zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy! - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-19, 17:01   #721
małyaniołek
Raczkowanie
 
Avatar małyaniołek
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Grodzisk/Wawa/Bielsko
Wiadomości: 348
GG do małyaniołek
Dot.: zespół policystycznych jajników

Kochane przez ostatnie okolo 1,5 roku bralam tabletki antykoncepcyjne Yasmin. Przed nimi leczylam sie hormonalnie na PCO- bralam duphaston, bromergon, luteine, metformex, andocur, przez krotki czas także Diane. Trwało to około 3 lat. Wszystko bylo na obnizenie testosteronu(4,9 przy normie do 3,9) ale przede wszystkim androstendionu (5,9 przy normie 05,-3,7) oraz na podwyższenie progesteronu ktory wynosil 0,78 (norma 0,9-2,3). Większość badań była robiona na początku 2005 roku, także USG jajników.

Powodem rozpoczecia mojego leczenia bylo wykrycie na usg pecherzykow w jajnikach oraz złe wyniki badan hormonalnych. Dla endokrynologa dalo to podstawe do twierdzenia ze nie jest wykluczone ze mam objawy PCO.

Dlaczego ja zdecydowalam sie pojsc do endokrynologa? Powodem bylo nadmierne owlosienie zwlaszcza na twarzy, problemy skorne (tradzik, skóra łojotokowa), nadmierna otyłość, nieregularne i bardzo bolesne miesiączki (cykl wahał się raz w granicach 20 dni ale najczesciej w granicach 50 dni, nawet 70).

Kuracje lekami zaprzestalam dlatego ze zdecydowalam sie na zabezpieczenie przed ciaza za pomoca tabletek antykoncepcyjnych. Pani doktor powiedziala, ze bycmoze i tabletki troche poprawia moja kondycje zdrowotna

W tym tygodniu rzucilam tabletki antykoncepcyjne, Powodem byl spadek libido i obnizona forma, zdecydowalam sie na jakis czas zrezygnowac z tabletek, moze i nawet na dluzszy czas. Dlatego teraz zastanawiam sie le czasu powinnam odczekac aby wybrac sie do endokrynologa i zrobic sobie badania hormonalne??? Po jakim czasie hormony z tabletek antykoncepcyjnych nie beda juz wplywaly na badania krwi w zakresie hormonow i beda pokazywac prawdziwe wyniki?

Bede bardzo wdzieczna za rady
małyaniołek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-20, 18:04   #722
ula999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 211
Dot.: zespół policystycznych jajników

Czesc dziewczyny
mam dowas takie pytanie umnie tez stwierdzono zespół politycznych jajników dostałam leki o nazwie clo boromegan system 50 plastry na posladek .Mam takie pytanie czy któras brała zwas plastry i czy mozna sie kąpac .Po ilu czasie zachodzilyscie wciaze bo ponoc ma mi to pomóc zajsc wciaze. Dziekuje za odpowiedzi.
ula999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-20, 19:34   #723
mig25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszafka
Wiadomości: 216
GG do mig25
Dot.: zespół policystycznych jajników

Mały Aniołku...
Co rozumiesz pisząc "prawdziwe wyniki"?
Kobieta z pco (jeśli nie stosuje leczenia) ma duże odchylenia od normy w wynikach. Jeśli odstawisz leki, po 3-6 miesiącach zacznie wzrastać produkcja androgenów. Logiczne, że proces ten będzie się nasilał i postępował z czasem, tj. coraz dłuższe przerwy między cyklami, postępujące nasilenie hirsutyzmu, wzrost ryzyka chorób, w tym nowotworów, hormonalnie zależnych. Leczenie hormonalne powoduje szereg niedogodności, ale całkowita rezygnacja z leczenia też niesie ryzyko powikłań.
Wszystko jest kwestią wyboru... lub doboru np. leków i najszerszym spektrum działania przy najmniejszych efektach ubocznych.
mig25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-21, 14:32   #724
małyaniołek
Raczkowanie
 
