Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-06-13, 16:23   #91
niuniaania
Raczkowanie
 
Avatar niuniaania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 199
GG do niuniaania
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Dziewczyny, muszę Wam to powiedzieć!!!Widziałam się dzisiaj z koleżanką, po 6 latach. Jak zobaczyła moje plamy na twarzy, to aż ojej powiedziała. Ale zaraz wyjaśniła, miała to samo, brała hormony, a potem urodziła dziecko. Pojawiły się plamska i rosły jak to ona powiedziała wraz z wiekiem dziecka. Okropnie się czuła, jak to same wiecie. Ładna dziewczyna a tu takie dodatkowe bajery. Próbowała wszelkich środków, lasery, peelingi, nawet Cosmelan. Walczyła z plamami 4 lata i już się poddała. Pojechała na Kartuzy na urlop, a tam starsza Pani ją zaczepiła, zaczęły rozmawiać. Zeszło na plamy, ona opowiedziała co i jak. Kobiecina skwitowała to krótko:co weszło to i wyjdzie. Powiedziała dodatkowo, aby codziennie tarła czerwone buraczki i piła sok z nich, tak około kubeczka-filiżanki. Koniecznie świeże. Kumpela usmiechnęła się, wiecie pomyślała, że babcia sobie żartuje. Jej ciężka chemia nie pomogła, a warzywko ma to zrobić. Jednak wiecie nie byłaby to kobieta, gdyby nie wypróbowała wszystkich sposobów.
Wróciła do domu, zaczęła trzeć buraki, piła sok, jak babcia powiedziała no i nawet nie wie kiedy, a plamy zniknęły, a piegi wyjasniały.
Bym nie uwieżyła, ale widziałam jej plamy na zdjęciu i teraz ją w realu. Nie ma śladu. Warto spróbować, tylko trzeba być cierpliwym. Ona teraz już profilaktycznie pije sok z buraczka czerwonego. Mówi, że to jej wybawca i woli dmuchac na zimne.
niuniaania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-14, 09:27   #92
evelina.00
Raczkowanie
 
Avatar evelina.00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 327
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Surowe mają być te buraki, czy ugotowane? Może z sokowirówki?
Ja spróbuje wszystkiego nawet jakby "kocia kupa" pomagala to też bym nałożyła
evelina.00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-14, 09:36   #93
niuniaania
Raczkowanie
 
Avatar niuniaania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 199
GG do niuniaania
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Mają być surowe buraczki, mogą być z sokownika nawet lepiej. Chodzi o przepyszny soczek
niuniaania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-14, 16:19   #94
madzia186
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

niuniaania az jestem ciekawa jak ten soczek z czerwonych buraczkow smakuje
evelina.00 jestem podobnego zdania i zrobie wszystko zeby sie tego pozbyc a co do "kociej kupy" hmm pewnie tez bym sprobowala
madzia186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-14, 17:14   #95
niuniaania
Raczkowanie
 
Avatar niuniaania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 199
GG do niuniaania
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

No dziewczynki, soczek smakuje jak starte buraczki ja własnie wypiłam pierwszy kubeczek. Nie jest takie złe, ja trochę soli dodałam i pieprzyku. Zobaczymy, poczekamy. Zachęcam a nóż widelec pomoże i odzyskamy urodę, bez uszczuplania portfela
niuniaania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-15, 20:06   #96
AgNiESzKa00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 83
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Muszę Spróbować. Gdyby Okazało Się , że To Naprawdę Działa To........... Boże Aby To Podziałało. Pozdrawiam
AgNiESzKa00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-15, 22:11   #97
samirati
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 34
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Boze kochany!!! To mial byc moj pamietnik o ktorym zapomnialam ,a Wy o tych burakach? I tak Was lubie plamaiste,trzymam kciuki za buraki
samirati jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-16, 12:57   #98
samirati
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 34
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Wlasnie poczytalam sobie na internecie o buraku.I wyglada na to,ze to istne cudo.Chyba tez zaczne pic soczki,pa
samirati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-16, 18:25   #99
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

