Metoda Vojty - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-31, 21:54   #151
talka_18
Raczkowanie
 
Avatar talka_18
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 358
Dot.: Metoda Vojty

Cytat:
Napisane przez celka2000 Pokaż wiadomość
talka - a jak czesto spotykasz sie z rehabilitantem? Czy na kazdym spotkaniu czegos Cie nowego uczy? Ile czasu bylo potrzebne (ile spotkan) zebys wiedziala co i jak robic z dzieckiem?
Ja sie sklaniam wlasnie ku tej terapii z dwoch powodow: po pierwsze Vojta nie bardzo nam pomaga, po drugie: mam juz dosyc meczenia dziecka zwlaszcza ze do konca nie jestem przekonana czy to konieczne. I jesli juz rehabilitowac w ogole to chyba lepiej mniej drastycznie. Gdyby choc Vojta przynosila lepsze rezultaty to bym dalej malego meczyla- a tak to stracilam zupelnie motywacje
Nie bardzo zrozumialam kiedy Ty zaczelas cwiczyc? Ile mial synek?

kochana!
Jas mial ok 2.5- 3 miesiace gdy zaczelismy cwiczyc..
Dostalismy cwiczenia 2 i cwiczymy caly czas nimi.. ostatnio doszlo nam jedno nowe...
Co do spotkan z reh.. spotykamy sie co tydzien.. teraz akurat mamy 2 tyg postoju bo stwierdzila ze jest dobrze i bedziemy sie uczyc za 2 tyg przewracania na boczki wiec dojdzie jedno cwiczenie nowe...

wiesz ja znow nie widze jakis super efektow.. naprawde.. tyle ze JAs jest do tylu z wszystkim jako ze wczesniak i moze temu ale skoro pani dr stwierdzila ze jest lepiej to chyba jest no i ja widze ze asymetrie gubimy i obracamy glowka mimo ze nadal woli lewa.. ale juz potrafi obroci w prawo..

Metoda Vojty jest podobno dla ciezkich przypadkow.. a z waszych opisow wnioskuje ze z waszymi dziecmi nie jest wcale zle..

Ja widze ze z moim Jankiem nie jest rewelacyjnie ale daje mu czas bo musze.. on ma prawo byc pozniejszy we wszystkim..

Polecam Bobatha bardzo bardzo bardzo.. to dobra zabawa.. chociaz wymaga znowu wiecej czasu..
__________________
Moj dzielny facet - Jaś , 33 tc, 2550, 50 cm
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e0bbe32a2.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...309e52423.html

Niedawno udało sie 13 kg - teraz tez tam rade..
Start - 27.07.2009
160 cm - cel 55 kg!
68,7 - 66 -65,6 - 62 - 59 - 55
talka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 07:02   #152
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

talka dzieki za odpowiedz ja sie zdecydowałam na zmiane z powodu narastającej siły mojego dziecka nie umiem go juz utrzymac na komodzie zeby cwiczyc i niestety on dobrze nie znosi tych cwiczen.
no nic jak juz sie umówie na jakies spotkanie to dam znac
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 08:04   #153
talka_18
Raczkowanie
 
Avatar talka_18
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 358
Dot.: Metoda Vojty

aha..
no ja jestem zdania ze jesli z dzidzia nie jest zle to po co meczyc...
daj znac!
__________________
Moj dzielny facet - Jaś , 33 tc, 2550, 50 cm
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e0bbe32a2.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...309e52423.html

Niedawno udało sie 13 kg - teraz tez tam rade..
Start - 27.07.2009
160 cm - cel 55 kg!
68,7 - 66 -65,6 - 62 - 59 - 55
talka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 09:06   #154
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Metoda Vojty

