Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro. - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-01, 09:34   #841
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Po skonfigurowaniu i zleceniu przelewu na moje prywatne konto dostałam kasę na drugi dzień

No u mnie też mniej więcej tyle czasu to zabiera...a mam za sobą już kilka wypłat. Dlatego też zgadzam się z Daff, może coś nie tak jest z konfiguracją, Falubaz?

Co do opóźnień, ja tam nie mam problemu z wysyłką zaraz po wplacie należności na konto PzA, więc w moim przypadku nowy system faktycznie przyspiesza sprawy. Choć zdaję sobie sprawę, że inaczej kwestia może się przypadku hurtowników, gdzie trzebaby "założyć" grube tysiące...

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2010-04-01 o 09:39
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 09:47   #842
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Wkurzające niemiłosiernie jest to, że po ostatnich zmianach przy próbie wejścia do Formularza opcji dostawy i płatności przerzuca AUTOMATYCZNIE do PzA i nie ma jak tego g...a obejść.
Już się kilka razy tak wkopałam.
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 09:52   #843
falubaz
Rozeznanie
 
Avatar falubaz
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: 3-miasto
Wiadomości: 695
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

ma skonfigurowane konto codzienne automatyczne wypłaty itp. ostatnio czekała tylko 1/2 dni, a teraz prawie tydzień może rzeczywiście nie dają sobie rady, bo nagle wszyscy płacą PzA
__________________
falubaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 09:52   #844
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Wkurzające niemiłosiernie jest to, że po ostatnich zmianach przy próbie wejścia do Formularza opcji dostawy i płatności przerzuca AUTOMATYCZNIE do PzA i nie ma jak tego g...a obejść.
Już się kilka razy tak wkopałam.
No nie ma jak obejść, dlatego ja już nawet nie wchodzę do tego formularza, tylko od razu smaruję zwykłego maila do kontrahenta
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 10:03   #845
lux perpetua
Raczkowanie
 
Avatar lux perpetua
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 467
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Z "Płacę z allegro" skorzystałam raz i to tylko jako kupująca (ostatnie moje aukcje wystawiałam zanim wprowadzili te zmiany), w dodatku dosyć nieświadomie, bo nie wiedziałam o zmianach i gdy przekierowało mnie na te płatności, myślałam, że to sprzedający tak to ustawił.
A że już z czegoś takiego korzystałam (niektóre sklepy je mają), uznałam, że będzie pewniej i szybciej.

I co? Wpłata ode mnie ponad tydzień temu, a sprzedający dostał kasę wczoraj.

Nie wiem do końca jak to działa po stronie sprzedających, ale jeśli ktoś zaznacza, że wysyła dopiero po otrzymaniu kasy na swoje własne konto bankowe, to powinien dołożyć wszelkich starań, żeby sam je otrzymywał niezwłocznie z konta allegro - czyli jak rozumiem - automatycznie.
A jeśli ktoś ma ustawione wypłaty na żądanie i czeka sobie tydzień wstrzymując tym samym wysyłkę, to uważam, że mam już pełne prawo do niezadowolenia

Zaznaczam, że jestem w stanie zrozumieć jeśli to jest jakiś problem techniczny - tak jak mówi falubaz.
Pytanie skąd mogę wiedzieć na 100% jak jest w moim przypadku?

I ostrzegam, będzie mały offtop:
Odnośnie przetrzymywania kasy przez nich, to nie do końca rozumiem oburzenie. A bo to banki nie przetrzymują i nie korzystają z naszej kasy? Gdyby mogły to też opóźniałyby przelewy ile wlezie, bo im więcej mają pieniędzy klientów, tym więcej mogą zarobić.
Dlaczego przelewy w ramach jednego banku schodzą zwykle automatycznie? To nie tylko kwestie techniczne, ale też fakt, że nie zmieniają stanu aktywów banku. A przelew do innego już tak.
Druga sprawa - ja gdy będę coś sprzedawać i dostanę kasę przez płacę z allegro, zamierzam wysłać przedmiot od razu. Bo to nie jest firma krzak i wiem, że szanse, że jednak tę kasę stracę są podobne jak w przypadku przelewu na moje konto (czyli bardzo niewielkie, bo banki też czasem plajtują )
__________________

