Anglia :) - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-02-20, 12:38   #181
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez kociak1281
Ja juz od 5 lat co roku wyjezdzam do pracy do UK a od lipca 2005 mieszkam juz na stale. Teraz jestem w Gdansku bo mialam pare spraw do zalatwienia i za tydzien jade spowrotem
jak jechałaś pierwsyz raz to miałaś tam załatwioną prace ?
i jaka to byłą zaczynałaś od zera tam czy byłaś już na jakiejś pozycji.,...?
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-20, 14:06   #182
niezzdecydowana
Raczkowanie
 
Avatar niezzdecydowana
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 62
Dot.: Anglia :)

mieszkam w okolicach Wrocławia... ale sie zastanawiam czy jezeli wyjezdzam na krotki okres czasu to czy opłaca się załatwiać wyjazd przez takie firmy...
niezzdecydowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-20, 16:12   #183
ewcia26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 53
GG do ewcia26
Dot.: Anglia :)

wiesz to jest róznie. wszystko zalezy od Twojego celu wyjazdowego Jesli zzalezy ci na kasie to moze byc to problem Najlepiej jak bys miaął tam jakis znajomych gdzie mogłabys sie zatrzymac wtedy na włąsna reke mysle ze znalazłabys prace. Oczywiscie wszystko tez wiaze sie ze znajomoscia jezyka
ewcia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 06:04   #184
niezzdecydowana
Raczkowanie
 
Avatar niezzdecydowana
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 62
Dot.: Anglia :)

moim jedynym celem wyjazdowym jest kasa niestety nie moge wyjechac na dluzej niz 2 miesiace... a moze bardziej oplacalna bedzie praca opiekunki a z jezykiem jest calkiem dobrze pozdrawiam ewcia26
niezzdecydowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 20:28   #185
ewcia26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 53
GG do ewcia26
Dot.: Anglia :)

Dwa miesiace to krótko zycze wszystkiego najlepszego ale nie wiem choc moge sie mylic czy gdzis sa ofertu na dwa miesiace dla u pair ale moze sa . Zycze powodzenia . Trzeba byc dorej mysli a wszystko sie ułozy Pozdrawiam
ewcia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 21:49   #186
kociak1281
Raczkowanie
 
Avatar kociak1281
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdańsk / Londyn
Wiadomości: 56
GG do kociak1281
Dot.: Anglia :)

Gdy jechalam 1 raz w 1998 to prace zalatwila mi kuzynka a potem nawiazalam znajomosci i juz sama szukalam pracy
kociak1281 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 18:26   #187
Agniesia~
Raczkowanie
 
Avatar Agniesia~
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Dot.: Anglia :)

czesc ''sasiadki''!!!
Mieszkam w Anglii od roku. Pomimo, ze jestem tu z narzeczonym, oboje mamy dobra prace i stac nas na wiele, to juz postanowilismy, ze we wrzesniu wracamy do Polski
Staralam sie tu znalezc bardziej ambitna prace niz wpisywanie glupich danych na komputer i ksero(zaczynalam oczywiscie od gorszych rzeczy), ale tu zadnych papierow z Polsk nie uwazaja i o pracy w zawodzie moge zapomniec.
Pracuje w roznych godzinach, a czasam tez w weekend, wiec kursy odpadaja
Czuje, ze pomalu sie cofam w rozwoju i umieram w srodku. Ja mam potrzebe sie rozwijac i uczyc czegos nowego. Teraz wiem, ze pieniadze to nie wszystko.
Anglicy sa milymi ludzmi, ale w wiekszosci malo inteligentni, a do tego straszni plotkarze!!!!!!! i Rasisci!!!- co do Polakow tez.
Pozdrawiam!
__________________
Oto jest miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem,
a okazuje się,że czekali na siebie całe życie.
Agniesia~ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-26, 19:02   #188
Agniesia~
Raczkowanie
 
Avatar Agniesia~
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Dot.: Anglia :)

jedyny plus- to najlepsza metoda nauki jezyka, poznanie kultury obcego kraju i pieniadze.
To tak do dwoch lat i czesc!
__________________
Oto jest miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem,
a okazuje się,że czekali na siebie całe życie.
Agniesia~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 11:10   #189
aranciaaa
Przyczajenie
 
Avatar aranciaaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Anglia :)

