Starsi mężczyżni i młodsze kobiety... Wątek zbiorczy! - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-30, 15:49   #391
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Co Myslicie O Związkach Z Dużą Różnicą Wieku??

chciałam was spytać co wy myślicie o takich związkach, w których jedno z was jest troche starsze?? ja osobiście nie mam nic przeciwko ponieważ sama jestem w tej sytuacji. Mój bandyta jest starszy ode mnie o JEDYNE 6 lat heh A jak jest z tym u was?
helpme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 15:56   #392
Lara-21
Wtajemniczenie
 
Avatar Lara-21
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Evesham
Wiadomości: 2 509
Dot.: Co Myslicie O Związkach Z Dużą Różnicą Wieku??

Mimo,iż mój tż jest w tym samym wieku co ja, nie mam nic przeciwko starszym facetom pod warunkiem ze różnica nie jest ogromna...bo chyba nie potrafiłabym być z mężczyzna, który mógłby byc moim ojcem...
Lara-21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 16:02   #393
Anul3k
Zakorzenienie
 
Avatar Anul3k
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7 880
Wyślij wiadomość przez ICQ do Anul3k
Dot.: Co Myslicie O Związkach Z Dużą Różnicą Wieku??

Teraz, majac 14 lat nie wyobraam sobie byc z facetem sporo ode mnie starszym, jednak gdy bylabym dorosla, roznica wieku nie rzucalaby sie az tak bardzo w oczy
Podsumowujac - tak, ale jak powiedziala Lara: nie potrafilabym sie zwiazac z facetem, ktory moglby byc moim ojcem.
__________________
Kontakt tylko via mail.
Anul3k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 16:15   #394
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Dot.: Co Myslicie O Związkach Z Dużą Różnicą Wieku??

helpme był kiedyś popdobny wątek "Starsi mężczyźni i młodsze kobiety" wystarczy że posłuższy się wyszukiwarką. Znajdziesz tam wiele ciekawych wypowiedzi rad.
Pozdrawiam
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 16:59   #395
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: Co Myslicie O Związkach Z Dużą Różnicą Wieku??

Jak dla mnie wiek nie stanowi żadnego wyznacznika. B. często zdarzają się pary z dosyć sporą różnicą wieku. Zdarzają się też pary równolatków. Trwałość takich związków zalezy od samych Partnerów. Od pielęgnowania tego zewiązku, od dopasowania oraz przedewszytkim MIŁOŚCI.

Sama od 2 lat jestem w udanym związku z Partnerem o 15 lat starszym odemnie. Do tego mieszkamy w różnych miastach (160km od Siebie). I nie narzekam, a wręcz jestem bardzo szczęśliwa (mimo iż czasami jak w każdym związku dopadają nas te gorsze chwile).
__________________

"You may say i'm a dreamer, but i'm not the only one..."
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 17:48   #396
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Co Myslicie O Związkach Z Dużą Różnicą Wieku??

Łączę wątki.

__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 20:40   #397
Engelchen
Raczkowanie
 
Avatar Engelchen
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 489
Dot.: Co Myslicie O Związkach Z Dużą Różnicą Wieku??

jestem mlodsza od mojego TZ o 15 lat
razem jestesmy juz okolo 3,5 lat, niedlugo planujemy sie pobrac
dodam ze on ma dwojke dzieci z poprzedniego malzenstwa (kiedy zaczynalismy byc razem byl juz 7 lat po rozwodzie)
moi rodzice nie mieli nigdy problemow z zaakceptowaniem go
moze dlatego ze najpierw poznali go jako mojego znajomego a potem jako partnera, mieli czas zeby zobaczyc jakim jest czlowiekiem a nie tylko z ktorego rocznika jest
jest nam razem bardzo dobrze, jak w "normalnym" zwiazku, sa klotnie, problemy ale tez chwile pelne czulosci i milosci
nigdy nie czulam tej roznicy miedzy nami i zawsze kiedy patrze na niego to jest dla mnie atrakcyjny (nawet jak mu brzucio troche urosnie od moich obiadkow)
poza tym jeszcze nikt nie dal mu tyle lat ile ma, zazwyczaj odmladzaja go o jakies 5-7 lat ale to i tak nie ma dla mnie znaczenia bo to jest moj ukochany facet a nie jakas tam srednia statystyczna czy kolejny stereotyp
a co do aktywnosci seksualnej "dziadkow" to napisze ze moja kolezanka urodzi niedlugo dzidzie, ktorej tatus ma 62 lata (tak, tak, dobrze widzicie)
pozdrawiam
Engelchen jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-31, 00:19   #398
entropia
Rozeznanie
 
Avatar entropia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków i okolice
Wiadomości: 505
Dot.: Co Myslicie O Związkach Z Dużą Różnicą Wieku??