lux perpetua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 10:03   #846
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

teraz mam cos takiego stan konta 0zł a pod dołem
Ostatnie wypłaty | Pełna lista wypłatID Status Kwota Data utworzenia Data zakończenia Data anulowania
768473 Rozpoczęta 75,00 zł 2010-04-01 07:19:13



wiec chyba juz idzie- przekazem pocztowym do dmnie do domku... ciekawe kiedy bd zakonczona;|
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 10:16   #847
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
No nie ma jak obejść, dlatego ja już nawet nie wchodzę do tego formularza, tylko od razu smaruję zwykłego maila do kontrahenta
No ja akurat robiłam zakupy "kocie" u Sprzedającego, który uzależnia realizację zamówienia od wypełnienia tegoż formularza...

Wysłałam potwierdzenie wpłaty i czekam na odzew.
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-01, 10:56   #848
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez falubaz Pokaż wiadomość
ma skonfigurowane konto codzienne automatyczne wypłaty itp. ostatnio czekała tylko 1/2 dni, a teraz prawie tydzień może rzeczywiście nie dają sobie rady, bo nagle wszyscy płacą PzA
Ja 29.03 kliknęłam wypłatę z PzA i wczoraj (31.03) po południu dopiero miałam pieniądze na koncie .
Z tego co sie doczytałam na cafe allegro to zapis mówiący o wysyłce dopiero po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie bankowym jest dozwolony, także ja zamierzam go umieszczać w opisie aukcji .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 11:32   #849
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Wkurzające niemiłosiernie jest to, że po ostatnich zmianach przy próbie wejścia do Formularza opcji dostawy i płatności przerzuca AUTOMATYCZNIE do PzA i nie ma jak tego g...a obejść.
Już się kilka razy tak wkopałam.
Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
No nie ma jak obejść, dlatego ja już nawet nie wchodzę do tego formularza, tylko od razu smaruję zwykłego maila do kontrahenta
Ja takze robie tak jak Daffodilka. Po wygranej aukcji nie klikam na ten formularz tylko zamykam strone i pisze @ do sprzedajacego. Nigdy mnie nie przenioslo

Daffodilko, odkad jestem na forum Twoj nick czytalam jako Daffidofka i myslalam ze to od zapachu Davidoff
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 11:38   #850
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Daffodilko, odkad jestem na forum Twoj nick czytalam jako Daffidofka i myslalam ze to od zapachu Davidoff
Ja też dopiero po długim czasie doczytałam się dokładniej, dokładnie tak samo czytałam .

Dziewczyny czy mi się zdaje czy teraz zaraz po zakupie nie pojawia się wiadomość od sprzedającego ustawiona automatycznie jak kiedyś .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 11:55   #851
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Mnie się kiedyś ta opcja sama wyłączyła i musiałam włączyć ponownie, u Ciebie pewnie jest podobnie <myśli>.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-01, 11:57   #852
falubaz
Rozeznanie
 
Avatar falubaz
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: 3-miasto
Wiadomości: 695
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Daffodilko, odkad jestem na forum Twoj nick czytalam jako Daffidofka i myslalam ze to od zapachu Davidoff
ale jaja, ja też tak czytałam hehehe
__________________
falubaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 12:11   #853
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Daffodilko, odkad jestem na forum Twoj nick czytalam jako Daffidofka i myslalam ze to od zapachu Davidoff
Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Ja też dopiero po długim czasie doczytałam się dokładniej, dokładnie tak samo czytałam .
Cytat:
Napisane przez falubaz Pokaż wiadomość
ale jaja, ja też tak czytałam hehehe
No nieee, toż długo miałam żonkila w avku A Davidoff może być jak najbardziej, ale tylko i wyłącznie wódka (dobrze schłodzona), bo zapachy to dla mnie prawdziwa trauma
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 09:57   #854
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

