Niemcy IV :) - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-24, 16:46   #1171
tonia85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: de
Wiadomości: 5 313
GG do tonia85
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
wg mnie lepiej uczyć sie języka w Niemczech...
tu nie masz wyjścia, słuchasz, powtarzasz i uczysz się.
Potwierdzam:e hem:
tonia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 17:00   #1172
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez CzekoladowyMus Pokaż wiadomość
To jak ja mam sie uczyc niemieckiego od podstaw w niemczech bez polskiego nauczyciela..
a tak jak i my wszyscy ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 18:01   #1173
julkakulka
Raczkowanie
 
Avatar julkakulka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 299
Dot.: Niemcy IV :)

No to ja chyba jestem tym wyjątkiem który potwierdzi regułę
Bo ja sie nauczyłam niemieckiego w Polsce od polskich nauczycieli
Wiadomo, ze na pewnym poziomie to już trzeba z "tubylcami" gadać ale bazę i te poczatkowe poziomy to jak sie ma dobrego nauczyciela to można i w Polsce robić.
Angielskiego tez nauczyłam sie dobrze w liceum mając dobra nauczycielkę.
Francuski zaczęłam w pl, zrobiłam tylko jeden semestr, bo więcej nie zdążyłam i powiem wam, ze nikt mi tak dobrze nie wytłumaczył jak ta moja nauczycielka. We Francji nauczyłam sie mowić i posługiwać językiem swobodnie ale jednak brakowało mi tej świadomości co i jak, po co i dlaczego. No i Polska nauczycielka jakieś analogie językowe widziała i potrafiła to odnieść,żebyśmy zrozumieli.

Dziewczyny dzisiaj armagedon był! Biegłam na tramwaj, potem na pociąg , zziajana zdyszane wbiegam na dworzec, a tu niespodzianka. Cały ogrodzony, pełno policji. Myśle, pewnie jakieś terrorysty przyjechały, bombę podłożyli czy coś. Mówią przez megafon, ze żadne pociągi nie jadą. No kurde wiec ja w tramwaj szybko na chatę i męża za fraki niech odwozi do pracuszki! Potem w pracy ponad 2 h patrzyliśmy sie w monitory, bo system nam padł! No dzień świstaka! Potem wyczytałam w gazecie, ze jakiś pastuch popełnił samobójstwo i rzucił sie pod pociąg! Trup na miejscu! No kurde jakby przeżył to by go ludzie zlinczowali. Nie mógł sie po cichutku ogarnąć tylko setkami ludzi poranek rujnować!
__________________
Don't judge me, I was born to be AWESOME, not perfect
julkakulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 18:28   #1174
Dominicana
Zadomowienie
 
Avatar Dominicana
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 345
Dot.: Niemcy IV :)

ziewczyny musze Wam powiedziec ze po 3 tygodniach tutaj sie zadomowilam i mi sie podoba

A jutro zaczynam Deutschkurs

julkakulka nie jestes wyjatkiem. Tzn. np co do angielskiego co do Niemieckiego tez nie Gdybym nie zaniechala mojej nauki niemieckiego tez bez problemu teraz bym rozmawiala.
Z angielskiego jestem po wiekszosci samoukiem i mowie plynnie.
Mozna
Dominicana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 18:40   #1175
tonia85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: de
Wiadomości: 5 313
GG do tonia85
Dot.: Niemcy IV :)

julkakulka, wiadomo ze w pl mozna sie nauczyc od polskich nauczycieli, mój mąz też tak sie nauczył, sama też sie nauczyłam angielskiego. Chodzi o to ze na miejscu gdzie musisz tego języka sie używać to idzie szybciej - wychodzisz z zajęc i musisz mówić dalej

Edytowane przez tonia85
Czas edycji: 2014-03-24 o 18:42
tonia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 18:51   #1176
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez CzekoladowyMus Pokaż wiadomość
To jak ja mam sie uczyc niemieckiego od podstaw w niemczech bez polskiego nauczyciela..lepiej zrobie to w PL
Dużo szybciej się nauczyć języka w Niemczech