czesc dziewczyny, czy cos wiecie na temat kremu HQslin lightening? jest on bezpieczny?
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-17, 07:31   #100
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

witam,

gdzie można najtaniej kupić zestaw cosmelan oraz mieć pewnośc ze kosmetyk jest oryginalny? pytanie moje równiez: czy w Niemczech mozna to kupić w aptece? napisalam maila do Dermaestetica w Berlinie, dostalam odpowiedz odrazu z poradami, z dokladnym opisem krok po kroku jak uzywac cosmelanu itd. Cena 297,50 EURO plus koszty przesyłaki UPSem 27,00 EURO. Co myslicie o tej cenie? Jest gdzieś taniej?
Pozdrawiam!!
Anka
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-17, 08:33   #101
me-na
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 50
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

za te cene to ja bym się nie zastanawiała najtaniej mozesz kupić na allegro za 1630zł więc różnica jest kolosalna ja bym kupowała sama szukam aby kupić gdzieś taniej sam krem cosmelan2 bo ostatnio cena na allegro jego to630zł chyba powariowali za ten krem tyle kasy co on takiego ma że tyle kosztuje czy moze można stosować go samego bez maski ciekawe jakie sa efekty może któraś z was uzywała samego cosmelanu 2 i moze cos powiedziec o jego efektach
me-na jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-17, 13:42   #102
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

dzieki me-na. masz racje, chyba taniej nie kupie. ale pytalam bo wiem ze byl za 250 euro. mysle ze ceny tak wzrosly ze wzgledu na jego dzialanie. w polsce chyba dopiero od niedawna jest ten zabieg dostepny na rynku. sam krem z tego co czytalam jest bardzo dobry, ale nie ma 100% gwarancji na znikniecie plam, natomiast przy pelnym zabiegu jest to 95-98% skutecznosci.
i tak bede ten zabieg robila sobie w grudniu (troche sie obawiam slonca, mimo ze mozna to stosowac rowniez latem) ale przede wszystkim, mamy przymusowy urlop 3-tygoniowy w grudniu, wiec nikt nie bedzie musial mnie ogladac hihi
pozdrowionka
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-17, 16:41   #103
me-na
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 50
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

szukając w necie informacji o kremach na przebarwienia natknełam sie na krem Producent: Filorga Laboratoires

Krem o działaniu rosjaśniającym i depigmentacyjnym, działa skutecznie na przebarwienia i zaburzenia pigmentacji. Został opracowany na bazie aktywnych cząsteczek roślinnych. Zawiera: kwas kojowy (silne działanie depigmentacyjnne, redukcja syntezy melaniny), ekstrakt z mącznicy lekarskiej (glukozyd hydrochinonu, rozjaśnia cerę, hamuje aktywność tyrozynazy), ekstrakt z morwy białej (działa przeciwzapalnie i hamuje tyrozynozę). Ponadto krem wzbogacono o witaminę E (działanie regeneracyjne i przeciwrodnikowe), masłem Karite i olejek migdałowy (działaniu zmiękczającym, kojące i łagodzące).

Stosowanie: Testy kliniczne wykazują 75% bardzo dobrych i dobrych rezultatów po stosowaniu 2 razy dziennie przez 5 tygodni. Działanie kremu widoczne jest już od pierwszego tygodnia. Nie wywołuje podrażnień. Zalecany również jako kontynuacja efektów peelingu.

Aktywne składniki: 3% Mącznica Lekarska, 3% Morw biała, 0,5% kwas kojowy, 0,5% wit.E.

czy moze ktos z was stosował ten krem bo niemogę nic o nim znalezć jakie sa efekty pisza że dobre ciekawe
me-na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 10:57   #104
madzia186
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Dziewczynki jak tam soczek z buraczka ? Kiedy mozna oczekiwac pierwszych efektow ?
madzia186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 12:30   #105
dorotabat
Raczkowanie
 
