Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-17, 09:38   #271
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Suche, zniszczone, gęste włosy u faceta.

1. Chcesz mieć kręcone włosy czy wolisz z nimi walczyć? Jeśli to pierwsze, to najwięcej porad znajdziesz na podforum kręconych
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=126
gdzie jest też wątek o włosach kręconych u faceta
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=432666

2. Nie napisałeś, czego używasz, "damski szampon" to jest żadna informacja, bo podział na damskie i męskie szampony to raczej kwestia marketingowa. Podaj konkretną nazwę i markę szamponu i odżywki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 17:25   #272
HGH
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Suche, zniszczone, gęste włosy u faceta.

1. Kiedyś próbowałem walczyć, ale się poddałem i zaakceptowałem ich kształt, wolę skupić się na ich zdrowiu.

2. Przepraszam, dla nas facetów szampon to szampon, przeczytałem tylko etykietkę. Nivea Diamond Gloss szampon i odżywka z tej samej linii.
HGH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 20:02   #273
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Suche, zniszczone, gęste włosy u faceta.

Kręcone włosy wymagają trochę innej pielęgnacji niż proste, są często bardziej wymagające. Mogą im nie pasować standardowe metody mycia i wiele kosmetyków z substancjami filmotwórczymi takimi jak silikony, parafina i inne. Ta seria Nivei ma takie substancje i dodatkowo ma keratynę, która nie każdym włosom pasuje, niektóre wysusza.
Przeczytaj ten wątek, do którego dołączono założony przez Ciebie, nie jest długi a na pewno się czegoś dowiesz. Niestety idealnej pielęgnacji na odległość nikt nie dobierze, ale warto poznać ogólne zasady i coś z tego dla siebie wybrać do testowania.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 13:37   #274
Paczkowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Kuba, lat 16, witam i mam nadzieję, że mogę liczyć na pomoc ^ ^ Kiedyś już tutaj pisałem, ale nienatychmiastowe efekty mnie zniechęciły i przez cały poprzedni rok nie ruszałem się z domu bez użycia prostownicy Na szczęście myślę, że najwyższa pora dojrzeć do tego, aby zaakceptować swoje kręcone owłosienie i docenić ch wyjątkowość na tle innych ^ ^ Tak prezentują się moje włosy obecnie:https://pbs.twimg.com/media/BjF_3UkIUAAq2Ux.jpg , natomiast chciałbym osiągnąć przynajmniej taką kondycję: http://25.media.tumblr.com/1e1f41c67...8a6jo1_500.jpg ^ ^ Od jakichś dwóch - trzech tygodni bez żadnych przerw stosuję technikę OMO, z tym, że mam nieco wątpliwości co do tego czy wszystko robię dobrze i stąd właśnie ten post. Moje wątpliwości zaczynają się już na samym początku - co ile dni myć włosy? Do tej pory robiłem to codziennie i teraz po dniu nieumycia włosy wyglądają co najmniej źle, albo po prostu mam na ich punkcie obsesję. Staram się je jakoś przyzwyczajać do rzadszego mycia i nie robię tego tylko jeśli mam taką możliwość. Do jakiej częstotliwości mycia powinienem dążyć? Włosów nie czeszę wcale, nawet nie rozplątuję palcami. Wogóle ich nie wycieram, jeśli suszę rano to tylko zimnym powietrzem co też się zdarza rzadko. Górę chciałbym zapuścić, a boki i tył wygalam, ponieważ są dla mnie okropnie kłopotliwe i po prostu tak mi się podoba. Mam wątpliwości co do stosowanych przeze mnie kosmetyków. Pielęgnację zacząłem od umycia włosów sodą i od tej pory ani razu nie użyłem szamponu. Prawdę powiedziawszy nie czuję takiej potrzeby, ale z tego co przeczytałem należałoby zrobić to w celu pozbycia się z włosów przypadkiem nagromadzonych chemikaliów. Jaki szampon w tym celu zastosować? A może pozostać przy sodzie? Do tej pory stosowałem Alterra z Macadamią (?) i Figą (tutaj skład: http://i.share.pho.to/d1ed1549_o.jpeg ). Czy taki szampon będzie odpowiedni?
Po masażu skalpu odżywką muszę ją spłukać, czy mogę pozostawić ją na noc i spłukać dopiero rano?
Raz na tydzień stosuję olejowanie. W skalp wmasowuję przypadkowy olejek, który był akurat w promocji i się na niego pokusiłem ;p Green Pharmacy: Olejek łopianowy z Olejem arganowym (skład: http://i.share.pho.to/268c447a_o.jpeg ) Na długość włosów wmarowuję olej kujawski, ponieważ zwyczajnie nie wiem co nadawołby się do tego lepiej. Moglibyście mi coś polecić? I czy ten olejek nie jest jakimś samobójstwem? Pozostawiam to wszystko na noc i rano zmywam zdwojoną ilością odżywki, tym razem myjąc też włos.
Nigdzie nie mogę znaleźć u siebie Joanny bez spłukiwania. Wszystkie jedwaby, zarówno z apteki jak i natury czy rossmana mają w swoim składzie silikony ciężkie. Obecnie nakładam odrobinę odżywki do spłukiwania i włosy wtedy wyglądają nieco lepiej. Czy to dobry pomysł? Moglibyście może mi coś zaproponować ze sklepów internetowych?
Stylizacja! Jeśli miałbym używać kleju lnianego, to jak długo jest on zdatny do użycia? Są gdzieś łatwo dostępne żele/woski czy też cokolwiek innego zgodnego z OMO? I jak to w ogóle sotsować? Jak już mam ten żel na rękach to nawet nie wiem jak zabrać się do tego podkreślania skrętu Co sądzicie o tym: http://i.share.pho.to/d7e5ee5c_o.jpeg i tym: http://i.share.pho.to/e4179ed3_o.jpeg ? Widzę tutaj pełno polimerów a one też chyba są niewskazane?
Mam nadzieję, że za kilka miesięcy zobaczę znaczną poprawę kondycji włosów. Jak na razie to sam nie wiem czy jest jakaś poprawa, bo nie prostuję ich dopiero od miesiąca
Jak w ogóle ocenić, czy końcówki są rozdwojone?
Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź i proszę wskazać mi jakieś moje niedopatrzenia, jestem też otwarty na nowe rady ^ ^
Przydałby się lekarz specjalizujący się we włosach
Paczkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 01:33   #275
HGH
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Okej, przeczytałem większość tematu i trochę mi to zajęło.

