Jak przełamać się do chodzenia w kręconych włosach do szkoły? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-07, 10:18   #1
Smiilee
Przyczajenie
 
Avatar Smiilee
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2

Jak przełamać się do chodzenia w kręconych włosach do szkoły?


Mam naturalnie kręcone włosy, jednak nigdy ich nie pokazywałam ludziom spoza mojego domu. Zawsze wyciągam je na szczotce i podkręcam końce. Wszyscy w nowej szkole (chodzę do 1 klasy liceum) już przyzwyczaili się do moich "przerobionych" włosów. Kiedy chodzę do fryzjera to zawsze moje kłaczki wzbudzają sensację wśród klientek i masę westchnień. Ostatnio zaczęłam intensywną pielęgnację, bo były przesuszone i chyba ich wygląd się poprawił. Problem w tym, że boję się reakcji ludzi ze szkoły na widok moich "nowych" włosów. Kiedyś gdy ludzie z gimnazjum zobaczyli moje naturalne włosy wyśmiewali mnie i boję się, że to się powtórzy. Nazywano moje włosy makaronem itd. Jak się przełamać?

P.S.: Jeśli coś jest nie tak z wątkiem to przepraszam. Dopiero uczę się funkcjonowania tego forum

Edytowane przez Smiilee
Czas edycji: 2015-05-07 o 10:20
Smiilee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 15:28   #2
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Jak przełamać się do chodzenia w kręconych włosach do szkoły?

Kochana, loki są piękne! Jeśli ktoś się śmieje znaczy, że jest na tyle niedojrzały, że nie warto się przejmować!

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 16:49   #3
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Jak przełamać się do chodzenia w kręconych włosach do szkoły?

U mnie się naśmiewali jakiś czas bo duża część osób w naszym kraju ma proste włosy i kręcone są uznawane za takie nienormalne, a ludzie szczególnie młodzież jest podła i zawsze znajdą coś do wyśmiania i to nieuniknione. W moim przypadku się przyzwyczaili i nikt już potem nie komentował - ja najbardziej polecam robić swoje bo tak czy siak zawsze znajdą coś co im nie pasuje, oni po czasie się przymkną a Ty się przyzwyczaisz to takich zachowań i będzie to potem po Tobie spływać. Współczuję jedynie że masz tak w swoim otoczeniu, ale chyba wiele z nas to spotyka, takie głupawe i niedojrzałe zachowanie.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 09:03   #4
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Jak przełamać się do chodzenia w kręconych włosach do szkoły?

choć jestem od ciebie dużo starsza trochę cię rozumiem
nie chodzę do pracy w rozpuszczonych włosach jeśli nie są wyprostowane, bo w kręconych czuję się taka "rozkudłana"

moje koleżanki z dzieciństwa wszystkie miały proste gładkie włosy i ja też o takich marzyłam
choć nikt się ze mnie nie wyśmiewał złośliwie to jednak kręcone włosy wzbudzały ciekawość, każdu uważał je za dziwne

pamiętaj, że gimnazjum to głupi wiek, ludzie sobie dokuczają z każdego powodu, każdej odmienności, ale liceum to już trochę co innego - indywidualność zaczyna się liczyć na plus

może zacznij od fryzur, w których włosy są trochę spięte, jeśli nie chcesz od razu wyskoczyć w rozpuszczonych? w każdym razie zachęcam do przełamania się powoli, ja też próbuję
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 13:10   #5
madzik1014
Przyczajenie
 
Avatar madzik1014
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: Jak przełamać się do chodzenia w kręconych włosach do szkoły?

Jakbym czytała o sobie )) Kiedyś bardzo się moich włosów wstydziłam.. Jak przyszłam w 3 kl. gimnazjum w moich naturalnych, rozpuszczonych to nikt nie wierzył ,że są to moje włosy. Zawsze je ukrywałam, nosiłam koczka z wyprostowaną grzywką... a teraz nie zamieniłabym ich na nic innego
Myślę, że każda kręconowłosa jeśli ma taki problem to musi dojrzeć i w pewnym momencie sama będzie chciała przełamać te lody i wyjść w loczkach do ludzi jak fajnie, że nie tylko ja tak miałam...
madzik1014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 12:19   #6
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Jak przełamać się do chodzenia w kręconych włosach do szkoły?

