Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osów - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2008-11-07, 19:25   #661
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Wink Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Witaj magdziowr82,. Jaki¶ czas temu rozmawia³am z pewn± dziewczyn±, która równie¿ skar¿y³a siê na zlepianie w³osów. U niej odpowiedzialna za to by³a pokrzywa, mo¿e spróbuj odstawiæ ten sk³adnik i wtedy spróbuj? Jak nie, to bêdziemy my¶leæ dalej.

W sumie mo¿e po jednym dniu taka wcierka jednak mo¿e co¶ daæ. U mnie po ampu³kach Radical w³osy te¿ szybko, bo w ci±gu tygodnia przestawa³y lecieæ. A po tych wcierkach w³osy ros³y od 0,5 do 1 cm na tydzieñ, by³o to niesamowicie wydaæ. Mia³am wra¿enie, ¿e po ka¿dym myciu s± d³u¿sze.

Ca³usy
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-11, 13:00   #662
magdzior82
Przyczajenie
 
Avatar magdzior82
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Mario, pieknie dziekuje Ci za odpowiedz. Dzisiaj bede robic wcierke, sprobuje ograniczyc pokrzywe i zobaczymy jak bedzie. Oczywiscie dam znac. Jeszcze raz bardzo Ci dziekuje, a przepis wydaje mi sie rewelacyjny !!!
magdzior82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-11, 20:18   #663
BunnyMoon
Raczkowanie
 
Avatar BunnyMoon
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 411
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Jako, ¿e ostatnimi czasy w Mazid³ach oraz u Thanatosa pojawi³o siê wiele nowych i fajnych sk³adników "w³osowych", postanowi³am opracowaæ i zamie¶ciæ tutaj nieco nowych przepisów. Oto one:

Przepis na 20 ml. ze sk³adnikami tylko od Thanatosa

1. baza np. odzywka Jantar lub Saponics - 15,1ml

2. alkohol - spirytus 95% - 15% - 3ml

3. adenozyna - 2% - 0,4g

4. ekstrakt ze skrzypu - 3% - 0,6g

5. ekstrakt z pokrzywy - 2% - 0,4g

6. soja - 2% - 0,4g ----> ewentualnie mo¿ecie sojê zast±pi¶ ekstraktem ze skorki jab³ka, dodajemy tê sam± ilo¶æ, co soi.

7. suchy ekstrakt z aloesu - 0,5% - 0,1g

Do bazy dodajemy najpierw sojê/ekstrakt ze skórki jab³ka (trzeba siê nieco namêczyæ aby j± dobrze rozpu¶ciæ rozpu¶ciæ), potem adenozynê - te¿ dok³adnie mieszamy. Na koñcu dodajemy pozosta³e sk³adniki, pamiêtaj±c aby po dodaniu ka¿dego dok³adnie go rozpu¶ciæ przy pomocy jakiego¶ mieszade³ka np. bagietki borokrzemowej. Na koñcu dodajemy alkohol - zakonserwuje i przetransportuje sk³adniki aktywne w g³±b skóry. Trzymaæ w lodówce maksymalnie do 7 dni.

Wkrótce zamieszczê nowe przepisy, tym razem na podstawie sk³adników z Mazide³.
Odkrylam ten watek niedawno i nie orientuje sie w roznych wcierkach domowej roboty, a samodzielne przyzadzanie mnie przeraza bo boje sie ze nie dam rady (tyle tego wszytskiegi i te nazwy), jednak napalilam sie na ta wcierke jak lysy na grzebien, zamowilam skladniki i czekam na przesylke i stad tez moje pytanie kiedy ja stosowac? Przed myciem, po myciu? Na noc mozna na suche wlsoy i na nastepny dzien umyc - bo ten sposob najbardziej by mi odpowiadal, a nie znlazlam inf kiedy to wetrzec i czy mozna w suche wlosy. Bylabym wdzieczna za jakakolwiek podpowiedzAha i jeszcze mam pytanie czy takie mini lyzeczki-miarki kupie w aptece?
BunnyMoon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-11, 20:22   #664
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 10 550
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez BunnyMoon Poka¿ wiadomo¶æ
napalilam sie na ta wcierke jak lysy na grzebien
,



Cytat:
Na noc mozna na suche wlsoy i na nastepny dzien umyc - bo ten sposob najbardziej by mi odpowiadal, a nie znlazlam inf kiedy to wetrzec i czy mozna w suche wlosy. Bylabym wdzieczna za jakakolwiek podpowiedzAha i jeszcze mam pytanie czy takie mini lyzeczki-miarki kupie w aptece?

