Rasowy=Rodowodowy - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-05, 22:20   #3421
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Jak to jest z tymi hodowlami?

Cytat:
Napisane przez Ennyo Pokaż wiadomość
- szczenięta z dużej, domowej hodowli, gdzie kolejne mioty to codzienność zazwyczaj powstają z chęci zysku, utrzymania siebie i hodowli. Hodowca początkowo pasjonat, staje się wyrobnikiem. Co z tego że szczenięta i psy mieszkają w domu skoro siedzą w pomieszczeniach, do których opiekun zagląda tylko po to aby je nakarmić, bądź posprzątać kojec (trzeba zająć się pozostałymi psami, a to jest harówka). Brak czasu dyskwalifikuje socjalizację, bądź naukę czystości i dostajemy psa, którego musimy sami od początku nauczyć podstawowych zachowań, których wg. mnie powinien nabyć w hodowli.
Właśnie z takiej hodowli mam swojego psiaka. Trafił do mnie w wieku 5 miesięcy, nauczony skakać na ludzi, nie umiejący w ogóle chodzić na smyczy, bojący się ruchu ulicznego i schodów (z którymi był naprawdę wielki problem). No ale ważne, że kolaczek ma sierści za trzech.
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 18:08   #3422
Aniusiorek
Raczkowanie
 
Avatar Aniusiorek
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 63
Post Dot.: Wystawy kotów

Podbijam
Ciekawy wątek jeśli ktoś ma rasowego kota i chce z nim chodzić na wystawy
Aniusiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 12:23   #3423
PaniBaba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

A ja odpowiem tak ogólnie, na wątek. Być może komuś kto zastanawia się nad kupnem "rasowego" psa od "pana Gienka" ktory ma rozmnażalnię.

Zawsze miałam kundelki, nie wiem czemu. Każdy z nich był niezwykłą osobistością. Zupełnie niepowtarzalną.
Kiedy odszedł mój ostatni ukochany mix zdecydowałam że teraz chciałabym psa rasowego. Ze względu na aktywność wybrałam rasę siberian husky. Koszt szczenięcia u hodowcy 1500-2000złotych.
Myślę sobie to samo co miliony polaków: po co mi rodowodowy pies jak nie bede chodzić na wystawy... ale do tego wrócimy za chwilę.
Przyjechaliśmy po psiaka. U bramy witają nas trzy suki husky i jeden agresywny rudy haszczako-mutant. Pan oczywiście bije się w piersi mówiąc że on nie jest ojcem szczeniąt. Prowadzi nas do szopki a wniej na oko z 20 maluchów, w miskach brudna woda i surowe mięso. Maluchy boją się faceta, suki też. Lgną do człowieka chcąc się w niego wtulić.
Gościu rozwodzi się jakie te psy są wierne, inteligentne i kochające.
Po pół godziny gdy wsiadamy do auta mówi: no to gratuluję, bo husky to troche głupie psy. Myślę sobie WTF co jest nie tak z tym kolesiem?
Po dwóch miesiącach już wiemy. Szczeniak jest agresywny, ale zwalamy to na hormony. Robi się nie wesoło kiedy po dwóch latach gryzie mojego męża w twarz przy zapinaniu obroży. Później na spacerze zaczynają się struacje kiedy widząc dziecko szarpie i idzie na dwóch łapach za dzieckiem warcząc. Atakuje każdego kto tylko na nią spojrzy.
Ja daję radę, mam silny charakter, pracuję z psem i walczę o niego bo wierzę że miłością, pracą, konsekwencją można dokonać cudów.
Więc biegamy, uczymy się obd i agility - tak da się
pies ma napady szału. Kiedy rzuciła się na mnie kiedy schylałam się po jakąś szmatkę z podłogi zrobiło się ostro, na tyle że pogryzła mi dotkliwie obie ręce.
Mijają trzy lata jak nie ma jej z nami a ja ciągle cierpię bo przecież przez ludzi takich jak ja którzy nakręcają biznes pseudo hodowli ci ludzie ciągle się tym zajmują i krzywdzą zwierzęta i nas.
Nigdy jej nie przytuliłam, nie dawała się głaskać - nigdy.

