Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-16, 14:26   #61
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Cytat:
Napisane przez jerr Pokaż wiadomość
Wg monarchii konstytucyjnej da się króla obalić czy trzeba czekać do jego śmierci ?
Czy wg demokracji można obalić ustrój demokratyczny?
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 14:29   #62
jerr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 574
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Czy wg demokracji można obalić ustrój demokratyczny?
Dobra inaczej. Czy tego króla da się odciągnąć od władzy czy nie ?
jerr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 15:16   #63
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Czy wg demokracji można obalić ustrój demokratyczny?
widze ze udzielasz sie juz w innym temacie. przeczytales artykul ktory ci podlinkowalam?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 16:27   #64
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

A ja zapytam inaczej- kogo w takim razie widziałbyś na tronie? Tylko bez jakichś ogólników, konkret, imię, nazwisko i dlaczego tak.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 16:56   #65
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
A ja zapytam inaczej- kogo w takim razie widziałbyś na tronie? Tylko bez jakichś ogólników, konkret, imię, nazwisko i dlaczego tak.
Może być też nick z wiazu
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 16:56   #66
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Może być też nick z wiazu


Panie Januszu, to pan?
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 16:57   #67
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

A co jeśli tron należy się komuś, kto jest "lewakiem" i kosmopolitą. Imperialista wyłby z rozpaczy
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-16, 17:00   #68
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;48554101]A co jeśli tron należy się komuś, kto jest "lewakiem" i kosmopolitą. Imperialista wyłby z rozpaczy [/QUOTE]



Będę za monarchią wyłącznie, jeśli królem zostanie Wojciech Mann
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 18:13   #69
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
A ja zapytam inaczej- kogo w takim razie widziałbyś na tronie? Tylko bez jakichś ogólników, konkret, imię, nazwisko i dlaczego tak.
Wreszcie ten wątek idzie w ciekawym kierunku:

Rüdiger von Sachsen - potomek Augusta II i Augusta III. Konstytucja Majowa postanowiła, że tron polski jest dziedziczny i należy się dynastii saskiej.

Karol Stefan Altenburg - potomek "polskiej" linii Habsburgów, po odrodzeniu Polski wielu było za tym, żeby oni byli na naszym tronie, jego ojciec był zadeklarowanym polskim patriotą.

Pozostają jeszcze najbliżsi ludzie, w bezpośredni sposób spokrewnieni z Piastami bądź Jagiellonami. Musiałbym mieć dostęp do obu drzew genealogicznych i szukać kandydatur. Jeśli chodzi o Piastów poszukiwania są bardzo skomplikowane, ponieważ trzeba byłoby sprawdzać wiele liń potomków. Jeśli chodzi o Jagiellonów poszukiwania rozpocząłbym od córek Zygmunta Starego, a potem Kazimierza Jagiellończyka i sprawdzałbym, która męska linia trwa do dzisiaj.

Z czego co czytałem, najbardziej spokrewniona z Piastami i Jagiellonami jest dynastia Hohenzollernów i chyba ten Pan jest głową rodziny Hohenzollern: Jerzy Fryderyk Hohenzollern (najmłodszy z kandydatów).

Oczywiście nie uznajemy "bękartów" czyli dzieci spoza małżeństw, ale jeśli chodzi o małżeństwa morganatyczne (z kimś spoza stanu), to tutaj jest liberalny. Jednak szczerze mówiąc nie wiem co tutaj mówi etykieta.

I oczywiście powinien zgodnie z tradycją musi obowiązywać zasada, że król polski jest katolikiem (obojętne, czy "świątecznym" czy "co niedzielnym").

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;48554101]A co jeśli tron należy się komuś, kto jest "lewakiem" i kosmopolitą. Imperialista wyłby z rozpaczy [/QUOTE]

Króla można obalić tylko wtedy, jak łamie prawo, jest tyranem bądź zdradza kraj.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 19:37   #70
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Panie Januszu, to pan?

Nie wiem, czy kiedykolwiek Ci to wybaczę


Moim zdaniem król powinien być Polakiem. Teraz pewnie wyjdę na jakąś nacjonalistkę (), ale nie wyobrażam sobie, żeby na polskim tronie zasiadł ktoś, kto z polską nie ma nic wspólnego, nawet jeśli jego prapra... dziadek był królem.