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Dominicana Pokaż wiadomość

A jutro zaczynam Deutschkurs
suuuper!
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 19:52   #1177
julkakulka
Raczkowanie
 
Avatar julkakulka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 299
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość
julkakulka, wiadomo ze w pl mozna sie nauczyc od polskich nauczycieli, mój mąz też tak sie nauczył, sama też sie nauczyłam angielskiego. Chodzi o to ze na miejscu gdzie musisz tego języka sie używać to idzie szybciej - wychodzisz z zajęc i musisz mówić dalej
wiadomka jak sie czlowiek chce nauczyc to sie zawsze i wszedzie nauczy
znam Rosjanki co sie plynnie po niemiecku nauczyly mowic na dalekiej Syberii a niektore pani to juz kilka lat tu mieszkaja i dalej nie potrafia porzadnego zdania skleici o pisaniu nie mowiac
__________________
Don't judge me, I was born to be AWESOME, not perfect
julkakulka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 20:15   #1178
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Niemcy IV :)

Dziewczyny... Zwrot auf die eier zu gehen ? Wiem że brzydki ale nie mogę odszukać konkretnego tłumaczenia.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 20:27   #1179
ciapulinka
Rozeznanie
 
Avatar ciapulinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Dziewczyny... Zwrot auf die eier zu gehen ? Wiem że brzydki ale nie mogę odszukać konkretnego tłumaczenia.
tlumaczenie ze komus na jajca wlazlas czyli kogos denerwujesz tak sie mowi potocznie im _Umgangssprache :P i wulganie
ciapulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 20:57   #1180
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ciapulinka Pokaż wiadomość
tlumaczenie ze komus na jajca wlazlas czyli kogos denerwujesz tak sie mowi potocznie im _Umgangssprache :P i wulganie
Dziękuje siedzę sobie grzecznie na urlopie i otrzymuje taką oto informacje od chłopaka z którym milion mies temu byłam na 3 randkach auf die eier zu gehen du nervst.... Po raz kolejny.. A nie dopisuje już od pól roku.. Niedługo zacznie mi okna wybijać.
To był kiepski tydzień. Idę wygrzać tyłek w jakiejś knajpie.

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Dominicana Pokaż wiadomość
ziewczyny musze Wam powiedziec ze po 3 tygodniach tutaj sie zadomowilam i mi sie podoba

A jutro zaczynam Deutschkurs

julkakulka nie jestes wyjatkiem. Tzn. np co do angielskiego co do Niemieckiego tez nie Gdybym nie zaniechala mojej nauki niemieckiego tez bez problemu teraz bym rozmawiala.
Z angielskiego jestem po wiekszosci samoukiem i mowie plynnie.
Mozna
Ja tez byłam zniechęcona. Poza tym po co uczyć się takiego brzydkiego języka( takie było moje podejście) teraz na gwałtu renty uczę się w domu, pracy i w przerwach w pracy...bo jak tu żyć między ludźmi gdy nie można z nimi pogadać.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-03-24 o 20:53
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 21:00   #1181
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
wg mnie lepiej uczyć sie języka w Niemczech...
tu nie masz wyjścia, słuchasz, powtarzasz i uczysz się.
Rozumiem ale nie bede rozumiala slowek jak bedzie do mnie mowil np biernik, r zenski, l mnoga takich slow wiec skad bede wiedziala vo jest co ;(
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 21:12   #1182
ciapulinka
Rozeznanie
 
Avatar ciapulinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez CzekoladowyMus Pokaż wiadomość
Rozumiem ale nie bede rozumiala slowek jak bedzie do mnie mowil np biernik, r zenski, l mnoga takich slow wiec skad bede wiedziala vo jest co ;(
ja tam nie wiedzialabym co to biernik bo w niemeickim jest tylko 4 odmiany z czego dwie latwe i proste a dwie prawie latwe :P
ciapulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 21:15   #1183
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ciapulinka Pokaż wiadomość
ja tam nie wiedzialabym co to biernik bo w niemeickim jest tylko 4 odmiany z czego dwie latwe i proste a dwie prawie latwe :P
Moglabys mi je napisac na pw? :-P ja widze ten jezyk jakos skomplikowanie
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 21:23   #1184
tonia85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: de
Wiadomości: 5 313
GG do tonia85
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ciapulinka Pokaż wiadomość
ja tam nie wiedzialabym co to biernik bo w niemeickim jest tylko 4 odmiany z czego dwie latwe i proste a dwie prawie latwe :P
Ja nawet po polsku nie wiem co to biernik nie skupiam sie na slowach ktore mi niepotrzebne

