Niemcy :) - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-28, 21:51   #2761
Arwennaa
Raczkowanie
 
Avatar Arwennaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 62
Dot.: Niemcy :)

Witam!
Mam do Was pytanie. Moja rodzice mają zamiar przeprowadzić się do Niemiec tzn mieszkają już tam parą lat ale wracają do kraju bo ja tutaj chodzę do liceum. No i właśnie chcą zabrać mnie ze sobą. Boję się trochę bo wiadomo inny kraj język znam tyle o ile<jako turysta> i tu moje pytanie jak postrzegani są ludzie "przyjezdni" z innego kraju,czy Niemcy są życzliwi,jaką mają mentalność itd?. z resztą napewno będziecie wiedziały o co mi chodzi.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi
pozdrawiam
__________________
Nie bierz życia na poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy..::
Arwennaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-29, 09:27   #2762
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy :)

O tym sie nie przejmuj. Niemcy sa przyjazni. Ja mam o nich lepsze zdanie niz o polakach jesli chodzi o ta kwestie. Onie jak widza ze moiwsz ale z bledami nie robia min, nie wytykaja ci tego, sa bardzo mili. Jesli czegos nie zrozumiesz i spytasz zeby ci inaczej wytlumaczyli bo nie rozumiesz, to nie ma problemow. ja sie nigdy nie spotkalam z niezyczliwoscia, bo jestem cudzoziemka i na dodatek polka. Nigdy. Owszem czasami sobie mysle, jak slysze te matki czekajace jak sie drzwi przedszkola otwieraja jakie maja problemy itp. jakie one dziwne. ja nie umiem sie z nim i porownac, bo nie mam takich problemow. Zostawlam wychowana w innym kraju i te ich , lamenty ze starsze dziecko juz w pierwszym tygodniu szkoly uczy sie czytac, ze to tak wczesnie to na mnie wrazenia nie robia. My sie uczylismy juz w przedszkolu czatac , pisac, a tutaj dzieci ucza sie pozniej. Sama zobaczysz, pewnie nie raz bedziezs miala latwiej w szkole, bo to juz w Pl przerabialas. Nie porzejmuj sie,. nie ma sie czego bac.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-29, 17:14   #2763
Arwennaa
Raczkowanie
 
Avatar Arwennaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 62
Dot.: Niemcy :)

heh dzięki Moniko tym co napisałaś trochę zabiłaś we mnie strach.
__________________
Nie bierz życia na poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy..::
Arwennaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-29, 22:10   #2764
Arwennaa
Raczkowanie
 
Avatar Arwennaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 62
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Hey! Zadawałam te pytanie na podobnym wątku ale chciałabym usłyszeć więcej opinii.
Moja rodzina ma zamiar przeprowadzić się na stałe do Niemiec. Już 3lata tam mieszkają i chcą żebym do nich przyjechała. Obecnie jestem w 3klasie liceum plastycznego więc zostały mi jeszcze 2. Języka znam tyle o ile wiadomo jak to w szkole no ale szybko się uczę jeśli chodzi o niemiecki. nie wiem czy dam sobie radę ponieważ tam mają francuski a ja tylko uczyłam się angielskiego i niemieckiego. No dobra wracając do pytania chciałabym wiedzieć jaka jest ich mentalność,jak postrzegają "przyjezdnych" itd. wiadomo,że tam jest inna kultura itd. niektóre zachowania dla nas normalne mogą być dla nich dziwne. Boje się,że zostanę jakaś "wyalienowana"
Będę bardzo wdzięczna za wasze opinie.
pozdrawiam
__________________
Nie bierz życia na poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy..::
Arwennaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-31, 21:02   #2765
ciapulinka
Rozeznanie
 
Avatar ciapulinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 977
Cool Dot.: Niemcy :)

monia ma racje niemcy sa przyjazni.jak czegos nie zrozumiesz powtorza innymi slowami.ja nie trafilam na nikogo kto w stosunku do mnie byl by z niemcow nie mily.wiec nie masz sie czego bac!!w szole tak samo.jak wiedza ze przyjechalas to wszyscy ci pomoga.moj syn tez przyjechal tutaj.troche sie balam jego akceptacji w szkole.ale z czasem sie okazalo ze niepotrzebnie.bo wszyscy mu pomogli.