Edytowane przez Fleur_D
Czas edycji: 2014-10-16 o 19:43
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 19:40   #71
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Wreszcie ten wątek idzie w ciekawym kierunku:

Rüdiger von Sachsen - potomek Augusta II i Augusta III. Konstytucja Majowa postanowiła, że tron polski jest dziedziczny i należy się dynastii saskiej.

Karol Stefan Altenburg - potomek "polskiej" linii Habsburgów, po odrodzeniu Polski wielu było za tym, żeby oni byli na naszym tronie, jego ojciec był zadeklarowanym polskim patriotą.

Pozostają jeszcze najbliżsi ludzie, w bezpośredni sposób spokrewnieni z Piastami bądź Jagiellonami. Musiałbym mieć dostęp do obu drzew genealogicznych i szukać kandydatur. Jeśli chodzi o Piastów poszukiwania są bardzo skomplikowane, ponieważ trzeba byłoby sprawdzać wiele liń potomków. Jeśli chodzi o Jagiellonów poszukiwania rozpocząłbym od córek Zygmunta Starego, a potem Kazimierza Jagiellończyka i sprawdzałbym, która męska linia trwa do dzisiaj.

Z czego co czytałem, najbardziej spokrewniona z Piastami i Jagiellonami jest dynastia Hohenzollernów i chyba ten Pan jest głową rodziny Hohenzollern: Jerzy Fryderyk Hohenzollern (najmłodszy z kandydatów).

Oczywiście nie uznajemy "bękartów" czyli dzieci spoza małżeństw, ale jeśli chodzi o małżeństwa morganatyczne (z kimś spoza stanu), to tutaj jest liberalny. Jednak szczerze mówiąc nie wiem co tutaj mówi etykieta.

I oczywiście powinien zgodnie z tradycją musi obowiązywać zasada, że król polski jest katolikiem (obojętne, czy "świątecznym" czy "co niedzielnym").



Króla można obalić tylko wtedy, jak łamie prawo, jest tyranem bądź zdradza kraj.
A jakie Ci panowie mają kompetencje do rządzenia Polską?
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-16, 19:42   #72
jerr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 574
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

A jak by tym królem miałby zostać Józef Oleksy , bo tak by wyszło z drzewa genealogicznego. Jakbyś Imperialny zareagował ?
jerr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 19:50   #73
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
A jakie Ci panowie mają kompetencje do rządzenia Polską?


I to jest pięknie postawione pytanie.

Do mnie pomysł sadzania na tronie jakiegoś nieznającego polskiego obcokrajowca, który miałby nami faktycznie rządzić, a my musielibyśmy to znosić do jego śmierci i jeszcze gruby hajs nań wykładać, wydaje mi się absolutnie wzięty z kosmosu.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 19:56   #74
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Moim zdaniem mam za słabą organizację pod takie coś, król natychmiast stałby się marionetką 'kogoś', albo kilku ktosi. Jak władza ma rotacje to i wpływy mają rotację, nie da się ich utrzymać na stałe. A tak w kółko te same pionki więc i ci sami gracze.

Poza tym znajomi z innych krajów z wyjątkiem Anglii bardzo narzekają na monarchów. Anglicy twierdzą, że o tym nie myślą, ale widać wyraźnie u nich system klasowy społeczeństwa, jak 'zwyklaki' (commoners) nie mają wstępu do szlachty i tak to zaczynaja szukać kto mógłby byc po nimi, żeby się lepiej poczuć.
Ja osobiście mam problem z systemem klasowym oraz przywilejami z urodzenia, jak pewnie większość Polaków. I dlatego właśnie, moim zdaniem, do koryta wybierają ludzi z klas niższych bo się boją 'elit'. Aby ta demokracja zaczęła działać wystarczy przywrócić kult inteligenta, jego rolę jako przywódcy społeczeństwa a nie wroga/asfalta/pijawki. Oczywiście eduakcję trzeba przesiać przez pewne sito, nie każda robi z człowiek inteligenta. Kiedy prezydentem zostaje elektryk czy historyk to co on może? Będzie wetował ustawy na czuja? Jak panu prezydentowi podsuną nową ordynację podatkową to będzie wiedział czy jest dobra nie będąc ani prawnikiem ani ekonomistą?
Albo wysyłanie pani po orientalistyce na komisarza europejskiego ds rynku, a wczesniej na ministra rozwoju regionalnego nie moglo byc dobrym pomyslem, jesli cos z tego wyszlo/wyjdzie to czysty przypadek.

