Najlepsze wydanie "Kuchni polskiej" PWE - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-18, 19:25   #1
Bloody Mary
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5

Najlepsze wydanie "Kuchni polskiej" PWE


Mam ww książkę kucharską z 1976r. i zastanawiałam się czy może nie kupić sobie któregoś z późniejszych wydań - podobno poszczególne wydania mogą się znacznie od siebie różnić. Jeśli macie tę książkę piszcie które wydanie uważacie za najlepsze.
Bloody Mary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 11:21   #2
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Najlepsze wydanie "Kuchni polskiej" PWE

Masz na myśli tę konkretnie >? :http://www.empik.com/kuchnia-polska-...1144,ksiazka-p

Też jestem ciekawa czy jest warta kupienia i jakie są w niej przykładowe przepisy.
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 14:17   #3
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Najlepsze wydanie "Kuchni polskiej" PWE

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
Masz na myśli tę konkretnie >? :http://www.empik.com/kuchnia-polska-...1144,ksiazka-p

Też jestem ciekawa czy jest warta kupienia i jakie są w niej przykładowe przepisy.
mam tą książkę i moim zdaniem nie warto jej kupować. Rady są oklepane, powierzchowne i trącące myszką, a przepisy naprawdę podstawowe, więc odradzam tym bardziej, że do tanich nie należy...
pomimo najszczerszych chęci żadnego z przepisów nie wykorzystałam. Jak się w książkę zagłębić, to myślę, że innowacji od 1976 jest niewiele i są raczej kosmetyczne.

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2010-12-19 o 14:20
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 06:44   #4
Bloody Mary
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: Najlepsze wydanie "Kuchni polskiej" PWE

Tak, to właśnie ta książka. Może i przepisy są troszkę stare, ale myślę, że to dobra podstawa do dalszych eksperymentów, a poza tym czasem trzeba zrobić coś tradycyjnego.
Bloody Mary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 09:02   #5
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Najlepsze wydanie "Kuchni polskiej" PWE

Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
mam tą książkę i moim zdaniem nie warto jej kupować. Rady są oklepane, powierzchowne i trącące myszką, a przepisy naprawdę podstawowe, więc odradzam tym bardziej, że do tanich nie należy...
pomimo najszczerszych chęci żadnego z przepisów nie wykorzystałam. Jak się w książkę zagłębić, to myślę, że innowacji od 1976 jest niewiele i są raczej kosmetyczne.
A widzisz. Dzięki za opinię, bo tak to zastanawiałabym się czy jej nie kupić. A w tym wypadku zostanę przy mojej Aszkiewicz http://www.ceneo.pl/288537
Jest przyjemnie napisana, ma podstawowe przepisy ale są też inne fajne, bardziej oryginalne. Często z niej korzystam i uważam za udany zakup. Polecam.

Cytat:
Napisane przez Bloody Mary Pokaż wiadomość
Tak, to właśnie ta książka. Może i przepisy są troszkę stare, ale myślę, że to dobra podstawa do dalszych eksperymentów, a poza tym czasem trzeba zrobić coś tradycyjnego.
Jeśli dopiero zaczynasz kucharzenie to podstawowe przepisy są bardzo przydatne. Ale ważne jest to aby książka była ciekawie napisana i można z niej było korzystać na codzień. Ja do podstawowych przepisów mam książkę babci z lat 50 ale na prawdę użyłam jej tylko kilka razy. Wolę nowsze wydania bo są bardziej współczesne (często też bardziej zrozumiałe).
Poszukaj na forum, jest tutaj wątek o książkach kulinarnych, tam dziewczyny polecały książki warte uwagi.

Pozdrawiam!
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 18:02   #6
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Najlepsze wydanie "Kuchni polskiej" PWE

po co książki? lepiej zacząć od blogów kulinarnych, są i 'tradycyjne' (nie lubię tego słowa w kontekście kuchni) i zupełnie zakręcone a i bezczenne - komentarze.
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 14:14   #7
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Najlepsze wydanie "Kuchni polskiej" PWE

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
po co książki? lepiej zacząć od blogów kulinarnych, są i 'tradycyjne' (nie lubię tego słowa w kontekście kuchni) i zupełnie zakręcone a i bezczenne - komentarze.
Zgadzam się Czytający blogi są z reguły obiektywni jeśli wypróbowali przepis.