a teraz z innej beczki.dzis bylam na kirmis moje dziecko w koncu mowi do mnie: co ja mam za mame??a ja ze co?? ty sie niczego nie boisz i jezdzisz na samych niebezpiecznych karulelach a tata nie chce.no coz chyba wyrownalo siewiec mialam dzis frajde jak nie wiem co wszystkie obrotowe do gory nogami byly mojetroche sie poobijalam bo wyszlo na to ze za chuda jestem is tale w szelkach sie ruszalam.a byly na maxa zapiete juzale co tam!!!zajefajnie przynajmniej bylo
ciapulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-01, 14:42   #2766
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy :)

No widzisz, za chuda jestes to po co sie jeszcze odchudzasz hehehe. Jak bedziesz taka szczupla jak trzeba to wyslizgniesz sie z tych karuzel hehehe
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-01, 15:55   #2767
ciapulinka
Rozeznanie
 
Avatar ciapulinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 977
Cool Dot.: Niemcy :)

no ale ja wole chuda byc niz gruba nawet za cene obijania sie.przynajmniej dlugo bede pamietac
ciapulinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-01, 23:05   #2768
Pharoach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 85
Dot.: Niemcy :)

Dziewczyny,
W Niemczech obchodza Dzien Chlopaka/Mezczyzny??
Nie chce pytac mojego bo jesli obchodza to nie bedzie niespodzianki,
a jesli nie obchodza to wyjde na glupka
__________________
Nicht die Dinge sind positiv oder negativ,
sondern unsere Einstellung macht sie so.
Pharoach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 09:49   #2769
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

Ciapulinka,ja tez bylam wczoraj na Kirmes,u nas w Neuss jest teraz.Jutro zakonczenie...
Ja tam chodze tylko po to zeby sie najesc truskawek w czekoladzie Moglabym za nie dac sie pociac,takie dobre

Nie mam pojecia czy tu obchodzi sie dzien chlopaka Ja obchodze Pl dzien kobiet
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 12:46   #2770
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Niemcy :)

Cześć
Dziewczyny przepraszam, że tak Wam wcinam się w wątek ale nie chciałam zakładać nowego a mam prośbę do Was Mianowicie: jadę do Niemiec, Monachium na 2 dni i chciałam się Was zapytać gdzie mogę pojechać na fajne zakupy ciuchowe i kosmetyczne? Co polecacie kupić czego nie dostanę w Polsce (zarówno kosmetyki jak i jedzenie) i ogólnie może jakieś rady?

Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 14:56   #2771
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy :)

Jako ze mam jeszcze rodzine w Münchem( juz nie dlugo wracaja do PL niestety) to jak bylam u nich to zawsze ze szwagierka jechalysmy na Olimpia Zentrum. Tam sa prawie wszystkie sklepy. Jest tak Yves Rocher, Ostatnio otworzyli The Body Shop( wiec jak lubisz w a wPL nie masz tegio sklepu to obkup sie , no i jest ciut taniej niz w PL), jest H&M, C&A. Karstadt jesli dobrze pamietam, Galeria chyba tez jest, Nanu Nana( uwielbiam ten sklep, mozesz tak kupic rozne duperele do domu). U mnie tego sklepu nie ma, musialabym jechac do ratingen lub na lotnisko do Köln, wiec jak bylam w München to zawsze tam szwagierke ciagnelam. Maja tanie szklane miski czy szklanki i rozne dekoracje. A Deichmann, Neu Yorker , Piemki tez jest na Olimpi. Drogeria Dm, jakis Reformhaus, duza apteka, pojesc tez mozesz bo jest kafejka czy takie ecki z jedzeniem , wieszt cos na szybko oprzekasic. Nie pamietam ale chyba i chinskie jedzonko tez jest. No i ta mala fontanna z zabkami. jak ona mi sie podobala.
Inne sklepy z markowymi rzeczami czy ciuchami tez tam sa. tam sie zastanawiam czy Zara widzialam, ale chyba tak. Ogolem drogie sklepy omijalam i wchodzilam do tych tanszych.
Olimpia Zentrum jest zdaje sie jednopietrowym Zentrum, pod zadaszeniem, wiec jak zaparkujesz to nie musisz brac ze soba parasola czy kurtki. Szybko sie przejdzia do budynku i chodzisz sobie w ciepelku, od sklepu do sklepu.

