Znieczulica ludzka - wylewam gorycz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-02, 13:48   #1
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829

Znieczulica ludzka - wylewam gorycz


Dziewczyny jestem oburzona tym, co przed chwilą się stało. Znieczulicą ludzi, ale też panią z pogotowia. Wracam sobie z kursu prawa jazdy, pod sklepem w pełnym słońcu siedzi starszy pan ( z 70 lat bym mu dała)). Nie wiem, na 90% był pijany, bo się zataczał bardzo (tak, na siedząco można się zataczać). Weszłam do sklepu, ale obserwowałam pana. W ręce trzymał smycz, obok szczekał pies. Kupiłamco miałam kupić, jednak coś mnie tknęło, pytam kasjerki ile ten pan tam siedzi. ona do mnie, że już z pół godziny. Ludzi naokoło przechodzi multum, wszyscy na pana patrzą, nikt się nie zatrzymuje. Więc wychodzę, rzucam spojrzenie na pana, pytam, czy coś mu jest - brak kontaktu z człowiekiem, nawet na mnie nie spojrzał, pytam, czy wzywać pogotowie (głupie pytanie, ale to pierwsze przyszło mi na myśl), on nadal nic. Wchodzę więc do sklepu, zeby zadzwonili po pogotowie (nie miałam telefonu przy sobie). Kasjerka do mnie, że jakby ona miała do każdego pijaka pod sklepem pogotowie wzywać, to by ją z roboty wywalili. Więc poleciałam do domu, bo mieszkam jakieś 20 m dalej, żeby zadzwonić. Dzwonię na pogotowie, pani mi mówi, że mam dzwonić na 999, bo ona karetki wysłać nie może. Dzwonię pod 999, i tłumaczę pani co i jak. Prawie płacząc mówię, że o człowieka się boję, a baba do mnie, że jak się boję o niego, to żebym do niego podeszła i siedziała. No to jej mówię, że nie ma z nim kontaktu, że próbowałam, i że naprawdę coś mu się może stać. Z wielką łaską wysłała karetkę.
Ja wiem, że pewnie teraz pomyślałyście, że tyle chorych, umierających, a karetkę do pijaka wzywają, może jej zabraknąć dla innych. Ale proszę was, dlaczego jedno życie ma być cenniejsze od drugiego?
Ja mam przekonanie, że zrobiłam dobrze - co w takim razie pomyśleli tamci ludzie, którzy przechodzili obok? Co tej kasjerce szkodziło wezwać pogotowie? Dlaczego nikt oprócz mnie w ciągu 30 minut nie ogarnął, że człowiekowi coś jest? Przecież mogli go chociaż zaprowadzić do cienia. Nie ogarniam ludzie, nie ogarniam!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 13:55   #2
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Oczywiście, że czasem jedno życie, jest cenniejsze od drugiego i żadne poprawności polityczne tego nie zmienią - chociaż tutaj akurat nie o to chodzi. Źle się babki zachowały, bo to nie Ty by sie tu spilaś do nieprzytomności, zeby na Tobie sie wyzywac, tylko ten facet. Dobrze się zachowalas i nie ma co roztrząsać sprawy.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 13:56   #3
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez tinkerbell
dlaczego jedno życie ma być cenniejsze od drugiego?
mysle ze jak jeszcze kilka razy się napatrzysz na takie akcje/jakbys pracowała albo miała rodzinę czy przyjaciół pracujących na karetkach to byś z czasem zmieniła zdanie
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 14:00   #4
_Koralina
Raczkowanie
 
