Klient Twój Pan ;) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-24, 19:52   #91
sasilla
Raczkowanie
 
Avatar sasilla
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 492
GG do sasilla Send a message via Skype™ to sasilla
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Cytat:
Napisane przez piechotka Pokaż wiadomość
Ale jak moga bliscy zapomnieć o imieninach, których nie ma...?
To tak jakbym powiedziała w kwietniu, że było mi wczoraj przykro, że moje dzieci nie złożyły mi zyczeń z okazji Dnia Matki
Ale dlaczego nie ma? Ja chyba jakas nie kumata dzis jestem

Cytat:
Napisane przez C4Y
Oprócz tego Craft4You ponownie stara się spełnić Wasze marzenia. W tym miesiącu prezent od nas powędruję do Anny B., która wysłała do nas takiego maila:

Cytat:
Napisane przez www.imiennik.pl
Opis imienia: ANNA

Imieniny obchodzi: 02.04, 02.16, 03.04, 05.12, 05.24, 05.26, 06.02, 06.09, 07.08, 07.26, 08.11, 08.17, 08.21, 09.04, 09.08, 12.09, 12.12,
ze strony

Skad wiecie kiedy ten mail byl wyslany?
__________________
KUCHNIA-PEŁNA-CUDÓW

"Za nieśmiertelnością tęsknią miliony, które nie wiedzą co zrobić ze sobą w deszczowe niedzielne popołudnie." Susan Ertz

Moje preferencje wymiankowe

sasilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 21:42   #92
justys_ka
Raczkowanie
 
Avatar justys_ka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 113
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Cytat:
Napisane przez joanna_k Pokaż wiadomość
co prawda nie jest to związane z trudnym klientem,ale dla poprawy nastroju:
http://craft4youpl.blogspot.com/2009...rafione-i.html
To ja chciałam napisać,że urodziny miałam nie dawno,ale tak dzisiaj sobie pomyślałam,że jak otworzę skrzynkę to znajdę mail z Bukowca,że sklep o mnie zapomniał,że przeprasza i bijąc się w pierś (może być w obie piersi ) za przeoczenie ofiaruje mi zestaw różnych kamieni.Obiecuję,że zrobię zakupy

Przepraszam,nie mogłam się powstrzymać.
Ech.... jakbym siebie widziała w poniedziałek... Życzenia urodzinowe dostałam od różnych sklepów, ale bon był tylko z Kadoro i Pakamery Ale zakupy w Bukowcu pewnie i tak zrobię w połowie lipca, niech no tylko moje spinele wrócą
justys_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 21:54   #93
zuwiolka
Rozeznanie
 
Avatar zuwiolka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 508
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Oj, Dziewczyny chcecie zamęczyć admina strony ? Jak mu dorzucę do listy prac jeszcze to, że ma być rubryka na wpisanie daty urodzin, to się facet załamie
__________________
Mój wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=185431
zuwiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 22:07   #94
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Wiecie co.... ale jesteście wiedźmy

No ale tak poważnie. Ja myślę,że osoba która wybrała ten list, zdawała sobie sprawę z tego,że to niekoniecznie musi być w 100% prawda. Z resztą, nie mnie oceniać.

Uważam jednak,że intencje były dobre i należy pochwalić ich za taką inicjatywę.

Chciałam jeszcze dodać ( i mam nadzieję,że nikogo nie urażę) ale to właśnie początkujące najwięcej marudzą,że nie mają pieniędzy na materiały - więc wskazuje to na to,że dziewczę faktycznie chciałoby, ale nie ma za co. Ja mam nadzieję,że wykorzysta to, co dostała i rozwinie się w tej dziedzinie.
Dla mnie jest to bardzo sympatyczny gest.