Chore psy krzyżowane ze sobą, chów wsobny...
Kupno zwierzęcia od HODOWCY, otrzymanie RODOWODU to gwarancja że pies będzie zdrowy, fizycznie i psychicznie. To nie tylko papierek na wystawę. Są psiaki które rodzą się w innym kolorze niż "powinny" np dogi niemieckie merle mają inny kolor ale są 100% dogami niemieckimi, mają charakter jak dog niemiecki a nie jak mutant który jest efektem chorych krzyżówek gościa który chce zarobić na zwierzętach.
Teraz kiedy słyszę kiedy ktoś mówi że on nie potrzebuje rodowodu i nie będzie płacić za papierek mam ochotę wrzeszczeć. Jest dla mnie nie pojęte dlaczego ludzie są tak głupi... później słyszymy że amstaffy to wredne złe psy bo gdzieś jakiś znów rzucił się na dziecko właścicieli. Dziwne? DZIWNE BO ASTY TO KOCHAJĄCE CZUŁE PSY!
Gryzące goldeny, szalejące labradory.
Agresja to początek. A gdzie cierpienie zwierząt powodowane chorobami genetycznymi które PRAWDZIWI hodowcy eliminują!
Głuchota, ślepota, niewydolność organów.
Hodowca poświęca swojej hodowli, swoim psom, przyjaciołom całe życie.
Psy są od małego kochane, wychowywane, nie pozostawione same sobie. Każdy pies ma przeprowadzone badania. Z tąd pod opisem psów informacje - przykładowo: Badania: Oczy czyste; gonio - wolna
Eyes cleer; gonio - free HD - A
na chłopski polski rozum - psów z pewnymi "wynikami" nie można krzyżować i masz 100% ze HODOWCA tego nie zrobi. Oni nie zrobiliby tego dla zysku, dla funu czy żeby uzyskać pożądaną barwę sierści mimo że pies może być głuchy. NIE! NIGDY!
Każde krycie jest przemyślane, długo planowane.
A jeśli natura zrobi człowiekowi psikusa i maluch urodzi się brzydko nazwijmy wybrakowany, to maluch od początku do końca jest kochany, zaopiekowany, socjalizowany a potem trafia do nowego domu z rodowodem. Bo to metryka urodzenia psa a nie papierek na wystawę!

Hodowca - człowiek do którego możesz zadzwonić o każdej porze dnia i nocy, człowiek którego możesz odwiedzić z pupilem żeby pokazać jak rośnie bo przecież jesteście rodziną, człowiek który służy ci radą i pomocą zawsze gdy potrzebujesz porady. Gdy los spowoduje że nie będziesz mógł już opiekować się czworonogiem bo np nie możesz bo uległeś wypadkowi albo urodziło Ci się dziecko z alergią - hodowca pomoże znaleźć psu dom albo zabierze go do siebie bo nie zostawia się przecież członków rodziny na pastwę losu.

A "pan z allegro"? Powie Ci: A co mnie to obchodzi? To nie mój problem że pies chory. Poza tym ja nie sprzedawałem nikomu żadnego psa.

Pozbieraj kasę pół roku i kup rasowego psa. Przygotuj się dobrze merytorycznie.
Albo idź do schroniska i adoptuj.
Nie kupuj psów od pseudo hodowcy. Nie krzywdź zwierząt. Nie napędzaj tego biznesu.

PaniBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 20:48   #3424
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Sprawdzone hodowle godne polecenia.

Nie polecamy tu takich hodowli
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 13:04   #3425
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez PaniBaba Pokaż wiadomość
A ja odpowiem tak ogólnie, na wątek. Być może komuś kto zastanawia się nad kupnem "rasowego" psa od "pana Gienka" ktory ma rozmnażalnię.

Zawsze miałam kundelki, nie wiem czemu. Każdy z nich był niezwykłą osobistością. Zupełnie niepowtarzalną.
Kiedy odszedł mój ostatni ukochany mix zdecydowałam że teraz chciałabym psa rasowego. Ze względu na aktywność wybrałam rasę siberian husky. Koszt szczenięcia u hodowcy 1500-2000złotych.
Myślę sobie to samo co miliony polaków: po co mi rodowodowy pies jak nie bede chodzić na wystawy... ale do tego wrócimy za chwilę.
Przyjechaliśmy po psiaka. U bramy witają nas trzy suki husky i jeden agresywny rudy haszczako-mutant. Pan oczywiście bije się w piersi mówiąc że on nie jest ojcem szczeniąt. Prowadzi nas do szopki a wniej na oko z 20 maluchów, w miskach brudna woda i surowe mięso. Maluchy boją się faceta, suki też. Lgną do człowieka chcąc się w niego wtulić.
Gościu rozwodzi się jakie te psy są wierne, inteligentne i kochające.
Po pół godziny gdy wsiadamy do auta mówi: no to gratuluję, bo husky to troche głupie psy. Myślę sobie WTF co jest nie tak z tym kolesiem?
Po dwóch miesiącach już wiemy. Szczeniak jest agresywny, ale zwalamy to na hormony. Robi się nie wesoło kiedy po dwóch latach gryzie mojego męża w twarz przy zapinaniu obroży. Później na spacerze zaczynają się struacje kiedy widząc dziecko szarpie i idzie na dwóch łapach za dzieckiem warcząc. Atakuje każdego kto tylko na nią spojrzy.
Ja daję radę, mam silny charakter, pracuję z psem i walczę o niego bo wierzę że miłością, pracą, konsekwencją można dokonać cudów.
Więc biegamy, uczymy się obd i agility - tak da się
pies ma napady szału. Kiedy rzuciła się na mnie kiedy schylałam się po jakąś szmatkę z podłogi zrobiło się ostro, na tyle że pogryzła mi dotkliwie obie ręce.
Mijają trzy lata jak nie ma jej z nami a ja ciągle cierpię bo przecież przez ludzi takich jak ja którzy nakręcają biznes pseudo hodowli ci ludzie ciągle się tym zajmują i krzywdzą zwierzęta i nas.
Nigdy jej nie przytuliłam, nie dawała się głaskać - nigdy.