Avatar _Koralina
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 33
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem oburzona tym, co przed chwilą się stało. Znieczulicą ludzi, ale też panią z pogotowia. Wracam sobie z kursu prawa jazdy, pod sklepem w pełnym słońcu siedzi starszy pan ( z 70 lat bym mu dała)). Nie wiem, na 90% był pijany, bo się zataczał bardzo (tak, na siedząco można się zataczać). Weszłam do sklepu, ale obserwowałam pana. W ręce trzymał smycz, obok szczekał pies. Kupiłamco miałam kupić, jednak coś mnie tknęło, pytam kasjerki ile ten pan tam siedzi. ona do mnie, że już z pół godziny. Ludzi naokoło przechodzi multum, wszyscy na pana patrzą, nikt się nie zatrzymuje. Więc wychodzę, rzucam spojrzenie na pana, pytam, czy coś mu jest - brak kontaktu z człowiekiem, nawet na mnie nie spojrzał, pytam, czy wzywać pogotowie (głupie pytanie, ale to pierwsze przyszło mi na myśl), on nadal nic. Wchodzę więc do sklepu, zeby zadzwonili po pogotowie (nie miałam telefonu przy sobie). Kasjerka do mnie, że jakby ona miała do każdego pijaka pod sklepem pogotowie wzywać, to by ją z roboty wywalili. Więc poleciałam do domu, bo mieszkam jakieś 20 m dalej, żeby zadzwonić. Dzwonię na pogotowie, pani mi mówi, że mam dzwonić na 999, bo ona karetki wysłać nie może. Dzwonię pod 999, i tłumaczę pani co i jak. Prawie płacząc mówię, że o człowieka się boję, a baba do mnie, że jak się boję o niego, to żebym do niego podeszła i siedziała. No to jej mówię, że nie ma z nim kontaktu, że próbowałam, i że naprawdę coś mu się może stać. Z wielką łaską wysłała karetkę.
Ja wiem, że pewnie teraz pomyślałyście, że tyle chorych, umierających, a karetkę do pijaka wzywają, może jej zabraknąć dla innych. Ale proszę was, dlaczego jedno życie ma być cenniejsze od drugiego?
Ja mam przekonanie, że zrobiłam dobrze - co w takim razie pomyśleli tamci ludzie, którzy przechodzili obok? Co tej kasjerce szkodziło wezwać pogotowie? Dlaczego nikt oprócz mnie w ciągu 30 minut nie ogarnął, że człowiekowi coś jest? Przecież mogli go chociaż zaprowadzić do cienia. Nie ogarniam ludzie, nie ogarniam!
Ubolewam i ja nad tym. Ja zawsze staram się pomóc ale nie da się kogoś przymusić do pomocy. To jest kwestia charakteru. Tego jakim ta osoba jest człowiekiem.
Niestety
__________________
" Ja wcale nie chcę wszystkiego, czego pragnę. Nikt tego nie chce. Nie tak naprawdę. Co to za zabawa dostawać wszystko, o czym się marzy, tak po prostu? Wtedy to nic nie znaczy. Zupełnie nic."
_Koralina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 14:02   #5
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
mysle ze jak jeszcze kilka razy się napatrzysz na takie akcje/jakbys pracowała albo miała rodzinę czy przyjaciół pracujących na karetkach to byś z czasem zmieniła zdanie
Coś w tym jest.

