Zmarszczkom- od młodości NIE !!! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-06, 13:21   #151
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
o tak ja tyż tego szukam

pomyslałam, aby na dzień smarowac ACTIVE C XL i policzki i pod oczami ( a na to może AVENE NAWILŻAJACO_ KOJĄCY krem pod oczy w przypadku wysuszenia(?) ) bo ten ACTIVE C XL na sterfę T się boję zaaplikowac aby mnie nei zapchał... o_O

ale jakby był jakiś zbiorczy kremik pod oczy to byłoby super
Na dzien uzywam czasem ActiveC pod oczy albo sam filtr, ale niestety ActiveC nie nawilza (bo nie ma czym za bardzo, za to duzo silikonu ma, sprawia jedynie, ze filtr sie lepiej wchlania) i o ile reszta twarzy jest ok, to pod oczy to nie wystarcza i tam skora jest troche przesuszona.

Niko, ActiveC moze niestety zapychac, bo wlasnie bardzo silikonowy jest i jesli zapychaly Ciebie inne kremy z silikonami, to ten tez moze. Ale wcale nie musi. Przetestuj i zobacz, bo zapychanie to bardzo indywidualna sprawa i kazda skora reaguje inaczej. Jesli zauwazysz, ze Ciebie zapycha to wtedy mozesz zrezygnowac ze smarowania calej buzi.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 20:15   #152
sammsara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 21
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Chcialabym znalezc jakis krem, ktory moglabym stosowac, kiedy nie nakladam kremu z kwasem - nakladam kwasy BHA lub azelainowy kilka razy w tygodniu na noc, w te dni kiedy nie nakladam kwasow nawilzam buzie, probowalam nalozyc ten sam krem pod oczy, ale niestety mnie podraznia.
skore pod oczami mam troche przesuszona, mimo, ze BHA pod oczy nie nakladam,mazialam sie tez pod oczami Dirosealem. wiec to tez moze byc przyczyna przesuszenia (retinoid). Czyli wynika z tego, ze poszukuje czegos, co dzialaloby nawilzajaco, no i moze troche przeciwzmarszkowo ale czegos, co by nie podraznialo.
Bede wdzieczna za wskazowki, bo z kremami pod oczy nie daje sobie chyba rady.

przepraszam, że tak późno odpisuję, ale pracy dziś miałam sporo. Spróbuj nie stosować retioidu w okolicach oczu. Jego silne działanie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Nie masz zapewne jeszcze problemu ze zmarszczkami pod oczami, więc nawilżamy, nawilżamy i jeszcze raz nawilżamy. Nie ma się co czarować, każdy krem zawiera sporo chemii, i innych cudów. Starasz się unikać zapachowców i bardzo dobrze, ale także chodzi o stosowanie kremu. Nie za blisko oka. Krem sam "pójdzie" do góry.
Czasem ciężko wczytać się w skład kremu. Firmy mają obowiązek podawania składu, ale to nie całkiem tak jest. Ochrona recept i patentów blokuje już poznanie 100% składu. Poza tym nasze prawo niestety troszkę kuleje w tej dziedzinie. Można napisać na opakowaniu co się chce i obiecać cuda na kiju.
Ale wracając do kremu jaką półkę stosowałaś już??
sammsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 20:20   #153
sammsara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 21
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Cytat:
Napisane przez SweetCzarnulka Pokaż wiadomość
co stosować na cienie pod oczami i zmarszczki? ale nie kurze łapki, tylko takie zagłębienia w okolicy cieni... pojawiło się to niedawno, w sumie cienie miałam od dziecka ale nie jestem w stanie ich zwalczyć żadną metodą, natomiast te zmarszczki razem z tymi cieniami to już w ogóle tragicznie wyglądają...
chciałabym napisać coś bardzo pocieszającego, ale...
cienie czasem są sprawą genetyczną, więc jeśli mama takowe ma to wiele nie pomożemy. Przynajmniej nie kosmetykiem. Warto też przyjrzeć się zdrowiu. Cienie, worki są często oznakami złej pracy nerek, tarczycy itd.
Bruzdy o których mowa wynikają z mimiki twarzy. Zauważ np czy nie pojawiają się w czasie uśmiechu, kiedy mięsień twarzy unosi policzek?
sammsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 21:35   #154
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Cytat:
Napisane przez sammsara Pokaż wiadomość
przepraszam, że tak późno odpisuję, ale pracy dziś miałam sporo. Spróbuj nie stosować retioidu w okolicach oczu. Jego silne działanie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Nie masz zapewne jeszcze problemu ze zmarszczkami pod oczami, więc nawilżamy, nawilżamy i jeszcze raz nawilżamy. Nie ma się co czarować, każdy krem zawiera sporo chemii, i innych cudów. Starasz się unikać zapachowców i bardzo dobrze, ale także chodzi o stosowanie kremu. Nie za blisko oka. Krem sam "pójdzie" do góry.
Czasem ciężko wczytać się w skład kremu. Firmy mają obowiązek podawania składu, ale to nie całkiem tak jest. Ochrona recept i patentów blokuje już poznanie 100% składu. Poza tym nasze prawo niestety troszkę kuleje w tej dziedzinie. Można napisać na opakowaniu co się chce i obiecać cuda na kiju.
Ale wracając do kremu jaką półkę stosowałaś już??
Dzieki za odpowiedz
Wlasnie myslalam o tym, zeby odstawic retinoid , wiosna tuz, tuz wiec napewno nie bede go stosowala ani wiosna wlasnie, ani latem. Stosowalam tylko zima na noc. i to tez nie codziennie, ale 2 razy w tygodniu. Problemu ze zmarszczkami jeszcze nie mam, ale musze przyznac, ze ostatnio kiedy mam lekko przesuszona skore pod oczami, troche gorzej to wyglada, niz kiedy jest dobrze nawilzona.