Avatar dorotabat
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiadomości: 91
GG do dorotabat
Smile Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez me-na Pokaż wiadomość
za te cene to ja bym się nie zastanawiała najtaniej mozesz kupić na allegro za 1630zł więc różnica jest kolosalna ja bym kupowała sama szukam aby kupić gdzieś taniej sam krem cosmelan2 bo ostatnio cena na allegro jego to630zł chyba powariowali za ten krem tyle kasy co on takiego ma że tyle kosztuje czy moze można stosować go samego bez maski ciekawe jakie sa efekty może któraś z was uzywała samego cosmelanu 2 i moze cos powiedziec o jego efektach
Cześć Me-na - ja stosuję sam krem Cosmelan 2 z polecenia lekarza i muszę przyznać, że widzę pierwsze efekty rozjaśnienia i odświeżenia naskórka, plamki ciut zbladły, ale to jeszcze za krótko !! Mnie głównie zależało na odmłodzeniu skóry, zmniejszeniu przetłuszczenia- plamki mam, ale da się z nimi żyć. Uzywam go zgodnie z zaleceniem 2 razy w tygodniu i tak w piątek trzymam go 3-4 godzinki i w sobotę 2 godziny. W sobotę wyglądam tak jakbym zasnęła na słońcu, a w niedzielę jakbym się już porządnie spiekła i ta nieprzyjemna suchość. Ja stosuje do mycia Cetaphil, zamiennie z żelemToleriane LRP, a łagodzę Cicalfate Avene i wodą termalną Avene. Broń Boże Cicaplast La Roche Posay- nie wolno !! Pierwsze łuszczenia były intensywne, teraz tak sobie myślę jest lepiej. Mnie najbardziej przeraził po pierwszym użyciu wysyp pryszcz- ale to normalne przy tak silnym preparacie, kiedy obkurczają się pory. Pani doktor wytłumaczyła mi, że u osób które robiły cały zabieg i stosują w pierwszej fazie krem 2 razy dziennie, tego wysypu nie ma- ponieważ tutaj u nich mamy cały czas stymulację i wywołany stan zapalny skóry. Wczoraj byłam w Douglasie, bo muszę zmienić podkład na lżejszy i tam, spotkał mnie przemiły komplement, że mam bardzo młodziutką i świeżutką buzię- ot, komplement od kobiety.
Acha, ja za swój krem zapłaciłam 500 zł, teraz na allegro kosztuje ponad 600 zł i uważam, że jest to totalne zdzierstwo, skoro ktoś wspominał że kupuje go w swoim gabinecie za 370 zł.
A co ten krem w sobie ma ?? Najbardziej pożądany i przede wszystkim skuteczny skład - tak mi powiedziała moja Pani dermatolog.
dorotabat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 12:55   #106
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez madzia186 Pokaż wiadomość
Dziewczynki jak tam soczek z buraczka ? Kiedy mozna oczekiwac pierwszych efektow ?
wszystkie naturalne sposoby są skuteczne jeśli stosujemy je regularnie i długo - myślę, że pierwsze efekty zauważycie po kilku tygodniach.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 20:09   #107
me-na
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 50
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

A jak długo stosujesz juz sam Cosmela2 i czy da sie nałozyć na twarz jakis puder czy podkład czy nie jest to mozliwe tez uwazam że to zdzierstwo 636zł za krem gdzie w zachodnich sklepach cena wcale sie niezmieniła no ale pewnie testuja jakie bedzie zainteresowanie czy da sie ludzi naciagnac i tak beda stopniowo podnosic cene aby jak najwiecej zyskac w zasadzie to ja mam jedno takie duze przebarwienie na policzku na lini łuku blizko oka i to mi najbardziej przeszkadza maskuje korektorami artdeco po 40zl ale one wcale tak dobrze nietuszuja nadal widac ciemne plamy juz niewiem co robic dlatego szukam gdzie można kupic jaknataniej jestem zdeterminowana mam juz dosc okropnych plam stosowlam rozne kremy ale one nie daja rezultatow najlepsza byla neostrata ale teraz niewolno jej uzywac bo ma kwasy i musze czekac do jesieni a tak wogole to czemu mozna stosowac cosmelan latem skoro on ma kwasy a innych niemozna
Moze wiecie jak to jest z podkładami które maja w sobie filtry np.20 czy one chronia skore przez caly czas czy tez trzeba powtarzac aplikacje
me-na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-19, 08:03   #108
dorotabat
Raczkowanie
 
