Opadający kącik - pytanie do Pana Doktora - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-21, 18:00   #1
Ewciak78
Zakorzenienie
 
Avatar Ewciak78
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 000

Opadający kącik - pytanie do Pana Doktora


Według moich znajomych jestem ładną dziewczyną. Jak na swój wiek wyglądam dość młodo a to za sprawą dziecięcych rysów twarzy i dołeczków w policzkach / chociaż tyle natura dała mi na osłodę /. Mój problem polega na tym, że urodziłam się z niedowładem / tak to nazwę / mięśni lewego kącika ust. Odkąd tylko pamiętam bardzo cierpiałam z tego powodu. Ów defekt jest widoczny minimalnie podczas mówienia / staram się kontrolować / ale już podczas śmiania się czy płaczu jest znacznie gorzej W szkole strasznie mi dokuczano z tego powodu. W pracy mam do czynienia z dużą ilością ludzi i mam wrażenie, że każdy tylko „patrzy”. Moja mama mówi, że przesadzam i że taka już po prostu moja uroda. Ale ostatnio obejrzałam nagranie ze ślubu koleżanki, gdzie podczas składania życzeń kamera zrobiła na mnie najazd …. i załamałam się. W internecie przeczytałam wiele artykułów dotyczących dysmorfii twarzy, udaru mózgu, padaczki a nawet stwardnienia rozsianego - ja nigdy nie cierpiałam na żadne zaburzenia neurologiczne tego typu. Mój poród przebiegł bez żadnych komplikacji. Patrząc na moją buzię – poza tym jednym - wszystko idealnie w normie. Sądzę, że jest to wada genetyczna, gdyż mój tata ma podobnie z tym, że dzięki wąsom u niego tego nie widać. Zaczęłam się zastanawiać czy mogę coś z tym zrobić i czy tego typu defekty leczy się inwazyjnie czy też jest to kosmetyczny zabieg np. za pomocą laseroterapii ? Panie Doktorze od czego powinnam zacząć i czy w ogóle zaczynać? Może powinnam dać sobie z tym spokój, czasem można słono zapłacić jak się chce poprawiać po naturze. Boje się, że niewłaściwie wykonany zabieg jeszcze pogorszy sytuację i wtedy dopiero będę miała problem. Albo, że za kilka lat obudzę się ze sparaliżowaną połową twarzy . Zdaje sobie sprawę, że być może konieczna będzie konsultacja z neurologiem oraz badania. Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź. A może któraś z Wizażanek ma podobny problem albo ma kogoś takiego wśród znajomych?
Ewciak78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 19:46   #2
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Opadający kącik - pytanie do Pana Doktora

Korekcja najczęściej jest inwazyjna - chirurgiczna. Najczęściej polega na stałym podwieszeniu okolicy kącika ust na askach powiezi lub podwieszeniu dynamicznym poprzez połaczenie z mięśniem skroniowym. Przy dyskretnym opadaniu lub braku opadania a tylko problemem z unoszeniem nie zawsze warto wykonywać tak rozległa operację.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.