Brak nawilzenia wynika pewnie z tego, ze wlasnie zadnego nawilzajacego kremu nie moge dla siebie znalezc, po wszystkich pieka mnie oczy. Dlatego wlasnie staram sie unikac mocno perfumowanych kremow i takich, ktore maja duzo konserwantow i tym podobnych stabilizatorow. Ale czasem i to nie pomaga i wygladam, jakbym nie spala cala noc, takie mam zaczerwienione oczy, bo zapewne jest tak, jak piszesz, nie wszystko firmy pisza w skladzie.

Jesli chodzi o kremy jakie stosowalam, to rozne polki, chociaz po doswiadczeniach z L'orealem (ktory mnie poprostu palil, jak nalozylam, pewnie za sprawa alcohol denat. w skladzie, na drugim miejscu chyba) stosowalam kremy apteczne (ktore tez srednio sie spisywaly pod oczy, bo sie np. strasznie walkowaly, jedynie ActiveC mi podpasowal, tylko on z kolei ze wzgledu na sklad nie nawilza prawie wcale), mialam tez podejscia do tzw. "selektywnych". Na pierwszy ogien poszedl Hydra Complete od E.Lauder w zestawie z kremem i niestety zarowno krem do twarzy, jak i ten pod oczy mnie uczulily, pozniej probowalam Dioptigel Lieraca, ale tu z kolei wydawalo mi sie, ze tez nie nawilzal, fajny byl kremy Kiehls, bo nie podraznial i fajnie nawilzal, niestety nie do dostania w Polsce. I ostatnio ten krem Dermiki.
Moze byc tez tak, jak napisalas, ze klade je za blisko oka i krem sam idzie do gory. Musze zwrocic na to uwage.
To moje kremowe "zwierzenia" po krotce Bede wdzieczna za wszelkie wskazowki
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 08:15   #155
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Na dzien uzywam czasem ActiveC pod oczy albo sam filtr, ale niestety ActiveC nie nawilza (bo nie ma czym za bardzo, za to duzo silikonu ma, sprawia jedynie, ze filtr sie lepiej wchlania) i o ile reszta twarzy jest ok, to pod oczy to nie wystarcza i tam skora jest troche przesuszona.

Niko, ActiveC moze niestety zapychac, bo wlasnie bardzo silikonowy jest i jesli zapychaly Ciebie inne kremy z silikonami, to ten tez moze. Ale wcale nie musi. Przetestuj i zobacz, bo zapychanie to bardzo indywidualna sprawa i kazda skora reaguje inaczej. Jesli zauwazysz, ze Ciebie zapycha to wtedy mozesz zrezygnowac ze smarowania calej buzi.

