Irokez?czy bedzie mi pasował? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-17, 18:25   #1
Natasia00
Raczkowanie
 
Avatar Natasia00
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: JG/Dusseldorf
Wiadomości: 219

Irokez?czy bedzie mi pasował? :)


Witam Was Kochane

Od jakiegoś czasu chodzą mi po głowę plany radykalnej zmiany i wariacji
Mam 17 lat i sądzę że jest to najlepszy czas na różne szalone pomysły

Chodzi mi o zmianę fryzury i stylu ubierania się
No i właśnie mam wątpliwości co do fryzury...Marzy mi się cieniowanie żebym mogła stawiać irokeza (niewielkiego... )
No i nie wiem czy będzie mi to pasowało... chodzi o kształt twarzy czy cuś... nie znam się na tym

A może któraś z Was ma taką fryzurę... ciężko to się potem układa na żel?

Byłabym Wam bardzo wdzięczna za każdą radę ...

P.S.dodaje moje zdjęcie oraz kilka zdjęć wymarzonych fryzur
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Ja.jpg (27,9 KB, 140 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (19,3 KB, 159 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (28,7 KB, 88 załadowań)
__________________
~*~Is there any love in your heart?~*~

IT IS TIME FOR A LOVE REVOLUTION



Natasia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 19:36   #2
trollcia
Raczkowanie
 
Avatar trollcia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 452
Dot.: Irokez?czy bedzie mi pasował? :)

ta platynowa fryzurka fantastyczna jest!
__________________
;]
trollcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 02:42   #3
ElettroVoce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z dala od tego umysłowego pustostanu.
Wiadomości: 459
Dot.: Irokez?czy bedzie mi pasował? :)

zgadzam się - platynowa rządzi ale to chyba fryzura na cienkie włosy - takie piórka, a Twoje wyglądają na cięższe. miałam kiedyś irokeza i pamiętam że z tym jest baaaardzo dużo zabawy - może rozważ jeszcze jakieś inne rzeczy - ostry kolor albo dredy (naturalne albo syntetyki) pozdrawiam
ElettroVoce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 05:54   #4
Natasia00
Raczkowanie
 
Avatar Natasia00
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: JG/Dusseldorf
Wiadomości: 219
Dot.: Irokez?czy bedzie mi pasował? :)

No własnie moje włosy są sttrasznie gęste :/
a co do dredów to własnie chce sobie zrobic ale narazie jednego z tyłu gługiego
a może macie jakieś pomysły na inne fryzury :/

Pozdrawiam
__________________
~*~Is there any love in your heart?~*~

IT IS TIME FOR A LOVE REVOLUTION



Natasia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 08:05   #5
Saori1134
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 50
Dot.: Irokez?czy bedzie mi pasował? :)

Hej ! Myślę, że irokez nie będzie Ci pasował. Moim zdaniem ładnie byś wyglądała w wysoko upiętym 'roztrzepanym koku', a pod kokiem mogło by się znaleźć kilka rozpuszczonych dreadów w kolorze brązu i czerwieni, lub fioletu, pomarańczy i brązu. Mogłabyś też ufarbować je na lekko ciemniejszy kolor, zaczesać grzywke na bok oczywiście moglabyś najpierw ją bardziej zapuścić, i przy upiętych włosach zostawić kilka rozpuszczonych kosmyków przy twarzy. Jeśli chodzi o ubiór, powinnaś załączyć zdjęcie całej sylwetki.

Pozdrawiam !
Saori1134 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 16:57   #6
Natasia00
Raczkowanie
 
Avatar Natasia00
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: JG/Dusseldorf
Wiadomości: 219
Dot.: Irokez?czy bedzie mi pasował? :)

Saori1134 dzieki Wielkie za rade
a te dready syntetyczne które można znaleźć na allegro to jest dobry pomysł wogóle?


Dodaje zdjęcie całej sylwetki (troche stare )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jaaaaaa.jpg (27,7 KB, 108 załadowań)
__________________
~*~Is there any love in your heart?~*~

IT IS TIME FOR A LOVE REVOLUTION



Natasia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 18:47   #7
verochka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Rybnik / Wrocław / Chełm
Wiadomości: 208
GG do verochka
Dot.: Irokez?czy bedzie mi pasował? :)

jeżeli juz zdecydujesz sie na tego "irka', to stawiaj go raczej na paście/kremie matującym (Got2B Rough Denim, Wella Shockwaves Gliniasty Wygłupiasty, L'Oreal Out Of Bed), a nie na żelu. Po kremach włoski wygladaja naturalniej, po żelu są posklejane.
__________________
Gdybym była morzem, to byłabym Morzem Czarnym. Tak, w porównaniu z Atlantykiem to maleństwo, ale nawet w stawie można utonąć


verochka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-19, 03:10   #8
ElettroVoce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z dala od tego umysłowego pustostanu.
Wiadomości: 459
Dot.: Irokez?czy bedzie mi pasował? :)

