Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-14, 17:19   #1
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637

Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA


Czesc dziewczyny Kupilam na Allegro buty, ktore wydzielaja dosc specyficzny hmmm...aromat. Kazda z Was byla pewnie w sklepie z chinszczyzna. Wlasnie o to mi chodzi, taka jakby chemia, plastik, diabli wiedza co. Nie mam pojecia, jak pozbyc sie tego smrodu? Wywietrzyc sie nie chce, smierdzi jak zaraza, a do tego smierdza tez skarpetki, ktore nie chca sie doprac Ma ktos jakies domowe sposoby na pozbycie sie tego? oddanie do sklepu chyba nie wchodzi w gre, kupilam na All i juz je nosilam, bo myslalam, ze to okropna won sie ulotni z czasem.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 17:38   #2
aanitkaa
Zadomowienie
 
Avatar aanitkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 488
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

przykro mi ale nie wypędzisz tego smrotu próbowałam wielu rzeczy aż buty wylądowały w koszu a w schowku z butami do tej pory śmierdzi
__________________
Z czasem słowa stygną, więc odświeżaj je....



aanitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 17:48   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Ja bym probowała zwrócić ze wzgledu na smród.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 19:40   #4
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny Kupilam na Allegro buty, ktore wydzielaja dosc specyficzny hmmm...aromat. Kazda z Was byla pewnie w sklepie z chinszczyzna. Wlasnie o to mi chodzi, taka jakby chemia, plastik, diabli wiedza co. Nie mam pojecia, jak pozbyc sie tego smrodu? Wywietrzyc sie nie chce, smierdzi jak zaraza, a do tego smierdza tez skarpetki, ktore nie chca sie doprac Ma ktos jakies domowe sposoby na pozbycie sie tego? oddanie do sklepu chyba nie wchodzi w gre, kupilam na All i juz je nosilam, bo myslalam, ze to okropna won sie ulotni z czasem.
Reklamuj jako niezgodne z umową. To nie jest normalna cecha butów, chyba że w opisie było że śmierdzą?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 21:34   #5
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ja bym probowała zwrócić ze wzgledu na smród.
Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Reklamuj jako niezgodne z umową. To nie jest normalna cecha butów, chyba że w opisie było że śmierdzą?
Hahah... rozbawiłyście mnie, na prawdę myslicie że ktoś przyjmie używane buty na reklamację bo kupujący stwierdził że śmierdzą?? Buty są do chodzenia a nie do wąchania

Jeśli sa to buty klejone - jak większość dostępnych na rynku, nawet od Prady czy Chanel - to najprawdopodobniej śmierdzą po prostu Butaprenem, czyli klejem szewskim.
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 01:26   #6
rococo
Raczkowanie
 
Avatar rococo
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 143
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Hahah... rozbawiłyście mnie, na prawdę myslicie że ktoś przyjmie używane buty na reklamację bo kupujący stwierdził że śmierdzą?? Buty są do chodzenia a nie do wąchania

Jeśli sa to buty klejone - jak większość dostępnych na rynku, nawet od Prady czy Chanel - to najprawdopodobniej śmierdzą po prostu Butaprenem, czyli klejem szewskim.
Zapach kleju jest specyficzny i szybko schodzi. Zapach o który chodzi autorce jest inny, i sprzedawca powinien uwzględnić reklamację. Tylko że w Polsce niestety powinien nie zawsze znaczy że to zrobi. Jednak próbować nie zaszkodzi

Są odświeżacze do butów ale nie wiem czy to pomoże na chemiczny zapach.
rococo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 08:22   #7
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Cytat:
Napisane przez rococo Pokaż wiadomość
Zapach kleju jest specyficzny i szybko schodzi. Zapach o który chodzi autorce jest inny, i sprzedawca powinien uwzględnić reklamację. Tylko że w Polsce niestety powinien nie zawsze znaczy że to zrobi. Jednak próbować nie zaszkodzi

Są odświeżacze do butów ale nie wiem czy to pomoże na chemiczny zapach.
Co oznacza powinien?? Gdzie jest napisane ... w jakiej ustawie że śmierdzenie (notabene indywidualna ocena kupującej) kwalifikuje się do reklamacji?? Sprzedawca powinnien wszystko to co jasno określa ustawa - a nie widzimisie kupujących ;/ I nie ma tu do rzeczy nic jak jest w Polsce... od tego są ustawy - nie ma ustawy, uregulowania, nikt nic nie powinien, co mu wymyśli kupujący.