A próbowałaś AVENE KOJĄCO_NAWILŻAJĄCY krem pod oczy? dla mnie jest niezły nawet
ale szukam ideału


Ja na wszelki wypadek chyba w ogóle go nei zastosuje(AC) na strefę T, bo boję się głęęęęęębokich zaskórników, miałam takie jesienią i buzie pokancerowaną a zapchał mnie albo HOL AVENE albo TOŁPA krem bogaty )


chciałąbym raz w tyg. wiosną i latem stosowac DIROSEAL na naczynka- myslisz ze mam pcozekac do zimy? no bo pod oczy to chyba i ja odstawię, bo już mam przesuszone te miejsca, a zmarszczki juz mam, wiele ale drobne


Pozdrawiam
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 09:58   #156
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
A próbowałaś AVENE KOJĄCO_NAWILŻAJĄCY krem pod oczy? dla mnie jest niezły nawet
ale szukam ideału


Ja na wszelki wypadek chyba w ogóle go nei zastosuje(AC) na strefę T, bo boję się głęęęęęębokich zaskórników, miałam takie jesienią i buzie pokancerowaną a zapchał mnie albo HOL AVENE albo TOŁPA krem bogaty )


chciałąbym raz w tyg. wiosną i latem stosowac DIROSEAL na naczynka- myslisz ze mam pcozekac do zimy? no bo pod oczy to chyba i ja odstawię, bo już mam przesuszone te miejsca, a zmarszczki juz mam, wiele ale drobne


Pozdrawiam

Nie probowalam jeszcze,dzieki Poszukam pobek w aptece, bo obiecalam sobie, ze kremu pod oczy po moich przejsciach nie bede juz w ciemno kupowac.

Skladu Tolpy nie znam, ale HOL mogl Ciebie zapachac, ma silikony, glikol propylenowy, nie wiem, kiedy do KWC byl zglaszany i czy cos zmieniali w skladzie, ale wydawalo mi sie, ze ma trojglicerydy w skladzie, ktore tez moga zapychac (ale glowy sobie nie dam obciac, czy trojglicerydy tam byly) HOR napewno ma trojglicerydy.

Ja zawsze wiosna i latem rezygnuje z retinoidow i kwasow, ewentualnie Effaklar raz lub dwa w tygodniu lub azelainowy i na dzien obowiazkowo filtr 50+.

A Diroseal odstawiam wlasnie ze wzgledu na przesuszenie skory.
Kwasy i retinoidy niestety maja to do siebie, ze uwrazliwiaja skore na slonce i chociaz promieniowanie UVA jest przez caly rok, to wiosna i latem dochodzi duzo wieksza dawka UVB, wiec ja tam wole nie ryzykowac

Pozdrawiam
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 20:37   #157
sammsara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 21
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz
Wlasnie myslalam o tym, zeby odstawic retinoid , wiosna tuz, tuz wiec napewno nie bede go stosowala ani wiosna wlasnie, ani latem. Stosowalam tylko zima na noc. i to tez nie codziennie, ale 2 razy w tygodniu. Problemu ze zmarszczkami jeszcze nie mam, ale musze przyznac, ze ostatnio kiedy mam lekko przesuszona skore pod oczami, troche gorzej to wyglada, niz kiedy jest dobrze nawilzona.

Brak nawilzenia wynika pewnie z tego, ze wlasnie zadnego nawilzajacego kremu nie moge dla siebie znalezc, po wszystkich pieka mnie oczy. Dlatego wlasnie staram sie unikac mocno perfumowanych kremow i takich, ktore maja duzo konserwantow i tym podobnych stabilizatorow. Ale czasem i to nie pomaga i wygladam, jakbym nie spala cala noc, takie mam zaczerwienione oczy, bo zapewne jest tak, jak piszesz, nie wszystko firmy pisza w skladzie.

Jesli chodzi o kremy jakie stosowalam, to rozne polki, chociaz po doswiadczeniach z L'orealem (ktory mnie poprostu palil, jak nalozylam, pewnie za sprawa alcohol denat. w skladzie, na drugim miejscu chyba) stosowalam kremy apteczne (ktore tez srednio sie spisywaly pod oczy, bo sie np. strasznie walkowaly, jedynie ActiveC mi podpasowal, tylko on z kolei ze wzgledu na sklad nie nawilza prawie wcale), mialam tez podejscia do tzw. "selektywnych". Na pierwszy ogien poszedl Hydra Complete od E.Lauder w zestawie z kremem i niestety zarowno krem do twarzy, jak i ten pod oczy mnie uczulily, pozniej probowalam Dioptigel Lieraca, ale tu z kolei wydawalo mi sie, ze tez nie nawilzal, fajny byl kremy Kiehls, bo nie podraznial i fajnie nawilzal, niestety nie do dostania w Polsce. I ostatnio ten krem Dermiki.
Moze byc tez tak, jak napisalas, ze klade je za blisko oka i krem sam idzie do gory. Musze zwrocic na to uwage.
To moje kremowe "zwierzenia" po krotce Bede wdzieczna za wszelkie wskazowki