Zrozumiałem, że włosy kręcone wymagają prostych szamponów i odżywek, poznałem techniki itp.
Jednakże większość tych porad odnosi się do włosów długich, moje są krótkie 4-8 cm i staram się je regularnie podcinać ze względu na ich kondycję.

Zastanawiałem się, czy ścięcie ich na kilka milimetrów zrobiłoby jakąś różnicę? Myślę o tym, ponieważ kiedyś miałem problem z wypadaniem włosów i nad grzywką miałem ich w jednym punkcie zdecydowanie mniej, prawie łyse wręcz i od tej pory w tamtym miejscu włosy się kręcą inaczej, brzmi komicznie, ale tak jest widać to szczególnie po myciu.
Po ścięciu wydaje mi się, że urosłyby wszystkie takie same, ponieważ jak byłem młodszy to zdarzyło mi się przypalić włosy z przodu i symboliczne kilka włosów jest po prostu rzadsze od pozostałych.

Takiego przypadku nie znalazłem nigdzie na forum, dlatego znów piszę tutaj. :P
Chciałbym, żeby były jednolite i zdrowe, nie wiem jednak czy zacząć od wizyty u dobrego fryzjera i czy on by mi doradził co z tym zrobić czy od zmiany nawyków kosmetycznych.
HGH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 21:09   #276
Paczkowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Szkoda, że nie ma już tutaj pomocnych osób
Paczkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 00:07   #277
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Kręcone włosy u faceta - problem z fryzurą