I powiem szczerze że zapach kleju nie schodzi tak szybko... mam buty z Primamody z przed 2 lat i nadal czuć ten zapach... zresztą autorka nie napisała właściwie z czego są te buty...może specyficzny zapach ma materiał z jakiego jest wykoanany ;/

Próbować zawsze może...ale od tego są odpowiednie regulacje prawne że wiedzieć co można a co nie - i nie robić z siebie głupka ;/

Edytowane przez _Kari_
Czas edycji: 2012-11-15 o 08:31
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-15, 09:46   #8
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Jeżeli jest to zapach kleju to pomaga wietrzenie na świeżym powietrzu wraz z wsypaną do środka buta sodą oczyszczoną. Próbowałam nie raz i działa, ale potrzeba trochę czasu (kilka dni)
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 09:46   #9
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Cytat:
Napisane przez aanitkaa Pokaż wiadomość
przykro mi ale nie wypędzisz tego smrotu próbowałam wielu rzeczy aż buty wylądowały w koszu a w schowku z butami do tej pory śmierdzi
No kurcze, faktycznie mnie nie pocieszylas Troche szkoda mi tak od razu wyrzucac, podobaja mi sie...
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 10:02   #10
agacia_cz
Zadomowienie
 
Avatar agacia_cz
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 423
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

wystawiaj je za okno, naciśnij do nich gazety mi trochę pomogło
agacia_cz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 10:15   #11
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ja bym probowała zwrócić ze wzgledu na smród.
Niestety, wystawilam juz komentarz j dwa razy w nich wyszlam. Co dziwne, przed kupnem sprawdzalam komenatrze osob, ktore juz je kupily i nie bylo nic o smrodzie

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Co oznacza powinien?? Gdzie jest napisane ... w jakiej ustawie że śmierdzenie (notabene indywidualna ocena kupującej) kwalifikuje się do reklamacji?? Sprzedawca powinnien wszystko to co jasno określa ustawa - a nie widzimisie kupujących ;/ I nie ma tu do rzeczy nic jak jest w Polsce... od tego są ustawy - nie ma ustawy, uregulowania, nikt nic nie powinien, co mu wymyśli kupujący.

I powiem szczerze że zapach kleju nie schodzi tak szybko... mam buty z Primamody z przed 2 lat i nadal czuć ten zapach... zresztą autorka nie napisała właściwie z czego są te buty...może specyficzny zapach ma materiał z jakiego jest wykoanany ;/

Próbować zawsze może...ale od tego są odpowiednie regulacje prawne że wiedzieć co można a co nie - i nie robić z siebie głupka ;/
to nie klej Nie, zebym byla jakims koneserem ale wejdz do sklepu z chinskimi ciuchami i butami. Tam tak wlasnie smierdzi.

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Amelianna Pokaż wiadomość
Jeżeli jest to zapach kleju to pomaga wietrzenie na świeżym powietrzu wraz z wsypaną do środka buta sodą oczyszczoną. Próbowałam nie raz i działa, ale potrzeba trochę czasu (kilka dni)
Dzieki, sprobuje tej sody. I tak nie mam nic do stracenia

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Cytat:
Napisane przez agacia_cz Pokaż wiadomość
wystawiaj je za okno, naciśnij do nich gazety mi trochę pomogło
Ok, jest to jakas opcja Sprobuje przed soda, bo gazety mam, sody nie.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-15, 11:01   #12
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

