Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-08-04, 20:37   #1621
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Selekcjonerko, strasznie Ci dziękuję i chylę czoła przed wiedzą , będę go w takim razie używała tylko na strefę T, ponieważ moje policzki ostatnio strasznie są szczypiące i suche (i już nie mam na nie pomysłu ).
Hm... A próbowałaś zwykłego Dermosanu na policzki?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16481

A tak na marginesie: pomaganie Wam sprawia mi przyjemność.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-04, 21:14   #1622
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Hm... A próbowałaś zwykłego Dermosanu na policzki?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16481

A tak na marginesie: pomaganie Wam sprawia mi przyjemność.
Nie używałam, ale w takim razie spróbuję, bo wyraźnie czuję, że coś z nimi jest nie tak...
Ostatnio używam oliwki Hippa, która świetnie reguluje mi wydzielanie sebum, natomiast na policzki nie działa w ogóle Wiem też, że ważne jest ograniczenie mycia twarzy wodą, myję tylko wieczorem, a rano używałam tego toniku (ale nie długo, pewnie i tak też się przyczynił do stanu moich policzków...). Nie wiem czego mogę jeszcze używać do mycia twarzy, zamiast wody (po umyciu wodą są bardzo szczypiące...).
Na pewno jutro polecę po ten Dermosan (dziękuję za radę ), bo to uczucie "szczypania" jest naprawdę bardzo nie przyjemne
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-04, 21:54   #1623
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam kolejny raz

Własnie zkaupiłam owe cudo, ale nie wiedziałam,że jest przeznaczine powyżej 40, a ja mam 23 Nie znalazłam go w liście zanalizownaych ani tutaj. Serdecznie dziekuje za każdy komentarz na temat tego kremu:

Ziaja, Anno d'oro, Krem tonujący
Skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Octyldodecanol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Glycerin, Titanium Dioxide, Butyrospermum Parkii, Ceteareth-20, Cyclomethicone, Dimethicone, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Hydrolyzed Rice Protein, Sodium Acrylate/Acryolyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80 Propylene Glycol, Butylene Glycol, Zea Mays (Corn) Kernel Extract, Lecithin, Alcohol, Ursolic Acid, Xanthan Gum, Glycine Soja (Soybean) Oil, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Sodium Methylparaben, Beta-Carotene, Tocopherol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Methyparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Parfum (Fragrance), Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Limonene, CI 77492, CI 77491, CI 77499, Citric Acid (
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-05, 10:12   #1624
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Zgodnie z Twoim problemem, skupię się na negatywnej stronei tego specyfiku.

To prawdopodobnie podrażnienie. Podejrzewam rozpuszczalnik - jest wysoko w składzie. Rozpuszczalniki zaznaczyłam na brązowo.
Na czerwono - konserwanty, najbardziej drażniący pogrubiłam.

Generalnie stawiam na któryś z tych dwóch: propylene glycol i/lub diazolidinyl urea. Ten ostatni często także wywoluje alergię.
Tonik lepiej odstaw.
ślicznie dziękuję
w takim razie juz go odstawiam i poszukam sobie czegoś bez tych składników
anwen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-05, 21:37   #1625
ziuta.
Rozeznanie
 
Avatar ziuta.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analize tego kremu pod względem skłądników zapychajacych i czy wystarczy on do samego nawilzenia skóry?

Acne Mat, Lefrosch

skład:
aqua, propylene glycol, aluminium starch octenylusccinate, hydrozyparol starch phosphate, c12-15 alkyl benzoate, glyceryl stearate;ceteth-12, stearyl alcohol;steareth-7, steareth-10, isopropyl palmitate, cetyl alcohol, polysorbate 20, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, tocopheryl acetate chloroquinadol, triethanolamine, arcylates c10-30 alkyl arcylate crosspolymer, citric acid, parffum/linalool, geraniol, hydroxycitronella/, c.i 4290
Shadi od siebie mogę dodać że Isopropyle ładnie wypryszczaja choc wiadomo ze to indywidualna reakcja. o głebsza analize prosze ekspertki!
ziuta. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-05, 22:52   #1626
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy tu można wrzucać prośbę o rozszyfrowanie składu preparatów do włosów?
Zaryzykuje
Odżywka wygładzająca Mtrix, Sleek Look.
Wg. producenta: Odżywka do włosów mocno skręconych, szorstkich i niepodatnych na układanie. Chroni włosy przed działaniem wilgoci. Ułatwia rozczesywanie. Zapewnia odpowiednie odżywienie włosów. Po jej użyciu włosy są błyszczące, miękkie i łatwe do ułożenia.
Skład:Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Amodimethicone, Lanolin, Fragrance, Cetyl Esters, Methylparaben, Cetrimonium Chloride, Trideceth-12, Chlorhexidine Dihydrochloride, Shea Butter Fruit, Silk Amino Acids, D4796/1
Czy ona jedynie wygładza włosy na krótkich dystansach czy ma właściwości odzywcze lub regenerujace?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-05, 23:18   #1627
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analize tego kremu pod względem skłądników zapychajacych i czy wystarczy on do samego nawilzenia skóry?

