy licówki

kami ja jak mialam usunietego nerwa z jedynki, to tez mnie jeszcze pare dni pobolewal, dlaczego, nie potrafie powiedziec, ale minelo i teraz przy jakimkolwiek zabiegu przy niej nic nie boli
marika_lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 14:19   #172
beatrycze_86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Dot.: koronki czy licówki

witam wszystkich

ciesze sie że znalazłam to forum bo mam problem. Wiem że dla niektórych może on być banalny ale ja strasznie przeżywam jak coś mi sie dzieje z ząbkami. Otóż rok temu górna 4 pękła mi na pół i to nie poziomo tylko pionowo noi wewnętrzna część wraz z korzeniem została usunięta a do pozostałej połowy został dolany ząb. Właściwie nie proponowano mi żadnych innych rozwiązań. Teraz czuje że powoli zaczyna on mi sie ruszać i cały czas mam wrażenie że niedługo mi wyleci. Dziwnie bym się czuła bez zęba i chyba nie umiała bym tak chodzić:/ mówią mi że to nie koniec świata ale bardzo lubię się uśmiechać i zazwyczaj na zdjęciach widać u mnie zęby a 4 przecież jest widoczna. jakie są możliwości jeszcze gdy wyleci mi ten ząb i nawet korzenia nie będzie. nie stać mnie na implant co więc pozostaje?

z góry dziękuje za odpowiedzi
beatrycze_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 20:20   #173
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: koronki czy licówki

hmm po pierwsze trzeba zrobic rtg tego zeba koniecznie podkkreslam koniecznie azeby sprawdzic czy nie doszlo do zaniku kosci wwokol korzenia ktory pozostal,druga sorawa ciekawe czy mialas zdejmowany kamien poddziaslowy bo byc moze rowniez przyczyna rozcg=hwiania jest kamien poddziaslowy a co za tym idzie stan zapalny dziasła i dlatego moze sie ruszac zabek jednak podejrzewam ze pirwsza opcja jest bardziej prawdopodobna co w takim wypadku hmm jesli doszlo do zaniku kosci ale zab jest zdrowy mozna by sprobowac wykonac zabieg regenarecji kosci ale to juz wyzsza stomatologia i kosztowan,ddruga opcja usunac i zrobic most lub implan ale przde wszystkim rtg!!!!!!!i koniecznie zglos sie do swojego dentysty bo naprawde przedzej czy pozniej mozesz stracic ten zab jezeli on jest juz rozchwiany.acha przyszla mi do glowy jeszce jedna rzecz bo byc moze po prostu wypelnienie sie rusza a nie caly korzen albo tez pekla druga czesc korony tak czy siak zrob fotke tego zeba i bedziemy dalej gadac pozdrawiam
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 06:40   #174
mikeya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Dot.: koronki czy licówki

zazdroszczę wszystkim którzy mają "po prostu" wszystkie zęby..
ja mam 18lat i od kiedy wypadły mi mleczaki nie mam dwójek i jednej czwórki ( nie miałam zalążków zębów stałych) zęby z biegiem czasu porozsuwały się przez co nie mam wielkich przerw tylko szpare między 1kami większą szparę w miejscu 2 no i mniejszą między 3i 5(bo 5 "zrotowała" czyli poprostu ustawiła się bokiem..)
co byście mi poradzili? co pół roku chodzę do dentystki i pytałam ją co by mi poradziła to mówiła że może aparat(?) i zsunąć wszystkie zęby do przodu.. ale nie jest przekonana do tego sposobu..
a co wy byście mi poradzili?
pozdrawiam

Edytowane przez mikeya
Czas edycji: 2007-10-25 o 06:42 Powód: dodatkowe informacje
mikeya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 10:02   #175
Katarinawww
Przyczajenie
 
Avatar Katarinawww
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 11
GG do Katarinawww
Dot.: koronki czy licówki

