Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osów - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2010-01-11, 14:53   #1291
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 1 179
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez _Novotna_ Poka¿ wiadomo¶æ
A jaki szampon polecacie do zmywania oleju? Nie chcia³abym tylko za bardzo zio³owego, najchêtniej co¶ z Gliss Kura (ale niewiem czy da rade ) albo tych takich ogólnie drogeryjno-dostêpnych [/B]
Z ogólnie drogeryjno-dostêpnych mam aktualnie zielony Timotei (winogrono i co¶) i z kokosowym sobie radzi.
Ale wydaje mi siê, ¿e kokos ogólnie ³atwo siê zmywa.

Co do zapachu keratyny, to ja w serum na hydrolacie aloesowym nie czujê jej, za to serum na rumiankowym dla mnie cuchnie okrutnie - ale to wina hydrolatu :P

Przygotowa³am sobie w koñcu porcjê wcierki z thanatosowych sk³adników, wczoraj zrobi³am próbê uczuleniow±, w³osy mi nie wypad³y, skóry nie wypali³o , wiêc dzisiaj rzucê na ca³y ³eb
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-11, 15:44   #1292
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomo¶ci: 2 885
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Kathja Poka¿ wiadomo¶æ
Z ogólnie drogeryjno-dostêpnych mam aktualnie zielony Timotei (winogrono i co¶) i z kokosowym sobie radzi.
Ale wydaje mi siê, ¿e kokos ogólnie ³atwo siê zmywa.

Co do zapachu keratyny, to ja w serum na hydrolacie aloesowym nie czujê jej, za to serum na rumiankowym dla mnie cuchnie okrutnie - ale to wina hydrolatu :P

Przygotowa³am sobie w koñcu porcjê wcierki z thanatosowych sk³adników, wczoraj zrobi³am próbê uczuleniow±, w³osy mi nie wypad³y, skóry nie wypali³o , wiêc dzisiaj rzucê na ca³y ³eb
Kupi³am w koñcu Nivea jaki¶ nab³yszczaj±cy, ale ma SLS i poradzi³ sobie Olej u¿y³am ju¿ 2 razy i jestem zadowolona z efektu Serum troszke mi ¶mierdzi ta keratyn± ale te¿ dzielnie psikam narazie
Jeszcze chce sprobowaæ dodaæ pare kropel do maski Shwarzkopfa
__________________
_Novotna_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-11, 17:01   #1293
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez eyee Poka¿ wiadomo¶æ
czy któras z was uzywa³a Aloevit do wcierek??
Nie, ale ciekawa jestem czy baz± jest alkohol czy glikol
Która¶ z Was wie?
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-11, 17:13   #1294
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez syrenka Poka¿ wiadomo¶æ
Nie, ale ciekawa jestem czy baz± jest alkohol czy glikol
Która¶ z Was wie?
Mi siê ten aloevit kojarzy z sokiem do picia.
A co jest lepsze alko czy glikol?
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-11, 17:22   #1295
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez majreg Poka¿ wiadomo¶æ
Mi siê ten aloevit kojarzy z sokiem do picia.
A co jest lepsze alko czy glikol?

Oba s± promotorami przej¶cia, alkohol dodatkowo konserwuje, ale mo¿e niektórych podra¿niaæ i wtedy lepszy jest glikol. Glikolowy Jantar dodajê te¿ do psikad³a w³osowego.
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-11, 17:43   #1296
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez syrenka Poka¿ wiadomo¶æ
Oba s± promotorami przej¶cia, alkohol dodatkowo konserwuje, ale mo¿e niektórych podra¿niaæ i wtedy lepszy jest glikol. Glikolowy Jantar dodajê te¿ do psikad³a w³osowego.
Dziêki bardzo. A wodê brzozow± lub pokrzywow± warto wcieraæ je¶li s± na denacie? Mnie nie podra¿niaj± tylko siê zastanawiam czy to ma sens.
Jantara lubiê bardzo. Te¿ u¿ywam do wcierek i mi odpowiada chyba najbadziej. Czasem tylko siê zaczynam za mocno przet³uszczaæ i wtedy pomaga mi co¶ na alkoholu.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2010-01-11 o 17:44
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-11, 17:51   #1297
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez majreg Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki bardzo. A wodê brzozow± lub pokrzywow± warto wcieraæ je¶li s± na denacie? Mnie nie podra¿niaj± tylko siê zastanawiam czy to ma sens.
Jantara lubiê bardzo. Te¿ u¿ywam do wcierek i mi odpowiada chyba najbadziej. Czasem tylko siê zaczynam za mocno przet³uszczaæ i wtedy pomaga mi co¶ na alkoholu.
Je¶li nie podra¿nia to wcieraæ
Denat transportuje sk³adniki od¿ywcze w g³±b skóry.