Acne Mat, Lefrosch

skład:
aqua, propylene glycol, aluminum starch octenylusccinate, hydrozyparol starch phosphate, c12-15 alkyl benzoate, glyceryl stearate;ceteth-12, stearyl alcohol;steareth-7, steareth-10, isopropyl palmitate, cetyl alcohol, polysorbate 20, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, tocopheryl acetate, chloroquinaldol, triethanolamine, arcylates c10-30 alkyl arcylate crosspolymer, citric acid, parffum/linalool, geraniol, hydroxycitronella/, c.i 4290
Potencjalne zapychacze pogrubiłam. Większość lekkiego kalibru. ziuta ma rację - isopropyl palmitate jest tu najgroźniejszy. Jednakże jest dość daleko w składzie.
Substancje nawilżające i zmiękczające - na niebiesko.
Subsancje matujące - na jasnobrązowo.
Rozpuszczalnik - dość agresywny - na brązowo.
Substancja antybakteryjna - na jasnozielono.
Konserwanty - na czerwono.
Zawiera wit. E.

Wg mnie krem nie powinien raczej zapychać, bowiem jego czołówkę stanowi dość agresywny rozpuszczalnik i duża ilość substancji matujących. W połączeniu z konserwantami dość wysoko w składzie - prędzej będzie wysuszał. Powinien bardzo dobrze matowić.
Sądzę, że można użyć raz w tygodniu, przy większym "wysypie", częściej - nie radzę. Może podrażnić i przesuszyć skórę. Do nawilżenia skóry zdecydowanie nie wystarczy.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-05, 23:25   #1628
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Teeta Pokaż wiadomość
zacytuję tutaj skład podładu Lirene Nature Matt, z 30. strony


I mam pytanie, czy nadaje się do filtrów?

I jeszcze jedno, jakie składniki działają negatywnie na filtry?
Polecam wątek:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=108036
Jeśli po jego lekturze nadal będziesz miała wątpliwości - tam zadaj pytanie. Lepiej unikać bałaganu na forum.

Sovilo - pewnie, że można. Zanalizuję tę odżywkę, jak tylko przyjdzie jej kolej.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-05, 23:36   #1629
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Super Dzięki, bedę czekać Mozna i po łebkach, ja tam wymagająca nie jestem
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-06, 08:10   #1630
Kika78
Raczkowanie
 
Avatar Kika78
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Wiadomości: 139
GG do Kika78
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie wtrącić, że ten krem nie chroni dobrze skóry przed wpływem słońca. Nie dość, że filtry nie chronią przed całym zakresem UVA, to są niefotostabilne.
Dziękuję za analizę, tak się domyślałam że ochrona przeciwsłoneczna nie będzie zbyt dobra, będę go po prostu uzywać na wieczór jako lekki podkład, proszę powiedzcie tylko czy dużo jest w nim składników zapychających?
ponawiam też pytanie o emulsję Avene 50+ która ujawniła zawartość trójglicerydów (na kwc tego składnika nie ma), czy ktoś może uzywał tej wersji? oprócz capryli nie widze w niej więcej groźnych składników, ale nie mam jeszcze wprawy w składach, więc mogę się mylić
Kika78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-06, 10:39   #1631
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Kika78 Pokaż wiadomość
Dziękuję za analizę, tak się domyślałam że ochrona przeciwsłoneczna nie będzie zbyt dobra, będę go po prostu uzywać na wieczór jako lekki podkład, proszę powiedzcie tylko czy dużo jest w nim składników zapychających?
Cytat:
Napisane przez Kika78 Pokaż wiadomość
Shiseido, Vital-Perfection, Protective tinted moisturizer, spf 10, sunscreen
skład:
aktywne składniki: titanium dioxide, octyl methoxycinnamate
pozostałe składniki: water, mineral oil, dipropylene glicol, talc, dimethicone, cetyl alkohol, peg-6, peg-5 glyceryl stearate, peg 32, macademia nut oil, glyceryl stearate se, tea- stearate, magnesium aluminum silicate, stearic acid, tea-palmitate, palmitic acid, phenoxyethanol, ethylparaben, fragrance, cholesteryl hydroxystearate, butylparaben, xanthan gum, sodium hexametaphosphate, cellulose gum, tocopheryl acetate, potassium ascorbyl tocopheryl phosphate, arginine aspartate, iron oxides, mica
Co do zapchania - niestety, ten preparat nie wygląda mi bezpieczne. Sam olej mineralny (tuż po wodzie) w takiej ilości potrafi zapchac, a tutaj mamy dodatkowo talk, który potęguje tę właściwość u tego oleju. Oba pogrubiłam.
Potencjalne zapychacze lżejszego kalibru (w tym dimethicone silikon, zwykle służy, ale jak ktoś go nie toleruje - strasznie zalepia skórę) - na bordowo. Wątpię jednak, żeby one były przyczyną ew. wysypu.
Reasumując - groźne zapychacze tylko 2, ale tworzące zabójczy duet.