To są pewnie jakieś środki konserwujące/grzybobójcze (albo buty nimi spryskano, albo kartony czy palety). W końcu te chińskie ciapy płyną statkiem, a tam o pleśń, bakterie, pasożyty nie trudno. Śmierdzi jakiś pentachlorfenol, tetrachlorfenol, czy innt zajzajer. Formalina też to może być.
To się jak najbardziej nadaje do reklamacji, bo UE nie zezwala na stosowanie tych substancji. Tyle żeby to udowodnić, trzeba dać te buty do zbadania na okoliczność występowania substancji zabronionych.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 11:28   #13
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
To są pewnie jakieś środki konserwujące/grzybobójcze (albo buty nimi spryskano, albo kartony czy palety). W końcu te chińskie ciapy płyną statkiem, a tam o pleśń, bakterie, pasożyty nie trudno. Śmierdzi jakiś pentachlorfenol, tetrachlorfenol, czy innt zajzajer. Formalina też to może być.
To się jak najbardziej nadaje do reklamacji, bo UE nie zezwala na stosowanie tych substancji. Tyle żeby to udowodnić, trzeba dać te buty do zbadania na okoliczność występowania substancji zabronionych.
Kurcze, nie wiem, moj nos nie rozroznia takich rzeczy, a chemie mialam ostatni raz jakos na 3 czy 4 roku studoiw
Taka analiza pewnie bedzie kosztowala wiecej niz buty :/
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 12:45   #14
sto_krotka_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 218
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

jedna rada: wyrzucić do śmieci i nigdy więcej nie kupować takiej taniochy w ciemno...
ja dostałam takie koturny-śmierdziuchy ze wspólnego zamówienia tu na wizażu
są straszne, nie dość, że śmierdzą "chińszczyzną" to i w dodatku za każdym razem robiły mi dziury w obu skarpetkach, więc zwykłe bawełniane skarpetki miałam na jeden raz (oczywiście o zdjęciu butów gdziekolwiek nie było mowy, bo wstyd, że pomyślą, że dziurawe skarpety zakładam hehe). Wietrzenie ich nic nie dało, tak samo żadne pryskanie. Az wstyd było siedzieć w nich w pracy, bo całe pomieszczenie śmierdziało i musiałam co jakiś czas okno otwierać

Edytowane przez sto_krotka_87
Czas edycji: 2012-11-15 o 13:36
sto_krotka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 12:54   #15
201606201234
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8 219
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Cytat:
Napisane przez sto_krotka_87 Pokaż wiadomość
jedna rada: wyrzucić do śmieci i nigdy więcej nie kupować takiej taniochy w ciemno...
ja dostałam takie koturny-śmierdziuchy ze wspólnego zamówienia tu na wizażu
są straszne, nie dość, że śmierdzą "chińszczyzną" to i w dodatku za każdym razem robiły mi dziury w obu skarpetkach, więc zwykłe bawełniane skarpetki miałam na jeden raz. Wietrzenie ich nic nie dało, tak samo żadne pryskanie. Az wstyd było siedzieć w nich w pracy, bo całe pomieszczenie śmierdziało i musiałam co jakiś czas okno otwierać
tak, tylko skad miala wiedziec ze beda tak śmierdzieć, skoro kupiła przez neta, to sa właśnie zakupy online heh
201606201234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 12:59   #16
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Cytat:
Napisane przez sto_krotka_87 Pokaż wiadomość
jedna rada: wyrzucić do śmieci i nigdy więcej nie kupować takiej taniochy w ciemno...
ja dostałam takie koturny-śmierdziuchy ze wspólnego zamówienia tu na wizażu
są straszne, nie dość, że śmierdzą "chińszczyzną" to i w dodatku za każdym razem robiły mi dziury w obu skarpetkach, więc zwykłe bawełniane skarpetki miałam na jeden raz. Wietrzenie ich nic nie dało, tak samo żadne pryskanie. Az wstyd było siedzieć w nich w pracy, bo całe pomieszczenie śmierdziało i musiałam co jakiś czas okno otwierać
Nie raz kupowalam buty przez neta i zadne nie roztaczaly tak upojnej woni
A bylo kupic workery w Deichmanie...Tylko o 50 seta drozsze...
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 13:35   #17
sto_krotka_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 218
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Cytat:
Napisane przez poison0123 Pokaż wiadomość
tak, tylko skad miala wiedziec ze beda tak śmierdzieć, skoro kupiła przez neta, to sa właśnie zakupy online heh
no to wiem przecież, dlatego napisałam, że w ciemno, bo poniekąd zakupy online takie właśnie są
Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Nie raz kupowalam buty przez neta i zadne nie roztaczaly tak upojnej woni
A bylo kupic workery w Deichmanie...Tylko o 50 seta drozsze...
ja też mam 2-3 pary butów kupionych na allegro i są jak najbardziej ok, niestety czasami trafi się bubel, więc warto pochodzić po sklepach, dać te 50 zł więcej wiedząc co się kupuje. No, ale można sobie tak obiecywać, ja pewnie też jeszcze nie raz skuszę się na jakieś buciorki z neta
sto_krotka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 23:38   #18
rococo
Raczkowanie
 