A Jantara ju¿ nie produkuj±, dlatego szukam alternatywy...
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2010-01-11, 17:54   #1298
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez syrenka Poka¿ wiadomo¶æ
Je¶li nie podra¿nia to wcieraæ
Denat transportuje sk³adniki od¿ywcze w g³±b skóry.

A Jantara ju¿ nie produkuj±, dlatego szukam alternatywy...
No w³a¶nie te¿ nad tym bolejê. Na allegro mo¿na jeszcze kupiæ zapas. Mam jeszcze cich± nadziejê,¿e to chwyt w celu zwiêkszenia sprzeda¿y bo im na magazynie zalega.
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-11, 17:56   #1299
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez majreg Poka¿ wiadomo¶æ
No w³a¶nie te¿ nad tym bolejê. Na allegro mo¿na jeszcze kupiæ zapas. Mam jeszcze cich± nadziejê,¿e to chwyt w celu zwiêkszenia sprzeda¿y bo im na magazynie zalega.
Nie wiem czy chwyt, w dozie ju¿ go nie ma, mo¿e chwilowo. Sekretariat Farmony potwierdzi³, ¿e ju¿ nie produkuj±.
Wolê nie ryzykowaæ, mam zapas dziesiêciu butelek
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-12, 13:54   #1300
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomo¶ci: 243
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

to mnie zmartwi³y¶cie bo narobi³am sobie ochoty na Jantara, ostatecznie pokusze sie i kupie na allegro jak jeszcze bêd±
__________________
oczko1205 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-12, 15:40   #1301
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomo¶ci: 2 885
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Wczoraj po raz pierwszy doda³am keratyny i jedwabiu do maski 'szfarkopa' i jestem b. zadowolona - mam bardzo g³adkie i b³yszcz±ce w³osy dzisiaj, ale nie obci±zone
__________________
_Novotna_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-12, 17:45   #1302
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomo¶ci: 243
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez _Novotna_ Poka¿ wiadomo¶æ
Wczoraj po raz pierwszy doda³am keratyny i jedwabiu do maski 'szfarkopa' i jestem b. zadowolona - mam bardzo g³adkie i b³yszcz±ce w³osy dzisiaj, ale nie obci±zone
jaki jedwab dodajesz? w proszku?
dodajesz do maski i jedwab i keratyne?
od 2 tyg dodaje keratyne w p³ynie do odzywki do w³osów i trzymam na w³osach tak z pó³ godz, potem zmywam, w³osy juz po pierwszym uzyciu niesamowicie g³adkie i b³yszczace, dosta³am keratyne 15ml gratis przy zamowieniu, nie mialam co z ni± zrobic wiec dodaje do odzywki, narazie sama bo nie mam jedwabiu, kompletuje zamowienie wiec jedwab tez dorzuce chyba
tak mysle zeby dodac mocznik do maski do w³osów, tylko nie wiem czy sam dodac czy keratyne i mocznik? zeby nie przedobrzyc
__________________
oczko1205 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-12, 20:03   #1303
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomo¶ci: 2 885
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez oczko1205 Poka¿ wiadomo¶æ
jaki jedwab dodajesz? w proszku?
dodajesz do maski i jedwab i keratyne?
od 2 tyg dodaje keratyne w p³ynie do odzywki do w³osów i trzymam na w³osach tak z pó³ godz, potem zmywam, w³osy juz po pierwszym uzyciu niesamowicie g³adkie i b³yszczace, dosta³am keratyne 15ml gratis przy zamowieniu, nie mialam co z ni± zrobic wiec dodaje do odzywki, narazie sama bo nie mam jedwabiu, kompletuje zamowienie wiec jedwab tez dorzuce chyba
tak mysle zeby dodac mocznik do maski do w³osów, tylko nie wiem czy sam dodac czy keratyne i mocznik? zeby nie przedobrzyc
W wannie nak³ada³am odzywkê, do¶æ sporo na d³oñ i da³am po pare kropelek keratyny w p³ynie i jedwabiu w p³ynie z mazide³.
W sume kupi³am to do serum, ale to serum jako¶ mi nie podchodzi, lubie jak od¿ywka w spray'u ma ³adny zapach, lekko nab³yszcza i chroni w³osy. A to pewnie dzia³a, ale na efekt trzeba poczekaæ
__________________
_Novotna_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-12, 21:00   #1304
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 2 679
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

