Brzydula - kontynuacja po 10-u latach. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-29, 20:15   #1
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937

Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.


Będziecie oglądać? Ja nie mogę się doczekać. Kiedyś był to mój ulubiony odmóżdżacz Poza tym, jest to dla mnie polski serial (tak, wiem, że pierwowzór nie jest z Polski ) z najlepiej dobranymi aktorami do granych postaci. Mam nadzieję, że dorówna pierwszej serii. Start 5.10

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 16:17   #2
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Oczywiscie, ze bede! Raczej na weekendowe maratony, poniewaz nie lubie odcinkow codziennie po 20 minut.

Nie ogladalam serialu po 10 latach, ale pewien temat na grupie na Facebooku natchnal mnie do obejrzenia miedzy innymi Usta Usta i Brzyduli. Zakochalam sie w obu serialach! Super, ze oba wracaja

Jedynie jestem troche rozczarowana, ze watek niezadbanej Uli powraca, tak stereotypowo- zaniedbana matka, ale z drugiej strony- to przeciez serial Brzydula
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 16:53   #3
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-17 o 21:42
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 17:10   #4
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Uwielbiam "Brzydulę" i na pewno będę oglądać
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 18:47   #5
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Oj tak... Szkoda, ale i tak zdziwiło mnie, że produkcji udało się namówić prawie całą obsadę do gry w kontynuacji. No i będzie Violetta Czekam na jej powiedzonka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 21:59   #6
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-17 o 21:42
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-01, 07:05   #7
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Krzysztof Czeczot chyba też nieźle sobie poradził. Reszta to bardziej w seriale poszła.
Pamiętam Alexa wampira Pshemko za to szalał w Plusie (?)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-01, 07:10   #8
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-17 o 21:42
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-01, 08:59   #9
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Będzie, widziałam w zwiastunie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-06, 09:49   #10
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

I jak wrażenia? Klimat trochę inny, ale mnie się podoba. W ogóle jestem w szoku, że w czołówce pojawił się Alex. Myślałam, że go nie będzie. No i co z Pshemko? Ktoś inny będzie go grał? Bo ewidentnie jest obecny, Iza o nim wspomniała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-06, 10:50   #11
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 859
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Wiem, że seria od zawsze grała stereotypami, ale puszczała do nas przy tym oko i jakoś to nie radziło. Nowa seria mnie razi. Kobieta, który poświęciła się wychowaniu dzieci "oczywiście" musi być brzydka, zaniedbana, nudna, narażona na to, że mąż pójdzie w inną stronę. Coś jednak tu zgrzyta. Scenarzystom może uda się to jakoś fajnie ograć i jednak grając stereotypami jednocześnie je wykpić, dać widzom sygnał "to nie tak, śmiejemy się", ale... Nie wiem.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2020-10-15 o 06:20 Powód: Literówka
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-06, 11:08   #12
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Wiem, że seria od zawsze grała stereotypami, ale puszczała do nas przy tym oko i jakoś to nie radziło. Nowa seria mnie razi. Kobieta, który poświęciła się wychowaniu dzieci "oczywiście" musi być brzydka, zaniedbana, nudna, narażona na to, że mąż pójdzie w inną stronę. Coś jednak tu zgrzyta. Scenarzystom może uda się to jakoś fajnie ograć i jednak grając stereotypami jednocześnie je wypić, dać widzom sygnał "to nie tak, śmiejemy się", ale... Nie wiem.
Ja traktuję ten serial z przymrużeniem oka. Tak, są tam stereotypy, ale nie traktuję ich poważnie. Na pewno scenarzyści mieli jakiś zamysł, że tak przedstawili główną bohaterkę. Żeby nie było, ja nie uważam, że każda kobieta mająca dzieci jest zaniedbana. Sama mam małe dziecko i dbam o siebie tak samo, jak przed ciążą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-06, 15:09   #13
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Za to wątek Violetty i Sebastiana
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-06, 19:53   #14
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

1 odcinek był słaby ale teraz powoli się rozkręca.
Dajmy im czas.
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-10, 15:24   #15
pelargonie
Raczkowanie
 