Mogę zaofftopować, mogę, mogę ,mogę??
Dziewczyna mojego kuzyna chce zabrać się za biżutki. Powiedziałam,że jej pomogę. Tym bardziej,że mają sporo ważniejszych wydatków. I tak przeglądałam allegro, mówię co tam - wyszukam jakieś tanie oferty i na początek fundnę dziewczynie jakiś mały zestawik koralików. I stwierdziłam,że za 20 zł = przesyłka idzie się tak obłowić w koraliki,że szok Znalazłam piękne szkło i chcę je kupić. Normalnie ja za 20 zł to mam 2 koraliki :P

Koniec offtopu
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 20:33   #95
orangecountry
Zadomowienie
 
Avatar orangecountry
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 397
GG do orangecountry
Dot.: Klient Twój Pan ;)

ale fajnie to ja też poprosze o adres) tyle pięknych kamyczków ze sklepu Pani Wioli dostałam że napewno będę pamiętać
__________________
------------------------------------------

my world , my love, my wire [czyli mój wąteczek z biżuterią.]-


wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post30284685
orangecountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 22:53   #96
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Moje doświadczenie: dziewczyna po obejrzeniu dokładnie kolczyków, również pod światło... powiedziała mi, że trochę coś tam próbuje robić z biżuterii i że sobie takie zrobi
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 23:15   #97
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Cytat:
Napisane przez naila Pokaż wiadomość
Moje doświadczenie: dziewczyna po obejrzeniu dokładnie kolczyków, również pod światło... powiedziała mi, że trochę coś tam próbuje robić z biżuterii i że sobie takie zrobi
No nie wierzę... ja bym jej powiedziała "sorry kochana, ale wszelkie prawa zastrzeżone".....
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-03, 23:35   #98
rusa1ka
Zadomowienie
 
Avatar rusa1ka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 1 896
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Cytat:
Napisane przez naila Pokaż wiadomość
Moje doświadczenie: dziewczyna po obejrzeniu dokładnie kolczyków, również pod światło... powiedziała mi, że trochę coś tam próbuje robić z biżuterii i że sobie takie zrobi
Ma tupet dziewczyna...
__________________
Szukam natchnienia...



"Trzeba robić to, co się lubi, i wtedy robi się to dobrze" - Andrzej Zaucha

rusa1ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 07:54   #99
tyska04
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 936
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Dobrze, że nie zapytała jeszcze czy nie zostały ci takie koraliki jeszcze, bo w sumie ona nie ma a jak już ma sobie zrobić...
__________________
"posiadam wiarę w niemożliwą moc
potrafię jeśli chcę rozświetlić mrok
mogę poruszyć was na kilka chwil
tylko zrozumcie kiedy zechcę znowu z sobą być "
tyska04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 10:19   #100
Yori
Rozeznanie
 
Avatar Yori
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraśnik
Wiadomości: 769
GG do Yori
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Wychowałam sobie klientkę. Zaczęło się od tego, że do pary kolczyków zapragnęła pasującej zawieszki a ja akurat nie miałam już tych perełek. Zapytała więc czy nie mogłabym rozbroić jednego kolczyka, w którym te perełki też występują. Szybko przekalkulowałam. Na dobrą sprawę stracę tylko posrebrzaną szpilkę, resztę się odzyska, a następnym razem zamówię te same perełki i dorobię do kolczyka parę. Opłaci się. Ok. Życzenie klientki zostało spełnione. Tak się jednak przyzwyczaiła, że oglądając moje wyroby zaczęła sobie życzyć: a to przekładek z tamtej pary, a to żeby nakładki zamienić jej na miseczki, bigle z tamtego kolczyka, itp. itd. Kiedy ostatnio dostałam od niej wiadomość, że chętnie zobaczy co nowego zrobiłam na sam dźwięk jej głosu się zirytowałam. Dawniej zamawiałam towar dość hurtowo, teraz wolę kupić coś ładnego, pojedynczego za większą cenę, staram się być różnorodna. Więc każda rozbrojona para coraz bardziej mnie wkurza.
Srebrnych rzeczy owa pani ode mnie nie kupuje, bo strasznie są (jej zdaniem) drogie. Fakt - nie sprzedam taniej niż za 20 zł. Może nie tracę na spełnianiu jej życzeń jakoś strasznie, ale mam już specjalny woreczek na pojedyncze koraliki, nakładki, itp. Strasznie mnie tylko irytuje to, że obejrzy sobie moje twory (założyłam bloga, żeby klientki mogły sobie pooglądać w domu), wybierze kilka, poprzymierza, a potem chce abym psuła dla niej gotowe już prace.
__________________
A teraz, drogie dzieci, księżniczka opuszcza bajkę, otwiera zimne piwo i zapala fajkę.



