sucha czy odwodniona? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-04, 14:20   #1
wmagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 95

sucha czy odwodniona?


mam kilka wątpliwości co do pielęgnacji cery mieszanej. codziennie rano używam toniku bezalkoholowego, kremu nawilżającego i pod oczy, nawilżającego pudru w kremie oraz niewielką ilość matującego pudru w kamieniu. rano wszystko jest w porządku, jednak po 2 godzinach pracy (fakt, pracuję przy komputerze i zaczął sie już sezon grzewczy!!) moja skóra na policzkach tuż pod oczami robi sie sucha . nie wiem, czy za mało ją nawilżam?? czy powinnam stosować jakiś krem w ciągu dnia w pracy? wydaje mi się, że i tak dbam bardzo o cerę i nie chciałabym popaść w paranoję zastanawiam się, czy to nie jest wina pudru w kamieniu, który powoduje przesuszanie skóry. przesuszeniu ulega skóra pomiędzy skórą pod oczami a policzkami. to nie są kurze łapki. poradźcie, jak nawilżyć tę partię twarzy...pozdrawiam
wmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-04, 21:35   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: sucha czy odwodniona?

może maseczka pod oczy do stosowania na noc?
a musisz pudrować tę okolicę? odkąd przestałam przypudrowywać korektor pod oczami zniknęły moje zmarszczki mimiczne w tej okolicy...
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-05, 11:39   #3
wmagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 95
Re: sucha czy odwodniona?

w sumie to ja nie pudruję okolic oczu, nakładam jedynie róż. a co do tej maseczki, to chętnie wypróbuję. znasz może jakąś godną polecenia maseczkę pod oczy??
wmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-05, 14:19   #4
AnetaAN
Rozeznanie
 
Avatar AnetaAN
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Bratyslawa
Wiadomości: 533
GG do AnetaAN Send a message via Skype™ to AnetaAN
Re: sucha czy odwodniona?

Cześć,
nie wiem w jakim jesteś wieku, ale to w sumie nie jest aż tak bardzo istotne
Mnie w okresie jesieni i zimy dość często łzawią oczy, a potem skóra w tych okolicach jest przesuszona i podrażniona.
Całkiem przypadkiem odkryłam kremik, który bardzo ładnie sobie z tym poradził, a na dodatek używałam go w ciągu dnia również na makijaż. Piszę o kremie pod oczy Shiseido, The Skincare, Eye Revitalizer; jego opis i recenzje znajdziesz na KWC ( http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=285 )

Pozdrawiam
aneta
__________________
Aneta
AnetaAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 20:59   #5
Gosiek2000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 7
Re: sucha czy odwodniona?

z tego co piszesz sadze ze Twoja skora jest przesuszona i wymaga nie tyle nawilzenia ile natluszczenia.mysle oczywiscie nie o strefie T tylko o policzkach i skorze wokol oczu.Wlasnie im przydalaby sie solidna "pierzynka"z tlustego lub poltlustego kremu na noc.
Gosiek2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 21:04   #6
anastacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 301
Re: sucha czy odwodniona?

hej
Powinnaś w ogole intensywnie nawilżyć te partie twarzy - nawet sotosowac osobny krem na dzien ( np dla cery suchej ) Pozatym możesz na noc zostawiać maseczki nawilżające, lub pożadną porcję kremu - nawet na całą twarz o ile nie masz tłustej to nie zaszkodzi. Może być nawet zwykły nivea na noc - mi to pomaga. Nie sądze, że to wina pudru - ale tez się tak zdaża - może lepiej kłaść tam nawilżający fluid ?
Pozdr
anastacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.