Aczkolwiek właśnie to jest największą wadą demokracji, że idioci maja prawo głosu. Ale znowu monarcha też może być idiotą, więc to się bilansuje moim zdaniem.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 19:57   #75
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
I to jest pięknie postawione pytanie.

Do mnie pomysł sadzania na tronie jakiegoś nieznającego polskiego obcokrajowca, który miałby nami faktycznie rządzić, a my musielibyśmy to znosić do jego śmierci i jeszcze gruby hajs nań wykładać, wydaje mi się absolutnie wzięty z kosmosu.
Ja mam pomysł - wolna elekcja
Wybierzmy jakiegoś przystojniaka, na którego będzie miło popatrzeć
Jakieś kryteria musiałyby być zachowane, ale podstawą byłby wygląd.

Czemu królem ma być mężczyzna? Może jakaś kobieta?
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 19:59   #76
jerr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 574
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Candycotton co znaczy "asfalta" ?

Edytowane przez jerr
Czas edycji: 2014-10-16 o 20:05
jerr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 20:14   #77
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Aby ta demokracja zaczęła działać wystarczy przywrócić kult inteligenta, jego rolę jako przywódcy społeczeństwa a nie wroga/asfalta/pijawki. Oczywiście eduakcję trzeba przesiać przez pewne sito, nie każda robi z człowiek inteligenta.
Inteligencja to nie tylko wykształcenie, ale odpowiednie wychowanie itd. Niemcy i Rosjanie wybili większość naszej inteligencji przeważnie pochodzenia szlacheckiego i mieszczańskiego, a na ich miejscu pojawiła się robotniczo-chłopska. I skutki rządzenia oraz działalności takiej "inteligencji" czujemy do dzisiaj.

Cytat:
Kiedy prezydentem zostaje elektryk czy historyk to co on może? Będzie wetował ustawy na czuja? Jak panu prezydentowi podsuną nową ordynację podatkową to będzie wiedział czy jest dobra nie będąc ani prawnikiem ani ekonomistą?
Dla mnie prezydent mógłby być nawet po szkole specjalnej, gdyby w swojej kancelarii trzymał trochę mądrych ludzi i słuchałby ich zdania. Ale zazwyczaj na doradców prezydent wybiera swoich kolegów, bo przecież nie będzie płacił komuś spoza macierzystej partii.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 20:18   #78
jerr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 574
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Jakby królem mieli zostać tacy inteligenci jak Radosław Sikorski albo Jacek Rostowski to ja wymiękam.
jerr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 20:24   #79
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Ja mam pomysł - wolna elekcja


Wybierzmy jakiegoś przystojniaka, na którego będzie miło popatrzeć


Jakieś kryteria musiałyby być zachowane, ale podstawą byłby wygląd.





Czemu królem ma być mężczyzna? Może jakaś kobieta?


Ty właśnie! Dobrze, że mi przypomniałaś.

Imperialisto, złociutki, gdzieś na początku pisałeś o "prawach wyborczych nie dla każdego", mógłbyś rozwinąć myśl? Szalenie ciekawa jestem, komu chciałbyś je w swojej monarchii konstytucyjnej odebrać.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-16, 20:34   #80
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Imperialisto, złociutki, gdzieś na początku pisałeś o "prawach wyborczych nie dla każdego", mógłbyś rozwinąć myśl? Szalenie ciekawa jestem, komu chciałbyś je w swojej monarchii konstytucyjnej odebrać.
Oczywiście, że rozwinę. Odebrałbym prawo głosu każdemu kto nie płaci podatków, korzysta z pomocy państwa w stopniu większym niż do niego dokłada, nie pracuje legalnie bądź został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na pobyt w więzieniu. Ktoś kto wiecznie żyje z zasiłków zawsze będzie głosował na zwiększenie socjalu, więc jakim prawem ma prawo decydować o podatkach, skoro ich nie płaci?

To nie jest oczywiście wcale cenzus majątkowy.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 20:40   #81
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Cytat:
Napisane przez jerr Pokaż wiadomość
Candycotton co znaczy "asfalta" ?
Słyszę to określenie co jakiś czas w różnych wersjach XD ogólnie to są ci caly mityczni 'oni' w garniturach, podli biznesmeni, wyzyskiwacze lub ludzie z zachodu wykupujący nasze biznesy.