Avatar małyaniołek
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Grodzisk/Wawa/Bielsko
Wiadomości: 348
GG do małyaniołek
Dot.: zespół policystycznych jajników

Mig25- napisalas ze jesli odstawie leki to po 3-6 miesiacach zacznie wzrastac produkcja androgenow. Wlasnie o to mi chodzi - na badania hormonalne nie bede szla teraz bo wyniki beda prawidlowe (ze wzgledu na branie tabletek antykoncepcyjnych) ale za te 3-6 miesiecy. Wtedy badania ustala czy nadal np androstendion czy testosteron mam bardzo podwyzszony czy na skutek tabletek cos sie poprawilo. Mam nadzieje ze jakos to wytlumaczylam W kazdym badz razie uzyskalam odpowidz-dziekuje bardzo!
małyaniołek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 22:04   #725
mig25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszafka
Wiadomości: 216
GG do mig25
Dot.: zespół policystycznych jajników

Mały Aniołku...
Odstawiłam kiedyś leki na jakiś czas, bo tyłam bardzo. Niestety, już po miesiącu zauważyłam nadmierne wypadanie włosów (a nie miałam problemów z włosami przed leczeniem).

Ale nie u każdego tak musi być. Lekarz robiący mi usg powiedział, że często odstawia się leki, aby sprawdzić jak długo będzie trwał okres remisji, ale u jednych pacjentek wcześniej, u innych później znów jest powrót objawów. Poza tym niektóre leki należy odstawiać stopniowo, zmniejszając dawkę, aby organizm nie przeżył "szoku".
mig25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 08:31   #726
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

Witajcie dziewczyny.

Ja mam takie dwa pytanka !
1. Ile sie czeka na wynik hormonów tarczycy ?
bo prwde powiedziawszy zaspalam z robieniem wynikow mialam zorbic przez wolnym tzn 1-3 maj a zrobie dopiero 8 :| a na 15 mam wizyte u endokrynologa i nie wiem czy wyniki zdążą sie pojawic ?!
2. czy endokrynolog moze mi przepisac Diane 35 jesli mam podejrzenie o PCO moja pani dotor ginekolog powiedziala zebym sie zapytala bo ponoc antykoncepcyjne pigułki blokuja jajniki ....ale czy to prawda to nie wiem
i nasówa misie 3 pytanie .Mianowicie czy Diane faktycznie sa tabletkami antykoncepcyjnymi ? bo jelsi maja pomagac na cere i zbedne owlosienie to chyba za bardzo anty nie sa :| a nie chcialabym bym polegac na tych tabletkach jesli one nie bede anty bo wiecie dziecko planuje ale nie teraz, choc z nasza choroba to tak łatwo "wpaśc" to nie idzie no nic pozdrzwiam i czekam na odp
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 13:52   #727
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: zespół policystycznych jajników

ja bralam Diane 35 pond pol roku i to sa tabletki antykoncepcyjne, takze staraniom o dziecko nie pomoga
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-06, 09:51   #728
mig25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszafka
Wiadomości: 216
GG do mig25
Dot.: zespół policystycznych jajników

Diane 35 są lekiem GŁÓWNIE o dzaiałaniu antyandrogenowym. Jest to jeden z najsilniejszych LEKÓW o działaniu antyandrogenowym. DZIAŁANIE ANTYKONCEPCYJNE JEST JEDYNIE DZIAŁANIEM U B O C Z N Y M , a nie podstawowym zadaniem tego leku. Dlatego jako jeden z 3 środków hormonalnych jest refundowany przez NFZ i mimo strasznych protestów moherowych beretów i środowiska księży i polityków skupionych wokół "Naszego Dziennika", którzy walczą o wycofanie środków hormonalnych i "naturalne planowanie rodziny", jest dopuszczony i refundowany przez państwo. Kobiety, które potrzebują samej antykoncepcji hormonalnej, a nie leczenia np. pco powinny sięgnąć po łagodniejszy zestaw hormonów.
Diane 35 to bardzo silny lek, bardzo obciąża wątrobę. Nie powinien być stosowany dłużej niż 6-9 miesięcy. No chyba, że ktoś ma bardzo duże problemy z hirsutyzmem i dodatkowo jego wątroba dobrze toleruje ten lek. Podobne, niestety dużo słabsze działanie ma Jeanine. Też działa antyandrogenowo. Należy jednak do tzw. pigułek III czy IV generacji, tj. zawiera progestagen, który nie kumukule się w organizmie i stosunkowo małaą dawkę estrogenów.