I jak, zabrali tego człowieka?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 14:03   #6
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem oburzona tym, co przed chwilą się stało. Znieczulicą ludzi, ale też panią z pogotowia. Wracam sobie z kursu prawa jazdy, pod sklepem w pełnym słońcu siedzi starszy pan ( z 70 lat bym mu dała)). Nie wiem, na 90% był pijany, bo się zataczał bardzo (tak, na siedząco można się zataczać). Weszłam do sklepu, ale obserwowałam pana. W ręce trzymał smycz, obok szczekał pies. Kupiłamco miałam kupić, jednak coś mnie tknęło, pytam kasjerki ile ten pan tam siedzi. ona do mnie, że już z pół godziny. Ludzi naokoło przechodzi multum, wszyscy na pana patrzą, nikt się nie zatrzymuje. Więc wychodzę, rzucam spojrzenie na pana, pytam, czy coś mu jest - brak kontaktu z człowiekiem, nawet na mnie nie spojrzał, pytam, czy wzywać pogotowie (głupie pytanie, ale to pierwsze przyszło mi na myśl), on nadal nic. Wchodzę więc do sklepu, zeby zadzwonili po pogotowie (nie miałam telefonu przy sobie). Kasjerka do mnie, że jakby ona miała do każdego pijaka pod sklepem pogotowie wzywać, to by ją z roboty wywalili. Więc poleciałam do domu, bo mieszkam jakieś 20 m dalej, żeby zadzwonić. Dzwonię na pogotowie, pani mi mówi, że mam dzwonić na 999, bo ona karetki wysłać nie może. Dzwonię pod 999, i tłumaczę pani co i jak. Prawie płacząc mówię, że o człowieka się boję, a baba do mnie, że jak się boję o niego, to żebym do niego podeszła i siedziała. No to jej mówię, że nie ma z nim kontaktu, że próbowałam, i że naprawdę coś mu się może stać. Z wielką łaską wysłała karetkę.
Ja wiem, że pewnie teraz pomyślałyście, że tyle chorych, umierających, a karetkę do pijaka wzywają, może jej zabraknąć dla innych. Ale proszę was, dlaczego jedno życie ma być cenniejsze od drugiego?
Ja mam przekonanie, że zrobiłam dobrze - co w takim razie pomyśleli tamci ludzie, którzy przechodzili obok? Co tej kasjerce szkodziło wezwać pogotowie? Dlaczego nikt oprócz mnie w ciągu 30 minut nie ogarnął, że człowiekowi coś jest? Przecież mogli go chociaż zaprowadzić do cienia. Nie ogarniam ludzie, nie ogarniam!
Nie zawsze ten co się zatacza, bełkotliwie mówi,nie ma z nim kontaktu jest pijany. Czasem to choroba np. cukrzyca.

Dobrze zrobiłaś, może uratowałaś mu życie.

Nie miał takiego szczęścia mój sąsiad cukrzyk od urodzenia , który kilkanaście lat temu mając nieco ponad 30 lat upadł na trawniku koło kiosku Ruchu i przystanku i leżał przez ok. 2 godziny.Widziało to dziesiątki ludzi wysiadających z autobusów, widziała kioskarka. Gdy wreszcie jakaś starsza kobiecina z pieskiem się nim zainteresowała na ratunek było już za późno.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 14:07   #7
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Coś w tym jest.

I jak, zabrali tego człowieka?
Tak, zabrali, wsadzili przy mnie do karetki. Myślicie, że mogę później pójść zobaczyć co z nim? Do szpitala?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-02, 14:10   #8
_Koralina
Raczkowanie
 
Avatar _Koralina
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 33
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Tak, zabrali, wsadzili przy mnie do karetki. Myślicie, że mogę później pójść zobaczyć co z nim? Do szpitala?
Jeśli tylko chcesz to czemu nie
__________________
" Ja wcale nie chcę wszystkiego, czego pragnę. Nikt tego nie chce. Nie tak naprawdę. Co to za zabawa dostawać wszystko, o czym się marzy, tak po prostu? Wtedy to nic nie znaczy. Zupełnie nic."
_Koralina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 14:17   #9
metoo
Raczkowanie
 
Avatar metoo
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 72
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Tak, zabrali, wsadzili przy mnie do karetki. Myślicie, że mogę później pójść zobaczyć co z nim? Do szpitala?
myśle ze dobrze zrobiłaś, ale czy z odwiedzinami to nie lekka przesada?

