Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-28, 16:37   #3841
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez odrobinka174 Pokaż wiadomość
Hej wszystki....
dziewczyny jak macie przed okresem? Bardziej sucho czy uczucie mokrości? ja od 2 dni mam wrażenie że coś leci i ganiam do łazienki w oczekiwaniu że to okres a tu znowu nic :/
A, dziewczynko, nie łaska wujka google użyć?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 17:04   #3842
yssmay
Wtajemniczenie
 
Avatar yssmay
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Islandia, Reykjavik
Wiadomości: 2 466
GG do yssmay
Dot.: czy to może być młodsza ciąża

Cytat:
Napisane przez malinowa4 Pokaż wiadomość
We wrześniu odstawiłam tabletki. W październiku spóźnił mi się tydzień, w listopadzie był normalnie (28dni) w grudniu spóźnił się 5 dni. Teraz już 2 tygodnie. Możliwe, że i teraz się coś przesunęło? To dla mnie jedyna nadzieja, że jest wczesna ciąża..
W takiej sytuacji ciężko mówić o jakiejś regularności. Organizm po tabletkach długo dochodzi do siebie. Zatem jakaś nadzieja jest. Bo rozumiem, że cykle były: 35, 28, 33. I dziś masz 42dc? To gdyby cykl miał np. tak jak ostatnio 33 dni. To jesteś w 5tc3d. Ponieważ tygodnie ciąży liczone od ostatniej miesiączki mają tylko zastosowanie dla kobiet o regularnych cyklach 28 dniowych.
Zatem czysto matematycznie, jeśli założymy że cykl ma 33 dni to owulacja była ok. 19dc i zakładamy, że faza lutealna u ciebie to jak u większości 14 dni. CZyli pierwszy dzień cyklu to 17 grudnia. Owulacja była jakoś 4 stycznia. Termin spodziewanej miesiączki przypada na 18 stycznia. Tego dnia ciąża liczyła by 4 tygodnie. Zatem w dniu wykonania testu, tj. w niedziele masz skończony 5 tydzień. Ale to tylko teoria!!!
Najważniejsze wykonaj kolejne badanie bety około 48h godzin po wykonaniu pierwszej. Ważne aby wartość wzrosła o minimum 66%. To daje nadzieję, że ciąża jest młoda, owulacja była później. O ciąży mówimy gdy beta wynosi min. 5 jednostek, ty masz ok. 560 także ciąża jest, tylko nie wiadomo jaka.
A lekarka ma raczej nowoczesny sprzęt?
Życzę Ci aby wszystko ułożyło się dobrze.
yssmay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 17:06   #3843
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Test z moczu można robić najwcześniej 14 dni po stosunku, a test z krwi najwcześniej 10 dni po stosunku.
ale skoro stosunek byl 11 a np owulacja dopiero 13 to moze sie zdarzyc ze do zaplodnienia doszlo dopiero 13, zagnieżdżenie będzie po ok 7 dniach czyli 20 a test pokaze cos dopiero 27. Mój test sikany pokazał II kreski dopiero w 32 DC a owulacja i stosunek były w 14 DC

no ale mamy 28 i koleżanka (której dotyczył ten wpis) chyba mówiła ze będzie dziś testować wiec moze moj wpis bez sensu bo juz wszystko wiadomo

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą zapobiegania ciąży.
stosunek przerywany nie jest w ogole metoda zapobiegania ciązy

Edytowane przez ry-bcia
Czas edycji: 2015-01-28 o 17:09
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 17:08   #3844
malinowa4
Zakorzenienie
 
Avatar malinowa4
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 030
Dot.: czy to może być młodsza ciąża

dziękuję Ci bardzo, pocieszyłaś mnie teraz mam jeszcze większą nadzieję co do sprzętu to nie znam się zbytnio ale wydaje się być nowoczesny, poradnia ginekologiczna mieści się w niedawno wybudowanym szpitalu więc zakładam, że sprzęt też jest nowoczesny - tak przynajmniej wyglądał. Doktor powiedziała, że wszystko wskazuje na ciążę tylko na usg nic nie widać. Zobaczymy jutro, mam powtórzyć usg i morfologię. Dzięki za życzenia i wierzę, że wszystko się ułoży i będę mieć dzidziusia



Jeszcze jedno pytanie. W takim razie w którym tygodniu mogę się spodziewać, że zobaczę coś na usg? Koło 6, 7?