Chore psy krzyżowane ze sobą, chów wsobny...
Kupno zwierzęcia od HODOWCY, otrzymanie RODOWODU to gwarancja że pies będzie zdrowy, fizycznie i psychicznie. To nie tylko papierek na wystawę. Są psiaki które rodzą się w innym kolorze niż "powinny" np dogi niemieckie merle mają inny kolor ale są 100% dogami niemieckimi, mają charakter jak dog niemiecki a nie jak mutant który jest efektem chorych krzyżówek gościa który chce zarobić na zwierzętach.
Teraz kiedy słyszę kiedy ktoś mówi że on nie potrzebuje rodowodu i nie będzie płacić za papierek mam ochotę wrzeszczeć. Jest dla mnie nie pojęte dlaczego ludzie są tak głupi... później słyszymy że amstaffy to wredne złe psy bo gdzieś jakiś znów rzucił się na dziecko właścicieli. Dziwne? DZIWNE BO ASTY TO KOCHAJĄCE CZUŁE PSY!
Gryzące goldeny, szalejące labradory.
Agresja to początek. A gdzie cierpienie zwierząt powodowane chorobami genetycznymi które PRAWDZIWI hodowcy eliminują!
Głuchota, ślepota, niewydolność organów.
Hodowca poświęca swojej hodowli, swoim psom, przyjaciołom całe życie.
Psy są od małego kochane, wychowywane, nie pozostawione same sobie. Każdy pies ma przeprowadzone badania. Z tąd pod opisem psów informacje - przykładowo: Badania: Oczy czyste; gonio - wolna
Eyes cleer; gonio - free HD - A
na chłopski polski rozum - psów z pewnymi "wynikami" nie można krzyżować i masz 100% ze HODOWCA tego nie zrobi. Oni nie zrobiliby tego dla zysku, dla funu czy żeby uzyskać pożądaną barwę sierści mimo że pies może być głuchy. NIE! NIGDY!
Każde krycie jest przemyślane, długo planowane.
A jeśli natura zrobi człowiekowi psikusa i maluch urodzi się brzydko nazwijmy wybrakowany, to maluch od początku do końca jest kochany, zaopiekowany, socjalizowany a potem trafia do nowego domu z rodowodem. Bo to metryka urodzenia psa a nie papierek na wystawę!

Hodowca - człowiek do którego możesz zadzwonić o każdej porze dnia i nocy, człowiek którego możesz odwiedzić z pupilem żeby pokazać jak rośnie bo przecież jesteście rodziną, człowiek który służy ci radą i pomocą zawsze gdy potrzebujesz porady. Gdy los spowoduje że nie będziesz mógł już opiekować się czworonogiem bo np nie możesz bo uległeś wypadkowi albo urodziło Ci się dziecko z alergią - hodowca pomoże znaleźć psu dom albo zabierze go do siebie bo nie zostawia się przecież członków rodziny na pastwę losu.

A "pan z allegro"? Powie Ci: A co mnie to obchodzi? To nie mój problem że pies chory. Poza tym ja nie sprzedawałem nikomu żadnego psa.

Pozbieraj kasę pół roku i kup rasowego psa. Przygotuj się dobrze merytorycznie.
Albo idź do schroniska i adoptuj.
Nie kupuj psów od pseudo hodowcy. Nie krzywdź zwierząt. Nie napędzaj tego biznesu.
Bardzo ladnie napisalas i wytlumaczylas .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 10:53   #3426
zlota piramida
Przyczajenie
 