a próbowałaś coś z Collistar-u?? jest fajna seria Couperose dla cery wrażliwej, tylko nie dam głowy uciąć, że jest tam krem pod oczy. Cięzko mi polecić Ci kremy, których ja używam z racji mojego wieku ale testowałam Clinique i jest dość dobry przeciwzmarszczkowy pod oczy. Gęsty, konsystencji masełka, ale super nawilża. Postaraj się też poratować kuracjami maseczkowymi pod oczy. Myślę jednak, że te przesuszenie to wynik dość agresywnego działania retinolu. Skóra podrażniona=skóra wysuszona. Oczka potrzebują małej ilości kremu tak jak pisałam nakładanej na linii oczodołu.A..jeszcze przyszła mi na myśl dr Hauska, ulubiony krem mojej sporo młodszej siostry. Jeśli już to przerabiałaś to daj znać wypiszemy inne pozycje. Pozdrawiam wiosennie
sammsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-07, 20:45   #158
sammsara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 21
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

[quote=kasiahan;3864128]
Ale czasem i to nie pomaga i wygladam, jakbym nie spala cala noc, takie mam zaczerwienione oczy, bo zapewne jest tak, jak piszesz, nie wszystko firmy pisza w skladzie.


czerwone oczka mam za każdym razem jak rano wstaję. U mnie jest to problem pracy, kontaktu sporego z kompem czyli między innymi wysuszenia spojówek.
Spróbuj zakropić sobie oczy kroplami Biolan, nazywanymi sztucznymi łzami, lub Visine z serii błękitnej dla wrażliwych, zmęczonych oczu.
Nie pomyl jednak z czerwonym Visine w składzie którego jest Tetryzolina. Działa obkurczającą na naczynka krwionośne, ale dłuższe stosowanie przynosi wiele szkód.
Jeśli zakrapianie pomoże, to może nie jest to problem kosmetyków, tylko spojówek. Pozdrawiam raz jeszcze
sammsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 11:23   #159
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Nie probowalam jeszcze,dzieki Poszukam pobek w aptece, bo obiecalam sobie, ze kremu pod oczy po moich przejsciach nie bede juz w ciemno kupowac.

Skladu Tolpy nie znam, ale HOL mogl Ciebie zapachac, ma silikony, glikol propylenowy, nie wiem, kiedy do KWC byl zglaszany i czy cos zmieniali w skladzie, ale wydawalo mi sie, ze ma trojglicerydy w skladzie, ktore tez moga zapychac (ale glowy sobie nie dam obciac, czy trojglicerydy tam byly) HOR napewno ma trojglicerydy.

Ja zawsze wiosna i latem rezygnuje z retinoidow i kwasow, ewentualnie Effaklar raz lub dwa w tygodniu lub azelainowy i na dzien obowiazkowo filtr 50+.

A Diroseal odstawiam wlasnie ze wzgledu na przesuszenie skory.
Kwasy i retinoidy niestety maja to do siebie, ze uwrazliwiaja skore na slonce i chociaz promieniowanie UVA jest przez caly rok, to wiosna i latem dochodzi duzo wieksza dawka UVB, wiec ja tam wole nie ryzykowac
dzięki za odp.!
przypomniałam sobie że używałam i HOL i HOR nigdy więcej!
teram mam WELEDĘ z irysem nawilżający na ciepłe dni, a ten na noc ewentualnie na zimę, albo własnie na noc (jak jestem sama, bo mój chłop nie cierpi tego odorku- ciekawe dlaczego? )