Cytat:
Napisane przez Natasia00 Pokaż wiadomość
Saori1134 dzieki Wielkie za rade
a te dready syntetyczne które można znaleźć na allegro to jest dobry pomysł wogóle
zależy jakie, są takie które się wplata zaplatając je z naturalnymi włosami - te założy Ci nawet w miaręzdolna manualnie koleżanka jeżeli nie chcesz ich zgrzewać z włosami tak jak warkoczyki

tak to mniej więcej wygląda, wyplatuje się po 2-3 miesiącach, można zdjąc zupełnie albo przepleść bliżej skóry

są jeszcze dredy syntetyczne które zakładasz na własne włosy - Twój kosmyk bedzie w środku dreda - wyglądają jak naturalne ale musi je założyć fryzjer bo to wymaga precyzji - to bardziej niszczy włosy, po zdjęciu włosy są matowe, szorstkie i wymagają bardzo specjalnego traktowania. uważam, że pasowwałyby Ci naturalne pofarbowane na jakiś kolor, czerwień albo fiolet... mogłabyś zostawić króciutką grzywkę tylko.
co do samego allegro to nigdy nie wiesz na co trafisz - lepiej chyba pójść do fryzjera który się tym zajmie i kupić u niego/niej, będzie z pewnością drożej ale masz pewność że zobaczyć co Ci ewentualnie zamontują.
ElettroVoce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 14:25   #9
betty3423
Przyczajenie
 
Avatar betty3423
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 24
GG do betty3423
Dot.: Irokez?czy bedzie mi pasował? :)

Ten popielaty irokez rzeczywiście jest super sama parę razy próbowałam postawić małego irokeza z pocieniowanych włosów, ale moje niestety są za ciężkie i od razu "oklapywały" Twoje też wyglądają na gęste, więc wydaje mi się, że najlepiej spytać zaufanej fryzjerki czy cieniowanie spełni swoją rolę, no i z tego co widzę na zdjęciu masz lekko falowane włosy, więc będziesz musiała włożyć trochę pracy w prostowanie
betty3423 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 14:42   #10
Natasia00
Raczkowanie
 
Avatar Natasia00
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: JG/Dusseldorf
Wiadomości: 219
Dot.: Irokez?czy bedzie mi pasował? :)

ElettroVoce Acha... a jaki jest miej więcej koszt tych dreadów co fotkę dodałaś...?
własnie takie mi sie podobają i wiem że jak mi się znudzi to moge je "zdjąć"

Bardzo są dla mnie cenne Wasze rady... bo nie bardzo mam z kim o tym pogadać :/
__________________
~*~Is there any love in your heart?~*~

IT IS TIME FOR A LOVE REVOLUTION



Natasia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 15:21   #11
ElettroVoce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z dala od tego umysłowego pustostanu.
Wiadomości: 459
Dot.: Irokez?czy bedzie mi pasował? :)

to jest niestety drogi interes, koszty wahają się od 400 do 700 złotych a czasem i więcej. możesz kupić też gotowe dredy z tym że jest ich na ogół 20 w paczce a na całą głowę to ze 3 takie opakowania minimum pójdą z czego każde od 40 złotych (kupowałam 3 lata temu, może ceny się zmieniły-sprawdź), wtedy możesz pójsć do fryzjera z tym - mnie taka przyjemność kosztowała 300 złotych czyli cena praktycznie bez różnicy. w dodatku ciężko znaleźć salon który się podejmie i ma do zaoferowania dredy. z tego co wiem jest coś takiego w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu.
ElettroVoce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-19, 17:09   #12
Natasia00
Raczkowanie
 
Avatar Natasia00
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: JG/Dusseldorf
Wiadomości: 219
Dot.: Irokez?czy bedzie mi pasował? :)

Acha oki....
Ale jednak myślę że zaryzykuje i kupie na allegro 3 dredy długie doczepie je pod włosami i już.... i poczekamy aż inny pomysł mi do głowy wpadnie
__________________
~*~Is there any love in your heart?~*~

IT IS TIME FOR A LOVE REVOLUTION



Natasia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 11:22   #13
trollcia
Raczkowanie
 