Cytat:
Napisane przez Kika78 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam jeszcze jedno pytanie!
Kupiłam właśnie emulsję Avene 50+ (Very High Protection Emulsion) i w składzie widzę caprylic/capric triglyceride, nie ma ich w składzie emulsji umieszczonym na KWC, już zgłupiałam kompletnie :/ jestem na etapie poszukiwania "swojego" filtra i własnie leczę bolące bulwy jakie zrobił mi creme fondante LRP... nie chcę kolejnego zapchania, jak to jest z ta emulsją? czy ktoś uzywał tej wersji z caprylami?
Przepisz swoją wersję składu, to sprawdzimy, czy ma jeszcze inne składniki komedogenne. Chociaż już same triglicerydy, zwłaszcza, gdy są przy początku składu, potrafią zapchać.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-06, 12:30   #1632
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

wracam sie z prośbą o przeanalizowanie składu krem-zelu normalizująco -matującego z Avonu. (seria Pure pore fection). Pianka z tej serii mnie strasznie przesuszyła (dzięki alkoholom i konserwantom) i boje sie że ten krem też bedzie to robił. A zależy mi na kremie matującym.
Skład kremu:
aqua, butylene glycol, aluminium starch octenylsuccinate, trioxaundecanedioic acid, dimethicone, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl isononanoate, isononyl isononanoate, kaolin, silica, solanum tuberosum starch, modified, cetyl alcohol, gryceryl stearate, oleth-10, parfum, salicylic acid, ammonium hydroxide, peg-75 stearate, behenyl alcohol, stearyl alcohol, methylparaben, silica dimethyl silylate, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, ceteth-20 , steareth-20, squalane, bisabolol, disodium edta, polysorbate 60, xanthan gum, retinyl palmitate, peg-60 almond glycerides, caprylyl glycol, spiraea ulmaria extract, bambusa vulgaris extract, glycerin, tocopherol, carbomer, nordihydroguaiaretic acid, camellia sinensis leaf extract, oleanolic acid, vitis vinifera seed extract

Wkleję skład pianki, porównywałam składy i niekoniecznie są takie same pod wzgledem wysuszającym ale wolę się spytać.
auqa,sodium c14-16 olefin sulfonate, glycerin, lauramidopropyl betaine, disodium cocoamphodiacetate, salicylic acid, parfum, phenoxyethanol, cocamidopropyl pg-dimonium chloride phosphate, disodium edta, xanthan gum, isopropylparaben, butylparaben, isobutylparaben, sodium citrate, butylene glycol, sodium chloride, benzoic acid, propylene glycol, bisabolol, lecithin, peg-60 almond glycerides, caprylyl glycol, bambusa vulgaris extract, alcohol denat, c12-15 alkyl benzoate, spiraea ulmaria extract, methylparaben, ethylparaben, camellia sinensis extract, carbomer, propylparaben, retinyl palmitate, vitis vinifera seed extract, ascorbyl palmitate, beta-carotene, helianthus annuus seed oil, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, tocopherol

A przy okazji który z kremów matujących byłby lepszy: właśnie ten z avonu, czy z Dax Cosmeticks Perfecta Cera Mieszana -Krem przeciwzmarszczkowy na dzień, Perfecta Cera Mieszana- Krem dotleniający na dzień i noc z fitoretinolem (był analizowany ale chyba nie pod kątem matowienia)

Skład Dax Cosmeticks Perfecta Cera Mieszana Krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc z Fito-retinolem
Aqua, Paraffin Oil, Dimethicone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Medicago Sativa, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum

Dax Cosmetics, Perfecta Cera Mieszana, Krem dotleniający na dzień i noc
Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alkohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Propylene Glycol, Lecithin, Carnitine, Ubiquinone, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

Czy ten z fitoretinolem rzeczywiście miałby jakieś działania przeciwzmarszkowe?
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-06, 12:32   #1633
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

przepraszam, dubel
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-06, 15:36   #1634
Margaret_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez moriam Pokaż wiadomość
Dax Cosmetixs Perfecta Nawilzanie-krem na dzien Sok Aloesowy+kwiat pomaranczy SPF12 -krem ma nawilzac, wyglazac pierwsze zmarszczki,polecany po 25r.z.

prosze o analize skladu tego kremu,czy jest w stanie spelnic obietnice producenta?
ja mam cere normalna, w kierunku chyba do mieszanej bo pojawia sie tendencja do rozszerzonych porow, nie jest wrazliwa ani alergiczna

sklad: Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Dicaprylyl Carbonate, Octyl Methoxycinnamate, Imperata Cylindrica, PEG-8, Glycerin, Carbomer, Paraffin Oil, Lecithin, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, D-Panthenol, Pyridoxine HCL, Calcium Pantothenate, Amino Acids, Butyl Methoxydibenzoylmethane, 4-Methylbenzylidene, Camphor, Propylene Glycol, Caesalpinia Spinosa Oligosaccharides, Aloe Barbadensis, Citrus Dulcis, Triethanolamine, Disodium EDTA, Methylparaben, 2-bromo-2-Nitropropane-1,3-diol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Parfum, C.I.19140, C.I.42051