a poza tym troche rozumiem ludzi, teraz gdy pogoda ładna to coraz więcej pijaków na ulicach
metoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 14:25   #10
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez metoo Pokaż wiadomość
myśle ze dobrze zrobiłaś, ale czy z odwiedzinami to nie lekka przesada?
Marwię się o niego i chciałabym zobaczyć co z nim jest.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 14:29   #11
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Myślę, że przesadzasz. Trochę jesteś egzaltowana.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-02, 14:29   #12
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Tak, zabrali, wsadzili przy mnie do karetki.
A co z psem?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 14:30   #13
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Czasem ludzie nie reaguja ze strachu, bo nie wiadomo czy czlowiek nie okaze sie mimo wszystko pijany, agresywny. Ale z reguly to faktycznie ludzka znieczulica, i warto chocby sprawdzic co sie naprawde dzieje, bo-jak juz ktos mowil-zataczanie sie itp. objawy zazwyczaj, lecz nie zawsze sa skutkiem upicia sie.
Bardzo dobrze zrobilas, mysle, ze nie ma co sprawy roztrzasac, a co do odwiedzin-mysle, ze tego czlowieka raczej nie zatrzymaja w szpitalu na dluzej Nawet jesli byl odwodniony itd. to pewnie polezy pod kroplowkami na SORze i go wypuszcza.

Co do kasjerki w sklepie-tez roznie to bywa, moze byla zajeta praca, a moze miala juz nieciekawe doswiadczenia z podobnymi przypadkami.
Jak ja pracowalam w sklepie to mialam taki przypadek, ze wieczorem wbiegl nam do sklepu facet z kobieta na plecach, rzucil ja przy drzwiach, wrzasnal, zeby sie nia zajac i dzwonic na pogotowie, po czym wybiegl
Sporo czasu trwalo ustalanie co tak naprawde zaszlo, kobieta nie miala butow i byla kompletnie pijana, w dodatku mowila, ze ma zlamana noge.
Oczywiscie, zadzwonilysmy z kolezankami po pogotowie, przyjechalo, zbadalo, zadnych zlaman nie bylo... Babeczka po prostu chlala na pobliskiej melinie, a gdy koledzy od kielicha zaczeli sie do niej dobierac-uciekla. Facet ktory ja przyniosl jeszcze co chwila wbiegal do sklepu i na nas wrzeszczal, zebysmy cos zrobily, pomagaly jej (okazal sie tez miejscowym swirem ), ogolnie jeden wielki galimatias.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 14:41   #14
Topielec
Raczkowanie
 
Avatar Topielec
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 78
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Możesz zajść do szpitala i zapytać co się z owym panem stało. Pracując na jednym z oddziałów szpitalnych, muszę powiedzieć że wzywanie karetki do takiej osoby to nie najodpowiedniejsza decyzja. W okresie letnim często się zdarza że osoby czy to starsze czy to młodsze słabną. Gdy się widzi osobę nieprzytomną trzeba zwrócić uwagę na to, czy oddycha, sprawdzić tętno, próbować delikatnie ocucić, obadać czy w jamie ustnej nie zalega ciało obce i przede wszystkim wszelkie zmiany koloru twarzy/ciała. W przypadku gdy wiesz że osoba spożyła alkohol, dobrze jest posiedzieć przy niej, zapewnić jej okrycie na głowę (w przypadku bycia wystawionym na słońce), bezpieczne otoczenie i poczekać jakiś czas. Wizyta na wytrzeźwiałce z tego co pamiętam nie należy do najtańszych. Dobrze że zrobiłaś cokolwiek, a nie jak większość która olała sytuacje.
Topielec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 14:49   #15
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Ja wcale się nie dziwię, że ekspedientka tak zareagowała. Widok pijanych dziadów mam codziennie - mieszkam na przeciwko sklepu w małej wsi i wie się kiedy człowiek jest pijany, a kiedy mu coś dolega (są już znani).
Mi osobiście nie jest szkoda takich ludzi, na taki los sobie zapracowali sami i jak czuć alkohol od zataczającego się człowieka to cóż poradzić? Współczuć ale rodzinie.

Wizyta w szpitalu to kiepski pomysł, na pewno facet Ci nie podziękuje, a może jeszcze wyzwie, że się wtrącasz w nieswoje sprawy.

Autorka tematu chyba jeszcze mało w życiu widziała?