Cytat:
Napisane przez Paczkowy Pokaż wiadomość
Kuba, lat 16, witam i mam nadzieję, że mogę liczyć na pomoc ^ ^ Kiedyś już tutaj pisałem, ale nienatychmiastowe efekty mnie zniechęciły i przez cały poprzedni rok nie ruszałem się z domu bez użycia prostownicy Na szczęście myślę, że najwyższa pora dojrzeć do tego, aby zaakceptować swoje kręcone owłosienie i docenić ch wyjątkowość na tle innych ^ ^ Tak prezentują się moje włosy obecnie:https://pbs.twimg.com/media/BjF_3UkIUAAq2Ux.jpg , natomiast chciałbym osiągnąć przynajmniej taką kondycję: http://25.media.tumblr.com/1e1f41c67...8a6jo1_500.jpg ^ ^ Od jakichś dwóch - trzech tygodni bez żadnych przerw stosuję technikę OMO, z tym, że mam nieco wątpliwości co do tego czy wszystko robię dobrze i stąd właśnie ten post. Moje wątpliwości zaczynają się już na samym początku - co ile dni myć włosy? Do tej pory robiłem to codziennie i teraz po dniu nieumycia włosy wyglądają co najmniej źle, albo po prostu mam na ich punkcie obsesję. Staram się je jakoś przyzwyczajać do rzadszego mycia i nie robię tego tylko jeśli mam taką możliwość. Do jakiej częstotliwości mycia powinienem dążyć? Włosów nie czeszę wcale, nawet nie rozplątuję palcami. Wogóle ich nie wycieram, jeśli suszę rano to tylko zimnym powietrzem co też się zdarza rzadko. Górę chciałbym zapuścić, a boki i tył wygalam, ponieważ są dla mnie okropnie kłopotliwe i po prostu tak mi się podoba. Mam wątpliwości co do stosowanych przeze mnie kosmetyków. Pielęgnację zacząłem od umycia włosów sodą i od tej pory ani razu nie użyłem szamponu. Prawdę powiedziawszy nie czuję takiej potrzeby, ale z tego co przeczytałem należałoby zrobić to w celu pozbycia się z włosów przypadkiem nagromadzonych chemikaliów. Jaki szampon w tym celu zastosować? A może pozostać przy sodzie? Do tej pory stosowałem Alterra z Macadamią (?) i Figą (tutaj skład: http://i.share.pho.to/d1ed1549_o.jpeg ). Czy taki szampon będzie odpowiedni?
Po masażu skalpu odżywką muszę ją spłukać, czy mogę pozostawić ją na noc i spłukać dopiero rano?
Raz na tydzień stosuję olejowanie. W skalp wmasowuję przypadkowy olejek, który był akurat w promocji i się na niego pokusiłem ;p Green Pharmacy: Olejek łopianowy z Olejem arganowym (skład: http://i.share.pho.to/268c447a_o.jpeg ) Na długość włosów wmarowuję olej kujawski, ponieważ zwyczajnie nie wiem co nadawołby się do tego lepiej. Moglibyście mi coś polecić? I czy ten olejek nie jest jakimś samobójstwem? Pozostawiam to wszystko na noc i rano zmywam zdwojoną ilością odżywki, tym razem myjąc też włos.
Nigdzie nie mogę znaleźć u siebie Joanny bez spłukiwania. Wszystkie jedwaby, zarówno z apteki jak i natury czy rossmana mają w swoim składzie silikony ciężkie. Obecnie nakładam odrobinę odżywki do spłukiwania i włosy wtedy wyglądają nieco lepiej. Czy to dobry pomysł? Moglibyście może mi coś zaproponować ze sklepów internetowych?
Stylizacja! Jeśli miałbym używać kleju lnianego, to jak długo jest on zdatny do użycia? Są gdzieś łatwo dostępne żele/woski czy też cokolwiek innego zgodnego z OMO? I jak to w ogóle sotsować? Jak już mam ten żel na rękach to nawet nie wiem jak zabrać się do tego podkreślania skrętu Co sądzicie o tym: http://i.share.pho.to/d7e5ee5c_o.jpeg i tym: http://i.share.pho.to/e4179ed3_o.jpeg ? Widzę tutaj pełno polimerów a one też chyba są niewskazane?