p.s. nie polecam DERMEDIC IN2 pod oczy- perfumowany i w ogóle gorszy od AVENE,
CLINIQUE I HAUSKI nie miałam- mam 24lat , ale myślę o premedykacji chociaż nie w każdym sklepie chcą mi sprzedac p/zmarszczkowego cośtam bo mówią żem za młoda, że dopeiro po 30... że teraz mam nawilzac, nawilżac... niby jest w tym sens, ale czy ja wiem
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 19:09   #160
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
p.s. nie polecam DERMEDIC IN2 pod oczy- perfumowany i w ogóle gorszy od AVENE,
CLINIQUE I HAUSKI nie miałam- mam 24lat , ale myślę o premedykacji chociaż nie w każdym sklepie chcą mi sprzedac p/zmarszczkowego cośtam bo mówią żem za młoda, że dopeiro po 30... że teraz mam nawilzac, nawilżac... niby jest w tym sens, ale czy ja wiem
Myślałam o zakupieniu dirosealu pod oczy ale wyżej pisałyście że na wiosnę lepiej nie. Czy zatem jest jakiś uniwersalny krem pod oczy, który dobrze nawilża, nie przesusza skóry, zapobiega zmarszczkom, wzmacnia naczynka krwionośne, drenuje (mam wiecznie opuchliznę) i można stosować na wiosnę?? A może ciągłe stosowanie kremów, zeli pod oczy powoduje że skóra wokół nich jest przesuszona i lepiej nic nie stosować, przynajmniej przez jakiś czas??
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 21:44   #161
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Cytat:
Napisane przez sammsara Pokaż wiadomość
a próbowałaś coś z Collistar-u?? jest fajna seria Couperose dla cery wrażliwej, tylko nie dam głowy uciąć, że jest tam krem pod oczy. Cięzko mi polecić Ci kremy, których ja używam z racji mojego wieku ale testowałam Clinique i jest dość dobry przeciwzmarszczkowy pod oczy. Gęsty, konsystencji masełka, ale super nawilża. Postaraj się też poratować kuracjami maseczkowymi pod oczy. Myślę jednak, że te przesuszenie to wynik dość agresywnego działania retinolu. Skóra podrażniona=skóra wysuszona. Oczka potrzebują małej ilości kremu tak jak pisałam nakładanej na linii oczodołu.A..jeszcze przyszła mi na myśl dr Hauska, ulubiony krem mojej sporo młodszej siostry. Jeśli już to przerabiałaś to daj znać wypiszemy inne pozycje. Pozdrawiam wiosennie
Dziekuje za odp.
Cos nie ciezko mi bylo znlezc czas ostatnio na wizaz.

Ale wracajac do kremow Collistaru nie probowalam. Chociaz cos z tej firmy wpadlo mi kiedys w oko, ale z kolorowki.
Clinique? Hmmm, dostalam kiedys przy zakupie probke Moisture Surge pod oczy i ten mnie nie piekl, a to juz cos Chyba musze ponowic probe.

Co do Hauschki to uwielbiam pudry (jedwabny i rozswietlajacy), ale z pielegnacji nic nie mialam do tej pory.
A co myslisz o kremach Clarinsa albo Decleora? Chociaz, hmmm, nie wiem, czy to dobry pomysl, bo one zawieraja duzo wyciagow roslinnych i mocno pachna, wiec to moze tez podrazniac.
Bede wdzieczna za jakies wskazowki, chociaz i tak bede musiala sama poprobowac, ktory mnie nie podrazni.

Cytat:
Napisane przez sammsara Pokaż wiadomość

czerwone oczka mam za każdym razem jak rano wstaję. U mnie jest to problem pracy, kontaktu sporego z kompem czyli między innymi wysuszenia spojówek.
Spróbuj zakropić sobie oczy kroplami Biolan, nazywanymi sztucznymi łzami, lub Visine z serii błękitnej dla wrażliwych, zmęczonych oczu.
Nie pomyl jednak z czerwonym Visine w składzie którego jest Tetryzolina. Działa obkurczającą na naczynka krwionośne, ale dłuższe stosowanie przynosi wiele szkód.
Jeśli zakrapianie pomoże, to może nie jest to problem kosmetyków, tylko spojówek. Pozdrawiam raz jeszcze
U mnie zaczerwienienie jest tez czesciowo spowodowane przez kompa. Siedze teraz bardzo duzo, bo pisze prace dyplomowa i inaczej nie da rady Zdaza sie tak niestety ostatnio, ze siedze do pozna w nocy i rano mam problemy, bo oczy sa spuchniete.
Pozdrawiam
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-21, 08:10   #162
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

hey
weszłam w posiadanie Clinique all about eyes rich
masełko super, narazie jestem zadowolona, lepszy od Avene kremy pod oczy, ciekawe jak sie spisze po paru m-cach bezapachowy, fajny kolorek(łosos), rozjaśnia, nawilża, szybko się wchłania