Tak to już jest, wzywana jest pomoc do pijanego człowieka, a choremu nikt nie chce pomóc.
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 15:06   #16
Siurniety Krolik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 221
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ale proszę was, dlaczego jedno życie ma być cenniejsze od drugiego?
Bo tak już jest. Nie powiesz mi, że pedofil, czy nędzny pijak jest tyle samo warty, co wybitny społecznik, naukowiec czy przykładny ojciec trojga dzieci. Są ludzie ważni, ważniejsi i zbędni.
Siurniety Krolik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 15:09   #17
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość

Autorka tematu chyba jeszcze mało w życiu widziała?
Chyba wystarczajaco, w przeciwienstwie do ciebie
Uwazasz, ze pijany czlowiek nie zasluguje na pomoc?
Rozumiem, ze ty sama nigdy nie tykasz alkoholu?
A jesli zdarza ci sie wypic piwo i przykladowo zemdlalabys np. wracajac od kolezanki czy z imprezy gdzies na drodze-to powinnas sobie radzic sama, bo przeciez PILAS, a pijanym sie nie pomaga? Troche empatii i logicznego myslenia, nie kazdy pijany gorzej czujacy sie czlowiek jest zaraz zulem spod budki z piwem.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 15:18   #18
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Ja wcale się nie dziwię, że ekspedientka tak zareagowała. Widok pijanych dziadów mam codziennie - mieszkam na przeciwko sklepu w małej wsi i wie się kiedy człowiek jest pijany, a kiedy mu coś dolega (są już znani).
Mi osobiście nie jest szkoda takich ludzi, na taki los sobie zapracowali sami i jak czuć alkohol od zataczającego się człowieka to cóż poradzić? Współczuć ale rodzinie.

Wizyta w szpitalu to kiepski pomysł, na pewno facet Ci nie podziękuje, a może jeszcze wyzwie, że się wtrącasz w nieswoje sprawy.

Autorka tematu chyba jeszcze mało w życiu widziała?

Tak to już jest, wzywana jest pomoc do pijanego człowieka, a choremu nikt nie chce pomóc.
Pewnie - powinnam go zostawić na tym słońcu, pijanego, starego, a niech zdycha, to tylko pijany człowiek.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 15:29   #19
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Pewnie - powinnam go zostawić na tym słońcu, pijanego, starego, a niech zdycha, to tylko pijany człowiek.
Nie no, dobrze zrobiłaś, ale ja bym na Twoim miejscu do szpitala nie szła, bo jak to był nieubezpieczony pijak, to zamiast dziękować, zrobi awanturę, że masz zapłacić za leczenie.
No i co z psem?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-02, 15:29   #20
Topielec
Raczkowanie
 
Avatar Topielec
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 78
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość
Chyba wystarczajaco, w przeciwienstwie do ciebie
Uwazasz, ze pijany czlowiek nie zasluguje na pomoc?
Rozumiem, ze ty sama nigdy nie tykasz alkoholu?
A jesli zdarza ci sie wypic piwo i przykladowo zemdlalabys np. wracajac od kolezanki czy z imprezy gdzies na drodze-to powinnas sobie radzic sama, bo przeciez PILAS, a pijanym sie nie pomaga? Troche empatii i logicznego myslenia, nie kazdy pijany gorzej czujacy sie czlowiek jest zaraz zulem spod budki z piwem.
Temat mocno drażliwy. Może się o tym dużo nie mówi (bo przecież większość osiedlowych pijaczków włóczy się po osiedlach i zdrowie im dopisuje), ale osoby regularnie pijące ciężko pracują na wszelkiego rodzaju choroby, którym sprzyja alkohol. Niektóre kończą w DPS'ach, nie potrafiąc korzystać z WC, zjeść normalnie posiłku, nałożyć ubrania, ale o piciu wciąż myślą i gdyby nadarzyła się okazja do jego spożycia to by nie rezygnowała. Nie mówiąc o agresji która się często pojawia przy próbach pomocy. Dobrze jeśli reagujemy gdy widzimy że z drugą osobą dzieje się coś nie tak, ale myślę że osoby nagminnie pijące powinny być w drastyczny sposób leczone. Szkoda tylko że w szkołach nie uczy się jak pomóc osobie która tej pomocy potrzebuje, bo co z tego że znamy zasady masażu serca skoro nie umiemy go odpowiednio wykonać
Topielec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 15:38   #21
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Ja wcale się nie dziwię, że ekspedientka tak zareagowała. Widok pijanych dziadów mam codziennie - mieszkam na przeciwko sklepu w małej wsi i wie się kiedy człowiek jest pijany, a kiedy mu coś dolega (są już znani).
Mi osobiście nie jest szkoda takich ludzi, na taki los sobie zapracowali sami i jak czuć alkohol od zataczającego się człowieka to cóż poradzić? Współczuć ale rodzinie.