Ten krem ma sporo składników aktywnych: aminokwasy, witaminy, polisacharydy, ekstrakty rośłinne. Myślę, że spełni funkcje nawilżające i przeciwzmarszczkowe. Co do odczucia na skórze - ma trochę tłuszczowych emolientów i emulgatorów - nie będzie to jakaś wyjątkowo lekka emulsja.
__________________
Gosia
Margaret_76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-06, 17:16   #1635
Kika78
Raczkowanie
 
Avatar Kika78
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Wiadomości: 139
GG do Kika78
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Przepisz swoją wersję składu, to sprawdzimy, czy ma jeszcze inne składniki komedogenne. Chociaż już same triglicerydy, zwłaszcza, gdy są przy początku składu, potrafią zapchać.[/QUOTE]

ok, oto skład mojej emulsji Avene, 50+:
avene thermal spring water, ethylhexyl methoxycinnamate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, water, butylene glycol, c12-15 alkyl benzoate, cyclomethicone, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, ptfe, dimethicone, cetearyl alcohol, c20-22 alkyl phosphate, polymethyl methacrylate, c20-22 alcohols, caprylic/ capric triglyceride, chlorphenesin, coco-glucoside, cucurbita pepo (pumpkin seed oil), decyl glucoside, disodium edta, fragrance, hydroxyethyl acrylate/ sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, phenoxyethanol, polysorbate 60, propylene glycol, sorbic acid, squalane, titanium dioxide, tocopheryl glucoside, triethanolamine, triethoxycaprylylsilane, trimethoxycaprylylsilane, xanthan gum, zinc oxide

narazie miałam ją na twarzy 2 x i jest ok, ale ...
pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Kika78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-06, 18:11   #1636
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Pozwolę się przypomnieć
Odżywka wygładzająca Mtrix, Sleek Look.
Wg. producenta: Odżywka do włosów mocno skręconych, szorstkich i niepodatnych na układanie. Chroni włosy przed działaniem wilgoci. Ułatwia rozczesywanie. Zapewnia odpowiednie odżywienie włosów. Po jej użyciu włosy są błyszczące, miękkie i łatwe do ułożenia.
Skład:Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Amodimethicone, Lanolin, Fragrance, Cetyl Esters, Methylparaben, Cetrimonium Chloride, Trideceth-12, Chlorhexidine Dihydrochloride, Shea Butter Fruit, Silk Amino Acids, D4796/1 Czy ona jedynie wygładza włosy na krótkich dystansach czy ma właściwości odzywcze lub regenerujace? Stosuje tylko jedwab Biosilku i zastanawiam się czy odżywka Matrixa odżywia włosy czy ma podobne działanie do jedwabiu- trochę wygładzi nabłyszczy?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-06, 18:53   #1637
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agus9292 Pokaż wiadomość
Prosze o przeanalizowanie składu kosmetyku AA Oceanic Young Krem matująco-nawilżający.(Mam 15 lat)Skóra nie jest wrażliwa, raczej powiedziałabym mieszana(ze skłonnością do przetłuszczania się w strefie T)Apropos, mogłbyście polecić wizażanki jakiś dobry krem właśnie ze względu na jego składniki.Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.


Skład:Aqua, Glyceryl Stearate and PEG-100 Stearate, Dimethicone, Glycerin,Octyldodecanol, Niacinamide and Yeast Extract and Aesculus Hippostantum (Horse Chestnut) Extract and Ammonium Glycyrrhizate and Zinc Gluconate and Caffeine and Biotin, Distarch Phospate, Cetyl Alcohol, , Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride,Thymus Vulgaris (Thyme) Extract and Ichthammol and Thyme Oil and Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, 4- Methylbenzylidyne Camphor,Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Allantoin, Carbomer, Triethanolamine, Parfum, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional.

P.S. Za błędy z góry przepraszam
Na niebiesko - emolienty, tutaj są dość lekkie, nie powinny zapchać, niebezpiecznych pod tym względem triglicerydów mało.
Na jasnozielono - wyglądający skutecznie zestaw substancji aktywnych i antyoksydantów - w tym wyciągi roślinne, cynk, wit B5 i E.
Na pomarańczowo - substancja matująca.
Na fioletowo - filtr anty-UV, sam jeden, niestabilny i jest go mało. W sumie bez sensu.
Na czerwono - tradycyjnie - konserwanty.

