kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej... - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: gdzie kredyt????
GE Money 5 6,02%
Bank Millennium 11 13,25%
mBank 6 7,23%
DomBank 1 1,20%
Santander 1 1,20%
Deutshe Bank 1 1,20%
Multi Bank 4 4,82%
PKO BP 16 19,28%
PeKaO 6 7,23%
Fortis 1 1,20%
BPH 1 1,20%
BZ WBK 6 7,23%
inny 24 28,92%
Głosujący: 83. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-25, 22:37   #121
_cleooo_
Raczkowanie
 
Avatar _cleooo_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 382
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Ja bym się wstrzymała z zakupem mieszkania na kredyt gdzieś pół roku. Niech sytuacja się wklaruje, kursy walut uspokoją, RPP podjemie jakieś decyzje odnosnie stóp procentowych etc.
Chyba, że nie masz żadnego wkładu własnego, to starałbym się szukac teraz banku który udzieli Ci jeszcze na 100% kredyt. Bo KNB chce przeorsować ustawę zastrzająca dostęp do kredyty i za pół roku to może nikt nie dac kredytu na 100%.
No i ja jak jestem zwolenniczką brania kredytu w walucie w jakiej się zarabia. Ale w ej kwestii to każdy ma inne zdanie.

w tej chwili jest najlepszy moment na branie kredytu w walutach obcych. im wyższy kurs tym korzystniej. tylko przy obecnej sytuacji w sektorze bankowym trzeba mieć mocne nerwy. banki w ciągu jednego dnia zmieniają kilka razy zasady kredytowania.
a promesa wcale nie daje 100% pewności, że bank udzieli kredytu, co ostatnio spotkało niestety wielu klientów jednego z popularnych banków.

co do wkładu własnego to najprawdopodobniej od nowego roku banki będą "zobowiązane" do jego podwyższenia do poziomu 30%.
__________________
_cleooo_


_cleooo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 09:10   #122
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez _cleooo_ Pokaż wiadomość
w tej chwili jest najlepszy moment na branie kredytu w walutach obcych. im wyższy kurs tym korzystniej. tylko przy obecnej sytuacji w sektorze bankowym trzeba mieć mocne nerwy. banki w ciągu jednego dnia zmieniają kilka razy zasady kredytowania.
a promesa wcale nie daje 100% pewności, że bank udzieli kredytu, co ostatnio spotkało niestety wielu klientów jednego z popularnych banków.

co do wkładu własnego to najprawdopodobniej od nowego roku banki będą "zobowiązane" do jego podwyższenia do poziomu 30%.
30%

teraz sie cziesze ze podjelismy wczesniej decyzje ze kredyt wezmiemy gdy dom bedzie stac
wiec tylko na wykonczenie....
mam nadzieje ze przyznają
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 06:39   #123
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość

Ale wysoki kurs walut jest opłacalny przy braniu kredytu, jak spadnie to i kredytu będzie mniej do spłacania.
Co do brania kredytu w walucie zarabiania, to wszystko by było dobrze gdyby u nas stopy procentowe nie były tak wysokie, a przy tej różnicy oprocentowania branie w walucie jest opłacalne, a kurs walut pewnie niedługo spadnie. Jedno o czym należy pamiętać to żeby rata kredytu stanowiła nie więcej niż 40% dochodów, żeby mieć margines bezpieczeństwa, bo różne wypadki chodzą po ludziach.
Tak, wiem że fajnie brac kredyt kiedy dana waluta jest droga, a potem spada ale to nie zmienia faktu że trzeba miec berdzo silne nerwy. Nikt nie wie (można tylkogdybac) jak zacowa się nasz rząd , czy rpp i jak będzie wglądał kurs waut za np. miesiąc. Można się domyslać, że spadnie ale nie powiedziałabym że na pewno.
A powracając do spłacania kredtu w walucie w jakiej się zarabia to przpominam że zwykle kredyt bierze się na 10, 20 lub na 30 lat.