Edytowane przez malinowa4
Czas edycji: 2015-01-28 o 17:10
malinowa4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 17:16   #3845
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez ry-bcia Pokaż wiadomość
ale skoro stosunek byl 11 a np owulacja dopiero 13 to moze sie zdarzyc ze do zaplodnienia doszlo dopiero 13, zagnieżdżenie będzie po ok 7 dniach czyli 20 a test pokaze cos dopiero 27.
Testy z moczu (przynajmniej według ulotek) zwykle wykrywają ciążę 6 dni po zapłodnieniu.

Cytat:
Mój test sikany pokazał II kreski dopiero w 32 DC a owulacja i stosunek były w 14 DC
Skąd wiesz, że owulacja była w 14 d.c.?

Cytat:
stosunek przerywany nie jest w ogole metoda zapobiegania ciązy
W jakimś stopniu jest, bo jednak jest po nim mniej ciąż niż po pełnym stosunku pochwowym Nie jest za to metodą antykoncepcyjną, bo nie korzysta z żadnych sztucznych barier, np. bariery mechanicznej, chemicznej czy hormonalnej.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 17:30   #3846
yssmay
Wtajemniczenie
 
Avatar yssmay
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Islandia, Reykjavik
Wiadomości: 2 466
GG do yssmay
Dot.: czy to może być młodsza ciąża

Cytat:
Napisane przez malinowa4 Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanie. W takim razie w którym tygodniu mogę się spodziewać, że zobaczę coś na usg? Koło 6, 7?
Większe prawdopodobieństwo włąśnie w 7. Bardzo częsty jest przypadek, że w 5 tygodniu na USG nic nie było widać. Zaleca się zresztą, żeby zaraz po zobaczeniu 2 kresek nie lecieć na USG, bo i tak nic nie będzie widać. A można się tylko zdenerwować.
Powodzenia! I daj znać jakie wyniki jutro.
yssmay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 18:54   #3847
malinowa4
Zakorzenienie
 
Avatar malinowa4
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 030
Dot.: czy to może być młodsza ciąża

Cytat:
Napisane przez yssmay Pokaż wiadomość
Powodzenia! I daj znać jakie wyniki jutro.
Dzięki, napewno dam znać
malinowa4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-28, 20:29   #3848
behappy02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 16
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Witam! Bardzo proszę o opinię. Dwa tygodnie temu straciłam dziewictwo ze swoim chłopakiem,żadne z nas tego nie planowało, doszło do tego przy grze wstępnej,rozdziewiczył mnie palcami(możecie mnie teraz zlinczować,ale nie myślałam,że to jest możliwe,w każdym bądź razie pojawiła się krew).Chłopak wsunął dosłownie dwa razy tylko główkę penisa do mojej pochwy,pierwszy raz gdy jeszcze byłam dziewicą, drugi raz po. Mniej więcej ok 1,5 h wcześniej miał wytrysk jednak dokładnie się po nim umył.Czy jest możliwość zajścia w ciążę przez preejakulat? Zdaję sobie sprawę,że w cewce moczowej mogły być plemniki...Od 3/4 lat biorę tabletki antykoncepcyjne(jeanine), jednak od grudnia mam przerwę zaleconą przez lekarza,tabletki biorę ze względu na zbyt częste miesiączki i początki endometriozy.Ostatnią miesiączkę miałam w okresie świątecznym(ok 25/26) a do zbliżenia doszło 14 stycznia. Kilka dni później czułam kłucie po lewej stronie,stawiam,że to był jajnik.W poniedziałek rano zrobiłam test(bobo test) i wyszedł negatywny,jednak okresu nadal nie ma i od piątku czuję bóle takie jak przy zbliżającej się miesiączce. Czy mimo tego testu mogę być w ciąży?
behappy02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 20:37   #3849
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 198
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez behappy02 Pokaż wiadomość
Witam! Bardzo proszę o opinię. Dwa tygodnie temu straciłam dziewictwo ze swoim chłopakiem,żadne z nas tego nie planowało, doszło do tego przy grze wstępnej,rozdziewiczył mnie palcami(możecie mnie teraz zlinczować,ale nie myślałam,że to jest możliwe,w każdym bądź razie pojawiła się krew).Chłopak wsunął dosłownie dwa razy tylko główkę penisa do mojej pochwy,pierwszy raz gdy jeszcze byłam dziewicą, drugi raz po. Mniej więcej ok 1,5 h wcześniej miał wytrysk jednak dokładnie się po nim umył.Czy jest możliwość zajścia w ciążę przez preejakulat? Zdaję sobie sprawę,że w cewce moczowej mogły być plemniki...Od 3/4 lat biorę tabletki antykoncepcyjne(jeanine), jednak od grudnia mam przerwę zaleconą przez lekarza,tabletki biorę ze względu na zbyt częste miesiączki i początki endometriozy.Ostatnią miesiączkę miałam w okresie świątecznym(ok 25/26) a do zbliżenia doszło 14 stycznia. Kilka dni później czułam kłucie po lewej stronie,stawiam,że to był jajnik.W poniedziałek rano zrobiłam test(bobo test) i wyszedł negatywny,jednak okresu nadal nie ma i od piątku czuję bóle takie jak przy zbliżającej się miesiączce. Czy mimo tego testu mogę być w ciąży?
jesli bedzie z tego ciaza to gratulacje, bo najwidoczniej jestes nowa dziewica maryja
__________________
chill
cud nie kobieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 20:50   #3850
behappy02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 16
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez cud nie kobieta Pokaż wiadomość
jesli bedzie z tego ciaza to gratulacje, bo najwidoczniej jestes nowa dziewica maryja
Mój chłopak mówi to samo Wiem,że świruję ale tyle się tego naczytałam w internecie,że już sama nie wiem czy mam się bać czy nie.
behappy02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 06:14   #3851
tysia1222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
czy jest szansa na ciaze ??