Moj mezczyzna jest starszy ode mnie o 6 lat
Poznalismy sie kiedy ja mialam jeszcze 13 lat iiii... jestesmy juz b. dlugo ze soba ;} uwazam, ze facet starszy = dojrzalszy [chociaz roznie z tym bywa, wyjatki potwierdzaja regule:P] ale to wszystko kwestia gustu )) Nie moglabym byc z kims mlodszym, a przynajmniej nie wyobrazam sobie tego.
entropia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 20:11   #399
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: Co Myslicie O Związkach Z Dużą Różnicą Wieku??

Moj meszczyzna tez jest ode mnie starszy o 6 lat, poznaliśmy sie kiedy miałam 14, a jestem z nim odkąd miałam 15
I jest dobrze, nadzwyczaj dobrze) Nie wyobrażam sobie życia z kimś w moim wieku lub młodszym.... KOszmaar!!! Heh nie no zartuje ale dla mnie facet powinien być dojrzały troche a nie taki dzieciaczek, a z chłopakami w moim wieku to tak jest... O czym niby ja mam z nim porozmawiać??
helpme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-05, 12:53   #400
sara17
Raczkowanie
 
Avatar sara17
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 364
GG do sara17 Send a message via Skype™ to sara17
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Między nami jest 16 lat różnicy... I jest super
A niedawno moj wujek ożanił się z kobietą 15 lat młodszą o czym poinformował rodzinę z nieskrywaną dumą
__________________
-= Float like a butterfly sting like a bee =-
Muhammad Ali

sara17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-05, 17:57   #401
basia_81
Raczkowanie
 
Avatar basia_81
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 220
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

mój chłopak jest 7 lat starszy ode mnie.Jak dla mnie to żadnej różnicy nie czuję.W sumie różnica nie tak duża..zawsze mnie starsi faceci pociągali
basia_81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-11, 19:06   #402
Rank
Raczkowanie
 
Avatar Rank
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Niedersachsen Lüchow
Wiadomości: 68
GG do Rank
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Moj maz i ja jestesmy ze soba dopiero 2 miesiace. Roznica wieku to 23lata. Ja mam 21, on ma 44. Poczatek byl zaskakujaco szybki, szybkie zareczyny, wyjazd za granice, slub. Nie zaluje zadnej decyzji podjetej w tym kierunku. Moze widze to w takim aspekcie bo sa wieksze szanse na przyszlosciowa prace ale nie tylko. To wspanialy czlowiek. jesli bede miec dzieci z nim napewno beda dobrze wychowywane. Moj maz w dziecinstwie mial wiele traumatycznych przezyc, wiec jego lista doswiadczen jest bardzo dluga. Dzieki niemu moge uchronic sie od wielu bledow. Mimo swego wieku jest czasami bardzo dziecinny i "na czasie" bo ma stycznosc w pracy z mlodzierza. Ktoras z wizazanek wspomniala ze zostawila nawet chlopaka dla starszego mezczyzny i sa razem do dzis. Ja tez zostawilam moj ponad 3-letni zwiazek dla Christosa.
Jedynie co mi moze przeszkadzac to typowo grecki temperament. Lekki sztorm w brzuchu nie ustanie - wszystko musi wykrzyczec. No coz. On ogien - ja woda
__________________
Life is short - ride more
Rank jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 19:29   #403
Mycha
Raczkowanie
 
