Pilne! Operacja plast.nosa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-09, 13:37   #1
Oliwika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 70
Exclamation

Pilne! Operacja plast.nosa


Cześć! Mam taki problem jestem po operacji plas. nosa juz prawie piaty miesiac i na nosie najbardziej po jednej lewej stronie mam cos jeszcze w rodzaju wzniesienia to jest twarde ale odróznia sie dosc wyraźnie od prawej strony...nie wiem czy to jest defekt po operacji czy nos nierówno sie zrasta dla mnie to jest tragedia widze to w kazdym lustrze czy ktos miał podobnie po jakim w koncu czasie ten nos moze byc prosty?????Generalnie wygląda na prosty ale ja widze tą "narosl" czy zgrubienie..mam zamiar wybrać sie znowu do lekarza bo to nie daje mi spokoju , chciałabym wiedzieć czy wszystko goi sie tak jak powinno czy cos idzie nie tak! Jeszcze jedno nikt o tym nie pisze ale proces gojenia sie nosa po operacji moze doprowadzić normalnie do jakiejs nerwicy strasznie sie tym przejmuje na początku jakis miesiąc po operacji nos był prosciejszy a teraz w miare uplywu czasu mam ta narosl lekarz mowił ze taki jest proces gojenia..tzn byłam ostatni raz miesiac po operacji u mojego chirurga...nie chce być panikara ale denerwuje mnie to strasznie...czy ktoś z was moze mi cos doradzć?????
Oliwika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 12:19   #2
Oliwika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 70
Dot.: Pilne! Operacja plast.nosa

tak myślałam jeśli ktos pisze ze cos jest nie tak...to nikt nie odpisuje
Oliwika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 13:20   #3
dorin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 21
Dot.: Pilne! Operacja plast.nosa

Oliwka ta narośl jeśli jest na czubku, czyli w cz. chrzęstnej to pewnie odrastająca chrząstka. Często występuje tego rodzaju powikłanie, chirurg z reguły to poprawia w znieczuleniu miejscowym- tzn. wycina ten nadmiar.
Może tez być to stwardnienie od szwów, wtedy delikatnie należy rozmasować od środka ten szew, jeśli zmięknie to i narośl powinna się zmniejszyć. Najlepiej jeśli Ci wszystkie wątpliwosci wyjaśni Twój chirurg, bo trudno wyrokować w ciemno
dorin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 13:35   #4
Oliwika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 70
Dot.: Pilne! Operacja plast.nosa

Cytat:
Napisane przez dorin Pokaż wiadomość
Oliwka ta narośl jeśli jest na czubku, czyli w cz. chrzęstnej to pewnie odrastająca chrząstka. Często występuje tego rodzaju powikłanie, chirurg z reguły to poprawia w znieczuleniu miejscowym- tzn. wycina ten nadmiar.
Może tez być to stwardnienie od szwów, wtedy delikatnie należy rozmasować od środka ten szew, jeśli zmięknie to i narośl powinna się zmniejszyć. Najlepiej jeśli Ci wszystkie wątpliwosci wyjaśni Twój chirurg, bo trudno wyrokować w ciemno
dziękuje Dorin za wiadomoscto coś jest na grzbiecie nosa ale tylko po jednej stronie...może to poprostu jest jeszcze opuchnieta chrzastka...a jak bylo u Ciebie przez cały proces gojenia nos był idealnie prosty...ja mam tak jakby obrzmiały grzbiet nosa ale to daje mi wrażenie takiego jakby garbu może tak mam być...troche pomyliłam się w obliczeniach 20 kwietnia bede 4 miesiace po operacji...może musze być cierpliwa jakiś obrzęk jest chyba normalny po swietach zamierzam sie wybrac do mojego chirurga ale jestem pewna że on kaze mi poczekac do roku....napisz jak to wygladalo u Ciebie?

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

pomylilam sie 20 grudnia bede 4 miesiące po operacji a napisałam kwietnia ups.....acha i to o czym pisze jest na GRZBIECIE nosa nie na czubku...interesuje mnie to jak sie goi grzbiet nosa...
Oliwika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 18:44   #5
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Pilne! Operacja plast.nosa

Również radzę wybrać się na wizytę kontrolna do swojego specjalisty. Czasami, w trakcie gojenia sie wystepuja tego typu sytuacje. W takich przypadkach często pomaga odpowiednio stosowany ucias. Czy jest to możliwe, oraz jak to robić wyjaśni specjalista podczas konsultacji.
Tak na marginesie - chrząstka nie odrasta.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 11:59   #6
Oliwika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 70
Dot.: Pilne! Operacja plast.nosa

Czyli przez cały czas gojenia grzbiet powinien byc prosty...a zrastanie sie kosci przecież to musi dawać efekt obrzęku..a okostna itd...jak dotykam grzbiety nosa to cały czas czuje jakies nierównosci a po stronie przy grzbiecie wyczuwam takie okrągle zgrubienie ktorego nie ma po prawej stronie....dlaczego po jednej stronie?
Oliwika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 17:41   #7
Oliwika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 70
Dot.: Pilne! Operacja plast.nosa

byłam na konsultacji i dr powiedział że nos sie jeszcze goi jakiekolwiek poprawki mozna robić dopiero po roku....powiedział ze tak narasta okostna itd...podobno po ok6 miesiacach nos sie dopiero wyrównuje....jedno jest pewne nie zadawałam sobie sprawy przed operacja ze tak to wszystko bedzie....podobno każdy nos goi sie inaczej(to oczywiste zresztą) i trudno przeiwdzieć jaki bedzie ostateczny efekt nikt nie może mi dac gwarancji ze bedzie tak idealnie prosty jakbym chciała...mam nadzieje ze tylko panikuje niepotrzebnie i wszystko i tak bedzie dobrze na wszystko potrzeba czasu..SZKODA ŻE NIKT O TYM NIE PISZE!!!
Oliwika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.