Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-13, 10:30   #1501
Bella_Swan_960
Raczkowanie
 
Avatar Bella_Swan_960
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 321
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Ciasteczka bardzo ładne, choć te odciski na czekoladzie odrobinkę psuję efekt Z pączkiem podobnie - odciski. Sama mam z tym mały problem, ale może spróbuj albo lepić w rękawiczkach, albo potem wypolerować drobnym papierem ściernym swoje wyroby? Babeczka średnio mi się podoba - ma taki nienaturalny kształt. No i to ce wetknęłaś w silikon (koraliki?) zupełnie tam nie pasuje.
Bella_Swan_960 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-13, 15:57   #1502
Adrastea1609
Raczkowanie
 
Avatar Adrastea1609
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 44
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

czesc!
Piszę pierwszy raz i mam nadzieje ze nie ostatni. Fimo bawię się od początku października tego roku. Wcześniej nie miałam styczności z jakąkolwiek masą. Dużo nauczyłam się dzięki forum. Oto kilka moich prac, co o tym sądzicie? Podkreślam robię biżu z modeliny tylko 1,5 miesiąca - proszę o wyrozumiałość xd

a dla pań które interesują gotowe formy, wczoraj szukalam do 24 tego
http://shop.ebay.pl/taz_uk185/m.html
mam nadzieje że to nie reklama ... jak coś to usunę.
__________________


Edytowane przez Adrastea1609
Czas edycji: 2010-11-13 o 15:59
Adrastea1609 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-13, 16:44   #1503
fioolet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 22
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Adrastea moim zdaniem wszystkie Twoje rzeczy są cudowne, ale i tak najbardziej urzekły mnie te sztyfty lodziki. Wspaniały pomysł.
fioolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-13, 17:25   #1504
basia_e
Rozeznanie
 
Avatar basia_e
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 609
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

fioolet - śliczne, i faktycznie takie równiutkie i ładniutkie
Adrastea1609 - też śliczne a najbardziej podoba mi się ta dynia ze słodkościami
__________________
Zapraszam do:
mojego wątku Moje rękodzieła
albumów z moimi pracami szydełkowymi
a także do buszowania w moim chomiczku: basia_e
basia_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-13, 18:55   #1505
Aniitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez qppancegle Pokaż wiadomość
poszukaj w necie, ale szczerze? Polak potrafi, trochę ćwiczeń sama będziesz robić bez problemu
co do kolczyków rasta, kolory rasta są chyba 3. zielony, żółty i czerwony, nie ma tam czarnego :P
Jest jest tzn. nie musi być, ale ja lubię te 4 kolory.
Jak jest coś w kolorach zielony żółty czerwony i dodatki czarne. Zazwyczaj gdziekolwiek patrzysz to są takie kolory :P
Widziałam powyżej jakieś z Bob'em Marley'em, ale takiego arcydzieła nie zdołam utworzyć..
A powiedz mi, czy tworząc takie kolczyki, żeby obydwa były jednakowe jak to zrobić? Bo nie sposób odręcznie dwie jednakowe rzeczy wykonać.. Żeby to chociaż podobnie wyglądało.
Pozdrawiam.
Aniitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-13, 19:13   #1506
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

znalazłam te foremki do modeliny
wklejam ... ;p
http://www.garieinternational.com.sg/ clay/ shop/ kemper.htm
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-13, 19:53   #1507
Aniitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

ha ha tylko skąd je wziąć? :<
Aniitka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-13, 23:12   #1508
qppancegle
Raczkowanie
 