oczko - ja bym dodala i keratyne i mocznik jak masz, bo kazdy z tych skladnikow robi co innego, a przy stosowaniu protein (jedwab) nie mozna zapominac o nawilzaniu (mocznik jest humektantem)
anka.d jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-13, 11:23   #1305
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 571
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

czesc
czy uwazacie ze przepis na serum z lipodermina i ekstraktem z romarynu-troszke zmodyfikowany przeze mnie jest dobry??
podaje mój przepis:

-10ml hydrolat z rózy stulistnej
-0,5ml lipodermina
-3ml seborenu -jako alkohol
-0,2 ml ekstraktu z rozmarynu
-D-pantenol-10 kropli
-niacymid 1ml
-keratyna 8 kropli
-kwas mlekowy 5 kropli
-olej z czarnej porzeczki 0,5ml
-1 ml olej z wiesio³ka
6 kropli olejku lawendowego


wszystko ³adnie sie wymiesza³o zuzy³am na 1 raz
wtar³am w skóre g³owy

serum ma przeciwdzia³aæ wypadaniu w³osów??
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kie³basy, cukru, s³odyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-14, 07:48   #1306
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez eyee Poka¿ wiadomo¶æ
czesc
czy uwazacie ze przepis na serum z lipodermina i ekstraktem z romarynu-troszke zmodyfikowany przeze mnie jest dobry??
podaje mój przepis:

-10ml hydrolat z rózy stulistnej
-0,5ml lipodermina
-3ml seborenu -jako alkohol
-0,2 ml ekstraktu z rozmarynu
-D-pantenol-10 kropli
-niacymid 1ml
-keratyna 8 kropli
-kwas mlekowy 5 kropli
-olej z czarnej porzeczki 0,5ml
-1 ml olej z wiesio³ka
6 kropli olejku lawendowego


wszystko ³adnie sie wymiesza³o zuzy³am na 1 raz
wtar³am w skóre g³owy

serum ma przeciwdzia³aæ wypadaniu w³osów??
Wydaje mi siê, ¿e sk³ad jest poprawny.
Upewnij siê, ¿e ph jest poprawne, dla lipoderminy odpowiednie ph wynosi minimum 4.
Jak Twój skalp przyj±³ serum?
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-14, 11:48   #1307
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 1 179
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Uwaga, uwaga og³aszam, ¿e jantar jest ponownie dostêpny w aptece internetowej ☠☠☠☠☠☠☠
Mo¿na zrobiæ zapas
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-14, 12:49   #1308
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 571
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez syrenka Poka¿ wiadomo¶æ
Wydaje mi siê, ¿e sk³ad jest poprawny.
Upewnij siê, ¿e ph jest poprawne, dla lipoderminy odpowiednie ph wynosi minimum 4.
Jak Twój skalp przyj±³ serum?
troszke w³osy zesztywnia³y przy skórze-bo za mocno wyla³am na jedno miejsce skóry
troszke lepiace, nastepnym razem dam wiecej seborenu i hydrolatu , dzis po umyciu super w³oski, ale uwazam ze jest pracoch³onne

polecam serum silnie wzmacniajce z keratyna na sprezystosc i puszystosc w³osów-ale trzeba miec butelke ze sprayem
Cytat:
Napisane przez Kathja Poka¿ wiadomo¶æ
Uwaga, uwaga og³aszam, ¿e jantar jest ponownie dostêpny w aptece internetowej ☠☠☠☠☠☠☠
Mo¿na zrobiæ zapas
dzieki
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kie³basy, cukru, s³odyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-14, 15:34   #1309
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomo¶ci: 243
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez anka.d Poka¿ wiadomo¶æ
oczko - ja bym dodala i keratyne i mocznik jak masz, bo kazdy z tych skladnikow robi co innego, a przy stosowaniu protein (jedwab) nie mozna zapominac o nawilzaniu (mocznik jest humektantem)
keratyny jeszcze mam pol buteleczki a mocznika 150 g takze bede dodawac do odzywek/masek, mam nadzieje ze w³oski beda tylko piekniejsze i piekniejsze
Cytat:
Napisane przez Kathja Poka¿ wiadomo¶æ
Uwaga, uwaga og³aszam, ¿e jantar jest ponownie dostêpny w aptece internetowej ☠☠☠☠☠☠☠
Mo¿na zrobiæ zapas
super
__________________
oczko1205 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-14, 21:52   #1310
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 571
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