Avatar zlota piramida
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Sama mam psa z rodowodem ZKwP, które podlega pod FCI, a R=R nie do końca popieram. Kiedyś to dla mnie było oczywiste, ale jednak im więcej dowiaduje się o tych wszystkich układach coraz mniej podoba mi się ta akcja.
Zdaję sobie sprawę, że pies bez rodowodu rasowy być nie może, chociaż czystej krwi-tak. Bo pies rasowy to pies, który spełnia 2 wymagania: jest czystej krwi oraz ma cechy danej rasy. Wzorców ras jest wiele, zazwyczaj jeden na związek kynologiczny, chociaż powstały i takie związki, gdzie ich nie ma. OK, pies bez rodowodu może mieć czystą krew- może być to pies po rodowodowych rodzicach. Jednak jakie niby cechy ma mieć pies bez rodowodu? Takich o jakich mówi jaki wzorzec? FCI, AKC czy może SWKiPR? Do wyboru? Chociaż nie ukrywajmy, większość psów "rasowych", ale bez rodowodu bardzo mocno odbiega od wzorca każdego z tych związków. Chyba najlepszym przykładem są pinczery miniaturowe, zwane ratlerkami. Gdy przechodzi piękny przedstawiciel rasy z rodowodem ZKwP wszyscy myślą, że to kundelek, bo ludziom wydaje się, że pinczer nie wygląda tak http://www.dermapharm.com.pl/upload/...bermany_06.jpg tylko jak większość "pinczerów" bez rodowodu.
I jak wiadomo w 2012r. weszła w życie ustawa, które między innymi zabrania sprzedawać psów bez rodowodu. I tak są one sprzedawane tylko znacznie rzadziej, bo powstała cała masa związków, które mogą wyrobić rodowody wszystkim psom. Tylko, że problem był już przed wprowadzeniem ustawy, bo w 2010r. powstał również tego typu związek (PFK) oraz w 2011r. ZHPR. Tylko, że da się kupić psa rasowego z rodowodem niektórych tych organizacji, ponieważ powstały w nich wzorce, a są tam mioty po rodzicach z rodowodem FCI. Rok temu widziałam ogłoszenie-na sprzedaż były szczeniaki labradorów po rodzicach z rodowodami (i kiedyś-uprawnieniami hodowlanymi) FCI. Tyle, że hodowca z FCI przepisał się do ZHPR. Czy szczenięta w hodowli FCI są rasowe, a w ZHPR po tych samych rodzicach nie?
Nie wiem czemu się ludziom wydaje, że hodowcy w ZKwP są tacy wspaniali. Tu jest cała masa oszustw, przekrętów oraz układów. Chociażby na wystawie nie raz wygrywa drugi sędzia-nie raz przypadek, ale nie raz dochodziło do tak absurdalnych sytuacji, że można być pewnym, że to układ. Chociażby przegrywa pies, sędzia tłumaczy, że jest "za niski" z czego rasę wygrywa pies o wiele niższy. Uprawnienia hodowlane zdobywa się na wystawach i większość ras nie ma żadnych obowiązkowych badań. A jak są jakieś obowiązkowe badania to zazwyczaj tylko na dysplazje. Już wiele razy czytałam, że w hodowlach są niezapowiedziane kontrole, które na celu mają sprawdzenie warunków w jakich żyją psy. Naprawdę czegoś takiego nie ma! Jedyne co to są przeglądy miotów-odbywają się kiedy to szczenięta mają mniej więcej 5 tygodni. Tylko, że zazwyczaj przeglądy są poza hodowlą, nieraz w oddziale ZKwP. I nikt nie sprawdzi warunków. To, że hodowcy sprawdzają warunki w jakich żyją psy, które sprzedali też niekoniecznie jest prawdą . Niektórzy hodowcy importują psy do różnych krajów i jak mają potem "odwiedzać" właścicieli? Wszystkim zainteresowanym sytuacji w ZKwP radzę poczytać o sprawię hodowli Agnieszki Nakoniecznej.
zlota piramida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 19:13   #3427
cannabiss
Przyczajenie
 
Avatar cannabiss
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Wiadomości: 5
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Bardzo dobrze, że poruszyłaś ten temat i wszystko to napisałaś w tak przystępny sposób. Cholera mnie trafia (przepraszam za wyrażenie) kiedy słyszę, że moi rodzice są zakochani w jednej rasie, ale chcą szukać bez rodowodu: bo po co psu rodowód
Interesuję się kynologią, a ten burzliwy nieraz temat jest bardzo ważny i mam nadzieję, że jeśli moi rodzice przeczytają od innej osoby to, co tłumaczę im niemal codziennie zmienią wreszcie zdanie.
W każdym bądź razie dzięki - przyda się. Jak nie mi to innym
cannabiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-09, 14:51   #3428
Pinezk_a
Raczkowanie
 
Avatar Pinezk_a
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wrocław:)
Wiadomości: 129
GG do Pinezk_a
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Witajcie!
Może nie ma już takiego zainteresowania tym wątkiem, ale myślę, że to dobre miejsce do zadania mojego pytania. Od dłuższego czasu zastanawiam się, kto powinien kontrolować sprzedaż kotów/psów i do kogo należy zgłaszać ogłoszenia o sprzedaży kota/psa bez rodowodu? Kiedyś ktoś mi powiedział, że np. można na policję, ale przejrzyjcie np. gumtree, olx - tam jest masa ogłoszeń o sprzedaży zwierzaków bez rodowodu i jak pójdę do nich z listą linków to sobie włosy z głowy wyrwą Może ktoś z Was orientuje się, kto powinien zostać powiadomiony w tej sprawie?