Avatar qppancegle
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 382
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez Aniitka Pokaż wiadomość
Jest jest tzn. nie musi być, ale ja lubię te 4 kolory.
Jak jest coś w kolorach zielony żółty czerwony i dodatki czarne. Zazwyczaj gdziekolwiek patrzysz to są takie kolory :P
Widziałam powyżej jakieś z Bob'em Marley'em, ale takiego arcydzieła nie zdołam utworzyć..
A powiedz mi, czy tworząc takie kolczyki, żeby obydwa były jednakowe jak to zrobić? Bo nie sposób odręcznie dwie jednakowe rzeczy wykonać.. Żeby to chociaż podobnie wyglądało.
Pozdrawiam.
właśnie w tym urok, że nie będą identyczne. kwestia wprawy i będą bardzo podobne ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć !
__________________
No hej.
qppancegle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 07:27   #1509
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Ivonea, dziękuję!!!! Trochę drogie,myślałam, źe to z 5 zł kosztuje ale chyba predzej czy później się skuszę. DZIĘKUJĘ CI JESZCZE RAZ
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 08:26   #1510
Aniitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez qppancegle Pokaż wiadomość
właśnie w tym urok, że nie będą identyczne. kwestia wprawy i będą bardzo podobne ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć !
Tylko żebym ja czas miała.. Jak na razie kiepsko z tym. Zrobiłam parę tyg. temu dwie(trzy) pary kolczyków. W tym jedną oddałam znajomej. Nie są za ładne... no ale to moje pierwsze. Pokaże je może później. Jeśli ktoś by chciał obejrzeć, haha.
Aniitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 10:06   #1511
czarna kawa
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna kawa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 981
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez Adrastea1609 Pokaż wiadomość
czesc!
Piszę pierwszy raz i mam nadzieje ze nie ostatni. Fimo bawię się od początku października tego roku. Wcześniej nie miałam styczności z jakąkolwiek masą. Dużo nauczyłam się dzięki forum. Oto kilka moich prac, co o tym sądzicie? Podkreślam robię biżu z modeliny tylko 1,5 miesiąca - proszę o wyrozumiałość xd

a dla pań które interesują gotowe formy, wczoraj szukalam do 24 tego
http://shop.ebay.pl/taz_uk185/m.html
mam nadzieje że to nie reklama ... jak coś to usunę.
Jak na półtorej miesiaca pracy jest naprawdę ładnie - widać że masz do tego rękę. Najbardziej podoba mi się pierścionek i reniferki.
__________________
czarna kawa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-14, 11:00   #1512
Mikaiya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Miałam pokazać dynię więc oto wstawiam zdjęcie, wiem że trochę późno ale dopiero dzisiaj mogłam dobrać się do aparatu. Wiem że nie jest najpiękniejsza ale to było moje pierwsze coś co ulepiłam z fimo
A przy okazji ciastko z własnoręcznie robioną polewą bo fimo liquid jest trochę za drogie

(z dyni wypadł drucik więc jest bez drucika, później włożę, jak kupię klej...)
Mikaiya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 11:43   #1513
nuugat
Zakorzenienie
 
Avatar nuugat
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 183
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez Adrastea1609 Pokaż wiadomość
czesc!
Piszę pierwszy raz i mam nadzieje ze nie ostatni. Fimo bawię się od początku października tego roku. Wcześniej nie miałam styczności z jakąkolwiek masą. Dużo nauczyłam się dzięki forum. Oto kilka moich prac, co o tym sądzicie? Podkreślam robię biżu z modeliny tylko 1,5 miesiąca - proszę o wyrozumiałość xd
możesz być z siebie dumna!
bardzo mi się podobają twoje prace, szczególnie lodziki i te świąteczne. czapki św. Mikołaja (a dokładniej te białe na dole i białe kuleczki) zrobiłaś tak, że te 'wgłębienia' robiłaś nożem, czy w jakiś bardziej wymyślny sposób?
Cytat:
Napisane przez Mikaiya Pokaż wiadomość
Miałam pokazać dynię więc oto wstawiam zdjęcie, wiem że trochę późno ale dopiero dzisiaj mogłam dobrać się do aparatu. Wiem że nie jest najpiękniejsza ale to było moje pierwsze coś co ulepiłam z fimo
A przy okazji ciastko z własnoręcznie robioną polewą bo fimo liquid jest trochę za drogie
fajna ta dynia.
__________________

nuugat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 12:11   #1514
fioolet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 22
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez Mikaiya Pokaż wiadomość
Miałam pokazać dynię więc oto wstawiam zdjęcie, wiem że trochę późno ale dopiero dzisiaj mogłam dobrać się do aparatu. Wiem że nie jest najpiękniejsza ale to było moje pierwsze coś co ulepiłam z fimo
A przy okazji ciastko z własnoręcznie robioną polewą bo fimo liquid jest trochę za drogie

