Skrobia ziemniaczana jako puder - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-09, 21:24   #241
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: skrobia ziemniaczana

Hejka mam mały problemik :/ od około 2 tygodni używam skrobi i od początku było ok tzn super mat przez bardzo długi czas...ale od jakiś paru dni mam totalnie przesuszoną skórę nie wiem czemu...widać wszystkie najdrobniejsze skóreczki i nie wiem co z tym zrobić...zaczęłam winić za to skrobię, ponieważ nie zmieniałam żadnych kosmetyków a od tych które używam cały czas nic mi nigdy nie było...czy to możliwe,że to przez tą skrobię tak mi wysuszyło buźkę?? ktoś miał/ma podobnie?? jeszcze się zastanawiam czy to nie wina pogodylipa...
__________________
Okruszki to tylko łzy chleba, który płacze, kiedy się go kroi.
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 22:00   #242
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez Buena Dzidzia
Hejka mam mały problemik :/ od około 2 tygodni używam skrobi i od początku było ok tzn super mat przez bardzo długi czas...ale od jakiś paru dni mam totalnie przesuszoną skórę nie wiem czemu...widać wszystkie najdrobniejsze skóreczki i nie wiem co z tym zrobić...zaczęłam winić za to skrobię, ponieważ nie zmieniałam żadnych kosmetyków a od tych które używam cały czas nic mi nigdy nie było...czy to możliwe,że to przez tą skrobię tak mi wysuszyło buźkę?? ktoś miał/ma podobnie?? jeszcze się zastanawiam czy to nie wina pogodylipa...
Myślę ze najlepszym sposobem zlikwidowanie tej dziwnej reakcji bedzie posmarowanie na noc twarzy kremem mocno nawilzającym albo nawet półtlustym, a wczesniej jeszcze peeling. Mi to zawsze pomaga
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 08:40   #243
cattarina
Rozeznanie
 
Avatar cattarina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 502
Dot.: skrobia ziemniaczana

A mi nikt nie odpowie
cattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 09:40   #244
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: skrobia ziemniaczana

Beekeeper dzięki za radę czyli muszę pobróbować z innymi kremami mocno nawilżającymi na noc...od jakiegoś czasu stosuję na noc Dermosan krem półtłusty kupiony w aptece i ma on podobno nawilżać i regenerować...a peeling stosuję raz na tydzień...zobaczymy może to przesuszenie samo zniknie...POZDRAWIAM
__________________
Okruszki to tylko łzy chleba, który płacze, kiedy się go kroi.
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 13:11   #245
Nelllcia
Raczkowanie
 
Avatar Nelllcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 194
Dot.: skrobia ziemniaczana

Hmmm nio ja tez mam przesluszona cere po skrobii ...ale stosuje na podklad pod ktorym mam krem matujacy...moze by tak odtsawic ten kremik matujacy i kupic cos poltlustego na noc? Tylko wtedy pewnie bedzie atak pryszczy w rezultacie ehhh sama nie wiem, ale jedno jest pewne, skrobia choc swietnie matuje na pewno troche wyslusza skore i za to odejmuje mu jeden punkcik.

Pozdrawiam
N.
__________________
Girls have unique powers; they get wet without water, bleed without injury and make boneless things hard.
Nelllcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 17:28   #246
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez Nelllcia
moze by tak odtsawic ten kremik matujacy i kupic cos poltlustego na noc?
a to nie ma już nic pośredniego między kremem matującym a półtłustym kremem na noc? może po prostu krem nawilżający?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 12:21   #247
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez cattarina
DZiewczyny a czy można używac wersji z cynamonem do wrażliwej naczynkowej cery?

Kiedys dodałam cynamonu do płatków owsianych jako peeling i myslalam, ze mi twarz wypali. Potem ponad godzine chodzilam czerwona jak burak
Używam skrobii już od pewnego czasu i na razie jest OK, nie mam problemów z przesuszeniem. Co do cynamonu to myślę ze możesz go dodać tylko nie przesadz. W peelingu mogło Cię podrażnić bo go wcierałaś w skórę. Ja na jakieś 3 czubate łyżki mąki dodałam 1 łyżeczkę cynamonu i kulki brązujące (2 lub 3). Puder jest tak lekko zabrązowiony i dzięki temu nie wybiela skóry, ale jest transparentny. W każdym razie mi taki skład bardzo odpowiada. Najlepiej jak sama spróbujesz i przekonasz sie na własnej skórze
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-11, 13:17   #248
Nelllcia
Raczkowanie
 