Naprawdę nie wiem, co śmiesznego może być w lokach. Z chęcią zamieniłabym swoje lekko falujące włosy na loki.
W ogóle nie rozumiem tego parcia na posiadanie prostych włosów i katowania ich prostownicą.
Źle czułabym się w takich włosach - taka ulizana.
Może zapytaj koleżanek, tak że niech niby doradzą, czy masz przestać prostować włosy. Jak już uprzedzisz koleżanki, że normalnie masz loki, to może będą miały inne podejście?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 14:35   #7
yashi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6
Dot.: Jak przełamać się do chodzenia w kręconych włosach do szkoły?

Ja się przełamałam po pochwałach jakie dostałam kiedy musiałam wysuszyć włosy na basenie. Przedtem przez 4 lata prostowałam włosy i wiele osób pytało mnie czy robiłam trwałą Uwierz mi, że wielu osobom sie podobają kręcone włosy, bo są takie inne i się wyróżniają
yashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-16, 13:22   #8
provoge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 341
Dot.: Jak przełamać się do chodzenia w kręconych włosach do szkoły?

tez mysle, ze warto zaczac od upietych fryzur, bo jak widac ciezko by Ci bylo przyjsc w rozpuszczonych od razu
zgadzam sie z Yashi, ze krecone wlosy, jesli sa w miare zadbane wygladaja przepiekne. Sama mam dosc proste, ale na dluzsze loki nie umiem nie zwrocic uwagi. Powodzenia!
provoge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 17:24   #9
beacik2
Raczkowanie
 
Avatar beacik2
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 146
Dot.: Jak przełamać się do chodzenia w kręconych włosach do szkoły?

Kręcone włosy są piękne. Całe lata była moda na proste i aż żal ile dziewczyn i kobiet chowało swoje loki. Nie warto tak dręczyć włosów. Nic się nie krępuj. Zacznij oswajać otoczenie przez kitę lub upięte. A sama pomyśl, że Ty tym sterujesz. Nie oni Tobą. Powodzenia.
beacik2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 10:24   #10
Windermere
Raczkowanie
 
Avatar Windermere
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 186
Dot.: Jak przełamać się do chodzenia w kręconych włosach do szkoły?

Ja tez mam krecone wlosy i mnie tez tego powodu dokuczali, co najśmieszniejsze te same dziewczyny, ktore krytykowały moje wlosy, swoje własne proste namiętnie kręciły na wszelkiego rodzaju okazje (i to o tyle nieudolnie ze po 2 godzinach kręcenia i utrwalania, efekt utrzymywał sie godzinę..)
Nie zwracaj uwagi na innych, krecone wlosy sa piekne
__________________
" O najtrudniejszych sprawach najtrudniej powiedzieć. Słowa powodują, ze rzeczy, które były nieskończenie wielkie, kiedy były w Twojej głowie,po wypowiedzeniu kurczą sie. Zdobywasz sie na odwagę i wyjawiasz je, a ludzie dziwnie na ciebie patrzą, w ogóle nie rozumiejąc.Mysle, ze to jest najgorsze."

Windermere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 13:44   #11
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Jak przełamać się do chodzenia w kręconych włosach do szkoły?

Zazwyczaj dziewczyny z prostymi, cienkimi włosami zazdroszczą innym dziewczynom grubych loków, stąd te śmiechy, ale to są śmiechy zazdrosnych koleżanek, ale może one nawet nie są twoimi koleżankami, bo by się z ciebie nie naśmiewały, koleżanki i koledzy akceptują nas jakimi jesteśmy, zastanów się nad tym.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-06, 08:12   #12
madzik1014
Przyczajenie
 
Avatar madzik1014
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: Jak przełamać się do chodzenia w kręconych włosach do szkoły?

Myślę, że główny problem tkwi w tym, że młode dziewczyny kręconowłose, zwłaszcza kiedyś, nie wiedziały jak się obchodzić z loczkami i to powodowało, że je prostowały by mieć takie włosy jak koleżanki, a nie gniazdo, siano czy jak kto woli Ja tak miałam właśnie, ze mnie akurat nikt się nie śmiał, wręcz przeciwnie gdy w końcu pokazałam moje włosy to wszyscy się zachwycali, a ja nadal ich nie rozumiałam
madzik1014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 16:02   #13
emillyrose
rose rose
 
Avatar emillyrose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: CSE
Wiadomości: 220
Dot.: Jak przełamać się do chodzenia w kręconych włosach do szkoły?

hej kręcone włosy są super. nie ma dużo problemów z ich układaniem jak są dobrze ścięte. może najpierw chodź do szkoły w spiętych, potem za jakiś czas w luźno upiętych a potem już rozpuszczone
emillyrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 15:54   #14
satsu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 52
Dot.: Jak przełamać się do chodzenia w kręconych włosach do szkoły?