Bardzo ładny skład. Posiada porządną dawkę substancji o działaniu wygładzającym, tonizującym, oczyszczającym i kojącym. Wszystko to w lekkiej konsystencji nietłustego raczej kremu. Powinien ładnie normalizować mieszaną cerę. Konserwantów zawiera niewiele. O ile nawilżenie prawdopodobnie nie będzie zbyt silne, powinno być długotrwałe.
Podejrzewam, że nie matowi w ogóle - ma zbyt mało substancji za to odpowiedzialnych. Ale z drugiej strony i dobrze - dzięki temu jest skuteczniejszy.
Kolejną zbędną substancją, obok owej odpowiedzialnej za matowienie, jest filtr anty-UV. Ale to tak na marginesie.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-06, 19:00   #1638
agus9292
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 216
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo, bardzo dziękuję
agus9292 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-07, 00:23   #1639
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
witam kolejny raz

Własnie zkaupiłam owe cudo, ale nie wiedziałam,że jest przeznaczine powyżej 40, a ja mam 23 Nie znalazłam go w liście zanalizownaych ani tutaj. Serdecznie dziekuje za każdy komentarz na temat tego kremu:

Ziaja, Anno d'oro, Krem tonujący
Skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Octyldodecanol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Glycerin, Titanium Dioxide, Butyrospermum Parkii, Ceteareth-20, Cyclomethicone, Dimethicone, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Hydrolyzed Rice Protein, Sodium Acrylate/Acryolyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80 Propylene Glycol, Butylene Glycol, Zea Mays (Corn) Kernel Extract, Lecithin, Alcohol, Ursolic Acid, Xanthan Gum, Glycine Soja (Soybean) Oil, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Sodium Methylparaben, Beta-Carotene, Tocopherol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Methyparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Parfum (Fragrance), Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Limonene, CI 77492, CI 77491, CI 77499, Citric Acid (
Na niebiesko - emolienty, wśród nich substancje nawilżające, odżywiające i zmiękczające, potencjalne zapychacze pogrubiłam.
Na zielono - silikony, wygładzają i napinają, ale czasem "klajstrują skórę".
Na jasnozielono - składniki aktywne, powinny korzystnie wpłynąć na napięcie, jędrność, odżywienie skóry. Zwłaszcza na uwagę zasługuje kwas ursolowy - silny antyoksydant.
Na jasnoniebiesko - beta-karoten (antyoksydant), prowitamina B5 i wit. E (antyoksydant).
Na brązowo - rozpuszczalniki, nie powinny w tym stężeniu podrażniać, naczynkowcy powinni jednak uważać na alkohol (pogrubiłam).
Na czerwono - konserwanty.

Hm... Muszę przyznać, że ciekawy kosmetyk. Sądząc po składzie ma dość lekką, nielepiącą konsystencję. Powinien lekko, ale w miarę trwale matowić i nadawać skórze pół-transparentny kolor.
To, co zasługuje w nim na szczególną uwagę, to właściwości pielęgnacyjne. O ile ktoś nie ma dużych problemów z naczynkami i nie jest alergikiem (ilość konserwantów i substancji zapachowych to niewątpliwa wada tego kosmetyku), powinien chronić skórę przed wpływem środowiska (oprócz promieni UV, ale od tego mamy filtry ), ładnie wygładzać i koić skórę. Wg mnie w sam raz do cery normalnej/mieszanej (oby nie za suchej) z pierwszymi oznakami starzenia. W wypadku alergicznej/naczynkowej/suchej - raczej odradzam. Zbyt tłustej też nie posłuży. Nie nadaje się też raczej dla 40-latki... Wg mnie dobry raczej do podtrzymywania, a nie naprawiania stanu skóry.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-07, 01:10   #1640
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Czy tu można wrzucać prośbę o rozszyfrowanie składu preparatów do włosów?
Zaryzykuje
Odżywka wygładzająca Matrix, Sleek Look.
Wg. producenta: Odżywka do włosów mocno skręconych, szorstkich i niepodatnych na układanie. Chroni włosy przed działaniem wilgoci. Ułatwia rozczesywanie. Zapewnia odpowiednie odżywienie włosów. Po jej użyciu włosy są błyszczące, miękkie i łatwe do ułożenia.
Skład:Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Amodimethicone, Lanolin, Fragrance, Cetyl Esters, Methylparaben, Cetrimonium Chloride, Trideceth-12, Chlorhexidine Dihydrochloride, Shea Butter Fruit, Silk Amino Acids, D4796/1
Czy ona jedynie wygładza włosy na krótkich dystansach czy ma właściwości odzywcze lub regenerujace?
Na niebiesko - nawilżacze, odżywiacze, zmiękczacze.
Na zielono - silikon.
Na czerwono - konserwanty.