Co kupic? To zalezy. jak lubisz TBS to oczywiscie wejdz tam, jak lubisz jakies markowe ciuchy a nie masz tych sklepow u siebie lub teraz euro stoi nisko, to moze byc i tutaj taniej, wiec wiadomo odwiedz Zara i inne sklepy. Mozesz sie obvkupic w Dm w Alverde jesttaniej niz w Pl przez net zamawiac i mozesz obkupic sie w ichnia babylove serie, to odpowiednik babydream serii z Rossmanna. Wiele osob woli serie z Dm-u
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-02, 17:10   #2772
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Niemcy :)

Monika jesteś wielka, dzięki Pozwolisz, że sobie to wydrukuję

Jutro muszę lecieć do kantoru i wymienić pieniądze. Taa, tylko ile ich wziąć
Bo na końcówki wyprzedaży już nawet nie mam co liczyć?
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 17:54   #2773
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy :)

O chyba nie masz. bylam wczoraj w miescie i fakt nie chodzilam za ciuchami, jdnak weszlam do C&A rozejrzec sie za czapka z dzianiny ale cianka co by moj maly mial na jesien, stara juz chyba za mala. oczywiscie nic nie znalazlam, wszystko na zime i pörzecen tez juz nie widzialam, chodz na nie nie zwracalam za duzej uwagi. Znalazlam w koszyku jeszcze przeceny rzeczy dla dzieci. Potem poszlam na piuerto z damskimi rzeczami i szukalam stanika z usztywniana duza miska i odpowiednio malym obwodze, co w C&A nalezy do trudnosci. tez nie rzucily mi sie przeceny na bieliznie. W H&M nie bylam. Pojechalam za pedzlami z TBS ( znajoma z PL chce, ja moj komplet juz mam hihihi) i rozgladalam sie za tanimi firmami z kolorowka czyli Essence, Catrice i u.m.a( robilam zakupy dla niej i dla siebie, coraz bardzij mi sie podobaja te tanie rzeczy i jak kiedys mialam sporo wysokiej polki, tak teraz tanie kosmetyki zapelniaja mi kuferek hihihi). catrice i u.m,a nie jest w PL dostepne, wiec jak ci sie cos spodoba to zakup sobie, bo maja calkiem fajnie rzeczy , a ceny... no i jesli lubisz Rival de Loop to tez zrob napad na polke w Rossmannie. Podobno w PL juz RdL sie nie kupi , chodzi o kolorowke oczywiscie. Ostatnio zmienili troche design opakowan i moja kolkcja tej kolrowki tez sie powiekszyla i uwazam je za calkiem fajne. mam brazer w najjasniejszym kolorze i ciesze sie jak dziecko, bo jest taki jak szukalam wiele lat, Mam dwa tusze do rzes i tez jestem zadowolona . mam 3in1 Mascara i Volume Magic Maskara. mam blyszczyk nr 020 w kolorze rozowym ale wersja nude bez drobinek. To dobry blyszczyk dla tych co nie lubia ciezkich i klejacych blyszczydel. Mam olejek do paznokci z kwiatkami w srodku, wyglada super na polce w lazince i wiedze ze mi paznokcie sie bardzij blyszcza, Uzywam tylko an noc przed pojsciem spac. mam baze pod cienie i odzywke do rzes i brwi. A jesli chodzi o pielegnacje to zalecam obkupic sie w plasteki na nos jesli masz zaskorniki. Podobno ich w PL nie ma, a platki naprawde sa fajne, wyciagaja te swinstwa z nosa.
Rozpisalam sie, a wcale nie wiem czy ty jestes zwolenniczka tanich kosmetykow, czy jednak wolisz te drozsze. Gdyby co, to co zlego to nie ja hihihi

teraz widze ze napisalam iz Olimpia to jedno pietro, a chodzilo mi o to ze jest parter i pierwsze pietro
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 10:58   #2774
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

MOni,ja tez bylam przedwczoraj w Düss,szkoda,ze sie nie zmowilysmy jakos...