Wizyta w szpitalu to kiepski pomysł, na pewno facet Ci nie podziękuje, a może jeszcze wyzwie, że się wtrącasz w nieswoje sprawy.

Autorka tematu chyba jeszcze mało w życiu widziała?

Tak to już jest, wzywana jest pomoc do pijanego człowieka, a choremu nikt nie chce pomóc.
1) Jesteś pewna, że był pijany? Ktoś już tu pisał, że takie objawy to nie tylko może być stan upojenia, ale także inne choroby - moja wiedza jest taka sama
2) Czym się różni pijak od palacza? To i to prowadzi do destrukcji zdrowia, więc ja bym nie pomagała. To samo ludzie otyli, jakby nagle zaczęło im się coś dziać - np. serducho wariować w autobusie to nie ma co pomagać, sami do tego doprowadzili. Myślenie z tej samej parafii

Autorko wątku, dobrze zrobiłaś. Co do chodzenia do szpitala - to już moim zdaniem przesada, facet może stwierdzić, że tylko mu problemów narobiłaś - ważne, że Ty jesteś z samą sobą w porządku. W każdym razie jestem z Ciebie dumna.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 15:40   #22
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Nie no, dobrze zrobiłaś, ale ja bym na Twoim miejscu do szpitala nie szła, bo jak to był nieubezpieczony pijak, to zamiast dziękować, zrobi awanturę, że masz zapłacić za leczenie.
No i co z psem?
Zwiał gdzieś - jak się pana zabierali do karetki to uciekł gdzieś (ze smyczą), chciałam go wziąć do siebie, ale uciekł. Szukałam go naokoło ale nie było.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 15:50   #23
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

W sytuacji zagrożenia życia wezwałabym karetkę dla każdego. Natomiast widok śpiących pod sklepem pijaczków mnie nie rusza, co więcej, uważam za nieodpowiedzialne dzwonienie po pogotowie w każdym takim wypadku.
Oczywiście nie chcę tu oceniać Twojej reakcji Tinkerbell, bo to Ty widziałaś tego człowieka i to, czy jego stan wskazywał na zagrożenie życia/uszczerbek na zdrowiu, wierzę, że postąpiłaś słusznie. Odwiedziny w szpitalu to według mnie gruba przesada, jeśli chcesz się dowiedzieć czy wszystko w porządku może lepiej zadzwonić do szpitala, ale nie wiem czy udzielą Ci takich informacji.
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 16:02   #24
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

ludzie, nie możecie być pewni, że taki człowiek jest pijany. może mieć inne problemy zdrowotne i dlatego wcale perfumami nie pachnie + nie ma z nim kontaktu!

autorko, bardzo dobrze zrobiłaś.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 16:03   #25
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Do pijaków zataczających się po parkach czy siedzących przy sklepach nie wzywa się prędzej policji niż pogotowia? Pogotowie nie jest raczej od hm, ratowania życia?