Cytat:
Napisane przez talka_18 Pokaż wiadomość
aha..
no ja jestem zdania ze jesli z dzidzia nie jest zle to po co meczyc...
daj znac!
profilaktycznie
Ja mam wlasnie wrazenie od samego poczatku ze my to robimy profilaktycznie. Zreszta nam ostatnio neurolog powiedziala ze to bardziej profilaktyka z zakresu neuro-ortopedii niz jakis problem neurologiczny.
Po prostu dziecko ma duzy brzuchol (rozstep miesni brzucha), ktory pewnie mu sie samoistnie by wciagnal jak zacznie cwiczyc siadanie, no ale nigdy nie wiadomo jak bedzie... Na razie cwiczymy 4 miesiace i jest nieznaczna poprawa....Tyle ze te cwiczenia nie sa jakos ukierunkowane na brzuch, tylko ogolnie, jak to Vojta. Na wszystko! i dla wszystkich (za slabe napiecie, za duze napiecie, asymetria, itd, itd...)
W sumie ja bym pewnie nawet do neurologa nie trafila, gdyby nie problemu malego z zanoszeniem sie na samym poczatku. Bo do tej pory zaden pediatra nie zwrocil mi uwagi ze dziecko sie gorzej rozwija i wymaga kontroli u neurologa.... Ale jak juz trafilam i zabrnelam w te cwiczenia, to choc nie przynosza za wielkich rezultatow, to boje sie odstawic, bo nie chce zeby to byla moja decyzja. Ze nie zrobilam czegos, a moglam zrobic.... Wiec skoro neurolog sama zasugerowala ze mozna zmienic terapie to jestem jak najbardziej chetna.

A jak czesto talka cwiczysz? Czy to caly czas trzeba na cos zwracac uwage, poprzez zabawe itd... Czy to jakos np raz dziennie przez pol godziny... Napisz jak to wyglada.
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 09:19   #155
talka_18
Raczkowanie
 
Avatar talka_18
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 358
Dot.: Metoda Vojty

W Twoim przypadku vojta to dla mnei zupelnie nieporozumienie!!

My cwiczymy kiedy mamy czas... ile chcemy...
Kilka razy dziennie chocby po 3 minutki..
Gdy jest aktywny i ma ochote wtedy sie bawimy i tyle.. nie ma sztywnych reg..
u nas bylo tak ze na poczatku w 3 tyg.. Jas tylko 4 razy zrobil dobrze dcwiczenia... ale reh powiedziala "spokojnie.. teraz 4 razy.. potem 5 , 6 az bedzie sam to robil chetnie.." i tak jest
Zwracam uwage zeby maly byl symetryczny.. poprawiam go i powatarzam. w koooooooooooooolko to samo tyle
__________________
Moj dzielny facet - Jaś , 33 tc, 2550, 50 cm
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e0bbe32a2.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...309e52423.html

Niedawno udało sie 13 kg - teraz tez tam rade..
Start - 27.07.2009
160 cm - cel 55 kg!
68,7 - 66 -65,6 - 62 - 59 - 55
talka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 10:08   #156
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Metoda Vojty

Kancia - wlasnie sie dowiedzialam ze w promyku nie ma terapii bobatha na NFZ. Tylko prywatnie... Takze moj plan nie przejdzie zeby isc do neurologa po skierowanie... Na razie ide tu na Armii Krajowej.
A Ty jeszcze cwiczysz Vojte czy juz nic?

talka - dzieki za wyczerpujaca odpowiedz. Brzmi optymistycznie
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 19:52   #157
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

no loooool ja pytałam z 3 tyg temu to mi w rejestracji własnie powiedzieli, ze potrzebuje skierowanie zeby sie dostac na Bobatha
nie cwicze
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-02, 09:24   #158
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Metoda Vojty

dzis znowu rehabilitacja byla...Nie bylabym soba gdybym troche nie ponarzekala. Znowu mamy cwiczenie na stole i na nodze!! A coz -ze sto razy wspominam ze nie mamy jak go w domu cwiczyc

Babka dzis po raz trzeci byla chora podcza zajec!!!!! Za kazdym razem mowi ze nie bedzie sie zblizac bo jest chora i za kazdym razem juz po 2 minutach dobiera sie do malego i go meczy przez godzine

Aha -powiedzielismy jej ze zaleceniem neurologa jest konsultacja u innego terapuety Troche mam wrazenie ze sie bardziej starala No i o tym bobath ' ie tez wspominalismy. Nic za wiele nie powiedziala.

Kancia - a jak sie Adrianek rozwija? Tzn jak z tym pelzaniem?
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 15:24   #159
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

Celko mam wrażenie, ze on teraz zatrzymał sie ruchowo i rozwija mowę bo gada jak najęty dada, tata, baba ,meme, nie i takie rózne rózniaste pełza dalej po swojemu ale czesciej wstaje na kolankach i zaczał podnosić rączki nad podłoze w tej pozycji i więcej wstaje Jakoś nie widze zeby było z nim zle ale tez nie ma jakichs wielkich postepów. Zauwazyłam, ze pojawił sie odruch odwrotu na plecki ( nadal nie umie) więc licze, ze za jakis czas wreszcie sie nauczy

ps. przeczytała na Mikołajkowych, ze cwiczysz małego wieczorem?
mi mowiono, ze 17 to najpozniej na cwiczenia
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 10:18   #160
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Metoda Vojty

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
ps. przeczytała na Mikołajkowych, ze cwiczysz małego wieczorem?
mi mowiono, ze 17 to najpozniej na cwiczenia
jak to??? Ja zawsze cwicze o 20.00 Ale jak sie zmiescic w ciagu dnia od 9.00 do 17.00 z 4 cwiczeniami ? WPrawdzie teraz tylko dwa razy dziennie cwiczymy, no ale jak?