Generalnie - odżywka bazuje na standartowych składnikach. Nie za bardzo podoba mi się behentrimonium chloride wysoko w składzie - niby nawilża, ale w istocie może podrażnić, uczulić i pogorszyć stan skóry głowy i włosów. Sporo konserwantów, bardzo wysoko w składzie substancja zapachowa. Alergicy winni zdecydowanie unikać. Odżywka niby ma proteiny jedwabiu w składzie, które bardzo korzystnie wpływają na włosy, jednak na szarym końcu - obawiam się, że w malutkim stężeniu.
Mimo to myślę, że spełnia obietnice producenta... Z tym, że, odpowiadając na Twoje pytanie - działa doraźnie. Po odstawieniu włosy mogą być w jeszcze gorszej kondycji (osłabione przez jej oblepiające składniki). Osobiście używałabym okazyjnie - np. przed imprezą, czy inną okazją, coby zrobić się na bóstwo. Permanentne stosowanie może skończyć się uzależnieniem (coraz słabszych) włosów od niej.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-07, 07:08   #1641
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuje Ci pięknie Ładnie piszesz, tak przejrzyście, można się sporo nauczyć Ta odżywka ma świetne recenzje, dziewczyny piszą, że używały ją przez długi czas A orientujesz się czy jedwab Biosilka tylko nabłyszcza czy równiez odżywia? Skład: Cyclomethicone, Dimethicone, SD/Alkohol 40B, Panthenol, Ethyl Ester of Hydrolized Silk, Octyl Methoxycinnamate, Parfum, C 12-15 Alkyl Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben Pisze, że nie tylko nałyszcza, ale odżywia i egeneruje Swoją drogą, Selekcjonerko, co Ty stosujesz?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!

Edytowane przez Sovilo
Czas edycji: 2007-08-09 o 12:35
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-07, 07:24   #1642
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

czy mogę prosic o analizę toniku:
Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Pielęgnacyjny tonik bezalkoholowy z ekstraktem z koniczyny łąkowej
Skład: Aqua, Algae Extract, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Trifolium Pratense (Clover) Extract, Sphingolipids/Phospholipids, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Sodium Benzoate, Methylparaben, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Linalool, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Limonene.

chodzi o to czy jest wart użycia czy zawiera jakieś zapychacze, podrażniacze?
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-07, 08:34   #1643
Margaret_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
czy mogę prosic o analizę toniku:
Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Pielęgnacyjny tonik bezalkoholowy z ekstraktem z koniczyny łąkowej
Skład: Aqua, Algae Extract, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Trifolium Pratense (Clover) Extract, Sphingolipids/Phospholipids, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Sodium Benzoate, Methylparaben, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Linalool, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Limonene.

chodzi o to czy jest wart użycia czy zawiera jakieś zapychacze, podrażniacze?

Mnie się podoba skład tego toniku. Ma sporo ekstraktów roślinnych - zawsze cennych, łagodzący pantenol. Jedna uwaga - zastosowana kompozycja zapachowa nie należy do hipoalergicznych.
__________________
Gosia
Margaret_76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-07, 13:42   #1644
evenstar
Zakorzenienie
 
Avatar evenstar
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 124
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Uprzejmie proszę o analizę podkładu w kompakcie Facefinity od Max Factor. Przy okazji prosiłabym o zwrócenie uwagi na fotostabilność filtru, gdyż producent pisze o protekcji UVA/UVB 15, która by mi wystarczyła
Ah, i jeszcze czy można bez problemów "kłaść" na filtry avenki

mica, talc, titanium dioxide, dimethicone, octyl methoxycinnamate, silica, trimethylsiloxysilicate, nylon-12, methicone, cholesteryl stearate, dioctyl succinate, octyl hydroxystearate, methylparaben, propylparaben, sodium dehydroacetate, aqua, tocopherol
(+/-) CI 77491, CI 77492, CI 77499
evenstar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-07, 19:10   #1645
Maricken
Zadomowienie
 
Avatar Maricken
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 789
Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam bardzo proszę o analizę najnowszego kremu z Avonu - "liiv botanicals - vital day cream with SPF 20". Mam cerę mieszaną i lekko wrażliwą, zastanawiam się nad tym kosmetykiem. A oto jego skład:
AQUA,ETHYLHEXYL,METHOXYCI NNAMATE,ETHYLHEXYL SALICYLATE, BENZOPHENONE-3, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, PEG-8, DIMETHICONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, TRISILOXANE, CAPRYLYL GLYCOL, ETHYLHEXYL ISONONANOATE, CETYL ALCOHOL, TROMETHAMINE, GLYCERYL STEARATE, TRIMETHYLSILOXYSILICATE, HYDROGENATED LECITHIN, HYDROXETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, CARBOMER, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, DISODIUM EDTA, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, SQUALANE, PORTULACA OLERACEA EXTRACT, SILICA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLICERIDE, POLYSORBATE 60, CUCUMIS SATIVUS EXTRACT, PYRUS MALUS EXTRACT, LINUM USITATISSIMUM OIL, ANTHEMIS NOBILIS EXTRACT, CITRUS MEDICA LIMONUM EXTRACT, ROSE EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS EXTRACT, LAGERSTROEMIA INDICA EXTRACT, FOENICULUM VULGARE EXTRACT. <1007249-019>
__________________
"If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian." L. McCartney
Maricken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-08, 00:24   #1646
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

To ja jeszcze poproszę o analizę jednego kremu do twarzy i chyba dam Wam spokój na dłuższy czas ;-)