Diane 35 blokuje jajniki jak większość dwuskładnikowych tego typu leków. Zatem po odstawieniu następuje tzw. "efekt z odbicia", tj. jajniki nadrabiają czas uśpienia i częśto dochodzi do owulacji. I często po kilkumiesięcznej kuracji Diane 35 i następnie odstawieniu szybciutko udaje się zajść w ciążę. Tylko, że zazwyczaj wtedy trzeba brać sam progesteron, aby nie ryzykować poronienia, często też nakłada się szew podtrzymujący szyjkę macicy, aby nie doszło do poronienia.
mig25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 16:37   #729
agusska13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 31
Dot.: zespół policystycznych jajników

ja też biorę diane 35 i to właśnie ma mi pomóc zwalczyć chorobe a także żeby rozbudzić jankiki do działania,bo dotąd jak mi lekarz powiedział,w ciąże nie miałąm szans zajść ,a antykoncepcja to jakby dodatek zaniedługo ginekolog mi przpisze inne tabsy , bo te są najsliniejsze na rynku... hm właśnie podobnie mam problemy z wagą bo musze mało jeść żeby mi szybko w bockzi nei szło , i podobnie owłosienie,choć powinno zanikać a chyab nie zanika i trzeba je systematycznie usuwać ;/
agusska13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 20:15   #730
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

dziewczyny ja wiem ze to dziwnie zabrzmi i w ogole pomyslicie ze jestem jakas "zacofana"ale czy diane w zupełnosci wystraszy jako zabezpieczenie przed ciążą? wiecie nie chcialabym brac tabletek i dowiedziec sie o ciązy , tu nie chodzi o mnie tylko o dziecko kotre we mnie by sie rozwijało !
a wiec czy biorac diane nie bedizemy musieli sie zabezpieczac innymi sordkami ? mam na mysli prezerwatywe, srodki plemnikobujcze itp itd
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 20:16   #731
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

mig25 napisalas ze diane jest jednym z 3srodkow dofinanoswanych ,a jakie sa pozostałe dwa środki?
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-06, 21:08   #732
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: zespół policystycznych jajników

małyaniołek,piszesz że brałaś bromergon.Czy u Ciebie też występowały zawroty głowy,mdłości i ogólne osłabienie?
Ja biorę to ponad 6 miesięcy,ale dopiero od kilku tygodni mam takie objawy
Nie wiem co robić,przecież nie przestanę się leczyć Boję się Diane szczerze powiem,a moja lekarka uważa,że nie powinno się tego stosować jeśli chcę w ciągu kilku najbliższych lat zajść w ciążę(chodzę do endokrynologa,bo ginekolog bez badań wypisał mi receptę właśnie na Diane )
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 06:55   #733
mig25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszafka
Wiadomości: 216
GG do mig25
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
mig25 napisalas ze diane jest jednym z 3srodkow dofinanoswanych ,a jakie sa pozostałe dwa środki?

Witam

Nie jestem pewna jakie są te pozostałe 2. Nie pamiętam. Ale chyba... Steridil i Microgynon. Tylko Microgynon chyba został wycofany? Wiem, że był chętnie kupowany, bo kosztował 8 zł i był najtańszy z działających antykoncepcyjnie.