Mój wątek
Yori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 11:17   #101
hanka2501
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 841
GG do hanka2501
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Ja jeszcze nie mam bazy stałych klientów ale przenigdy nie zgodziłabym się aby coś już gotowego popsuć aby coś zrobić. To według mnie nieszanowanie mojej pracy i przez klienta i przez samą siebie. Ja robię wrappki więc tu jeszcze trudniej aby coś rozmontować. Tak czy inaczej albo bierze co jest, ewentualnie jak mam materiały to mogę zrobić, jak nie to mogę domówić ale nie żeby psuć coś gotowego. Rozumiem, że klienta trzeba szanować ale nie można pozwolić aby wszedł Ci na głowę. Trzeba się szanować.
hanka2501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-15, 16:03   #102
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Tak sobie czytam ten wątek i ciesze sie że narazie nie miałam większych problemów z klientami -wszystkie specjalne zamówia typu (zrób mi coś podobnego do...) dawały mi dotychczas dużo swobody w realizacji a klientki były zadowolone. Dotychczas....Ale taraz mam trzy zamówienia co do realizacji których mam spore wątpliwości i obawiam się , że moge miec problem z bezproblemowym zaakceptowaniem gotowego produktu:
Pierwsze dwa: zgłosiło się do mnie dwóch panów zamawiających normalnie bizuterie dla swoich kobiet bym zrobiła im krzyżyki na łańcuszku...tyle że prośba jednego z nich brzmiała cyt " łańcuch ma byc najgrubszy jaki znajdziesz" No wiec wyciagam wszystkie łancuchy z metra jakie miałam w domu w danym momencie i za każdym razem słysze: za cieńki, za cieńki......Zrezygnowana wyciągnełam wreszcie kawał ŁAŃCUCH (dosłownie bo jest naprawde gruby z dużymi okami z przezaczeniem na bransoletki -zamówiłam go kiedys przez pomyłke bo nie spojrzałam na rozmiar a potem przeżyłam konsternacje otwierając paczke) A klient na to- O!!!! ten, ten jest idealny! Załąmałam się bo do tego łancucha na bank krawatki nie dostane wiec musze ją zrobic sama a i sam krzyz będzie musiał byc dość duży by go krowi łancuch nie zdominował....wiec trzymajcie kciuki Na to drugi pan- to ja tez chce coś w tym stylu tylko inaczej...eh
Trzecie zamówienie, też od pana: stwierdził cyt : wiesz jak to jest gdy ktoś mówi ci że ma kule z twoim imieniem na niej? no to ja chce mieć nabój do rewolweru z moim imieniem w srebrze na rzemyku ...... No to się będe teraz głowić jak to zrobić a czasu mało.......
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz

Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 01:48   #103
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Cytat:
Napisane przez Reverie1 Pokaż wiadomość
Załąmałam się bo do tego łancucha na bank krawatki nie dostane wiec musze ją zrobic sama a i sam krzyz będzie musiał byc dość duży by go krowi łancuch nie zdominował....
Mówisz krowi łańcuch.... Może coś takiego było inspiracją:
http://theblemish.com/2009/01/callin...a-outtakes-01/