Ja kocham książki i nie wyobrażam sobie z nich nie korzystać Więc serfuję po blogach i po książkach
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-22, 20:53   #8
Bloody Mary
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: Najlepsze wydanie "Kuchni polskiej" PWE

Dzięki za rady, chyba jednak nie kupię nowszego wydania. W sumie w dobie internetu nie ma to większego sensu. Jeśli będę chciała unowocześnione przepisy zawsze mogę poszukać w sieci.
Bloody Mary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 20:15   #9
libra777
Zakorzenienie
 
Avatar libra777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6 589
Dot.: Najlepsze wydanie "Kuchni polskiej" PWE

Internet internetem , ale nie ma to jak książka kucharska w ręku ja właśnie poluję na starą im starsza tym lepiej gdzie przepisy trącą myszką i szukam po aukcjach i antykwariatach ale ciężko coś znaleźć albo nie ma albo cena zwala z nóg
A ja polecam tę , mam ja w domu i ciągle z niej korzystam , ładnie wydana , ładne zdjęcia , dużo przepisów oczywiście nei ma wymyślnych wszak to kuchnia polska ,ale godna poleceniahttp://www.gandalf.com.pl/b/kuchnia-...-kazda-okazje/
libra777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 07:57   #10
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Najlepsze wydanie "Kuchni polskiej" PWE

Cytat:
Napisane przez libra777 Pokaż wiadomość
Internet internetem , ale nie ma to jak książka kucharska w ręku ja właśnie poluję na starą im starsza tym lepiej gdzie przepisy trącą myszką i szukam po aukcjach i antykwariatach ale ciężko coś znaleźć albo nie ma albo cena zwala z nóg
A ja polecam tę , mam ja w domu i ciągle z niej korzystam , ładnie wydana , ładne zdjęcia , dużo przepisów oczywiście nei ma wymyślnych wszak to kuchnia polska ,ale godna poleceniahttp://www.gandalf.com.pl/b/kuchnia-...-kazda-okazje/
nie zgadzam się. książkę jest łatwo ubrudzić, a tak to drukuję sobie kartkę i zanoszę do kuchni

no i ja nie lubię takich klasycznych, polskich starych przepisów - z reguły są bardzo tłuste

mam trochę książek, ale to raczej właśnie nigella, jamie a nie kuchnia polska
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 08:16   #11
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Najlepsze wydanie "Kuchni polskiej" PWE

Ja mam 2 książki o które pyta autorka wątku
Pierwsza jest z 1987, druga z 1963 r.

ja jak zaczynałam interesować się gotowaniem to ta z 1987 byłą pierwsza po jaka sięgnęłam
Sa tam typowe potrawy dla kuchni polskiej, przeliczenia objętości produktów na gramy itp.
Bardzo lubiłam ta książkę, z nią zaczęłam gotować jakieś proste zupy,jajecznice itp. Przygotowania potraw jest opisane w bardzo dokładny sposób, a tego mi brakuje w przepisach z netu np.
Teraz rzeczywiście trąci myszką, ale ja z ta książka zaczynałam i mam do niej sentyment.
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-27, 16:24   #12
libra777
Zakorzenienie
 
Avatar libra777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6 589
Dot.: Najlepsze wydanie "Kuchni polskiej" PWE

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
nie zgadzam się. książkę jest łatwo ubrudzić, a tak to drukuję sobie kartkę i zanoszę do kuchni

no i ja nie lubię takich klasycznych, polskich starych przepisów - z reguły są bardzo tłuste

mam trochę książek, ale to raczej właśnie nigella, jamie a nie kuchnia polska
to nic może być brudna , wszystkie moje zeszyty z przepisami są czymś tam ciapnięte , widać że używane.
Tłuste , może i niektóre tak , zależy co się robi
libra777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:10   #13
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Najlepsze wydanie "Kuchni polskiej" PWE

My z mamą kiedy chcemy skorzystać z podstawowych przepisów, typu ciasto kruche, farsze różne do pierogów, albo słodkości jak faworki czy sernik wiedeński, sięgamy do książki 'Kuchnia warszawska'.
Nie mogę nigdzie znaleźć linka do niej. Jest w twardej i żółtej oprawie, ma czarno-białe zdjecia.
Ma dużo przepisów podstawowych, szczególnie do ciast, pierogów, domowego makaronu itp jak i wymyślnych.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:11.