Avatar Mycha
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 418
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Ja też jestem ze starszym facetem i absolutnie sobie nie wyobrażam,żebym mogła byc z kimś innym,bo jest boskoW końcu czuję się jak kobieta,jak księżniczka...wyjątkowo.N ikt nigdy mi tak nie imponował,uwielbiam go i uwielbiam fakt że jest ode mnie mądrzejszy.Czuję się szczęśliwa,kochana,jak gdzieś idziemy to czuję się dumna że to ja jestem jego kobietą.Jest doskonały,pod każdym względemPatrzeć też na niego uwielbiam.I nikt mi nie powie,że jakaś nędzna różnica wieku ma jakiekolwiek znaczenie w miłości.
Mycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 15:45   #404
basia_81
Raczkowanie
 
Avatar basia_81
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 220
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Cytat:
Napisane przez Rank Pokaż wiadomość
Ja tez zostawilam moj ponad 3-letni zwiazek
ooo!!..ja tak samo..moze nie ma sie czym chwalic ale też niczego nie załuję
basia_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 17:32   #405
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Mogę się przyłączyć? Mnie też nie interesują faceci w moim wieku, albo niewiele starsi. Cóż, może się to komuś wydać dziwne, ale tak jest . Mam 16 lat, ostatnio byłam z facetem 7 lat starszym. Nie udalo nam sie. Ale nie chodzi tu o wiek, tylko o roznice w charakterach. Ogólnie to mam starszych znajomych-koleżanki po dwudziestce, koledzy też . Oczywiście mam też znajomych rówieśników, ale w gruncie rzeczy lepiej się czuję ze starszymi (nie licząć jednej osóbki-Ani ). Z nimi mam więcej wspólnych tematów, jakoś tak wyszło, że dojrzalsza od rówieśników jestem. Dla mnie śmieszne są związki typu-ona 16, on 17 i po tygodniu wyznają sobie miłość .
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 19:24   #406
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

hej dziewczyny.. przeczytalam wasz watek i pragne sie dolaczyc.. pomiedzy mna a TZ jest 14 lat.. jest jeszcze roznica ze pochodzimy z roznych krajow ale to juz temat na inne forum
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-15, 00:48   #407
wąż
Raczkowanie
 
Avatar wąż
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 201
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

A mnie w tak dużych różnicach wieku (20 lat różnicy i więcej) zastanawia jedno - śmierć starszego partnera. Matka mojej koleżanki jest w tym momencie czterdziestokilkuletnią wdową. Z jednej strony młoda kobieta i kawał życia przed nią, z drugiej to już troszku późno na zaczynanie od nowa. No bo nie oszukujmy się kobiety brzydziej się starzeją niż mężczyźni i takiej pani pod pięćdziesiątkę trudno znaleźć nowego partnera (oczywiście, jeżeli w ogóle ma taką potrzebę).
Szczerze, to ja bym się bała.
__________________

wąż jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-15, 09:42   #408
małyaniołek
Raczkowanie
 
Avatar małyaniołek
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Grodzisk/Wawa/Bielsko
Wiadomości: 348
GG do małyaniołek
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

co za bzdura!!! ...troszke pozno na zaczynanie od nowa po 40-tce? ...kobiety brzydziej się starzeją niż mężczyźni? ...pani pod pięćdziesiątkę trudno znaleźć nowego partnera?
To jest takie niesprawiedliwe i krzywdzące! Przecież wiek 40 lat to nie koniec zycia i ci ludzie nie klada sie jeszcze do trumny!
Moi rodzice sa w wieku prawie 50 lat (domyslam sie ze twoi podobnie) i nie uwazam ze sa "juz tak starzy" ze nie zasluguja na szczescie, szalenstwo i milosc.
Moj tZ jest starszy o 10 lat, nie jest to az tak duzo jak lat 20. Osobiscie nie wyobrazam siebie w zwiazku gdzie roznica wieku siega 20 lat, ale kazdy ma prawo na szczescie. Bedac z TZ-tem nie mysle o jego smierci i nie gdybam, czy on bedzie chory i niedolezny. Takie myslenie jest troche nienormalne i nie na miejscu.
Uwazam ze zycie mozna sobie ulozyc na nowo nawet po 40, 50 itd, to zalezy wszystko od czlowieka.
małyaniołek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-15, 09:59   #409
wąż
Raczkowanie
 