Czy może ten Twój jest jeszcze bardziej...ekhm....no, grubszy
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 02:15   #104
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: Klient Twój Pan ;)

clementinne bingo!!!! dokładnie taki-wielkość, grubość i kształt się zgadza jak już zrealizuje to super zamówienie to sie pochwale fotkami (tylko się nie śmiejcie ze mnie za głośno )
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz

Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 14:58   #105
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Cytat:
Napisane przez Yori Pokaż wiadomość
oglądając moje wyroby zaczęła sobie życzyć: a to przekładek z tamtej pary, a to żeby nakładki zamienić jej na miseczki, bigle z tamtego kolczyka, itp. itd. [...] każda rozbrojona para coraz bardziej mnie wkurza. [...] chce abym psuła dla niej gotowe już prace.
Boszzzzz, napisz, że żartujesz! Proszę!
Jeśli jednak nie, to zacznij szanować swoją pracę i nie pozwalaj nikomu na to, by Ciebie i Twoją pracę TAK traktowały. Owszem, można coś poprawić lub dodać, ale bez przesady, żeby rozwalać wykonane już prace! Się zdenerwowałam, no.

Cytat:
Napisane przez Reverie1 Pokaż wiadomość
O!!!! ten, ten jest idealny! Załąmałam się bo do tego łancucha na bank krawatki nie dostane wiec musze ją zrobic sama a i sam krzyz będzie musiał byc dość duży by go krowi łancuch nie zdominował....wiec trzymajcie kciuki Na to drugi pan- to ja tez chce coś w tym stylu tylko inaczej...eh
to samo inaczej ... kurczę, mogliby zmienić tekst, bo już się osłuchał
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 17:13   #106
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Cytat:
Napisane przez Reverie1 Pokaż wiadomość
clementinne bingo!!!! dokładnie taki-wielkość, grubość i kształt się zgadza jak już zrealizuje to super zamówienie to sie pochwale fotkami (tylko się nie śmiejcie ze mnie za głośno )

Tjaaa.....my tu robimy wszystko, żeby było jak najdelikatniej, kobieco....A wychodzi na to, że trzeba sobie darować subtelności Niekoniecznie Madonnę lubię i podziwiam, ale trzeba jej przyznać, że trendy wyczuwa bezbłędnie i jest absolutnym geniuszem wizerunkowo-marketingowym. Wnioski: jak ktoś chce zwiekszyć sprzedaż, musi kupić krowi łancuch
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 17:36   #107
Yori
Rozeznanie
 
Avatar Yori
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraśnik
Wiadomości: 769
GG do Yori
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Widzisz Naila, ja jestem ciapowatą pierdołą (to nie skromność, dostrzegam ten fakt i tyle) i zazwyczaj dużo zniosę zanim się zdenerwuję. Wiem, że takim osobom jest ciężej w życiu, ale wystarczy mi ponarzekać, zakląć sobie i już mi lepiej .
Mam za to nauczkę, żeby nigdy więcej innej klientce na to nie pozwolić.
__________________
A teraz, drogie dzieci, księżniczka opuszcza bajkę, otwiera zimne piwo i zapala fajkę.



Mój wątek
Yori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 12:49   #108
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Hej Yori, następnym razem się nie dasz, a tutaj też możesz sie przecież z nast. razu powykręcać i już. Wiem, że czasem to nie jest łatwo, ale można i nawet trzeba.
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 14:32   #109
Beads
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 69
Dot.: Klient Twój Pan ;)

to ja tez dorzuce kilka slow ode mnie...mi sie zdarzylo ostatnio, ze osoba kupila wisrior Swarovskiego przez moja znajoma a za 10!!!! dni go zwrocila mowiac, ze jesr duzo mniejszy niz byl na zdjeciu (oczywisice obok zdejcia byly jego wymiary!).
Szczerze mowiac bardziej zdenerwowal mnie fakt ze zajelo jej to 10 dni zeby to zauwazyc Moja teoria jest taka - ubrala go raz a potem chciala odzyskac pieniadze. brrrr
No oczywisice wisior zostal w mojej prywatnej kolecji..
Pozdrawiam wszystkie wizazanki i zycze tylko milych klientow )