Avatar pelargonie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 466
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Ja oglądam.. Ciekawe o co tak naprawdę chodzi i kto to jest Nadia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pelargonie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-10, 17:13   #16
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Cytat:
Napisane przez pelargonie Pokaż wiadomość
Ja oglądam.. Ciekawe o co tak naprawdę chodzi i kto to jest Nadia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też się zastanawiam. Romans byłby zbyt oczywisty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-10, 17:21   #17
Klaudia_24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Ja oglądam na player.pl i jak na razie ciężko mi tą kontynuację ocenić. Odcinki 1-5 mi się bardzo podobały, natomiast te 5-10 już w ogóle mnie nie wkręciły. Co prawda są wątki które mi się fajne wydają:

Wiola i Sebastian (oboje najbardziej oddają klimat pierwszego sezonu)

Adam - bardzo fajna kreacja, ciekawa postać
Ula i Marek - jak na razie bardziej mi się podobają retrospekcje z nimi niż sceny "tu i teraz". Ula - oczywiście gruba, kura domowa i mamusia. Marek - na razie nie wiadomo o co chodzi w jego wątku (kocha Ule, kocha dzieci ale jakoś tak zachowuje się dziecinnie i jak nie on).

Nie pasuje mi do nich ta gromadka dzieci - ten malutki ok, ale te starsze w ogóle. Przecież Ula zawsze była taka ambitna, zdolna i raptem na 10 lat całkowicie zrezygnowała z kariery. Jużby lepsze było jakby po Kubie i Julce wróciła do F&D i później przy kolejnej ciąży na chwile znowu wzięła "macierzyński". Szkoda też, że znowu zrobili z niej Brzydulę, w tych retrospekcjach tak pięknie z Markiem wygląda .



Aleks i Paula - brakuje ich mam nadzieję, że szybko się pojawią i jakoś nadadzą tej akcji rozpędu.



Nowe postacie:

Nadia - w ogóle nie kupuję tego wątku, nie pasuje do serialu i nie podoba mi się jak ta aktorka gra (sceny z nią wypadają jakoś tak drętwo). Nie wierze też w ten romans, który na siłę nam próbują wcisnąć. A "próba ratowania" Marka/ firmy jakoś tak nie realnie wypada. W poprzednim sezonie Marek "kombinował" z Ulą i było to jakieś takie naturalne...zrozumiałe. A tu ta Nadia jest przemądrzała, wszystko wie, tak ironicznie komentuje, osacza i dyryguje Markiem, który nie wiadomo z jakiego powodu ją słucha.
Bożenka - taka mieszkanka Wioli i Uli z Brzyduli 1, na razie mi się podoba
Artur - byłam negatywnie nastawiona, a jakoś mi się w tych ostatnich scenach spodobał. Nawet bardziej mi się podobały sceny z nim i Ulą niż z Ulą i Markiem.

Edytowane przez Klaudia_24
Czas edycji: 2020-10-10 o 17:25
Klaudia_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-10, 19:44   #18
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Cytat:
Napisane przez Klaudia_24 Pokaż wiadomość
Ja oglądam na player.pl i jak na razie ciężko mi tą kontynuację ocenić. Odcinki 1-5 mi się bardzo podobały, natomiast te 5-10 już w ogóle mnie nie wkręciły. Co prawda są wątki które mi się fajne wydają:

Wiola i Sebastian (oboje najbardziej oddają klimat pierwszego sezonu)

Adam - bardzo fajna kreacja, ciekawa postać
Ula i Marek - jak na razie bardziej mi się podobają retrospekcje z nimi niż sceny "tu i teraz". Ula - oczywiście gruba, kura domowa i mamusia. Marek - na razie nie wiadomo o co chodzi w jego wątku (kocha Ule, kocha dzieci ale jakoś tak zachowuje się dziecinnie i jak nie on).

Nie pasuje mi do nich ta gromadka dzieci - ten malutki ok, ale te starsze w ogóle. Przecież Ula zawsze była taka ambitna, zdolna i raptem na 10 lat całkowicie zrezygnowała z kariery. Jużby lepsze było jakby po Kubie i Julce wróciła do F&D i później przy kolejnej ciąży na chwile znowu wzięła "macierzyński". Szkoda też, że znowu zrobili z niej Brzydulę, w tych retrospekcjach tak pięknie z Markiem wygląda .



Aleks i Paula - brakuje ich mam nadzieję, że szybko się pojawią i jakoś nadadzą tej akcji rozpędu.