A co masz na mysli odruch odwrotu na plecki? Z brzucha?
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 13:08   #161
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

my się mieścilismy spokojnie do 17 7 cwiczenie 11 cwiczenie 13 cwiczenie i 17 cwiczenie

jak cwiczysz 2 razy to moze nie cwicz go tak pozno ja nie pamietam juz dlaczego nie cwiczyc po 17 ale tak mi powiedziała rehabilitantka

odruch z brzucha tzn jak połoze mu głowe na rączce to druga rączka i tulów automatycznie sie odwodza od podłogi. Nie wiem czy zrozumiałąs. Adrian ma problem z tym bo ma słabą rotacje kregosłupa. DLatego nie umie sie na plecy odwrocic.

Byłam dzis w osrodku Ottoprodent i zarejestrowałam nas do lekarza rehabilitacji na 9.04. Na bobatha na NFZ nie mam co liczyc ale pójde na kilka prywatnych spotkan zeby obadac jak to jest z tym moim dzieckiem i jak zareaguje na cwiczenia

tak mi sie przypomniało mówiłas, ze Ci powiedzieli ze 5 mcy to za wczesnie na boabatha a mi tu mwóia ze 8 miesiecy to za pózno i bądz tu mądry
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-04, 18:06   #162
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Metoda Vojty

Male sprostowanie: mi powiedzieli na pierwszej wizycie u lekarza rehabilitacji ze jest za maly. A wtedy to on mial nieco ponad miesiac. Pozniej juz nie pamietam czy pytalam u neurologa, czy nie, ale zylam w przekonaniu, ze to jest juz dla duzych dzieci, a nie niemowlakow...

Ostatnio pogadalam z rehabilitantka (ale ta od Vojty) to ona oczywiscie twierdzila ze tylko Vojta i Vojta. A ze niby Bobath to jest dla dzieci ktore maja zakodowana prawidlowa reakcje ale problem raczej z rozwojem umyslowym i mozg nie wysyla sygnalu, zeby ta prawidlowa reakcja nastapila Jaaasne A ze niby Vojta to na odwrot, ze dziecko ma zakorzenione nieprawidlowe reakcje i trzeba wysylac sygnal do mozgu, zeby je zmienic....hmmm

Ja w kazdym razie ide w poniedzialek, wiec dam znac co i jak. Tylko nie wiem co potem. Czy przerwac zupelnie Vojte? Odwolac spotkania z rehabilitantka i zupelnie przerwac tak z dnia na dzien i sie przerzucic na Bobatha? W sumie my i tak cwiczymy tylko dwa razy dziennie.

Zobacze jak to wyglada i czy czegos sie naucze. I ile tych spotkan jest potrzebnych. Jesli czasowo i finansowo bedziemy w stanie sie przestawic to zaczynam Bobatha.

A co do obrotu na plecki, to u nas jest odwrotnie. Maly od kiedy skonczyl 2 tygodnie obraca sie na plecy (a dokladnie wywala na plecy!) i to jest oczywiscie nieprawidlowa reakcja. Pewnie nawet nie dostrzege kiedy sie tego nauczy. Bo teraz wystarczy chwila i juz jest na plecach...Nie raz slysze tylko buuummmm (glowa o podloge).