Avatar trollcia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 452
Dot.: Irokez?czy bedzie mi pasował? :)

do dredow lepiej isc do kogos kto je robi niz do salonu, na allegro oglaszaja sie ludzie i jest to duzo nizszy koszt niz w salonie
__________________
;]
trollcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 07:50   #14
Natasia00
Raczkowanie
 
Avatar Natasia00
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: JG/Dusseldorf
Wiadomości: 219
Dot.: Irokez?czy bedzie mi pasował? :)

TAK tak z doczepieniem nie bedzie problemu bo wiele moich znajomych robi dredy... a i tak u nas takiego salonu nie ma :P
__________________
~*~Is there any love in your heart?~*~

IT IS TIME FOR A LOVE REVOLUTION



Natasia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 13:44   #15
Saori1134
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 50
Dot.: Irokez?czy bedzie mi pasował? :)

Cena dreadów wacha się od 3 do 15 zł za sztukę. Może Ci je założyć w sumie każdy bo to nie jest trudne. Można założyć nawet w całkiem inny sposób niż normalnie, - aby nadać troszkę stylu rasta bierzemey zieloną, żółtą i czerwoną muline. Odcinamy rozczapieżony koniec dreada, bierzemy kosmyk własnych włosów i najpierw zakładamy dreada na cieniutką gumkę, a potem owijamy muliną kosmyk naszych włosów z dreadem, więc dready można w każdym momencie zdjąc nie niszcząc włosów. Mam nadzieje, że wiesz o co mi chodzi Przy takiej fryzurce można wychodować ładne zdrowe włosy bo w przeciwieństwie do irokeza, nie musisz używać żelów, past i gum, wiadomo, że też to przyczynia się do łamanie włosów i wypadania ich (szczególnie żel).

Jeśli chodzi o styl ubieania, to możesz nosić ciasne ciemne rurki a do tego kolorowe koszulki (Omijając różowe i fioletowe) i dopasowane żakieciki w kratę oraz jednokolorowe, albo całkiem luźne spodnie np. Alladyny które ostatnio stały się modne i bardzo dobrze dopasowane koszulki najlepiej białe bo razem z ciemnogranatowymi spodniami super to wygląda.


Jeszcze co do fryzury to możesz zakładać sobie kilka dreadów (tym moim sposobem) pod kolor ubieranej koszulki lub bluzy
Saori1134 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:46   #16
Natasia00
Raczkowanie
 
Avatar Natasia00
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: JG/Dusseldorf
Wiadomości: 219
Dot.: Irokez?czy bedzie mi pasował? :)

Saori1134
Dziękuje ci bardzo
ale wole zaryzykować i sobie na stałe dredy "założyć" (nie wiem jak to określić :P )
Tylko że mam pomysł żeby to były 3 z tyłu głowy i każdy inny (czarny rudy i blond)
Nie jest to jakiś głupi pomysł ? i czy przy codziennym myciu głowy nic im się nie stanie? (sorry za głupie pytania ale laik ze mnie )
__________________
~*~Is there any love in your heart?~*~

IT IS TIME FOR A LOVE REVOLUTION



Natasia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 22:20   #17
Saori1134
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 50
Dot.: Irokez?czy bedzie mi pasował? :)

Cytat:
Napisane przez Natasia00 Pokaż wiadomość
Saori1134
Dziękuje ci bardzo
ale wole zaryzykować i sobie na stałe dredy "założyć" (nie wiem jak to określić :P )
Tylko że mam pomysł żeby to były 3 z tyłu głowy i każdy inny (czarny rudy i blond)
Nie jest to jakiś głupi pomysł ? i czy przy codziennym myciu głowy nic im się nie stanie? (sorry za głupie pytania ale laik ze mnie )

Jeśli założyłabyś sobie dready naturalne, to powinnać dbać o nie szczególnie i stosować olejek aby były zbite. Jeśli założysz syntetyczne to myj normalnie głowę. Ale musisz się liczyć z tym, że jak będziesz chciała je kiedyś zdjać to niestety ale będziesz musiała obciąć włosy z tyłu na baaardzo krótko, a to najładniej by nie wyglądało. Moim zdaniem lepiej, gdybyś miała więcej dreadzików np. z 10 i tak do połowy pleców. Miałabyś wtedy wystrzałową fryzurę która łatwo wpadałaby każdemu w oko. Do tego taki kok ;miszmasz; mmm ... sama bym chciała takie coś.
Saori1134 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 10:36   #18
eaven
Raczkowanie
 
Avatar eaven
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 255
Dot.: Irokez?czy bedzie mi pasował? :)

