Ocynk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-15, 06:37   #1
Ewunia80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13

Ocynk


Witam
Miałam wkleic zdjęcia ze swoimi pracami, bo dość dużo ich już się przewija w moim domu, ale coś nie mogę sobie z tym poradzić a maż gdzies sie zawieruszył . Mniejsza jednak o to. Posiedze i sobie poradzę.
Mam pytanie do doświadczonych dekupażystek i będe wdzięczna za radę. Sprawiłam sobie wiadereczka z ocynku. Planuję je wykożystać jako donice do kaktusów. Ewentualnie osłonki. I tu jawi się moje pytanie - jak gęstą farbę powinnam nakładać na metal? Czy rozrzedzać ja czy nakładac tylko dobrze wymieszaną. Nie oczekuję dokładnych proporcji bo to raczej niemożliwe, tylko malutkiej porady. Będę wdzięczna, bowiem wiaderka podobaja mi sie szalenie i boje się je zniszczyć.
Życzę wszystkim miłego dnia.
Ewunia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 07:26   #2
krufka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 777
Dot.: Ocynk

gąbka zmywakowa delikatnie tapować po ocynku, prawdopodobnie będzie potrzeba więcej niż jedna warstwe wiec pierwsza niech dobrze wyschnie
krufka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 21:36   #3
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Ocynk

a ja jeszcze dodatkowo radze potraktowac wiaderka papierem sciernym bardzo drobnym.Zwiekszy to przyczepnosc farby Ja dodatkowo jeszcze maluje ocynki primerem do metalu,wtedy farba trzyma jeszcze mocniej i nie trzeba nakladac az tylu warstw
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 07:03   #4
Ewunia80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13
Dot.: Ocynk

Dziękuję serdecznie za podpowiedzi. Sęk w tym, że nie wiem co z farbą. Gęsta, rozcieńczona? Wasze uwagi są bardzo cenne i pewnie się przydadzą. Ale boję się naciapać bezmyślnie farbą. I proszę jeszcze o wyjaśnienie tego zagadnienia. Dziękuję serdecznie...
Ewunia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 20:21   #5
krufka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 777
Dot.: Ocynk

nie mam pojęcia co masz na mysli mowic rozrzedzona farba? otwieram puszke z farbą, mieszam ja jakims kijkiem nabieram farbe i maluje. na co rozcienczac? jak rozcienczysz to bedzie trzeba więcej razy malować.
krufka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 21:14   #6
kamilcia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 429
Dot.: Ocynk

nie rorzedzaj farby, gęsta bardziej kryje.
kamilcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 08:11   #7
Ewunia80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13
Dot.: Ocynk

I o to mi chodziło. Kamilcia1 dziękuję serdecznie. Jestem początkującą osobą jeśli chodzi o decoupage, dlatego moje pytania i wątpliwości mogą się wydawać idiotyczne. Ale to chyba nie zbrodnia pytać?
Dziękuję serdecznie za wszystkie rady. Dzisiaj się zabieram za pracę...
Ewunia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:50.