Avatar dorotabat
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiadomości: 91
GG do dorotabat
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cosmelan stosuję od 3 tygodni. Przy pierwszym złuszczaniu nałożenie podkładu mijało się z celem- nie upiększał, a wręcz szpecił. Podkreślał wszystkie złuszczenia-horror. Teraz jest dużo lepiej, ale stosuję lekkie podkłady. Krem jest super, ale jesienią zdecyduję się na pełny zabieg. Dlaczego Cosmelan mozna stosować latem- ano dlatego, że w swoim składzie nie ma kwasów zawierajacych substancje fotouczulające – więc nie powoduje przebarwień.
Co do filtrów w podkładach- kiedyś wyczytałam, ze nie są stabilne, ulegają szybko rozkładowi, więc nie zapewniają całkowitej ochrony.

Edytowane przez dorotabat
Czas edycji: 2007-06-19 o 10:41
dorotabat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-19, 11:09   #109
me-na
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 50
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Dorotabat
powiedz jak dawałas sobie rade bez makijazu ja niestety nie wyjde z domu zanim niezamaskuje plam niemozliwe jest abym wyszła z domu bez makijazu i tak sie na mnie gapia jak na dziwadło niby sie przyzwyczaiłam ale nadal jest mi przykro czy mozesz mi podac gdzie kupywałaś cosmelan2 do jakiego lekarza chodzisz jezeli mozesz podać to skąd jesteś moja dermatolog stwierdziła ze moze mi zrobic tylko na cała twarz zabieg a ja bym chciała tylko na plamy reszta twarzy jest w porzadku wiec po co robic na cała twarz
me-na jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-19, 11:23   #110
dorotabat
Raczkowanie
 
Avatar dorotabat
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiadomości: 91
GG do dorotabat
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Oj, nie dawałam sobie rady. Kupiłam sobie na allegro próbki podkładu kryjacego Dermablend Vichy- smarowałam się kremem, potem filtry i podkład, ale nie rozsmarowywałam go tylko opuszkami palców wklepywałam. Nie jest to super podkład, ale pomagał mi przetrwać. Próbowałam Double Wear EL -ale ten wygladał koszmarnie na złuszczącej się buzi. Ja Cosmelan2 kupiłam u mojej Pani doktor z gabinetów dermatologi estetycznej JUWENA (www.juwena.pl) dr Małgorzata Kocot- to sieć gabinetów na Śląsku. Nie jestem pewna czy jakikolwiek lekarz zrobi Ci cosmelan punktowo, tym bardziej że musisz wykupić cały zestaw, lub tylko sam krem tak jak ja. Ale uwierz mi warto zrobić pełny zabieg- widziałam dziewczyny po cosmelanie- REWELACJA !!
dorotabat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-19, 20:23   #111
milou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3
głębokie przebarwienia

Jak tylko pojawiło się słońce moja buzia znowu pokryła sie plamami, walczę od 4 lat z przebarwiniami, które powstały na skutek peelingu TCA. Słyszałam że cosmelan jest bardzo skuteczny czy zabieg warty jest wydania 1500 zł? Próbowałam wszystkiego oprócz tego, to moja ostatnia nadzieja. Proszę o poradę
milou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-19, 21:07   #112
milou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3
głębokie przebarwienia