Johnson's Baby, Soothing Naturals, Krem intensywnie nawilżający:
Skład: Skład: Water, Glycerin, Cetyl Alcohol, Cocoglycerides, Glycine Soja, Zea Mays, Dimethicone, Helianthus Annuus, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Palm Glycerides, Oleic/Linoleic/Linolenic Polyglycerides, Mauritia Flexuosa, Sodium Cocoyl Amino Acids, Sarcosine, Potassium Aspartate, Magnesium Aspartate, Olea Europaea, Chamomilla Recutita, Aloe Barbadensis, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum.
Interesuje mnie najbardziej ten skład pod wzg. oczywiście zapychania mej mieszanej cery, bo wydaje mi się dość "lekki", ale nie jestem pewna. I oczywiście ogólnie Wasza opinia...(no wiecie) nawilżanie,wchłanianie itp.
I może ewentualnie co radzicie wybrać czy krem intensywnie nawilżający Evy z melisą, który był już dla mnie analizowany:
skład:
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Isopropyl Palmitate, Sorbitol, Cetyl Alcohol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Planago Lanceolata (Plantain) Extract/Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract/Melissa Officinalis (Common Bahu) Extract, Sodium Lactate/Sodium Pca / Glycine / Fructose / Urea / Niacinamide / Inositol / Sodium Benzoate / Lactic Acid, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Methylparaben,
Propylparaben, Parfum, Carbomer, Sodium Hydroxide, 1-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Peg-8/Tocopherol, Ascorbyl Palmitate / Ascorbic Acid / Citric Acid / Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-08, 08:57   #1647
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bylabym wdzieczna za ocene podkladu
Dermacol:
Skład: titanium dioxide, paraffiunum liquidum, paraffin, cera microcristallina sucrose cocoate, glyceryl stearate, petrolatum, parfume, ci 77491, ci 77492, ci 77499
excipial, firma Spirig
Aqua, Octyldodecanol, Titanium Dioxide, Steareth-5 Stearate, Glyceryl Stearat, Caprylic/Capric Triglyceride, Steareth 20, Polyaminopropyl Biguanide, Phenoxyethanol, Parfum, CI 77491, CI 77492, CI 77499.
Szukalam w wyszukiwarce, jednak nie znalazlam...
Raz jeszcze z gory wielkie dziekuuuuuuuuuuuje

Maly Offtopic: Slyszalyscie o tym niestabilnym filtrze 4-Methylbenzylidene Camphor???
W niemczech wszystkie produkty zostaly z nim wycofane, oczywiscie na myslli mam filtry chemiczne. Tak zadecydowalo ministerstwo zdrowia. choc nie oglosili wszem i wobec, ze ow srodek jest niebezpieczny dla zdrowia.Tak czy inyczej przeprowadzone zostaly badani na zwierzakach, a zreszta zacytuje moja wypowiedz w watku "memento dla fanek opalania"
Badania laboratoryjne jednego ze skladnikow dodawanych do niektorych kremow ochronnych wykazaly .. a zreszta zacytuje: Zitat: "...konnte jüngst im Tierversuch gezeigt werden, daß die Exposition mit chemischen UV-Filtern in frühen Lebensphasen zu biochemischen Veränderungen im Gehirn und in den Fortpflanzungsorganen führen kann."
"..tak wiec doswiadczenia na na zwierzakach dowiodly, iz ekspozycja z filtrami chemicznymi we wczesnych fazach zycia moze prowadzic do biochemicznych zmian w mozgu oraz organach rozrodczych. "
Mianowicie filtry chemiczne maja wplyw na hormon tarczycy... stad te problemy... ow skladnik nazwywal sie 4-Methylbenzylidene Camphor.
Sek w tym, ze sladnik ten przewija sie w rozynch kosmetykach, jest rowniez w blyszczyku firmy hmm... Manhattan, czy jak jej tam...
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....

Edytowane przez emurulez77
Czas edycji: 2007-08-08 o 09:17
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-08, 13:24   #1648
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
wracam sie z prośbą o przeanalizowanie składu krem-zelu normalizująco -matującego z Avonu. (seria Pure pore fection). Pianka z tej serii mnie strasznie przesuszyła (dzięki alkoholom i konserwantom) i boje sie że ten krem też bedzie to robił. A zależy mi na kremie matującym.
Skład kremu:
aqua, butylene glycol, aluminium starch octenylsuccinate, trioxaundecanedioic acid, dimethicone, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl isononanoate, isononyl isononanoate, kaolin, silica, solanum tuberosum starch modified, cetyl alcohol, gryceryl stearate, oleth-10, parfum, salicylic acid, ammonium hydroxide, peg-75 stearate, behenyl alcohol, stearyl alcohol, methylparaben, silica dimethyl silylate, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, ceteth-20 , steareth-20, squalane, bisabolol, disodium edta, polysorbate 60, xanthan gum, retinyl palmitate, peg-60 almond glycerides, caprylyl glycol, spiraea ulmaria extract, bambusa vulgaris extract, glycerin, tocopherol, carbomer, nordihydroguaiaretic acid, camellia sinensis leaf extract, oleanolic acid, vitis vinifera seed extract
Dużo tego, skupię się więc jedynie na odpowiedzi na Twoje pytania:
Na jasnozielono - substancje matujące.
Na brązowo - potencjalne wysuszacze, w tym:
Na czerwono - konserwanty.
To na pewno cały skład? Jakoś mało dla mnie prawdopodobne, żeby paraben był jedynym konserwantem...
Powinien matowić dość dobrze, przy dłuższym stosowaniu rzeczywiście może przesuszyć. Uzywany okazyjnie powinien być bezpieczny.
P.S. Uważaj na oczy - może podrażnić.