ale sie rozpisalam.... a dzisiaj nawet nie sroda...
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 09:56   #163
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

no u nas tez niestety buuum chociaz dzis w nocy odwrocil sie sam ale glowa jednak jest za bardzo odgięta

to czekam na relacje
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 20:58   #164
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Metoda Vojty

bylismy dzis na rehabilitacji metoda Bobath. Faktycznie podejscie zupelnie inne niz na Vojcie. Dziecko caly czas rozbawione.To co robila z nim babka -to mniej wiecej jakies takie przetaczanie, hustanie na kolanach na pilce. Zalecila dwa cwiczenia: jedno - maly lezy na brzuchu, przycisnac mu nieco kolana do podloza (zeby nie bylo zabki, tylko proste nogi) i po bokach nacisnac na wystajacy brzuch. Ma to wywolac lepszy i wyzszy podpor, a wlasciwie pozycje do raczkowania. Drugie cwiczenie - to sadzanie malego na moich kolanach tak aby plecy byly pod katem prostym do nozek. Troche mi sie to kontrowersyjne wydalo, zwlaszcza ze ja caly czas nie sadzam malego wcale - jedynie na moich kolanach, ale tez sie staram zeby nie byl to kat prosty, tylko tak na pollezaco. Pokazala mi tez babka jak go nosic (tak jak Ty trzymalas Adrianka jak sie spotkalysmy 4 miesiace temu).
A - i powiedziala to samo, co co tydzien powtarza rehabilitantka od Vojty - ze to brzuchol powoduje wszystkie nieprawidlowe reakcje - barki podniesione, napiecie palcow, itp...

Adas byl caly czas usmiechniety. Ja w ogole nie zauwazylam ze to rehabilitacja i 50 zl poszlo. Kolejne spotkanie dopiero za 1,5 tyg - nie wiem czy tak rzadko wystarczy czy babka nie miala czesciej miejsca
No i jeszcze jedno - na Vojcie przywyklam ze caly czas babka przeznacza na nauke rodzica, a tu babka sama cos tam cwiczy (nie wiadomo co - cos tam sie z nim hustala, cos tam obracala) a niewiele z tego mozna wyniesc....

Teraz jestem w kropce. Jakos nie wierze ze to moze pomoc Ale w sumie 4 miesiace drastycznie cwiczylismy dziecko i nie ma jakis szczegolnych wynikow to czemu by nie sprobowac czegos nowego - co jest raczej zabawa niz rehabilitacja...
A laczyc raczej sie nie powinno - bo pytalam.
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 06:27   #165
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

no to super ze Adasiowi sie podobało. No teraz musisz podjąc decyzje a pytałas jej jak ona to widzi? jak długo trzebaby cwiczyc? jakie jest stan faktyczny małego itp

ja ide jutro do lek rehabilitacji a pozniej na cwiczenia no zobaczymy a mojemu bakowi udało sie poraczkowac ale woli łazic po swojemu. Nie cwiczymy juz z 2 miesiące niecałe i zaczynam sie zastanawiac czy on faktycznie nie potrzebował czasu dla siebie

no siadac mogłby juz bo nie umie
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 10:05   #166
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Metoda Vojty

Kancia - a po co idziecie do lekarza rehabilitacji? Wiem ze chodzicie do neurologa do pulsantisu. My w sumie chodzimy do promyka tez do lekarza ale tylko po skierowania na Vojte.

Babka z Bobatha stwierdzila ze przed kolejna wizyta u neurolog to spotkamy sie z 3 razy Jak patrzyla na malego to stwierdzila ze nie jest to jakis problem neurologiczny, ale maly z tym rozstepem brzucha bedzie sie nieco inaczej rozwijal i moze miec problem w przyszlosci z kregoslupem. W sumie sama teoria - ale wszstko to samo powiedziala co neurolog ( przynajmniej tyle - sa spojne w wypowiedziach). Powiedziala ze nie ma sensu meczyc Vojta dziecka, ze Vojta jest na ciezsze przypadki.
Caly czas walcze ze soba co mam robic. Pewnie wtedy jak maly mial miesiac, bylabym szczesliwa ze moge go nie meczyc Vojta. Teraz przywyklam No i ja taki niedowiarek jestem - skoro dziecko drastycznie cwiczone kilka razy dziennie nie zrobilo wielkich postepow, to nie bardzo wierze ze to pomoze.... Ale sie jednak i tak zdecyduje na Bobatha
Pocieszam sie ze nie jest to jakis wielki problem. Ze i tak wiekszosc dzieci bedzie miala krzywy kregoslup bez wzgledu na to czy teraz maja rozstep miesni brzucha czy nie
No i w koncu nie rezygnujemy z terapii, tylka ja zmieniamy
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 10:58   #167
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

nie chodzę juz do Promyka, zmieniłam poradnie na Ottoprodent. Tam zeby pojsc na cwiczenie najpierw idziemy do lekarza rehabilitacji na NFZ zeby zobaczył "przypadek kliniczny " taka procedura. Jesli lekarz stwierdzi, ze mały sie nadaje na bobatha i trzeba go od razu cwiczyc to moze uda sie na NFZ a jak nie to prywatnie. Wizyta kosztuje 50 zł, w pakiecie jak sie wykupuje 10 wizyt to kosztuje 40 zł. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

dobrze, ze to nie jest duzy problem a moze faktycznie forma zabawy bardziej wpłynie na Adasia a na pewno na rozwój emocjonalny
ja odkąd nie cwiczymy widze, ze Adrian jest inny i wystartował intelektualnie teraz duzo mówi...