Również przechodziłam ten etap parę lat temu, a dokładnie w gimnazjum Moja wychowawczyni, która była delikatnie ujmując "dziwną kobietą", kiedy zobaczyła mnie pierwszy raz w kręconych włosach, kazała mi iść i umyć głowę, bo to nie jest dyskoteka hahahaha Nie obyło się bez telefonu do mamy Jako, że jesteś już starsza to raczej nikt nie zwróci na to uwagi, a po pewnym czasie usłyszysz tylko pozytywne opinie
W liceum i na studiach było znacznie inaczej, teraz to każdy zachwyca się moimi włosami, zamiast krytykować
satsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 21:45   #15
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Jak przełamać się do chodzenia w kręconych włosach do szkoły?

Włosy kręcone to atut, którego musisz podkreślić świadomą pielęgnacją. Myślę, że poszukanie odpowiednich masek, odżywek, olejków i poeksperymentowanie z kosmetykami do stylizacji może zdziałać cuda. Bo niby dlaczego inni mieliby się śmiać? Kręciołki daje nam "matka natura" i nic na to nie poradzimy. Wiadomo, przez prostowanie włosy bardzo się niszczą - spróbuj więc o nie zadbać, wybrać się do fryzjera, walczyć o ładny skręt. Wtedy będziesz się nimi chwalić
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 19:19   #16
KonstancjaCzartoryska
SavannahCurtis
 
Avatar KonstancjaCzartoryska
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 99
Dot.: Jak przełamać się do chodzenia w kręconych włosach do szkoły?

Cytat:
Napisane przez Smiilee Pokaż wiadomość
Mam naturalnie kręcone włosy, jednak nigdy ich nie pokazywałam ludziom spoza mojego domu. Zawsze wyciągam je na szczotce i podkręcam końce. Wszyscy w nowej szkole (chodzę do 1 klasy liceum) już przyzwyczaili się do moich "przerobionych" włosów. Kiedy chodzę do fryzjera to zawsze moje kłaczki wzbudzają sensację wśród klientek i masę westchnień. Ostatnio zaczęłam intensywną pielęgnację, bo były przesuszone i chyba ich wygląd się poprawił. Problem w tym, że boję się reakcji ludzi ze szkoły na widok moich "nowych" włosów. Kiedyś gdy ludzie z gimnazjum zobaczyli moje naturalne włosy wyśmiewali mnie i boję się, że to się powtórzy. Nazywano moje włosy makaronem itd. Jak się przełamać?

P.S.: Jeśli coś jest nie tak z wątkiem to przepraszam. Dopiero uczę się funkcjonowania tego forum
hej, Spokojnie, rozumiem, że jesteś przejęta wiadomo jak to jest nowa szkoła, nowi ludzie Każde chce sobie wypracować pewien obraz swojej osoby i chce być szanowany. Najlepiej nie dobiegać od reszty bo jak zobaczą, że jest się w czymś lepszym, ma się coś lepszego od razu góra hejtu ;p
Bezsensu Nie przejmuj się w ogóle ich opinią. Wiele dziewczyn będzie Ci cos gadał uszczypliwego bo będą Ci zwyczajnie zazdrościły :P Większośc tych "gwiazd" ma włosy liche jak myszy xd jeszcze na siłe farbuja i prostują więc juz w ogóle porażka
Liceum to taki okres gdzie będziesz musiała nauczyć się zarówno przyjmowania na siebie pochwał jak i słów krytyki(nie zawsze prawdziwych) ludzie uwielbiają krytykować i oceniać innych, ale to wynika tylko z ich kompleksów i braku pewności siebie mimo, że na mogą byc tymi "gwiazdami" to zawsze najbardziej zakompleksieni ludzie należy się im przyjrzeć, wziąć głęboki oddech i śmiać z nich jeśli chcą krytykować ze względu na włosy, na pewno mówią tak bo Ci ich zwyczajnie zazdroszczą ! Nie przjemuj się bądź dumna i dbaj o swoje przepiękne, przeurocze kręcioły
Liceum to super tutorial przed studiami i dorosłym życiem, nigdy nie wątp w siebie i nigdy nie zapominaj o swojej wartości
Sama przez to przechodziłam i trzeba wyjśc z tego z podniesioną głową
Jakby coś się działo, zawsze możesz napisać na priv
Pozdrawiam
KonstancjaCzartoryska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-20 20:19:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.