Edytowane przez tonia85
Czas edycji: 2014-03-24 o 21:24
tonia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 21:43   #1185
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
no to pedz do punktu i oddawaj ;o)Dostaniesz papiery do wypelniania z pytaniami, potem cie lekarz obejrzy, zmierza zelazo i jak wszystko bedzie ok, to sie na lezanke bedziesz mogla polozyc. Przy drugim oddaniu dostaniesz za to 25€.
Ja od zeszlego lata nie bylam. Smaruje pazury u stop( i dla pewnoci tez u rak ale chyba juz przestane) Locerylem i cholera nie wiem czy ten lakier przechodzi do krwi czy nie. Probowalam dzwonic do Uni Klinik gdzie oddawalam krew ale mi gada ze dzwonie poza godzinami a wlasnie dzwonilam w trakcie tych godzin. Wkoncu dalam sobie spokoj z tym telefonem, zeby sie dowiedziec czy mimo to moge oddawac dalej czy to jednak podchodzi pod leki i poki uzywam tego lakieru to nie moge...
Dziękuje za odpowiedz, czyli tak sama jak w Polsce tylko że tutaj płacą a w Polsce czekolady dają. Ale nie to jest najważniejsze. Mąż mój w Polsce to już kilka ładnych lat oddawał ma te wszystkie papiery, odznaczenia, krzyże itd. tutaj też byśmy chcieli ludziom pomagać. A jak się nazywa tutaj taki punkt?
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 21:52   #1186
ciapulinka
Rozeznanie
 
Avatar ciapulinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedz, czyli tak sama jak w Polsce tylko że tutaj płacą a w Polsce czekolady dają. Ale nie to jest najważniejsze. Mąż mój w Polsce to już kilka ładnych lat oddawał ma te wszystkie papiery, odznaczenia, krzyże itd. tutaj też byśmy chcieli ludziom pomagać. A jak się nazywa tutaj taki punkt?
Blutspendedienste przy klinikach albo DRK robi reklame ze zbiera krew i wtedy oglasza gdzie.
ciapulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 22:28   #1187
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

O rety, jutro jakieś strajki w Niedersachsen... Mam nadzieję, że ominą moją małą mieścinkę. Mają strajkować m.in. służby zdrowia i komunikacji miejskiej, a wybieram się akurat do dentysty ;/

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 23:45   #1188
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez CzekoladowyMus Pokaż wiadomość
Rozumiem ale nie bede rozumiala slowek jak bedzie do mnie mowil np biernik, r zenski, l mnoga takich slow wiec skad bede wiedziala vo jest co ;(
A stąd, że nauczyciel na lekcji podaje jakieś słówka, przykłady itd i na koniec mówi to jest to i to...
Przykładowo.. facet na moim kursie podawał przykłady czasowników, koniugacje dokładniej... das verb- typ A + typ B schwache verben ohne vokalwechsel i starken verben mit vokalwechsel. Na koniec oczywiście podał to nazewnictwo, wręcz rozrysowal na tablicy i podchodził też indywidualnie tłumacząc jak chłop krowie na rowie
To nie dotyczy tylko i wyłącznie czasownika, ale też reszty nazw. teraz na dalszych lekcjach przewija się to wszystko gdzieś w zadaniach więc nie da sie zapomnieć

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 00:35 ---------- Poprzedni post napisano o 00:30 ----------

Aaa i a propo biernika... (coś na czasie u mnie )biernik to Akkusativ

Wykładowca męczy nas z Nominativ, Akkusativ, Dativ

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 00:45 ---------- Poprzedni post napisano o 00:35 ----------