Druga sprawa, która doprowadza mnie do szału to oddawanie kotów za darmo tylko w przypadku gdy kupisz np. transporter czy inne dodatki - niestety jest to legalne
__________________
"Fiołki nie są skromne, gołębie niezbyt pokojowo nastawione, a koty rzadko wpadają na ten bardzo ludzki pomysł, by zachowywać się okrutnie czy fałszywie."
- Eugen Skasa - Weiss

Mavri z nami od 11.01.2014 <3
Pinezk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 16:02   #3429
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Jesli kociak bez rodowodu pochodzi z zarejestrowanej hodowli, to trzeba to zglosic do klubu, do ktorego hodowla nalezy i / lub do zwiazku felinologicznego. Nie jestem tu pewna, ale hodowcy na forach internetowych typu forum miau na pewno wiedza i pomoga.
Natomiast jesli kociak bez rodowodu pochodzi z pseudo hodowli ktora nie jest nigdzie zarejestrowana ani zrzeszona w zadnym klubie (a to niestety wiekszosc przypadkow) to chyba nic nie mozna z tym zrobic. Troche stracilam rozeznanie w sytuacji wiec moge sie mylic, mogly sie zmienic jakies przepisy / ustawy, ale jeszcze kilka lat temu nie bylo zadnych regulacji prawnych, ktore zabranialyby niehodowlanego rozmnazania i sprzedawania zwierzat.
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 13:29   #3430
93Strawberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 184
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Przyłączę się do wątku i przy okazji opowiem historię związaną z moim jakże ,,rasowym" psem w typie spaniela. Żeby nie było wątpliwości- jestem z niego bardzo zadowolona. Kocham go i nie zamieniłabym na żadnego rasowego z krwi i kości...ALE to co się stało dało mi nauczkę na przyszłość i może być przestrogą.

Otóż kiedyś na portalu ogłoszeniowym mojego miasta znalazłam super ofertę- szczeniaczki rasy cocker spaniel angielski do sprzedania Na zdjęciach widniały prześliczne maleństwa. Ja- osoba średnio rozeznana w temacie- zaczęłam porównywać te zdjęcia ze zdjęciami szczeniaczków z internetu. Identyczne! (). Szczęśliwa poleciałam do mieszkania tej rodziny. Miały wodę, jedzonko, czyste posłanie. Wszystko niby ok. W rozmowie z właścicielką dowiedziałam się, że są to pieski rasowe. Pokazała mi zdjęcie ojca i zdjęcie matki (matka była piętro wyżej w mieszkaniu córki). Pieski były przeróżnej maści- był nawet biszkoptowy (wow). Mój wybranek był największy Umaszczenie ma niezwykle oryginalne- to muszę przyznać. Większość sierści jest koloru czekoladowo-czarnego, ale spod spodu prześwituje jasna. Można rzec, że wygląda jakby miał baleyage . Ale wracam do meritum. Dowiedziałam się, że maluchy są gotowe do odebrania. Ile miały? MIESIĄC. Tak. Wzięłam do domu miesięcznego maluszka. Co więcej babka powiedziała, że matka przychodziła do nich z reguły rzadko, bo poród ją zmęczył.
Oboje, ja i mój pies, mieliśmy ogromne szczęście. Dopiero teraz wiem jak ogromną szkodę może wyrządzić za wczesne zabranie od matki ( nie tylko fizyczną ale psychiczną ). Potem było lepiej- pewnego dnia na spacerze spotkaliśmy siostrę mojego psa i jej właściciela. Porozmawiałam z nim o tej kobiecie. Wersja, która została mu przedstawiona ,,nieco" różniła się od tej, którą usłyszałam ja. Czemu? Nie wiem. Oczywiście mnie nie oświecił- to było coś co już wiedziałam, ale i tak nie było mi miło. Powiedział, iż babka wprost go poinformowała, że to są zwykłe kundle, a ojcem jest jakiś przybłęda z osiedla. No i że psy mogą być ,,troszkę głupie". Kobitka się myliła, bo psu daleko do głupoty. Ma pół roku i czasem szajba mu odbija, ale jakiemu psu nie? Lubi gryźć dla zabawy. Robi to tylko wtedy, kiedy chce mnie zaczepić lub nie wie jak inaczej się ze mną bawić. To jego jedyny minus, ogólnie jest inteligentny, sprytny i bardzo zabawny.