Avatar rococo
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 143
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Co oznacza powinien?? Gdzie jest napisane ... w jakiej ustawie że śmierdzenie (notabene indywidualna ocena kupującej) kwalifikuje się do reklamacji?? Sprzedawca powinnien wszystko to co jasno określa ustawa - a nie widzimisie kupujących ;/ I nie ma tu do rzeczy nic jak jest w Polsce... od tego są ustawy - nie ma ustawy, uregulowania, nikt nic nie powinien, co mu wymyśli kupujący.

I powiem szczerze że zapach kleju nie schodzi tak szybko... mam buty z Primamody z przed 2 lat i nadal czuć ten zapach... zresztą autorka nie napisała właściwie z czego są te buty...może specyficzny zapach ma materiał z jakiego jest wykoanany ;/

Próbować zawsze może...ale od tego są odpowiednie regulacje prawne że wiedzieć co można a co nie - i nie robić z siebie głupka ;/


Reklamować masz prawo zawsze, i reklamacje sprzedawca zawsze musi przyjąć do rozpatrzenia. Po co się spinasz dziewczyno wiec ? Próbować nie można ? Zluzuj, uczepiłaś się słówka i musisz upuścić ciśnienie ? Nie wszystko jest regulowane prawnie, jak dla mnie to po prostu ludzkie zwracać rzeczy z takiego powodu i w cywilizowanych krajach tak się robi. Dlatego napisałam powinien a nie musi.

Nie ma opisane, bo nikt ci nie będzie w ustawach opisywał wad każdego przedmiotu i tak nasze prawo jest jednym z obszerniejszych niestety. Nie ma przepisu regulującego zwroty, wiec nie wiesz czy sprzedawca pozytywnie sprawy nie rozpatrzy, prawda ?
Robienie z siebie głupka, może dla ciebie. Dla mnie robienie z siebie głupka to olać własną osóbkę na rzecz, no właśnie czego ? Co stracisz jak napiszesz tego maila do sprzedawcy ?

A swoją drogą dziewczyna miała prawo odesłać bez powodu, skoro to zakup przez internet. Szkoda że tego nie zrobiła.
rococo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 09:42   #19
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Cytat:
Napisane przez rococo Pokaż wiadomość
Reklamować masz prawo zawsze, i reklamacje sprzedawca zawsze musi przyjąć do rozpatrzenia. Po co się spinasz dziewczyno wiec ? Próbować nie można ? Zluzuj, uczepiłaś się słówka i musisz upuścić ciśnienie ? Nie wszystko jest regulowane prawnie, jak dla mnie to po prostu ludzkie zwracać rzeczy z takiego powodu i w cywilizowanych krajach tak się robi. Dlatego napisałam powinien a nie musi.