Cześć Za kilka miesięcy jade do Londynu na stałe i chciałabym sie dowiedzieć czy może wiecie coś na temat szkół wizażu lub nawet kursów w samym Londynie ,bardzo mnie to interesuje .
aranciaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-14, 06:38   #190
slonce00
Zadomowienie
 
Avatar slonce00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 1 291
Dot.: Anglia :)

Hej dziewczynki powiedzcie mi czy trudno znaleźć prace w Anglii ?? Ja najpierw wybieram się na 4 miesiące do mena a potem na stałe. I jakie formalności trzeba załatwić przed wyjazdem?? Jakies ubezpieczenie słyszałam...Poradźcie coś będę wdzięczna Buziaki
slonce00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-14, 06:40   #191
slonce00
Zadomowienie
 
Avatar slonce00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 1 291
Dot.: Anglia :)

Hej dziewczynki powiedzcie mi czy trudno znaleźć prace w Anglii ?? Ja najpierw wybieram się na 4 miesiące do mena a potem na stałe. I jakie formalności trzeba załatwić przed wyjazdem?? Jakies ubezpieczenie słyszałam...Poradźcie coś będę wdzięczna Buziaki
slonce00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-14, 12:04   #192
martynaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 215
Dot.: Anglia :)

nie jest latwo znalezc prace... ja siedze 2 miesiace.. i nic :/
martynaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-14, 12:05   #193
martynaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 215
Dot.: Anglia :)

PS ...

kto jest a MANCHESTERZE..?

gdzie pracujecie ...

???
martynaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-14, 12:56   #194
Agniesia~
Raczkowanie
 
Avatar Agniesia~
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Dot.: Anglia :)

Znalezienie pracy, to nie taka prosta sprawa. Jezeli ktos wybiera sie tylko na 2 miesiace i chce pracy dopiero szukac po przyjezdzie, to z gory odradzam. Wiecej sie straci niz zarobi.
Moze lepiej sprobowac przez jakas firme i jechac na gotowe.
Osobiscie polecam wyjazd na przynajmniej rok, prace znalezc bez posrednikow i wtedy uda sie zarobic ile trzeba.
__________________
Oto jest miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem,
a okazuje się,że czekali na siebie całe życie.
Agniesia~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-14, 18:23   #195
martynaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 215
Dot.: Anglia :)

a jak wyglada sprawa wyrownywania odatku w polsce??? slyszalam ze trzeba cos doplacac :/
martynaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-29, 22:05   #196
Golajda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9
Dot.: Anglia :)

tak..tez slyszalam o zaplaceniu podatku w pl dlatego chcemy sie wymelodwac ze stalego adesu..i jak tu byc dumnym polakiem skoro co chwile cos nasz rzad wymysle..
__________________
**goska**
Golajda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-29, 23:27   #197
Kbaga
Raczkowanie
 
Avatar Kbaga
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 250
Dot.: Anglia :)

Witam, w Londynie mieszkam już 5 lat.Jeśli chodzi o pracę to coraz trudniej ją dostać, myślę tu o jakieś dobrej posadzie a niżeli nianka, sprzątaczka czy kelnerka..z góry mówie nic nie mam do ludzi zarabiających w ten sposób.Ja na początku pracowałam w sklepie obuwniczym, po roku pracy i do uczenia się angielskiego, złożyłam papiery do banku (z racji zkończonych studiów) no i przyjeli mnie.Nawiązując do wątku podwójnego opodatkowania to dotyczy to osoby zarejestrowane z legalną pracą.Sytację rozwiązuje też zdobycie rezydentury.Ja jestem już rezydentem więc mnie polski fiskus nie obchodzi..Pozdrowio nka.
Kbaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-31, 11:14   #198
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Anglia :)

a co to jest rezydentura? co trzeba zrobic, aby ja dostac? mozesz podac jakies wiadomosci na ten temat?
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-31, 11:30   #199
Golajda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9
Dot.: Anglia :)

podobno trzeba byc juz rok zarejestrowanym w pracy i miec wszystkie papiery ale nie jestem pewna na 100%
__________________
**goska**
Golajda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-31, 13:10   #200
Kbaga
Raczkowanie
 
Avatar Kbaga
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 250
Dot.: Anglia :)