No co za bezczelność! Kobieta, która poprosiła o wycofanie jej oferty z mojej aukcji, bo „zmieniła zdanie”, wysłała mi dzisiaj taką wiadomość:
Cytat:
Witam. Wysłałam do Pani już próśbę o wycofanie oferty. Nadal nie dostałam odpowiedzi. Przeczytałam uważnie regulamin i mam takie prawo, ponieważ nie napisała Pani nigdzie że nie odwołuje ofert. Jeśli Pani nie uwzględni mojej prośby zwrócę się z tym problemem do ALLEGRO.
Czy naprawdę mam OBOWIĄZEK wycofywania ofert debili, którzy najpierw licytują a potem myślą?
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 10:00   #855
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Nie masz takiego obowiązku. Ale ja to zrobiłabym (nikt mnie jeszcze nie prosił), żeby oszczędzić sobie a) problemu z wydostaniem wpłaty b) rewanżowego negatywa / reklamacji ze złośliwości. Ale nie, nie musisz....U Allegro to ona wskóra co najwyżej ostrzeżenie
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 10:17   #856
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Madelie Pokaż wiadomość
No co za bezczelność! Kobieta, która poprosiła o wycofanie jej oferty z mojej aukcji, bo „zmieniła zdanie”, wysłała mi dzisiaj taką wiadomość:
Czy naprawdę mam OBOWIĄZEK wycofywania ofert debili, którzy najpierw licytują a potem myślą?
Najwidoczniej ona nie zna regulaminu, ale bezczelna , napisz jej, że to ona zarobi ostrzeżenie .
Co do komentarza to i tak nie wiadomo jaki teraz wystawi jak ona taka "mundra".
Z tym, że wiadomo, że nie zmusisz jej w żaden sposób do kupna i wymienice w ten sposób negatywy, natomiast jej ten negatyw o wiele bardziej zaszkodzi jak ludzie poczytają co ona za herezje wymyśla, Ty dasz rzeczową odpowiedź na niego i będzie OK .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 10:52   #857
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Ja, za jej bezczelnosc, nie wycofalabym jej oferty. Poza tym czy ona przypadkiem tym swoim tekstem o zwroceniu sie do serwisu allegro nie zaszantazowala Cie?
Oczywiscie, babka pewnie nie wplacilaby kasy za towar, ale tym bym sie nie przejmowala. Po prostu zwrocilabym sie do allegro o zwrot prowizji a ona dostalaby ostrzezenie. Wiec jak ona jest taka "mundra" to sama wybierze co jej sie bardziej oplaca
Negatywow tez sie nie boje i nie mam zamiaru isc komus wrednemu na reke tylko zeby go nie dostac. W koncu i tak pisze wyjasnienie/odpowiedz wiec inni kupujacy/sprzedajacy beda wiedziec za co. Sama mam 4 negatywy - wszystkie otrzymane w rewanzu (jeden wystawilam neutral, ale pani sie oburmuszyla i dostalam za to negatywa).

Unikanie rzeczowych komentarzy, szczerych powoduje potem, ze nawet podrobkowicze dostaja pozytywa.

P.S. Sama kiedys prosilam o wycofanie mojej oferty. Ale prosilam, a nie rozkazywalam i szantazowalam. Bralam rowniez pod uwage, ze jest to tylko dobra wola sprzedawcy. Bo jakby nie bylo, klikniecie w licytacji jest wstepna umowa kupna/sprzedazy. za swoje czyny trzeba ponosic konsekwencje.
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 11:51   #858
Regina Phalange
Rozeznanie
 