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Inteligencja to nie tylko wykształcenie, ale odpowiednie wychowanie itd. Niemcy i Rosjanie wybili większość naszej inteligencji przeważnie pochodzenia szlacheckiego i mieszczańskiego, a na ich miejscu pojawiła się robotniczo-chłopska. I skutki rządzenia oraz działalności takiej "inteligencji" czujemy do dzisiaj.



Dla mnie prezydent mógłby być nawet po szkole specjalnej, gdyby w swojej kancelarii trzymał trochę mądrych ludzi i słuchałby ich zdania. Ale zazwyczaj na doradców prezydent wybiera swoich kolegów, bo przecież nie będzie płacił komuś spoza macierzystej partii.
Owszem, wychowanie w odpowiedniej postawie może wiele nadrobić. Przede wszystkim taki zwykły szacunek do kraju, nie śmiecę na własnej ulicy, nie wypowiadam się źle o Polsce i Polakach publicznie, nie boję się problemów, bo trzeba je rozwiązać a nie zamieść pod dywan, żeby następna partia się o nie potknęła. Ale ja nadal widzę w ludziach iskry w oczach jak coś takiego widzą, że burżuj, ma się za jakiegoś lepszego, oo dobry dom to nie dla mnie, ja tam nie idę.

Doradcy nie załatwią wszystkiego za prezydenta, swój rozum musi mieć. A jeśli już nie ma to niech chociaż ma zdolności interpersonalne. Póki co najlepsi byli Kwasniewscy, za kadencji się nie wstydziałam za ich wypowiedzi ani wygląd, to już coś. Zwłaszcza, że u nas faktycznie rządzi premier, prezydent reprezentuje, więc niech bedzie reprezentatywny. Obecnej premier jednak wolę nie komentować jeszcze, poczekam aż coś zrobi.


Poza tym zgadzam się z ograniczeniem praw wyborczych tylko do osób, których coś dotyczy. Jeśli będzie referendum na temat aborcjii to wolalabym, zeby tylko kobiety miały prawo głosu. Prawo pracy - ludzie w wieku pracujacym, prawa rodzicielskie, szkolnictwo itd. - ludzie w wieku rozrodczym. Również jestem za jakąś małą sankcją za brak udziału w wyborach, głosują sami starsi ludzie a ja potem muszę w tym żyć. Nawet 50 zł, mało kogo to nie przekona, bo to tylko krzyżyk.

Edytowane przez 201604250941
Czas edycji: 2014-10-16 o 20:45
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 20:46   #82
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Póki co najlepsi byli Kwasniewscy, za kadencji się nie wstydziałam za ich wypowiedzi ani wygląd, to już coś. Zwłaszcza, że u nas faktycznie rządzi premier, prezydent reprezentuje, więc niech bedzie reprezentatywny. Obecnej premier jednak wolę nie komentować jeszcze, poczekam aż coś zrobi.
Tylko Kwachowi w czasie upamiętnienia zbrodni katyńskiej w Charkowie rocznica mordu pomyliła się ze stypą i przewracał się o groby.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 00:03   #83
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Aktualnie mam pewne wątpliwości czy więcej do powiedzenia ma u nas Premier czy Prezydent. Mamy aktualnie Prezydenta posiadającego mandat społeczny do urzędu i Panią Premier techniczną - coś na kształt Marka Belki z 2004r. Trudno ją ocenić, bo jeszcze niczego nie dokonała,ale jak zawali sprawę pakietu klimatycznego to będzie rzutować fatalnie na jej Rząd do końca kadencji.
Co do ewentualności powrotu monarchistycznego ustroju państwowego to król byłby może i dobrym rozwiązaniem,ale tylko ktoś takiego formatu jak Piłsudski.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 21:23   #84
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Grzecznie stwierdzam, że monarchia konstytucyjna byłaby lepszym ustrojem niż obecny i mogłaby być pewnego rodzaju rozwiązaniem również dla II Rzeczpospolitej, a najeżdżacie na mnie jakbym chciał założyć Narodowo-Socjalistyczną Polską Partię Robotniczą.
Dla mnie to jest smieszne, ze zakladasz, ze ktos ma jakiekolwiek kwalifikacje lub zdolnosci do rzadzenia krajem z powodu urodzenia, tak jakby przynaleznosc do rodziny krolewskiej dawala im superzdolnosci.


Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Oczywiście, że rozwinę. Odebrałbym prawo głosu każdemu kto nie płaci podatków, korzysta z pomocy państwa w stopniu większym niż do niego dokłada, nie pracuje legalnie bądź został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na pobyt w więzieniu. Ktoś kto wiecznie żyje z zasiłków zawsze będzie głosował na zwiększenie socjalu, więc jakim prawem ma prawo decydować o podatkach, skoro ich nie płaci?

To nie jest oczywiście wcale cenzus majątkowy.

osobom chorym lub niepelnosprawnym tez?
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 21:44   #85
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
Dla mnie to jest smieszne, ze zakladasz, ze ktos ma jakiekolwiek kwalifikacje lub zdolnosci do rzadzenia krajem z powodu urodzenia, tak jakby przynaleznosc do rodziny krolewskiej dawala im superzdolnosci.
Wręcz przeciwnie - ktoś od małego będzie zdobywał kwalifikacje do rządzenia krajem! A przynależność do rodziny królewskiej będzie dodawać autorytet.

Cytat:
osobom chorym lub niepelnosprawnym tez?
Oczywiście. Chyba, że będą pracować w taki sposób, że ich podatki będą większe, niż to co biorą z budżetu. Wtedy mogliby głosować. To samo się również tyczy na przykład pełnoletnich uczniów szkół średnich bądź studentów.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 21:46   #86
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Wręcz przeciwnie - ktoś od małego będzie zdobywał kwalifikacje do rządzenia krajem! A przynależność do rodziny królewskiej będzie dodawać autorytet.











Oczywiście. Chyba, że będą pracować w taki sposób, że ich podatki będą większe, niż to co biorą z budżetu. Wtedy mogliby głosować. To samo się również tyczy na przykład pełnoletnich uczniów szkół średnich bądź studentów.


Ty to jednak jesteś zwyczajnie stuknięty.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 22:21   #87
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Ty to jednak jesteś zwyczajnie stuknięty.
Uzasadnij!
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 10:08   #88
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Ty to jednak jesteś zwyczajnie stuknięty.
Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Uzasadnij!
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 21:38   #89
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Ale tak mówiąc szczerze, to o czym dyskusja? Pamiętam zaledwie jedno referendum w wolnej Polsce, chyba że coś mi umknęło. Może trzeba zacząć wprowadzać jakiś system, aby w ogóle do tego głosowania dochodziło.

Chciałabym referendum w sprawie aborcji, ale w którym mogłyby głosowac tylko kobiety do 65 roku życia. Tak samo jak nie mogą w nim głosować Niemcy, Rosjanie i Marsjanie, tak samo nie powinni w nim głosować mężczyźni oraz kobiety w wieku poprodukcyjnym. Zwłaszcza, że wiadomo, że co druga miała kilka aborcji a nagle na starość zmieniła zdanie. Jeżeli kobiety zdecydują, że nie chcą legalnej aborcji będę zmuszona uznać tę decyzję, ale zrobię to z czystym sumieniem, bez poczucia, że ktoś zupełnie obcy, niezwiązany ze sprawą mi to narzucił.

Chciałabym również, aby choć jedno dziecko w sierocińcu zostało spytane, czy chce mieć rodziców homoseksualnych. Jak powiedzą, że nie to nie. Jak powiedzą, że ok, byle mieć rodziców to konieć dyskusji na ten temat.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 21:47   #90
jerr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 574
Dot.: Czy waszym zdaniem byłoby lepiej gdyby Polska była monarchią?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość

Chciałabym referendum w sprawie aborcji, ale w którym mogłyby głosowac tylko kobiety do 65 roku życia. Tak samo jak nie mogą w nim głosować Niemcy, Rosjanie i Marsjanie, tak samo nie powinni w nim głosować mężczyźni oraz kobiety w wieku poprodukcyjnym. Zwłaszcza, że wiadomo, że co druga miała kilka aborcji a nagle na starość zmieniła zdanie. Jeżeli kobiety zdecydują, że nie chcą legalnej aborcji będę zmuszona uznać tę decyzję, ale zrobię to z czystym sumieniem, bez poczucia, że ktoś zupełnie obcy, niezwiązany ze sprawą mi to narzucił.

Chciałabym również, aby choć jedno dziecko w sierocińcu zostało spytane, czy chce mieć rodziców homoseksualnych. Jak powiedzą, że nie to nie. Jak powiedzą, że ok, byle mieć rodziców to konieć dyskusji na ten temat.
Ciekawa koncepcja.
A jak by miało być referendum w sprawie emerytur
jerr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-25 01:37:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:43.