Wiesz... jest tylko jedna 100% metoda. Abstynencja seksualna

Diane 35 jest bardzo skuteczna jeśli chodzi o antykoncepcję, nie trzeba zabezpieczać się dodatkowo. Chyba, że zdarzą się wymioty, biegunka, branie antybiotyków. Wtedy wskazana jest dodatkowa metoda, najlepiej prezerwatywa ze środkiem plemnikobójczym. Zadałam to samo pytanie lekarzowi. O skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Odpowiedziała, że my pcowiczki tak łatwo w ciąże nie zachodzimy i to zupełnie wystarczy.
mig25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 07:09   #734
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: zespół policystycznych jajników

Ja brałam Diane 3 lata. W ciąze nie zaszłam w trakcie brania Natomiast po odstawieniu od razu sie udało
Wilele zalezy od organizmu i jego tolerancji na lek... Mi pomagała na wszystkie dolegliwosci (głownie hirsutyzm) ale fakt, ze wątrobę nadruszyła dlatego chyba dobrze jest tez brac jakies osłonki na nią
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 07:58   #735
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

Kancia osłonki ??
hmm w ciaze ? jak bralas diane ? ale to chyba nie mozliwe ,chyba ze tabletke zwymiotowalas lub mialas biegunke jak to mig pisala ? kurcze to sie wystraszylam trochu :|
choc w sumie mig ma racje pcosowiczki raczej maja problemy z zajsciem w ciąże !


ps . źle przeczytalam :| kurcze jednak jak clzowiek zaspany to za czytanie brac sie nie powinien ;p juz wiem ze zaszłas po skonczeniu brania a to cieszy hihi pozdrawiam i przepraszam za pomyłke w druku
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 12:19   #736
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: zespół policystycznych jajników

osłonki w sensie jakies leki regenerujace watrobe lub cos takiego
nie brałam więc nie wiem jakie to moga być , ale lekarza mozna sie zapytac
Myslę, ze gdybym po ciazy znow miała problemy z hirsutyzmem to tez bym sie skłaniala ku Dianie ale własnie z osłonkami. Chybaze polecono by mi jakis inny lek, który by tak ładnie na mnie działał ( jedna z zalet jest rózniez cena...)
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 08:53   #737
mig25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszafka
Wiadomości: 216
GG do mig25
Dot.: zespół policystycznych jajników

Podobne działanie do Diane 35 ma Jeanine. Tylko kosztuje 40 zł. I trochę dłużej trzeba czekać na działanie jeśli chodzi o hirsutyzm. Ale wątroba ją lubi. I nie odkłada się w organizmie. Ja nie mogłam brać Diane, bo puchły mi piersi strasznie i pojawił się... mlekotok. Dlatego lekarz zaproponował mi Diane razem z Bromergonem. Ale przy Bromergonie miałam ostre zawroty głowy. Lekarz mówił mi, że przy braniu Bromergonu należy "powoli i spokojnie wstawać, nie gwałtownie, bo można się przewrócić". Moje próby wątrobowe po Dianach były straszne i lekarz żartował gdzie tak balowałam, bo takie wyniki mają alkoholicy. Ale podobno po jakimś czasie wykształca się mechanizm tolerancji. Chociaż koleżanka z pracy dostała żółtaczki polekowej po Dianach.

Brałam Diane 3 m-ce. Co było fajnego to, to że miałam piękne błyszczące włosy. Wszyscy się pytali co robię, że są takie ładne, gęste i błyszczące. Przy Jeanine takiego spektakularnego efektu nie ma, ale nie jest najgorzej. Wiele osób tyje ostro po Diane. Ja głównie dlatego odstawiłam, bo tyłam i piersi miałam jak Ewa Sonet


Na wątrobę polecam Raphacholin /chyba tak się pisze?/.
Ja biorę 1-2 rano i 1-2 wieczorem. Głównie dlatego, że odkąd biorę leki zauważyłam problemy z trawieniem.
mig25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 11:49   #738
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

dziewcyzny dzis lekarka przpeisala mi Cypres ponoc to sa zamieniki Diane, pozatym dala mi skierowanie na probe watrobowa i cala reszte badan, mialabym prosbe o rozszyfrowanie skrótów :
Morfologia9no to wiem) )
PLT
ALAT
ASJT ?
oraz OB

pozatym czy ktos sie zna na wyniku cytologii ?
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 15:18   #739
bystok
Raczkowanie
 
Avatar bystok
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 98
Dot.: zespół policystycznych jajników