Nie ma opisane, bo nikt ci nie będzie w ustawach opisywał wad każdego przedmiotu i tak nasze prawo jest jednym z obszerniejszych niestety. Nie ma przepisu regulującego zwroty, wiec nie wiesz czy sprzedawca pozytywnie sprawy nie rozpatrzy, prawda ?
Robienie z siebie głupka, może dla ciebie. Dla mnie robienie z siebie głupka to olać własną osóbkę na rzecz, no właśnie czego ? Co stracisz jak napiszesz tego maila do sprzedawcy ?

A swoją drogą dziewczyna miała prawo odesłać bez powodu, skoro to zakup przez internet. Szkoda że tego nie zrobiła.
Kochana wszystko jest uregulowane odpowiednimi ustawami...gdybyś była zainteresowana , znalazłabyś i przeczytała to byś wiedziała Ponad to w Polsce obowiązują nas regulacje z Unii Europejskiej czyli takie same jak w UK, Niemczach czy Francji i Holandii...itd, itd, więc tworzenie opinii że Polska nie jest cywilizoawanym krajem jest śmieszne (wręcz przykre dla kraju w którym żyjesz). Owszem może w Polsce nie jest różowo ale tak na prawdę nigdzie nie jest różowo. Np. nie wszyscy Francuzi zyją jak z obrazka paryskiego...wielu jest bezdomnych i żyją w barakach/namiotach - ale tu nie oto chodzi.
Owszem buty można było odrazu zwrócić jeśli kupującej nie odpowiadało coś... ale teraz już po ptakach - nawet na pudełku z np. Ryłko czy Primamody (czyli dość dobre i duże firmy) jest napisane co nie podlega reklamacją, a są to m.in. właśnie wygoda i zapach obuwia
I jest to uregulowane i sprzedający nic nie powinien ani nic nie musi - co nie zmienia faktu iż oczywiście zapytać się można ale trzeba być świadomym tego ze kupujący ma nie tylko przywileje i oczekiwania ale również obowiązki - tak samo jak sprzedający- i jak już wcześniej napisałam wszystko jest uregulowane prawnie, bo gdyby nie było to nie było by handlu...a "bezkrólewie".

Edytowane przez _Kari_
Czas edycji: 2012-11-16 o 09:43
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-16, 10:59   #20
201704051536
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 887
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny Kupilam na Allegro buty, ktore wydzielaja dosc specyficzny hmmm...aromat. Kazda z Was byla pewnie w sklepie z chinszczyzna. Wlasnie o to mi chodzi, taka jakby chemia, plastik, diabli wiedza co. Nie mam pojecia, jak pozbyc sie tego smrodu? Wywietrzyc sie nie chce, smierdzi jak zaraza, a do tego smierdza tez skarpetki, ktore nie chca sie doprac Ma ktos jakies domowe sposoby na pozbycie sie tego? oddanie do sklepu chyba nie wchodzi w gre, kupilam na All i juz je nosilam, bo myslalam, ze to okropna won sie ulotni z czasem.
raz kupilam taki wynalazek na ebayu - staly 3 mce na tarasie, smrod minal
201704051536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 11:05   #21
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Cytat:
Napisane przez PaulaMyFashionBlog Pokaż wiadomość
raz kupilam taki wynalazek na ebayu - staly 3 mce na tarasie, smrod minal
3 m-ce To kiedy ja je zaloze, na wiosne?
Musze wystawic na dwor, tylko zebym nie zapomniala zabrac jak zacznie padac...
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 23:37   #22
rococo
Raczkowanie
 