Witam, podaje link http://londynek.net/londyneknews/art...news_id=978109 może to wyjaśni sprawę podatków. Ja otrzymałam rezydenta po 4 latach pobytu i legalnej pracy(udokumentowanej).Za łatwiałam tą sprawe przez prawnika.Pozdrawiam.
Kbaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-31, 13:14   #201
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Anglia :)

sa dwa rodzaje tzw. reyzdentury, Juz nie pamietam ktora sie jak nazywa ale pierwsza - dostajesz po roku zarejestrowania w WRS (czyli - musisz tu byc legalnie) - to taki jakby prawo dos talego pobytu natomiast to co rozumiemy pod slowem rezydentura - to dostajesz po bodajze 5 latach posiadania tego pierwszego prawa.
dokladnie poczytajcie sobie na stronach Home Officu np. tu:
http://www.ind.homeoffice.gov.uk/ind...nationals.html

Co do polskiego fiskusa - to nie takie proste. Interpretacji jest bardzo duzo, rezydentura nie musi wystarczyc. Badane jest tzw. ognisko zycia - czyli teoretycznie - gdzie jest Twoje centrum interesow zyciowych. Poniewaz termin ten jest bardzo nieprecyzyjny - decyzja czy powinnienes doplacic podatek nalezy tak naprawde do pierwszego lepszego urzednika Ot cala Polska. Najpewniejsza metoda jest posiadanie paszportu brytyjskiego
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-31, 13:25   #202
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Anglia :)

- Przepisy Unii Europejskiej mówią, że każdy jej obywatel może sam sobie wybrać miejsce zamieszkania - mówi Ewa Manno z londyńskiego biura Financial Republic. - Status rezydenta Wielkiej Brytanii uzyskuje się po przepracowaniu tu 183 dni w roku. Jeśli osoba, która przepracowała na Wyspach wymagane 183 dni deklaruje, że chce zostać tu na stałe, moim zdaniem nie powinna mieć do czynienia z polskim urzędem skarbowym. Powiem więcej - Jeśli ktoś pracował w Polsce i w środku brytyjskiego roku podatkowego (który trwa od 5 kwietnia do 5 kwietnia następnego roku) przyjechał do Wielkiej Brytanii z zamiarem osiedlenia się tu na stałe, może przychody uzyskane w Polsce rozliczyć tutaj jako Foreign Income i uzyskać zwrot nadpłaconego w kraju podatku. Korzystając z okazji, odpowiem jeszcze na pytanie, które bardzo często pojawia się w telefonach do mojego biura.

Ale obawiam sie ze ta interpretacja w ogole nie jest znana polskiemu urzedowi skarbowemu Juz od dawna nie ma w przepisach mowy o tyc 183 dniach..


Najlepszą więc praktyką wydaje się być nieafiszowanie się, choć oczywiście wyjeżdżając powinniśmy złożyć we właściwym urzędzie skarbowym formularz NIP-3 z aktualizacją naszego miejsca zamieszkania.

no ja nawte probowalam i wyobracie sobie ze babeczka w US nie przyjela mi tego nipa - bo nip z nowym miejscem zamieszkania sklada sie nie w starym urzedzie skarbowym - ale w nowym (miejscowo odpowiednim) .... czyli co? w anglii mialam sobie go zlozyc?
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-31, 14:04   #203
króliczek
Zakorzenienie
 
Avatar króliczek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 813
Dot.: Anglia :)

Niedługo wracam do Anglii... Pomieszkuję to cały czas od 5 lat.
Myślę o wzięciu urlopu na uczelni i pozostaniu w Londynie (Richmond) na dłużej niż 3 miesiące. Może zrezygnować w ogóle ze studiów i zostać tutaj na stałe, ewentualnie próbować tutaj podjąć jakieś studia? Kobietki, co radzicie? Bardzo mnie ciągnie z powrotem do Londynu, nie jestem w Polsce szczęśliwa, w Anglii mieszka też mój narzeczony, tam też się poznaliśmy (ahh, ta multikulturowość - jest z Afryki) i myślę, że czas podjąć jakąś decyzję.
króliczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-31, 15:33   #204
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Anglia :)

Kroliczku, masz praktycznie identyczna sytuacja jak moja kolezanka ze studiow. Poznala w Birmingham swojego TZ [tez Afrykanczyka] i przenosi sie do niego, pomieszkiwala u mniego w czasie wakacji a teraz konczy studia i jedzie mieszkac juz na stale.