Jak kiedyś "spotkałam" pijanego pana śpiącego na ławce w słońcu (tak, wiem, że spał - mamrotał, ruszał się) to ostatnią służbą, do której chciałam dzwonić było pogotowie. Zadzwoniłam na policję, przyjechali, wzięli go do izby wytrzewień i tyle.
Znieczulica? Bardziej REALNE określanie prawdopodobieństwa, zachowanie trzeźwego umyśłu i normalna ocena sytuacji.
Serio. Nie dzwoni się po pogotowie to schalnych ludzi. Którzy siedzą, radośnie mamroczą czy tam zataczają się.

Dla mnie aferka trochę niepotrzebna. Tym bardziej, że pani w sklepie jasno Ci powiedziała, że kolesia obserwuje od trzdziestu minut.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 16:04   #26
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Pamietam jak widzialam lezacego czlowiekaczka sobie pod krzaczkiem, w lesie. Taki powykrzywiany dziwnie dziadek.Mialam okolo 18 lat. Krazylam obok niego, bo nie wiedzialam czy zyje,czy chory, moze zawal,udar. W koncu podeszlam i zapytalam sie a dokladnie ryknelam "zyje paaan? " Ocknal sie, popatrzyl "tak, ja taki tylko pijany. Jutro tez bede". Wstal i poszedl


Dobrze zrobilas.
Teraz to zal mi psa

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-07-02 o 16:06
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 16:06   #27
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Napisz o tym do jakiejś gazety, nawet anonimowo. To nie miało prawa się zdarzyć i jeśli o tym napiszą, to zmniejsza się prawdopodobieństwo, że sytuacja się powtórzy. Chyba, że on naprawdę wyglądał tylko na pijanego - to co innego, to wiesz tylko Ty. Ale mąż koleżanki tak nagle z niczego nie mógł zachować równowagi i okazało się, że miał guza mózgu, więc nic mnie już nie zdziwi.

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-07-02 o 16:09
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 16:08   #28
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Wcale nie wyglądał na "radosnego i nie mamrotał" był trupio blady i wpatrywał się w jeden punkt.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 16:09   #29
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

To ja chyba jestem z tej znieczulicy, bo za dużo już się naoglądałam takich delikwentów pijanych w trupa i wcale nie dziwię się sprzedawczyni - jak to etatowy obszczymur i go znają, to wiedzą, że nic mu nie jest i jest w swoim naturalnym stanie. Powiem podobnie jak ona - gdybym miała wzywać pogotowie do każdego pijaka pod moim płotem (mam wysoki żywopłot, przy nieruchliwej ulicy, więc sobie upodobali na melinę) to by mnie chyba w końcu sanitariusze zaczęli olewać.
Oczywiście trzeba reagować, ale kiedy się wie, że dany pan to ochlejus to pije codziennie tanie wino i ani jego personalia ani hobby nie są zagadką to po co wzywać pogotowie? Żeby go codziennie cucili?
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 16:20   #30
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
To ja chyba jestem z tej znieczulicy, bo za dużo już się naoglądałam takich delikwentów pijanych w trupa i wcale nie dziwię się sprzedawczyni - jak to etatowy obszczymur i go znają, to wiedzą, że nic mu nie jest i jest w swoim naturalnym stanie. Powiem podobnie jak ona - gdybym miała wzywać pogotowie do każdego pijaka pod moim płotem (mam wysoki żywopłot, przy nieruchliwej ulicy, więc sobie upodobali na melinę) to by mnie chyba w końcu sanitariusze zaczęli olewać.
Oczywiście trzeba reagować, ale kiedy się wie, że dany pan to ochlejus to pije codziennie tanie wino i ani jego personalia ani hobby nie są zagadką to po co wzywać pogotowie? Żeby go codziennie cucili?
A mnie by zastanowiło, co robi pijak pod sklepem, skoro pod sklepem pić nie można (jak jakiś sprzedawca na to pozwala to po prostu łamie prawo). No chyba, że dotarł i nie zdołał już niczego nowego nabyć.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:35.