Nowe postacie:

Nadia - w ogóle nie kupuję tego wątku, nie pasuje do serialu i nie podoba mi się jak ta aktorka gra (sceny z nią wypadają jakoś tak drętwo). Nie wierze też w ten romans, który na siłę nam próbują wcisnąć. A "próba ratowania" Marka/ firmy jakoś tak nie realnie wypada. W poprzednim sezonie Marek "kombinował" z Ulą i było to jakieś takie naturalne...zrozumiałe. A tu ta Nadia jest przemądrzała, wszystko wie, tak ironicznie komentuje, osacza i dyryguje Markiem, który nie wiadomo z jakiego powodu ją słucha.
Bożenka - taka mieszkanka Wioli i Uli z Brzyduli 1, na razie mi się podoba
Artur - byłam negatywnie nastawiona, a jakoś mi się w tych ostatnich scenach spodobał. Nawet bardziej mi się podobały sceny z nim i Ulą niż z Ulą i Markiem.
Bardzo proszę bez spojlerów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-10, 20:33   #19
Klaudia_24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Bardzo proszę bez spojlerów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Wydaje mi się, że tak to napisałam, że nie ma żadnego spojlera . Raczej oczywiste oczywistości wiadome już po odcinkach emitowanych . A opisy do postaci, które jeszcze się nie pojawiły w TV nie zdradzają nic z fabuły tylko są moją subiektywną oceną danej postaci.
Klaudia_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-10, 21:52   #20
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Cytat:
Napisane przez Klaudia_24 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że tak to napisałam, że nie ma żadnego spojlera . Raczej oczywiste oczywistości wiadome już po odcinkach emitowanych . A opisy do postaci, które jeszcze się nie pojawiły w TV nie zdradzają nic z fabuły tylko są moją subiektywną oceną danej postaci.
Niby nie, ale wolałabym jeszcze nie wiedzieć, że pojawi się jakiś Artur (nie wiem, czy to ten fotograf z pierwszej serii, czy ktoś nowy)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-10, 22:31   #21
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Na pewno Nadia nie ma romansu z Markiem, mają jakiś szemrany układ, wziął ją tu z jakiegoś dziwnego powodu żeby udawała jego asystentkę. Ten romans tak próbują zasugerować, ale bardzo nieudolnie

Ula taka na minus, nie mogę przeboleć jak ona się zachowuje przy swoich dzieciach, jakoś tak sztucznie, osaczona, wystraszona. Aktorka chyba nie ma swoich dzieci i dlatego tak to dziwnie wychodzi Przy Marku też taka wystraszona, zgaszona, meh. Jak patrzę na jej zachowanie np przy śniadankach to aż mi się płakać chce

Viola kosmiczna <3 Bałam się, że Małgosia Socha nie udźwignie tej roli po latach, oglądam ją w Na wspólnej i Przyjaciółkach, ale dała radę. Moja ulubiona postać, tak samo jak w Brzyduli 1 Te jej powiedzonka czasem wywołują u mnie salwę śmiechu, scenarzyści też dali radę
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-10, 22:39   #22
Klaudia_24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Niby nie, ale wolałabym jeszcze nie wiedzieć, że pojawi się jakiś Artur (nie wiem, czy to ten fotograf z pierwszej serii, czy ktoś nowy)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Bez przesady, przecież o tym Arturze i jeszcze jednej postaci granej przez Marcina Rogacewicza pisały wszystkie media, które ogłaszały powrót Brzyduli 2. No ale dobra załóżmy, że to był spojler .
Klaudia_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-11, 07:59   #23
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Cytat:
Napisane przez shiava Pokaż wiadomość
Na pewno Nadia nie ma romansu z Markiem, mają jakiś szemrany układ, wziął ją tu z jakiegoś dziwnego powodu żeby udawała jego asystentkę. Ten romans tak próbują zasugerować, ale bardzo nieudolnie

Ula taka na minus, nie mogę przeboleć jak ona się zachowuje przy swoich dzieciach, jakoś tak sztucznie, osaczona, wystraszona. Aktorka chyba nie ma swoich dzieci i dlatego tak to dziwnie wychodzi Przy Marku też taka wystraszona, zgaszona, meh. Jak patrzę na jej zachowanie np przy śniadankach to aż mi się płakać chce