Mam nadzieję, że za kilka miesięcy zobaczę znaczną poprawę kondycji włosów. Jak na razie to sam nie wiem czy jest jakaś poprawa, bo nie prostuję ich dopiero od miesiąca
Jak w ogóle ocenić, czy końcówki są rozdwojone?
Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź i proszę wskazać mi jakieś moje niedopatrzenia, jestem też otwarty na nowe rady ^ ^
Przydałby się lekarz specjalizujący się we włosach
Włosy myj tak często jak Ci potrzeba. Niektórym potrzeba codziennie, innym raz na tydzień, to już indywidualne.
Co do sody to ma mocno zasadowy odczyn - ona jest przydatna jak masz bardzo mocno nadbudowane składniki na włosach. Zamiast tego lepiej kupić prosty szampon z sls, albo taki z mocniejszym detergentem bez oblepiaczy, jak właśnie ten z alterry i myć nim raz na kilka myć, po czym nałożyć jakaś treściwszą odżywkę/maskę by włosy natłuścić i odżywić. A pozostałe mycia wykonywać odżywką lub szamponem z delikatnym detergentem - np. schauma for kids
Odżywki nan oc nie ma sensu zostawiać raczej. Zamiast tego możesz kremować lub olejować włosy. Z olejami bywa różnie bo każdym włosom pasują inne. Moim ulubionym jest olej sezamowy bo bardzo dobrze nawilża i nadaje połysk, parę dziewczyn też go zachwalało.
Silikonów nie musisz unikać tak bardzo bo w serum do końców są potrzebne. Sporo ludzi chwali serum z biowaxu. Czy końcówki są rozwojone widać jak weźmiesz jeden włos i końcówka jest rozdzielona, albo pod światło - wtedy końcówki są takie białe i rozczapirzone. O żele możesz popytać dziewczyny na pielęgnacyjnym albo zajrzeć do codziennika - tam też piszą jakis stylizatorów użyły. Jeśli chcesz podkreślić włosy stylizatorem to na mokre włosy dajesz troszkę żelu, ugniatasz - jak wyschną i zrobią się strączki to po prostu odgniatasz je dłońmi.
C odo polimerów to one mają taka właściwośc ze nadają teksturę i wszystko trzymają. Ważne, by po prostu raz na jakiś czas myć włosy mocnym szamponem i nic się nie stanie złego. Warto uważać na alkohol w żelu, by go nie było bo może wysuszyć.
Mój meżczyzna co prawda kręćków nie ma, ale jego pielęgnacja wygląda tak, że włosy myje jakoś co 3-4 dni, czasem na noc nakłada olej i rano zmywa prostym szamponem. A stylizuje sobie żelem czy pianką. Wszystko zajmuje mu chwilę, generalnie codziennie mycie może męczyć włosy które nie potrzebują tego. Sama mam krótkie włosy i jak już spłuczę te wszyskie mazidła odciskam je w ręcznik z wody, nakładam krem do loków czy ten żel, wygniatam i schną same.
Takze nie ma co panikować, na wszystko trzeba cierpliwości i czasu, wiadomo że włosy każdego dnia nie będa wyglądać idealnie.
A pomocne osoby są - tylko trzeba w odpowiednim wątku napisać bo na takie poboczne mniej sie zagląda i trzeba dłużej czekać na odp.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-31, 13:59   #278
mesomagik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3
Zapytanie do specjalistek o kręcone włosy :D

