Obowiązkowe mundurki szkolne - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-09, 12:53   #121
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Obowiązkowe mundurki szkolne

Cytat:
Napisane przez ajah
dlaczego niby mundurki miałyby nie być prane?
8 latka przypilnujesz, 10 latka przypilnujesz ale 16 latka? 18 latka? będziesz biegać za synem i robić dozór rodzicielski odnośnie czystości mundurka?
jestem pewna że takiemu młodzieńcowi wiele razy zdarzy się zapomnieć prać regularnie, bo dużo łatwiej - dla mnie też jako dorosłej babie - sięgnąć po czysty t-shirt z szafki niż co wieczór robić rytuał prania ;p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 13:01   #122
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Obowiązkowe mundurki szkolne

Dla mnie codzienne pranie ręczne czegokolwiek jest abstrakcją czystą i nie wyobrażam sobie czegoś takiego, ani jeżeli chodzi o własny strój ani mundurek dziecka szkolnego. Dlatego takie rzeczy powinny być przemyślane i łączone z własnymi ciuchami a nie pełny uniform w ilości 2 kompletów, który wymusza takie ciągłe pranie.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 13:02   #123
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Obowiązkowe mundurki szkolne

no 2 sztuki to i tak bogactwo, za giertycha moja kuzynka miała jeden mundurek. JEDEN.
dla chłopców i dziewczynek taki sam, męski "bo wyszło taniej"

także no tego
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 13:16   #124
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Obowiązkowe mundurki szkolne

No to już w ogóle porażka wymyślona przez abstrakcyjny umysł.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 13:17   #125
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Obowiązkowe mundurki szkolne

no niestety, tak było, z resztą "najtaniej" i "po kosztach" nie tylko wyszło zamówić męskie dla każdego. taniej wyszło zamówić też trzy rodzaje: małe, średnie i duże.
naprawdę drobni uczniowie i naprawdę wyrośnięci wyglądali idiotycznie a ona nigdy nie dopięła się w biuście XD
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 13:27   #126
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Obowiązkowe mundurki szkolne

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
8 latka przypilnujesz, 10 latka przypilnujesz ale 16 latka? 18 latka? będziesz biegać za synem i robić dozór rodzicielski odnośnie czystości mundurka?
jestem pewna że takiemu młodzieńcowi wiele razy zdarzy się zapomnieć prać regularnie, bo dużo łatwiej - dla mnie też jako dorosłej babie - sięgnąć po czysty t-shirt z szafki niż co wieczór robić rytuał prania ;p
uwazam, że szesnastolatek czy starszy uczeń powinien mieć swobodę większą a mundurki na tym etapie nie powinny być obowiązkowe.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 13:28   #127
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Obowiązkowe mundurki szkolne

aha ok, to rozumiem
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-09, 22:23   #128
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Obowiązkowe mundurki szkolne

W pierwszej i drugiej klasie szkoły podstawowej nosiłam fartuszek, pół szkoły miało identyczny, wkładany przez głowę z białymi falbankami w granatowe grochy po bokach.
Popłakałam się raz, kiedy zapomniałam go ubrać i jako jedyne dziecko wyróżniałam się czerwoną bluzą.

Teraz jak widzę jak dzieci znajomej paradują w obrzydliwych kamizelkach kosztujących 60 zł, to naprawdę ręce mi opadają.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 07:21   #129
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: Obowiązkowe mundurki szkolne

Mieszkam w Wielkiej Brytanii i TAK..RODZICE PŁACĄ ZA MUNDUREK! i nikt się nie oburza i nie nie jest to straszne i karygodne jak uważa się w Polsce. Jako "podstawa mundurku" jest sweter lub bluza kolorowa (u mojej córki zimna zieleń) z logiem szkoły wszytym na bluzie na wysokości piersi. I to kupujemy w recepcji szkoły. Koszt to zwykle między 8-12 Ł
Do tego "dodatki" białe bluzeczki polo ..do kupienia w każdym byle markecie za grosze w trójpaku. Pozostałe ubrania jak spódnica, sukienka dla dziewczynki czy spodnie chłopca są w kolorach: czarny, grafitowy i rajstopy: czarne lub bialę skarpetki.
Buty czarne\

Takie :ubierki" są w każdym sklepie i markecie,... nie ma problemu ze znalezieniem szkolnych czarnych rajstop czy szarej materiałowej sukienki...i nikt się nie oburza że musi wydać. I nie dlatego że ma kase tylko że tak się przyjęło że to jest element wyposażenia dziecka do szkoły i tyle.

Pomyślcie o uniformie jak o ułatwieniu życia! Czemu? Ja się cieszę z niego - nie muszę myśleć "co by tu dziś jej ubrać" , mniej jej wybrzydzania że to nie lubi, albo że chce sukienke z frozen bo inne dziewczynki mają.. "co jest modne u dzieci " Zawsze ma to samo. I tyle. Córa nie brudzi mi codziennych ubrań, ma 3 białe podkoszulki i 2 swetry szkolne i 2 sukienki i chodzi na zmianę. Ja popieram mundurki bo mi ułatwiły życie.
Trzeba patrzeć pozytywnie na życie
Życzę wszystkim miłego dnia.
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ




Edytowane przez Sweet_Jelly
Czas edycji: 2014-12-10 o 07:25
Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 14:03   #130
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Obowiązkowe mundurki szkolne