zreszta tak jak powiedziałas nie rezygnujecie z terapii tylko ja zmieniacie. Ja uwazam, ze terapia, która nie "krzywdzi" ani mamy ani dziecka musi cos pomóc
ja sie z Vojta okropnie czułam byłam ciagle zła albo załamana i mysle, ze Adrian to wyczuwał

EDIT: wrocilismy z poradni. Adrian nadaje sie na bobatha Udało sie nam dostac na NFZ i w dodatku dostalismy skierowanko na basen Także PRomyk się chowa Oprócz tego mamy umówiona juz wizytę do neurologa na 29 kwietnia Jutro idę dopełnic formalnosci i wypełnic dokumenty
Cwiczenia z rehabilitantem będziemy miec raz w tygodniu i chyba ( ?) raz w tygodniu basen ale to dowiem sie jutro

celko jak masz pytania to pisz na PMA odpowiem szczegolowo
__________________

Edytowane przez Kancia
Czas edycji: 2008-04-09 o 15:59
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 10:37   #168
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

cos nam wątek podupadł

my jestesmy po pierwszych cwiczeniach i po basenie ćwiczenia faktycznie miłe i bezstresowe. Adrian przez 45 min nawet nie zauwazył, ze jest cwiczony wszystko ładnie wykonywał. Mielismy cwiczenia głównie pomagające siedziec i raczkowac. P. rehabilitantka podczas układania malego w okreslone pozycje masowała mu mięsnie. Mysle, ze tak mozemy cwiczyc moze to cos da

co do basenu to rewelacja Adrianowi od razu sie spodobało ( bałam sie, ze siary narobi i bedzie wył) Żywo sie zainteresował dziecmi i piszczał podczas zabaw w wodzie Cwiczenia tez fajne a nogi mnie bolały jak choroba bo wszystko w pozycji na ugietych kolanach

w tym tygodniu znów idziemy mam nadzieje, ze znów bedzie fajnie

celka pisz jak tam u Was
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 19:29   #169
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

no chyba monolog musze prowadzić ale może komus się wątek przyda

to napisze krótko, Adrian nauczył sie raczkowac po 4 spotkaniach z rehabilitantką i 3 basenach zaskoczył
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-16, 13:28   #170
Ania mama Buddy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 278
GG do Ania mama Buddy Send a message via Skype™ to Ania mama Buddy
Dot.: Metoda Vojty

Witam, mój synek Jakub urodził się z asymetrią, przesunięciem żuchwy. Pediatra stwierdziła, że to minie samo, gdy maluch zacznie siadac i sie ruszać. Za 5 dni Kbuś kończy 9 miesięcy już prawie chodzi, od 2 tygodni jest rehabilitowany, korzystamy z Vojty. Rehabilitant w szoku że dziecko tak poźno do niego trafiło. Synuś ma przykurcz 2 mięśni karku, ciągnie główkę do prawego ramienia, ma splaszczoną żuchwe <gołym okiem niewidać>, obciążony kręgosłup ciągnie mu w przeciwną- lewą stronę, uciaka mu oczko < z końcem października po dluższej rehabilitacji okaże się czy będzie ok czy oczko bedzie wymagało operacji>. Synek trafił do dobrego specjalisty, leczymy go prywatnie. Cwiczenia 4 razy dziennie o 8. 12, 16 i 19.Rehabilitant przyjeżdza 2 razy w tygodniu. Na początku bylo tylko 1 ćwiczenie na każdym z boczków po 3 razy, później to samo ćwiczenie po 5 razy, teraż od 3 dni doszło drugie ćwiczenie i mamy dwa jednocześnie każde z nich na każdej stronie ciała po 3 razy. Martwi mnie to, że Kubuś ma rehabilitacje dopiero od 8 miesiąca życia.... Niewiadomo czy w takim razie sama rehabilitacja pomoże, jak długo będzie to trwało, czy niezakończy się operacją. Wasze dzieci rozpoczynały bardzo wcześnie, u mojego synka ze względu na wiek niektórych ćwiczeń niemożna już wykonać...
Ania mama Buddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 19:26   #171
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Metoda Vojty