Witam
u mnie PCO stwierdzonow sumie przez przypadek: parę lat temu, hmm chyba 9 no tak 9 lat temu bo to był rok 98, no więc 9 lat temu w ciągu 2 tygodni wypadła mi połowa włosów i to tak jak dla facetów: od lini czoła do czubka. Poszłam do "pani doktor dermatolog" piszę w cudzysłowie bo przepisywała mi tylko przez ponad rok jeden płyn na wcieranie, żeby włosy bardziej mi nie wypadły. Włosy jak wypadły w ciągu tych 2 tygodni to tak zostały i jak do niej szłam to juz nie wypadały. Ten płyn nic nie dał i po ponad roku chodzenia do niej dałam sobie spokój. No i brałam sobie jakieś tabletki z witaminami co dała mi Pani Aptekarka. Potem mama znałazła badanie pierwiastkowe włosa, zrobiłam a lekarz na wyniku od razu jak mnie zobaczył (trądzik potworny takie duze czerwone krosty, smętne włosy już króciótkie od roku) popatrzył na wyniki skierował do dermatologa. Nie chciałam iść, bo już chodziłam do dermatologa i to nic nie dało. Przekonał mnie że to w Łodzi jest bardzo dobry lekarz, i jest ordynatorem w szpitalu na dermatologii. Poszłam - prywatnie oczywiście. Pierwsze pytanie jego: badanie hormonów było robione? Nie. Czy chodziła Pani do dermatologa z tym? Tak. i tu Pan Doktor powiedział do siebie w stylu co to za lekarz był konował chyba. No to tam - prywatna przychodnia- od razu zrobili mi badanie hormonów, dopochwowe USG. No i wyszło że zrosty na jajnikach są duuuże, męskiego hormonu mam 3 razy ponad normę, żeński to u mnie prawie nie istnieje. A co do struktury włosa to w fazie obumarcia 15% włosów, faza dojrzała 80% faza wzrostu 5% - czyli wprost jeszcze trochę a zostałabym łysa. Dostałam Diane35, witaminy. Jak zaczęłam brać Dianę pierwsze co zauważyłam to złagodzenie migren, a to nie dawało mi zyć. Do lekarza jeżdziłam 1 na 2 miesiące, jeździłam bo z Białegostoku do Łodzi - dobrze że wtedy studiowałam to w srodku tygodnia mogłam sobie robić wycieczki. Włosy się poprawiły, cera też, co prawda wszedł celulit, ale co tam juz włosy były lepsze. Po prawie roku od rozpoczęcia leczenia kolejne dopochwowe USG i jajniki prawie czyste. Potem ze względów finansowych leczenie przeniosłam do Białegostoku. Tam się leczyła, a potem leczenie włosów nie wymagało leczenia intensywnego i tak przeszło na ginekologa przepisywanie leków, podstawowe badania. Dianę biorę bardzo bardzo długo: z małymi przerwami 5 lat - ostatnio ze względu na skutki antykoncepcyjne. Próbowałam przejść na tabletki stricte antykoncepcyjne, ale na innych prochach to migreny "big", a najgorsze że byłam jak tykająca bomba, mąż nie mógł powiedzieć słowa, bo od razu wpadałam w histerię, wściekłość, amok, trzeba mnie było omijać mnie z daleka, nie odzywać się i schodzic mi z drogi. Więc mój ginekolog stwierdził że nie ma wyjścia tylko Diana. Bo niektore kobiety na prochach anty właśnie są takie i nic się nie zrobi. A skoro przy Dianie jestem "normalną" kobietą to będzie Diane
Wiecie co jest dla mnie najdziwniejsze? Ja nie leczyłam PCO, ja ciagle leczyłam włosy-to się dla mnie tylko liczyło.
Poza tym lekarze tak mi to przedstawili ze to nie jest jakaś ciężka choroba, z tym trzeba nauczyć się, żyć (wcześniej usłyszałam to od alergologa -alergie, i od neurologa - migrena).
I wiecie co? teraz myśę o zostaniu mamą i pewnie gdybym nie zaczęłabym się interesować biżuterią z modeliny i nie znlazła bym strony www.wizaz.pl to nie przeczytałabym że przy PCO moze być ciężej zajść w ciążę itd itp. A jak tu weszłam znalazłam formu o mamach i jeszcze PCO to może byłoby mi łatwiej. A tak się denerwujęi tak do jutra bo jutro idę do mojego Doktora Ginekologa. Jeszcze dziś się dowiedziałam ze koleżanka z pracy też ma PCO i już od dawna próbuje zostać mamą.
Tak sobie myślę: po co ja tu weszłam? Ale nie, muszę myśleć optymistycznie, będzie dobrze. Mam 28 lat, organizm mam silny, zdrowo się odżywiam, czasem tylko zjem coś "niezdrowego". Jutro lekarza zasypię gradem pytań.
A poza tym wyczytałam tu że po odstwieniu Diany organizm chce odrobić okresy i można szybko zajśc w ciążę. Więc proszę o trzymanie kciuków żeby dzidzia była bardzo szybko.
Pozdrawiam Was wszystkie. I sorki że tak się rozpisałam.
Gabrysia
bystok jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-13, 10:51   #740
mig25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszafka
Wiadomości: 216
GG do mig25
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
dziewcyzny dzis lekarka przpeisala mi Cypres ponoc to sa zamieniki Diane, pozatym dala mi skierowanie na probe watrobowa i cala reszte badan, mialabym prosbe o rozszyfrowanie skrótów :
Morfologia9no to wiem) )
PLT
ALAT
ASJT ?
oraz OB