Cześć, mam pytanie odnośnie swoich włosów. Zastanawiam się co robić z nimi w niedalekiej przyszłości, zostawić w tym stanie żeby dalej rosły czy przyciąć co najmniej połowę i zostać przy krótszych włosach. Mimo że wyglądają na krótkie to niektóre rurki po rozciągnięciu mają do 20 cm, szczególnie te z przodu głowy. Jakieś propozycje co z nimi robić?
P.S. Tak żeby było wesoło dorobiłem sobie uśmieszek.

http://www.tinypic.pl/ulrdm9j82kgu
http://www.tinypic.pl/7s330qatpd60
mesomagik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 14:58   #279
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Zapytanie do specjalistek o kręcone włosy :D

Cytat:
Napisane przez mesomagik Pokaż wiadomość
Cześć, mam pytanie odnośnie swoich włosów. Zastanawiam się co robić z nimi w niedalekiej przyszłości, zostawić w tym stanie żeby dalej rosły czy przyciąć co najmniej połowę i zostać przy krótszych włosach. Mimo że wyglądają na krótkie to niektóre rurki po rozciągnięciu mają do 20 cm, szczególnie te z przodu głowy. Jakieś propozycje co z nimi robić?
P.S. Tak żeby było wesoło dorobiłem sobie uśmieszek.

http://www.tinypic.pl/ulrdm9j82kgu
http://www.tinypic.pl/7s330qatpd60
Sprezyny pycha.
To chyba zalezy od tego w jakiej fryzurze ci wygodniej. Dluzsze wygladalyby chyba fantastycznie, nie wiem dlaczego wyobrazam sobie do tych wlosow fryzure w stylu dArtagnana, taka troche powyzej ramion.
Przydaloby sie je nawilzyc, wygladaja na suche.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 19:45   #280
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Zapytanie do specjalistek o kręcone włosy :D

Piękne są, ale zostawiłabym je chyba tej długości
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 03:01   #281
pikacz1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
kręcone włosy u faceta?

Od zawsze miałem włosy do maksymalnie ok 1,5 cm długości, ale od dłuższego czasu zaczeło to się zmieniać i zostawiałem je coraz dłuższe, aż doszedłem do wniosku że chce je zapuścić. Teraz mam włosy na długość ok. 8 cm są one strasznie gęste, sztywne i ułożenie jakiej kolwiek fryzury jest tragiczne, gdy się czesze to się puszą i wyglądają jakbym miał gniazdo albo hełm na głowie. Gdy czeszę je na bok to układają się w fale, gdy układem je na mokro do tyłu to jest w miarę OK ale też się puszą. Ostatnio ktoś mi przypomniał że jak byłem dzieckiem to miałem loczki/kreciły mi się włosy i tu moje pytanie, czy mogę zapuścić włosy kręcone/loki przy takich gęstych i suchych włosach? Na co uważać i jak zapuszczać takie włosy? Jak wcześniej pisałem przy ok 8 cm włosach mam "szopę" na głowie"i od momentu zapuszczania nie byłem jeszcze u fryzjera - iść czy nie?

Edytowane przez pikacz1
Czas edycji: 2015-03-13 o 03:02
pikacz1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-13, 18:55   #282
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: kręcone włosy u faceta?

Myślę, że możesz tylko musisz o nie odpowiednio dbać- nawilżanie, olejowanie, loki to nie przelewki. Zajrzyj na wątek do kręconowłosych i poczytaj pigułkę na 1 stronie
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 19:57   #283
MaxeR550
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Wielki problem z kręconymi włosami u mężczyzny.

Witam!

Chciałbym Wam przedstawić pewien problem, który mi dokucza od urodzenia. Otóż mam bardzo kręcone włosy. Próbowałem z moim fryzjerem juz wielu fryzur, jednak za każdym razem włosy zaczynały sie kręcić po tygodniu-dwóch tygodniach. Chciałbym w końcu miec fryzurę, która sie nie niszczy po godzinie od ułożenia. Bardzo mi na tym zależy, ponieważ włosy sa moim znakiem rozpoznawczym, a najlepiej wyglądam kiedy mam proste. I tutaj nachodzi pytanie. Co mam zrobic, zeby moje włosy były proste i miały te co najmniej 7 cm i żebym mogl je stawiać, i robić fryzurę taka jaka tylko chce, a nie z przymusu? Chodzę do dobrego fryzjera, w bardzo dobrym salonie (Miodek Hair House w Warszawie), wiec nie sadze, ze to jego wina. Prosiłbym Was o porady co zrobic, żebym miał włosy proste albo co zrobic zeby moje włosy kiedy sa dłuższe sie układały jak proste. Jakieś porady? Bede niezmiernie wdzięczny, dziękuje!
MaxeR550 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 11:54   #284
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Wielki problem z kręconymi włosami u mężczyzny.