Witam,

jestem mamą Stefci i my od dziś ćwiczymy asymetrię...
Stefcia ma 5 miesięcy a pani rehabilitantka oceniła sprawność nóżek na 3 miesiąc... bo małą nie interesuje się kolankami ani stópkami
wygina sie w łuk do tyłu i bardziej aktywna ma prawą stronę...
teraz aktywujemy lewą stronę i bawimy się nóżkami... i wyginaniem ciałka w łuk do przodu a nie do tyłu. na razie Stefanii sie podobają ćwiczenia które robimy są proste... i podobne do siebie... nie mamy duzego problemu wiec Pani uczula nas aby ćwiczyć z mała ale nie doprowadzać jej do płaczu.. ma to być forma zabawy..

ogólnie uważam ze matki powinny byc bardzije uczuluno na to czy ich dzieci rozwijają sie symetrycznie i prawidłowo bo póxniej sa problemy - chociażby z tym ze trudno dzieciatko zapisać na rehabilitacje.. dla mnie dwa miesiace czekania to krótki okres ale gdy ma sie 5 miesieczne dziecko to 2 miesiace stanowi znaczne opóźńienie w jego rozwoju.....

tylko nie zapytałam czy cwiczyla metoda Vojty czy Bobath

a no i mam pomysł z kamera zapytam czy można wnosić... u nas rehabilitacja też kosztuje 50 zł...
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 10:30   #172
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

ja kiedyś nagrałam jak ćwiczyłam małego

Aniu fakt, że późno synek zaczął cwiczyc ale Vojta mozna cwiczyc ludzi w kazdym wieku i tez daje dobre efekty także bądz dobrej mysli.
Co do przykurczu to mojej znajomej córcia miała naświetlaną szyjkę laserem a później rozciągane te mieśnie i dośc szybko się z tym uporały. Jednak ona miała kręcz a nie wiem czy kręcz a przykurcz to to samo
mój synek tez pokładał głowkę na jedno ramię neurolog stwierdził lekką asymetrię twarzy. Ostatnio zauwazyłam, ze robi tak w czasie zabawy i na druga stronę tez tak jakby robił "tik tak" całe szczescie juz jakos tak mniej robi i bardziej swiadomie

Stella jak w formie zabawy to raczej Bobathem ćwiczycie

my w sumie juz zakonczylismy rehabilitację z jednej strony się ciesze ale z drugiej ciagle martwię czy mały nie będzie miał krzywego kręgosłupa chodzi od 3 mcy ale jeszcze do niedawna jak szedł było widać, ze prawą rączke nadal podkurcza zeby trzymac równowagę a lewa juz była swobodna i niezgięta. Oczywiscie zaraz miałąm czarne mysli ale teraz juz prawa tez jest swobodna chociaz nadal mam okropne wizje krzywego kregosłupa wiem durna jestem ale juz tak się wyczuliłąm pod tym kątem , ze zwracam uwagę na kazda "anomalie"

pozdrowionka i duzo zdrówka dla maluchów
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 08:12   #173
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Metoda Vojty

Czesc mamusie!
Niestety ja w praktyce nie mialam doczynienia z met. Vojty,poki co czytam o tym w ksiazce Grazyny Banaszek- jest to ksiazka rowniez dla rodzicow dzieci,jesli ktos ma ochote i czas mozna poszukac jej w ksiegarniach medycznych. Podziwiam Wasza wytrwalosc, wyobrazam sobie jak trudno jest patrzec na lzy dziecka, ale mysle,ze warto. Jedna uwaga: jesli macie jakies watpliwosci-pytajcie neurologa lub rehabilitanta-sa to osoby czesto bardzo doswiadczone- warto im zaufac, nie ma sie czego wstydzic czy krepowac. Zycze sukcesow w terapii!
memi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 20:48   #174
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

Witam!
Szukając informacji o neurologach i rehabilitantach we Wrocławiu napotkałam na to forum.
Moje dzecko ma 5,5mc, neurolog stwierdziła pewne nieprawidłowości mi. asymetrię, odgięcie do tyłu w dużym stopniu spowodowane słabymi mięśniami powłoki brzusznej. Ćwiczymy metodą Vojty dobre 4mc, ale jakoś zadowalających efektów nie widć, tylko płacz z dnia na dzień jest bardziej donośniejszy.
Do neurologa i na Vojtę jeździmy do Wrocławia ok 70 km w jedną stronę, kiedy jesteśmy już na miejscu dziecko jest głodne, ale nie dam mu jeść bo ćwiczenia, a po wszystkim jest zbyt zmęczone i zasypia na głodniaka.
Sama ma ochotę zmienić metodę na Bobath,lecz neurolog nam odradza . Dziewczyny Kancia. st_ella, celka2000, talka_18 napiszcie jak Wam poszło z Bobath i jakie przyniósł efekty? Oraz rehabilitantów Bobath?