(z dyni wypadł drucik więc jest bez drucika, później włożę, jak kupię klej...)
Mogłabyś się z nami podzielić jak robisz tą polewę? Jest na prawdę fajna, a dla mnie też fimo liquid jest trochę za droga..: (
fioolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 14:52   #1515
selllena
Zakorzenienie
 
Avatar selllena
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 563
GG do selllena
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

to jak sie tak dynoiwo zrobiło to ja rowniez swoje dynie wrzuce, bo akurat wczoraj zrobilam im zdjecia
jestem znich dosyc zadowolona mysle ze niezle wyszly jak na taka wielkosc (maja 1 cm wysokosci i 1 szer; )
i przy okazji wrzucam tradycyjnie babeczki :P
__________________
biżu

ciuszki

książki

kosmetyki
selllena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 14:59   #1516
qppancegle
Raczkowanie
 
Avatar qppancegle
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 382
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Dziewczyny, jako, że zbliża się termin wysyłki próbek modeliny, a jest też kilka nowych osób - to jeśli jeszcze któraś z Was jest chętna na DARMOWE próbki modeliny w zamian za wypełnienie ankiety w internecie, to pisać na prv !
__________________
No hej.
qppancegle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 15:09   #1517
Bella_Swan_960
Raczkowanie
 
Avatar Bella_Swan_960
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 321
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Jej, ile tu dzisiaj nowości
Ta dynia ze słodkościami - cudo po prostu. Wszystkie prace świetne, nie znalazłam nic co mogłabym sobie porządnie skrytykować. No i też jestem bardzo ciekawa tego, jak się tą polewę robi
Bella_Swan_960 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 15:16   #1518
Mikaiya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez fioolet Pokaż wiadomość
Mogłabyś się z nami podzielić jak robisz tą polewę? Jest na prawdę fajna, a dla mnie też fimo liquid jest trochę za droga..: (
Ależ oczywiście że mogę

1.biorę kawałek fimo i przez chwilę ugniatam je w palcach
2. idę do kuchni (jak kto woli może być łazienka ) , ręce myję w ciepłej wodzie, a na modelinę daję kilka kropel (również ciepłej wody)
3. nie wycierając rąk ugniatam modelinę w palcach aż zrobi się bardzo miękka i lepiąca (nie radzę w rękawiczkach bo może być problem z wyczuciem czy modelina jest taka jak chcemy czy nie)
4. wkładam ją do jakiegoś małego pojemniczka (np. plastikowe jajko po kinder niespodziance) i przez moment mieszam wykałaczką a potem nakładam na ciastko

Jeśli trochę niejasno napisane to przepraszam ale nigdy nie umiałam tłumaczyć. ^^'
Mikaiya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 16:57   #1519
Adrastea1609
Raczkowanie
 
Avatar Adrastea1609
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 44
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez nuugat Pokaż wiadomość
możesz być z siebie dumna!
bardzo mi się podobają twoje prace, szczególnie lodziki i te świąteczne. czapki św. Mikołaja (a dokładniej te białe na dole i białe kuleczki) zrobiłaś tak, że te 'wgłębienia' robiłaś nożem, czy w jakiś bardziej wymyślny sposób?

fajna ta dynia.
Wiesz co nożem są zbyt grube. Robiłam to dokładnie tępą stroną skalpela chirurgicznego.