Beads
__________________

mój wątek
Beads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-23, 22:42   #110
Morgana75
Raczkowanie
 
Avatar Morgana75
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 450
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Ja się ostatnio rozeźliłam i chyba popełniłam rekord " uprzejmej reakcji"...
siedzę sobie na świerzym powietrzu ze swoimi świecidełkami podchodzi do mnie dwóch leszczów koło 16 lat zaczynają się wypytywać " a z czego to zrobione , z czego tamto" pierwsze 3 odpowiedzi bardzo uprzejme, następne 3-4 już sporo mniej tonem lekko znudzonym( bo i pytania coraz głupsze- np. ewidentnie widać że szklany koralik a ten się pyta jaki to materiał) w pewnym momencie gówniarz bierze do reki moją chlube i dumę- kolczyk z masy drzewnej i cynamonu i mówi - A to to chyba z psiej kupy zrobione
Popatrzyłam mu się głęboko w oczy i wycedziłam słodkim tonem
z psiej kupy to jest twoja stara zrobiona!!!
poszli sobie z głupimi minami
Morgana75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 22:52   #111
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Cytat:
Napisane przez Morgana75 Pokaż wiadomość
Ja się ostatnio rozeźliłam i chyba popełniłam rekord " uprzejmej reakcji"...
siedzę sobie na świerzym powietrzu ze swoimi świecidełkami podchodzi do mnie dwóch leszczów koło 16 lat zaczynają się wypytywać " a z czego to zrobione , z czego tamto" pierwsze 3 odpowiedzi bardzo uprzejme, następne 3-4 już sporo mniej tonem lekko znudzonym( bo i pytania coraz głupsze- np. ewidentnie widać że szklany koralik a ten się pyta jaki to materiał) w pewnym momencie gówniarz bierze do reki moją chlube i dumę- kolczyk z masy drzewnej i cynamonu i mówi - A to to chyba z psiej kupy zrobione
Popatrzyłam mu się głęboko w oczy i wycedziłam słodkim tonem
z psiej kupy to jest twoja stara zrobiona!!!
poszli sobie z głupimi minami
jaki tekst padlam
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 16:10   #112
rusa1ka
Zadomowienie
 
Avatar rusa1ka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 1 896
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Uwielbiam ten tekst: "w końcu ja płacę więc..."
Klientka zgłasza się do mnie - kolczyki na zamówienie, podobne jak w Aparcie. Oczywiście najpierw ona nie wie co chce... Ba! Ona nawet nie wie w jakim kolorze chce... Po tygodniu dochodzimy do jednego wzoru i odpowiedniej kolorystyki. Pytam kilka razy czy pewna. Zamawiam materiały. Tworze. Wysyłam zdjęcie - podoba się moja praca (myślę: sukces!). Wybieramy bigle lub sztyfty: i tu nagle pojawia się problem (co najlepsze niezwiązany z biglami i sztyftami), bo ona myślała, że inny kolor, bo za dużo srebra (projekt był ładnie rozrysowany), bo łapaczki za duże, bo kryształki za małe, bo one nie do czego bedzie jej pasować... Chcę sobie strzelić w łeb... Czy mogę poprawić (praca na srebrze, za cenę dość małą)? Odmawiam i klientka obrażona bo w końcu ona płaci...
NIGDY WIĘCEJ
__________________
Szukam natchnienia...