Avatar wąż
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 201
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Cytat:
Napisane przez małyaniołek Pokaż wiadomość
co za bzdura!!! ...troszke pozno na zaczynanie od nowa po 40-tce? ...kobiety brzydziej się starzeją niż mężczyźni? ...pani pod pięćdziesiątkę trudno znaleźć nowego partnera?
To jest takie niesprawiedliwe i krzywdzące! Przecież wiek 40 lat to nie koniec zycia i ci ludzie nie klada sie jeszcze do trumny!
Moi rodzice sa w wieku prawie 50 lat (domyslam sie ze twoi podobnie) i nie uwazam ze sa "juz tak starzy" ze nie zasluguja na szczescie, szalenstwo i milosc.
Hmm, czytam swoją wypowiedź i jakoś nie widzę, abym w niej napisała, że nie mają prawa do szczęścia i miłości!!
Prawo mają, gorzej z możliwościami. Bo nie przekonasz mnie, że pięćdziesięcioletnia kobieta znajdzie partnera tak łatwo jak trzydziestokilkuletnia kobieta lub choćby pięćdziesięcioletni mężczyzna.
__________________

wąż jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-15, 10:21   #410
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

no gdyby szukala sobie 30-letniego partnera to faktycznie moze i mialaby problemy... ale nie kazdy ocenia nas tylko i wylacznie po wygladzie i wieku... to takie powierzchowne... Z innej beczki znam pare gdzie kobieta ma 45 a jej mezczyzna 29 ... w zwiazek nie wnika i nie zamierzam analizowac ale najwidoczniej te problemy to nie regula.... Znam kilka "ponad 50" i powiem szczerze, ze wygladaja (niestety lepiej) od 30, ktore w mlodosci szalaly z solarium i niestety dzis wygladaja duzo starzej....
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-15, 14:19   #411
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Cytat:
Napisane przez wąż Pokaż wiadomość
A mnie w tak dużych różnicach wieku (20 lat różnicy i więcej) zastanawia jedno - śmierć starszego partnera. Matka mojej koleżanki jest w tym momencie czterdziestokilkuletnią wdową. Z jednej strony młoda kobieta i kawał życia przed nią, z drugiej to już troszku późno na zaczynanie od nowa. No bo nie oszukujmy się kobiety brzydziej się starzeją niż mężczyźni i takiej pani pod pięćdziesiątkę trudno znaleźć nowego partnera (oczywiście, jeżeli w ogóle ma taką potrzebę).
Szczerze, to ja bym się bała.
Ja tez sie boje. To byl tak naprawde jedyny czynnik dla ktorego rozwazalabym nie rozpoczynanie zwiazku. Ale jednak zaczelam i jak narazie jest dobrze. Jak juz wspomnialam przy poczatku tego watku jest miedzy nami 14 lat roznicy. Mieszkamy razem. Raz jest lepiej a raz gorzej, ale takze nie zwalam tego na wiek, a na roznice charakterow. Jak mysle o przyszlosci i o tym, ze potencjalnie to on umrze wczesniej to od razu robi mi sie bardzo przykro, wiec wole o tym nie myslec. Nagle zostac samemu po dajmy na to 35 latach razem, swiat sie wali. Chce jednak by te 35 lat byly spedzone dobrze
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-15, 16:30   #412
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Cytat:
Napisane przez wąż Pokaż wiadomość
A mnie w tak dużych różnicach wieku (20 lat różnicy i więcej) zastanawia jedno - śmierć starszego partnera. Matka mojej koleżanki jest w tym momencie czterdziestokilkuletnią wdową. Z jednej strony młoda kobieta i kawał życia przed nią, z drugiej to już troszku późno na zaczynanie od nowa. No bo nie oszukujmy się kobiety brzydziej się starzeją niż mężczyźni i takiej pani pod pięćdziesiątkę trudno znaleźć nowego partnera (oczywiście, jeżeli w ogóle ma taką potrzebę).
Szczerze, to ja bym się bała.
Teoretycznie rzecz biorac faktycznie partner starszy o 20 lat powinien pierwszy odejsc z tego swiata... Ale od teorii do praktyki daleko. Dlatego nie generalizowalabym.