A ja polewy do ciastek robię z fimo liquid + farba akrylowa

I dziękuję za tak miłe słówka
__________________

Adrastea1609 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-14, 18:46   #1520
Freetkaa
Raczkowanie
 
Avatar Freetkaa
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 35
Smile Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Witam : )
Na początek chce pozdrowić moją koleżankę Bells
może jak dodam kilka prac to dowie się kim jestem , proszę o szczere oceny
http://img72.imageshack.us/img72/4668/obraz049r.jpg
http://img530.imageshack.us/img530/2444/obraz057g.jpg
http://img251.imageshack.us/img251/4928/obraz061x.jpg
http://img715.imageshack.us/img715/9959/obraz067k.jpg
no i oczywiście wszystkie użytkowniczki ;*
Adrastea1609 gdzie kupujesz tą fimo liquid . ?

Edytowane przez Freetkaa
Czas edycji: 2010-11-14 o 18:51
Freetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 18:57   #1521
Adrastea1609
Raczkowanie
 
Avatar Adrastea1609
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 44
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

na świecie pasji. ale nie wiem czy moge to pisać :x
__________________

Adrastea1609 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 19:07   #1522
Freetkaa
Raczkowanie
 
Avatar Freetkaa
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 35
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

dziękuje ;*
tyle razy przeszukiwałam tą stronę i jeszcze nie znalazłam nosze okulary , a ii tak nie widzę wielkie dzięki
Freetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 19:18   #1523
Bella_Swan_960
Raczkowanie
 
Avatar Bella_Swan_960
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 321
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez Freetkaa Pokaż wiadomość
dziękuje ;*
tyle razy przeszukiwałam tą stronę i jeszcze nie znalazłam nosze okulary , a ii tak nie widzę wielkie dzięki
Haha, wystarczyło że napisałaś ,,Bells" i już wiedziałam, bo prace mnie troszke zmyliły. Tych to jakoś nie znam (robione moim silikonem, mam rację ?), ale to moje krzywe kiwi to od razu poznałam
Bella_Swan_960 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 19:30   #1524
Freetkaa
Raczkowanie
 
Avatar Freetkaa
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 35
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Bells bez pudła ; *
no te akurat robiłam dzisiaj i te durne naleśniki ;D
tak twoim silikonem ale zwrócę mój w jakiś dziwnych okolicznościach zniknął ;p
Freetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 19:45   #1525
Bella_Swan_960
Raczkowanie
 
Avatar Bella_Swan_960
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 321
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

E tam, fajny naleśnik! Tylko jakoś za bardzo wypchany tą śmietanką :P
Zaginął powiadasz? Hmm... A w wiklinowym koszyku go nie ma?
Bella_Swan_960 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 19:48   #1526
Freetkaa
Raczkowanie
 
Avatar Freetkaa
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 35
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Uciekł bo dostał nóżek ;D
A co do naleśników to musiałam tak je wypchać bo mi się za duże te dziury zrobiły ;p
Freetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 19:57   #1527
Bella_Swan_960
Raczkowanie
 
Avatar Bella_Swan_960
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 321
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez Freetkaa Pokaż wiadomość
Uciekł bo dostał nóżek ;D
A co do naleśników to musiałam tak je wypchać bo mi się za duże te dziury zrobiły ;p
Ale pokazałabyś chociaż taką fotkę żeby było ładnie cieniowanko widać, co?
Bella_Swan_960 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 20:29   #1528
Aniitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Moje "cuda". Te żółte to pierwsze które zrobiłam, te niebieskie to drugie.
Może niezbyt idealne, ale od czegoś trza było zacząć..

Edytowane przez Aniitka
Czas edycji: 2010-11-14 o 20:36
Aniitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 23:50   #1529
qppancegle
Raczkowanie
 
Avatar qppancegle
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 382
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

chciałam tylko napisać, że byłam w empiku i jestem przytłoczona znów. bo fimo ma takie piękne kolory i różne efekty !!! grr dlatego tam raczej nie zaglądam, a kostka za 9zł... zbrodnia.
__________________
No hej.
qppancegle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 06:19   #1530
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Też ostatnio byłam w empiku i się przeraziłam cenami. Nie opłaca się tam fimo kupować.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:10.