Na noc wcieraj i rano myj. ³y¿eczkê w aptece dostaniesz, ale ze syropku jakiego¶ nie masz ? Maaasz na pewno
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Poka¿ wiadomo¶æ
(...)
i oczywi¶cie ma mieæ ³adnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakie¶ ogóra nabrzmia³ego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-11, 20:29   #665
BunnyMoon
Raczkowanie
 
Avatar BunnyMoon
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 411
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Ale Szugar masz pomyslunek, rzeczywiscie gdzies taka po syropie pewnie mam, ide szafki przetrzasnacDziekuje slicznie
BunnyMoon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-12, 18:24   #666
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 2 219
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

a ja mam pytanie do kole¿anek specjalistek:
dosta³am dwa gratisy z którymi niebardzo wiem co mam zrobiæ-
hydrolat z kwiatu pomarañczy - na BU pisze, ¿e nawil¿a i lekko ¶ci±ga, a u thanatosa, ¿e ma w³a¶ciwo¶ci tonizuj±ce i ¶ci±gaj±ce - wiêc jak to jest Nadaje siê w koñcu do nawil¿ania w³osów czy nie bardzo

To z BU:
Do rozcieñczania szamponów
do w³osów w stosunku 1:1, aby z³agodziæ ich dzia³anie i jednocze¶nie wyg³adziæ w³osy i od¿ywiæ skórê g³owy (do plastikowego kubeczka nalewamy odrobinê szamponu i dolewamy drugie tyle hydrolatu, mieszamy i stosujemy bezpo¶rednio na w³osy).
Jako lekko nawil¿aj±ca i aromatyczna mgie³ka do w³osów. Z CZYM¦ J¡ WÓWCZAS MIESZAÆ ?
No i inne zasotosowania których nie wklejak bo nie ma sensu - te mnie najbardziej interesuj±

mleczko kwinoa - za du¿o tez nie pisze - z czym to je¶æ , wyczyta³a tylko ¿e do kremów do cery t³ustej (w moim przypadku), do czego¶ jeszcze

Pomó¿cie bo siê ma³o znam - a bym chcia³a to tez u¿yæ , najlepiej na w³osy , ale jak siê nie da to na skórê
__________________
Zapuszczam, nie farbujê i wzorowo pielêgnujê loki ju¿ od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-12, 20:49   #667
'Estelle'
The Pink Power Mo³derajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 10 745
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Hydrolaty lubiê stosowaæ "dogêbnie", jako tonik
Jak chcesz do w³osów, to mo¿na z niego zrobiæ podk³adkê pod be³t proteinowy [zamiast wody].
Mleczko kwiona te¿ na twarz stosowa³am, milusie, ³adnie od¿ywia, a jak "dogêbnie" nie chcesz maziaæ to wlej do od¿ywki albo maski.
__________________
My¶la³am, ¿e ¶mieræ bêdzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2008-11-13, 10:08   #668
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 2 219
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Wow dziêki dziewczyny , w zwi±zku z tym, ¿e i tak mam du¿o na w³osy dobroci zacznê od "dogêbnego" stosowania - przyda siê , a co zostanie do masek i psikade³ka wrzucê - zamiast wody
__________________
Zapuszczam, nie farbujê i wzorowo pielêgnujê loki ju¿ od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-14, 09:31   #669
NOILE
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Witam mam pytanie do wszystkich a w szczególno¶ci do Marii który przepis na wcierke na chwile obecn± i dostêpne sk³adniki by³by najlepszy dla mojego mê¿a wiadomo ¿e facet napewno musi miec chyba mocniejsz± wcierke ni¿ kobiety albo siê myle . Proszê o pomoc w walce o w³osy
NOILE jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-14, 18:48   #670
amstafy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 160
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

witam
przeczyta³am ju¿ wiêkszo¶æ w±tków o pielêgnacji w³osów,i oczywi¶cie testujê wszystko na swoich biednych w³osach po mega przej¶ciach.
mam pro¶bê , napiszcie proszê gdzie oprócz Thonatosa mo¿na kupiæ ekstrakt ze skórki jab³ka??