Dla jasności- wiedziałam, że kupuję psa nierasowego. Nie wiedziałam jedynie z czym to może się wiązać.
BARDZO dużo osób uważa, że ludzie sprzedający sobie ot tak szczeniaczki sprzedają psy rasowe. Pseudo-hodowcy zarabiają na niewiedzy i naiwności. Już abstrahując od tego, że płacąc pseudo-hodowcy napędzasz jego biznes- możesz kupić psa agresywnego, niebezpiecznego, chorowitego, który będzie daleko odstawał od wzorca swojej rzekomej rasy. Do tego (to już moje prywatne zdanie) kundelka lub psa w typie wyszkolić jest o wiele trudniej, gdyż nie ma modelu na którym można byłoby się oprzeć.
Każdego czworonoga należy kochać, ale chyba nie warto kupować kota w worku (albo raczej psa).
93Strawberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 14:14   #3431
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez 93Strawberry Pokaż wiadomość
Do tego (to już moje prywatne zdanie) kundelka lub psa w typie wyszkolić jest o wiele trudniej, gdyż nie ma modelu na którym można byłoby się oprzeć.
Jaki model masz na mysli??? Chodzi Ci o typowe zachowanie czy charakter rasy????
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-21, 20:49   #3432
93Strawberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 184
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Jaki model masz na mysli??? Chodzi Ci o typowe zachowanie czy charakter rasy????
Zachowanie i charakter. Wydaje mi się, że gdy ma się psa rasowego z góry wiadomo jak generalnie powinien się zachowywać (np. pies X będzie tropił, Y może być agresywny itd.) i wiadomo w jaki sposób go szkolić. Można zakupić poradniki odnoszące się do konkretnej rasy i rozwiązywać problemy samodzielnie. Natomiast w przypadku kundelka nie wiadomo za bardzo w którą stronę iść, jak go kształcić, co jest jego ,,powołaniem" i czy takowe w ogóle posiada. Nieco łatwiej jest z psami w typie rasy- czyli z takimi jak mój przykładowo. Niby mieszaniec, ale w stronę spaniela więc na kilka procent wiem czego się spodziewać. U mnie sytuacja była na szczęście jasna- kocha tropić i jest niesamowicie ciekawski.
W przypadku psów o których piszę samemu trzeba sobie stworzyć ,,model", obserwować zachowanie i intuicyjnie wychowywać psa. Oczywiście nie jestem specjalistką. Mówię to tylko jako osoba posiadająca psa w typie i niegdyś wychowująca kundelka.
93Strawberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 08:23   #3433
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

A ja myślę, że pies rodowodowy też będzie miał swój charakter i niekoniecznie musi lubić akurat to, co ma w opisie rasy Więc tak czy inaczej, trzeba się własnemu psu przyjrzeć i rozpoznać co jest jego "powołaniem".
Ale nie wydaje mi się to jakieś strasznie trudne
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 09:38   #3434
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Ja mysle ze ogolnie to sie sprawdza. Nie wiem zreszta ale moj pies jest dokladnie taki jak go opisuja . Czytajac forum rasy mojego psa one wszystkie maja takie same zachowania. Jesli ktos pisze o jakis odchylach to zwykle sa to psy ze schroniska albo niewlasciwie socjalizowane

Natomiast pomijajac fakt prawa to w sumie jesli chodzi o reprodukcje to w jaki sposob sedzia gdzies na jakis wystawach jest w stanie ocenic czy pies ma wlasciwy charakter danej rasy??? Jasne wyglad jak najbardziej ale nic poza tym.
Jesli chodzi o rodowod to potwierdza on jedynie ze w 4 pokoleniach wstecz nie bylo zadnego mieszanca do rasy. Pisza ze pies rasowy to gwarancja ze otrzyma sie charakter zgodny z opisem ale tak naprawde to jest potwierdzenie ze hodowca dal psu szanse na czysty start, czyli wszystko to czego mu potrzeba w pierwszych tygodniach zycia do wlasciwego rozwoju, a dopiero pozniej socjalizacja z wlascicielem. A wiec kazdy pies nawet ten mieszany bedzie psem idealnym o ile czlowiek da mu taka szanse... A w wielu wypadkach psy z pseudohodowli takiej szansy nie dostaja...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 19:52   #3435
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Natomiast pomijajac fakt prawa to w sumie jesli chodzi o reprodukcje to w jaki sposob sedzia gdzies na jakis wystawach jest w stanie ocenic czy pies ma wlasciwy charakter danej rasy??? Jasne wyglad jak najbardziej ale nic poza tym.
Tu się nie zgodzę. Bo juz po zachowaniu psa na ringu można wyłapać np. lękliwość czy agresję wobec ludzi...
Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o rodowod to potwierdza on jedynie ze w 4 pokoleniach wstecz nie bylo zadnego mieszanca do rasy.
Nie,bo przecież można sięgnąć do kolejnych rodowodów (psów z 4 pokolenia i następnych) i w ten sposób sprawdzić szczegółowo przodków wiele lat wstecz.
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl

Edytowane przez a_na
Czas edycji: 2014-08-27 o 20:00
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 21:23   #3436
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

i nie tylko, że nie ma mieszańców, ale pokazuje też, czy nie powtarzają się geny w nieodpowiednich konfiguracjach; czy nie było zbyt bliskiego pokrewieństwa, czy zwierzę nie jest obciążone wadami genetycznymi. rodowód pokazuje też jakie potencjalnie kolory niesie w sobie dane zwierzę, jak ubarwione potomstwo może wydać.

top wszystko tak na chłopski rozum i z pobieżnych informacji. a myślę, że dla specjalisty rodowód niesie jeszcze wiele innych informacji.
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 06:59   #3437
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

To w takim razie uzupelnilyscie moja niewiedze .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 18:27   #3438
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2014-10-31 o 18:38
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 09:32   #3439
maJolie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 206
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Mam nadzieję, ze kiedyś już w ogóle nie bedzie możliwości kupienia pasa bez rodowodu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
maJolie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-06, 13:05   #3440
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez maJolie Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, ze kiedyś już w ogóle nie bedzie możliwości kupienia pasa bez rodowodu.
.
i ja bardzo bym tego chciała...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 08:28   #3441
extassy
Zakorzenienie
 
Avatar extassy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12 002
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

nie wiem czumu, ale nie wpadłam na to, że na wizażu mogę znaleźć tak ciekawe wątki
kupuję psa z rodowodem już w tą sobotę moje pytanie brzmi na co szczególnie zwrócić uwagę u hodowczyni. Przeszukałam już fora tematyczne, ale tam niestety jest więcej hodowców.
zamieszczam listę tego co udało mi się wyłuskać z masy postów na forach i blogach. Gdyby Wam coś jeszcze przyszło do głowy, dajcie znać

-Proszę o rozpiskę czym go karmić np. nabiał witaminy itd,
oraz o wodę od hodowcy, w butelce bo przestawienie psa na inna może ale nie musi skutkować biegunką.

-Sprawdzam w papierach rodziców czy mają podstawowe badania np.: na dysplazje czy inne jakie są wymagane dla konkretnej rasy.

-Sprawdzam w jakich warunkach wychowywane były psy, jak zachowują się rodzice, czy psy nie są agresywne, lękliwe czy maja wodę i czy nie żyją w zamknięciu. Jaki mają kontakt z właścicielami.

-Sprawdzam czy pies którego wybrałam nie ma skłonności do dominacji, czy nie jest lękliwy

-Sprawdzam jakich gadżetów używa hodowczyni: szczotki, obcinaki itp

-szczepienia - jakie miał robione i kiedy następne

- Sprawdzam czy piesek nie ma pcheł, ciemnego osadu w uszach, niewielkich łysinek, nie cieknie mu z nosa i oczu

- czy ma prawidłowy zgryz

- czy jest dobrze umięśniony

- czy prawidłowo stawia nogi, szczególnie tylne

-zobaczyć jak wyglądają kupki psa (czy są zdrowe uformowane czy wodniste.)
__________________
And nothing else matters... 13.07.13
extassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 20:40   #3442
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez extassy Pokaż wiadomość
nie wiem czumu, ale nie wpadłam na to, że na wizażu mogę znaleźć tak ciekawe wątki
kupuję psa z rodowodem już w tą sobotę moje pytanie brzmi na co szczególnie zwrócić uwagę u hodowczyni. Przeszukałam już fora tematyczne, ale tam niestety jest więcej hodowców.
zamieszczam listę tego co udało mi się wyłuskać z masy postów na forach i blogach. Gdyby Wam coś jeszcze przyszło do głowy, dajcie znać

-Proszę o rozpiskę czym go karmić np. nabiał witaminy itd,
oraz o wodę od hodowcy, w butelce bo przestawienie psa na inna może ale nie musi skutkować biegunką.

-Sprawdzam w papierach rodziców czy mają podstawowe badania np.: na dysplazje czy inne jakie są wymagane dla konkretnej rasy.

-Sprawdzam w jakich warunkach wychowywane były psy, jak zachowują się rodzice, czy psy nie są agresywne, lękliwe czy maja wodę i czy nie żyją w zamknięciu. Jaki mają kontakt z właścicielami.