Avatar rococo
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 143
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Kochana wszystko jest uregulowane odpowiednimi ustawami...gdybyś była zainteresowana , znalazłabyś i przeczytała to byś wiedziała Ponad to w Polsce obowiązują nas regulacje z Unii Europejskiej czyli takie same jak w UK, Niemczach czy Francji i Holandii...itd, itd, więc tworzenie opinii że Polska nie jest cywilizoawanym krajem jest śmieszne (wręcz przykre dla kraju w którym żyjesz). Owszem może w Polsce nie jest różowo ale tak na prawdę nigdzie nie jest różowo. Np. nie wszyscy Francuzi zyją jak z obrazka paryskiego...wielu jest bezdomnych i żyją w barakach/namiotach - ale tu nie oto chodzi.
.
Możemy mieć to samo prawo, możemy mieć identyczny system - ale powiedz czemu w innych krajach zwrócisz coś bez problemu, a u nas z wieloma podstawowymi rzeczami trzeba biegać do rzecznika praw konsumentów ? Czemu sprzedawcy umieszczają na swych stoiskach napisy niezgodne z prawem i wprowadzające mniej świadomych klientów w błąd ? Dlaczego nieraz usługodawce trzeba wręcz straszyć instytucjami, by odebrać to za co płacimy ? W cywilizowanym kraju nie trzeba tracić nerwów by odebrać to co "gwarantuje" prawo. Dlatego jak dla mnie jeszcze daleko nam do normalności. Bo wyszarpujemy swoje racje a nie je dostajemy.
rococo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 06:50   #23
tiera
Raczkowanie
 
Avatar tiera
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: K-K
Wiadomości: 471
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Też zakupiłam takie śmierdzące buty na allegro. Nie zawracałam bo bardzo mi się podobały- więc postanowiłam jakoś wyeliminować ten smród. Wietrzyłam, wystawiałam na mróz- niestety nic to nie dawało. Wstyd było w nich gdziekolwiek pójść bo smród był na prawdę intensywny- kleje, skóra, nie wiem co to było..
W końcu zakupiłam w rossmanie taki dezodorant do butów- no i pomogło. Dwa razy intensywnie nim wypsikałam buty z każdej strony i nie śmierdzą.
Co do zwrotów- to często sprzedawcy bronią się tym, że nie sprzedają na koncie firmowym więc zwrotów nie przyjmują. Oczywiście paragonów też nie wydają- a nie jest to sprzedaż okazjonalna, wiec żeby z tym walczyć należałoby każdego takiego sprzedającego zgłaszać do US, no przy takiej sprzedaży musi mieć zarejestrowaną działalność- z tego co wiem. Nie tylko odprowadzać podatki ale i opłacać ZUS itd.
tiera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 09:33   #24
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Cytat:
Napisane przez tiera Pokaż wiadomość
Też zakupiłam takie śmierdzące buty na allegro. Nie zawracałam bo bardzo mi się podobały- więc postanowiłam jakoś wyeliminować ten smród. Wietrzyłam, wystawiałam na mróz- niestety nic to nie dawało. Wstyd było w nich gdziekolwiek pójść bo smród był na prawdę intensywny- kleje, skóra, nie wiem co to było..
W końcu zakupiłam w rossmanie taki dezodorant do butów- no i pomogło. Dwa razy intensywnie nim wypsikałam buty z każdej strony i nie śmierdzą.
Co do zwrotów- to często sprzedawcy bronią się tym, że nie sprzedają na koncie firmowym więc zwrotów nie przyjmują. Oczywiście paragonów też nie wydają- a nie jest to sprzedaż okazjonalna, wiec żeby z tym walczyć należałoby każdego takiego sprzedającego zgłaszać do US, no przy takiej sprzedaży musi mieć zarejestrowaną działalność- z tego co wiem. Nie tylko odprowadzać podatki ale i opłacać ZUS itd.
Dzieki, na razie wietrze
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 10:25   #25
ptysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 31
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Możesz też spróbować sposobu, który mi pomógł. Buty wyłożyłam organzą (została mi z jakiegoś bukietu), kupiłam najtańszą sypaną czarną herbatę i nasypałam do butów. Pokropiłam to olejkiem zapachowym, niestety miałam tylko różany więc taki średni zapach do butów Ale udało się. Wystawiłam je za okno na kilka dni, herbata pochłonęła smrodek, olejek dodał aromatu i tak oto mam pachnące buty
ptysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 10:31   #26
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Cytat:
Napisane przez ptysia Pokaż wiadomość
Możesz też spróbować sposobu, który mi pomógł. Buty wyłożyłam organzą (została mi z jakiegoś bukietu), kupiłam najtańszą sypaną czarną herbatę i nasypałam do butów. Pokropiłam to olejkiem zapachowym, niestety miałam tylko różany więc taki średni zapach do butów Ale udało się. Wystawiłam je za okno na kilka dni, herbata pochłonęła smrodek, olejek dodał aromatu i tak oto mam pachnące buty
A buty nie beda tluste w srodku od olejku? Mam gdzies tu chyba capuccino...
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 13:17   #27
Lisciolaz Straszliwy
Wtajemniczenie
 