Genetyki niestety nie zmienisz, jedyne co się da to prostownica, keratynowe prostowanie lub prostowanie na szczotce. Skoro to tak świetny fryzjer to dziwiłabym się, gdyby nie przedstawił ci tych metod bo powinien je znać jako fryzjer

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-09-07 o 11:55
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 14:57   #285
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Wielki problem z kręconymi włosami u mężczyzny.

Cytat:
Napisane przez MaxeR550 Pokaż wiadomość
Witam!

Chciałbym Wam przedstawić pewien problem, który mi dokucza od urodzenia. Otóż mam bardzo kręcone włosy. Próbowałem z moim fryzjerem juz wielu fryzur, jednak za każdym razem włosy zaczynały sie kręcić po tygodniu-dwóch tygodniach. Chciałbym w końcu miec fryzurę, która sie nie niszczy po godzinie od ułożenia. Bardzo mi na tym zależy, ponieważ włosy sa moim znakiem rozpoznawczym, a najlepiej wyglądam kiedy mam proste. I tutaj nachodzi pytanie. Co mam zrobic, zeby moje włosy były proste i miały te co najmniej 7 cm i żebym mogl je stawiać, i robić fryzurę taka jaka tylko chce, a nie z przymusu? Chodzę do dobrego fryzjera, w bardzo dobrym salonie (Miodek Hair House w Warszawie), wiec nie sadze, ze to jego wina. Prosiłbym Was o porady co zrobic, żebym miał włosy proste albo co zrobic zeby moje włosy kiedy sa dłuższe sie układały jak proste. Jakieś porady? Bede niezmiernie wdzięczny, dziękuje!
Skoro i tak codziennie układasz fryzurę, to chyba przy 7 cm codzienne podprostowywanie jest do przyjęcia, może zrób trwałą prostującą?

Na marginesie proponowałabym jednak poszukanie równie fajnych fryzur z kręconych. Sporo zalezy od tego, jak mocno masz kręcone.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 17:17   #286
prawusex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5
Podatność na stylizacje

Witam. Mam włosy dokładnie takie same jak ten Pan z filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=hxwKMhApTHo

Tylko, że ja jestem brunetem i mam 19 lat Mam tak samo suche włosy jak on i w dodatku bardziej gęste, musze je myć codziennie rano , bo rano wyglądam jak jakiś rusek, sklejają się same, masakra normalnie. Co mam robić, jakaś odżywka może prostująca włosy, czy coś?
prawusex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-01, 15:31   #287
Deejas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 5
Nieregularne włosy

Witam was wszystkich. Podczas mojego zapuszczania włosów spotkał mnie problem. Genetycznie mam włosy kręcone, ale wygląda to co najmniej komicznie. Wszystko przedstawię na zdjęciach. Od razu dodaje że włosy susze rzadko (kiedy mam zaraz wyjść z nie ma czasu aby wyschły same), nie prostuje ich. Wszystko dzieje się naturalnie. Myję je ok. 2 razy w tygodniu. Może ktoś wie w czym tkwi problem? Oto zdjęcia moich włosów:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 13090183_1719699498286137_2134226492_n.jpg (23,4 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 13090540_1719699468286140_510181503_n.jpg (51,3 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 13101101_1719699511619469_1460611678_n.jpg (59,8 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 13101534_1719699458286141_10714420_n.jpg (46,9 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 13152905_1719699451619475_1155275627_n.jpg (54,7 KB, 17 załadowań)
Deejas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 06:48   #288
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Nieregularne włosy

chodzi co o to, że kręcą się tylko na końcach? pewnie dlatego, że są obcięte na równo i sam ich ciężar ich "przyklepuje" a końcówki są lżejsze i dlatego się wywijają. Jeśli chcesz mieć burzę loków na całej długości, to dobry fryzjer musi je trochę wycieniować
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 15:26   #289
justyna559
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5
Dot.: Nieregularne włosy

popieram. cienkie, równo obcięte włosy tak się zachowują. spróbuj lekko chociaż wycieniować albo poczekać aż trochę jeszcze podrosną. powinny chyba trochę mniej się wtedy kręcić.
justyna559 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-07, 16:08   #290
Deejas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 5
Dot.: Nieregularne włosy