we wrze¶niu zamówi³am z Thonatosa ekstrkty i przysz³y mi po miesi±cu, teraz zamówi³am w po³owie pa¼dziernika , i nadal nic nie przysz³o, pisa³am ju¿ do nich kilka razy to zdziwieni odpisali ¿e wy¶l± ponownie i nadal nic.....
szuka³am na necie ale nigdzie nie znalaz³am sklepu gdzie mo¿na by kupiæ ten ekstrakt, w mazid³ach te¿ nie maj±

z góry dziêkujê za pomoc
amstafy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-14, 18:58   #671
zapaa³ka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaa³ka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 5 805
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Ta skorke dostaniesz niestety tylko u Thanatosa
zapaa³ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-14, 19:00   #672
'Estelle'
The Pink Power Mo³derajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 10 745
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Obawiam siê, ¿e w chwili obencnej nie ma innego miejsca, gdzie siê mo¿na w ten ekstrakt zaopatrzyæ
A co do przesy³ki - to do¶æ czêsta praktyka u tego sprzedawcy niestety
__________________
My¶la³am, ¿e ¶mieræ bêdzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-14, 19:05   #673
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 2 219
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Mi o dziwo przysz³a paczka szybko
__________________
Zapuszczam, nie farbujê i wzorowo pielêgnujê loki ju¿ od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-14, 19:46   #674
'Estelle'
The Pink Power Mo³derajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 10 745
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

U mnie zawsze 2 tygodnie
W w±tku na BK te¿ czyta³am, ¿e paczki mocno siê spó¼niaj± [wzglêdem maila o wysy³ce] a w rezultacie nadawane s± drugi raz.
__________________
My¶la³am, ¿e ¶mieræ bêdzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-14, 19:52   #675
amstafy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 160
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

tak niestety my¶la³amnie mam wyj¶cia, muszê nêkaæ ich mailami.
ostatnio po miesi±cu dosta³am paczkê na której data ze stêpla wskazywa³a , ¿e wys³ona zosta³a dwa dni przed tym jak j± otrzyma³am,
wiêc ca³y ten miesi±c zw³oki wynika niestety z zaniedbañ sprzedwcy
dziêkujê za pomoc
amstafy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-15, 22:00   #676
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

podaje przepisy wyprobowane przeze mnie:
bylo ich wiecej, ale te wg mnie sa najlepsze i najmilsze w uzytkowaniu

wcierki na ok 20g
wersja na bazie Aloevitu i wody brzozowej
skorka jablka 0,3g
kasztanowiec/ginko biloba 0,3g
adenozyna 0,6g
glikol propylenowy 0,3g
woda brzozowa 3,5g
Aloevit wersja dla wlosow przetluszczajacych sie 15g
kropelka olejku rozmarynowego

wersja z Seboradinem
skorka jab³ka 0,6g
adenozyna 0,6g
lotion Seboradin Niger 18,8 g
kropelka olejku rozmarynowego

tutaj zrezygnowalam z glikolu, bo Seboradin ma go w skladzie, uzylam go, by zwiekszyc przenikanie

zamiast skorki jablka mozna uzyc skorki winogron, ale ja wole jablko, mniej brudzi i barwi wlosy.

ja uzywam wagi, ale zwazylam adenozyne i skorke jablka

wg moich pomiarow adenozyna luzna, nasypana, ale nie zgnieciona wazy ok 0,36g w objetosci 1 ml

reki sobie nie dam uciac, wazenie adenozyny to katorga, jest jak maka ziemniaczana, na oko 2 razy lzejsza od skorki, z pomiarow wyszlo mi, ze skorka jablka wazy 0,7g na 1ml

nie radze dosypywac wiecej niz 0,3g skorki, jezeli dorzucamy adenozyne, bo sie zrobi kleik zamiast plynu. przed uzyciem proponuje mocno wstrzasnac i nakladac strzykawka ok 2ml jednorazowo

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2008-11-15 o 22:02
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-16, 10:07   #677
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 2 219
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

No no trzeba w pryzsz³o¶ci przetestowaæ na sobie.
A moje pytanie nale¿y z tych g³upich, ale nie mam kogo zapytaæ-czy odmierzyæ skórkê jab³ka i wonogrona-jak nie mam wagi na oko to ró¿nie mo¿e byæ-ja dot±d nie mierzy³am takich ma³ych ilo¶ci czegokolwiek to jest mi t± metodê trudno zastosowaæ - anie chcia³bym po miesi±cu powiedzieæ, ¿e na mnie wcierka Jolie nie dzia³a-je¶li proporcje bêdê mia³a do bani -bo na moje oko.
Pomocy
__________________
Zapuszczam, nie farbujê i wzorowo pielêgnujê loki ju¿ od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-16, 11:46   #678
amstafy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 160
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

