Nerwoból kręgosłupa!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-02, 18:18   #1
andzia414
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3
Question

Nerwoból kręgosłupa!!


Czy nerwoból kręgosłupa to coś poważnego i jak się go leczy? Bardzo proszę o konkretne informację.
andzia414 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 19:02   #2
andzia414
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3
Dot.: Nerwoból kręgosłupa!!

Chciałam jeszcze dodać, że ten nerwoból jest spowodowany jakimiś zmianami zwrodnieniowymi. Jescze raz ponawiam swoje pytanie: jak to leczyć?
andzia414 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 16:53   #3
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
Nerwoból kręgosłupa masaz

nie spotkalem sie z taka nazwa - wiec nie jest to pewnie jednostka chorobowa, choc zastrzegam ze nie mam zadnego wyksztalcenia medycznego.

przypuszczac mozna, ze chodzi ci o nerwobol spowodowany naciskiem na korzen nerwu w okolicy kregoslupa/mlecza i promieniujacy do czesci ciala za ktora ten nerw jest odpowiedzialny, czesto bol bedzie tez w okolicy kregoslupa.

prawdopodobnie jest to narosl (jesli nic nie wspominasz o wypadku czy skrzywieniu) i moze byc usunieta operacyjnie.

w miedzyczasie mozesz zlagodzic bol przez masaze, jak i cwiczenia wzmacniajace miesnie plecow/brzucha (dla odciazenia kregoslupa).

lekarz, ktory postawil ci diagnoze, powinien rownoczesnie zaproponowac zabieg, np serie wizyt u fizjoterapeuty czy masazysty, i w zaleznosci od reakcji, zabieg chirurgiczny.

oprocz powyzszego sprobuj znalesc terapeute terapii czaszkowo-krzyzowej, ktory moze ci pomoc
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 15:40   #4
kramarz99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4
Dot.: Nerwoból kręgosłupa!!

ja mam to samo w okolicy kregoslupa. bol jest wiekszy jak sie siedzi. wydaja mi sie ze nerwy sie dotykaja. lekarz powiedzial ze nie kwalifikuje sie na operacje. mowiz ze to przejdzie. czy jest cos co mozna robic lub cwiczyc. wiem ze powinienem cwiczyc plecy na dole zeby sie wzmocnily, ale sie zastanawiam czy to nie zaszkodzi wiecej.

co powinienem robic?

dziekuje bardzo i pozdrawiam...
kramarz99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 21:58   #5
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
masaz Nerwoból kręgosłupa!!

unikaj dlugotrwalego siedzenia (co 30 minut wstan i przespaceruj sie - czy w pracy czy w domu przed telewizorem czy komputerem) i stania w miejscu.

uprawiaj cwiczenia, ale nie przeciazaj sie (spacer lub trucht na miekkim podlozu sa najlatwiejszymi i najlepszymi, bo angazuja cale cialo), warto pojsc do dobrego nauczyciela jogi czy pilates i pozniej samemu regularnie cwiczyc w domu. Jesli poprosisz lekarza, do powinien skierowac cie do fizjoterapeuty na serie kilku krotkich zabiegow, a przede wszystkim badanie kregoslupa i nauke odpowiednio dobranych cwiczen.

gdy wstajesz rano przyciagaj do piersi pod roznym katem kolana, zeby rozluznic miesnie miednicy i plecow dolnych.

plywanie, cieple kapiele (z dodatkiem soli iwonickiej) czy dlugi, goracy prysznic, sauna powinny pomoc.

samomasaz czy masaz nie zaszkodzi, ale popros terapeute na nauczenie cie rozciagan
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 20:19   #6
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
Nerwoból kręgosłupa masaz warszawa

nerwobole to podraznienie nerwu wskutek zranienia, nacisku na niego albo infekcji i zapalenia w jego okolicach - wiec zasadniczo rozne od schorzen psychosomatycznych.

zagojenie sie zranionego nerwu, odblokowanie nacisku na niego, zmniejszenie obrzeku powodujacego bolesny nacisk oraz srodki znieczulajace usmierza czy zlikwiduja bol.

znowy zastrzegam, znam troche anatomie, ale nie patologie
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 21:17   #7
fizjo83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 669
GG do fizjo83
Dot.: Nerwoból kręgosłupa masaz warszawa

Nerwobol inaczej neuralgia to napad silnego bólu w okolicy unerwianej przez dany nerw, spowodowany gł. stanem zapalnym lub jego uciskiem.Jesli chodzi o kregosłup mamy wiele nerwoboli do najczestszych nalezy nerwobol n.kulszowego czyli rwa kulszowa,n.ramiennego -rwa ramienna,nn.miedzyzebrowy ch.Leczenie przyczynowe farmakologiczne i fizjoterapeutyczne.Najcze sciej nerwobole sa spowodowane zmianami zwyrodnieniowymi,ktore powoduja zwezenie przestrzeni miedzykregowych a tym samym dyskopatie i ucisk na nerw.Nerwobol moze byc pobudzany przez nieodpowiednie pozycje,skoki,wstrzasy,gw altowne ruchy.Radze udac sie do dobrego ortopedy i fizjoterapeuty.Nie zawsze stosuje sie masaz w przypadku nerwoboli ale czesto bywa on bardzo skuteczny polaczony z z zabaegami fizykalnymi i cwiczeniami oczywiscie.Natomiast z tym wzmacnianiem miesni to ostroznie-nalezy sprawdzic ktore sa napiete i przykurczone a ktore nadmiernie rozluznione i rozciagniete.!!!Najpier rozluznic a dopiero potem wzmacniac!!!Radze udac sie tez do dobrego wykwalifikowanego terapeuty manualnego(!!)ale nie do kregarza czy innych "cudotworcow"bo mozesz z kozetki nie wstac.
Proponuje tez basen,lekkie cwiczenia.Z bieganiem,jazda na rowerze radzilabym uwazac,za duzo wstrzasow i obciazen.Fachowo wykonany masaz + fizykoterapia i oczywiscie profilaktyka w zyciu codziennym i powinno byc dobrze!!!
__________________
80------70-----60-----55