Cytat:
Napisane przez Sweet_Jelly Pokaż wiadomość
Mieszkam w Wielkiej Brytanii i TAK..RODZICE PŁACĄ ZA MUNDUREK! i nikt się nie oburza i nie nie jest to straszne i karygodne jak uważa się w Polsce. Jako "podstawa mundurku" jest sweter lub bluza kolorowa (u mojej córki zimna zieleń) z logiem szkoły wszytym na bluzie na wysokości piersi. I to kupujemy w recepcji szkoły. Koszt to zwykle między 8-12 Ł
Do tego "dodatki" białe bluzeczki polo ..do kupienia w każdym byle markecie za grosze w trójpaku. Pozostałe ubrania jak spódnica, sukienka dla dziewczynki czy spodnie chłopca są w kolorach: czarny, grafitowy i rajstopy: czarne lub bialę skarpetki.
Buty czarne\

Takie :ubierki" są w każdym sklepie i markecie,... nie ma problemu ze znalezieniem szkolnych czarnych rajstop czy szarej materiałowej sukienki...i nikt się nie oburza że musi wydać. I nie dlatego że ma kase tylko że tak się przyjęło że to jest element wyposażenia dziecka do szkoły i tyle.

Pomyślcie o uniformie jak o ułatwieniu życia! Czemu? Ja się cieszę z niego - nie muszę myśleć "co by tu dziś jej ubrać" , mniej jej wybrzydzania że to nie lubi, albo że chce sukienke z frozen bo inne dziewczynki mają.. "co jest modne u dzieci " Zawsze ma to samo. I tyle. Córa nie brudzi mi codziennych ubrań, ma 3 białe podkoszulki i 2 swetry szkolne i 2 sukienki i chodzi na zmianę. Ja popieram mundurki bo mi ułatwiły życie.
Trzeba patrzeć pozytywnie na życie
Życzę wszystkim miłego dnia.
Po pierwsze nie pierzesz codziennie ubrań?!

Po drugie fajnie, że wyjechałaś do jukeja ale mogłabyś nie zapominać o tym co i jak jest w Polsce. Nikt się nie burzy o kupowanie ubrań dzieciom, burzymy się o beznadziejny poliester w kosmicznych cenach, burzymy się o drogie książki, których nie da się odsprzedać czy kupić używanych i o wiele innych rzeczy.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 16:37   #131
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Obowiązkowe mundurki szkolne

U nas bluza nie kosztowałaby 12zł, to po pierwsze, po drugie - w Polsce rodzic musi wyposażyć dziecko w x przyborów szkolnych + zestaw książek, które są kosmicznie drogie (i czasami niemożliwe do kupienia z drugiej ręki, bo 'nowa podstawa programowa' - w antykwariatach brakuje egzemplarzy), więc inaczej patrzymy na koszty mundurków.
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-10, 16:43   #132
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Obowiązkowe mundurki szkolne

u nas rodzice płacą też za ksero, a każda klasa musi co miesiąc złożyć daninę z ręczników papierowych i papieru toaletowego. koszt mundurków tylko by wszystkich dodatkowo wpienił.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 16:48   #133
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Obowiązkowe mundurki szkolne

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
u nas rodzice płacą też za ksero, a każda klasa musi co miesiąc złożyć daninę z ręczników papierowych i papieru toaletowego. koszt mundurków tylko by wszystkich dodatkowo wpienił.
Patrząc na ten wątek i inne okołoszkolne to mam wrażenie, że to co związane ze szkołą rodziców wkurza
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 16:57   #134
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Obowiązkowe mundurki szkolne

Ja nie wiem czy wszystko, ale mnie by też denerwowało gdybym musiała kupować papier toaletowy do szkoły. I składać się na rolety do klasy, zmiotkę, nowe drzwi, malowanie itp.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 20:22   #135
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Obowiązkowe mundurki szkolne

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ja nie wiem czy wszystko, ale mnie by też denerwowało gdybym musiała kupować papier toaletowy do szkoły. I składać się na rolety do klasy, zmiotkę, nowe drzwi, malowanie itp.
Gdybym miała tak za wszystko płacić ,to pewnie podliczyłabym ile to wychodzi w szkole państwowej i porównalabym z czesnym w szkole prywatnej. Edukacja teoretycznie bezpłatna, która tego co czytam kosztuje kosmiczne pieniądze
__________________
nauczycielu, zajrzyj

Edytowane przez ajah
Czas edycji: 2014-12-10 o 20:28
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 20:27   #136
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Obowiązkowe mundurki szkolne

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Gdybym miała tak za wszystko płacić to pewnie podliczyłabym ile to wychodzi w szkole państwowej i porównalabym z czesnym w szkole prywatnej. Edukacja teoretycznie bezpłatna, która tego co czytam kosztuje kosmiczne pieniądze
Znaczna część największych kosztów byłaby taka sama i w szkole prywatnej (podręczniki, reszta wyprawki, być może jeszcze mundurki). Do tego dochodziłoby czesne, które na pewno byłoby wyższe od opłaty na komitet rodzicielski i nawet regularnej opłacie za ksero oraz środki czystości.
Już nie mówiąc o tym, że szkoły publiczne ma się zwykle bliżej domu niż prywatne, a czas dojazdu w przypadku dziecka też jest istotny.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 15:33   #137
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Obowiązkowe mundurki szkolne

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Znaczna część największych kosztów byłaby taka sama i w szkole prywatnej (podręczniki, reszta wyprawki, być może jeszcze mundurki). Do tego dochodziłoby czesne, które na pewno byłoby wyższe od opłaty na komitet rodzicielski i nawet regularnej opłacie za ksero oraz środki czystości.
Już nie mówiąc o tym, że szkoły publiczne ma się zwykle bliżej domu niż prywatne, a czas dojazdu w przypadku dziecka też jest istotny.
A podatki to się nie liczą ?
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 16:41   #138
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Obowiązkowe mundurki szkolne

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość
A podatki to się nie liczą ?
Nie, bo je trzeba w każdym wypadku płacić


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-19 17:41:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:53.