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
O rety, jutro jakieś strajki w Niedersachsen... Mam nadzieję, że ominą moją małą mieścinkę. Mają strajkować m.in. służby zdrowia i komunikacji miejskiej, a wybieram się akurat do dentysty ;/

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Mnie nie ominął strajk komunikacji miejskiej-kvb w Köln... wszystkie bahny stały cały dzień w zeszły wtorek i do pracy nie dotarłam...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 23:58   #1189
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ciapulinka Pokaż wiadomość
Blutspendedienste przy klinikach albo DRK robi reklame ze zbiera krew i wtedy oglasza gdzie.
dziękuje, jutro poszukam takiego punktu w moim mieście
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-25, 01:01   #1190
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
A stąd, że nauczyciel na lekcji podaje jakieś słówka, przykłady itd i na koniec mówi to jest to i to...
Przykładowo.. facet na moim kursie podawał przykłady czasowników, koniugacje dokładniej... das verb- typ A + typ B schwache verben ohne vokalwechsel i starken verben mit vokalwechsel. Na koniec oczywiście podał to nazewnictwo, wręcz rozrysowal na tablicy i podchodził też indywidualnie tłumacząc jak chłop krowie na rowie
To nie dotyczy tylko i wyłącznie czasownika, ale też reszty nazw. teraz na dalszych lekcjach przewija się to wszystko gdzieś w zadaniach więc nie da sie zapomnieć

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 00:35 ---------- Poprzedni post napisano o 00:30 ----------

Aaa i a propo biernika... (coś na czasie u mnie )biernik to Akkusativ

Wykładowca męczy nas z Nominativ, Akkusativ, Dativ

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 00:45 ---------- Poprzedni post napisano o 00:35 ----------



Mnie nie ominął strajk komunikacji miejskiej-kvb w Köln... wszystkie bahny stały cały dzień w zeszły wtorek i do pracy nie dotarłam...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Ojojoj glowa mala :O
..moze sie skusze na kurs
Zwlaszcza ze moj TZ tez lapie roznie niemiecki a chodzi na prawo jazdy tam

---------- Dopisano o 02:01 ---------- Poprzedni post napisano o 01:29 ----------

Dla Polek lizacych dopiero niemiecki polecam aplikacje elector.pl niemiecki z google play na androida. Zarabiste
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 07:30   #1191
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Hejo

Ale dzisiaj zimnica z rana... kiedy znowu przyjdzcie ciepełko


my dzisiaj mamy na popołudnie do pracy, a teraz czekamy na technika z O2 zeby nam podlaczyl neta
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 07:37   #1192
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Hey, ja się podłączam pod pytanie o ciepełko
Marzne dziś

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 07:38   #1193
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Hey, ja się podłączam pod pytanie o ciepełko
Marzne dziś

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

sprawdziłam pogode, od piatku ma wrocic wiosna
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 07:42   #1194
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
sprawdziłam pogode, od piatku ma wrocic wiosna
Oby

Jak ja niecierpie zimna
A tu mój termometr -1st pokazuje na daną chwilę

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 08:04   #1195
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedz, czyli tak sama jak w Polsce tylko że tutaj płacą a w Polsce czekolady dają. Ale nie to jest najważniejsze. Mąż mój w Polsce to już kilka ładnych lat oddawał ma te wszystkie papiery, odznaczenia, krzyże itd. tutaj też byśmy chcieli ludziom pomagać. A jak się nazywa tutaj taki punkt?
Wygogluj gdzie u ciebie mozna oddawac. ja znalazlam wielki szpital, jeden z wiekszych ktory mam na drugim koncu miasta, a tej drugi obok mnie ktory jest taki znany i dobry to nic nie bylo ze mozna tam oddawac. Pewnie dlatego ze w Uni Klinik jest oddzial rakowy i tam jest pelno chorych i tam maja tez budynek do oddawania krwi( Uni Klinik u mnie to wiele budynkow roznych szpitali, w tym polowa to uniwersytet). Poza tym mieli tez 2 miejsca na miescie, ale nie mialam pojecia gdzie to. Mozliwe ze gdzies blizej mnie, ale z dojazdem nie tak prosto, wiec jak juz jade to do nich, wsiadam i wysiadam na drugim koncu miasta nie miusze sie przesiadac.
Wpisz sobie w wyszukiwarke Blutspende in ( i tutaj twoja miejscowosc ) i napewno ci cos wyskoczy