Avatar Regina Phalange
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Zgierz
Wiadomości: 792
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Madelie Pokaż wiadomość
Czy naprawdę mam OBOWIĄZEK wycofywania ofert debili, którzy najpierw licytują a potem myślą?
Nie wiem który punkt regulaminu ta pani miała na myśli (nie chce mi się teraz tego szukać), natomiast znalazłam coś takiego:

http://allegro.pl/help_item.php?tid=39&item=189&zoom=N

Myślę, że Allegro nie zaprzeczałoby samo sobie
Regina Phalange jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 16:52   #859
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Dzięki dziewczyny,
Odpisałam kupującej zgodnie z Waszymi sugestiami .
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-02, 17:47   #860
KomEwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z gałęzi
Wiadomości: 858
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

A wiecie jaką ja miałam przygodę? Na Allegro, oczywiście.
Otóż, kupiłam ci ja swego czasu używkę wody perfumowanej Miss Dior Cherie. Specjalnie używkę, bo zapach dopiero co zaczął mi się podobać po długich latach uczuć, powiedzmy to delikatnie - letnich i specjalnie wodę perfumowaną, bo wersja edt podoba mi się daleko mniej.
Wylicytowałam hojnie, wpłaciłam i czekam. Aha, po zakupie był mail od sprzedającej - parę słów bla, bla, bla i konkrety - dane do przelewu.
Dostałam przesyłkę, a tam: woda toaletowa. Jak byk i nie chce być inaczej.
Schowałam wkur.....wienie w kieszeń i piszę: każdy może się pomylić, to nie zbrodnia ale to nie ja się pomyliłam, więc proponuję symboliczne obniżenie ceny. Sprzedająca pieniądze zwróciła (chodzi oczywiście o tę zaproponowaną korektę ceny), ale nie wytrzymała i wysmażyła maila. W pierwszym zdaniu przeprosiła mnie za swoją rzekomą omyłkę. Czyli dała mi marchewkę i kopniaka w jednym zdaniu. Głupia zresztą, bo jakaż rzekoma omyłka, skoro wystawiła edt w kategorii wody perfumowane. A potem napisała: ALE!!! Mamy XXI wiek, więc skoro miałam wątpliwości, to powinnam była wysłać maila, czy zadzwonić. Czyli wyszło na to, że zaistniała sytuacja to moja wina.
Bulwersuje mnie takie odwracanie kota ogonem, bo sedno w tym, że wątpliwości nie miałam. Widziałam wodę wystawioną w kategorii edp, opisaną perfumy damskie i nawet mi do łba nie przyszło, że może to być woda toaletowa. Toż równie dobrze mogłam pytać, czy wystawia Miss Dior Cherie, jak napisała, a nie np. Balenciagę, czy Guerlaina.
__________________
Sun Tzu prawie powiedział:
"Jeżeli przeciwnik jest jak ziemia - bądź jak powietrze.
Jeżeli przeciwnik jest jak ogień ......- sp....dalaj, bo z ogniem nie ma żartów!"
KomEwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 19:25   #861
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez KomEwa Pokaż wiadomość
A wiecie jaką ja miałam przygodę? Na Allegro, oczywiście.
Otóż, kupiłam ci ja swego czasu używkę wody perfumowanej Miss Dior Cherie. Specjalnie używkę, bo zapach dopiero co zaczął mi się podobać po długich latach uczuć, powiedzmy to delikatnie - letnich i specjalnie wodę perfumowaną, bo wersja edt podoba mi się daleko mniej.
Wylicytowałam hojnie, wpłaciłam i czekam. Aha, po zakupie był mail od sprzedającej - parę słów bla, bla, bla i konkrety - dane do przelewu.
Dostałam przesyłkę, a tam: woda toaletowa. Jak byk i nie chce być inaczej.
Schowałam wkur.....wienie w kieszeń i piszę: każdy może się pomylić, to nie zbrodnia ale to nie ja się pomyliłam, więc proponuję symboliczne obniżenie ceny. Sprzedająca pieniądze zwróciła (chodzi oczywiście o tę zaproponowaną korektę ceny), ale nie wytrzymała i wysmażyła maila. W pierwszym zdaniu przeprosiła mnie za swoją rzekomą omyłkę. Czyli dała mi marchewkę i kopniaka w jednym zdaniu. Głupia zresztą, bo jakaż rzekoma omyłka, skoro wystawiła edt w kategorii wody perfumowane. A potem napisała: ALE!!! Mamy XXI wiek, więc skoro miałam wątpliwości, to powinnam była wysłać maila, czy zadzwonić. Czyli wyszło na to, że zaistniała sytuacja to moja wina.
Bulwersuje mnie takie odwracanie kota ogonem, bo sedno w tym, że wątpliwości nie miałam. Widziałam wodę wystawioną w kategorii edp, opisaną perfumy damskie i nawet mi do łba nie przyszło, że może to być woda toaletowa. Toż równie dobrze mogłam pytać, czy wystawia Miss Dior Cherie, jak napisała, a nie np. Balenciagę, czy Guerlaina.
Nastepny bezczelny babsztyl
Ewo, masz mocne nerwy, bo ja to milego maila na pewno bym nie napisala Jak baba jest tak glupia, ze nie umie poprawnie wystawic akcji w odpowiedniej kategorii to niech nie zabiera sie za sprzedaz. A potem ma jeszcze jakies pretensje. No taka to bym tylko
Bylo jej odpisac, ze gdybys Ty nie byla tak wspanialomyslna (a co!) to kazalabys jej oddac calutka kase + koszty przesylki, za towar ktory jej odeslalas, bo byl nie zgodny z opisem.
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 15:14   #862
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