Hm, no ja tam uznaję, że irokez to króciutkie boki i postawiony. Taki prosty prawdziwy irokez Ale takie jak Ty chcesz możesz stawiać tak samo jak zwykłe irokezy: natapirować grzebykiem, czy też jakimś wełnianym sweterkiem, nawet arafatką, jeśli posiadasz (ale tą bawełnianą). resztę włosów, których nie chcesz stawiać sobie najlepiej zwiąż. Schyl głowę, pryskaj lakierem mocno utrwalającym te natapirowane włosy (najlepszy wg mnie jest czarny taft, mocno i długo trzyma nawet takie 30cm irokezy). Tak pryskaj po kawałku i dłońmi układaj. Jeśli masz schyloną głowę, to po prostu weź te spryskane włosy między dłonie i 'ciągnij' do dołu, w stronę podłogi. I tak po kolei aż całego ułożysz Mam nadzieję, że dość zrozumiale napisałam ;p Raczej nie rób na żel, bo nie będzie się ten irokez trzymać.
Są jeszcze takie stare sposoby, że na piwo, trochę rozpuszczony cukier, jajka itd, ale to chyba Cię nie interesuje
Myślę, że w sumie takie włosy będą Ci pasować, tylko musisz przy układaniu irokeza zostawić grzywkę i po bokach twarzy po paśmie włosów - niezbyt grubym, ale jednak. A jak byś się chciała ubierać?

Edytowane przez eaven
Czas edycji: 2008-11-22 o 10:40
eaven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 19:06   #19
Variance
Zadomowienie
 
Avatar Variance
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 054
GG do Variance
Dot.: Irokez?czy bedzie mi pasował? :)

ja mam bardzo gęste i grube włosy, naprawdę. i nie było problemu może dlatego, że od kilku lat robię różne wariacje na głowie i mam je często cieniowane przyzwyczaiły się do stawiania.
myślę, że wszystko jest możliwe, a to czy będzie Ci pasować zależy jedynie od tego czy Ci się będzie podobać to
ja zmaczam grzebień wodą, przeczesuje włosy, wtedy biorę żel beton z Joanny, nakładam go, a potem spryskuje lakierem ;] i się trzymają, no chyba, że zaczynasz wariować na łóżku
dodaje swoje zdjęcie w irku.
DSC00013.jpg

DSC00018.jpg
Variance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-24, 16:03   #20
Natasia00
Raczkowanie
 
Avatar Natasia00
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: JG/Dusseldorf
Wiadomości: 219
Dot.: Irokez?czy bedzie mi pasował? :)

Cytat:
Napisane przez eaven Pokaż wiadomość
Hm, no ja tam uznaję, że irokez to króciutkie boki i postawiony. Taki prosty prawdziwy irokez Ale takie jak Ty chcesz możesz stawiać tak samo jak zwykłe irokezy: natapirować grzebykiem, czy też jakimś wełnianym sweterkiem, nawet arafatką, jeśli posiadasz (ale tą bawełnianą). resztę włosów, których nie chcesz stawiać sobie najlepiej zwiąż. Schyl głowę, pryskaj lakierem mocno utrwalającym te natapirowane włosy (najlepszy wg mnie jest czarny taft, mocno i długo trzyma nawet takie 30cm irokezy). Tak pryskaj po kawałku i dłońmi układaj. Jeśli masz schyloną głowę, to po prostu weź te spryskane włosy między dłonie i 'ciągnij' do dołu, w stronę podłogi. I tak po kolei aż całego ułożysz Mam nadzieję, że dość zrozumiale napisałam ;p Raczej nie rób na żel, bo nie będzie się ten irokez trzymać.
Są jeszcze takie stare sposoby, że na piwo, trochę rozpuszczony cukier, jajka itd, ale to chyba Cię nie interesuje
Myślę, że w sumie takie włosy będą Ci pasować, tylko musisz przy układaniu irokeza zostawić grzywkę i po bokach twarzy po paśmie włosów - niezbyt grubym, ale jednak. A jak byś się chciała ubierać?
Najchetniej to jeansy i bluzy z kapturem
__________________
~*~Is there any love in your heart?~*~

IT IS TIME FOR A LOVE REVOLUTION



Natasia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 19:32   #21
eaven
Raczkowanie
 
Avatar eaven
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 255
Dot.: Irokez?czy bedzie mi pasował? :)

Hm, no ja trochę inaczej pod względem 'klimatów' to w kwestii ubioru Ci nie pomogę. Ale z tych fryzurek co pokazałaś to 2 najlepsza. Tak jak mowilam - podtapirować i mocny lakier.
eaven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.