jeszcze zainteresował mnie Rilastil Intensive krem pod oczy z aloesem i aminokwasami... jak któraś z Was miałą, to niech pisze
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 08:14   #163
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Cytat:
Napisane przez blush Pokaż wiadomość
Myślałam o zakupieniu dirosealu pod oczy ale wyżej pisałyście że na wiosnę lepiej nie. Czy zatem jest jakiś uniwersalny krem pod oczy, który dobrze nawilża, nie przesusza skóry, zapobiega zmarszczkom, wzmacnia naczynka krwionośne, drenuje (mam wiecznie opuchliznę) i można stosować na wiosnę?? A może ciągłe stosowanie kremów, zeli pod oczy powoduje że skóra wokół nich jest przesuszona i lepiej nic nie stosować, przynajmniej przez jakiś czas??

nie znam
to masz rozszerz. nacyznka pod oczami?

dziewczyny maziają się dirosealem pod oczami przy okazji maziania policzków z rozszerz.nacyznkami

p.s. mi zele nie służą- właśnie mam wrażenie że wysuszają, co innego kremy
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 15:14   #164
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Często pod oczami pękają mi naczynka krwionośne, pewnie z przeciążenia od pracy 8h przy komputerze. Stosuję żel ziaji ze świetlikeim, dzięki któremu jestem jeszcze w stanie patrzyć w monitor, ale mam wrażenie że wysusza, dlatego chciałabym jakiś krem dobrze nawilżający, wzmacniający naczynka i na pierwsze zmarszczki, który można by stosować na noc i tu mam problem co kupić, żal mi kasy i czasu na testowanie, dlatego pytam Was Wizażanki, czy macie jakiś sprawdzony krem pod oczy dla dziewczyny 25+??
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 16:34   #165
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

kazdy ma swoj ulubiony krem , tu jest wiele propozycji wiec na pewno cos znajdziesz a na dzien ... filtry
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 22:48   #166
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

ja bym na twoim miejscu stos. na NOC Diroseal, a na dzień krem nawilżający(np. Clinique all aboit eyes lub a/gravity czy też Rilastil Intensive lub Sisley Intensive czy cuś ) i filtry...
jak się mylę, to mnei poprawcie

Edytowane przez nikaa2
Czas edycji: 2007-03-22 o 00:10
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 18:00   #167
UgiUzi
Przyczajenie
 
Avatar UgiUzi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Cześć dziewczyny, mam nadzieje, że jeszcze ktoś przegląda ten wątek i jest w stanie mi pomóc czy doradzic
Mam 18 lat, do tej pory myślałam, że to za wcześnie na kremy przeciwzmarszczkowe ale widzę, że nie mam co zwlekać
Wielkich zmraszczek nie mam, podczas uśmiechania sie pojawiaja mi sie delikatne kurze łapki i male zmarszczki pod oczami. Poza tym sińce, które nie są wynikiem choroby czy genów, poprostu - przemęczenie, przepracowanie i za dużo komputera
Poza tym - często mrużę oczy i lubię sie opalac, chociaż nigdy się nie spiekałam, do swoich grzeszków mogę też zaliczyć solarium, ale to dlatego, że naturalnie mam bardzo jasną cerę (mimo, że szybko sie opalam) i tego nie znoszę, Nie lubię jej i nie potrafię zaakceptować, widać wtedy każde przebarwienie, każdego nowego pryszcza i mój najwiekszy problem - czy jest zimno czy ciepło - mój nos jest czerwony jak u kloszarda - wyobraźcie sobie - blada twarz i wielki (bo jest duży) czerwony nos. Próbuje sie tu usprawiedliwić ale ten widok poprostu spędza mi sen z powiek
Ale wróćmy do rzeczy - chciałam was prosić o poradę, od jakich kremów powinnam zacząć? Co mogę stosowac ogólnie na twarz a co powinnam zacząć stosować pod oczy?
Proszę o rzucenie kilku nazw w miarę możliwości, mam nadzieję, że przybliżyłam wam chociaż trochę moją sytuację.

Pozdrawiam gorąco i proszę o odzew
UgiUzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 22:08   #168
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

up!