Edytowane przez dzidzia11
Czas edycji: 2008-11-23 o 21:39
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 10:06   #175
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

dzdzia ja mogę tylko napisać ze swojego punktu widzenia i absolutnie do niczego nie namawiam

my ćwiczylismy Vojta 5 mcy poprawa była, jednak mi stan psychiczny dziecka nie dawał spokoju i postanowiłąm sie skonsultowac. Wszyscy, którzy w pewnym stopniu byli związani z Vojta odradzali mi bobatha. Ja postanowiłam jednak poszukac lek rehabilitacji, który spojrzy na to obiektywnie. Zmieniłąm poradnie z Promyka ( tam się wciska vojte wszystkim ) NA OTTOPRODENT jest tam i vojta i bobath. Powiedziałąm lekarzowi jak wygląda sytuacja, ze dziecko jest niespokojne, ze ja mam problemy zeby sobie poradzic podczas cwiczen no i ze cwiczenia mi nie wychodzą. Lekarz obejrzal Adriana i stwierdził, ze mozemy spróbowac bobatha. Adrian miał asymetrie i nie siadał. Skierowano nas do cudownej rehabilitantki z miejsca dostalismy skierowanie na basen, wszystko na NFZ Cwiczylismy 2 razy w tygodniu po 30 min - 1h plus 45 min basenu Ja byłam bardzo zadowolona moje dziecko TEZ. Podejscie rehabilitantki rewelacyjne, kontakt z dziecmi bo na sali cwiczylo 2 do 3 dzieci z rehabilitantami i przede wszystkim cwiczenia poprzez zabawe Po rozmowie z rehabilitantką okazało się, ze Adrian spokojnie mogł cwiczyc Bobathem, w ciagu miesiąca zrobił ogromne postępy , nauczył się siedziec po tygodniu cwiczen !!, raczkowac i prawidłowo wstawac

Z mojego punktu widzenia terapia Bobathem to był strzał w 10 ale taką decyzje musi podjąc niestety sama mama czy chce zaryzykowac i zmienic terapie bo z moich doswiadczen wybika, ze lekarze jednak obstawiają vojte, bo jest szybko i skutecznie ( nietstety jakim kosztem ) i pod warunkiem, ze się dobrze wykonuje cwiczenia

zycze powodzenia bo wiem, ze to niełatwe
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 17:05   #176
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Metoda Vojty

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
j
Stella jak w formie zabawy to raczej Bobathem ćwiczycie
tak ćwiczymy Bobath dopytałam rehabilitantki.. i z moich obserwacji wynika ze stefcia nie miałą duzego problemu lub w odpowiednim momencie został zdiagnozowany...
mała ma pół roku i właśnie zaczęła sie obraćać na brzuszek i spowrotem... nie wygina sie tak mocno a i ja widze ze Pani uczy ja teraz odpowiedniego podpierania na rekach gdy leży na brzuszku i każe jej pompować
nie ma płączu ne ma marudzenia...

rada dla dzidzi - w takim razie musicie jeżdzić wcześniej pół godziny i nakarmić brzdąca przed ćwiczeniami nie ma innego wyjsćia......
my na bobatha nie chodzimy na głodniaka... a po godzinie cwiczen mala jest zmeczona ze zasypia i przyniesiona do domu spi jeszcze 2,5 godziny - dlatego lubie rehabilitacje

ja mogę powiedzieć ze po miesiacu cwiczenia przyniosły efekt a Ty jeśli chcesz to spróbuj Bobatha moja rehabilitantka ma oba certyfikaty i wybiera odpowiednio do dziecka....
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 17:55   #177
kkaarroollaa
Raczkowanie
 
Avatar kkaarroollaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 204
Dot.: Metoda Vojty