Cytat:
Napisane przez _cleooo_ Pokaż wiadomość
w tej chwili jest najlepszy moment na branie kredytu w walutach obcych. im wyższy kurs tym korzystniej. tylko przy obecnej sytuacji w sektorze bankowym trzeba mieć mocne nerwy. banki w ciągu jednego dnia zmieniają kilka razy zasady kredytowania.
a promesa wcale nie daje 100% pewności, że bank udzieli kredytu, co ostatnio spotkało niestety wielu klientów jednego z popularnych banków.

.
Otóż to!
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 07:50   #124
22kasiunia
Rozeznanie
 
Avatar 22kasiunia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: @@@@@
Wiadomości: 692
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

witam was serdecznie

Ja mam problem z kredytem tzn mam zdolnosc ale czekam na decyzje juz 7 tydzien bank zapewniał mnie ze decyzja bedzie w miesiac a jej nie ma ja biore kredyt w PLN i mam 50% wkładu własnego i wkurza mnie ze musze tyle czekac kobieta która sprzedaje mi mieszkanie chce sie wycofac probuje ja jakos przeciagac ale nie wiem na jak długo
__________________
Szczęśliwa Żonka
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007061601801830.png

Aparatka góra i dół 06.05.2009 ))
22kasiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 15:41   #125
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Dziewczyny, a czy któraś z Was próbowała rozszerzyć kredyt?

My braliśmy kredyt w Nordei i wtedy można było wziąć kredyt do 110% wartości nieruchomości, ale niestety nie mieliśmy takiej zdolności i wzięliśmy na 100%. W międzyczasie wzrosły nam sporo dochody i planowaliśmy rozszerzyć kredyt, ale nie wiem, czy w obecnej sytuacji to jest w ogóle realne... Dzwoniłam na infolinię, ale tam niestety za wiele nie wiedzą Pani tylko nas nastraszyła, że jeżeli będziemy chcieli rozszerzyć kredyt to będziemy musieli się zgodzić na zmianę marży, która ostatnio drastycznie wzrosła. Ale ja jej zbytnio nie wierzę, muszę się chyba wybrać do jakiegoś oddziału osobiście.
Chociaż nie wiem, czy nie prościej by było spróbować załatwić jakiś zupełnie oddzielny kredyt gotówkowy
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 08:00   #126
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Bank może zastosowac albo oprocentowanie z umowy albo obecnie obowiązujące - zwykle to bardziej korzystne dla siebie ..., najczęściej jednak jak zwiększasz kwotę kredytu, to robisz to na warunkach obowiązujących, czyli Pani z infolinii miała rację. Teraz w Nordei jest kredyt max do 90% wartości nieruchomości, więc nie wiem, czy Twoje plany powiększenia kredytu się powiodą niestety.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 07:42   #127
Mateoart
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Najbardziej polecam udać się do placówki Open Finanse lub przez internet załatwić wszystko polecam wejść na niżej podany link i porównać
xxxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-02-10 o 09:10 Powód: link
Mateoart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-18, 10:46   #128
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez Mateoart Pokaż wiadomość
Najbardziej polecam udać się do placówki Open Finanse lub przez internet załatwić wszystko polecam wejść na niżej podany link i porównać
xxxx
hehe, chyba reklama
byłam na etapie szukania kredytu w Open Finance, doradca był ewidentnie znudzony i próbował wciskac same produkty grup związanych z Open - chyba Noble itd
nie skupiał się na kredycie, tylko na jakiś usługach oszczędzania
słowem odradzam punkt przy Pl Starynkiewicza w Wawie
__________________
siabada


Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-02-10 o 09:11 Powód: link w cytacie
oolong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 12:19   #129
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Reklama .
Niestety w każdej firmie trafisz na słabych pracowników, warto porównać usługi kilku osób i wybrać tą, która najbardziej Tobie odpowiada.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 12:33   #130
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

ja już z kredytem rzecz sprzed roku
wiem, że wszędzie można trafić na słabego doradcę
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 16:19   #131
magd4lenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
ja już z kredytem rzecz sprzed roku
wiem, że wszędzie można trafić na słabego doradcę
Wykopuję, bo szukam kredytu. I mimo różnych opinii chyba jednak umówię się na spotkanie z doradcą xxxx Wiem, że krążą różne opinie, ale mam wrażenie, że tak czy inaczej warto pójść na spotkanie.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-02-10 o 09:11 Powód: nazwa
magd4lenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-08, 22:06   #132
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Ja bym Ci poleciła jakiegoś niezależnego doradcę a nie OF czy Expander. Z OF miał doświadczenia kumpel (koniecznie namawiali na kredyt z lokatą itp.). Ja miałam z Expanderem, ale koleś był tak niezorientowany, ze masakra, plótł głupoty np. że transzę na wykonczenie mieszkania dostanę dopiero w momencie aktu notarialnego.
Koniec końców dwa banki załatwiłam sama (i dały dużo lepsze warunki niż przez Expander) i dwa kolejne załatwiałam przez niezależnego doradcę i było full profeska tak jak chcę a nie tak jak oni zarobią najwięcej...
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 11:46   #133
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Niezależny doradca to jedynie może być wtedy gdy to Ty płacisz mu wynagrodzenie.

Większość firm doradczych pospisuje umowy z bankami i dostaje od nich prowizje, w tym momencie będą promowali kredyt banku który daje największą prowizję. Często jest tak że idąc bezpośrednio do banku można wynegocjować lepsze warunki bo bank oszczędza na prowizji jaką wypłacić by musiał pośrednikowi.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 14:27   #134
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Powiem Ci, że ten niezależny i tak "wynalazł" dużo lepsze warunki w tych samych bankach co Expander. "Pech" chciał, że w jednym sama wynegocjowałam jeszcze lepiej, a w przypadku drugiego (bzwbk) Expander twierdził, ze w ogóle nie dostanę kredytu, załatwiłam na własną rękę i decyzja pozytywna jest.

Z kim nie rozmawiam, to chwalą sobie niezależnych...
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 16:02   #135
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że ten niezależny i tak "wynalazł" dużo lepsze warunki w tych samych bankach co Expander. "Pech" chciał, że w jednym sama wynegocjowałam jeszcze lepiej, a w przypadku drugiego (bzwbk) Expander twierdził, ze w ogóle nie dostanę kredytu, załatwiłam na własną rękę i decyzja pozytywna jest.

Z kim nie rozmawiam, to chwalą sobie niezależnych...
Jak definiujesz że ktoś jest niezależnym doradcą?

Tak przy okazji to magd4lenka wcale nie chce znać naszej opinii tylko reklamuje firmę. Zajrzałam sobie w jej inne posty i nawet na wątku o operacji biustu też ja reklamuje.
__________________
asia

Edytowane przez asiulkaa
Czas edycji: 2014-02-09 o 16:03
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 16:03   #136
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Nie pracuje w takich sieciówkach jak Expander, Homebroker, Open Finance itp.
Ja trafiłam na takiego, który założył swoją firmę, jest tam ich 4 osoby.


no to się wszystko wyjaśniło...
__________________
Książki LC

Edytowane przez Miss Saeki
Czas edycji: 2014-02-09 o 16:06
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 15:41   #137
Kasandra13
Przyczajenie
 