Blaque,nie mam pojecia jakie sklepy sa w München,ale generalnie ciuchy w h&m sa tansze niz w Pl,to samo Zara i Mango... Moze poszukaj w Google jakis Outletow w poblizu,mozna sie niezle oblowic.Ostatnio udalo mi sie kupic spodnie Mexx przecenione z 75 € na 10 €.
Kolorowka wysokopolkowa tez wychodzi taniej,np Magic Concealer HR tutaj kupisz za niecale 90 Zl,w Pl chyba kosztuje okolo 130 Zl,czyli calkiem spora roznica w cenie
Perfumy pewnie tez tansze,chociaz tego nie sprawdzalam.Sprzet elektroniczny oplaca sie tu kupic. No i kawa,jesli lubisz polcam sie zaopatrzyc,moja Mam pije tylko niemiecka,bo ta polska mniej aromatyczna i smakuje gorzej...
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 15:37   #2775
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
O chyba nie masz. bylam wczoraj w miescie i fakt nie chodzilam za ciuchami, jdnak weszlam do C&A rozejrzec sie za czapka z dzianiny ale cianka co by moj maly mial na jesien, stara juz chyba za mala. oczywiscie nic nie znalazlam, wszystko na zime i pörzecen tez juz nie widzialam, chodz na nie nie zwracalam za duzej uwagi. Znalazlam w koszyku jeszcze przeceny rzeczy dla dzieci. Potem poszlam na piuerto z damskimi rzeczami i szukalam stanika z usztywniana duza miska i odpowiednio malym obwodze, co w C&A nalezy do trudnosci. tez nie rzucily mi sie przeceny na bieliznie. W H&M nie bylam. Pojechalam za pedzlami z TBS ( znajoma z PL chce, ja moj komplet juz mam hihihi) i rozgladalam sie za tanimi firmami z kolorowka czyli Essence, Catrice i u.m.a( robilam zakupy dla niej i dla siebie, coraz bardzij mi sie podobaja te tanie rzeczy i jak kiedys mialam sporo wysokiej polki, tak teraz tanie kosmetyki zapelniaja mi kuferek hihihi). catrice i u.m,a nie jest w PL dostepne, wiec jak ci sie cos spodoba to zakup sobie, bo maja calkiem fajnie rzeczy , a ceny... no i jesli lubisz Rival de Loop to tez zrob napad na polke w Rossmannie. Podobno w PL juz RdL sie nie kupi , chodzi o kolorowke oczywiscie. Ostatnio zmienili troche design opakowan i moja kolkcja tej kolrowki tez sie powiekszyla i uwazam je za calkiem fajne. mam brazer w najjasniejszym kolorze i ciesze sie jak dziecko, bo jest taki jak szukalam wiele lat, Mam dwa tusze do rzes i tez jestem zadowolona . mam 3in1 Mascara i Volume Magic Maskara. mam blyszczyk nr 020 w kolorze rozowym ale wersja nude bez drobinek. To dobry blyszczyk dla tych co nie lubia ciezkich i klejacych blyszczydel. Mam olejek do paznokci z kwiatkami w srodku, wyglada super na polce w lazince i wiedze ze mi paznokcie sie bardzij blyszcza, Uzywam tylko an noc przed pojsciem spac. mam baze pod cienie i odzywke do rzes i brwi. A jesli chodzi o pielegnacje to zalecam obkupic sie w plasteki na nos jesli masz zaskorniki. Podobno ich w PL nie ma, a platki naprawde sa fajne, wyciagaja te swinstwa z nosa.
Rozpisalam sie, a wcale nie wiem czy ty jestes zwolenniczka tanich kosmetykow, czy jednak wolisz te drozsze. Gdyby co, to co zlego to nie ja hihihi

teraz widze ze napisalam iz Olimpia to jedno pietro, a chodzilo mi o to ze jest parter i pierwsze pietro
Znowu napiszę, że jesteś kochana
Co do kosmetyków myślę, że się obkupię bo ja jestem zwolenniczką tańszych Nie tylko ze wzgl. na cenę ale i to, że są albo tak samo dobre albo i lepsze od tych droższych Jedynie na tusz Max Factora jestem w stanie wydać więcej, a napaliłam się też na tusz Niveii, dwustronny, b.dobry, bardzo go lubię.

A mogłabyś polecić jakiś dobry puder w kamieniu? Matujący i nie zapychający?

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
MOni,ja tez bylam przedwczoraj w Düss,szkoda,ze sie nie zmowilysmy jakos...