"zamiast skorki jablka mozna uzyc skorki winogron, ale ja wole jablko, mniej brudzi i barwi wlosy. "



niestety skórkê z winogron maj± te¿ tylko w thanatosie bo w mazid³ach maj± ekstrakt ale z pestek winogron
jak jutro nie przyjdzie mi paczka to ju¿ nie wiem jak ich mam molestowaæ,koñcz± mi siê zapasy a to jedyne ¿ród³o
amstafy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-16, 11:53   #679
'Estelle'
The Pink Power Mo³derajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 10 745
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Kosmarko Jolie gdzie¶ to bardzo fajnie opisa³a, ale tak na szybko: kup strzykawkê i skorzystaj z tabel dot. gêsto¶ci poszczególnych produktów.
1 ml w strzykawce bêdzie mniej wiêcej odpowiada³ wadze z gêsto¶ci, czyli np. 1 ml adenozyny wa¿y ok 0,36 g zgodnie z wyliczeniami Truskawkowejwiosny; 1 ml skórki jab³ka = 0,7 g itd - przy czym wa¿ne - jest to stan niezgnieciony, dlatego w tabelach nale¿y sprawdzaæ, czy podaj± gesto¶c nasypow±, czy ubit±.
__________________
My¶la³am, ¿e ¶mieræ bêdzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-16, 12:30   #680
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomo¶ci: 4 408
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Poka¿ wiadomo¶æ
Kosmarko Jolie gdzie¶ to bardzo fajnie opisa³a, ale tak na szybko: kup strzykawkê i skorzystaj z tabel dot. gêsto¶ci poszczególnych produktów.
1 ml w strzykawce bêdzie mniej wiêcej odpowiada³ wadze z gêsto¶ci, czyli np. 1 ml adenozyny wa¿y ok 0,36 g zgodnie z wyliczeniami Truskawkowejwiosny; 1 ml skórki jab³ka = 0,7 g itd - przy czym wa¿ne - jest to stan niezgnieciony, dlatego w tabelach nale¿y sprawdzaæ, czy podaj± gesto¶c nasypow±, czy ubit±.
si si- ale je¶li idzie o trudnorozpuszczalne ekstrakty to nie ma siê co bawiæ- ja ze skórk± jab³ka robiê inaczej- do odpowiedniej ilo¶ci rozpuszczalnika [ u mnie jest to woda pokrzywowa- przewa¿nie] dodajê po trochê ekstraktu jakb³kowego- i ogrzewam mieszaj±c- dodajê tyle ile siê rozpu¶ci- a jest to mniej wiêcej tyle, ze da stê¿enie ok 2%
nie ma co dawaæ za du¿o i odwa¿aæ dok³adnie bo jak siê da za du¿o to siê nie rozpu¶ci a szkoda tak cennego ekstraktu
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-16, 14:58   #681
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Poka¿ wiadomo¶æ
przy czym wa¿ne - jest to stan niezgnieciony, dlatego w tabelach nale¿y sprawdzaæ, czy podaj± gesto¶c nasypow±, czy ubit±.
to bardzo wazne, co naapisalas, moje pomiary dotycza stanow sypkich

mierzylam pare razy adenozyne na rozne sposoby i wersja ze strzykawka wyszla najbardziej absurdalna, im szersza strzykawka, tym wynik dokladniejszy

plastikowe zlewki z podzialka wg mnie lepsze od odmierzania takich bardzo lekkich subs w proszku.

najbardziej sensowny pomiar wyszedl, gdy przesypalam zawartosc lyzeczki miarowej(1,25ml z mazidel) bezposrednio na wage

polecam wiec lyzki, strzykawki co najwyzej do plynow. od kiedy mam wage dopiero odczuwam jakie strzykawkowe pomiary byly mylace, ten sam 5% tonik migdalowy dziala inaczej

sprawdzilam pozniej ta metoda kwas migdalowy, ciezar nasypowy wyszedl zblizony do tego podanego na stronie, wiec chyba drastycznie sie nie pomylilam

generalnie sypac 2x wiecej objetosciowo adenozyny, jezeli w przepisie mamy wagowo tyle samo jablka co adenozyny

teraz tak sobie mysle, ze Maria222 powinna troche edytowac przepis, sypala tak naprawde tyle samo objetosciowo adenozyny i jablka, ale wagowo inaczej, a wiec rezultaty moga byc przeklamane(chodzi mi o to, ze wystarczyloby wsypac czegos mniej zamiast 2% to 1% dla efektu)