Próbuje się połapać w nazwach biochemicznych i jak na razie marnie mi idzie
Czarną magią są dla mnie wszystkie te rzeczy, o których piszecie...

bedę próbować dalej, dlatego odświerzam wątek
__________________




Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 09:49   #169
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Zmarszczkom- od mlodosci NIE !!!

na szczęście zmarszczek jeszcze nie mam, ale od ok.3 lat stosuję już nawilżające kremy pod oczy żeby zapobiec kurzym łapkom oraz nawilżam twarz żeby była bardziej elastyczna na pewno po 25. roku życia zacznę stosować mocniejsze kremy pod oczy ( jakieś napinające ) i do twarzy. dodatkowo piję dużo wody oraz unikam słońca
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-21, 19:03   #170
valkiria89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 19
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

emilko pomoz wiec tak osiemnastke bede miec w listopadzie dopiero a na m9ojej twarzy tragedia od nosa idzie kawalek zwykla zmarcha a potem mimiczna do konca ust i te zmarchy pod oczami (cos wygladzajacego)mialam duzo stresu i duzo plakalam teraz to juz mysle ze mi chirurg tylko pomoze (wiem glupio mysle ) co mi poradzisz mam tez tradzik wiec takie preparaty nie pogarszajace cena w sumie malo wazne byle by bylo skuteczne a dodam ze te kolo ust nie zawsze widac az tak zalexy od swiatla ps czy zeczywiscie naogol mimiczne zmarchy to brak witaminy e
valkiria89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-03, 14:22   #171
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Mam 19 lat i chcialabym poprosić o poleceniu mi jakiś konkretnych kremów do pielengnacji mojej mieszanej, odwodnionej skóry. Widzę już u siebie lekkie zmarszczki pod oczami, ale nie mam pojecia jaki krem mam wybrać, bo wsystkie są +25 i do tego nie wiem którry w razie czego wybrać. Mam dosyć silnie odwodnioną skórę, do tej pory nie przejmowalam się jej pielengnacją (mycie samą wodą, zero kremów, dużo opalania, ale nie na solarium).
Mam nadzieję, że ktos zajrzy tu i mi pomoże. Chcialabym aby ktoś podal mi jedną/kilka propozycji kremu na dzień/noc, masek itp , by spowolnić proces starzenia. Moja skóra wyglada bardzo źle. Sucha, odwodniona, przebarwienia po opalaniu.
mam nadzieję, że jeszcze coś pomoże mi zachamować uplyw czasu
Help
ningio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-03, 17:14   #172
Sandy13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 25
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

a ja mam 14 lat i już zmarszczki pod oczami
nie wiem jak sie ich pozbyc !!
myślałam nad kupnem kremu przeciwzmarszczkowego, ale w moim wieku ?? to chyba pogorszy sprawe............
lubie sie uśmiechać, ale ................. strasznie wstydze sie tych zmarszczek
Sandy13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 00:37   #173
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

oj ja tez mam zmarszczki pod oczami, ale wydaje mi sie, ze to sa raczej po prostu zgiecia skory, prowadza na dol i na zewnatrz od wewnetrznych kacikow, pod 2 pod kazdym oczkiem zastanawiam sie czy bedzie sie to dalo kiedys czyms wypelnic i ile bedzie to kosztowalo (mam 18 lat, a te faldki od dziecinstwa ;D )
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 04:50   #174
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

no wlasnie ja mam lat 21, jaki krem delikatny kupic zeby zaradzic tym kurzym łapkon kolo oczu??)
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 11:00   #175
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

ja polecam z sorayi- kuracja dotleniajaca i jest naprawde fajny
mily, lekki, nawilza i tak jakby odswieza
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 17:48   #176
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

hm a konkretna nazwa zuziku i cena i pojemnosc mnie interesi, na codzien smaruje sie NIVEA SOFTa poki co uwazam go za nahjlepszy krem z wszystkich jakie uzywałam mimo ze on do calego ciala to za duze opakownaie zaplacilam 14 zł i mam go juz jakies 4 miesiace i nadchodzi juz czas kupienia nowego
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 00:24   #177
ChemicalRomance
Raczkowanie
 