ech, jak mnie denerwuje umieszczenie w blednej kategorii perfum... czesta to praktyka sprzedajacych, ze wody toaletowe wystawiaja w dziale wod perfumowanych - a po to wszak jest taki podzial, aby bylo latwiej szukac

ostatnio zas przelecialo mi kolo nosa Chance - aukcja byla w dziale "wody perfumowane", w opisie byla mowa rowniez o edp, ale jedyne zamieszczone zdjecie - katalogowe, przedstawialo wersje edt. zanim przyszla odpowiedz od sprzedajacej, perfumy zostaly sprzedane


a odnosnie do wycofywania ofert - raz mi sie zdarzylo kliknac za szybko pewien stanik - jak pozniej doczytalam - byl duzomiseczkowy, wiec na bank bylby za duzy - niestety, sprzedajaca nie wyrazila zgody na cofniecie mojej oferty. na szczescie, stanik znalazl szybko now wlascicielke

swoja droga, teraz tak mysle, ze sytuacja odwrotna jest przeciez dopuszczalna - mozna zakonczyc aukcje przed koncem i wycofac oferty kupujacych, prawda?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2010-04-03 o 15:20
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 22:38   #863
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
chciałam tylko dodac ze w regulaminie jest zmiana i każdy sprzedający ma obowiązek skonfigurowania PzA
Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Właśnie on nie może tego nie akceptować wg nowego regulaminu . Z jednej strony go rozumiem, ale z drugiej jak trza to trza, sama nagadałam się, naklęłam a ustawiłam to w końcu i tyle .
A niby dlaczego skoro mam prawo wybrać sposób zapłaty np. odbiór osobisty z jednoczesna zapłatą lub za pobraniem?
Z jakiego paragrafu czy punktu wynika obowiązek ?

Nie skonfiguruję, nie lubie być zmuszana do niczego. Nie zamierzam z tego korzystać. W najgorszym przypadku będę wystawiać za pobraniem. Zapytałam allegro czy mogę jakoś zwrócić te wpłaty, które ku mojemu zaskoczeniu wpłaciło 2 kupujących.. Co najlepsze nigdy nie aktywowałam tej usługi, a powiadomiono mnie tylko o jednej wpłacie o drugiej nie, gdyby nie to drugie powiadomienie to nie wiedziałabym o tej pierwszej wpłacie, bo i skąd.
Nie będe tez kupować od osób , które np. udostępniają tylko ten sposób zapłaty.
A jezeli mimo to będę zmuszona do skonfigurowania, to zastanowię się co do rezygnacji z allegro.
Przeniosę się na świstaka i na straganik gazetowy.
Kupuję i sprzedaję głównie perfumy i kosmetyki, mam wizytówki od wiekszości "moich" sprzedających , będę zamawiac telefonicznie za pobraniem.W razie innej potrzeby skorzystam z uprzejmości znajomych.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Obowiązek obowiązkiem bez tego nie dostaniemy kaski na konto