Od kilku lat walcze z przebarwieniami które powstały podczas peelingu TCA. Jestem juz prawie zdecydowana na zabieg cosmelan. Muszę mieć tylko pewność ze moja skóra w dwa tygodnie pozabiegu dojdzie do siebie, ze na 100% bedę mogła wrócić do pracy i nikt nic nie zauważy. Czy to możliwe. Proszę podzielić się doświadczeniami. Pozdrawiam
milou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-19, 23:00   #113
ilim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3
Dot.: głębokie przebarwienia

hi dziewczyny wlasnie przeczytalam o soczku z buraczkow-naprawde to dziala?i co kupuje zwykle buraczki w sklepie i robie z nich soczek i to takie proste.jejku ale my sie mamy z tymi plamkami..pozdrawiam
ilim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-20, 07:42   #114
me-na
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 50
Dot.: głębokie przebarwienia

a ja tam w zadne soki z buraka nie wierzę nie ma cudów jezeli kremy ani lasery nie pomoga to nie wierzę w takie cuda sok z buraków pomaga ale na odchudzanie sama go kiedyś piłam
me-na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-20, 13:27   #115
krysiapysia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 8
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Do znajacych angielski -
Dziewczyny, zanim sie zdecydujecie na jakies Cosmelany albo lasery, poczytajcie watki na tym amerykanskim (chyba) forum, gdzie pisze duzo osob, ktore sa po tych zabiegach.
Sa tam opisane ich dokladne doswiadczenia w trakcie i po kuracji Cosmelanem/laserami/kremami z HQ, itd.
To tak jakby ktos chcial poczytac wrazenia innych "z dystansu" kilku miesiecy lub nawet kilku lat po zabiegu.
http://skincarerx.com/phorum/list.php?3
krysiapysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-21, 06:48   #116
me-na
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 50
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

fajnie tylko że ja nie znam angielskiego na tyle żeby dobrze zrozumieć a jak juz przeczytałaś to powiedz co oni tam piszą o cosmelanie i neostracie jestem bardzo ciekawa
me-na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-21, 11:08   #117
milou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez krysiapysia Pokaż wiadomość
Do znajacych angielski -
Dziewczyny, zanim sie zdecydujecie na jakies Cosmelany albo lasery, poczytajcie watki na tym amerykanskim (chyba) forum, gdzie pisze duzo osob, ktore sa po tych zabiegach.
Sa tam opisane ich dokladne doswiadczenia w trakcie i po kuracji Cosmelanem/laserami/kremami z HQ, itd.
To tak jakby ktos chcial poczytac wrazenia innych "z dystansu" kilku miesiecy lub nawet kilku lat po zabiegu.
http://skincarerx.com/phorum/list.php?3
Wlasnie poczytałam trochę na ten temat, na stronie którą podałaś i potwierdziły się moje obawy. Dla osób nie znających angielski, warto poprosić kogoś kto wam poczyta tę stronę. Ja mogę powiedzieć tyle: Cosmelan w innych krajach jest znany dłużej i osoby stosujące go mogą powiedzieć coś więcej na temat dłuższych efektów używania cosmelanu. Przezde wszystkim była grupa osób która narzekała że po zabiegu pojawiły im sie naczynka na twarzy. Były też osoby które potwierdzały że po nałożenoiu maski było super ale po około 6 miesiących gdy przestawały stosować cosmelan plamy wracały ze ze zmożoną siła. Był też przypadek gdzie osoba która pól roku po zabiegu miała plamy dokładnie na całej twarzy tak jak maska była nałożona. Ja osobiście wierzę w to bardziej niż w efekty cudowne cosmelanu. Opowiem wam dlaczego: 4 lata temu milam problem z trądzikiem i dermatolog zaoferował mi peeling TCA. Po zabiegu wyglądałam szkaradnie, skóra na buzi całkowicie sciemniała i schodziła do około tygodnia. Po zabiegu buzia była cudowna, koleżanki zauważyły róznice i prawiły mi komplementy, miałam nową skórę na buzi. zabieg buyl wykonywany jesienią. Wszystko było cudownie przez prawie rok do kolejnej wiosny. Pojechałam z mężem na plażę i wróciłam..... jak krowa w plamy. Na buzi miłam ogromne plamy ciemne plamy, jakbum była brudna. Plamy dokładnie przypomniały mi mój peeling TCA, miało to kształt dokładnie taki jak spalona skóra podczas mojego peelingu. Od tej pory moja buzia juz nigdy nie bedzie nawet lekko brązowa., muszę się chować pod faktorem +50, zeby czasami nie dopadło mnie słońce bo od razu mam ogromne plamy różnią się tylko oczy i okolce tam nie był robiony peeling. Peeling miałam robiony w Malborku u dermatologa pani Karamon. Mam duży żal bo pamiętam jak spytałam się czy to może mi zaszkodzić czy mogę wyglądać gorzej a usłyszałam ze na pewno nie. NIe zostałam poinformowana o skutkach ubocznych jakim mogą być przebarwienia. Nie miałam szansy wyboru czy wolę zaakceptować swoje pryszcze czy zaryzykowac powstanie plam. Dlatego ważne jest aby dobrze dobierać lekarzy, nie wchodzić do pierwszego lepszego gabinetu i zapytać na forum czy ktoś może udzielić opini na temat tego lekarza. Musze powiedzieć że 4 lata temu może nie mówiło się jeszcze tak głośno w Polsce o skutkach ubocznych peelingów, ale to nie usprawiedliwia lekarza przed udzieleniem błędnej odpowiedzi, wolałabym usłyszeć nie wiem, nie mam tak dużego doświeadczenia niż nie bedzie gorzej co było nieprawdą. Tak samo może być z Cosmelanem jest nowy potrzeba czasu i dużo doświadczeń, drogie Panie uważajcie. Mam teraz bardzo dobrego Deramatologa. To jest ośrodek Dermis prowadzony przez małzeństwo Szarmach. To są lekarze z powołania. Kiedy trafiłam do nich po raz pierwszy to było może 2,5 roku temu. pierwsze co lekarz mi powiedział to fakt że nie ma leku na moje przebarwienia, mogę u niego robić 1000 zabiegów spędzić fortune ale i tak plamy będą wracały. Poiwiedział mi tez że zamiast fundowaćsobie corusz IPL lepiej zrobić mezoterapie która odżywi skórę a używać wysokich filtrów przed słońcem. Lekarz uświadomił mi że nie ma leku na przebarwienia głębokie, oni nawet nie oferują swoim pacjentom drogiego cosmelanu który na dłuższą metę nie jest skuteczny ( to co przeczytałam na angelskim forum)
Dziękuje bardzo za podanie strony angielskiej. My dziewczyny '' w plamy'' częso dajemy się nabrać na cudowne środki,. Po tym co przeczytałam na angielskim forum zdecydowałam że zrobie sobie soczek z buraczków i posmaruje buzię wysokim faktorem jest bardzo słonecznie dzisiaj.Pozdrawaiam
milou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-21, 12:30   #118
magdi1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