Prawda jest taka, ze smierc moze dopasc kazdego bez wzgledu na jego wiek (wypadki, choroby, itp). Zycie ludzkie jest nieprzewidywalne, dlatego uwzazm, ze nie nalezy sie martwic tym co bedzie za jakis czas, kiedy kto umrze (bo tego nikt nam nie powie), tylko powinno sie cieszyc chwilami spedzonymi wspolnie w tym momencie i liczyc na to, ze los da ich nam jak najwiecej. A ze starsztm partnerem przeciez tez moze ich byc naprawde DUZO


I dodam tez, ze nawet jesli wiedzialabym, ze moj Partner jest chory i zostalo mu np. kilka lat zycia, to nie opuscilabym go (tylko dla tego, ze on UMRZE pierwszy), a staralabym sie spedzic z nim te kilka lat jak najlepiej. PO prostu - milosc nie wybiera, a smierc jest naturalna koleja losu (mimo iz jest to przykre). Kazdy z nas kiedys umrze. A kto zrobi to pierwszy... tego przewidziec sie nie da.
__________________

"You may say i'm a dreamer, but i'm not the only one..."
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-15, 17:04   #413
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Cytat:
Napisane przez giraffe Pokaż wiadomość
Kazdy z nas kiedys umrze. A kto zrobi to pierwszy... tego przewidziec sie nie da.
Madrze powiedziane.
A moj TZ z moich obaw sie nasmiewa i mowi, ze zawsze mozemy (kiedy on bedzie mial 80) wsiasc w ferari i sie rozbic zeby mi smutno samej nie bylo
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-15, 17:06   #414
małyaniołek
Raczkowanie
 
Avatar małyaniołek
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Grodzisk/Wawa/Bielsko
Wiadomości: 348
GG do małyaniołek
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Zgadzam sie z Toba giraffe, nic dodać nic ująć
małyaniołek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-15, 18:53   #415
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Cytat:
Napisane przez giraffe Pokaż wiadomość
Teoretycznie rzecz biorac faktycznie partner starszy o 20 lat powinien pierwszy odejsc z tego swiata... Ale od teorii do praktyki daleko. Dlatego nie generalizowalabym.
.
Zgadzam sie w 100 %, w obecnych czasach wiek ze smiercia nie ma wiele wspolnego.
Wypadki samochodowe, choroby itd. Moja babcia zostala wdowa w wieku 60 lat, a byli prawie rowiesnikami z moim dziadkiem.
I co miala sobie wziasc moze dwadziescia lat mlodszego, aby zminimalizowac rysyko przedwczesnej smierci.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-15, 19:09   #416
wąż
Raczkowanie
 
Avatar wąż
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 201
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Ojejku!! Wiadomo, że śmierć może nadejść w każdej chwili. Jutro jak będę szła ulicą może mi spaść cegła na głowę - jest to jednak mniej prawdopodobnie niż śmierć 60, 70 letniego mężczyzny.
Nie chodziło mi o to, że nie należy się wiązać ze starszymi osobami lub żeby wciąż myśleć "kiedy on umrze??". Po prostu stwierdziłam, że JA bym się bała!

Zresztą koniec. Problem mnie nie dotyczy, bo nie pociągają mnie starsi mężczyźni (10 lat różnicy max). Po prostu byłam ciekawa, czy nie macie takich obaw, czy nigdy o tym nie myślałyście (i jedna z was odpowiedziała).
Zainteresowało mnie to, gdyż moja koleżanka jest od kilku lat z mężczyzną starszym od niej o 30 lat! Kocha go, chce z nim być, ale czasem nachodzą ją wątpliwości, czasem też męczy ją widok niezbyt jędrnego już ciała. Tyle
__________________

wąż jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-15, 19:18   #417
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Cytat:
Napisane przez giraffe Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, ze smierc moze dopasc kazdego bez wzgledu na jego wiek (wypadki, choroby, itp). Zycie ludzkie jest nieprzewidywalne, dlatego uwzazm, ze nie nalezy sie martwic tym co bedzie za jakis czas, kiedy kto umrze (bo tego nikt nam nie powie), tylko powinno sie cieszyc chwilami spedzonymi wspolnie w tym momencie i liczyc na to, ze los da ich nam jak najwiecej. A ze starsztm partnerem przeciez tez moze ich byc naprawde DUZO