---------- Dopisano o 09:04 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

Cytat:
Napisane przez ciapulinka Pokaż wiadomość
Blutspendedienste przy klinikach albo DRK robi reklame ze zbiera krew i wtedy oglasza gdzie.
o wlasnie jest jeszcze taka mozliwosc, ale ja szukalam stalego punktu, gdzie jak bede chciala ( wiadomo kobiety nie czesciej jak 3 m-ce a mezczyzni co 2 m-ce) to moge zawsze przyjsc i nie czekac jak akurat bedzie reklama. Wybralam mozliwosc zeby byl staly punkt, wiec i ty sobie poszukaj takiej mozliwosci jak wam pasuje
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 09:37   #1196
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

hej

nie odzywam sie bo niby mam 4 dni wolne ale w niedziele mialam mega-migrene..w nocy wymiotowala moja cora..wczoraj Amin mial biegunke...Myslalam ze to jakas jelitowka, ale dzieciaki super sie czuja wszystko jedza..za to ja czuje sie fatalnie mam strasznie scisniety zolade3k..nie wiem..pewnie cos zjedlismy i teraz sie meczymy super wolne mam

mnie uczyla Hiszpanka ja sie cieszylam ze na kursie nie mam Polakow, bo naprawde przez pierwsze polroku nie mialam kontaktu z Polakami i super szybko nauczylam sie jezyka..szczegoölnie ze moja Hosteska wszedzie mnie sama wysylala..na zakupy do urzedow itd..wiec musialam gadac

Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość
Ja nawet po polsku nie wiem co to biernik nie skupiam sie na slowach ktore mi niepotrzebne
hehehehehe..dokladnie
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 09:40   #1197
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

hahaha a myślałam, że tylko ja nie wiem co to biernik, celownik itd. Jakoś kiepska byłam z polskiego
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 10:32   #1198
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Ocipieje z tymi strajkami! Jutro bahny do 9 strajkują, a w czwartek wgl nie jeżdżą....
Niech że w końcu spełnią żądania strajkujacych, bo przez nich do pracy dotrzeć nie mogę!

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Butterfly_27 Pokaż wiadomość
hahaha a myślałam, że tylko ja nie wiem co to biernik, celownik itd. Jakoś kiepska byłam z polskiego
Ja z kolei przestałam ogarniać to po niemiecku musze nad tym przysiąść w końcu

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 17:27   #1199
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Dziewczyny help...
rano sprawdziłam, że strajk ma być w koloni od 3 do 9...ale nie doczytałam reszty...interesuje mnie linia 18...a tam cosik więcej napisali, a ja nic z tego ich piśmiennictwa nie rozumiem Mogłaby któraś z was zerknąć na stronke poniżej i mi rozrysować to po polskiemu

http://www.kvb-koeln.de/german/nachr...ownews&id=2170
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 17:41   #1200
paulincia1600
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: Niemcy IV :)

Hej
Ja aktualnie chodzę do vhs w której uczy Polka. I powiem wam ze chodziłam do Niemca tez. Różnica jest ogromna jeżeli chodzi o gramatykę . Po lekcji z Niemcem umiałam tylko zwroty , niestety gramatyka kulala. Teraz chodzę do Polki i walczymy z gramatyka . Jak załapie gramatykę będę chodzić juz tylko do Niemca . Moim zdaniem na początku lepiej iść do Polki , która wytlumaczy co i jak , a jak sie podlapie juz gramatykę , podstawy , "tok myślenia i tłumaczenia z polskiego na niemiecki "to wtedy iść do Niemca. Pozdrawiam


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
paulincia1600 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:35.