milou ...strasznie mnie zaniepokoiło to co napisałaś na temat cosmelanu i jego skutków ubocznych ...Nasuwa mi się pytanie czy osoby ,u których pojawiły się przebarwienia po cosmelanie stosowały cały czas b. wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB (filtry 50 + )i nie eksponowały twarzy na słońce ....A jak to było w Twoim przypadku - czy po TCA stosowałaś wysokąochronę p/słoneczną zawsze - bez względu na pogodę(nawet w pochmurne dni) i kiedy miałaśwykonywany tca (jak pora roku ) ?
magdi1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-21, 12:34   #119
magdi1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

ojejku właśnie doczytałam ,że tca robiłaś jesienią .......więc wszystko w porządku jeśli chodzi o porę roku .....
Co sądzą na temat cosmelnu wspominani przez Ciebie dermatolodzy państwo Szarmach ?
magdi1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-21, 13:08   #120
me-na
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 50
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

widzicie tak to juz jest ze kazda znas chce wygladac ładnie a plamy na twarzy to cos okropnego i dlatego lekarze żeruja na takich jak my i zdzieraja z nas fortune tylko my wiemy ile łez wylałysmy
tak samo jest z grubaskami oni tez wierza w cudowne tabletki wydaja fortuny i co nic albo gorzej
Jezeli mozecie to czy jest na tym forum cos o neostracie nieznam angielskiego a uzywałam tego kremu i dawał mi dobre efekty teraz mam przerwe bo jest za goraco na jesieni znowu go kupie chyba ze znajde cos niepokojacego
me-na jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:18.