Cytat:
Wkleję skład pianki, porównywałam składy i niekoniecznie są takie same pod wzgledem wysuszającym ale wolę się spytać.
auqa,sodium c14-16 olefin sulfonate, glycerin, lauramidopropyl betaine, disodium cocoamphodiacetate, salicylic acid, parfum, phenoxyethanol, cocamidopropyl pg-dimonium chloride phosphate, disodium edta, xanthan gum, isopropylparaben, butylparaben, isobutylparaben, sodium citrate, butylene glycol, sodium chloride, benzoic acid, propylene glycol, bisabolol, lecithin, peg-60 almond glycerides, caprylyl glycol, bambusa vulgaris extract, alcohol denat, c12-15 alkyl benzoate, spiraea ulmaria extract, methylparaben, ethylparaben, camellia sinensis extract, carbomer, propylparaben, retinyl palmitate, vitis vinifera seed extract, ascorbyl palmitate, beta-carotene, helianthus annuus seed oil, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, tocopherol
Potencjalne wysuszacze - na brązowo, w tym:
Konserwanty - na czerwono.

Substancje pieniące i detergenty zastosowane (główne na fioletowo) w tym preparacie nie są zbyt agresywne. Z drugiej strony niewiele w nim substancji nawilżających. Dużo konserwantów. Cery normalnej/tłustej wysuszać nie powinien, wrażliwą może podrażnić. Może także uczulić.

Cytat:
A przy okazji który z kremów matujących byłby lepszy: właśnie ten z avonu, czy z Dax Cosmeticks Perfecta Cera Mieszana -Krem przeciwzmarszczkowy na dzień, Perfecta Cera Mieszana- Krem dotleniający na dzień i noc z fitoretinolem (był analizowany ale chyba nie pod kątem matowienia)

Skład Dax Cosmeticks Perfecta Cera Mieszana Krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc z Fito-retinolem
Aqua, Paraffin Oil, Dimethicone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Butylene Glycol, Spiraea Ulmaria, Medicago Sativa, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum

Dax Cosmetics, Perfecta Cera Mieszana, Krem dotleniający na dzień i noc
Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spiraea Ulmaria, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alkohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Propylene Glycol, Lecithin, Carnitine, Ubiquinone, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

Czy ten z fitoretinolem rzeczywiście miałby jakieś działania przeciwzmarszkowe?
Wg mnie żaden z tych dwóch kremów nie będzie miał właściwości matujących. Pod tym względem zdecydowanie wygrywa Avon. Obydwa zdecydowanie odradzam osobom o skórze skłonnej do zapchania. W pierwszym na uwagę zasługuje b. dobry antyoksydant - na pomarańczowo.

Co do kremu z fitoretinolem - zaznaczyłam na jasnoniebiesko substancje wygładzające. Efekt napiętej skóry nadają też substancje tonizujące (na jasnozielono). Nawilżenie jest realizowane przez standartowe składniki. W sumie... zwykły krem. Już lepszy pod tym względem jest ten dotleniający.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-08, 13:33   #1649
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Selekcjonerko jak jestes to skorzystam i wykorzystam Twoją wiedzę..chodzi o tonki zjaji z płatków róży
Skład:
Aqua, Propylene Glycol, Rosa Gallica Flower Extract, Panthenol, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum, ButylphenylMethylpropiona l, Linalool, Citric Acid.

sama przepisywałam mam nadzieję że nie ma błędów
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-08, 13:45   #1650
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Selekcjonerko jak jestes to skorzystam i wykorzystam Twoją wiedzę..chodzi o tonki zjaji z płatków róży
Skład:
Aqua, Propylene Glycol, Rosa Gallica Flower Extract, Panthenol, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum, ButylphenylMethylpropiona l, Linalool, Citric Acid.

sama przepisywałam mam nadzieję że nie ma błędów
Krótkie pytanie, to pójdzie przed kolejką.

Na brązowo - rozpuszczalnik
Na jasnoniebiesko - substancje pielęgnacyjne: wyciąg z kwiatów róży - ma właściwości tonizujące, odżywiające, ściągające oraz prowitamina B5 - bardzo porządnie odżywia i zapobieg wysuszeniu.
Na czerwono - konserwanty
Na różowo - subst. zapachowe.

Tonik nadaje sie wg mnie dla osób ze skórą normalną/tłustą (powinien ładnie oczyszczać i normalizować cerę), nieskłonnych do podrażnień (ma dużo konserwantów, poza tym jej gł. substancję stanowi dość agresywny rozpuszczalnik) i alergii (wraz z konserwantami - alergenem mogą być subst. zapachowe).

Błędów brak.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:33.