-Sprawdzam czy pies którego wybrałam nie ma skłonności do dominacji, czy nie jest lękliwy

-Sprawdzam jakich gadżetów używa hodowczyni: szczotki, obcinaki itp

-szczepienia - jakie miał robione i kiedy następne

- Sprawdzam czy piesek nie ma pcheł, ciemnego osadu w uszach, niewielkich łysinek, nie cieknie mu z nosa i oczu

- czy ma prawidłowy zgryz

- czy jest dobrze umięśniony

- czy prawidłowo stawia nogi, szczególnie tylne

-zobaczyć jak wyglądają kupki psa (czy są zdrowe uformowane czy wodniste.)
rodowód wystawiony przez Związek Kynologiczny w Polsce?
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 04:51   #3443
extassy
Zakorzenienie
 
Avatar extassy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12 002
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
rodowód wystawiony przez Związek Kynologiczny w Polsce?
Oczywiście
__________________
And nothing else matters... 13.07.13
extassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 21:27   #3444
ami_ma
Raczkowanie
 
Avatar ami_ma
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 35
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Mam pytanie może głupie ,ale nie jestem w temacie już 10 lat- czy psy rasowe nadal posiadają tatuaże.
ami_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 23:12   #3445
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

U nas jest teraz możliwość wyboru - można tatuować lub wszczepiać chipy.
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 11:15   #3446
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

"Nasz" tatuaż po kilku latach jest niewidoczny - myślę, że chip jest lepszym rozwiązaniem.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 01:43   #3447
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

To zależy jaki tatuaż,a nawet znaczenie ma umaszczenie psa. My robimy tzw.pisakiem i jest widoczny,choć trochę gorzej u czarnuchów...jak zarośnie futrem... U biało-czarnej weteranki (12,5 roku) tatoo,też pisakowy, wygląda jak wczoraj zrobiony.
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 18:40   #3448
Agus8794
Raczkowanie
 
Avatar Agus8794
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 177
Question kocurek brytyjski krótkowłosy .Kupię:-)

Witam Was serdecznie.

Od dłuższego już czasu interesuje się rasą kotów brytyjskich. Chciałabym takiego kupić .Młodego do 3 miesięcy kocurka. Proponuje 400 zlotych (do negocjacji) . Mieszkam w okolicach Wałbrzycha województwo dolnośląskie. Bardzo lubię zwierzęta I zapewniam że będzie miał bardzo dobrze i nic nie będzie mu brakowało.

Piszę to tutaj na forum bo wiem że dużo osób to będzie miało okazję przeczytać. Mam nadzieję że kogoś z was zainteresuje te ogłoszenie. Lub może znacie kogoś kto ma takie małe kotki i szuka chętnych.

Pozdrawiam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (7,4 KB, 6 załadowań)
Agus8794 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 19:06   #3449
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: kocurek brytyjski krótkowłosy .Kupię:-)

Połączyłam i polecam przeczytać ten wątek .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 21:13   #3450
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: kocurek brytyjski krótkowłosy .Kupię:-)

1. Za 400 zł nie kupisz kota rasowego. To nie będzie rasowy kot, choć może wyglądać podobnie. Płacisz wtedy za kota w worku, bo wcale nie musi posiadać cech charakteru typowych dla rasy ani nie musi mieć dobrych genów gwarantujących lepsze zdrowie.

Ponadto, jeśli ktoś sprzedaje tanio zwierzę, to i tanio je produkuje, np. nie kryje kotki dobrym kocurem (koszt minimum kilkaset złotych), nie robi testów na choroby wirusowe (to koszt za każdym razem ok. 100 zł, a bada się matkę, ojca i kocięta) czy testów genetycznych (tu już wyższy koszt).

Osobiście spotykam się z wieloma tanio kupionymi psami i kotami, które są po prostu chore

2. Kociaki wydawane są nie wcześniej jak w wieku 3 miesięcy. Jeśli hodowca Ci wyda młodszego kociaka, to nie zależy mu na jego prawidłowym rozwoju.

3. Nie wątpię, że będzie miał u Ciebie dobrze, ale jeśli Cię nie stać, to zamiast wspierać pseudohodowle wybierz ze schroniska czy z fundacji niebieskiego kotka, takie też się tam znajdują (wiem, bo niedawno znalazłam takiej nowy dom).

Koty rasowe kosztują, trzeba się liczyć z kosztem minimum 1000 zł.
Przykładowe koszty ponoszone przez hodowcę:
http://satyrkowo.pl/?pl_ile-kosztuje-kot-rasowy,33
Szersze wyjaśnienie:
http://www.agiliscattus.pl/o-rodowodach.html
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-15 11:12:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:54.