Edytowane przez fizjo83
Czas edycji: 2008-03-01 o 21:18 Powód: literowka
fizjo83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-28, 08:44   #8
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Nerwoból kręgosłupa masaz warszawa

Podczepiam się
Od miesiąca cierpię na nerwobóle kręgosłupa - korzonkowe.
Ból promieniuje od barku ,przez całą rękę - jakby ktoś we mnie sztylety wbijał.Nawet na kompie nie mogę siedzieć.
Od trzech tygodni jestem na prochach - przeciwbólowych i nasennych.
Babki czy ,to mi w końcu przejdzie...?
Miała któraś takie bóle?
Acha! U lekarza byłam i to on mi ciągle zleca te prochy.
Może macie jakieś porady?
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 11:31   #9
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
Nerwoból kręgosłupa masaz warszawa

idz jeszcze raz do lekarza - jak widac twoja kondycja sie pogrsza a nie polepsza - a najlepiej zmien lekarza, bo koniowal albo sie nie przejmuje twoim zdrowiem.

popros o przeswietlenie czy skan

wyloguj sie z forum (5k postow robi swoje), odstaw komputer, dzwiganie zakupow czy nawet kucharzenie i jakiekolwiek inne obciazenia dla reki - nawet jesli wydaja sie one bardzo niewielkie, jak uzywanie myszy czy klawiatury, to szkodza.

masaz, samomasaz, gimnastyka obu barkow (nie tylko tego dotknietego bolem), kapiele w soli, gorace oklady, kremy przeciwbolowe. Ubieraj sie cieplo - zimno hamuje obieg krwii i regeneracje.

znajdz pytanie jak to sie zaczelo - przeciazenie reki, uraz mechaniczny, infekcja.
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 13:22   #10
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Nerwoból kręgosłupa masaz warszawa

Massagethai dzięki za odzew
Już naprawdę jestem zmęczona tymi bólami...
Na kompie już mało co siedzę.Niestety dżwigania ani kucharzenia nie da rady odstawić,ale lekarza chyba zmienię...Bo jak długo można być na lekach przeciwbólowych i nasennych?
Podejrzewam ,że mnie "zawiało" - jeżdżę na rowerze niezależnie od pogody...
Teraz jazdy się skończyły...

Dzisiaj weszłam na forum ,żeby poprawić sobie humor,bo dopadł mnie kryzys.Następnych 5k chyba nie dam rady zrobić hehe
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 14:31   #11
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
Nerwoból kręgosłupa masaz warszawa

rower to dobra gimnastyka, ale ubieraj sie cieplo w przewiewne ubrania, zeby pot nie gromadzil sie na skorze, bo kilka minut stania na mrozie i przeziebienie czy problem z miesniami gotowy.

jezdzij po gladkiej powierzchni, bo nawet kontrolowanie kierownicy na wyboistej drodze to spory wysilek. Lepsza tez jest kolarzowka czy damka niz gorski, bo mniej uzywasz rak przy startowaniu.

jesli uwazasz, ze problem wzial sie z przewiania to zastosuj srodki przeciwne - sauna, gorace prysznice, kremy rozgrzewajace, poduszka elektryczna.

gimnastykuj tez nie tylko barki (mlynek w przod i w tyl), ale palce, dlon, rotacje szyi i skrety tulowia gornego - wszystko powoli i delikatnie, zeby nie sprawiac wiecej bolu
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-28, 17:30   #12
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Nerwoból kręgosłupa masaz warszawa

Niestety jeżdżę na górskim i teraz za skarby nie da rady na nim jeżdzić ,bo strasznie boli mnie ręka i plecy.
Na dodatek często korzystałam z leśnej, wyboistej drogi. Mieszkam teraz na wsi i do najbliższego sklepu mam 2 km.
Czyli muszę się wygrzewać...A zmarzluch jestem okropny - potrafią mi zbieleć palce,tak we mnie krew powoli płynie
Dziękuję za rady
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 17:42   #13
adren
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Dot.: Nerwoból kręgosłupa masaz warszawa

W przypadku rwy kulszowej, gdy jazda na rowerze sprawia Ci ból zrezygnuj z niej, wszelka aktywność jaką podejmujesz nie może pogłębiać Twojego bólu, zastanów się nad pływaniem ale raczej nie pływaj stylem klasycznym, ten wymaga zbyt mocnego wygięcia kręgosłupa. Pływając wzmocnisz mięśnie grzbietu, które odciążą Twój kręgosłup.
adren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 21:15   #14
bilgo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: Nerwoból kręgosłupa!!

Cytat:
Napisane przez andzia414 Pokaż wiadomość
Chciałam jeszcze dodać, że ten nerwoból jest spowodowany jakimiś zmianami zwrodnieniowymi. Jescze raz ponawiam swoje pytanie: jak to leczyć?
najlepiej poradzić się specjalisty. To może być tylko ból przeciązeniowy ale może też być to poważna sprawa dotycząca bezpośrednio nerwu.
bilgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:55.