Viola kosmiczna <3 Bałam się, że Małgosia Socha nie udźwignie tej roli po latach, oglądam ją w Na wspólnej i Przyjaciółkach, ale dała radę. Moja ulubiona postać, tak samo jak w Brzyduli 1 Te jej powiedzonka czasem wywołują u mnie salwę śmiechu, scenarzyści też dali radę
Też nie sądzę, że mają romans.
Socha zdecydowanie super sobie radzi. W "Przyjaciółkach" i "Na Wspólnej" jest taka rozmemłana, a tutaj proszę - Violetta jak się patrzy
Cytat:
Napisane przez Klaudia_24 Pokaż wiadomość
Bez przesady, przecież o tym Arturze i jeszcze jednej postaci granej przez Marcina Rogacewicza pisały wszystkie media, które ogłaszały powrót Brzyduli 2. No ale dobra załóżmy, że to był spojler .
Ja o tym nie czytałam, ale spoko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-11, 17:01   #24
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-17 o 21:42
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-11, 17:10   #25
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Bardzo dziwny wątek z tą Ulą. Wiem, że wiele kobiet się burzyło z powodu stereotypowego przedstawienia kobiety matki Polki.
Telewizja i media tworzą rzeczywistość i wysyłają różne komunikaty do świata
Wątek Uli ma służyć chyba jako jakiś przekaz podprogowy, że tradycyjna rola kobiety prowadzi właśnie do nieszczęścia, frustracji i rozmemłania.
I założę się, że jak Ula wróci do pracy to odżyje i odzyska wigor.
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-11, 17:33   #26
Klaudia_24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Też mi się wydaje, że Nadia nie jest tam przypadkiem. Romans - na pewno nie, bo przekreśliło by to cały pierwszy sezon i raczej w jego miłość do Uli- brzyduli, nikt by już nie uwierzył. Ja obstawiam raczej jakąś dawną przyjaciółkę lub właśnie kogoś z rodziny, kto bardzo dobrze zna się na biznesie i ma mu pomóc wyprowadzić FD z kłopotów (jak w B1 Julia - która też w sumie na początku była kreowana na następną kochankę, a w rzeczywistości przyjechała "ratować" Marka).



Zastanawia mnie też co się stało z Alexem - czemu już nie pracuję w FD? Jak wróci to czy będzie dyrektorem finansowym (co wtedy stanie się z Adamem - degradacja?). No i Ula jak wróci do firmy to też ciekawe jaką jej tam rolę dadzą - bo raczej nie asystentki Marka. Dyrektorem finansowym jest Adam, jak wróci Alex to pewnie on będzie więc też tam raczej nie będzie dla niej miejsca.



Violka - tez mnie ciekawią te kwestię co napisałaś. Co do pana Hu to myślę, że na pewno poleciała na niego tylko i wyłącznie dla kasy (w całej B1 ciągle najbardziej jej imponowali faceci z kasą, z list najbogatszych itd), przez co teraz to jej spotkanie z Sebastianem na pewno nie będzie dla niej łatwe.
Klaudia_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-11, 17:37   #27
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Cytat:
Napisane przez Klaudia_24 Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie też co się stało z Alexem - czemu już nie pracuję w FD? Jak wróci to czy będzie dyrektorem finansowym (co wtedy stanie się z Adamem - degradacja?). No i Ula jak wróci do firmy to też ciekawe jaką jej tam rolę dadzą - bo raczej nie asystentki Marka. Dyrektorem finansowym jest Adam, jak wróci Alex to pewnie on będzie więc też tam raczej nie będzie dla niej miejsca.
Alex może być członkiem zarządu i nie mieć określonej funkcji.
Cytat:
Violka - tez mnie ciekawią te kwestię co napisałaś. Co do pana Hu to myślę, że na pewno poleciała na niego tylko i wyłącznie dla kasy (w całej B1 ciągle najbardziej jej imponowali faceci z kasą, z list najbogatszych itd), przez co teraz to jej spotkanie z Sebastianem na pewno nie będzie dla niej łatwe.
Coś mi śmierdzi, że nazywa go Jankiem
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-11, 17:50   #28
Klaudia_24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Alex może być członkiem zarządu i nie mieć określonej funkcji.
Coś mi śmierdzi, że nazywa go Jankiem

Może też tak być, ale to i tak dziwne, że tyle czasu był dyrektorem finsowym a teraz będąc w zarządzie nie monitoruje sytuacji finansowej swojej firmy .
Klaudia_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-11, 18:28   #29
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Też nie obstawiam romansu z Nadią - byłby on mało logiczny. Z jej rozmów z Markiem wynika jasno, że znali się wcześniej, a raczej trzeba by było być bardzo mało inteligentnym by zatrudniać swoją kochankę na stanowisku sekretarki i to w firmie, w której pracowała własna żona i gdzie ma ona wciąż znajomych Też pomyślałam o jakiejś ukrywanej siostrze lub innej krewnej Raczej nie jest to zwykła dobra znajoma skoro padały teksty o prowadzaniu podwójnego życia.