Witam chcialabym dziewczyny zebyscie spojrzaly na moj wykres i napisaly mi czy jest moze jakas szansa jeszcze na dzidzi ?

Oto moj wykres : http://ovufriend.pl/graph/4993ca0e94...c7866f76520fce
tysia1222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-29, 12:40   #3852
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez behappy02 Pokaż wiadomość
Mój chłopak mówi to samo Wiem,że świruję ale tyle się tego naczytałam w internecie,że już sama nie wiem czy mam się bać czy nie.
wyjrzyj przez okno ..jak nie widać 3 Króli to nic z tego
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 12:47   #3853
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: czy jest szansa na ciaze ??

Cytat:
Napisane przez tysia1222 Pokaż wiadomość
Witam chcialabym dziewczyny zebyscie spojrzaly na moj wykres i napisaly mi czy jest moze jakas szansa jeszcze na dzidzi ?

Oto moj wykres : http://ovufriend.pl/graph/4993ca0e94...c7866f76520fce
Długo trwa III faza, więc możliwe, że to z powodu ciąży. Robiłaś test z krwi?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 13:55   #3854
tysia1222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: czy jest szansa na ciaze ??

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Długo trwa III faza, więc możliwe, że to z powodu ciąży. Robiłaś test z krwi?
Nie jeszcze nie bo mam daleko laboratorium, jutro mam zamiar zrobic .. Tylko martwi mnie ten wczorajszy spadek temp i ranne plamienie jest niby niewielkie ale jest i tylko rano .
tysia1222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 13:59   #3855
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: czy jest szansa na ciaze ??

Cytat:
Napisane przez tysia1222 Pokaż wiadomość
Nie jeszcze nie bo mam daleko laboratorium, jutro mam zamiar zrobic .. Tylko martwi mnie ten wczorajszy spadek temp i ranne plamienie jest niby niewielkie ale jest i tylko rano .
Takie rzeczy najlepiej na bieżąco konsultować z ginekologiem. Idź zrób test z krwi, a potem od razu się do ginekologa zapisz.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 14:24   #3856
tysia1222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: czy jest szansa na ciaze ??

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Takie rzeczy najlepiej na bieżąco konsultować z ginekologiem. Idź zrób test z krwi, a potem od razu się do ginekologa zapisz.
Jestem zapisana dopiero na 11 lutego, bo teraz moj gin jest na urlopie
tysia1222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 14:26   #3857
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: czy jest szansa na ciaze ??

Cytat:
Napisane przez tysia1222 Pokaż wiadomość
Jestem zapisana dopiero na 11 lutego, bo teraz moj gin jest na urlopie
To idź teraz do innego. Nie powinno się lekceważyć plamienia w podejrzewanej ciąży
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 16:17   #3858
tysia1222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: czy jest szansa na ciaze ??

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
To idź teraz do innego. Nie powinno się lekceważyć plamienia w podejrzewanej ciąży
Jutro rano zrobie test jesli wyjda dwie kreseczki to pojde do innego lekarza albo pojade do szpitala ...
tysia1222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 16:21   #3859
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: czy jest szansa na ciaze ??