(Jest bodajże opcja otrzymania pieniędzy przekazem pocztowym, ale....No.)
Ale wysyłają tylko 15 i ostatniego dnia miesiąca. Najwyżej poczekam.
Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
W każdym razie na pewno wyślę dopiero, jak kasę będę mieć fizycznie na swoim koncie w banku, a nie tylko na allegrowym, bo inaczej to bym się bała.
Słusznie, gwarantuje ci to ustawa. Poza tym nie masz obowiązku wykładania za przesyłkę

I jeszcze jedno , ludzie narzekają na ta formę, pieniądze do niektórych docierają z opóźnieniem. Do wielu nie dotarły informacje o wpłatach . ten system jest niedopracowany, mozna poczytać na cafe allegro.A poza tym usługa w przyszłości bęzie prawdopodobnie płatna. Przeciez tu chodzi o kasę a nie o ułatwienia komukolwiek czegokolwiek.
Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
no to ja już też mam problem...
głupia, zapłaciłam przez tego "Płacę", przekonana, że Sprzedawca z własnej, nieprzymuszonej woli to to udostępnił... a tu dziś dostaję maila, że on tego nie akceptuje i nie wie, co teraz zrobić (fizycznie pieniądze są na jego koncie Allegro, a ja mam blokadę nałożoną na konto)
mam złe przeczucia, że nie wyśle paczuchy

...rrrwa!
A co kupiłaś
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 22:48   #864
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
A niby dlaczego skoro mam prawo wybrać sposób zapłaty np. odbiór osobisty z jednoczesna zapłatą lub za pobraniem?
Z jakiego paragrafu czy punktu wynika obowiązek ?
Tak, kupujący ma prawo wybrać sposób zapłaty, sprzedający nie ma prawa wyboru, jak kupujący wybierze PzA to sprzedający nie może tego nie zaakceptować. Z tego co czytałam na cafe allegro to jedynym sposobem ominięcia PzA jest właśnie zazanczenie w opcjach zapłaty za przedmiot za pobraniem pocztowym i odbór osobisty.
Mnie się nikt nie pytał, dostałam maila, że "kupujący XXX wybrał wybrał Płacę z Allegro jako sposób zapłaty za zakupy w Twojej aukcji. Skonfiguruj Płacę z Allegro, żeby odbierać środki przekazane przez Kupujących" i tyle miałam do gadania...
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 09:00   #865
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Tak, kupujący ma prawo wybrać sposób zapłaty, sprzedający nie ma prawa wyboru, jak kupujący wybierze PzA to sprzedający nie może tego nie zaakceptować. Z tego co czytałam na cafe allegro to jedynym sposobem ominięcia PzA jest właśnie zazanczenie w opcjach zapłaty za przedmiot za pobraniem pocztowym i odbór osobisty.
Mnie się nikt nie pytał, dostałam maila, że "kupujący XXX wybrał wybrał Płacę z Allegro jako sposób zapłaty za zakupy w Twojej aukcji. Skonfiguruj Płacę z Allegro, żeby odbierać środki przekazane przez Kupujących" i tyle miałam do gadania...
Moim zdaniem to jest wymuszenie. Allegro zmusza nas do robienia czegos, na co niekoniecznie mamy ochote. Przeciez to moja sprawa, jak otrzymam pieniadze od kupujacego i allegro nic do tego. Widocznie malo im kasy z prowizji i za wystawianie przedmiotu. Szukaja nastepnego zrodla gotowki. Mam tylko nadzieje i w duchu na to licze, ze ten nowy system PzA legnie w gruzach.
Ja jestem w o tyle lepszej sytuacji, ze sprzedam cos raz na ruski rok. Natomiast jako kupujaca nigdy nie wybiore PzA. Nie po to "se" zakladalam konto w mBanku, zeby teraz je olac na rzecz PzA. U mnie to bedzie PzmB (place z mbankiem ).
A zakladki PzA jeszcze nie skonfigurowalam.