pozatym czy ktos sie zna na wyniku cytologii ?
Witam

OB to odczyn Biernackiego, inaczej czas opadu krwinek czy czegoś tam we krwi. Na tej podstawie stwierdza się czy w organizmie nie ma stanu zapalnego. Norma u kobiet to do 20. Ale u kobiet stosujących hormony może być wyższy wynik.
ALAT to jeden ze wskaźników funkcjonowania wątroby, tj. próby wątrobowe.

Prawidłowe wyniki cytologii to I i II grupa. Chociaż podobno duga wskazuje na lekki stan zapalny. III grupa wymaga konsultacji i leczenia. Teraz oprócz podania grupy stosuje się przy cytologii też opis. I istotne jest to, co tam patomorfolog w opisie powypisuje.

Pamiętajcie, aby lekarz pobierający cytologię robił to specjalną szczoteczką do pobierania komórek z szyjki macicy. Tylko wtedy badanie jest wiarygodne. Często spotyka się jednak jeszcze partaczy pobierających cyologię jakimś wacikiem.
mig25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-23, 15:50   #741
niqska
Wtajemniczenie
 
Avatar niqska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 401
Dot.: zespół policystycznych jajników

Witajcie Wizażanki,
dziś wykryto u mnie PCO...Ginekolog mi powiedział że moge mieć problemy z zajściem w ciąze, albo poprostu wystąpi u mnie ciąża mnoga. Przepisał mi Diane 35 i kazał brac przez pol roku a pozniej znow sie zgłosić na USG dopochwowe.
Mam dużo pęcherzyków, po lewej stronie sa rozmiarów 5-6 mm, po prawej 7-9mm... mam też jakieś ciałko żółte czy coś i bardzo mocno zakrzywioną macice i wysuniętą bardzo do przodu. Moje miesiączki są okropnie bolesne, często mdleje z bólu, oblewaja mnie zimne poty nie mam sił sie ruszać i mam biegunke (coś strasznego). Jeszcze nie dawno miałam bardzo nieregularną miesiączke co 2 co 3 misiące zdażyło sie tez że pol roku jej nie miałam Nie mam nadmiernego owłosienia, nie poce sie nadmiernie, nie mam nad wagi , mam raczej bardzo dużą niedowage (43 kg przy wzroście 160, trudno mi jest przybrać na wadze), miałam problemy z trądzikiem tzn to były w sumie zaskórniki ale miałam ich strasznie dużo, jednak po jednej wizycie u kosmetyczki wszystko zniknęło.
Dużo hormonów męskich mam w sobie, tak stwierdził moj Ginekolog, mama sie smienie ' no tak miałaś być chłopcem'
Czytając ten wątek i inne artykuły na temat PCO poryczałam się, bo chciałabym mieć kiedyś dziecko, zdrowe. Nie wiem co mam robic czytałam o leczeniu, ale nie wiem od czego mam zacząć jestem zmieszana, boje się
Czytałam też o opiniach o Diane 35 innych dziewcyzn i tym bardziej jestem przerażona... to wszystko jest bezsensu
__________________