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
chodzi co o to, że kręcą się tylko na końcach? pewnie dlatego, że są obcięte na równo i sam ich ciężar ich "przyklepuje" a końcówki są lżejsze i dlatego się wywijają. Jeśli chcesz mieć burzę loków na całej długości, to dobry fryzjer musi je trochę wycieniować
Zapomniałem dodać. Od 15 miesięcy nic z nimi nie robiłem. Od początku nie były skracane. A jeśli chodzi już o to cieniowanie, to na czym to polega i będzie to stały efekt loków po każdym myciu?
Deejas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 08:20   #291
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Nieregularne włosy

Czy efekt loków będzie stały, to nie gwarantuję. Kręcone włosy zachowują się jak chcą i nie zawsze chcą się kręcić ładnie. Czasem trzeba im pomóc pianką czy kremem do loków. Ale wycieniowane będą kręcić się lepiej na całej długości a nie tylko na końcach. Na czym polega cieniowanie... no na tym, że pasma mają różną długość, fryzjer będzie wiedział o co chodzi.
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 23:19   #292
Deejas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 5
Dot.: Nieregularne włosy

Wydaje mi się, że przed cieniowaniem będe musiał wyrównać te włosy przed cieniowaniem bo zanim zacząłem ze zapuszczać to miałem irokeza z bardzo krótkimi bokami i długą górą. W tym momencie dysproporcja boków względem grzywki to jakieś 5 cm.
Deejas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 21:56   #293
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Nieregularne włosy

Cytat:
Napisane przez Deejas Pokaż wiadomość
Witam was wszystkich. Podczas mojego zapuszczania włosów spotkał mnie problem. Genetycznie mam włosy kręcone, ale wygląda to co najmniej komicznie. Wszystko przedstawię na zdjęciach. Od razu dodaje że włosy susze rzadko (kiedy mam zaraz wyjść z nie ma czasu aby wyschły same), nie prostuje ich. Wszystko dzieje się naturalnie. Myję je ok. 2 razy w tygodniu. Może ktoś wie w czym tkwi problem? Oto zdjęcia moich włosów:
Witaj,
warto poczytać podwieszone wątki, skarbnica wiedzy.
A póki co, łączę Twój wątek z "męskim" , zapraszam równocześnie do głównego pielęgnacyjnego .
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 10:26   #294
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Nieregularne włosy

Cytat:
Napisane przez Deejas Pokaż wiadomość
Witam was wszystkich. Podczas mojego zapuszczania włosów spotkał mnie problem. Genetycznie mam włosy kręcone, ale wygląda to co najmniej komicznie. Wszystko przedstawię na zdjęciach. Od razu dodaje że włosy susze rzadko (kiedy mam zaraz wyjść z nie ma czasu aby wyschły same), nie prostuje ich. Wszystko dzieje się naturalnie. Myję je ok. 2 razy w tygodniu. Może ktoś wie w czym tkwi problem? Oto zdjęcia moich włosów:
Widze ze kolega ma włosy podobne do moich.
Odradzam cieniowanie. Ten typ skrętu zawsze jest prosty u nasady a skręca sie mocniej wraz z długością. Polecam przeczytanie włosowej historii Ewalucji na blogu Anwen.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 23:40   #295
Deejas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 5
Dot.: Nieregularne włosy

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Widze ze kolega ma włosy podobne do moich.
Odradzam cieniowanie. Ten typ skrętu zawsze jest prosty u nasady a skręca sie mocniej wraz z długością. Polecam przeczytanie włosowej historii Ewalucji na blogu Anwen.
Co więc powinienem zrobić? W środę ide do fryzjera i nie jestem zdecydowany
Deejas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 07:57   #296
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Nieregularne włosy

Cytat:
Napisane przez Deejas Pokaż wiadomość
Co więc powinienem zrobić? W środę ide do fryzjera i nie jestem zdecydowany
To zależy jaka chcesz mieć fryzurę, do jakiej dlugosci dążysz.
Ja bym tu tylko wyrównała lekko sam dół, podcięła same koncówki. Jakich kosmetyków używasz? Kręcone włosy potrzebują nawilżenia. I stylizatora
Przyjrzyj sie posągowi elfa który trzyma miecz. Gdy Aragorn odkłada miecz na miejsce jest zbliżenie na fryzurę z tylu- włosy proste u nasady, rulony od połowy dlugosci, włosy do łopatek.
https://m.youtube.com/watch?v=B1uGDjSVLOk