Cytat:
Napisane przez tysia1222 Pokaż wiadomość
Jutro rano zrobie test jesli wyjda dwie kreseczki to pojde do innego lekarza albo pojade do szpitala ...
a jk wyjdzie jedna to będę nadal siedzieć mimo, ze może mi coś być skoro mam plamienia a przecież testy się nie mylą.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-29, 16:40   #3860
yssmay
Wtajemniczenie
 
Avatar yssmay
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Islandia, Reykjavik
Wiadomości: 2 466
GG do yssmay
Dot.: czy to może być młodsza ciąża

I jak dziś wyniki?
yssmay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 16:57   #3861
malinowa4
Zakorzenienie
 
Avatar malinowa4
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 030
Dot.: czy to może być młodsza ciąża

Gorzej być nie może na usg znowu nic, dostałam skierowanie do szpitala na oddział- podejrzenie ciąży pozamacicznej i właśnie czekam w poczekalni..
malinowa4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 17:17   #3862
yssmay
Wtajemniczenie
 
Avatar yssmay
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Islandia, Reykjavik
Wiadomości: 2 466
GG do yssmay
Dot.: czy to może być młodsza ciąża

Cytat:
Napisane przez malinowa4 Pokaż wiadomość
Gorzej być nie może na usg znowu nic, dostałam skierowanie do szpitala na oddział- podejrzenie ciąży pozamacicznej i właśnie czekam w poczekalni..
A jak beta?
Ja sama jestem po ciąży pozamacicznej. Może scenariusz nie będzie najgorszy. 3maj się ciepło. Jak potrzebujesz to pisz.
yssmay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 17:19   #3863
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Testy z moczu (przynajmniej według ulotek) zwykle wykrywają ciążę 6 dni po zapłodnieniu.
Jak już to 6 dni po zagnieżdżeniu się zapłodnionego zarodka w macicy - bo dopiero wtedy zaczyna być produkowany bHCG, który jest wykrywany w testach z moczu. Zagnieżdżenie następuję dopiero jakieś 5-7 dni po zapłodnieniu. W tym czasie zapłodniona kom jajowa wędruje z jajowodu do macicy.

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Skąd wiesz, że owulacja była w 14 d.c.?
monitoring


Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
W jakimś stopniu jest, bo jednak jest po nim mniej ciąż niż po pełnym stosunku pochwowym Nie jest za to metodą antykoncepcyjną, bo nie korzysta z żadnych sztucznych barier, np. bariery mechanicznej, chemicznej czy hormonalnej.
Lepiej żeby te które nie chcą zajść w ciąże myślały, że jednak zdecydowanie nie jest

Edytowane przez ry-bcia
Czas edycji: 2015-01-29 o 17:27
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 17:54   #3864
tysia1222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: czy jest szansa na ciaze ??

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
a jk wyjdzie jedna to będę nadal siedzieć mimo, ze może mi coś być skoro mam plamienia a przecież testy się nie mylą.
Nie bede nadal siedziec tylko tez pojde do lekarza ale bez takiej paniki .. Bo jesli to nie ciaza to zapewne zaburzenia hormonalne . Te plamienia wystepuja tylko rano i to jest doslownie jak kropelka brązowego ciagnącego sie śluzu , pozniej przez caly dzien nie mam juz .
tysia1222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 18:08   #3865
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: czy jest szansa na ciaze ??

Cytat:
Napisane przez tysia1222 Pokaż wiadomość
Nie bede nadal siedziec tylko tez pojde do lekarza ale bez takiej paniki .. Bo jesli to nie ciaza to zapewne zaburzenia hormonalne . Te plamienia wystepuja tylko rano i to jest doslownie jak kropelka brązowego ciagnącego sie śluzu , pozniej przez caly dzien nie mam juz .
równie dobrze możesz podjechać na izbę, na ostry dyżur ginekologiczny.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 19:01   #3866
agatadr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Witam,
prowadzę obserwację temperatur od 8 cyklów. W tym cyklu, 10 i 11 dc odbyłam stosunek z mężem, owulacja była 14dc (potwierdzona testem). W okresie 15-19 dc temperatury wynosiły 36.7,
20 dc 37,1,
21dc 37,1
22dc 36,9
23 dc 37,0
24 dc 36,9
25 dc 36,9
26 dc 36,9
27 dc 37,0
28 dc 36,8
29 dc 36,7
Mam regularne miesiączki co 27 dni i pierwszego dnia zawsze zauważam spadek temperatury o ok. 0,4. 29dc wystąpiło krwawienie połączone z bólem brzucha (brak wyraźnego spadku temp.), ale ból brzucha i głowy był od 3 dni. Zawsze mam bóle wyłącznie podczas okresu. Od ok. 20 dc mam wzdęcia, co wcześniej nie zdarzało mi się. Piersi wydają się powiększone, a sutki mają ciemniejszą obwódkę. Test ciążowy 20dc wyszedł negatywny. Czy może to być krwawienie implantacyjne? Kiedy powinnam zrobić test?
agatadr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 19:38   #3867
malinowa4
Zakorzenienie
 