Avatar Nelllcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 194
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez justa79
a to nie ma już nic pośredniego między kremem matującym a półtłustym kremem na noc? może po prostu krem nawilżający?
Może i masz racje, z tym że mam juz jeden nawilzajacy kremik, a skore itak mam przesluszona miejscami, miejscami skolei sie swieci , ale wiesz chyba po prostu kupie jakis lepszy ktory doglebnie nawilza bo poltlusty do mojej cery chyba jednak nie bedzie sie nadawal..
__________________
Girls have unique powers; they get wet without water, bleed without injury and make boneless things hard.
Nelllcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 13:56   #249
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez PaniKota
zazdroszczę Wam, bo skrobia matuje rewelacyjnie, ale i potwornie wysusza, a zaznaczam, że nie nałożyłam jej dużo i to na Juvit, emulsję Avene 50+ oraz Kanebo. I po jednym dniu takiego eksperymentu dziękuję - mam Saharę zamiast buzi. Chyba, że to przypadek, czyli kaloryfery, bo cała jestem "wyschnięta". Zatem skrobia podejście drugie po sezonie grzewczym
wysuszanie szybko na szczęście minęło - za każdym ściągało skórę znacznie mniej i szybko przestałam czuć, że mam na buzi skrobię (ze szczyptą cynamonu). Matuje bosko, wypryski szybciej znikają - problemem jest przechowywanie skrobii i jej stosowanie. Zbija się w grudki - trzymam ją w pudełku po sypkim pudrze Vipery, sitko ma kilka sporych dziurek, ale nawet porządne potrząsanie i postukiwanie pudełeczkiem nic nie daje. Wrzuciłam trochę ryżu, żeby pochłaniał wilgoć, ale nie pomógł. Może to przez cynamon, bo reszta skrobii w torebce aż tak zbita nie jest. Miałyście taki problem?
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 17:18   #250
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: skrobia ziemniaczana

Dziewczyny, nie mam czasu czytać całego wątku.

Powiedzcie mi proszę, czy skrobia lepiej działa nałożona na podkładczy na sam krem? A może to jest bez znaczenia?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 19:46   #251
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez PaniKota
wysuszanie szybko na szczęście minęło - za każdym ściągało skórę znacznie mniej i szybko przestałam czuć, że mam na buzi skrobię (ze szczyptą cynamonu). Matuje bosko, wypryski szybciej znikają - problemem jest przechowywanie skrobii i jej stosowanie. Zbija się w grudki - trzymam ją w pudełku po sypkim pudrze Vipery, sitko ma kilka sporych dziurek, ale nawet porządne potrząsanie i postukiwanie pudełeczkiem nic nie daje. Wrzuciłam trochę ryżu, żeby pochłaniał wilgoć, ale nie pomógł. Może to przez cynamon, bo reszta skrobii w torebce aż tak zbita nie jest. Miałyście taki problem?
Hmmm moja nie zbija sie tak mocno, żeby sitko jej nie rozbiło. Wymieszana z cynamonem zbija się jeszcze mniej. Nie mam pojęcia dlaczego u Ciebie tak się dzieje. Używam podobnego do Twojego pudełeczka - też z siteczkiem, po pudrze oriflame.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-18, 23:51   #252
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: skrobia ziemniaczana

PaniKoto, mysle, ze to pzez wilgoc tak ci sie dzieje... Nawet jesli nie trzymasz skrobi w lazience to mozliwe, ze w twoim mieszkanku jest wieksza wilgoc niz np w mieszkanku lexie... taka moja teoria
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 00:02   #253
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
PaniKoto, mysle, ze to pzez wilgoc tak ci sie dzieje... Nawet jesli nie trzymasz skrobi w lazience to mozliwe, ze w twoim mieszkanku jest wieksza wilgoc niz np w mieszkanku lexie... taka moja teoria
Zgadza się Masz po prostu zwilgotniałą mąkę.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 09:23   #254
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: skrobia ziemniaczana