Tobie radzilabym skonczyc jednak studia bo przerywac szkoda. Ale sa takie alternatywy:

urlop dziekanski ? Zalezy ile zostalo Ci do konca nauki, jesli nieduzo to warto byloby jednak skonczyc.

Jezeli studiujesz jakis popularny kierunek warto rozejrzec sie za dokonczeniem studiow za granica. Wystarczy tylko sprawdzic podobny kierunek, zlozyc papiery a jak juz Cie przyjma to wyrownac na egzaminach roznice programowe
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-31, 15:39   #205
króliczek
Zakorzenienie
 
Avatar króliczek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 813
Dot.: Anglia :)

Myślałam o urlopie, obecnie jestem na 3 roku prawa i 2 roku anglistyki.
Sama nie wiem co ze sobą zrobić, bo jednak wolałabym być z nim, nawet jeśli miałabym się przenieść do RPA, chociaż dla mnie to jakaś krawędź świata, ale na pewno nie chcę żyć tu, w Polsce.
Trudna decyzja, ale mam jeszcze trochę czasu na podjęcie ostatecznej decyzji.
króliczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-31, 15:55   #206
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez króliczek
Myślałam o urlopie, obecnie jestem na 3 roku prawa i 2 roku anglistyki.
Sama nie wiem co ze sobą zrobić, bo jednak wolałabym być z nim, nawet jeśli miałabym się przenieść do RPA, chociaż dla mnie to jakaś krawędź świata, ale na pewno nie chcę żyć tu, w Polsce.
Trudna decyzja, ale mam jeszcze trochę czasu na podjęcie ostatecznej decyzji.
No pewnie, zadecydujesz i wybierzesz to co bedzie dla Ciebie najlepsze
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 14:01   #207
anitra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 197
Dot.: Anglia :)

Witam
Poszukuję obecnie mieszkania w Anglii przez internet i mam prośbę:czy któraś z Was pomogłaby mi rozszyfrować to zdanie,które pojawia się w niektórcyh ofertach mieszkaniowych:

Half rent for July & August (summer concession for residing at the property)

Wiem co znaczy każde z tych słów ale nie wiem czy dobrze rozumiem ogólny sens tego zdania.Możecie mi pomóc?
Będe wdzięczna
anitra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-11, 20:06   #208
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Anglia :)

ja sie wybieram do anglii do pracy z biura.. praca jest w hotelu, ale mam 1 pytanie jak to jest z tymi noclegami, orientujecie sie moze?? pracodawca zalatwia w "hoteliku" przy hotelu, ale ja jade z narzeczonym i szczerze nie chce tylko jednej rzeczy - mieszkac w pokoiku z innymi ludzmi, w domu ok, ale nie w pokoju.. czy ktoras z was moze wie jak to jest, jesli jedzie para jako para a nie para znajomi?? hehe ale wyjasnilam

dziekuje za odpowiedz
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-11, 21:34   #209
aanukaa
Raczkowanie
 
Avatar aanukaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 462
GG do aanukaa
Dot.: Anglia :)

Ja mam takie małe pytanie. 1 lipca wylatuje. I zastanawiam się ile kosztować mnie będzie dzwonienie z Angii z sieci o2 do Polski na komórke w weekendy?? wiem że na stacjonarne wychodzi około 1 funta. ale ile na komórke?? napiszcie mi . chyba że są jeszcze jakieś inne tańsze sposoby dzownienia do Polski na komórke z Anglii aniżeli z sieci o2.. czekam i licze na waszą odpowiedź..
__________________

Nasz najpiękniejszy dzień - 14.08.2010


aanukaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-12, 10:02   #210
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Flofferek
ja sie wybieram do anglii do pracy z biura.. praca jest w hotelu, ale mam 1 pytanie jak to jest z tymi noclegami, orientujecie sie moze?? pracodawca zalatwia w "hoteliku" przy hotelu, ale ja jade z narzeczonym i szczerze nie chce tylko jednej rzeczy - mieszkac w pokoiku z innymi ludzmi, w domu ok, ale nie w pokoju.. czy ktoras z was moze wie jak to jest, jesli jedzie para jako para a nie para znajomi?? hehe ale wyjasnilam

dziekuje za odpowiedz
to chyba zalezy juz od Twojego pracodawcy, mam znajomych, ktorzy jako para mieszkali w jednym pokoju, ale byly tez osoby ktore mieszkaly z kims zupelnie obcym.
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:38.