Avatar Lisciolaz Straszliwy
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lajkovac
Wiadomości: 2 480
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Obożesztymój, jeśli to taki zapach, o którym myślę, to serdecznie współczuję.

Kiedyś w Perfekcyjnej Pani Domu Anthea radziła, by w przypadku niemiłego zapachu ulokować wewnątrz buta skarpetę wypchaną herbatą. Nie pamiętam, ile ona tę herbatę zalecała tam trzymać, coś mi świta , że na noc...
Z tym, że nie mam pojęcia, czy taki sposób sprawdziłby się przy chyńszczyźnie. :P


Może lepiej reklamuj, mi taki chiński aromat kojarzy się przede wszystkim z tandetą i nie chciałabym czegoś takiego nosić.
__________________
Odnajduję w tym wątku pewną głąbię.



(\__/)
{ ^y^}




Lisciolaz Straszliwy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 13:50   #28
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Cytat:
Napisane przez Lisciolaz Straszliwy Pokaż wiadomość
Obożesztymój, jeśli to taki zapach, o którym myślę, to serdecznie współczuję.

Kiedyś w Perfekcyjnej Pani Domu Anthea radziła, by w przypadku niemiłego zapachu ulokować wewnątrz buta skarpetę wypchaną herbatą. Nie pamiętam, ile ona tę herbatę zalecała tam trzymać, coś mi świta , że na noc...
Z tym, że nie mam pojęcia, czy taki sposób sprawdziłby się przy chyńszczyźnie. :P


Może lepiej reklamuj, mi taki chiński aromat kojarzy się przede wszystkim z tandetą i nie chciałabym czegoś takiego nosić.
Sadzac po Twojej reakcji zapewne to jest 'apach" o ktorym pomyslalas
Ktos juz tu pisal o herbacie, moze faktycznie sprobuje, bo wietrzenie niewiele daje
BTW, swietny nick
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 17:02   #29
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Prawdopodobnie buty nie są skórzane albo nie do końca skórzane. Taki smród wydaje materiał powstały w wyniku przemielenia odpadów z naturalnej skóry z jakimiś związkami chemicznymi. W tym wypadku samej skóry naturalnej pewnie nie jest zbyt dużo i stąd ten nieprzyjemny zapach. Pytanie czy kupiłaś je jako skórzane a jeżeli tak to jak taka skóra była opisana w aukcji.
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 17:55   #30
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Cytat:
Napisane przez anna_wawa Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie buty nie są skórzane albo nie do końca skórzane. Taki smród wydaje materiał powstały w wyniku przemielenia odpadów z naturalnej skóry z jakimiś związkami chemicznymi. W tym wypadku samej skóry naturalnej pewnie nie jest zbyt dużo i stąd ten nieprzyjemny zapach. Pytanie czy kupiłaś je jako skórzane a jeżeli tak to jak taka skóra była opisana w aukcji.
Ekologiczna
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-10 12:28:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:35.