Witam wszystkich!
postanowiłam wejść na forum rozmów o licówkach i koronach ponieważ od wczoraj jestem posiadaczką 7 pięknych licówek porcelanowych, oraz 3 koron na podłożu cerkonowym w górnej szczęce i mogę się z Wami podzielić swoimi wrażeniami, odczuciami i radością ....
Ja nie zadawałam sobie pytania czy korony czy licówki, ponieważ dla poprawienia estetyki uśmiechu musiałam zdecydować się na jedno i drugie. Ze swoich zębów nie byłam nigdy zadowolona mimo wielu zabiegów leczniczych a potem estetycznych. Ostatni ratunek na jaki się zdobyłam 7 lat temu to 3 korony porcelanowe (jedynki i dwójka), które wyglądały inaczej od reszty moich zębów a na dodatek po paru latach dostałam ciemny nalot (tzw tatuaż ) na dziąsłach co dodatkowo szpeciło uśmiech.
Na początek powiem Wam, że moja historia z licówkami jest nieco inna, a przede wszystkim dłuuuuższa! Po pierwsze cały proces upiększania moich zębów trwał w sumie 2 m-ce. Pierwszy m-c wybielałam dół i górę za pomocą specjalnego żelowego preparatu w domu przy pomocy szyny "żelowej".
Następnie wiele wizyt zajęło mi leczenie, a raczej wymienianie starych plomb na nowe. Na którejś z następnych wizyt- i to było najmniej sympatyczne -miałam zrywane 3 stare koronki (dwie jedynki i dwójka górna), potem Pani dr przygotowała wkład korzeniowo-koronowy wykonany z włókna szklanego na którym będzie mocowana korona, zaznaczam- korony porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu (niektórzy mówią cerkonu). O zaletach cerkonu nie bedę się tu rozwodzić ale w skrócie powiem jedno: niebo a ziemia jeśli chodzi o poprzednie moje korony wypalane na metalu!
Potem były robione wyciski, następnie opiłowywanie zębów pod licówki. Opiłowywanie pod znieczuleniem więc bez bólu. I znowy wyciski.
Ponad tydzień chodziłam z protezką i licówkami tymczasowymi. Zresztą większość licówek tymcz. pospadało pierwszego dnia, co nie stanowiło żadnego problemu. Jedyna dokuczliwość to nadwrazliwość na temperaturę; ale da sie wytrzymać!!!
No i nadszedł piękny dzień - przymierzanie, ale praca bez ostatecznego połysku i kształtu więc pani dr przy konsultacji ze mną mogła dopracowywać jeszcze szczegóły (szczególnie koron). Za dwa dni miałam JUŻ piękne ząbki! Dość długi etap ale warto było! Miałam szczęście trafić na wspaniałą-profesjonalną Klinikę a przede wszystkim na fantastyczną Panią Dr.
Katarinawww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 18:42   #176
Kalixt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 21
Dot.: koronki czy licówki

Witam

Kogo mozecie polecic na Slasku w dziedzinie stomatologi estetycznej? Szczegolnie chodzi mi o licowki.
Kalixt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 20:23   #177
GINA112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Dot.: koronki czy licówki

Witam Wszystkich Ja Również Jestem Posiadaczką Dwóch Licówek Na Dwójkach Bo Były Krótsze Od Reszty.jestem Zadowolona Ząbki Są Równe I Niczym Sie Nie Różnia Polecam Wszystkim Którzy Mają Nieestetyczny Uśmiech Jeśli Z Jakis Powodów Nie Można Wybielic Pojedynczych Lub Gdy Ząbek Jest Ułamany Lub Krzywy Jeszcze Mam Pytanie Do Osób Które Wybielały Ja Przed Licówkami Tez Wybielałam I Czytałam Ze Pózniej Nalezy Je Jakims Lakierem Czy Fluorem Popsikac Czy Posmarowac Mój Lekarz Tego Nie Zrobił Prosze O Odpowiedz I Jesli Są Pytania To Pytajcie Jesli Macie Jakies Wątpliwosci Co Do Licówek Pozdrawiam
GINA112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 14:19   #178
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: koronki czy licówki

wejdz na wybielanie zebow tam wszystko opisalam co i jak sie robi
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 18:31   #179
basia*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 6
Dot.: koronki czy licówki

do Katarinawwww Czy moglabys napisac w ktorej to klinice robilas zeby? chyba wiele osob tutaj szuka czegos poleconego i sprawdzonego..I gratuluje ci ze jestes tak zadowolona i ze ci sie udalo tez chcialabym byc juz PO.
Ja prawdopodobnie zdecyduje sie na korony..przynajmniej na 3gorne zeby ktore mam martwe:/ Mam pytanie czy moze ktos mi doradzic jakie korony sa lepsze-pelnoceramiczne cyrkonowe czy na zlocie...?
basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 18:34   #180
basia*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 6
Dot.: koronki czy licówki

A co do klinik....... szukam czegos dobrego i sprawdzonego Jesli macie jakies propozycje-najlepiej piszcie gdzie wy robiliscie)... ja chcialam sie spytac czy byl ktos w klinice EURODENTAL w w-wie??????? tam ząbkami zajmuje sie...uwaga ta pani z programu chce byc piekna...... Mysle wlasnie zeby sie tam udac..tylko CENY!!!!! sa straszne.....ale chyba warto dla efektu i pewnosci....
basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-04 21:15:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:08.