Co do samej Nadii to na razie chyba nie mam żadnego specjalnego zdania - w dużej mierze pewnie przez to, że nie wiemy skąd się wzięła i jakie są jej intencje, więc na razie jest mi obojętna.

Bożenka - nie trawię jej Może i niby ma dobre CV, ale już widzę po tych 10 odcinkach (bo oglądam na Playerze do przodu), że jest cholernie roszczeniowa a ja nie cierpię takich ludzi, więc tu też mnie drażni. Jakby mnie nikt nie chciał zatrudnić i dostałabym robotę po znajomości, to bym była wdzięczna a nie od początku z pretensjami.

Z drugiej strony, trochę nie rozumiem nadmiernego czepiania się jej wyglądu. Ok, ma ekscentryczną fryzurę, ale może coś jest ze mną nie tak, jednak nie powiedziałabym, że jest jakaś brzydka. Ma normalną twarz, gruba nie jest, ubrana jest normalnie, nie rozumiem problemu. Ula z początków pierwszego sezonu wypadała znaaaacznie gorzej. A w tym przypadku jest to taki trochę naciągany hejt jak dla mnie - tak jakby Iza, Ela czy pozostałe księgowe były miss universe a jakoś nikt się ich czepia. A Bożenka też na stanowisko modeli nie kandyduje.

No i sama Ula - pomijajać fakt, że strasznie te jej policzki wyglądają, to również trochę naciągane to zaniedbanie. Fakt, że dla niej rodzina zawsze była na pierwszym miejscu, ale kurde, laska jest żoną prezesa i dziwi mnie to, że nie jest w stanie się jakoś lepiej ogarnąć - możliwości finansowe ma. Ale z drugiej strony, może jak nie wracała do pracy, to jakoś tak straciła motywację i potem już się samo potoczyło. Bywa i tak. Może jakby wracała po każdym dziecku do pracy to byłoby inaczej, a tak to wypadła z rytmu i może doszła do jakiegoś granicznego punktu.

Edytowane przez Azhaar
Czas edycji: 2020-10-11 o 18:36
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-11, 19:42   #30
Klaudia_24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: Brzydula - kontynuacja po 10-u latach.

Mam takie samo zdanie o Bożence. Nie dość, że ciągle ma jakieś roszczenia i pretensje to jeszcze w tej pracy jest strasznie bezczelna i pewna siebie. Nawet na tej rozmowie z Sebastianem zachowywała się strasznie. Ula w B1 podczas tej rozmowy z Sebastianem była całkiem inna i pokazała, że info z jej cv nie jest zmyślone. A tutaj jej zachowanie całkiem zaprzecza tym wyjątkowym kwalifikacją i umiejętnościom.
A wygląd - przyznanie jej miana "brzyduli" jest przesadą ...albo ten jej tekst z 1 odcinka, że nigdzie nie chcą jej zatrudnić z powodu wyglądu. Przecież ona na prawdę nie jest brzydka. Jedynie co ma to trochę małomiasteczkowy i staroświecki styl ubieranie (nie taki perfekcyjnie modny i markowy jak typowi pracownicy korporacji), ale to jest raczej niuans zupełnie nie istotny w pracy w księgowości. Najgorsze to chyba były komentarze Adama- przecież ona przy tych starszych księgowych to jest jak Miss - pod względem figury, młodości i raczej dla nudnego księgowego powinna być fajnym odświeżeniem działu.



A Ula - oby szybko się wzięła za siebie...bo na razie jest źle. Szczególnie przez tą wagę. SPOJLER na biało: w tej scenie z nowych odc gdy Marek niesie tego chłopczyka do szpitala ,wygląda też na trochę zaniedbaną - skromne ubranie i fryzura, ale tak już naturalniej i o wiele bardziej pasuje do Marka niż teraz (jak młoda trochę zmęczona matka ...a nie zaniedbana kura domowa).
Klaudia_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-15 21:10:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.