Edytowane przez paulownia
Czas edycji: 2016-06-19 o 08:08
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 09:45   #297
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nieregularne włosy

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Widze ze kolega ma włosy podobne do moich.
Odradzam cieniowanie. Ten typ skrętu zawsze jest prosty u nasady a skręca sie mocniej wraz z długością. Polecam przeczytanie włosowej historii Ewalucji na blogu Anwen.
Bardzo fajny rodzaj skrętu, osobiście mi się chyba najbardziej podoba i wydaje mi się, że przy takich włosach odpada problem, na który narzeka wiele kędzierzawych, tzn. odstawanie i za duża objętość włosów u nasady.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 09:55   #298
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Nieregularne włosy

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Bardzo fajny rodzaj skrętu, osobiście mi się chyba najbardziej podoba i wydaje mi się, że przy takich włosach odpada problem, na który narzeka wiele kędzierzawych, tzn. odstawanie i za duża objętość włosów u nasady.
Zgadza sie odstawacze sie pojawiają tylko wtedy gdy włosy sa za krótkie i zbyt mocno wycieniowane wlasnie. U nasady za to lubią klapnąć, dlatego po myciu podpinam spinkami.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 18:36   #299
Deejas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 5
Dot.: Nieregularne włosy

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
To zależy jaka chcesz mieć fryzurę, do jakiej dlugosci dążysz.
Ja bym tu tylko wyrównała lekko sam dół, podcięła same koncówki. Jakich kosmetyków używasz? Kręcone włosy potrzebują nawilżenia. I stylizatora
Przyjrzyj sie posągowi elfa który trzyma miecz. Gdy Aragorn odkłada miecz na miejsce jest zbliżenie na fryzurę z tylu- włosy proste u nasady, rulony od połowy dlugosci, włosy do łopatek.
https://m.youtube.com/watch?v=B1uGDjSVLOk
Ogólnie to dążę do długości podanej poniżej. Chcę ściąć włosy w ten sposób, ale bardziej elegancko. Mam zamiar ściąć kark i pejsy na 5 cm a całą resztę skrócę o 5 cm (grzywkę mam dłuższą więc skrócę ją o około 9 cm) po czym zapuszczam dalej i w razie jakichś niedociągnięć zmienię cel. Dorzucam włosy które chcę mieć oraz moje aktualne (trochę przetłuszczone ale nieważne - tak wyglądają naturalnie bez żadnego stylizowania)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1ebc1aef5f498cb856d3cfc8f116dc5e.jpg (15,8 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 13492762_1739035883019165_1716506732_n.jpg (61,5 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 13480341_1739035886352498_266084713_n.jpg (60,8 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 13474103_1739035889685831_1690799745_n.jpg (47,6 KB, 6 załadowań)
Deejas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 18:59   #300
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Nieregularne włosy

Cytat:
Napisane przez Deejas Pokaż wiadomość
Ogólnie to dążę do długości podanej poniżej. Chcę ściąć włosy w ten sposób, ale bardziej elegancko. Mam zamiar ściąć kark i pejsy na 5 cm a całą resztę skrócę o 5 cm (grzywkę mam dłuższą więc skrócę ją o około 9 cm) po czym zapuszczam dalej i w razie jakichś niedociągnięć zmienię cel. Dorzucam włosy które chcę mieć oraz moje aktualne (trochę przetłuszczone ale nieważne - tak wyglądają naturalnie bez żadnego stylizowania)
No to jest długość pi razy oko do linii obojczykow, powinno być ładnie nie wiem czy taka fryzura jak na zdjęciu wyjdzie, ale pokaz fryzjerowi to moze cus ładnego ci na głowie wyczaruje .
Moje- z maja porównawczo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (80,0 KB, 9 załadowań)
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-05 08:08:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:58.