Blaque,nie mam pojecia jakie sklepy sa w München,ale generalnie ciuchy w h&m sa tansze niz w Pl,to samo Zara i Mango... Moze poszukaj w Google jakis Outletow w poblizu,mozna sie niezle oblowic.Ostatnio udalo mi sie kupic spodnie Mexx przecenione z 75 € na 10 €.
Kolorowka wysokopolkowa tez wychodzi taniej,np Magic Concealer HR tutaj kupisz za niecale 90 Zl,w Pl chyba kosztuje okolo 130 Zl,czyli calkiem spora roznica w cenie
Perfumy pewnie tez tansze,chociaz tego nie sprawdzalam.Sprzet elektroniczny oplaca sie tu kupic. No i kawa,jesli lubisz polcam sie zaopatrzyc,moja Mam pije tylko niemiecka,bo ta polska mniej aromatyczna i smakuje gorzej...
W takim razie mam nadzieję, że się obkupię
Słyszałam, że w Niemczech ogólnie są tanie buty(?) Popatrzyłabym sobie za kozakami na zimę

A co do kawy to kiedy moja mama piła to zawsze od wujka 'wymagała' świeżej dostawy, bodajże Jacobsa


Dzięki wielkie dziewczyny za odpowiedź, bardzo mi pomogłyście
Pieniądze już wymienione, mam nadzieję, że wystarczy
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 15:55   #2776
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy :)

Buty tanie? To zalezy od sklepu, w typowym butiku to tak od 150€ w gore, dla mnie to drogo. ja kupuje w tanich sklepach jak Deichmann, alt o tez zalezy co dla kogo jest drogo czy tanio.

O zapomnialam w Olimpii masz tez Orsay, Woorwolf czy jakos tak sie nazywa, to taki sklep ze wszystkim. Mozesz kupic ekspres do kawy, ale maja tez bielizne i cichy dla dzieci. Ogolem polecam poszukac duzego sklepu o nazwie Kik. tani a wiele rzeczy jest dobrej jakosci.

Dobry puder w kamieniu? ja mam Pastel Compacte Max factora czyli Creme Puff nazwa w PL. Kolory sa inne ,ja mam najjasniejszy Translucide Light. Mam puder parsowany Rival de Loop jeszcze w starym design i puder prasowany Yria. W poniedzialek kupilam mozaike U.M.A.
Kiedys mialam puder w kompkcie Nivea ale poszedl w inne rece bo nie kryl jak kompakt MF. I to samo z kompaktem Manhattaniu, oddalam mamie.
Jak lubisz Nivea to sie obkup, chodz tutaj jest drozej niz w Pl na Allegro.
Jak lubisz tanie firmy to wspomniamy juz U.M.A i Cartice , a takze Essence i w Dm-ie P2. Mozna tam znaleswc calkiem fajne rzeczy. No i rossmannowska Rival de Loop i Rival de Loop Young. Po latach zachwytow nad wysoka polka jestem bardzo milo zaskoczona tymi tanimi kosmetykami. Co do korektora Helenki o ktorym wspomianala Majka, ja mam podklad Nivea Ideal Finish i kolor 02 jest taki sam jak kolor 01 Helenki i musze stwierdzic ze lepiej mnie odzmecza ( uzywam na since pod oczami) od Helenki. Nivea kosztiowala cos kolo 10€za 30ml, a za Helenke zaplacisz 26€ za 15ml. Ostatnio kupilam sobie palteke korkeotrow U.M.A i tam jest rozowy korektor na since i dziala. balam sie ze bede wygladac jak rozowa swinka, bo jeszcze mam rumien i naczyka i uzywam na nie zielonego korketora, ale gdzie tam. Pieknie sie wtapia i rozjasnia moja male ale jednak since.

Ziemia Egipska jest tez tutaj tansza. Wieksze opakowanie kosztuje cos kolo 30€ i tutaj inna firma ja promuje, ale to ta sama Ägiptysche Erde co w PL.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-04, 06:19   #2777
ciapulinka
Rozeznanie
 
Avatar ciapulinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 977
Cool Dot.: Niemcy :)

a ja w takko wczoraj bylam i na dzieci sa przeceny obkupilam malego na jesien oby mu starczylo

Majka ja na Kirmis to tylko pieczarki jadlam truskawek nie koniecznie przepadam ale te pieczarki mit der knoublachsose byl pychota ale praktycznie jadlam na koncu bo wiadomo
no dobra koncze bo zaraz wychodze milego dnia wiec zycze
ciapulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-04, 09:10   #2778
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