Z drugiej strony rozumiem, jest to dodatkowa forma zaplaty dla kupujacych. Ale skoro jako sprzedajacy moge sobie zastrzec, ze nie wysylam za pobraniem, nie ma odbioru osobistego, to powinnam miec tez prawo do "nie przejmuje wplat z PzA".
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."

Edytowane przez zania
Czas edycji: 2010-04-04 o 09:02
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 11:15   #866
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to jest wymuszenie. Allegro zmusza nas do robienia czegos, na co niekoniecznie mamy ochote. Przeciez to moja sprawa, jak otrzymam pieniadze od kupujacego i allegro nic do tego. Widocznie malo im kasy z prowizji i za wystawianie przedmiotu. Szukaja nastepnego zrodla gotowki. Mam tylko nadzieje i w duchu na to licze, ze ten nowy system PzA legnie w gruzach.
Ja jestem w o tyle lepszej sytuacji, ze sprzedam cos raz na ruski rok. Natomiast jako kupujaca nigdy nie wybiore PzA. Nie po to "se" zakladalam konto w mBanku, zeby teraz je olac na rzecz PzA. U mnie to bedzie PzmB (place z mbankiem ).
A zakladki PzA jeszcze nie skonfigurowalam.

Z drugiej strony rozumiem, jest to dodatkowa forma zaplaty dla kupujacych. Ale skoro jako sprzedajacy moge sobie zastrzec, ze nie wysylam za pobraniem, nie ma odbioru osobistego, to powinnam miec tez prawo do "nie przejmuje wplat z PzA".
Wiadomo, że chodzi o kasę , na dodatek to w przyszłości ma być ponoć płatne .
Ale Ty nie olewasz swojego banku , płacąc tym sposobem i tak robisz przelew przez swój bank, tylko za pośrednictwem PzA, oni sobie przetrzymują kasę i na tym zarabiają. Ja tak nie płaciłam jeszcze ale to chyba jest tak, że wybieram PzA, wyświetla mi sie lista banków, klikam w swój wchodzę na stronę swojego banku i robie przelew....
Ale mnie tez wkurza takie narzucenie tego .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 21:48   #867
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
no to ja już też mam problem...
głupia, zapłaciłam przez tego "Płacę", przekonana, że Sprzedawca z własnej, nieprzymuszonej woli to to udostępnił... a tu dziś dostaję maila, że on tego nie akceptuje i nie wie, co teraz zrobić (fizycznie pieniądze są na jego koncie Allegro, a ja mam blokadę nałożoną na konto)
mam złe przeczucia, że nie wyśle paczuchy

...rrrwa!
Cbr u kogo kupiłaś ?
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-05, 00:00   #868
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Pięknie, g...o trafiło centralnie w wiatraczek. Pozostaje przeczekać aż dopracują albo wiać.
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-05, 08:02   #869
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
A co kupiłaś
Afgana i Ambrę...
Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
Cbr u kogo kupiłaś ?
...u zdrowieapteka
już wyjaśnione wsjo i paczka do mnie leci (ale strachu się najadłam, bo to przeszło 5stów stało pod znakiem zapytania)

ja już w życiu NIE WPŁACAM przez PzA
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-05, 10:18   #870
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Pięknie, g...o trafiło centralnie w wiatraczek. Pozostaje przeczekać aż dopracują albo wiać.
ja chyba zwieję szczerze odechciało mi się zakupów na allegro, niech to szlag
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:52.