niqska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 22:48   #742
Madeleine85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9
Dot.: zespół policystycznych jajników

Jestem trochę zdezorientowana. Byłam u jednego ginekologa i stwierdził u mnie PCOS. Kiedy zmieniłam lekarza (właśnie dzisiaj miałam wizytę u innego) powiedział mi on, że aby rozpoznać tę chorobę bierze się pod uwagę trzy czynniki: obraz usg, zaburzenia miesiączkowania i różne zmiany typu trądzik, otyłość, nadmierne owłosienie. U osoby chorej zaś zachodzą conajmniej dwa z wymienionych wyżej czynników. Po wykonanym usg lekarz stwierdził, że obraz usg jest w porządku (jajniki po 32 mm bez pęcherzyków - nie wiem czy ta wielkośc jest dobra bo się nie znam), a jako że nie mam ani trądziku, ani nie jestem otyła, ani nie mam nadmiernego owłosienia stwierdził, że jego zdaniem tę chorobę u mnie można wykluczyć. Jedyny problem w tym, który z ginekologów ma rację (chociaż ten u którego byłam dzisiaj wydawał się bardziej kompetentnt). Nie zadawałabym tak wielu pytań, gdyby nie to, że moje cykle miesiączkowe, zanim zaczęłam przyjmować tabletki mercilon, były kompletnie rozregulowane. Potrafiłam przez bardzo długi czas nie mieć okresu (tutaj lekarz powiedział, że może to być spowodowane czymś innym, nie pamiętam tylko jak on to nazwał ani co to jest). Dodatkowo, mój poziom testosteronu jest nieco powiększony (0,84 przy normie 0,05-0,73 dla kobiet i 1,95-11,38 dla mężczyzn). Poziom takich hormonów jak FSH czy LH jest w normie. I już sama nie wiem czy coś mi jest czy nie
Madeleine85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 08:25   #743
niqska
Wtajemniczenie
 
Avatar niqska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 401
Dot.: zespół policystycznych jajników

Madeleine85 skoro nie masz pęcherzyków tzn że jest ok, tak mi sie wydaje bynajmniej
__________________



niqska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 09:11   #744
kari_82
Raczkowanie
 
Avatar kari_82
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z trzemeszna , w tej chwili z niemiec
Wiadomości: 39
GG do kari_82 Send a message via Skype™ to kari_82
Question Dot.: zespół policystycznych jajników

dziewczyny czytam wasze wypowiedzi i jestem w szoku!! zazdroszcze wam takich lekarzy! ja sie lecze na pco juz od 5 lat i nic nie pomaga ,najgorsze w tym ze od roku staramy sie z moim TŻ o dzidziusia i nic ;( .
ale jak ma cos pomagac jak mój lekarz juz od 2 lat nie chce mi przepisac żadnych tabletek,a lecze sie w klinice!! ponoc najlepszej,nie poinformował mnie o żadnych tabletkach ,które mogą pomóc w zajściu w ciążę.
nie biorę anty bo chcę mieć dzidziusia jak już wspominałam nie biorę żadnych tabletek ,a widze że powinnam .
widze że powinnam zmienic lekarzy i klinikę. aha a wiecie co najśmieszniejsze że mój lekarz mnie nigdy nie bada,bo za każdym razem mówi ze mi da skierowanie do szpitala na zrobienie wszystkich badan a jak ma juz mi dac skierowanie to mówi ze teraz nie ma miejs! czy to NORMALNE??? chyba nie !
ja chce mieć dzidziusia a oni nie chca mi pomóc;( .
dziewczyny doradzcie co powinnam w takiej sytuacji zrobic?
__________________
SPIESZMY SIE KOCHAC LUDZI TAK SZYBKO ODCHODZA
kari_82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 09:56   #745
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