Avatar Kasandra13
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

A nie lepiej sprawdzić oferty samemu? Można poprzez szukanie na stronach, poprzez doradce albo poprzez wyszukiwarki internetowe np. rankomat. I jest wtedy pogląd na sytuacje i ogólnie warunki.
Kasandra13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 17:05   #138
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Ja bym Ci poleciła jakiegoś niezależnego doradcę a nie OF czy Expander. Z OF miał doświadczenia kumpel (koniecznie namawiali na kredyt z lokatą itp.). Ja miałam z Expanderem, ale koleś był tak niezorientowany, ze masakra, plótł głupoty np. że transzę na wykonczenie mieszkania dostanę dopiero w momencie aktu notarialnego.
Koniec końców dwa banki załatwiłam sama (i dały dużo lepsze warunki niż przez Expander) i dwa kolejne załatwiałam przez niezależnego doradcę i było full profeska tak jak chcę a nie tak jak oni zarobią najwięcej...
hahaha ja się prawie z facetem pokłóciłam o ten kredyt z lokatą, bo dla mnie to się po prostu nie kalkuluje i jest mało logiczne
widzę że nie jestem sama
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 19:11   #139
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Niezależny doradca to jedynie może być wtedy gdy to Ty płacisz mu wynagrodzenie.
Dokładnie.

Co do reszty - to zależy od człowieka. Jak będzie promował bank, który mu najwięcej płaci a nie ma najlepszej oferty, to dużo ryzykuje. Klienci to nie debile. Taki manewr może mu się udać raz, kilka razy. Jeśli zas zawze będzie szukał tanich, dobrych ofert, to będzie mógł mieć klientów z polecenia - i to się opłaca, a nie zarobienie raz czy dwa razy.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...

Edytowane przez anciaahk
Czas edycji: 2014-11-16 o 19:13
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-08, 17:02   #140
marta_baran
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Dokładnie.

Co do reszty - to zależy od człowieka. Jak będzie promował bank, który mu najwięcej płaci a nie ma najlepszej oferty, to dużo ryzykuje. Klienci to nie debile. Taki manewr może mu się udać raz, kilka razy. Jeśli zas zawze będzie szukał tanich, dobrych ofert, to będzie mógł mieć klientów z polecenia - i to się opłaca, a nie zarobienie raz czy dwa razy.
Zgadzam się, byłam chyba u wszystkich znanych pośredników typu Open finance, expander i.tp. Chodziłam też z partnerem po oddziałach banków i powiem szczerze, że doradcy z Open i expandera nie doradzili mi nic szczególnego w porównaniu z bankami. Zdecydowaliśmy się w tedy pójść do małego pośrednika xxxx Miła Pani doradziła nam ile powinniśmy wziąć kredytu i dodatkowo wynegocjowała dla nas niższą prowizję, ponieważ złożyliśmy dokumenty do kilku banków na raz i skorzystaliśmy finalnie z oferty tego, który zdecydował się zejść z marży. Każdemu kto rozważa wzięcie kredytu polecam przynajmniej konsultacje z tą firmą

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-12-10 o 12:16 Powód: link
marta_baran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 23:30   #141
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: kredyt na mieszkanie - gdzie najlepiej...

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Niezależny doradca to jedynie może być wtedy gdy to Ty płacisz mu wynagrodzenie.

Większość firm doradczych pospisuje umowy z bankami i dostaje od nich prowizje, w tym momencie będą promowali kredyt banku który daje największą prowizję. Często jest tak że idąc bezpośrednio do banku można wynegocjować lepsze warunki bo bank oszczędza na prowizji jaką wypłacić by musiał pośrednikowi.
Jeśli bank nie zapłaci pośrednikowi to zapłaci pracownikowi lub pracownikom / oddziałom. W Polsce jest tylko kilka banków które roznicuja ofertę dla klientów od pośrednika lub bez pośrednika. A wysokość prowizji lub marzy można zawsze negocjować, natomiast efekty zależą nie tylko od umiejętności doradcy/klienta ale tez od aktualnej polityki banku.
Ps. Porównywarki kredytowe tez w dużej części są sponsorowane dlatego warto zwrócić uwagę na dodatkowe *
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-18 00:30:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:15.