przepis na 6-8ml- na jeden raz
serum ma dzia³ac na skóre g³owy, ³agodzic podraznienia, hamowac wypadanie wlosów oraz poprawiac krazenie
co o nim sadzicie
moja skóra g³owy jest po nim super
serum:
-cococin-szczypta-daje na oko, oko³o 0,15 ml
-jedwab hydrolizowany-z 2 krople
-keratyna-3 krople
-wit B3- oko³o 0,15ml
-wit B5- 2 krople
-ekstarakt z zen-szenia- oko³o 0,15 ml
-hydrolat- oko³o 3ml
-seboren-oko³o 3ml
-NMF oko³o 2 krople
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kie³basy, cukru, s³odyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-15, 10:08   #1311
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 571
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

I jeszcze jedno pytanie czy sok z aloesu 100 % o sk³adzie: sok z aloesu 99,85%, substancje konserwuj±ce: benzoesan sodu 0,1%, sorbinian potasu 0,05%. nadaje sie do wcierek na g³owê?
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kie³basy, cukru, s³odyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-17, 11:58   #1312
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 571
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

co sadzicie o tym przepisie na nawilzanie skóry g³owy po silnych kuracjach z alkoholem dla w³osów wypadajacych
-hydromanil
-NMF
-wit B3
-jedwab hydrolizowany
-hydrolat
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kie³basy, cukru, s³odyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-17, 12:04   #1313
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez eyee Poka¿ wiadomo¶æ
co sadzicie o tym przepisie na nawilzanie skóry g³owy po silnych kuracjach z alkoholem dla w³osów wypadajacych
-hydromanil
-NMF
-wit B3
-jedwab hydrolizowany
-hydrolat
Z nawil¿aczy, które stosowa³a¶ w innych przepisach mog³aby¶ dodaæ jeszcze pantenolu, lipoderminy czy kilka kropel jakiego¶ oleju.

A tak na marginesie, dla zainteresowanych, na ZSK pojawi³y siê proteiny pszeniczne:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?369,lifting-roslinny

Opis mówi tylko o dzia³aniu na skórê, ale jak wiemy, wykorzystywane s± te¿ w produktach do pielêgnacji w³osów.
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-17, 16:36   #1314
agat888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Pu³awy
Wiadomo¶ci: 46
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Rada, któr± otrzyma³am od mojej zaprzyja¼nionej fryzjerki odno¶nie stosowania od¿uwek: po na³o¿eniu od¿ywki na g³owê na³o¿yæ foliowy czepek i z zewn±trz ogrzewaæ suszark±. Chodzi o to aby ³uski w³osa otworzy³y siê pod wp³ywem ciep³a i wtedy dopiero ch³on± wszystkie sk³adniki z od¿ywki. ¯eby nie bawiæ siê z suszark± kupi³am na allegro suszarkê, która po³±czona jest z czym¶ w rodzaju "czapy" nak³adanej na g³owê, która wype³nia siê gor±cym powietrzem. Je¿eli chcê od¿ywiæ tylko koñcówki to owijam je woreczkiem foliowym i zwyk³a suszarka. Wierzcie mi, efekty s± du¿o lepsze.

Osobi¶cie na suche koñce d³ugich, krêconych w³osów stosujê mieszankê oleju kokosowego i jojoba przed ka¿dym myciem, a raz w tygodniu na ca³± g³owê przecieram po³ówkê dojrza³ego awokado przez sitko, dodajê dwa ¿ó³tka, ³y¿kê oliwy z oliwek i trzymam 30 min. pod czepkiem i w/w suszark±. W³osy l¶ni±ce, jedwabiste i mniej wypadaj±.
agat888 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-17, 17:28   #1315
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 464
GG do illegale
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez agat888 Poka¿ wiadomo¶æ
Rada, któr± otrzyma³am od mojej zaprzyja¼nionej fryzjerki odno¶nie stosowania od¿uwek: po na³o¿eniu od¿ywki na g³owê na³o¿yæ foliowy czepek i z zewn±trz ogrzewaæ suszark±. Chodzi o to aby ³uski w³osa otworzy³y siê pod wp³ywem ciep³a i wtedy dopiero ch³on± wszystkie sk³adniki z od¿ywki. ¯eby nie bawiæ siê z suszark± kupi³am na allegro suszarkê, która po³±czona jest z czym¶ w rodzaju "czapy" nak³adanej na g³owê, która wype³nia siê gor±cym powietrzem. Je¿eli chcê od¿ywiæ tylko koñcówki to owijam je woreczkiem foliowym i zwyk³a suszarka. Wierzcie mi, efekty s± du¿o lepsze.