Avatar ChemicalRomance
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 117
GG do ChemicalRomance
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Siema Wizazanki
Moja profilaktyczna ochrona przeciw zmarszczom to kosmetyki L'Oreal'a.
Poczawszy od oczyszczania twarzy: Pure Zone
Demakijazu chusteczkami: Ideal Balance -bezalkoholowe i nadajace odpowiednie nawilzenie i nawodnienie skory.
I dwa biezace kremy ktorych uzywam na zmiane: Hydrafresh gel z witaminami i minerałami oraz Happyderm Moisturiser.
Wszystkie te kosmetyki skomponowane sa przez L'Oreal'a do skory w wieku dwudziesto-dwudziestoparoletnim. Kiedy skora potrzebuje ciaglego nawilzania i ochrony.
No nic uzywam tych kosmetykow od okolo pol roku jestem zadowolona bardzo.Smieje sie tylko ze na efekty musze czekac do 30stki
Pozdrawiam
__________________
Tajemnic wiele mam
i kilka twarzy
na nerwach świetnie gram
i kłamię, gdy się boję

A kiedy kocham tak
jak teraz Ciebie
to prędzej umrę niż
opowiem o tym Tobie...
Anita Lipnica [ "Cała prawda o mnie"]
ChemicalRomance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 11:12   #178
sadia
Raczkowanie
 
Avatar sadia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 325
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

Moje sposoby na zmarszczki sa nieco prostsze, ale porownujac sie z innymi rowiesniczkami (mam 18 lat) sadze ze chyba jednak sa skuteczne

1) Nie myć twarzy wodą z kranu, jeżeli w ogole jej używamy, nalezy wczesniej przegotowac i odstawić na chwilę by się ochłodziła, mozna tez uzywac zwyklej wody mineralnej, jednak najlepiej do oczyszczania używać toników bezalkoholowych (patent mojej babci, ma ponad 70 lat i naprawde pojedyncze zmarszczki w okolicy ust i oczu, natomiast czolo ma gladziutkie )

2) Nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać... Ale tego to chyba nawet nie muszę rozwijać

3) Darować sobie solarium i nie przesadzać z opalaniem w czasie wakacji - naprawdę średnio opalona skóra bez zmarszczek wyglada o niebo lepiej niz twarz a la Murzynek Bambi z bruzdami jak u slonia

4) Rada z bardzo starej ksiazki nt urody: ograniczyc do minimum marszczenie czola w czasie dnia, a przede wszystkim w trakcie wykonywania makijazu! Nie nalezy tez opierac twarzy na dłoniach czy palcach, poniewaz wtedy skora niepotrzebnie sie rozciaga

Pozdrawiam wszystkie Wizazanki
__________________
Zadbaj o swoje zdrowie krok po kroku!
http://badzzdrowa.blogspot.com/


..::Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę::..



Edytowane przez sadia
Czas edycji: 2007-08-08 o 16:12
sadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 12:04   #179
Jamel
Przyczajenie
 
Avatar Jamel
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 23
GG do Jamel
Lightbulb Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!! :))

Cześć Wszystkim
czy ja mam zmarszczki?? Hmm Raczej nie, a jak już to niewielkie na czole i przy oczach, bo mam dopiero 17 lat, a wiec jestem młoda, ale co będzie za 40 lat
. . .
nie wiem, nie wiem
Jeżeli chodzi o zmarszczki to występują one zdecydowanie rzadziej u osób grubszych i mających tłustą cerę...
tzn. też są, ale mniej widoczne, bo u ludzi przy sobie są one grubsze i jest ich mniej- więc tego zbytnio nie widać.
Ja jestem bardzo szczupła i mam raczej suchą skórę- to strach się bać...
U osób chudszych i mających suchą skóę są bardziej widoczne, bo jest ich więcej i są mniejsze, a wie c na całej twarzy tworzą sieć!!


a co robić, zeby skora starzała się powolo- w swoim normalnym rytmie?:
- nie przebywać długo na słońcu
- unikać solarium
- używać kramów nawilżających, regenerujących itd...
- odstawić używki ( np. papierosy, alkohol)
- masować skórę
- dużo spać i odpoczywać, nie martwić się :P ( czy da sie tak ...?)
__________________
Jamel
Jamel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 12:07   #180
gosiaczek94@buziaczek.pl
Zadomowienie
 
Avatar gosiaczek94@buziaczek.pl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 221
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

ja mam zmarczki mimiczne lubie je ale nie chce zeby sie pogłebiały wiec stosuje krem nawilzajacy pod oczy

młode dziewczyny jak my nie pownny stosowac nic silniejszego wystarczy nawilzanie i natłuszczanie
__________________
gosiaczek94@buziaczek.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:43.