Ja od ponad tygodnia nie używam skrobii i przesuszenie mojej buźki znikło prawie całkowicie.No ale teraz mi starsznie szkoda bo najwyraźniej to skrobia właśnie mnie tak przesuszyła i chyba raczej do niej nie wrócę a naprawdę dobrze mnie matowiła...A może powinnam za jakiś czas spróbować ponownie...POZDRAWIAM
__________________
Okruszki to tylko łzy chleba, który płacze, kiedy się go kroi.
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 11:03   #255
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
PaniKoto, mysle, ze to pzez wilgoc tak ci sie dzieje... Nawet jesli nie trzymasz skrobi w lazience to mozliwe, ze w twoim mieszkanku jest wieksza wilgoc niz np w mieszkanku lexie... taka moja teoria
Może to przez nawilżacz - choć chodzi w innym pomieszczeniu, to wypluwa z siebie parę litrow wody dziennie. Mnie i tak jest sucho, ale widać mąka bardziej wrazliwa. Sprawdzę jeszcze skrobię innej firmy, ale pewnie będzie tak samo. Muszę zatem zmienić pytanie - znacie jakiś środek pochłaniający wilgoć? Moja mama wrzuca ziarenka ryzu do solniczki, ale porządna garść dodana do pudru nie pomogła (nawet nie rozbija tych mącznych placków). Akurat nie mam żadnej z tych malusich saszetek wkładanych np do torebek skórzanych (nie pamiętam jak się nazywa ta substancja).
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 13:15   #256
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez PaniKota
Może to przez nawilżacz - choć chodzi w innym pomieszczeniu, to wypluwa z siebie parę litrow wody dziennie. Mnie i tak jest sucho, ale widać mąka bardziej wrazliwa. Sprawdzę jeszcze skrobię innej firmy, ale pewnie będzie tak samo. Muszę zatem zmienić pytanie - znacie jakiś środek pochłaniający wilgoć? Moja mama wrzuca ziarenka ryzu do solniczki, ale porządna garść dodana do pudru nie pomogła (nawet nie rozbija tych mącznych placków). Akurat nie mam żadnej z tych malusich saszetek wkładanych np do torebek skórzanych (nie pamiętam jak się nazywa ta substancja).
Mi skrobia zbijała się do czasu, kiedy dodałam do niej odrobinę pudru. Teraz zdecydowanie łatwiej nakłada mi się ją na pędzelek. Może warto wypróbować ten sposób
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 13:48   #257
kasia_kajtek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 247
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez PaniKota
Może to przez nawilżacz - choć chodzi w innym pomieszczeniu, to wypluwa z siebie parę litrow wody dziennie. Mnie i tak jest sucho, ale widać mąka bardziej wrazliwa. Sprawdzę jeszcze skrobię innej firmy, ale pewnie będzie tak samo. Muszę zatem zmienić pytanie - znacie jakiś środek pochłaniający wilgoć? Moja mama wrzuca ziarenka ryzu do solniczki, ale porządna garść dodana do pudru nie pomogła (nawet nie rozbija tych mącznych placków). Akurat nie mam żadnej z tych malusich saszetek wkładanych np do torebek skórzanych (nie pamiętam jak się nazywa ta substancja).
wodorotlenek sodu jest substancją higroskopijną
__________________

kasia_kajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 17:45   #258
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: skrobia ziemniaczana

czytam z zainteresowaniem opinie o mące i mam tylko jedno pytanie: jak jest z czystością takiej mąki? mam na mysli proces produkcyjny - wiadomo, to co jemy musi być czyste mikrobiologicznie itd. natomiast zastanawia mnie fakt czy taki specyfik jakim jest skrobia ziemniaczana, a nie będący wyprodukowanym w warunkach farmaceutycznych, z przestrzeganiem wszystkich rygorów produkcji preparatów aptecznych - jak to się ma do zanieczyszczania i różnych niepożądanych efektów po zastosowaniu jej na skórę?
Oczywiście zapewnienia, że nie zapycha skóry są na tyle liczne, że można zaryzykować i spróbować, natomiast jestem przyzwyczajona do produktów farmaceutycznych i wiem, że przechodzą liczne kontrole, natomiast mąka takowych nie przechodzi, a na pewno nie tak rygorystycznych, no chyba że się mylę..
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 21:17   #259
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez kasia_kajtek
wodorotlenek sodu jest substancją higroskopijną
dlatego zapytałam o jakiś środek pochłaniający wilgoć
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-25, 22:47   #260
asiunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 173
Dot.: skrobia ziemniaczana

Ja poprostu polecam : GARNIER czysta skóra - krem nawilżający, długotrwały efekt matujący (antybakteryjny).
asiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 23:05   #261
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: skrobia ziemniaczana

Zrobiłam mieszankę na własne potrzeby A pomysł wziął się stąd iż miałam ochotę kupić sypki puder rozświetlający z zimowej kolekcji Maybelline, jednak zrezygnowałam, bo za mocno się błyszczył (drobinka na drobince)
Miałam sypki puder Pierre Arthes o odcień dla mnie za ciemny, a więc leżakował i czekał nie wiadomo na co. To znaczy już wiadomo Dodałam do tego pudru 4 łżeczki skrobi, 2-3 łyżeczki sypkiego pudru roświetlającego z pędzla Avon i wymieszałam. Efekt jest świetny - nie przyciemnia, bardzo dobrze się nakłada i matuje a przy tym pięknie, ale i dyskretnie rozświetla
Wcześniej wspomniałam, że sama mąka lekko rozjaśniała moją i tak już bladą cerę, a teraz mieszanka nadaje jej zdrowego rozświetlonego wyglądu
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 18:08   #262
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: skrobia ziemniaczana