I dodam tez, ze nawet jesli wiedzialabym, ze moj Partner jest chory i zostalo mu np. kilka lat zycia, to nie opuscilabym go (tylko dla tego, ze on UMRZE pierwszy), a staralabym sie spedzic z nim te kilka lat jak najlepiej. PO prostu - milosc nie wybiera, a smierc jest naturalna koleja losu (mimo iz jest to przykre). Kazdy z nas kiedys umrze. A kto zrobi to pierwszy... tego przewidziec sie nie da.
Dokładnie to samo chciałam napisać, ale musiałam już się zmywać z forum W każdym razie pospisuję się obiema łapkami.
Nie ma sensu tłumić w sobie prawdziwego uczucia na siłę z takiego powodu, śmierć nie wybiera wyłącznie wg wieku, jak już dziewczyny pisały.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...


Edytowane przez Laura2112
Czas edycji: 2007-03-15 o 20:20
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-16, 05:04   #418
Ive_85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do Ive_85
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Cytat:
Napisane przez wąż Pokaż wiadomość
A mnie w tak dużych różnicach wieku (20 lat różnicy i więcej) zastanawia jedno - śmierć starszego partnera. Matka mojej koleżanki jest w tym momencie czterdziestokilkuletnią wdową. Z jednej strony młoda kobieta i kawał życia przed nią, z drugiej to już troszku późno na zaczynanie od nowa. No bo nie oszukujmy się kobiety brzydziej się starzeją niż mężczyźni i takiej pani pod pięćdziesiątkę trudno znaleźć nowego partnera (oczywiście, jeżeli w ogóle ma taką potrzebę).
Szczerze, to ja bym się bała.

Co prawda temat jest starsi mężczyźni i młodsze kobiety, ale w drugą stronę to też działa.
Kobieta po 40 jeśli jest zadbana bez problemu znajdzie partnera- w tym wieku potrzeby są nawet większe niż u młodszych. (Moja babcia miała 40 i dwoje dzieci jak drugi raz wychodziła za mąż, a brali ją za córkę mojego dziadka-4 lata starszy).
Po drugie kiedy wiązałam się z moim TŻ-tem (18 lat różnicy) nie miałam pojęcia ile ma lat. Nawet mnie to nie interesowało. Pokochałam człowieka, a nie jego metrykę. Patrząc na Twój sposób to po co się wiązać z mężczyzną np. palącym skoro może umrzeć na raka? Przykłady można mnożyć podając wszelkie zawody podwyższonego ryzyka.
Jeśli chodzi o mnie to mam świadomość, że on odejdzie wcześniej, że pewnie nadejdzie czas, gdy będę musiała się nim zająć, ale to jest ryzyko wpisane w każdy związek-bez względu na wiek. (Przecież to ja mogę zachorować czy zginąć np. pod kołami).
Patrzenie na związek pod kątem śmierci partnera za 30-40 czy 50 lat zakłóca tylko radość z bycia razem i nie ma dla mnie sensu.
__________________
Bez ocen, bez komentarzy-tylko poezja zapraszam www.777.xhp.pl
Ive_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-16, 11:14   #419
gofimi
Raczkowanie
 
Avatar gofimi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 232
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

Mnie zawsze pociągali starsi faceci. Niestety mój TŻ jest tylko o 3 lata starszy. Nie odczuwam zdziwienia gdy widzę parę, którą dzieli różnica wieku. Miłość! I tu chyba jest wytłumaczenie. A różnice poglądów, marzenia, cele, ambicje? W każdym związku tak jest. Nieważne jaka różnica wieku. Śmierć?- kto powiedział, że akurat ten starszy w związku umrze pierwszy? Głupie gadanie!
Nieważny wiek, byle by związek ten był szczęśliwy.
gofimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-16, 11:19   #420
wąż
Raczkowanie
 
Avatar wąż
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 201
Dot.: Starsi mężczyżni i młodsze kobiety ...

a może by tak Ive_85 czytać ze zrozumieniem i najlepiej wszystkie wypowiedzi (skoro są na jednej stronie to chyba nie problem)??
__________________

wąż jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:28.