Buty tanie mozna kupic u Turkow,ale nie polecam
Takie porzadne kozaki ze skory to od 130 Euro w gore

Ciapulinka,ja te pieczarki tez lubie,ale jakos na truskawki sie rzucalam,a potem miejsca w brzuchu juz brakowalo
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-04, 13:04   #2779
mloda71
Zadomowienie
 
Avatar mloda71
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Aachen (DE)
Wiadomości: 1 477
GG do mloda71
Dot.: Niemcy :)

Nie jestem w temacie, ale widzialam haslo "spotkanie". Moze tak w herbstferien czyli od 27.09 (trwaja 2 tygodnie) ? Pasuje?
__________________
" Pojawiam sie... i znikam i znikam i znikam..."




mloda71 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-04, 19:57   #2780
ciapulinka
Rozeznanie
 
Avatar ciapulinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 977
Cool Dot.: Niemcy :)

mnie tam termin bez roznicy
Majka pieczarki pychotka
Monia a ty mi na gg nie odpowiedzialasjak mam tego kwiatka podlewac?? skad ja mam wiedziec jak ja dziewczyna nie kwiatowa??
a ten fotel kochana kupilas w IKEA??

to znaczy bylam nie kawiatowa bo teraz sobie roslinki kupuje dzis mi maz dwie kupil i doniczki hahahakupilam sobie w koncu difenbachie jak sie ona mi podoba.kolekcja rosnie ze hoho. jeszcze pare bym chciala ale wpierw musze zrobic miejsce na kwiatki moze ktoras cos umei mi doradzic?? jeszcze w kuchni bym chciala jakies fajne kwiatki

a dwa kupilam sobie nowa tapetke do wohnzimmer pomaranczowa no w koncu juz jest u mnie!!!!
a tak na mirginesie usunelam sie z NK.jakby kto pytal strona mnie juz wnerwiala
ciapulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 09:44   #2781
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy :)

O ja tez mysle o usunieciu konta, ale ja i tak tam zaglaam dopiero jak ktos do mnie napisze, wiec poki co jestem tam. Moze odezwie sie jeszcze ktos znajomy z ktorym bedzie milo pogadac? I tak sobie ejszcze tam jestem.

To ty chcialas wiediec jak sie go podlewa? Mi maz mowil ze pytalas sie jak sie on nazywa, n azwe to ja zapomnialam, chodz w pL go tez mialam. ja podlewam raz na tydzien ale i tak paluchem sprawdzam w chlodne miesiace, bo czasami jest nadal wilgotny. W Pl mialam sloneczne mieszaknie i musialam podlewac 2 razy w tyg. bo inaczej to bidulek wiedl jak tak na sloncu byl i dalam mu raz na tydzien wode. Nie wytrzymywal tak zadko. Tutaj mam malo slonce zeby nie powiedziec wcale i jak mu raz a konkretniej dam wody to mu starcza a czasami jest za duzo. Kwiaty podlewa sie na macanego. jak ma sucho to sie podlewa, to nie kaktus ze bez macania czekach 2-4 tyg i dopiero lejesz wode. Wszystkie inne trzeba macac.

O jaki ci fotel chodzi? tan u malego w pokoju? Jesli o niego to tak w Ikei i podnozek do niego tez. Chodz go wlasciwie juz nie uzywam do siedzenia to byl to jeden z lepszych zakupow jak zrobilam gdy maly mial sie urodzic. Ile ja godzin w min przesiedzalam lub przespala z malym przy cycku... Bardzo wygony jest i pobujac sie mozna
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 09:20   #2782
ciapulinka
Rozeznanie
 
Avatar ciapulinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 977
Cool Dot.: Niemcy :)

monia ty cholero co ty mi wmawiasz ze mam pozycje na macanego z kawiatami uprawiac musisz mi to kiedys dokaldnie pokazac bym dobrza ja robila
ja tez nieco go przelelama bo nie wiedzialam co lubi jak ma mokro czy sucho nazwe to juz znalazlam tylko musze poleczke jakas znalesc i zamontowac posadzic tam kwiatka i niech rosnie daleja myslisz ze mogl by byc tez w kuchni??? najpierw pytalam sie jak sie nazywa bo chcialam o nim poczytac co i jak z nim no ale najlepsza odpowiedz i tak ty mi dalas

no o ten fotel pytalam bo tak se pomyslalam ze ty mowilas ze w ikea byl nie drogi i wygodny.a ten co ci pokazywalam chociaz mega mi sie podoba cena stanowczo za duza masle, bo widzialam ulotke z ikei i tam fotel o polowe ponad tanszy i pasowal by mi i podnozek ma. po co mam dawac wiecej kasy niz musze a dwa za reszte moge sobei cos dokupic.a ja chcialam taki do czytania ksiazki wiec tak jak twoj byl by oki
ciapulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 09:36   #2783
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