Drogie mamusie, to że dziecko płacze ćwiczone ćwiczone met. Vojty nie wynika z tego że dzieje mu sie krzywda, nic go wtedy nie boli. Jest to spowodowane odruchowym wymuszaniem u niego prawidłowej pozycji i odpowiednich reakcji. Jestem studentką fizjoterapii i miałam elementy met. Vojty, uczestniczyłam podczas badań diagnostycznych i uzyskanych wyników poprawy. Naprawdę polecam gorąco tą metode, wiem też że rodzice widząc płacz swojego dziecka nie zawsze są przychylnie nastawieni, ale wierzcie, ćwicząc z dzieciaczkiem tą metodą nie robicie mu krzywdy!
kkaarroollaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 19:07   #178
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

kkaarroollaa my to wiemy problem ( a przynajmniej u mnie) polegał na tym, ze nie umiałam sobie poradzić z siłą dziecka. Adrian tak mocno ze mną walczył, ze ja po jednej sesji ćwiczen miałam obolałe nadgarstki nie wspomne o zszarganych nerwach i ciągle nie wychodzacych cwiczeniach. Wyglądałam i czułam sie jak kłebek nerwów. Przy bobathcie tego nie ma ... Cwiczyłam obiema metodami i gdybym znów miałą wybierac wybrałabym bobatha. Efekty takie same a ile nerwów zaoszczedzonych oczywiście terapia zalezy od stanu faktycznego w jakim jest dziecko.
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 21:51   #179
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

Kancia, st_ella dzięki za tak szybkie odpowiedzi.

U mojej dzidzi głównym, ale nie jedynym problemem są zbyt słabe mięśnie powłoki brzusznej co utrudnia jej obrót z p;ecków na brzuszek i odwrotnie, leżąc na brzuszku główka, nogi i pupa w górze, a brzuszek nie odkleja się od podłoża
w póżniejszym okresie może mieć też problem z raczkowaniem i samodzielnym siadaniem.
W tej chwili jesteśmy na ćwiczonkach na boczku i brzuszku. Te drugie wychodzą nam fatalnie mała się wyrywa, szarpie, kiedy już ułożę jej nogę ucieknie mi ręka, albo główka, przez taką szarpaninę nie pracują mięśnie te co powinny, jestem zła i niezadowolona z samej siebie, że te wszystkie starania idą na marne.

Kancia pisałaś, że stan psychiczny dziecka nie dawał Ci spokoju dlatego m.i. zdecydowałaś się na zmianę terapii, co Cię takiego zaniepokoiło? Mogłabyś przekazać mi namiary na cudowną rechabilitantkę z Otto Prodent?
My już raz z ciekawości wybraliśmy się na jedną wizytę do rechabilitanta Bobatch z małą miała wtedy ok 2,5 mc. W ciagu 30 min małą kołysał na piłce i delikatnie przweracał na materacu, a ona była spokojna. Powiedział, że powinnismy z nią przychodzić 2 razy w tygodniu, a efekty bedą widoczne choć nie tak szybko jak w Vojcie.
Natomiast rechabilitant Vojty powiedział, ze Bobath to dla dzieci upośledzonych umysłowo i dla tych, które podczas ćwiczeń uciekają z materaca i on, ani rodzic nie potrafią dziecka utrzymać.
I kogo tu słuchać?? Masz rację, że w Promyku wciskają Voitę, a dzieje się dlatego, że rech. Vojty jest więcej niż reh Bobath.

st_ella , A do jakiej Wy chodzicie rechabilitantki ? jest ona z Wrocławia?
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 10:00   #180
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

dzidzia no własnie moje dziecko widząc przewijak wpadało w panikę walczyło ze mną wyrywało się krzyczało i zanosiło jest to dzieciak z mocnym charakterem i to tylko pogarszało sprawe.

Cytat:
Powiedział, że powinnismy z nią przychodzić 2 razy w tygodniu, a efekty bedą widoczne choć nie tak szybko jak w Vojcie.
Natomiast rechabilitant Vojty powiedział, ze Bobath to dla dzieci upośledzonych umysłowo i dla tych, które podczas ćwiczeń uciekają z materaca i on, ani rodzic nie potrafią dziecka utrzymać.
no z tym się zgodzę po częsci. Małe nieprawidłowosci jak asymetria czy napięcie mięsni mozna tez cwiczyc bobathem. Trwa to troche dłuzej niz przy vojcie.

Nazwisko rehabilitantki mogę Ci wysłac na priva ale nie wiem czy ona jest jeszcze na sali z maluszkami, z tego co ostatnio słyszałam to zajeła się hipoterapia na koniach na Partynicach
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:42.