kiedyś musi być ten pierwszy raz - zrobiłam sobie dziś super mieszankę skrobi i pudru w kulkach. Kilka kulek ciemnych i parę takich jasnych, rozświetlających (akurat miałam puder w kulkach Avonu, którego zużyć nie mogłam, a teraz te kulki rozgniotłam i wymieszałam ze skrobią)
Widząc, że się zbryla wrzuciłam (nie no zaraz padniecie) kilka kulek silicagel, to takie w saszetkach dołączanych czasem do obuwia
i jakby trochę się mniej zbryla, sama nie wierzę, że przekonałam się do tej skrobi, mam nadzieję, że sprawdzi się dobrze, jutro będę w stolicy cały dzień poza domem więc wezmę moje czarodziejskie pudełko ze skrobią i się posypię w tajemnicy przed moim facetem heh chyba by padł ze śmiechu, gdyby zobaczył że sie pudruję mąką
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 19:24   #263
realistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 33
Dot.: skrobia ziemniaczana

Dziewczyny ja zwykle używam korektora i na niego nakładam puder prasowany ,to kiedy najlepiej użyć tej skrobi ?)
Może akurat przyda się na sylwestra ,potrzebny mi trwaaały makijaż
realistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 19:34   #264
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez realistka
Dziewczyny ja zwykle używam korektora i na niego nakładam puder prasowany ,to kiedy najlepiej użyć tej skrobi ?)
Może akurat przyda się na sylwestra ,potrzebny mi trwaaały makijaż
Zamiast pudru.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 19:53   #265
realistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 33
Dot.: skrobia ziemniaczana

Raczej to niemozliwe ,puder nadaje mojej twarzy akurat taki odcien jaki chce ,korektor z Maybelline jest zbyt lepkii ,jasny :P
Może po korektorze a pozniej puder (jest transparentny) albo w ogole przed "wszystkim".
Co myslicie ?
realistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 20:18   #266
ziubejek
Raczkowanie
 
Avatar ziubejek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 241
Dot.: skrobia ziemniaczana

a ja mam pytanie: gdyz,zalezy mi na czasie i w poszuiwaniu poszlam do szafy kuchennej,a tam znalazlam: MAKA ZIEMNIACZANA TYP TORTOWY? Czy moge to nakladac na tawarz?
ziubejek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 08:26   #267
justa84_
Raczkowanie
 
Avatar justa84_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin/Suwałki
Wiadomości: 159
GG do justa84_
Dot.: skrobia ziemniaczana

ja tez dzisiaj sprobowalam popudrowac sie skrobia, zobaczymy czy bedzie matowic, mam nadzieje ze tak. mialam obawe ze bede biala, ale skrobia swietnie sie stapia ze skora i nie ma az tak bladego efektu nie mialam tez zadnego pedzelka, ani puszku, tylko gabeczke, ale nie mialam trudnsci z nalozeniem.
justa84_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 08:42   #268
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: skrobia ziemniaczana

justa84, bez pędzla ani rusz najlepsze takie z naturalnego włosia i specjelnie do nakładania pudru sypkiego. Ceny naprawdę różne. Poszukaj w drogeriach, perfumeriach, w Sephorze mają chyba najlepsze.
Trzeba pamiętać takze o systematycznym myciu pędzelka!
pozdrawiam
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 09:16   #269
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez crumb
justa84, bez pędzla ani rusz najlepsze takie z naturalnego włosia i specjelnie do nakładania pudru sypkiego. Ceny naprawdę różne. Poszukaj w drogeriach, perfumeriach, w Sephorze mają chyba najlepsze.
Trzeba pamiętać takze o systematycznym myciu pędzelka!
pozdrawiam
Rzecz gustu. Były zdania, że lepiej sprawdza się puszek.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 10:43   #270
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: skrobia ziemniaczana

raportuję, że skrobii zmieszanej z cynamonem starcza mi na jakieś 2 do 3 tygodni w zależności od tego czy stoi we w miarę suchej sypialni czy też zostawię w łazience lub zabiorę do torebki wyjeżdżając.
Co więcej, przesypałam skrobię do plastikowego pudełka, takiego w jakim trzymam ryże, kasze, cukry etc, ale nie wszystko mi się zmieściło i obok w kuchennej szafce postawiłam torebkę papierową z resztą mąki. W suchej szafce daleko od okna i koło grzejnika SKrobia w plastiku nie nadaje się do użycia jako puder. Rozmyślam nad papierową puderniczką - może ktoś jeszcze robi pudry w kartonowych opakowaniach
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-14 15:05:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:00.