Dla mnie tez bez roznicy.Jakos sie zmowimy ,Monia bedzie juz spowrotem z Pl,nasza nowa Viviendarkbloom tez...

Ciapulinka,ja podlewam kwiaty jak mi sie przypomni,co w sumie na dobre im nie wychodzi Biedne te moje roslinki...
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 18:09   #2784
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy :)

Capulinka wsadz palucha i zobacz czy ma wlogno jak tak to nie podlewaj.
No ten fotel z Ikei jest wygodny i to bardzo. jak kiedys na nim usiadlam to odrazu chlopu powiedzialam, ze jak sie o dziecko postaramy to ma mi kupic do karmienia ten fotel i tak zrobil heheheh. Nigdy nie zalowalam zakupu. Podnozek kupilam wczesniej i mialam go w duzym pokoju, ale potem poszedl do pokoju dziecka razem z fotelem. Ty chyba na nim nawet siedzialas, albo? Do czytania ksiazki tez powienien ci sie przydac.

Majka ja z Pl bede dopiero 5.10 spowrotem
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 16:04   #2785
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

hmmm, ja uwazam ze niemcy sa baaardzo tolerancyjni... owszem, z wiekszoscia nie zawarlam przyjazni... moim najlepszym przyjacielem est moj TZ, a on jest niemcem.... jednak jak sie niemcow lepiej pozna to jest milej.

uwazam, ze nie bedziesz wyalienowana. ja mieszkam w okolicach berlina (poczdam)
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 18:25   #2786
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

No to moze ustalmy termin na 11 albo 12 pazdziernika? To bedzie koncowka tych Herbstferien...Komu pasuje,lapki do gory, ladnie prosze
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-09, 21:49   #2787
renia708
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kupferzell
Wiadomości: 2
Wink Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Super,ze znalazłam ta stronę.Mieszkam w Niemczech od dwóch m-c z miłości zresztą.Przywiozłam swoja 13-letnia córkę i pieska.Moj mężczyzna od roku jest w separacji i po złożeniu pozwu w sadzie.Mieszka z nami jego starsza córka,jego zona dostała adwokata z urzędu,ale może orientujecie się czy on również może takiego dostać bo w końcu jest tata,który wychowuje samotnie dziecko.Chociaż jak widzę to w tym kraju rozwodząc się facet ma naprawdę przechlapane.Nie to co w Polsce. Powoli sie aklimatyzuje, uczę języka bo jest dla mnie ważne żeby moc załatwić samej wiele spraw.Narazie nie pracuje,ale mysle juz o jakimkolwiek zajeciu.Oczywiscie na czarno...
Mieszkam kolo Haibronnu(niewiem czy dobrze napisalam)-.Chetnie zaprzyjaznie sie,chociaz mam tutaj znajomych.Pozdrawiam wszystkie emigrantki.
renia708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 15:20   #2788
ciapulinka
Rozeznanie
 
Avatar ciapulinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 977
Smile Dot.: Niemcy :)

Monia siedzialam chwilke ale dawno temu bylo to
Majka to dopiero za miesiac!!! ja zdaze termin zapomniec znajac mnie ale lapke podniosze
to mysmy nie mogly wczesniej sie umowic??
ciapulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 17:32   #2789
Rank
Raczkowanie
 
Avatar Rank
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Niedersachsen Lüchow
Wiadomości: 68
GG do Rank
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

MAV, jak podpisywałam umowę najmu to chcieli wiedzieć skąd mam środki do utrzymania mieszkania mimo, że wpłaciłam kaucję za 3 miesiące
__________________
Life is short - ride more
Rank jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 18:13   #2790
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

No dokladnie,dopiero za miesiac,troche dlugo,ale co zrobic-zawsze komus nie pasuje...i wez sie tu czlowieku z babami umawiaj

__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:05.