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2008-11-16 o 15:00
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-16, 15:41   #682
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 2 219
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Ja to widzê, ¿e bez wagi siê nie obejdzie w moim przypadku, strzykawki mam 2ml i 5ml i u¿ywam ich tylko do p³ynnych substancji, z tymi w proszku sobie nie poradzê chyba .
Do Jolie - ty podgrzewasz sam± wodê pokrzywow±? potem po rozpuszczeniu skórki oddajesz wodê destylowana? czy jak podgrzejê pokrzywow± j± z wod± destylowan± to ¼le bêdzie?
__________________
Zapuszczam, nie farbujê i wzorowo pielêgnujê loki ju¿ od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-16, 15:50   #683
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomo¶ci: 4 408
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez kosmarka Poka¿ wiadomo¶æ
Ja to widzê, ¿e bez wagi siê nie obejdzie w moim przypadku, strzykawki mam 2ml i 5ml i u¿ywam ich tylko do p³ynnych substancji, z tymi w proszku sobie nie poradzê chyba .
Do Jolie - ty podgrzewasz sam± wodê pokrzywow±? potem po rozpuszczeniu skórki oddajesz wodê destylowana? czy jak podgrzejê pokrzywow± j± z wod± destylowan± to ¼le bêdzie?
ja nie dajê destylowanej- jedynie pokrzywow±- mo¿esz grzaæ i zmieszane i osobno
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-16, 16:14   #684
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 2 219
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Dziêkuje za b³yskawiczna odpowied¼
__________________
Zapuszczam, nie farbujê i wzorowo pielêgnujê loki ju¿ od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-16, 16:55   #685
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez kosmarka Poka¿ wiadomo¶æ
Ja to widzê, ¿e bez wagi siê nie obejdzie w moim przypadku, strzykawki mam 2ml i 5ml i u¿ywam ich tylko do p³ynnych substancji, z tymi w proszku sobie nie poradzê chyba .
ale jablko zmierzysz, adenozyny daj ok 2 razy wiecej i bedzie ok
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-16, 16:58   #686
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 2 219
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

spróbujê nastêpnym razem to dam znaæ czy sie uda³o ,
ja na razie nie mam tej adenozyny:bawiê siê skórka jab³ka i winogrona
__________________
Zapuszczam, nie farbujê i wzorowo pielêgnujê loki ju¿ od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-16, 18:02   #687
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomo¶ci: 4 408
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez kosmarka Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkuje za b³yskawiczna odpowied¼
nie ma za co
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-18, 20:40   #688
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Ja dzi¶ po powrocie do domu zasta³am paczke od Thanatosa - zamówienie z³o¿y³am 11 listopada, a paczka ju¿ jest. Bêdê sobie krêciæ keratynowo-mleczkowo-hydrolatowe psikad³o.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-19, 07:15   #689
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 2 219
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Ja po dwóch u¿yciach tego psika³a zauwa¿y³am, ¿e w³oski s± po nim po wyschniêciu trochê sztywne -ale nie tempe .

Je¶li chodzi o wcierkê Jolie - z to w³osów przy myciu lekko wi¶niowy kolor wody zostaje -to po winogronach, na szczê¶cie na skórze po wtarciu go nie widaæ .
__________________
Zapuszczam, nie farbujê i wzorowo pielêgnujê loki ju¿ od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-19, 10:12   #690
'Estelle'
The Pink Power Mo³derajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 10 745
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez kosmarka Poka¿ wiadomo¶æ
Ja po dwóch u¿yciach tego psika³a zauwa¿y³am, ¿e w³oski s± po nim po wyschniêciu trochê sztywne -ale nie tempe .
Kosmarko, spróbuj zmniejszyæ stê¿enie mieszanki protein, byæ mo¿e jest ich w sprayu za du¿o. U mnie te¿ wystêpuje sztywnienie, kiedy za du¿o % ube³tam.

A, i jeszcze jeden patent. Od jakiego¶ czasu po na³o¿eniu mgie³ki proteinowej [jak w³osy ju¿ po niej ciut podeschn±] psikiam sprayem nawil¿aj±cym [NMF 5% + propylene glycol 10%] - piêknie nawil¿a, w³oski b³yszcz± i s± sypkie, sprê¿yste, a¿ ciê¿kie od nawil¿enia.
__________________
My¶la³am, ¿e ¶mieræ bêdzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-01-24 22:13:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.