"Trzeba robić to, co się lubi, i wtedy robi się to dobrze" - Andrzej Zaucha

rusa1ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 16:31   #113
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: Klient Twój Pan ;)

rusałko współczuje takich klientek.....i generalnie nie za bardzo lubie robić na zamówienie-może dlatego że to kiedys tez miałam taka gwiazde Człowiek się stara żeby ta bizu jakis styl miała i była rozpoznawalna jako twoja własna a panienka poprzeglądała co mam i wylatuje z tekscikiem-a może mi zrobisz coś takiego? bede cie reklamować na prawo i lewo bo ty takie cuda robisz!!!-i pokazuje kilka koraliczków niewiadomego pochodzenia na lince z zaciskami.....eh...ręce opadają
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz

Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 17:57   #114
rusa1ka
Zadomowienie
 
Avatar rusa1ka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 1 896
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Cytat:
Napisane przez Reverie1 Pokaż wiadomość
rusałko współczuje takich klientek.....i generalnie nie za bardzo lubie robić na zamówienie-może dlatego że to kiedys tez miałam taka gwiazde Człowiek się stara żeby ta bizu jakis styl miała i była rozpoznawalna jako twoja własna a panienka poprzeglądała co mam i wylatuje z tekscikiem-a może mi zrobisz coś takiego? bede cie reklamować na prawo i lewo bo ty takie cuda robisz!!!-i pokazuje kilka koraliczków niewiadomego pochodzenia na lince z zaciskami.....eh...ręce opadają
to pierwszy taki przypadek nie uczę się na błędach innych to tak mam ech..
__________________
Szukam natchnienia...



"Trzeba robić to, co się lubi, i wtedy robi się to dobrze" - Andrzej Zaucha

rusa1ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 10:38   #115
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Rusałko, jak na mój gust, to za dużo z nią uzgadniałaś. Kto w końcu robi kolczyki, Ty czy ona? Kolor / długość mniej więcej i bigle czy zapinane czy otwarte - to już dość dużo.... koniec, reszta zależy od Ciebie. A jak się nie spodobają, trudno, widocznie czekają dla kogoś innego..
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 11:17   #116
rusa1ka
Zadomowienie
 
Avatar rusa1ka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 1 896
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Cytat:
Napisane przez naila Pokaż wiadomość
Rusałko, jak na mój gust, to za dużo z nią uzgadniałaś. Kto w końcu robi kolczyki, Ty czy ona? Kolor / długość mniej więcej i bigle czy zapinane czy otwarte - to już dość dużo.... koniec, reszta zależy od Ciebie. A jak się nie spodobają, trudno, widocznie czekają dla kogoś innego..
Chyba masz rację... zatraciłam się trochę. Więcej takiej sytuacji nie będzie
__________________
Szukam natchnienia...



"Trzeba robić to, co się lubi, i wtedy robi się to dobrze" - Andrzej Zaucha

rusa1ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 16:40   #117
Ruda Emilka
Raczkowanie
 
Avatar Ruda Emilka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 396
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Poratujcie mnie dziewczyny, bo nie wiem co mam robić.
Klientka zamówiła u mnie komplet (kolczyki i bransoletka) na wesele. Wymyśliła sobie, że ma być czarna lawa a wyżej 2 mniejsze czarne szklane szlifowane kulki. Próbowałam jej powiedzieć, że to może nie do końca będzie dobrze wyglądać, ale ona niby jest zdecydowana. Mnie się to w ogóle nie widzi. Kupiłam dzisiaj tą lawę i szkło i jeszcze bardziej mi się nie widzi. W dodatku wydałam już 33zł a powiedziałam, że komplet powinien zmieścić się w 50.
Chyba nie ma nic gorszego niż zrobić i sprzedać biżuterię, która się nie podoba
Ruda Emilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 00:27   #118
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Cytat:
Napisane przez Ruda Emilka Pokaż wiadomość
Poratujcie mnie dziewczyny, bo nie wiem co mam robić.
Klientka zamówiła u mnie komplet (kolczyki i bransoletka) na wesele. Wymyśliła sobie, że ma być czarna lawa a wyżej 2 mniejsze czarne szklane szlifowane kulki. Próbowałam jej powiedzieć, że to może nie do końca będzie dobrze wyglądać, ale ona niby jest zdecydowana. Mnie się to w ogóle nie widzi. Kupiłam dzisiaj tą lawę i szkło i jeszcze bardziej mi się nie widzi. W dodatku wydałam już 33zł a powiedziałam, że komplet powinien zmieścić się w 50.
Chyba nie ma nic gorszego niż zrobić i sprzedać biżuterię, która się nie podoba
Z robieniem na zamówienie tak to własnie jest że nie zawsze nam się podoba to co klient sobie wymysli. Ale skoro klientka okresliła sie dokładnie co chce to często nie pozostaje nic innego jak spełnic taką "zachcianke" skoro już się jej podjełaś. Trzymam kciuki by nie zrezygnowała na koniec
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz

Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 01:04   #119
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Cytat:
Napisane przez Ruda Emilka Pokaż wiadomość
Poratujcie mnie dziewczyny, bo nie wiem co mam robić.
Klientka zamówiła u mnie komplet (kolczyki i bransoletka) na wesele. Wymyśliła sobie, że ma być czarna lawa a wyżej 2 mniejsze czarne szklane szlifowane kulki. Próbowałam jej powiedzieć, że to może nie do końca będzie dobrze wyglądać, ale ona niby jest zdecydowana. Mnie się to w ogóle nie widzi. Kupiłam dzisiaj tą lawę i szkło i jeszcze bardziej mi się nie widzi. W dodatku wydałam już 33zł a powiedziałam, że komplet powinien zmieścić się w 50.
Chyba nie ma nic gorszego niż zrobić i sprzedać biżuterię, która się nie podoba
Po pierwsze, było dokładnie policzyć ile materiały będą kosztować
Po drugie....a może jakoś inaczej połącz tą lawę z tym szkłem? Jakoś tak bardziej akceptowalnie? A jak się nie uda, albo klientka się uprze na swój pomysł, to cóż, pozostaje Ci zrobić to tak jak ona chce, ten jeden jedyny ostatni raz (nie byłoby fair zostawić ją tuż przed weselem bez biżuterii)

Ja, po tym jak "na zamówienie" zrobiłam bransoletkę tak totalnie bazarowo-odpustowo-błyszczącą (Swarovski Crystal AB - dużo, dużo, dużo!), że na samo wspomnienie się do dziś rumienię, obiecałam sobie, że już nigdy nie zrobię czegoś co mi się nie podoba. Nie mogę po prostu - raz, że brzydkie, dwa, podpisane moim nazwiskiem, a trzy, kompletnie tego nie czuję....takie robienie czegoś tylko dla pieniędzy. Co prawda nie wiem co będzie, jak będę mieć do wyboru "wziąć to zamówienie i zapłacić rachunek za telefon, albo nie wziąć"....cóż, życie :/
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 07:56   #120
viktorej
Wtajemniczenie
 
Avatar viktorej
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bułgaria
Wiadomości: 2 347
Dot.: Klient Twój Pan ;)

Ja też przestałam robić rzeczy, które mi się nie podobają. Jak ktoś ma zachciankę, żeby mu połączyć plastik i swarovski, bo tak akurat mu pasuje kolorystycznie, mówię, że nie mogę tego zrobić i daję jakieś inne rozwiązanie. A jak się nie podoba, to nie. A mam tak dzięki mojemu mężowi, który powiedział, że takie klientki psują mój wizerunek i że powinnam trzymać się mojego stylu i moich zasad. I zgadzam się z nim całkowicie. Ale na początku to było tak, że chciałam po prostu sprzedawać. Nie ważne co, aby tylko mieć radochę, że to, co robię, się podoba. Tak, ale najpierw musi podobać się mnie, bo właśnie wtedy czuję, że robię to, co lubię i czerpię z tego satysfakcję. Jak muszę na siłę wymęczyć coś, co w ogóle nie odzwierciedla tego, co chciałabym pokazać, bez pasji i bez chęci, lepiej z tym skończyć .
viktorej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:29.