Avatar malinowa4
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 030
Dot.: czy to może być młodsza ciąża

Cytat:
Napisane przez yssmay Pokaż wiadomość
A jak beta?
Ja sama jestem po ciąży pozamacicznej. Może scenariusz nie będzie najgorszy. 3maj się ciepło. Jak potrzebujesz to pisz.
Hej, jestem, tym razem piszę z domu. Wiesz co się okazało ? Że wszystko jest w porządku, jest młodsza ciąża, pęcherzyk WIDAĆ i ma 4mm. Jeszcze nie ma echa ale w poniedziałek muszę zrobić betę, bo dziś mi nie zrobili i prawdopodobnie już echo będzie W szpitalu dwóch lekarzy to konsultowało, zostałam zbadana na 2 urządzeniach i na obydwu był widoczny ! Tak się cieszę. Nie wiem czy ta moja doktor jest niedouczona czy ma kiepski sprzęt ale mi stracha niezłego napędziła Ale przynajmniej teraz wiem, że jest we właściwym miejscu i tylko czekam na potwierdzenie jak już będzie serduszko to będzie super
malinowa4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 19:42   #3868
grosiek22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 28
Dot.: Nie wiem co sie dzieje !! Ciąża ?? Choroba??

Cytat:
Napisane przez grosiek22 Pokaż wiadomość
Czy ciągnięcie macicy to normalny objaw przed okresem?
odpowie ktos?
grosiek22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 19:48   #3869
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez ry-bcia Pokaż wiadomość
Jak już to 6 dni po zagnieżdżeniu się zapłodnionego zarodka w macicy - bo dopiero wtedy zaczyna być produkowany bHCG, który jest wykrywany w testach z moczu. Zagnieżdżenie następuję dopiero jakieś 5-7 dni po zapłodnieniu. W tym czasie zapłodniona kom jajowa wędruje z jajowodu do macicy.
Serio bHCG jest wytwarzany dopiero kilka dni po zagnieżdżeniu się zarodka? A nie wtedy, gdy zarodek się zagnieździ (czyli ~6 dni po zapłodnieniu)?

Cytat:
Napisane przez agatadr Pokaż wiadomość
Witam,
prowadzę obserwację temperatur od 8 cyklów. W tym cyklu, 10 i 11 dc odbyłam stosunek z mężem, owulacja była 14dc (potwierdzona testem). W okresie 15-19 dc temperatury wynosiły 36.7,
20 dc 37,1,
21dc 37,1
22dc 36,9
23 dc 37,0
24 dc 36,9
25 dc 36,9
26 dc 36,9
27 dc 37,0
28 dc 36,8
29 dc 36,7
Mam regularne miesiączki co 27 dni i pierwszego dnia zawsze zauważam spadek temperatury o ok. 0,4. 29dc wystąpiło krwawienie połączone z bólem brzucha (brak wyraźnego spadku temp.), ale ból brzucha i głowy był od 3 dni. Zawsze mam bóle wyłącznie podczas okresu. Od ok. 20 dc mam wzdęcia, co wcześniej nie zdarzało mi się. Piersi wydają się powiększone, a sutki mają ciemniejszą obwódkę. Test ciążowy 20dc wyszedł negatywny. Czy może to być krwawienie implantacyjne? Kiedy powinnam zrobić test?
Jak długą masz zwykle III fazę cyklu? Jeśli krótszą niż teraz, to możesz robić test już teraz.

Swoją drogą, jakiego termometru używasz? Elektronicznego?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 20:12   #3870
agatadr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Dzięki. Zwykle faza III to 14 dni, a termometr mam microlife owulacyjny.
agatadr jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-04 13:53:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.