Dermapen - brak zaczerwienia skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-05-15, 12:39   #1
Sidhe82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 16

Dermapen - brak zaczerwienia skóry


Hej,

Ostatnio wykonałam sobie w domu zabieg dermapenem Dr Pen M8 + 16-igłowa końcówka, predkość 3, wysuw początkowy 1mm. Postępowałam zgodnie z zaleceniami, które znalazłam na necie, czyli robiłam to metodą stemplowania, trzymając pod kątem prostym do powierzchni skóry.
Nie dodawałam w trakcie zabiegu niczego na skórę, dopiero jakiś czas po, nałożyłam kolagen Colway platinum.

Już w trakcie zabiegu byłam zaskoczona, ponieważ moja twarz tylko w jednym miejscu miała drobne kropelki krwii (na prawej kości jarzmowej). Z tego co się dowiedziałam przed zabiegiem, to własnie wbicie się do granicy warstwy skóry, gdzie są mikronaczynka krwionosne i lekkie krwawienie, daje najlepszy efekt jesli chodzi o tworzenie kolagenu. Więc wysunęłam igłę do 2mm (na policzkach i drugiej kości jarzmowej) i nic, zwiększyłam do 2,3mm i nadal nic. Na czole dałam wysunięcie 1mm, a w delikatniejszych okolicach nie przekraczałam 0,5mm.

Zmieniłam w trakcie igły na nowe, ale to nic nie wniosło. Jak tylko skończylam zabieg, to zostało mi jedynie lekkie zaczerwienienie, które szybko zeszło (chociaż jakiś czas po zabiegu czułam lekkie pieczenie skóry).

Czy powinnam kupić jakies inne (konkretne) igły? Czy popełniłam jakiś inny błąd?

Jest to o tyle dziwne, że byle zadrapanie powoduje u mnie zaczerwienie skóry.
Sidhe82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-15 13:39:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:51.