Witaj kari_82 wiesz co moj gin mi takze przpeisal anty i powiedzial ze moj obraz jajnikow powinien sie porawic i takze mam diane oraz Cyprest tzn jeden miesiac to jeden inny ale dla waszego uspokojenia te leki sa takie same tylko inna nazwa i producentnawet cena ta sama.
jak juz wposmnialam biore anty z tym ze ja dla tego aby nie zajsc w ciaze ale pani doktor powiedziala ze jak bede chciala przestac brac to musz emiec post w seksie lub sie bardzo zabezpieczac bo w okresie 2 miesiecy po ostaniej tabletce ciaza moze ise pojawic i to nawet mnoga .
Powiedzialam jeje ze niby z PCO nie ejst t ak łatwo zajsc w ciaze, ale ona powiedziala ze i nawet dziewczyny z pco w okresie okolo miesiaca zachodza w ciaze i zeby tego nie bagatelizowac ;p
Ale wiadomo ile lekarzy tyle wersji itd moze sproboj te anty wziasc i wtedy moze sie cos ruszy ?
pozdrawiam
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 09:58   #746
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

mig25 dziekuje za wyjasnienie skrótów
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 10:15   #747
kari_82
Raczkowanie
 
Avatar kari_82
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z trzemeszna , w tej chwili z niemiec
Wiadomości: 39
GG do kari_82 Send a message via Skype™ to kari_82
Wink Dot.: zespół policystycznych jajników

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
Witaj kari_82 wiesz co moj gin mi takze przpeisal anty i powiedzial ze moj obraz jajnikow powinien sie porawic i takze mam diane oraz Cyprest tzn jeden miesiac to jeden inny ale dla waszego uspokojenia te leki sa takie same tylko inna nazwa i producentnawet cena ta sama.
jak juz wposmnialam biore anty z tym ze ja dla tego aby nie zajsc w ciaze ale pani doktor powiedziala ze jak bede chciala przestac brac to musz emiec post w seksie lub sie bardzo zabezpieczac bo w okresie 2 miesiecy po ostaniej tabletce ciaza moze ise pojawic i to nawet mnoga .
Powiedzialam jeje ze niby z PCO nie ejst t ak łatwo zajsc w ciaze, ale ona powiedziala ze i nawet dziewczyny z pco w okresie okolo miesiaca zachodza w ciaze i zeby tego nie bagatelizowac ;p
Ale wiadomo ile lekarzy tyle wersji itd moze sproboj te anty wziasc i wtedy moze sie cos ruszy ?
pozdrawiam
ojejuś! dziękuję Ci za te słowa ,normalnie poprawiłaś mi humorek o 100 % .
postanowiłam że zmienie lekarza i od razu powiem o tych tabletkach!
tym razem musi sie udac buziaki
__________________
SPIESZMY SIE KOCHAC LUDZI TAK SZYBKO ODCHODZA
kari_82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 18:51   #748
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: zespół policystycznych jajników

witam ...
dziewczyny mam pytanie jakie badania nalezałoby zrobic aby stwierdzic PCO ?
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 22:08   #749
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

kari_82 prosze bardzo i daj znac o efektach

Konczita juz duzo razy bylo opisane w tym watku przede wsyztskim usg dopochwowe i hormony , apozniej szereg innych badan kazdy ginekolog na inne badania daje skierowanie
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 11:46   #750
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
kari_82 prosze bardzo i daj znac o efektach

Konczita juz duzo razy bylo opisane w tym watku przede wsyztskim usg dopochwowe i hormony , apozniej szereg innych badan kazdy ginekolog na inne badania daje skierowanie
oki, dzieki za odpowiedz

jeszcze raz przewertuje ten wąteczek ...

pozdrawiam
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:56.