Osobi¶cie na suche koñce d³ugich, krêconych w³osów stosujê mieszankê oleju kokosowego i jojoba przed ka¿dym myciem, a raz w tygodniu na ca³± g³owê przecieram po³ówkê dojrza³ego awokado przez sitko, dodajê dwa ¿ó³tka, ³y¿kê oliwy z oliwek i trzymam 30 min. pod czepkiem i w/w suszark±. W³osy l¶ni±ce, jedwabiste i mniej wypadaj±.
Chyba chodzi³o o maskê, a nie od¿ywkê. Z od¿ywk± by³oby to bez sensu, bo j± nak³ada siê i zaraz sp³ukuje. A z mask±, to podstawowa metoda ; )

A suszarki sobie nie wyobra¿am z t± czap±
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynno¶æ tarczycy zaburzenia od¿ywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu od¿ywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-17, 19:09   #1316
agat888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Pu³awy
Wiadomo¶ci: 46
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

To nie ma znaczenia czy maska, czy od¿ywka. Jak nak³adam na same koñcówki (tak na szybko) to przewa¿nie od¿ywki i wtedy woreczek foliowy, zwyk³a suszarka i podgrzewanie max 5 minut. Jak na ca³e w³osy to przewa¿nie maski lub swoje mieszanki i wtedy suszarka "do zadañ specjalnych" i co najmniej 30 min.

W ubieg³ym tygodniu zamówi³am na BU P£YN ROZMARYNOWY DO W£OSÓW. Czy kto¶ tego u¿ywa³ i z jakim efektem. Mo¿e kto¶ ju¿ o tym pisa³ ale nie zd±¿y³am jeszcze przeczytaæ wszystkich postów.
agat888 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-17, 20:42   #1317
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 1 179
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez agat888 Poka¿ wiadomo¶æ
W ubieg³ym tygodniu zamówi³am na BU P£YN ROZMARYNOWY DO W£OSÓW. Czy kto¶ tego u¿ywa³ i z jakim efektem. Mo¿e kto¶ ju¿ o tym pisa³ ale nie zd±¿y³am jeszcze przeczytaæ wszystkich postów.
Mi siê wydaje ¿e która¶ z dziewczyn pisa³a ¿e jak go u¿ywa³a to jej sporo uros³y w³osy na d³ugo¶æ, w nast miesi±cu u¿ywa³a czego¶ innego i ju¿ uros³o sporo mniej, ale mia³a to zbadaæ jeszcze, mozesz poszukaæ tego posta bo gdzie¶ tu jest i zapytaæ na PW.
(przeszukaj ten w±tek -> p³yn rozmarynowy lub pochodne)
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-17, 20:44   #1318
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez agat888 Poka¿ wiadomo¶æ

W ubieg³ym tygodniu zamówi³am na BU P£YN ROZMARYNOWY DO W£OSÓW. Czy kto¶ tego u¿ywa³ i z jakim efektem. Mo¿e kto¶ ju¿ o tym pisa³ ale nie zd±¿y³am jeszcze przeczytaæ wszystkich postów.
Mia³am dwie butelki, wkrótce zamawiam 4
W czasie wcierania tego p³ynu w³osy uros³y mi 2,3cm (a pó¼niej tylko 1,4cm), wiêc uwa¿am, ¿e jest ca³kiem efektywny ;-)
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-17, 21:20   #1319
agat888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Pu³awy
Wiadomo¶ci: 46
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Syrenka, czy dodawa³a¶ alkohol w podanej w recepturze ilo¶ci, czy mo¿e go zast±pi³a¶ w czê¶ci wod± lub hydrolatem rozmarynowym?
agat888 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-17, 21:24   #1320
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez agat888 Poka¿ wiadomo¶æ
Syrenka, czy dodawa³a¶ alkohol w podanej w recepturze ilo¶ci, czy mo¿e go zast±pi³a¶ w czê¶ci wod± lub hydrolatem rozmarynowym?
Doda³am alkohol wg przepisu.
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-01-24 22:13:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:12.